בלוקצ’יין לשרשרת אספקה: מחליף המשחקים

מדוע אנו זקוקים לבלוקצ’יין לשרשרת האספקה? ובכן, אנו חיים בעולם שבו המהפכה התעשייתית שומרת על חיי היומיום שלנו. שרשרת האספקה ​​היא חלק חשוב בתעשיית המוצרים שלנו. ללא שימוש בשרשרת האספקה, לא תהיה כלכלה מוסדרת אלא סביבה כאוטית.

עם זאת, בשל המאבקים הרבים, ענף שרשרת האספקה ​​אינו מצליח להציע את מלוא הפוטנציאל. שלא לדבר על כך, שחקנים גרועים רבים פוגעים בהם הן מבפנים והן מבחוץ.

אך כיצד מתמודד ארגון עם כל חוסר היעילות של שרשרת האספקה ​​שלו? עם blockchain להיות הטכנולוגיה המובילה יכולה לעזור גם כאן. זו הסיבה שכיום, נסקור את הבלוקצ’יין לשרשרת האספקה ​​רק כדי לעזור לך להבין כיצד זה באמת יכול לחולל מהפכה בשרשרת האספקה ​​שלך.

אז בואו נתחיל!

Contents

תוכן העניינים

פרק -1: מהי שרשרת אספקה?

שרשרת אספקה ​​היא רשת רשת של ספקים ליצרן והפצה של כל מוצר מסוים בקרב הקונה הסופי. שרשרת רשת זו כוללת מספר פעילויות, מידע, אנשים ומשאבים.

יתר על כן, שרשרת האספקה ​​מייצגת גם את כל הצעדים אותם נוקטת החברה בכדי להציע שירות או מוצר למשתמש הקצה.

blockchain לניהול שרשרת האספקה

עובדה מגניבה נוספת היא שהארגונים מפתחים את שרשרת האספקה ​​כדי שיוכלו להוזיל את עלותם ולהיות תחרותיים בו זמנית.

עם שרשרת האספקה ​​מגיעה ניהול שרשרת האספקה. שני המונחים עשויים להיראות דומים למדי, אך יש ביניהם הבדלים.

בדרך כלל, שלבי שרשרת האספקה ​​כוללים למעשה שינוי והעברת חומרי גלם לייצור מוצרים מוגמרים, הובלתם והפצתם ללקוח. יש הרבה גופים בשרשרת האספקה, כגון יצרנים, ספקים, חברות תחבורה ועוד רבים אחרים.

יתר על כן, האלמנטים בשרשרת האספקה ​​יכללו כל מיני פונקציות, כמו למשל קבלת ההזמנה ללקוח. וכך, הפונקציונליות מתרחבת עד לשיווק, פיתוח, תפעול, שירותי לקוחות ועוד רבים אחרים.

כפי שאמרנו, ניהול שרשרת האספקה ​​הוא חלק חשוב באמת בתהליך כולו. ללא ניהול שרשרת האספקה, פס הייצור של החברה לא יעבוד כמו שצריך, וזה יעלה את העלות עוד יותר.

במציאות, בכל שרשרת, יש מי שישמש כמנהל. אבל אם ניפטר אפילו מחוליה אחת, אז כל השרשרת תקרוס. ניכנס קצת לחלק הזה. אבל ראשית, בואו נראה איך זה עובד בפועל.

איך עובדת שרשרת האספקה?

הכל מתחיל עם ספקי המקור. עבור ארגון שיציע שירות שהופך הכל לשרטוט הוא די מופרך. אז מה שהם עושים זה שהם מקבלים חומרי גלם מספקים שונים, למשל לצורך ייצור מזון הייתם צריכים תוצרת גולמית.

ברגע שהם מקבלים את הספקים, הם יבצעו את ההזמנה, והספק יספק את הכמות והאיכות הדרושים של החומרים. לאחר מכן, החומרים כולם מובלים למפעל ומורכבים בפס הייצור כדי להפוך את המוצר הסופי.

יתר על כן, ארגונים בודקים את האיכות לפני שהם מאחסנים אותם במחסנים. ברגע שהם מאוחסנים, הם מועברים במרכזי הפצה שונים. מרכזי הפצה אלה פועלים כתחנת ביניים בין היצרן לחנויות הקמעונאיות.

לאחר מכן, המוצרים מועברים שוב לספינות קמעונאיות בהתאמה לפי דרישתם. בסופו של דבר, משתמש הקצה יכול לקנות אותו ישירות מהחנות או להזמין אותו מראש. הכל נראה כמו קו חלק, אבל כל אלמנט בשרשרת הזו נכשל, ואז המערכת כולה תתמוטט.

חמישה משתתפים בכל שרשרת אספקה

כל רשתות האספקה ​​שונות, ויכולות להיות דרכים שונות לחברה לספק לייצור מוצרים. עם זאת, נדבר על חמשת המשתתפים שאנו רואים בכל סוג של שרשרת אספקה. אלו הם –

 • ספק

הספקים הם הארגונים המספקים את חומרי הגלם או הרכיבים הדרושים למוצר. לדוגמא, נניח שחברת סלולר רוצה לייצר טלפונים ניידים. לשם כך, הם יצטרכו רכיבים קטנים רבים כמו ערכות שבבים, חומרים להכנת המעטפת, העדשה, הסוללה וכו ‘.

במקרים רבים, החברה אינה יכולה לייצר כל פריט אחד מאפס; גם אם כן, הם יצטרכו גישה לחומרים טבעיים כמו זהב, גז, מתכות וכו ‘. חברות אחרות העוסקות באלמנטים אלה יציעו את שירותיהן, וחברת הייצור תוכל להשיג את כל חומרי הגלם להרכיב אותם..

כאן נכנסים לשחקנים הספקים.

 • מפיקים

במקרה של שרשרת האספקה, היצרנים או המייצרים הם הארגונים שמייצרים את המוצר. זה כולל את כל החברות המציעות מוצרים מוגמרים. בדרך כלל מייצרים אוספים את כל חומרי הגלם מהספקים ואז מייצרים את המוצר המוגמר.

אז הם יצטרכו לנהל את כל הספקים וקו הייצור כדי לצמצם את העלויות שלהם. חלק מהיצרנים אפילו אוספים את חומרי הגלם שלהם בעצמם במקום להשיג אותם מספקים.

עם זאת, לא כל רכיב אחד מפותח בבית בגלל התהליך בעלות גבוהה וגוזל זמן.

 • מפיצים

מפיצים הם שחקן מרכזי בכל הנוגע לשרשרת האספקה. חברות אלו לוקחות את כמות המוצרים בכמות גדולה כדי ליצור את היצרנים ואז מספקות חבילות לקמעונאים בהתאמה. במציאות, יתכן שתכירו אותם בתור סיטונאים. יתר על כן, הם מוכרים גם לארגונים אחרים. יתר על כן, הייתם מוצאים אותם מוכרים בכמות גדולה יותר ממה שכל צרכן בודד היה קונה.

כמו כן, מפיצים משמשים כמאגר עבור היצרנים שכן הם מגנים עליהם מפני תנודות השוק. אבל איך הם עושים את זה? ובכן, הם מאחסנים מלאי מלאי במלאי שלהם, ואם הביקוש עולה, הם מתחילים למכור מהמניה הזו..

לכן, המפיק לא ירגיש את הלחץ להכין יותר תוך זמן קצר. כמו כן, במקרה של ירידה בדרישות, הם יכולים להמשיך ולהצטייד ביצרנים. לכן, המפיקים לא יצטרכו להקטין את הייצור שלהם. באופן מסוים, המפיצים שומרים על שרשרת האספקה ​​זורמת בקצב קבוע.

לפיכך, היית רואה מפיצים אפילו לנתח התנהגות צרכנים ולשווק את המוצר. בנוסף לקידום או מכירה, הם יצטרכו גם לשמור על מלאי, הובלת מוצרים ושירותים שלאחר המכירה.

הם עשויים לקחת בעלות מלאה על המוצר או לא. אז הם יכולים פשוט לעבוד כמתווך בין הלקוח למפיק. במקרה שמגוון המוצרים גדל, המפיץ תואם לקוחות ספציפיים למוצרים שלהם.

 • קמעונאים

קמעונאים גם ממלאים את המוצרים ומוכרים רק כמות קטנה לצרכן הכללי. לא זו בלבד אלא שהם עוקבים אחר דרישות והעדפות הלקוח שהם מוכרים אליו. יתר על כן, הם ימשכו לקוחות על ידי פרסום ולעתים קרובות ישתמשו בשילוב של נוחות, שירותים, בחירת מוצרים ומחיר כגורם האטרקציה.

יתר על כן, קמעונאים מוזלים מושכים לקוחות עם מגוון רחב של מוצרים וטווח מחירים. באופן דומה, מסעדות מזון מהיר משתמשות בתמחור נמוך ומשכנעות את ההגרלה. השיווק כולל ניתוח קבוצה ספציפית של אנשים או מיקוד לקבוצה אחת בלבד לקבלת תפוקה טובה יותר.

 • לקוחות

צרכנים או לקוחות הם קבוצה של אנשים שרוכשים מוצר כלשהו או משתמשים בו. כאן הלקוחות לא תמיד מתכוונים לציבור הרחב. ארגונים גדולים הם גם לקוחות כשמדובר בשרשרת האספקה. כאשר יצרנים קונים חומרי גלם מספקים, הם הלקוח. כך גם לגבי מרכזי הפצה או קמעונאים. לכן, בכל שלב, יש מוכר וקונה.

רכיבי שרשרת אספקה ​​אופיינית

כדי להבין טוב יותר את כל הרעיון של שרשרת האספקה, עכשיו נדבר על מרכיבי הליבה של שרשרת האספקה. לכן, נשתמש בשרשרת אספקה ​​היפותטית כדוגמה. במציאות, שרשרת אספקה ​​אינה חד כיוונית; זה יכול ללכת לשני הכיוונים.

בדרך כלל, כאשר לקוח לא אוהב מוצר, הוא עשוי לבקש החזר כספי או להחזיר את המוצר. לכן, במקרה זה, שרשרת האספקה ​​תעבור אחורה בכיוון ההפוך.

בדרך כלל, ישנם שמונה רכיבים בשרשרת האספקה. הם –

 • משאבים טבעיים

בייצור של כל מוצר יכול להיות צורך במשאבי טבע כמו מים, גז, חשמל וכו ‘. לדוגמא, אם המוצר שלך זקוק לכמות משמעותית של מים, תזדקק למישהו שייקח לך את זה . ייצור כל מוצר דורש כעת מספר עצום של משאבי טבע.

 • חמרי גלם

אלה חומרי הגלם הדרושים לייצור חומר מסוים כגון סגסוגת, פלדה, מוצרים חקלאיים וכו ‘.

 • רכיבים

אז, עכשיו, יש לך את משאבי הטבע ואת חומרי הגלם שלך. עכשיו תצטרך למצוא את הצרכים החשובים לייצור הסחורה. לדוגמא, במקרה של מחשב נייד, רכיבי המוצר שלך יהיו דיסקים קשיחים, לוח אם, סוללה וכו ‘.

 • מוצרים מוגמרים

עכשיו הגיע הזמן לקרב את כל המשאבים, החומרים והרכיבים הללו וליצור את הסחורה המוגמרת. לכן, במקרה של דוגמה למחשב הנייד, תביא את לוח האם, הסוללה, המארז וכו ‘יחד כדי ליצור את המחשב הנייד.

יתר על כן, ייתכן שיהיה עליך לבצע שינויים בחומרי הגלם על מנת להפוך אותם לרכיב.

 • מסחר אלקטרוני וקמעונאות

המוצר נעשה, וכעת הגיע הזמן לשלוח לחנויות אחרות או לרשום אותם בחנויות המקוונות. במציאות, אלה החנויות שימכרו את המוצרים המוגמרים.

 • מיחזור ומחזיר

במציאות, שרשרת אספקה ​​באיכות טובה לא זורמת לכיוון אחד. על המפעלים תמיד להציע אפשרות ללקוח להחזיר את המוצר אם הם לא מרוצים ממנו. במקרה כזה, יש מוצרים שהוחזרו. חלקם עשויים לקבל מיחזור או שימוש חוזר. בכל מקרה הלקוח יקבל החזר כספי עבור מוצר זה.

 • הפצה

הפצה היא אחת הקטגוריות המתרחשות מספר פעמים בשרשרת אספקה. אם תבחין בזהירות, תראה שיש הפצות ברמות שונות בתוך שרשרת האספקה. לדוגמא, לא כל מפעל נמצא בקשר ישיר עם המשתמש הכללי.

מפעל ספקים לא יתקשר ישירות עם המשתמש הכללי, אך הוא יצור קשר עם היצרנים. יתר על כן, זה הופך את המפיק למשתמש קצה. אז הספק מפיץ את החומרים ליצרנים.

באותו אופן שהמפיק מחלק אותו למרכז ההפצה וכן הלאה. לכן, בכל אינטראקציה בין ספק ללקוח, תהיה הפצה כלשהי, בין אם מדובר בכמות גדולה או קטנה.

 • תחבורה ואחסון

זהו מרכיב נוסף המתרחש ברמות שונות של שרשרת האספקה. בכל שלב תצטרך הובלה. ובגלל הגלובליזציה כיום ארגונים זקוקים לשירותי תחבורה יותר מתמיד.

יתר על כן, תהליך האחסון מתרחש גם בכל שלב. חשוב למשל על הספק. הארגון אוסף את כל החומרים ומאחסן אותם להובלה. אם הם לא יאחסנו אותם כמו שצריך, האיכות תיהרס. יתר על כן, הדבר תקף גם ליצרנים, מפיצים וקמעונאים. השלב היחיד שאינו זקוק לאחסון הוא הצרכן הכללי.

אז זה היה מרכיב שרשרת האספקה ​​ההיפותטית. עכשיו שאתה יודע הכל על זה, אנחנו די בטוחים שאתה מוכן לעבור לפרק הבא. בפרק הבא נדבר על הישות השומרת על כל התהליך של רכיבים אלה. לכן, הם דומים לישות שלטונית.

פרק -2: מהו ניהול שרשרת האספקה?

עכשיו הגיע הזמן שנעמיק קצת יותר בתוך שרשרת האספקה. עם שרשרת האספקה ​​מגיעה ניהול שרשרת האספקה.

ניהול שרשרת האספקה ​​הוא תהליך הניהול של זרימת ייצור ברשת שרשרת האספקה. כאן, חברה תנהל הכל, החל ברכיבי הגלם ועד אספקת המוצר הסופי.

יש בעצם שישה שלבים עיקריים של כל מערכת לניהול שרשרת האספקה. בואו נראה מה הם.

בלוקצ'יין ושרשרת אספקה

שלבים של ניהול שרשרת אספקה ​​מסורתית

 • תִכנוּן

בשלב זה, המנהל יתכנן את קו הייצור כך שהוא יתואם עם דרישות הלקוח ויציע תפוקה מרבית עם מינימום שגיאות. יתר על כן, כאשר שרשרת האספקה ​​תקים, המנהל יקבע את המדדים המתאימים לרשת מושלמת. בדרך כלל, זה יהיה תלוי במטרת החברה.

 • מקורות

הבא הוא בחירת הספקים הטובים ביותר שיכולים לספק את האיכות ואת מספר הסחורות שהארגון זקוק להם. יתר על כן, אז המנהל יקים תהליך פיקוח על קבלת אספקה ​​זו. המקור מתייחס גם לשמירה על קשר טוב עם הספקים.

 • הֲכָנָה

ייצור המוצרים, בדיקות איכות, האריזה נמצאת בשלב זה. לכן, המנהל יארגן כל פעילות לייצור המוצר ואז יקבע אותם למשלוח.

 • מסירה

לקיחת הזמנות לקוחות, קביעת משלוחים, חשבונית וקבלת תשלומים היא בשלב זה. יתר על כן, הכל צריך להיות מתואם על מנת להפחית את הטעויות האנושיות.

 • חוזר

ניהול כל הליקויים והסחורות הלא רצויות והבטחת החזרתם למפעל.

 • מאפשר

המנהל יוודא שהכל במסגרת הרגולציה. אלה כוללים בעיקר עיצוב מוצרים, משאבי אנוש, כספים, מכירות ואבטחת איכות.

פרק 3: נושאים מרכזיים בשרשרת האספקה

יש כמה סוגיות עיקריות כשמדובר בשרשרת האספקה. בטח שזה נראה פשוט וניתן לתחזוקה. במציאות, שרשרת האספקה ​​מתמודדת עם נושאים רבים, מה שעולה לעסקים את חלקם ההוגן בהכנסות.

בואו נראה מהן הנושאים הללו, נכון?

 • גלובליזציה

כן, גלובליזציה. למרות שהגלובליזציה אכן איגדה את כלכלת העולם, אך היא עדיין מעבדת איום גדול על ניהול שרשרת האספקה. במציאות, הגלובליזציה מובילה כמה חברות רבות למיקור חוץ את פעילותן ממדינות אחרות.

ראשית כל, כדי להפחית את כל העלויות בכל שרשרת האספקה, ארגונים רבים משנים את שטח הפעולה שלהם במדינות בהן עלות העבודה זולה יותר. יתר על כן, מדינות אלה עוזרות כיוון שהן מציעות מיסים נמוכים יותר ועלות הובלה נמוכה יותר. לכן, עבור מדינות רבות, מיקור חוץ לא ממש אומר מדינה אחת בלבד; זה יכול לכלול מספר רב של פעמים.

עם זאת, מיקור חוץ לא רק מאריך את רמת הייצור, אלא גם מגדיל את מערכת הרכש של החברות. יתר על כן, אספקה ​​מפוזרת ברחבי העולם מסבכת את התהליך הזה.

וכך, כעת החברות צריכות להתמודד עם שיתופי פעולה ותיאום עם מספר גורמים מעבר לגבול. זה בעיקר עבור לוגיסטיקה, אחסון וייצור. יתר על כן, הם גם צריכים לספק ללקוחות את המוצרים עם אספקה ​​מהירה למרות שהמערכת כולה מורכבת למדי.

בסופו של דבר, ארגונים צריכים גם לשמור על נראות בכל שלב, כך שכל שלב בקו הייצור שלהם יישאר יעיל ככל האפשר..

שנית, מכיוון שארגונים מרחיבים את מכירותיהם לשוק העולמי, עליהם להתמקם במוצריהם כדי למשוך את הלקוחות בצורה טובה יותר. יתר על כן, תהליך זה מצריך שינוי משמעותי במערכת והתאמה להעדפות ותרבויות שונות.

לכן, הסיכונים הטבועים באיבוד הראות, השליטה והניהול התקין הם קרובים. יתר על כן, זה קורה אך ורק כאשר היישומים אינם משולבים. לכן, זה ידרוש מערכות ניהול שונות של נתונים במיקום אחר.

דוגמה

יצרנים רבים באסיה משתמשים בדוא”ל או בפקס כדי לתקשר עם שותפי הסחר שלהם. מצד שני, ספקים באירופה ובצפון אמריקה משתמשים ב- EDI כבר שנים רבות. עם זאת, מכיוון שהטכנולוגיה מתבגרת השווקים יכולים לדלג על ה- EDI לחלוטין ולהתמקד בגישות נוספות של מנהלי ההתקנים של API לתקשורת. זה דומה לדילוג על קווי הטלפון הקיימים כאשר הטלפונים הניידים החלו להופיע.

לכן, כדי להקדים את המשחק, יהיה עליכם לדעת האם תוכלו להתמודד עם אתגרים אלה בצורה קלה או לא. למרבה הצער, אין דרך אחרת להקדים את המשחק.

 • שינויים מהירים בשוק

התנהגות צרכנים תלויה בהרבה גורמים, כמו היבטים אישיים, חברתיים, תרבותיים ופסיכולוגיים. יתר על כן, דברים אלה מושפעים תמיד מהמהפכה הטכנולוגית והגלובליזציה.

המדיה החברתית גורמת לצרכנים לעמוד בהמצאות החדשות. מצד שני, זה גם מפעיל לחץ על המפעלים להעלות מוצרים רלוונטיים ולשמור עליהם מעניינים ומהנים. אז, שיווק במדיה החברתית לא כל כך נהדר כמו שזה נראה כי עכשיו יש יותר תחרות מאי פעם.

כמו הגלובליזציה, גם שינויים מהירים בשוק גורמים לבעיות רבות בשרשרת האספקה.

ראשית כל, כעת מוצרים מגיעים עם חיי מדף קצרים יותר מכיוון שביקוש השוק תמיד משתנה. יתר על כן, הדבר הופך את המפעלים לחמוצים שבהם יצטרכו לעצב או לפתח מוצרים חדשים מדי פעם.

עם זאת, עליהם גם לוודא כי עלות הייצור הכוללת תישאר נמוכה מכיוון שאיש אינו יכול לחזות כמה זמן יהיה מוצר זה מבוקש..

במציאות, זה בדרך כלל צריך אפשרות גמישה בשרשרת האספקה, וזה די קשה. יתר על כן, שרשרת האספקה ​​תמיד צריכה להיות מוכנה לפיתוח מוצרים חדשים. וזה לוקח הרבה זמן ומשאבי ניהול.

 • תכונות וחיזוי

שנית, ארגונים לא רק צריכים להציע מוצרים חדשים, אלא גם להוסיף תכונות לקיימים. לשם כך עליהם להתאים את פס הייצור החדש בשרשרת האספקה. יתר על כן, זה גורם למשאבים רבים יותר ליצור עיצוב שרשרת אספקה ​​ידידותית בעלות.

לבסוף, כאשר השווקים משתנים במהירות כה רבה, כעת גם ארגונים צריכים לחזות את דרישות המוצרים שלהם. ברור שחיזוי בשוק המשתנה הוא די קשה. עם זאת, אם הם לא מדויקים, הם עשויים להתמודד עם צמצום בהכנסות שלהם.

וכך, שרשרת האספקה ​​צריכה להיות זריזה להגיב היטב במקרה של ירידה בביקושים.

לפני שחברות יכולות לחזות את הדרישות, עליהן לקבל גישה לכל הנתונים הזמינים של הצרכנים ושרשרת האספקה ​​שלהם. לדוגמא, אם הזמנים בפועל שלהם קטנים מזמני ההובלה שלהם, אז עליהם שיהיה להם מלאי גדול יותר כדי לנהל את עודפי המלאי. בסופו של דבר זה יגדיל את העלות וישפיע גם על רמות אחרות.

זו הסיבה שקמעונאים צריכים גם לבצע הרמוניה נכונה של הנתונים כדי לוודא שהם יכולים להציע את ניהול שרשרת האספקה ​​הטובה ביותר האפשרית.

 • ציות ואיכות

מלבד שינוי התנהגות צרכנים, המדיה החברתית מתמקדת יותר גם בסחורות באיכות גבוהה. אז, כעת הצרכנים מצפים לאיכות יוצאת דופן בטווח מחירים נמוך יותר. על פי סקר שנערך לאחרונה, צרכנים קראו ביקורות, פידבקים ותגובות לפני שהם קונים מוצר או שירות כלשהו. יתר על כן, הדבר מביא גם לגידול בפעילות פלטפורמת המדיה החברתית.

יתר על כן, זה לא רק הגדיל את הציפיות, אלא גם הגדיל את נזקי הזיכרון של חברות שרשרת האספקה. לפיכך, כעת כל המפעלים נמצאים בלחץ ליצור מוצרים עקביים ואיכותיים.

כן, הם בוודאי יכולים לעשות את זה, אם הם בודקים את האיכות בכל רמה של שרשרת האספקה, כגון רכש, ייצור, אריזה, הובלה וטיפול במוצרים. עם זאת, כשמדובר באלפי מוצרים בכל יום, שמרו על זה הופך למשימה קשה.

מלבד איכות המוצר, יש נושא נוסף שנקרא ציות. כל הארגונים צריכים לוודא שהם עומדים בשווי הרגולציה הבינלאומית והמקומית באריזות, ייצור, משלוח וטיפול במוצר.

יתר על כן, הדבר מגדיל את נטל העבודה הכללי שלהם כאשר עליהם להכין חומרי תאימות כגון רישיונות, אישורים והסמכה. לכן, זה יכול להיות מכריע למדי עבור חברות רבות ולסבך את עיצוב שרשרת האספקה ​​שלהן.

טכנולוגיות שונות המתפתחות כמו IoT, blockchain או אריזה חכמה יכולות לעזור בשינוי הדרכים המסובכות. אבל החברות צריכות לתחזק את זה בזהירות או לדעת איך להתמודד איתן בזהירות. יתר על כן, מכיוון ש -20 שנות ערוץ הרשת שלהם אינן מתאימות לשימוש בביג דאטה ושירותי מיקרו, הם יצטרכו לטפל בזה בזהירות..

 • חוסר שקיפות

זוכר איך נתנו דוגמה לייצור מחשבים ניידים קודם? רוב המרכיבים הללו בעצם מגיעים משווקים באסיה. מכיוון שאתה הצרכן, אתה לא באמת יודע את הערך האמיתי של כל אחד מהרכיבים האלה, נכון?

עם זאת, חוסר השקיפות הוא נושא אחר של שרשרת האספקה. אם אתה מוצא חלק פגום במוצר שלך, זה הופך להיות בלתי אפשרי לחלוטין לאתר מאיפה הגיע החלק הפגום או איזו ישות הייתה אחראית עליו.

אתה יודע מה, בוא נראה דוגמה כדי לראות איך זה באמת יכול להיות מסוכן וכמה חריפה הסכנה הזו.

דוגמה

בשנת 2006, היה נושא נהדר בארה”ב. התפרצות של E-Coli החלה להתפשט, והאשם היה תרד. יתר על כן, זה השפיע על 199 אנשים, וביניהם היו 22 ילדים מתחת לגיל 5. יתר על כן, 31 מאותם אנשים פיתחו סוג כלשהו של כליה, ו -3 מהם מתו..

והכל קרה רק בגלל תרד. אז כתוצאה מכך כל תעשיית המזון נכנסה למהומה. יתר על כן, הם התחילו לחפש את מקור התרד הנגוע כדי למנוע ממנו להתפשט יותר.

אז אנשים התחילו להפסיק את התרד לחלוטין. בסופו של דבר לקח ל- FDA למצוא את המקור בסך הכל שבועיים, ובמשך שבועיים אלה כל הענף נשאר נעול. האם אתה יכול לדמיין את האובדן או את הניהול השגוי שגרם?

שלא לדבר על המקור הגיע מספק אחד בלבד ומגרש אחד. יתר על כן, עבור אותה מגרש יחיד המערכת כולה נעצרה. יתר על כן, במהלך תקופה זו, חקלאים רבים נותרו חסרי פרוטות בגלל הנעילה.

לכן המערכת זקוקה מאוד לשקיפות מלאה. לכן, קל להבין את מקור הבעיה לפני שכל השאר מושפעים.

מנגנון מעקב תקין יעשה דרך ארוכה בשרשרת האספקה.

 • שְׁחִיתוּת

הבעיה בניהול שרשרת אספקה ​​נכונה היא שתצטרך לסמוך על כל אדם שיעשה את עבודתו בהתאם. יתר על כן, תצטרך גם לוודא שכולם מתייחסים נכון לפרוטוקולי שרשרת האספקה, ואף אחד לא משחק רע.

עם זאת, זה די רגיל להניח שלא כל אדם אחד יהיה אמין בתוך שרשרת אספקה. ברוב המקרים, בני אדם נוטים לשחיתות, וכך תצטרך להתמודד גם עם בעיות פנימיות.

ישנם מקרים רבים של שחיתות שיכולים להעיב על מערכת שרשרת האספקה ​​הכוללת. בואו נראה מה הם –

תרחישי שחיתות אפשריים

מישהו בשרשרת האספקה ​​עשוי להעדיף ספקים מסוימים מבלי לראות יישומים אחרים. יתר על כן, הם יכולים גם להתעקש על כך שהספק יגיד שהם יכולים לעמוד במפרט. עם זאת, יתכן שזה לא המקרה בכלל.

תאר לעצמך שאתה צריך להרחיב את קווי המוצרים שלך ובשביל זה אתה צריך להשיג רכיבים מסוימים. יכול להיות מצב שרק ספק אחד מציע את אותם רכיבים; עם זאת, מלכתחילה הוא יכול להיות אדם מוצל.

יחסים אישיים יכולים להשפיע גם על תהליך קבלת ההחלטות של שרשרת אספקה. במקרה של רכש, הם עשויים להיות חיוביים לצדדים איתם יש להם קשר אישי.

לפעמים הספק יכול להונות אותך על פי דרישותיך. אולי אתה צריך רכיב שרק הם יוכלו לספק במקרה כזה הם יכולים לדרוש יותר מהתמחור הנוכחי.

במקרים רבים, שוחד גובה מחיר מאיכות המוצרים שלך. יתר על כן, ספק רע יכול לשחד את אחד מקציני הרכש ולקבל עמו עסקה.

במקרים רבים, בדיקות האיכות של המוצר הסופי יכולות להיות מזויפות כדי להיראות כאילו כולן איכותיות, ואילו בחיים האמיתיים זה לא. יתר על כן, זה קורה בעיקר כאשר העובדים לא הצליחו לעמוד באיכות הנדרשת עם המועד האחרון.

נושא נהדר נוסף יכול להיות כאשר עובדים או קצינים מתחילים לגנוב מהמלאי או להחליף איתם מוצרים מְזוּיָף ללא דרך לעקוב אחריו בחזרה. במציאות, תרחיש זה יכול בקלות לתפוס חלק מהמוניטין שלך.

בקיצור, יש הרבה רכיבים ואישיים בשרשרת האספקה ​​שלך, ואינך יכול לעקוב אחריהם לבד. זה המקום בו בלוקצ’יין לשרשרת האספקה ​​יכול לעזור. אבל נדבר על זה שורט.

 • עלויות גבוהות

הנה הבעיות בעלות הגבוהה שכל חברה מתמודדת איתה בכל מחזור שרשרת האספקה ​​שלה. בעיקרון, קיימים ארבעה סוגי עלויות בשרשרת האספקה ​​-

 • עלויות איכות
 • עלויות מלאי
 • עלויות הובלה
 • עלויות רכש

עלויות איכות

כל מוצר שאתה מוכר יצטרך להיות ברמה מסוימת של איכות. כל דבר פחות מזה יגרום לבעיות נוספות בדרך. לכן, כדי לוודא שכל המוצרים שלך נמצאים בנקודה, תצטרך להזמין מומחים ובודקי בקרת איכות. ברור שזה אומר יותר משאבי אנוש ומחירם היקר ביותר.

בנוסף, כל מוצר הנמצא מתחת לרמת האיכות שלך ייפטר. אז, זה היה מוציא גם חלק מהכסף.

עלויות מלאי

מלאי הוא אחד החלקים המכריעים בשרשרת האספקה ​​מכיוון שתאחסן שם את כל המוצרים שלך. לכן, בתור מפעל יוקרתי, תזדקק לשטח אחסון עצום יחד עם צבירת הסביבה כדי לשמר גם את איכות המוצרים בצורה טובה יותר. יתר על כן, זה יעלה לך הרבה יותר.

עם זאת, כאן המצב מתקשה מעט. במקרים רבים חברות נוטלות הלוואות לתשלום עלויות המלאי. לכן, הם לא רק צריכים לשלם את ההלוואה, אלא שעכשיו הם צריכים להחזיר גם את האינטרסים הנוספים.

יתר על כן, קיום מלאי ללא אבטחה ראויה לא יהיה מעשי. לכן, תזדקק לאנשי אבטחה נוספים שיטפלו גם בניהול המלאי. יתר על כן, חברות רבות עוסקות גם במוצרים גנובים, פגומים, מיושנים או שפג תוקפם.

עלויות הובלה

כפי שכבר ידוע, יש הרבה נקודות תחבורה במערכת שרשרת האספקה. יתר על כן, בכל שלב, יש צורך בהובלה כלשהי. אז זה מוסיף עלויות תחבורה נוספות. מצד שני, אם תעבירו את הרכיבים שלכם למיקור חוץ ממדינות אחרות, הובלה ממדינות אלה עשויה לקחת נתח עצום מהמחאה שלכם.

במציאות, פתרונות זולים אינם מספיקים מכיוון שבסופו של דבר הם יקחו יותר זמן, וזה עלול להאט את תהליך שרשרת האספקה.

עלויות רכש

אפשרות תמחיר ברורה נוספת היא עלויות הרכש. הנה, אתה מקנה את כל הרכיבים שלך מחברה אחרת בתמורה לכסף. על פי הדרישות והרכיבים שלך, העלות עשויה להשתנות.

יתר על כן, אם הרכיב שלך הוא נדיר למדי או שרק כמה ספקים יכולים להציע אותם, העלויות יעלו הרבה יותר משווי השוק. יתר על כן, אם אתה חברה גדולה, אז אתה לא יכול ללכת אישית לספק ולקנות את החומרים שלך.

בסופו של דבר, תעסיקו קצינים שיטפלו בזה בשבילכם. לכן, לא רק שתוציאו כסף על הרכש, אלא שתשלמו משכורות ובונוס לקצין שלכם. יתר על כן, יהיה עליך גם להכשיר אותם כראוי לפני שהם יוכלו להתמודד עם השדה מספיק טוב.

 • יחסית איטי

מערכת ניהול שרשרת האספקה ​​במטבעות די גרועה ונוטה לנושאים. שלא לדבר על זה שהוא איטי מדי בגלל היעדר כישורי ניהול נכונים. יתר על כן, תהליכי אימות כבדים, ניהול לוגיסטי לקוי, עסקים באזור זמן שונה הופכים את כל התהליך לרגרסיבי למדי..

נוסף על כך, נמשכים 3-5 ימי עסקים באמצעות אמצעי תשלום של צד שלישי, ובתוך זמן זה, החומרים והרכיבים שלך נשארים תקועים וקו הייצור שלך מתעכב..

 • שירות לקוחות גרוע

שרשרת האספקה ​​לא מתכוונת רק לייצר את המוצר ולהפיץ אותו לקמעונאים. זה גם מייצג ניהול נכון של לקוחות. במציאות, לקוחות ממלאים תפקיד חיוני ברשת, מכיוון שכל מוצר הוא תוצאה של דרישותיהם.

לכן, אם חברה לא מצליחה לספק את הלקוחות שלה, ייתכן שהמוניטין של החברה עומד על הפרק. לדוגמא, לקוח קיבל מוצר באיכות נמוכה ממותג מכובד. אז הלקוח פנה לתמיכת הלקוחות שלהם בכדי לקבל תמורה טובה יותר למחיר. במקרה כזה, אם תמיכת הלקוחות אינה יכולה להציע את השירותים הראויים בהתאם, בוודאי שהחברה תאבד את הלקוח.

כן, זה אולי נראה לא דבר עבור לקוח אחד בלבד, אך דמיין מתי ישנם מאות כאלה. בעזרת המדיה החברתית, חוסר המקצועיות של אותה חברה ייעלם תוך זמן קצר. יתר על כן, זה יביא לאובדן של אלפי לקוחות בטווח הארוך.

לכן, כדי לייעל את העניינים, יש צורך בתמיכה טובה יותר בלקוחות. עם זאת, שרשרת האספקה ​​הנוכחית אינה מסוגלת להציע את התכונה הנדרשת הזו כראוי.

בלוקצ’יין להצלה

עד כה למדנו שרשתות אספקה ​​הן אחד החלקים המכריעים בעסק שלך. לכן, אין דרך לעקוף את הנושאים שרשת האספקה ​​עומדת בפניהם. יתר על כן, שרשרת האספקה ​​של ימינו חשופה לטעויות ואינה מסוגלת לעמוד בדרישות הצרכנים.

אז איך משיגים יעילות רבה יותר בזה?

ובכן, כאן נכנס לתמונה הבלוקצ’יין לשרשרת האספקה.

שרשרת אספקה ​​ובלוקצ’יין הולכים יד ביד, ואנחנו נגיד לך בדיוק איך. אבל ראשית, אם יש לך רעיון מעורפל לגבי טכנולוגיית הבלוקצ’יין, אז פשוט קרא עוד גלה עוד אודותיה.

בלוקצ’יין היא מערכת פנקסים בלתי ניתנת לשינוי מבוזרת ומבוזרת. כאן, ספר החשבונות לובש צורה של גוש שרשרת שכל אחד מהם מקושר עם הבלוק הקודם והבא הבא כדי לאתר את המיקום המדויק אליו נוספה.

שלא לדבר על כל מידע על אותם בלוקים מוצפן בצורה קריפטוגרפית וגם מוטבע בזמן. יתר על כן, כאן אף רשות מרכזית אינה לוקחת חלק בניהול התהליך כולו אלא קבוצת המשתמשים המשתמשת בו.

לכן, אתה רואה שחלק השחיתות בשרשרת האספקה ​​כבר נעלם בבלוקצ’יין לתכנית שרשרת האספקה.

עם זאת, שלוש מאפיינים עיקריים של בלוקצ’יין הופכים אותו לבלתי ניתן לעמוד בפניו של שרשרת האספקה ​​ושותפות הבלוקצ’יין. בואו נראה מה הם –

 • שְׁקִיפוּת
 • בלתי ניתן לשינוי
 • ביזור

כמובן שיש גם תכונות אחרות, אך שלוש התכונות העיקריות הללו הן סופר מוצקות עבור שרשרת האספקה ​​ומשלבת הבלוקצ’יין. לכן, כעת תראה כיצד בלוקצ’יין לתכנית שרשרת האספקה ​​יכול לחולל שינוי.

 • ביזור

נתחיל מביזור. זה מושג הליבה של טכנולוגיית הבלוקצ’יין. במציאות, המשמעות היא שלכל סוג של מידע על ספר החשבונות לא תהיה בעלות בלעדית, אך כולם ברשת יהיו חלק ממנו..

הבעיה בשרשרת אספקת המטבעות היא זיוף נתונים. יתר על כן, קציני הרכש והספקים לא תמיד אמונים וישרים ב 100%. יתר על כן, הם מזייפים את הנתונים, ואין שום דרך להוכיח שהנתונים אינם אותנטיים.

עם זאת, עם blockchain לשרשרת האספקה, מושג הזיוף הזה ייעלם מזמן.

כאשר כל דבר בשרשרת האספקה ​​גלוי לכולם, איש לא יוכל להחזיק בנתונים כלשהם. עם זאת, אתה בטח תוהה שאפילו שהם לא מחזיקים בנתונים מה יכול למנוע מהם לשנות אותם?

ובכן, יש עוד בלוקצ’יין לתכונה של שרשרת האספקה. בואו נראה מה זה.

 • חוסר שינוי

ובכן, אי-שינוי בבלוקצ’יין לשרשרת האספקה ​​אומר בדרך כלל שאף אחד לא יכול להתעסק בזה. יתר על כן, לא ניתן לשנות כל מידע שתוסיף על ספר החשבונות.

תאר לעצמך כמה ערך זה יוסיף בשרשרת האספקה. במציאות, בלוקצ’יין לשרשרת האספקה ​​פועל כך, כך שאף אחד לא יכול לשנות אף אחד מהנתונים ברגע שהכניסו אותו. עם זאת, במקרה של שגיאות, בלוקצ’יין פרטי עבור שרשרת האספקה ​​יכול להציע שינוי..

אך בכל מקרה, יש לאמת את העסקה, ומשתמשי הרשת יהיו בשליטה בלעדית בכך. אף על פי שמישהו מנסה לשנות את הנתונים באמצעות פריצה, זה יגרום לאפקט שלגים, אשר יזהיר את הרשויות באופן מיידי. לכן, אין שום סיכוי שכוח פנימי או חיצוני יכול לפרוץ למערכת.

הגיע הזמן לעבור לתכונה האחרונה אך החשובה ביותר של תוכנית הבלוקצ’יין לשרשרת האספקה.

 • שְׁקִיפוּת

בעזרת שקיפות, שרשרת האספקה ​​ומערכת הבלוקצ’יין יכולות להצטיין במיטבה. כן, חסימות פרטיות אכן נותנות לך את הפרטיות שאתה צריך; עם זאת, הוא גם מציע שקיפות. המשמעות היא שאנשים ברשת יהיו אחראים למעשיהם.

כל מה שקורה ברשת גלוי לכולם או גלוי באופן סלקטיבי. אז אנשים יוכלו לראות מה אדם אחר עושה. עם זאת, במקרה של ארגון, המערכת שונה במקצת מכיוון שהיא מעניקה כוח רב יותר לאנשי הסמכות הגבוהים יותר. בגלל האופי של חברות הארגון, הפיכתו לערוץ ציבורי יהיה הרבה יותר קשה לטפל.

אז זה יעבוד כמערכת הרשתות הפנימית עם שקיפות בקרב עובדי החברה. וכך אתה מייצר שרשרת אספקה ​​מוצקה וצמד בלוקצ’יינים.

קרא עוד על ההיסטוריה של טכנולוגיית Blockchain.

פרק 4: היתרונות שבביצוע ניהול שרשרת האספקה

שרשרת אספקת בלוקצ'יין

אם תפרוס blockchain לניהול שרשרת האספקה, תוכל לשפר את היעילות הכוללת בדרכים רבות. במציאות, ניהול שרשרת האספקה ​​דורש תיאום רב בתוך מערכת הנתונים. כאשר המערכת איטית, אין ניהול במקומות שונים וההכנסות יורדות אז בלוקצ’יין בשרשרת האספקה ​​הוא מגדלור של תקווה..

תוכלו לשנות בקלות את מסגרות המורשת בעזרת דוגמאות שרשרת אספקת בלוקצ’יין וליהנות משיתוף מידע קל ומהיר. יתר על כן, תוכלו גם למנוע זיופים ולהגדיל את שביעות רצון הלקוחות הכללית.

יתר על כן, קיימת בלוקצ’יין לשרשרת אספקה ​​כדי להיפטר מהביורוקרטיה המיותרת ועוזר להפחית מצוין את המשאבים המיותרים. לכן, קל פשוט לעצב מחדש את שרשרת האספקה ​​החדשה ואת תוכנית הבלוקצ’יין ללא שום בעיות.

בכל מקרה, עכשיו נצלול ליתרונות של בלוקצ’יין לניהול שרשרת האספקה ​​ונראה אילו יתרונות הוא מציע.

 • מערכת ספר חשבונות שקוף

בלוקצ’יין בשרשרת האספקה ​​עוזר להציע גישה שקופה יותר בכל פעולות שרשרת האספקה. יתר על כן, בכל פעם שמוצר כלשהו עובר מנקודה A לנקודה B, הוא יירשם בפנקס הספרים. כך, בקיצור, זה היה יוצר שביל שממנו נקבע הקידום מראש מנקודה A לנקודה B. יתר על כן, הארגונים יכולים להשתמש בזה במקרה של זיכרון.

מצד שני, שימוש בלקוחות אלה יידע בדיוק היכן הגיע המוצר, ולבסוף זו תהיה פלטפורמה שקופה. זה גם יעזור לאחראי על אנשים אחרים על כל הטעויות שעשו על חשבונם.

 • מעקב בזמן אמת

עם שקיפות מגיעה אפשרות המעקב בזמן אמת. כן, עם בלוקצ’יין לניהול שרשרת האספקה, תוכלו לעקוב אחר המוצרים שלכם בזמן אמת! יתר על כן, אתה יכול גם לדעת באיזה מצב הם נמצאים, ולמצוא בדיוק את מיקומם בזמן שהם נמצאים בתנועה.

לדוגמא, דמיין שהזמנת חומרים מהספק כאשר הספק מצמיד את שבבי ה- RFID למוצרים תדע בדיוק באיזה מצב ומיקום הם.

ניהול שרשרת האספקה ​​יכול לעקוב אחר זה מהמחשב האישי שלהם באמצעות דוגמאות שרשרת האספקה ​​של בלוקצ’יין. יתר על כן, בכך הם יכולים להעריך כמה זמן ייקח לחומרים להגיע למפעל.

ברגע שהם כאן, הם יכולים לעקוב אחר תהליך הייצור ולבדוק את סביבת המלאי מתי שהם רוצים. לכן, הם לא יצטרכו אפילו להיכנס לשם באופן אישי כדי לדעת מה בדיוק קורה בפס הייצור באמצעות דוגמאות שרשרת האספקה ​​של בלוקצ’יין..

 • עסקאות מהירות יותר

יתרון גדול נוסף של תוכנית הבלוקצ’יין לשרשרת האספקה. במציאות, יש הרבה המתנה לקבלת התשלום ברמות שונות של שרשרת האספקה. אבל עם בלוקצ’יין לתכנית שרשרת האספקה, זו תהיה חתיכת עוגה.

לדוגמאות שרשרת האספקה ​​של בלוקצ’יין יש פוטנציאל לשבור את שיא העסקה של ויזה בכל שנייה, שהוא 10,547. מהירות היא אחת התכונות המשתלמות של כל מערכת תשלומים ועם דוגמאות לשרשרת האספקה ​​של בלוקצ’יין אתה מקבל הכל במקום אחד.

במציאות, ככל שהבלוקצ’יין לפלטפורמת שרשרת האספקה ​​מהירה יותר, כך הוא יכול לעבד את כל העסקאות טוב יותר. כך, בקיצור, לבלוקצ’יין בשרשרת האספקה ​​יש את הפוטנציאל הגדול ביותר להרחבה מאשר למערכת ה- Web 2.0 האופיינית.

עובדה נהדרת נוספת לגבי הבלוקצ’יין היא ניהול שרשרת האספקה ​​היא אפשרויות התשלום המיקרו. לכן, אתה לא רק שולח סכומים גדולים אלא גם סכומים קטנים יותר תוך שניות בלבד! כמה מגניב זה?

 • שרשרת חסרת אמון

לאחר מכן מגיע היתרון חסר האמון של הבלוקצ’יין לניהול שרשרת האספקה. במציאות, על ניהול שרשרת האספקה ​​לסמוך על כך שהמוצר יהיה אותנטי, והוא יספק תוך זמן מסוים. עם זאת, עם blockchain במערכת שרשרת האספקה, אתה יכול לדעת את זה בוודאות.

לכן, אין צורך לשים את אמונכם העיוור בשום צד. כמו כן, במקרה של תשלום, חברות רבות נשארות באי וודאות מוחלטת כי הן עשויות לקבל את התשלום. עם זאת, blockchain במערכת שרשרת האספקה ​​מגיע עם שילוב חוזה חכם. החוזה החכם יממן את תהליך התשלום לאחר ביצוע המסירה.

לכן, חברות יכולות פשוט לקחת אוויר מכל אי הוודאות אחת ולתמיד.

תהליך זה יכול להשתלב ברמות שונות של שרשרת האספקה. לדוגמה, ספקים יכולים להשתמש בו כדי לשלם ליצרנים, והצרכנים יכולים להשתמש בו כדי לשלם את הספק.

 • אישור מוצר

הסמכת מוצרים היא חובה כשמדובר בשרשרת האספקה. איך עוד יצרנים יכולים להוכיח כי המוצר אותנטי ואינו מזויף? כאן נכנס הבלוקצ’יין לניהול שרשרת האספקה.

עובדים יכולים להשתמש בדוגמאות שרשרת האספקה ​​של בלוקצ’יין כדי לאשר את כל המוצרים בכל ענף. יתר על כן, זה יכול לעזור לדעת אם המוצר הוחלף בזיוף או לא. יתר על כן, הצרכן יכול לבדוק בקלות את הבלוקצ’יין בפלטפורמת שרשרת האספקה ​​ולדעת בוודאות שהמוצר אותנטי.

מדי שנה מבוזבזים מיליוני כסף בגלל הפעילות המרמית והמוצרים המזויפים. עם זאת, עם blockchain לניהול שרשרת האספקה, זה סוף סוף ייגמר.

 • ביטחון רב יותר

שרשרת האספקה ​​צריכה להיות המקום המאובטח ביותר. בעזרת הבלוקצ’יין לניהול שרשרת האספקה, עכשיו זה באמת יכול להיות מאובטח במיוחד. מכיוון שניתן לשנות את ספר החשבונות, איש אינו יכול להתעסק בנתונים. יתר על כן, פרוטוקולי האבטחה מרובי השכבות שלהם בשרשרת האספקה ​​ובבלוקצ’יין מרחיקים את ההאקר הרחק מהמערכת.

כתוצאה מכך, אין נקודת כניסה אחת. אם האקר רוצה לתקוף את הבלוקצ’יין במערכת שרשרת האספקה, הוא יצטרך לתקוף את הרשת עם מספר מכשירים בבת אחת, וזה די בלתי אפשרי. במציאות, זה תופס יותר משאבים ממה שהוא באמת ירוויח כך, זה לא ממש שווה את זה.

 • טביעת רגל נמוכה יותר בפחמן

עם מוצרי ייצור מגיעה פליטת הפחמן הנוספת. עם זאת, בעזרת הבלוקצ’יין במערכת שרשרת האספקה, הצורך בהחזר ייעלם. אֵיך? ובכן, זה בגלל שדוגמאות שרשרת האספקה ​​של בלוקצ’יין תוכלו לשלוט על האיכות בצורה מדויקת יותר.

כך שבכל שלב תוכלו לייצר תפוקה באיכות גבוהה באופן עקבי. לפיכך, תהליך ההחזרה או המיחזור של שרשרת האספקה ​​יפחת באופן דרסטי. וזה לא רק יעלה את ההכנסות, אלא גם ייפטר מתהליך ייצור המוצר הנוסף. לכן, פחות טביעת רגל פחמנית.

לכן, בלוקצ’יין לשרשרת האספקה ​​לא רק מבטיח הכנסות רבות יותר, אלא גם מבטיח פס ייצור ירוק יותר.

 • עלויות מופחתות

אחרון חביב, עלות מופחתת מציעה יתרונות מתמיד. במציאות, היעד העיקרי של כל ניהול שרשרת האספקה ​​הוא לעצב פס ייצור ידידותי, לא משנה איך השוק משתנה.

אבל עם blockchain בניהול שרשרת האספקה, זה יהיה אפשרי סוף סוף. יתר על כן, זה לא רק יוריד את העלות בכל רמה, אלא גם יפחית טעויות ויגדיל את ההכנסות. בעזרת תוכנית הבלוקצ’יין לשרשרת האספקה, הצורך במתווכים רבים נעלם.

אז, המשכורת הנוספת, הפסדי הניהול השגוי ייעלמו לתמיד. כמו כן, נראה כי תהליך השכפול תופס גם את העלות הנוספת. עם דוגמאות של שרשרת האספקה ​​של בלוקצ’יין, יש כפילויות מופחתות.

עם פחות עמים ומערכת מהירה יותר, זה יקטין בצורה דרסטית הרבה עלויות בצורה יעילה.

פרק 5: מקרי שימוש בשרשרת אספקת בלוקצ’יין

 • הסדר עסקאות עמית לעמית

עסקת עמית לעמית היא אחד מיישומי הבלוקצ’יין בשרשרת האספקה. כל חברה בימינו מוכנה להשקיע בתהליך עסקות מהיר יותר שהוא משמעותי ורציף. יתר על כן, לאורך ההיסטוריה, חברות חוו ירידה בעלויות כאשר השתמשו בתהליך הסדר מהיר יותר.

מצד שני, תשלומים חוצי גבולות בשרשרת האספקה ​​מנקזים יותר מ- 1.6 טריליון דולר בכל שנה. לכן, לא מדובר רק בעסקת עמית לעמית אלא גם בשיפור ההכנסות. עם בלוקצ’יין לשרשרת אספקה ​​במערכת, ארגונים יכולים באמת למנף את התועלת.

יתר על כן, אין שום צד שלישי המעורב, מה שהופך אותו לבטוח עוד יותר. יתר על כן, התשלומים הם אוטומטיים עם שילוב קשר חכם, כך שגם אין סיכונים נוספים. מה עוד אתה יכול לרצות, נכון?

 • שקיפות ביקורת

שקיפות ביקורת היא עוד אחת מיישומי הבלוקצ’יין בשרשרת האספקה. היו כמה מלכודות נהדרות בהיסטוריה בגלל שירותי ביקורת גרועים. יתר על כן, שם המותג שלך עלול להיות בסכנה אם אינך יכול לשמור על תקני החוק. לכן, כל טעות אחת בשרשרת מגיעה עם השלכות לאורך הדרך.

בכל מקרה, ניתן להימנע לחלוטין ממצב זה אם הארגון מתחיל להשתמש בבלוקצ’יין למקרים של שימוש בשרשרת האספקה. לא רק שהם יקבלו פלטפורמה בטוחה לתהליכי ביקורת, אלא שהם גם ייפטרו משגיאות. יתר על כן, הפלטפורמה יכולה לתת לך תצוגה שקופה לחלוטין של כל היעילות שתוכל להימנע ממנה בקלות.

בסופו של דבר זה יעזור לרואי החשבון לבצע בחירות נבונות ובטוחות יותר ברחבי הרשת.

 • מעקב אחר משוב צרכני

כיום, עם מדיה חברתית בכל מקום שבו הצרכנים יכולים לקיים אינטראקציה עם המותגים האהובים עליהם באופן חופשי יותר. לפיכך, צרכנים רבים חושבים שחברות תטא צריכות להציע מוצרים בצורה שלא משאירה אותם לחוש אשמה בשום צורה שהיא.

כמו כן, הם רוצים שחברות יהיו יותר תקשורתיות וחברתיות עם לקוחותיהם. יתר על כן, רוב הצרכנים הללו מעוניינים יותר להוציא כסף על מותג ירוק יותר. זו הסיבה שבסופו של דבר תצטרך לעקוב אחר פידבקים של הלקוחות בהתאם ולדעת בדיוק מה הם רוצים.

אם לא תשתמש בייעוץ לקוחות, בסופו של דבר הלקוח יאבד עניין או ירגיש לא רצוי ויפסיק לקנות את כל הסחורה.

באמצעות בלוקצ’יין לשרשרת האספקה, החברות יכולות לעקוב אחר כל המשוב של הלקוחות ולעבוד על כך. חשוב מכך, הם יכולים להשתמש ביישומי הבלוקצ’יין בשרשרת האספקה ​​עם מידע נוסף על התהליך.

 • מידע על עלויות מדויקות

רשתות אספקה ​​נאלצות להתמודד עם הרבה ניהול כושל כשמדובר בתמחור או בתקצוב. לפיכך, טעות אחת אחת עלולה להוביל לאיבוד של מיליוני הכנסות. על פי מחקר, יותר מ -88% מהעסקים מכוונים להפחתת עלויות, אך רק 17% יכולים לעשות זאת בפועל.

לכן, אתה רואה שניהול הנתונים המנותק אינו מסייע לתעשיית שרשרת האספקה ​​בשום צורה שהיא. לכן בלוקצ’יין לניהול שרשרת האספקה ​​תהיה אופציה נהדרת לבחור כאן.

באמצעות בלוקצ’יין, הארגונים יכולים לקבל מקור מידע אחד לאיסוף כל הנתונים ולהשתמש בו לניהול המידע החשבונאי שלהם. לכן זה אחד מיישומי הבלוקצ’יין בניהול שרשרת האספקה.

 • נתוני משלוח טובים יותר

אין ספק שההשפעה של מערכת אספקה ​​מדויקת משפיעה ישירות על ערך המותג. יתר על כן, מחקר אחד הראה כי יותר מ 89% מהצרכנים מודאגים מתהליך האספקה, ו 83% דואגים שהמוצר ייפגע במהלך המסירה..

שלא לדבר על כך שהצרכנים לא חוזרים לקמעונאי ברגע שהם מקבלים משלוח גרוע מהם. לכן, לא רק שזה פוגע בערך המותג אלא גם במשתתפים אחרים כמו הפצות וקמעונאים. עם זאת, מותגים רבים עדיין לא מצליחים להציע מערכת משלוחים איכותית מכיוון שאין תקשורת טובה יותר במהלך המשלוח.

במציאות, כדי להפחית את הבעיה, יישומי בלוקצ’יין בשרשרת האספקה ​​יכולים באמת לעזור. עם יכולות הצפייה שלהם בזמן אמת ומערכת מעקב נכונה, היא יכולה להציע נתוני משלוח טובים יותר. כך, חברות יכולות לתקשר הרבה יותר טוב ויעיל ולהעלות את שביעות הרצון של הצרכן.

 • הימנעות מהפרת ציות

עלויות הציות בכל שרשרת האספקה ​​הן גבוהות, ויתרה מכך הן קשוחות במיוחד. עם זאת, אם ארגונים יתעלמו מעלויות אלה, זה עלול להוביל לעמלות הפרה שיכולות לגדול הכנסות רבות.

בשל הגלובליזציה כיום, חברות עובדות באזורים שונים. וכל אזור אחד מגיע עם מערכת תאימות משלו. במציאות, כאשר מתחזקים את כל המיקומים בשרשרת אספקה ​​עצומה, יכולים להיות כללים שרבים מתעלמים מהם.

אז כתוצאה מכך, הם תקועים עם קנס עצום ופלילים. כדי לצמצם יישומי בלוקצ’יין זה בשרשרת האספקה ​​יכול להיות פיתרון נהדר. לא הבלוקצ’יין היחיד שיכול לעקוב אחר כל הציות; זה גם הופך את הניהול למדי קל. לפיכך, הוא יכול לסייע במניעת הפרת תאימות יחד עם מניעת מאסר.

 • מקור

מקור מקור הוא אתגר עצום בכל הנוגע לשרשרת האספקה. חברות רבות לא מצליחות לספק מידע נוסף על האותנטיות של המוצר. יתר על כן, רבים לא ממש משתמשים במשאבים רבים כדי לבדוק אם חומרי הגלם באמת איכותיים או לא.

בעולם שבו זיוף משתלט על הכלכלה, לדעת מה שבבעלותך זה אותנטי חשוב ביותר.

יתר על כן, זה בעיקר עבור הצרכנים, שכן מגיע להם המוצר עליו הם משלמים. עם זאת, מכיוון שבכל יום יש רוב מוחלט של מוצרים המיוצרים ואף נמכרים, קשה יותר להוכיח שהם אינם מזויפים.

כדי להפוך את הדברים לפשוטים יותר, יישומי בלוקצ’יין בשרשרת האספקה ​​יכולים לעזור מאוד. יתר על כן, החברות יכולות לאמת את האותנטיות של רשת הבלוקצ’יין ברשת שרשרת האספקה. יתר על כן, הם יכולים גם להוסיף את המידע וההוכחה בקוד ה- QR של כל מוצר שהם מייצרים.

בדרך זו, שני הצדדים מקבלים מקור ללא טרחה.

רוצה לדעת כיצד להשיג את ההוכחה המושלמת לבלוקצ’יין? עיין במדריך שלנו!

 • אין שגיאה אנושית

ישנם עשרות ואלפי עובדים בענף שרשרת אספקה ​​גדולה. שימוש מלא ברובוטיקה הוא עדיין לא חלק מפס הייצור, שלא לדבר על ההנהלה הייתם צריכים אנשים עם כישורים. עם זאת, בני אדם נוטים לטעויות. כך, נגמר 50,000 $ – 150,000 $ הולך לאיבוד בגלל טעות אנושית פשוטה.

זה בעצם נובע מעיבוד ידני. לא רק שזה לוקח יותר זמן, אלא שהוא גם מלא בנתונים ארוגניים. כדי לעזור במצב זה, יישומי בלוקצ’יין בשרשרת האספקה ​​יכולים לייעל את עיבוד הנתונים ברשת.

עסקאות אוטומטיות, הזנת נתונים, שמירת רשומות, מעקב אחר התהליך הופכים את הבלוקצ’יין למערכת שרשרת האספקה ​​לטכנולוגיה משתלמת. לפיכך, חברות יכולות כעת לחסוך מיליונים אם ישקיעו בבלוקצ’יין עבור שרשרת האספקה.

 • בטיחות מזון

בטיחות מזון, אחד החששות הגדולים ביותר של כל תעשיית המזון בשוק. במציאות, תעשיות המזון צריכות להתאמץ יותר על מנת לשמור על כל חומר אחד מכל זיהום. בגלל האופי העדין של כל חומר, החברות צריכות להיות זהירות במיוחד ולהציע מוצרים באיכות גבוהה.

אנו חושבים שאתה כבר יודע כיצד זיהום ב- E. coli פירק את כל תעשיית המזון והותיר אנשים רבים חסרי עבודה. זו הסיבה שתעשיות המזון זקוקות לאמצעי זהירות נוספים כדי לא להתמודד עם שום מצב דומה.

עם זאת, יישומי בלוקצ’יין בשרשרת האספקה ​​יכולים לעזור בהקשר זה. זה יכול להבטיח בדיקות מעקב ואיכות טובות יותר כדי למנוע זיהום. אז, אנשים, באופן כללי, יכולים להשיג בטיחות מזון במוצרים מתוצרת התעשייה באמצעות בלוקצ’יין לשרשרת האספקה.

 • אוטומציה

תהליכי אוטומציה תמיד מציעים תזרים מזומנים טוב יותר ומפחיתים את הצורך בנטילת הלוואות גדולות מהבנק. כן, יש הרבה כלים לדיגיטציה במגזר הזה, אך מעל 33% מהיצרנים מאוכזבים מכך.

יתר על כן, יותר מ 94% מהיצרנים חושבים שכלי אוטומציה באמת יכולים לשנות את התרחיש של קו שרשרת האספקה. ובכן, הקישור כבר קיים, נראות רבה ואוטומציה יעזרו למנהל להגיע למהירות גדולה יותר של נתונים.

במציאות, יישומי בלוקצ’יין בשרשרת האספקה ​​הם תהליכי האוטומציה המתקדמים והאמינים מכולם. שימוש בתכונת החוזה החכם ומעקב אחריה יכול להפוך את התשלום לאוטומטי כאשר מתקיימים כללים מסוימים.

לכן, מדובר בתזרים מזומנים קל לכולם ב- blockchain לפלטפורמת שרשרת האספקה.

 • צמצום מוצרים מזויפים

4.2 טריליון דולר של מוצרים פיראטיים ומוצרים מזויפים יפגעו בכלכלה העולמית. ולהחמיר בגלל זה 5.4 מיליון משרות בסיכון עד שנת 2022.

בעוד המכס ובקרת הגבולות מנסים בכל כוחם למנוע כניסה של סחורות מזויפות, אולם אין כוח אנושי שמסוגל לטפל באופיים של סחורות מזויפות..

כדי לטפל בסחורות מזויפות, איזו דרך טובה יותר מאשר להנפיק יותר קודי QR, שבבי RFID או NFC כדי לעקוב אחר המוצרים. יתר על כן, יישומי בלוקצ’יין בשרשרת האספקה ​​מסוגלים יותר מלהתמודד עם הנטל.

באמצעות בלוקצ’יין עבור חברות שרשרת האספקה ​​יכולות לעקוב אחר המשלוחים שלהן ולקיים מעקב קפדני אם הסחורה שלהן מוחלפת או לא.

כך, החיבור מקצה לקצה יכול להפחית באופן יחסי מוצרים מזויפים לטובה.

 • אכיפת מדיניות סחר ותעריפים

אכיפת מדיניות סחר היא דאגה גדולה כאשר יצרן שולח ממדינה אחרת. ישנן תקנות מסוימות במיוחד עבור עסקאות, ונראה שרבים מתעלמים מכך. כמו כן, יותר מ 200 מיליארד דולר סודות עסקיים נגנבים מדי שנה על ידי גורמים שונים. עצם הצבת התעריפים לא תמנע מכך להמשיך.

גם אם ארגונים מכניסים מכסים, רבים יכולים פשוט להשפך סחורות ולהטיח מדבקת “תוצרת” כדי למנוע עלות גבוהה יותר. לכן מומחים רבים מאמינים כי יישומי בלוקצ’יין בשרשרת האספקה ​​יסייעו לאכוף את מדיניות הסחר.

יתר על כן, זה יכול גם לעצור סחורות גנובות משפך עלויות נמוכות יותר. כתוצאה מכך בלוקצ’יין עבור שרשרת האספקה ​​שוב מנצח את ההשבחה.

 • אימות זהות

שרשרת האספקה ​​זקוקה לאימות זהות נכון בכל שלב בחייהם. במציאות, ישנם יותר מדי עובדים בענף, ולעקוב אחריהם באופן ידני כמעט בלתי אפשרי. כמו כן, למפעלים רבים יש מידע רגיש שהם רוצים להגן עליהם מפני הכוח החיצוני. לפיכך, רק מתן גישה לעובדים שיש להם אימות מתאים הוא חובה.

במקרה זה, blockchain לשילוב שרשרת האספקה ​​יעזור מאוד. טכנולוגיה זו מציעה תהליך אימות מוצק שההאקר לא יוכל לפרוץ. לפיכך, רק האנשים שיש להם הזדהות נכונה יכולים להיכנס לשרשרת. יתר על כן, רק אנשי קשר שיש להם סמכות גבוהה יותר יכולים לגשת לקבצים.

 • ניהול מלאי

ארגונים רבים מאבדים לעיתים קרובות את מלאי המלאי שלהם. ברור כי ניהול מלאי הוא חובה שכן הוא עוזר לדעת כמה אחסון נשאר להם ומה התנאים של המוצרים שלהם. אם הם חסרים ניהול נכון, זה פותח דלתות לפעילות הונאה יותר ולניתוח נתונים גרוע.

כתוצאה מכך ההנהלה מתפרקת. לכן, בלוקצ’יין לניהול שרשרת האספקה ​​יכול לשנות את התרחיש לתמיד. מכיוון שיש לו את היכולת לעקוב אחר סחורות ולנהל את המלאי ללא עבודות יסוד, איש אינו יכול שוב להתעסק במלאי.

יתר על כן, זה יעזור לנהל גם את חיי המדף של המוצר.

בדוק את גיליון הצ’יטים האולטימטיבי שלנו לבלוקצ’יין כדי ללמוד עוד על בלוקצ’יין בדרך הקלה!

פרק 6: כיצד Blockchain לשרשרת אספקה ​​יכולה לעבוד

רבים מכם עשויים לתהות כיצד שרשרת אספקה ​​יכולה לעבוד בפועל באמצעות פלטפורמת בלוקצ’יין. אז, כדי לעזור לך להבין את זה טוב יותר הנה פלטפורמת שרשרת אספקה ​​היפותטית ופלטפורמת בלוקצ’יין. בואו נראה איך זה עובד.

שלב 1:

בשלב זה, ראשית נתחיל בפגישה עם השותפים העסקיים המושלמים בפלטפורמת blockchain עבור שרשרת האספקה. לכן, באמצעות ה- blockchain בפלטפורמת שרשרת האספקה, שני הצדדים יכולים לחפש את הספקים או היצרנים המאומתים שלהם.

מכיוון שכל אדם בשוק יצטרך להציג הזדהות נאותה לפני שהוא מקבל גישה לרשת, לא יהיו בעיות מזויפות של חברות לאחר ששני צדדים ימצאו זה את זה בפלטפורמה שהם יוכלו להגיע להסכם..

יתר על כן, באמצעות חוזים חכמים, היצרן יכול לבצע את ההזמנה בבלוקצ’יין לפלטפורמת שרשרת האספקה.

שלב 2:

לאחר מכן הספק אוסף את כל חומרי הגלם של ההזמנה ומעלה את מסמכי הבדיקה האיכותיים שלהם בבלוקצ’יין בפלטפורמת שרשרת האספקה. יתר על כן, היצרן בודק את מקוריות המסמכים ומנקה את צו ההובלה.

לאחר שהספק מקבל את האישור, הם מתייגים את כל החומר באמצעות שבב RFID למעקב נכון ומיידעים את היצרנים. לאחר מכן הם ישלחו את החומרים ויידעו את היצרנים.

לכן, שני הצדדים יעקבו אחר המשלוח בזמן אמת וידאגו שהמוצר יגיע ליעד בסביבה טובה.

שלב 3:

לאחר שהיצרן מקבל את המוצר, החוזה החכם יוזם אוטומטית וישחרר את התשלום לספק. עכשיו הגיע הזמן לעקוב אחר פס הייצור בכל שלב בעזרת תוכנית הבלוקצ’יין לשרשרת האספקה.

יתר על כן, באמצעות שרשרת האספקה ​​ופלטפורמת הבלוקצ’יין, הם יכולים גם לראות את מצב המוצרים בכל שלב. זה יאפשר להם לצפות כמה זמן ייקח למוצר לסיים אותו.

לאחר שהטוב המוגמר מוכן, מנהל בקרת האיכות יבדוק את המוצרים ויעלה את מסמכי הבדיקה לצורך אימות נכון. יתר על כן, כל מוצר יקבל את קוד ה- QR הרלוונטי שלהם ואת שבב ה- RFID לפני שיעביר אותם למחסן.

בשלב הבא, הרשות תפקח על תהליך אחסון המחסן באמצעות פלטפורמת blockchain עבור שרשרת האספקה. וברגע שהכל נעשה הם יזמו חוזה חכם נוסף עם המפיץ וישלחו את המוצרים. לכן, הכל יימשך בדוגמאות שרשרת האספקה ​​של בלוקצ’יין.

שלב 4:

בשלב זה עוברות רשתות האספקה ​​למפיצים. לאחר מעקב אחר המשלוח מהיצרנים עם קבלתו, החוזה החכם ישחרר את התשלום באופן אוטומטי. עם זאת, הם עשויים לבחור לאחסן אותו במחסן שלהם או לשלוח אותו ישירות לקמעונאים.

בכל מקרה, שני התרחישים יצטרכו blockchain לפלטפורמת שרשרת האספקה ​​לניטור.

שלב 5:

קמעונאים נכנסים לשחק בזה. אותו תהליך מעקב מתרחש גם כאן. לכן, כאשר המוצרים מגיעים לנקודות קמעונאיות מסוימות, תהליך התשלום יתחיל באופן אוטומטי. עם זאת, blockchain בפלטפורמות שרשרת האספקה ​​יכול לעזור גם בדרכים אחרות.

לדוגמה, זה יכול לעזור לחזות התנהגות צרכנים על בסיס ניתוח שוק. לכן, שימוש בשרשרת האספקה ​​וקמעונאי פלטפורמת הבלוקצ’יין יכול לדעת בדיוק מה הצרכן רוצה.

קמעונאים יכולים גם להציע יישום המופעל על ידי בלוקצ’יין עבור משתמש הקצה. זה יעזור למשתמש הקצה לבצע את ההזמנה בצורה חלקה ללא כל טרחה.

שלב 6:

זה השלב האחרון של הבלוקצ’יין לשרשרת האספקה, ומשתמש הקצה יהיה בכוח הבלעדי בזה. ראשית באמצעות האפליקציה, הם יכולים לעקוב אחר ההזמנות שלהם מחנויות הקמעונאיות. שנית, הם יכולים לסרוק את קוד ה- QR כדי לדעת אם הוא אותנטי או לא.

לבסוף, אם הוא / היא מתמודדים עם בעיות כלשהן, הם יכולים להתלונן ישירות לשירות הלקוחות באמצעות האפליקציה ולקבל את ההחזר או להחליף את המוצר. אז אתה רואה דוגמאות לשרשרת האספקה ​​של בלוקצ’יין יכולות לשנות את הדרכים שבהן עובדת שרשרת האספקה ​​האופיינית.

ראה כיצד בלוקצ’יין עושה מהפכה במימון הסחר!

פרק 7: רשתות חסימות ארגוניות פופולריות המתאימות לשרשרת אספקה

בלוקצ'יין לשרשרת אספקה

אוקיי, אז יש הרבה חסימות ארגוניות בשוק. עם זאת, לא כל אחד מהם מתאים לשרשרת האספקה. כמו כן, יש הרבה חברות המיישמות בלוקצ’יין. בחרנו ביד בלוקצ’יין פופולרי ארגוני בדיוק בשבילכם. אז בואו נראה מה הם –

 • Hyperledger

בואו נתחיל עם אחת השחקניות הגדולות בשוק. Hyperledger יכול יותר מאשר לטפל בכל סוג של מקרי שימוש. לכן, בכל הנוגע לשרשרת האספקה, היא יכולה להציע תכונות משתלמות. חברות שרשרת האספקה ​​של בלוקצ’יין יכולות לשלב בקלות את Hyperledger עם רשתות המורשת הקיימות שלהן.

Hyperledger הוא תוצר של לינוקס, והוא הגיע לטופס 2016. יתר על כן, נראה של Hyperledger יש הרבה שיתופי פעולה תחת הכנפיים – 185 ליתר דיוק. יתר על כן, החלק הטוב ביותר בפלטפורמת הבלוקצ’יין הזו הוא שהיא מציעה עשרה פרויקטים שונים המציעים כמה תכונות ספציפיות.

לכן, חברות שרשרת האספקה ​​של בלוקצ’יין יכולות פשוט לקחת את כל מה שהן צריכות. עכשיו מספיק לגבי Hyperledger. בואו נראה מה הוא מציע בבלוקצ’יין לניהול שרשרת האספקה.

מה זה מציע?

רשת בלוקצ’יין מותרת

ובכן, קודם כל, חברות שרשרת האספקה ​​של בלוקצ’יין יכולות להשתמש בקלות בפלטפורמה המורשית שלהן. במציאות, הפלטפורמה המותרת מוודאת שלכל משתמש ברשת תהיה זהות מאומתת.

יתר על כן, החלק הטוב ביותר הוא שכל אדם ברשת יהיה אמין אז לכל מעשים שהם עושים. וכך, אתה יכול לאתר אותם בקלות אם משהו נראה דגי בבלוקצ’יין לפלטפורמת שרשרת האספקה.

מדרגיות גבוהה וביצועים

Hyperledger מציעה לכל חברות שרשרת האספקה ​​של בלוקצ’יין ארכיטקטורה מודולרית. יתר על כן, ארכיטקטורה מודולרית זו מסייעת להרחבה בכמויות גדולות ומחלקת את תהליך העסקה.

לכן, אתה מקבל דחיפה מאסיבית. לכן, הביצועים הכוללים של ה- blockchain עבור שרשרת האספקה ​​משתפרים מאוד.

זמינות נתונים פרטיים

יש מידע רגיש מסוים שחברות שרשרת האספקה ​​של בלוקצ’יין רוצות לשמור על פרטיותן. עם זאת, עם Blockchain עבור פלטפורמת שרשרת האספקה, אתה יכול לעשות בדיוק את זה!

קבצים חסויים נשארים מוסתרים לכולם ורק המשתמש המאומת יכול לגשת אליו. אז כולם יראו את המידע שהם צריכים לדעת.

שאילתות עשירות

במציאות, חברות שרשרת האספקה ​​של בלוקצ’יין יתקשו להבין את שפת הקידוד. ובכן, לא כל איש עסקים הוא קודן, נכון? כדי לעזור להם, Hyperledger מציע שפות שאילתות עשירות שיעזרו להם לחפש כל דבר בקלות על ספר החשבונות. ככה עוזר פלטפורמת הבלוקצ’יין לפלטפורמת שרשרת אספקה!

אדריכלות ניתנת לחיבור

אתה יכול לחבר ולחבר כל תכונה בבלוקצ’יין לרשת שרשרת האספקה. יתר על כן, זה עוזר להגביר את הגמישות של חברות שרשרת האספקה ​​של בלוקצ’יין.

עיין במדריך שלנו בנושא יכולת פעולה הדדית של Blockchain!

 • אתריום ארגוני

זהו עוד אחד מבלוקצ’יין הארגוני המתאים לשרשרת האספקה. חברות שרשרת האספקה ​​של Blockchain צריכות לקבל גיבוי מכיוון שהן חדשות בטכנולוגיה. וכך, Ethereum הארגוני יעזור להם בכל דרך.

יתר על כן, אם תפתח סוג חדש של בלוקצ’יין לפלטפורמת ניהול שרשרת האספקה ​​על בסיס Ethereum, הם יאשרו אותך רשמית. בדיוק כמו Hyperledger, הם מפעל גדול עם יותר מ -250 חברים.

בעיקרון, יש להם שני סוגים של פלטפורמה, ציבורית ופרטית. בפרטי, אתה יכול ליזום עסקאות בתוך רשת פרטית.

מה החזון שלהם?

פלטפורמה פתוחה

החזון העיקרי שלהם הוא להציע פלטפורמה פתוחה לכל חברות שרשרת האספקה ​​של בלוקצ’יין. יתר על כן, הם גם רוצים לקבוע שהם אינם מציעים מוצר אלא סטנדרט לפיתוח בלוקצ’יין לניהול שרשרת האספקה.

גישה סמכותית

Ethereum ארגוני יסייע לכל חברות שרשרת האספקה ​​של בלוקצ’יין עם הנחיות התפתחותיות ותפעוליות לכל פרויקט Ethereum. לכן, אם תשיק בלוקצ’יין לתהליך ניהול שרשרת האספקה, הם יבדקו את ההתפתחות. לכן, תקבל את המיטב מהתמיכה הטכנולוגית הטובה ביותר כבר מההתחלה.

לספק תמיכה ממשלתית

פרויקטים של Blockchain מתמודדים בעיקר עם בעיות עם ממשלות. עם זאת, עם אתריום ארגוני בלוקצ’יין לשרשרת אספקה ​​בצד שלך, לא תצטרך לדאוג לדבר. יתר על כן, EE תטפל בכל הנושאים הטכניים לחלוטין עבור חברות שרשרת האספקה ​​של בלוקצ’יין.

קבל תכונות משתלמות מהציבור

יש גם בלוקצ’יין אתריום ציבורי. לכן, כל שינוי ברשות הציבור ישפיע גם על הפרטיים. יתר על כן, הבלוקצ’יין לחברות שרשרת האספקה ​​יכול להשתמש בעיקר בתכונות הדרושות להם. לכן, שום תכונה נוספת לא תאט את ה- blockchain לפלטפורמת ניהול שרשרת האספקה.

פיתוח תקנים

ה- EE ישתמש בכל הסטנדרטים של פלטפורמת הבלוקצ’יין הציבורית שעברה, אשר חיה משנת 2015. יתר על כן, חברות שרשרת האספקה ​​של בלוקצ’יין יכולות לקבל את הגרסה הטובה יותר של מפעל את’ריום..

 • קורדה

הקורדה של R3 היא למעשה הגרסה המסחרית של תוכנת Corda. יתר על כן, זהו מקור פתוח בעיקר עבור משתמשי בלוקצ’יין ארגוניים. בקיצור, אם אתה רוצה להשיג בלוקצ’יין לשרשרת אספקה ​​שנסוב סביב איכות השירותים או תשתית הרשת, אז קורדה היא ההימור הטוב ביותר שלך..

זה התחיל את המסע חזרה בשנת 2015, וכעת יש בו למעלה מ -200 חברים בקרבם. עם זאת, קורדה מיועדת בעיקר לארגונים פיננסיים. אבל הם מתחילים להתרחב למגזרים אחרים, כולל שרשרת האספקה.

מה מציעה חברת Corda Enterprise?

חומת האש של היישום

אחת התכונות הטובות ביותר בבלוקצ’יין קורדה היא חומת האש של היישומים. יתר על כן, חומת האש של היישום הזו תציע תמיכה בבלוקצ’יין לפלטפורמת שרשרת האספקה. יתר על כן, חומת האש של היישום תומכת בהרשאות מתאימות.

לכן, באופן מסוים, כאשר כל צד שלישי ינסה להיכנס לבלוקצ’יין לפלטפורמת שרשרת האספקה, הוא ידחה אותה באופן מיידי. יתר על כן, המשתמשים יהיו מיומנויות מתאימות יקבלו שליטה על ניהול הגישה. כך, כל משתמש יכול לדאוג לרשת בעצמו.

אתה בטח תוהה שזה נהדר, אבל איך אני מתקשר עם העולם החיצון? ובכן, זה פשוט, הרשת מרחיקה את הפולשים אבל לא מגבילה את הגישה של המשתמשים לנתונים חיצוניים. כדי לוודא שאף אחד לא יכול לפרוץ את הערוץ, הם מציעים אמצעי אבטחה נוספים.

אז אתה רואה שקורדה יכולה להיות פלטפורמה מושלמת לבלוקצ’יין לניהול שרשרת האספקה.

האם יש תכונות כלשהן?

לא רק חומת אש, אלא שיש יותר תכונות לכל בלוקצ’יין לתכנית שרשרת האספקה. לכן, Corda תתן לך את כל הכלים שתזדקק להם אי פעם לצורך אופטימיזציה בסביבת ה- IT. לכן, עם זאת, תקבל אפשרויות ניטור, ממשל, הליכי התאוששות וזמינות גבוהה. יתר על כן, תקבל גם צמתים מתקדמים, תמיכת לקוחות ולוחות זמנים לשחרור.

עם זאת, הבלוקצ’יין Corda לשרשרת האספקה ​​תומך גם במאגרי מידע של Oracle ו- SQL. לכן, יהיה קל יותר למפתחים שלך לשלב אותו.

 • מִניָן

המניין הוא יצירתו של ג’יי.פי מורגן, שהשתמש באת’ריום כטכנולוגיית השורש. למרות שהוא השתמש באת’ריום, יש הרבה הבדלים בין שני הצדדים. יתר על כן, הסביבה תוכננה במפורש להתמודד עם כל הלחצים של ארגונים כמו ניהול שרשרת האספקה.

לכן, השימוש בקווורום כטכנולוגיה בבלוקצ’יין לפלטפורמת שרשרת האספקה ​​יהיה יוצא דופן.

תכונות של קוורום

רשות ניהול הצומת

בלוקצ’יין ארגוני של קוורום קובע סמכות ייעודית, ואותו אדם מסייע לאשר אילו צמתים יכולים להיכנס לפלטפורמה. לכן, הפלטפורמה לא תהיה נחלת הכלל, אך היא תישאר פרטית. יתר על כן, רק משתמשים מורשים יכולים להיכנס לרשת. בעיקר אנשים אלה יהיו שותפים עסקיים ועובדים פנימיים.

פעולות טרנסא פרטיות

התכונה הטובה ביותר בה אתה יכול להשתמש ב- blockchain שלך לפלטפורמת שרשרת האספקה ​​היא העסקאות הפרטיות. המשמעות היא שתוכלו להסדיר את התשלום באופן פרטי כאשר רק לשותף העסקי שלכם תהיה גישה.

יתר על כן, אף משתמש לא יכול לראות או לגשת להיסטוריה של עסקאות פרטיות. זה יהיה גלוי רק לצדדים העסקיים בבלוקצ’יין לפלטפורמת שרשרת האספקה.

הסכם באמצעות הצבעה

מאפיין נהדר נוסף של המניין הוא שאין בו אלגוריתמים של קונצנזוס שצורכים אנרגיה. יתר על כן, היא תפעיל את ה- blockchain לפלטפורמת שרשרת האספקה ​​ב- Quorumchain. זה מנגנון הצבעה המאפשר לעסקה מהירה יותר לקרות.

יתר על כן, האלגוריתם מקצה זכויות הצבעה למשתמשים מיוחדים, ורק הם יכולים להשתתף בהסכם. אז בסופו של דבר תקבל בלוקצ’יין מדרגי לפלטפורמת שרשרת האספקה.

ביצועים יוקרתיים

הביצועים של רשתות שרשרת האספקה ​​המבוססות על קוורום הם יוצאי דופן. אם אתה משווה את זה עם שחקנים אחרים בשוק, היית רואה שזה די מעולה. יתר על כן, תקבל שיעור עסקאות גבוה בבלוקצ’יין שלך לפלטפורמת שרשרת האספקה.

רוצה איזו חברה מציעה שירותי BAAS? בדוק כעת את Blockchain שלנו כמדריך שירות!

פרק 8: חברות בעולם האמיתי המשתמשות בבלוקצ’יין לשרשרת אספקה

 • דה בירס

דה בירס משתמשת בפרויקטים של בלוקצ’יין בשרשרת האספקה ​​כדי לאתר יהלומים מכורים לקמעונאי. נכון לעכשיו, הם כבר עקבו אחר 100 יהלומים בעלי ערך גבוה באמצעות פלטפורמת שרשרת האספקה. יתר על כן, דה בירס היא אחת מיצרניות היהלומים הגדולות ביותר בשוק. יתר על כן, הם רוצים להשתמש בפלטפורמה כדי לאמת את מקוריות היהלומים.

וכדי לוודא שהיהלומים לא מגיעים מאזור בו משתמשים בו לאלימות. במציאות, חמש יצרניות יהלומים אחרות השקיעו בפרויקט הפיילוט שנקרא “Tracr”.

“Tracr” הוא תוספת מצוינת לרשימת פרויקטים של בלוקצ’יין בשרשרת האספקה. בכל מקרה חמשת היצרניות כוללות –

תכשיט ונוס, Rosy Blue NV, KGK Group, Diarough ו- Diacore. לאחרונה גם אלרוסה הצטרפה לפרויקט.

 • BHP ביליטון

אתה חייב לשמוע על BHP Billiton. הם אחת מחברות הכרייה הגדולות בעולם כיום. יתר על כן, הם התלהבו מבלוקצ’יין כבר מההתחלה והם חלק משתי חברות גדולות – Hyperledger ו- Enterprise Ethereum Alliance..

נכון לעכשיו, הם משתמשים בפרויקטים של בלוקצ’יין בשרשרת האספקה ​​כדי לתעד את תנועתם של סלעי קידוח וגם לאיסוף דגימות נוזלים בפנקס. יתר על כן, הם משתמשים בבלוקצ’יין למערכת שרשרת האספקה ​​כדי לאבטח נתונים בזמן אמת במהלך תהליך המסירה.

יש גם יישומי אינטרנט שתוכננו במיוחד עבור ספקים. לכן, הם יכולים להשתמש בו ולדעת מה הסטטוס המדויק של הבלוקצ’יין לפלטפורמת שרשרת האספקה.

 • קִצבָּה

דול משתמש בבלוקצ’יין לפלטפורמת שרשרת האספקה ​​כדי למנוע זיהום מזון. במציאות, דול היא חברת מזון שהציעה חשבון מפוכח עד כמה תעשיית המזון הפכה רעילה, בזמן שהם פועלים בשיטות עתיקות יומין..

לדברי דול, הם מאמינים שבלוקצ’יין לשרשרת האספקה ​​הוא הפיתרון האולטימטיבי להפחתת היקף ההתפרצויות. יתר על כן, הם גם חושבים שפרויקטים של בלוקצ’יין בשרשרת האספקה ​​באמת יכולים להציע עקיבות ושקיפות.

לכן הם עובדים עם IBMs Food Trust במטרה לחסל מזון מזיהום טוב. עם זאת, הכל עדיין פועל בשלבי ניסיון.

 • רכבת תחתית וטייסון

טייסון וסאבווי הצטרפו לפיתרון למעקב אחר עקבות מזון. יתר על כן, הספק הוא FoodLogiQ (ספק SAAS). נכון לעכשיו, יש להם פרויקט פיילוט שבו כמה חברות מעוניינות לנסות.

יתר על כן, המטרה העיקרית של פרויקטים של בלוקצ’יין בשרשרת האספקה ​​היא לחפש את האתגרים וההזדמנויות בבלוקצ’יין לפיתרון שרשרת האספקה.

לטענת חברות המזון, דרישת הלקוחות לשקיפות מלאה היא הסיבה העיקרית להשקת הפרויקט. במציאות, המטרה היא לתת ללקוח הצצה לפס הייצור וליידע אותם כי לא מוסיפים כימיקלים בשרשרת האספקה..

 • נסטלה וקרפור

חברת המזון הגדולה בעולם, נסטלה וצרפת אחת מהסופרמרקטים הגדולים Carrefour משיקה בלוקצ’יין לפרויקט שרשרת האספקה. יתר על כן, הפרויקט יציע שקיפות רבה יותר בענף המזון.

לטענת החברות, הם עבדו עם IBM למען הפרויקט, ונדרש חצי שנה בלבד להשלים אותו במלואו.

במציאות, הם מציעים אותו רק עבור מוצר אחד בשם Mousseline Puree. בעזרת האפליקציה הלקוחות יכולים לסרוק את קוד ה- QR ולדעת מאיפה הגיעו תפוחי האדמה יחד עם מידע נוסף.

לכן זו דוגמאות נהדרות לשרשרת אספקת הבלוקצ’יין בתעשיית המזון.

 • יוניליוור

יוניליוור גם במנוסה לפרויקטים של בלוקצ’יין בשרשרת האספקה. במציאות, הם משתמשים בפרויקטים של שרשרת האספקה ​​על מנת לנהל את תהליך שרשרת אספקת התה. לדבריהם, הם השיקו כיום פרויקט בלוקצ’יין המשתמש בטכנולוגיה לניהול עסקאות בשרשרת האספקה.

כמו כן, החברה משתפת פעולה עם בנקים וסטארט-אפים רבים כדי לעקוב אחר חקלאי התה במלאווי שכן הם הספק הראשי. יתר על כן, פרויקטים של בלוקצ’יין בשרשרת האספקה ​​יכולים להגיע גם ליותר מ -10,000 חקלאים.

פרויקט נוסף של יוניליוור הוא יצירת שקיפות בשרשרת אספקת המודעות הדיגיטליות. לשם כך הם לוקחים תמיכה טכנית מיבמ.

 • וולמארט

וולמארט משתמשת בפתרון שרשרת האספקה ​​של יבמ על מנת לתדלק את פרויקט האיתור למזון בשרשרת האספקה. יתר על כן, הם מתכננים לעקוב אחר המזון מהחווה לחנות שלהם בזמן אמת במסגרת פרויקטים של בלוקצ’יין שרשרת האספקה.

וולמארט עובדת עם IBM זמן רב, במיוחד משנת 2016. יתר על כן, הם כבר השתמשו בפרויקטים אחרים של שרשרת האספקה ​​על מנת לשמור על הייצור. עם זאת, כעת הם יבקשו מהספקים להציע שקיפות מלאה בייצור ירקות עלים.

אבל למה הם עושים את זה? בעיקר בגלל שוולמארט רוצה להציע ללקוחותיה את האיכות הגבוהה ביותר ולהפחית כל סוג של זיהום במזון. אז, איזה פיתרון טוב יותר מבלוקצ’יין לשרשרת האספקה, נכון?

 • טומקאר אוסטרליה

Tomcar Australia היא חברת יצרנית רכב במלבורן, והיא השתמשה בביטקוין כדי למכור ולקנות את המוצרים שלהם. זה לא בדיוק בלוקצ’יין לפרויקט שרשרת האספקה ​​אלא רק דרך להסדיר את התשלום ברמת הייצור בכסף דיגיטלי.

לדבריהם, 40% מהחומרים שלהם חשובים בקנה מידה עולמי. לכן, שימוש בפתרון מבוסס בלוקצ’יין מתאים הרבה יותר עבורם. יתר על כן, לא רק שהם משלמים בביטקוין, אלא שהם מקבלים ביטקוין כאמצעי התשלום מלקוחותיהם.

אז, עכשיו הלקוחות יכולים פשוט להשתמש בפלטפורמת הבלוקצ’יין ולקנות את המכונית הרצויה מתי שהם רוצים.

 • חברת הנפט הלאומית של אבו דאבי

חברת הנפט הלאומית באבו דאבי עובדת עם יבמ על מנת להשיג אבטחת בלוקצ’יין לפרויקט שרשרת האספקה ​​העוקב אחר ייצור הגז והנפט. יתר על כן, ADNOC הינה חברה ממשלתית, והן עוסקות ביותר מ -10.5 רגל מעוקבת של גז ושלוש מיליון חביות נפט מדי יום..

כך שמבחינת דוגמאות שרשרת האספקה ​​של בלוקצ’יין, זו ענקית. פרויקט הפיילוט כבר עוקב אחר הערכים הכספיים והכמויות של עסקה דו-צדדית מתמשכת. לדברי החברה, הפרויקט עשוי להיות ייחודי מסוגו מכיוון שהוא הראשון עבור שרשרת אספקת הגז והנפט. יתר על כן, הפרויקט הוא מאוד מדרגי ויכול להתמודד עם עומס העבודה הגבוה שלהם בקלות.

 • מרטין ג’רלגארד לונדון

מעצבת האופנה מרטין ג’רלגארד משתמשת בטכנולוגיה עתידית די מהר כפי שאנו רואים. היא תשתמש בפרויקטים של בלוקצ’יין בשרשרת האספקה ​​כדי לעקוב אחר ענף הבגדים כדי לראות אם הכל נמצא במקום או לא.

אז, תעשיית האופנה מתחוללת מהפכה גם בטכנולוגיית ספר חשבונות מבוזרת. נכון לעכשיו, פרויקט הבלוקצ’יין בשרשרת האספקה ​​יסתובב סביב הקולקציות שלה. יתר על כן, היא תשתף פעולה עם פרובאנס וחברה אחרת בשם A Transparent. בעזרת הטכנולוגיה, מעצב האופנה יעקוב אחר חומרי הגלם לבגד המוגמר.

 • פלאנטזה

Plantaze היא יצרנית יין שהולכת לעקוב אחר ייצור היין שלהם ולחסל יינות מזויפים לתמיד. אז לשם כך, הם משתמשים בבלוקצ’יין הפיילוט של OriginTrail לפרויקט שרשרת האספקה. נכון לעכשיו, השלב הראשון של הפרויקט כבר נעשה.

בעיקרון, יינות מזויפים גורפים את השוק כבר זמן רב, ולמעלה מ -50% מהם מזויפים. לא רק שזה מגביר את הבעיות הבריאותיות, אלא גם מקטין את ערך המותג.

לכן, באמצעות פרויקטים של בלוקצ’יין בשרשרת האספקה ​​החכמה החכמה, החברה יכולה לעקוב בקלות אחר כל המשלוחים שלהם ולוודא שאנשים יקבלו את המוצר האמיתי.

 • כהווה 1893

Kahawa 1893 הוא אחד ממותגי הקפה שמשנה את אופן הפעולה של רשת אספקת הקפה. באמצעות שירותי Bext360 הם ישתמשו בבלוקצ’יין לפלטפורמת שרשרת האספקה ​​כדי לעקוב אחר מקור הקפה.

מכיוון שיש להם גישה סלקטיבית מאוד לבחירת פולי קפה, הכרחי מאוד שהספקים יישארו נאמנים להסכם שלהם. יתר על כן, הם לא רק יעקבו אחר מקורם אלא גם עוקבים אחר עיבוד פולי הקפה וניהול המלאי.

יתר על כן, מכיוון שהם תורמים 25% מהכנסותיהם כדי לתמוך באישה בקו הייצור, מערכת התשלומים תעקוב אחר טכנולוגיית הבלוקצ’יין..

 • נוברטיס

נוברטיס היא תרופת שבדיה העוקבת אחר טמפרטורת התרופות באמצעות פרויקטים של שרשרת האספקה. יתר על כן, הם ידאגו לעקוב אחריהם בזמן אמת כדי שיידעו בוודאות כי התרופה לא תפוגה.

מצד שני, זיהוי המוצר המזויף הוא גם אפשרות בגלל תוכנית הבלוקצ’יין לניהול שרשרת האספקה.

במציאות, נוברטיס מנסה ליצור קונסורציום שיחבר בין תעשיות תרופות אחרות גם באירופה. יתר על כן, הוא יחבר גם בתי חולים אחרים, מוסדות חינוך וכו ‘. כך, בעצם, כל ישות אחת בקהילת הבריאות תשתמש בבלוקצ’יין לשרשרת אספקה..

 • Anheuser-Busch InBev

יחד עם BanQu משיקה החברה פלטפורמת שקיפות בשרשרת האספקה ​​עבור זמביה. יתר על כן, היא תתמקד במעקב ובשקיפות של שרשרת הערך של יבול הקסאווה. יתר על כן, זה יעצים גם מעל 2000 חקלאים קטנים בקנה מידה באזור.

מערכת ניהול הזהויות של ה- BanQu תסייע לחקלאים להשיג הזדמנויות גדולות יותר. זה בגלל שמותגים גדולים מחפשים שיפור הניהול ושיפור טווח ההספקים שלהם. כמו כן, באמצעות הפלטפורמה, חברת הבירה יכולה לייצר עמילנים איכותיים לייצור בירה.

בסופו של דבר, פרויקט שרשרת האספקה ​​ובלוקצ’יין פותח פלטפורמה ענקית עבור חברות המבשלות להשיג חומרי גלם איכותיים בקלות..

 • לְהַתִישׁ

ה- SAP משיק גשש שרשרת אספקה ​​מבוסס בלוקצ’יין שיעזור לכל חברה לעקוב אחר הסחורה שלה מההתחלה ועד הסוף. נכון לעכשיו הם עובדים עם שני עשרות חברות טכנולוגיה, תרופות וספנות כדי לנסות את המצאתם. עם זאת, אנחנו עדיין לא יודעים אם מותגים נוספים משתמשים בפיתרון של SAP.

בעיקר המטרה שלהם היא להתמקד בתעשיית התרופות והמזון ולהוסיף ערך רב יותר לניהול שרשרת האספקה.

חברות רבות כמו טייט & לייל ונטורה, חוות נטוריפה, ג’ונסונוויל, מייפל ליף פוד וכו ‘מעורבים כעת בתהליך.

 • רולס רויס ​​ואיירבוס

כן, כמה מיצרני חלקי המטוסים הגדולים ביותר וספקי התעופה והחלל בוחנים כעת פתרונות שרשרת אספקה ​​ובלוקצ’יין. חברות אלה הן רול-רויס, איירבוס, סאבר ו- S& קְבוּצָה. יתר על כן, הם משתמשים כעת בפתרון המופעל על ידי בלוקצ’יין כדי לעקוב אחר החלקים ותהליך שרשרת האספקה.

יש בעיה ענקית עם חלקי תחבורה שכן ברוב הפעמים הם נגנבים או מזויפים. לפיכך, הם זקוקים מאוד לעקוב אחר כל האספקה ​​כדי לוודא שכל חלק מאומת מכיוון שזה עניין של בטיחות הצרכן.

 • לַחֲצוֹת

פורד עובדת עם יבמ כדי לעקוב אחר קובלט חומרי הגלם שלה מהספקים. יתר על כן, הם רוצים לוודא שהקובלט שהם מקבלים איכותי. יתר על כן, הם חברו לחברות אחרות כדי לתמוך בתהליך הכרייה ובמעקב.

היבט נהדר נוסף של פרויקט הבלוקצ’יין לשרשרת האספקה ​​הוא אימות חברות המינרלים שמשתמשות בהם במוצרי צריכה. בכל מקרה הם יוסיפו את הנתונים בפנקס הספרים כאשר הקובלט מתויג ונארז כהלכה. ובדרך זו הם באמת יכולים להבטיח בקרת איכות טובה יותר באמצעות הפלטפורמה המבוזרת.

בדוק כעת את מדריך ההדרכה החינמי של Blockchain for Enterprise!

פרק 9: בסוף

עד כה דיברנו על מהי שרשרת אספקה ​​וכיצד פועלת ניהול שרשרת האספקה. והכי חשוב, הצבענו על היתרונות והתועלת של הבלוקצ’יין בניהול שרשרת האספקה.

כדי להפוך את הדברים ליותר אמיתיים עכשיו, אתה יודע שיש ענפים מרובים שכבר מנסים את הטכנולוגיה החדשה הזו. ברור, שבלוקצ’יין הוא טכנולוגיה חדשה למדי, זה יגיע עם כמה בעיות.

אך היתרונות גוברים בקלות על הנושאים שכן הם לוקחים את ענף שרשרת האספקה ​​בגרסה דיגיטטית יותר. עכשיו שאתה יודע הכל על זה, הגיע הזמן שתגביר את המשחק שלך. כשבלוקצ’יין בצד שלך, לא תצטרך להתמודד יותר עם רשתות אספקה ​​מדור קודם.

רוצה לדעת יותר על טרנספורמציה של בלוקצ’יין? בדוק את חוברת ההפעלה של Blockchain Transformation!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map