מדריך למתחילים: מהו מזלג מטבעות קריפטוגרפי?

המילה ‘מזלג’ כשלעצמה מהודרת מדי שמשמעותה למעשה שיש עדכון תוכנה או עדכון פרוטוקול כלשהו. זה לא רק שם מהודר לשדרוג תוכנה אלא הוא נמצא בשימוש נרחב גם בעולם המטבעות הקריפטוגרפיים במקרה בו המחיר של מטבע כלשהו מסוים מגיע לשיא השולחן או נניח שהוא משתולל בשוק..

אם מדברים על פסגות אלה, זה תלוי בערך האם הם בדרך להשיג חיוב כלשהו או לאבד ערך כלשהו, ​​בשני המקרים יש סיכויים שווים. היו עד כה הרבה אירועי מזלג שקשורים לביטקוין, מכיוון שמחירו עלה בשיאו. גם אם מגיע תפנית שלילית אתה עדיין יכול להרוויח כסף אם תלך בדרך החכמה. למזלגות מטבעות קריפטוגרפיים יכולת להפעיל שתי חוסמות בו זמנית ברשת אחרת על ידי יוצר גרסה חלופית של הבלוקצ’יין.

מזלגות הם דבר קצת מסובך, ממש כמו הגורל. אתה יכול לספק את עצמך באומרו שהמזלגות הם הגורל בפרויקט המטבעות הקריפטוגרפיים, לטוב ולרע, זה תלוי בהם. הם מתוכננים או שניתן ליזום אותם על ידי צוות פיתוח כאשר נראה שיש אי שביעות רצון כלשהי בפרויקט הנוכחי. מזלגות הם אחד המרכיבים הבריאים ביותר במרחב הקריפטו שכן הם מקור פתוח בטבע. מזלג מאפשר הערכה על ידי הקהילה לדון ברעיונותיה ובדרך היישום שלה.

הרעיון של מזלגות קריפטוגרפיים להיות קוד פתוח לא מאפשר לאף קבוצה ליהנות מהכוח בכל סוג של פרויקט.

סוגי מזלגות מטבעות קריפטוגרפיים

מדברים במרחב מטבעות קריפטוגרפיים או בלוקצ’יין, קיימים שני עיקרים סוגי מזלגות זה תלוי באופן ישיר בדרך של עדכונים כלומר תואם לאחור או לא תואם לאחור.

זה התואם לאחור נקרא מזלג רך ואילו נקרא התואם הלא-אחורי מזלג קשה. כמו כן, המזלגות שאינם תואמים לאחור הם חובה כשמדובר ברשת הבלוקצ’יין, ואילו המזלגות לאחור הם אופציונליים.

מה זה הארד פורק?

מה זה הארד פורקס?

אנשים קשים מייצגים בדרך כלל מבוא לתוכנות חדשות עם תוספת לרשת. הוא מציג את שני צמתי הבלוקצ’יין החדשים והישנים שונים לחלוטין, ואינם מתקשרים או מכירים אותם בכלל עם הצומת של אחרים. המשמעות היא שהגרסה החדשה לא תוכל להיות תואמת לגרסה הישנה. יש לשדרג את כל הרשתות לגירסה העדכנית ביותר מכיוון שהתוכנה בגרסה הישנה תהפוך את העסקה לפסולה. זה יכול לקרות גם שחלק מהכורים עדיין נוטים לעמוד בכללים הישנים או בגרסה הראשונית; גם אז זה יהפוך ללא רלוונטי.

מה זה מזלג רך?

בניגוד למזלגות קשים, אומרים כי מזלגות רכים תואמים לאחור. במזלג מסוג זה במהלך ההדרגה מעלה, הצמתים הישנים מזהים בקלות את החדש ואז אתה, אם כן, לא צריך להיות בעל מערכת עדכונים אוניברסלית. שלא כמו מה שקורה בעבודה הקשה, כעת העסקאות יופיעו כתקפות. יש צורך ברוב כוח החשיש בתוך מערכת הרשת כדי שמזלגות רכים יצליחו. זה נפרד כאשר הוא נתמך רק בכוח החשיש המינימלי במעגל הרשת.

מזלגות מטבעות קריפטוגרפיים אחרונים


  • מזלג ביטקוין מזומן

הוא שודרג ב -15 במאי 2018 ועסק בהגדלת גודל החסימה ל -32 מגה-בייט. כמו כן הונעו מספר קודי אופ (קודים מבצעיים).

  • מזלג זהב ביטקוין

זה שודרג ב- 25 באוקטובר 2017 ועסק בהשקת אלגוריתם עמיד ב- ASIC.

  • מזלג יהלום ביטקוין

המזלג הקשיח הזה הושק ב- 24 בנובמבר במטרה להתמודד עם אישורי העסקאות האיטיים של BTC הישן וחוסר הפרטיות..

  • מזלג סופר ביטקוין

“הפוך את הביטקוין לשוב נהדר”, הוא המוטו של המזלג הזה שבא במקור להתמודד עם הנושאים הקשורים ל- BTC. (משאב: https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_bitcoin_forks)

  • מטרופולין את’ריום

Ethereum גם צפה במזלג קשיח בגלל עומס גבוה ברשת שלו. כדי לעמוד בקצב ובהיקפים שדורשים המשתמשים, החליטה הקרן ליישם עדכונים שנקראו בשם מטרופוליס. השדרוג התפצל מאוחר יותר לשני חלקים בשם קונסטנטינופול (16 באוקטובר 2017) וביזנטיון (צפוי בשנת 2018). הראשון מתמקד בתיקון בעיות מדרגיות ואילו המאוחר מתמקד בשיפור המהירות כמו גם בסוגיות הליבה העמוקות.

  • המזלג הקשיח של מונרו

במזלג הקשיח של מונרו הוצגה RingCT כאמצעי להפרטת עסקאות.

מילים אחרונות

מזלגות מטבעות קריפטוגרפיים הם ללא ספק שיטה נהדרת ליישם ולהתנסות במרחב הבלוקצ’יין. הרבה אנשים יתרחשו גם בעתיד מכיוון שזו דרך נהדרת להתמודד עם מעלות התוכנה והפרוטוקול.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map