מדריך למתחילים: מהו האשגרף? אלטרנטיבה רוצחת בלוקצ’יין

יש דבר מצחיק בעולם הטכנולוגיה – טק טוב יותר תמיד שורר! לא משנה כמה טכנולוגיה יעילה או נהדרת היא הטכנולוגיה מהדור החדש תחליף אותה במוקדם או במאוחר. רשתות חסימות ומטבעות קריפטוגרפיים עשויות להיות טכנולוגיה חדשה יחסית, אך שוב, היא בת עשר שנים. בהתחשב בפגמים של הבלוקצ’יין, היה די בטוח שהטכנולוגיה החדשה תקרוס אותה בקרוב. כך הגיע סיפורו של האשגרף – המתמודד שמאתגר את המלך! הנושא של היום – מה זה האשגרף?

סיפור האשגרף: ההתחלה

עוד בשנת 2008, העולם נלחם באחת ההתרסקות של ההיסטוריה הכלכלית הגדולה ביותר. אנשים פשטו רגל, אימפריות עסקיות התפרקו, ומשרות נעשו נדירות יותר מדי יום. העולם נאבק. אנשים התחילו לחקור את המערכת – המערכת הכלכלית מאוד. הביטקוין נקט עמדה כנגד בעלי הבנקים והציע עולם ללא בנקים וארגונים פיננסיים.

עד מהרה הביטקוין הפך לחלום החדש. טכנולוגיית הבלוקצ’יין שעליה עובדת מערכת זו הרימה תחילה גבות. אבל הרעיון יצא מוצק בכל פעם. ואז הגיע את’ריום עם מערכת ההצפנה האקולוגית מהדור השני שלהם. העולם עדיין מנסה לעכל אפליקציות מבוזרות (DApps) ו- DAOs.

אבל עמוק בפנים כולם ידעו שיש פגמים חמורים במערכת. הם פשוט לא הודו בכך שהקסם של טכנולוגיית הבלוקצ’יין הופך את שיפוטם למוטה.

מה זה האשגרף? אלטרנטיבה של בלוקצ'יין

נקודות זכות תמונה: מערבולות

היה צריך לעשות משהו! כנראה ה- CTO ומייסד שותף של מערבולות, לימון ביירד חשב בדיוק באותה צורה. מערבולת מחזיקה בכבוד להיות מייסד האשגרף. Hashgraph הוא כל מה שבלוקצ’יין הוא אבל טוב יותר, הרבה יותר טוב!

מה זה האשגרף?

בביטוי יחיד, האשגרף הוא גרף אקרילי מכוון. נשמע יותר מדי קשקוש? אפשר לקרוא לזה טכנולוגיית ספר ספרים דיגיטלית המאמצת את מושג הרכילות על רכילות והצבעה וירטואלית.

האשגרף פותר הרבה בעיות שיש לבלוקצ’יין. בהשוואה לבלוקצ’יין, האשגרף הוא

  • מהיר יותר
  • מאובטח יותר
  • הוגן יותר

אתה יכול להתקשר האשגרף הדור החדש של הבלוקצ’יין. ה- Hashgraph יכול להוכיח את ערכו ואת האותנטיות שלו למשותף, והוא עשוי לעקוף את טכנולוגיית הבלוקצ’יין לחלוטין!

אבל אנשים דיווחו על פגיעות בתזמון הקונצנזוס ב -2 ביוני 2018. אז אנשים צריכים עדיין להמשיך את המסע של האשגרף..

כיצד עובדת הטכנולוגיה של האשגרף?

אז עכשיו אתה יודע מה זה האשגרף. אבל איך הטכנולוגיה טובה יותר? טכנולוגיית Hashgraph תלויה בפרוטוקול הרכילות. ובכן, לקבל את הטכנולוגיה, אתה חייב להרגיש את ההשפעה האמיתית של רכילות בחיים האמיתיים.

האם אי פעם היית במצב בו חברך סיפר לך שמועה על מישהו? זה תרחיש די נפוץ. יש דבר מצחיק בתרחישים האלה, השמועות האלה אפילו מתפשטות יותר מהר מכל סוג תקשורת. זה טבע של תקשורת אנושית.

באופן דומה, ברשת Hashgraph, צמתים מקבלים הודעות מצמתים אחרים. לאחר מכן הצמתים יוצרים אירוע ומקליטים את הגיבוב של האירוע. בעוד שלבלוק בבלוקצ’יין יש 2 מזהים – מספר החשיש של הבלוק ומספר החשיש של הבלוק הקודם. בצמתים של האשגרף ישנם 4 מזהים – מספר החשיש של הצומת והצמתים הקודמים, מספר החשיש של האירוע האחרון שהצומת יצר ומספר החשיש של האירוע האחרון שקיבל.

לכן, עם שני מספרי החשיש הנוספים הללו, הוא יכול להתפשט בקלות מהמידע ברחבי הרשת בדיוק כמו רכילות. בגלל שיש מאפיינים כאלה, Hashgraph יכול להתמודד עם 250,000 עסקאות לשנייה. אפילו חסימות המהירות יכולות לבצע מקסימום 10,000 עסקאות.

מדוע Hashgraph היא טכנולוגיית Blockchain טובה יותר?

כבר אמרתי הרבה פעמים שהאגרגרף הוא טכנולוגיה טובה יותר מהבלוקצ’יינים. אבל למה? ובכן, יש 3 סיבות בסיסיות

1. מדרגיות

הבעיה מספר אחת בבלוק-שרשראות היא שהם תנודתיים ביותר ולא ניתן לשנות אותם. אז זה מאבד את הערעור. לעומת זאת, האשגרף ניתנת להרחבה ומפחיתה את הסיכון למזלגות.

2. אבטחה היא העדיפות

סובלנות התקלות הביזנטית האסינכרונית (ABFT) היא החזקה ביותר מבין סובלנות התקלות. הקונצנזוס של האשגרף בנוי על טכנולוגיה זו. זה הופך את המערכת לחזקה יותר נגד התקפות סייבר.

3. חיסכון בחשמל

אתה לא צריך לבזבז את הכוח שלך כדי להשיג כאן כמות זעירה של ביטקוין. מכיוון שאין אלגוריתם של קונצנזוס לכרייה, אינך צריך לבזבז כוחות כעת.

סיכום

אז אני מקווה שקיבלת את התשובה שלך – מה זה האשגרף? מה אתה חושב? האם האשגרף יהיה הבאזז הגדול הבא? אנחנו לא יכולים להיות בטוחים. הטכנולוגיה נשמעת נהדר. הגיע הזמן לראות אם זה טוב כמו שהוא טוען שזה יהיה!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map