עליית טכנולוגיות הבלוקצ’יין הפרטיות

מאמר זה יתמקד ביסודות טכנולוגיית הבלוקצ’יין הפרטית, כמו גם בתכונותיה, בהבדלים בין טכנולוגיות בלוקצ’יין פרטיות וציבוריות, פלטפורמות פופולריות ובמקרי שימוש בטכנולוגיות פרטיות של בלוקצ’יין..

בלוקצ’יין פרטי הוא אחד הסוגים הפופולאריים של טכנולוגיית הבלוקצ’יין כרגע. בעיקרון, ישנם שלושה סוגים של טכנולוגיית בלוקצ’יין – ציבורית, פרטית ופדרציה. בהתבסס על האופן שבו כל אחד מהמאפיינים שלהם, חברות משתמשות בהם בפתרונות משלהם.

אם אתה משתמש ביישומי בלוקצ’יין פרטיים בפתרון שבו יש צורך במערכת הציבורית או המאוחדת, אז פתרון זה לא יצליח. לפיכך, חשוב באמת לדעת באיזה פלטפורמות בלוקצ’יין פרטיות אתה משתמש.

לכן, כדי לעזור לך, אעסוק בכל מה שאתה צריך לדעת על בלוקצ’יין פרטי. אז בואו נתחיל!

הירשם עכשיו:קורס יסודות Blockchains ארגוניים

בלוקצ'יין פרטי

מה זה Blockchain פרטי?

לפני שאנחנו עוברים להשתמש בחסימות פרטיות במגזרים שונים, בואו נראה מה זה בלוקצ’יין פרטי מלכתחילה. במילים פשוטות, בלוקצ’יין פרטי הוא סוג של רשת בלוקצ’יין שרק לרשות או ארגון יחיד יש שליטה על הרשת.

כן, נראה שזה לא מהדהד ישירות עם המושג העיקרי של בלוקצ’יין עכשיו, נכון? ובכן, למרות שדוגמאות פרטיות של בלוקצ’יין עשויות להיראות כמו רשת מרכזית, במציאות, היא יכולה להציע ביזור חלקי.

כמו כן, ברשת כזו אינך יכול לקבל כניסה ללא כל סיבה. במציאות, רשת מסוג זה מתאימה בהרבה כטכנולוגיה הפנימית לארגון. למה?

ובכן, מכיוון שכיוון שהכל תלוי בטכנולוגיה בימינו, הקודמים פשוט לא יכולים לעמוד בזמנים המשתנים.

כתוצאה מכך יש הרבה נושאים כמו גניבת נתונים, פריצת זהות וכן הלאה.

לכן, כדי להגן על המידע הרגיש של החברה, השימוש בחבילות פרטיות הוא האופציה המושלמת.


לכן, ללא אימות מתאים, איש אינו יכול להיכנס לרשת מסוג זה.

כדי לוודא שכל חברה יכולה להשתמש בבלוקצ’יין, יש חברות בלוקצ’יין רבות הפועלות להביא גרסה פרטית רק למען הסודיות..

לדוגמא, Ethereum היה בעבר פלטפורמה ציבורית בלבד. אבל כעת EEA מביאה את הבלוקצ’יין הפרטי של Ethereum עם אותן תכונות ופרטיות נוספת עבור חברות יוקרתיות אלה.

תגובת שוק

ובכן, יש כמה מחלוקות בנוגע לחסימות פרטיות. לדוגמא, אנשים רבים חושבים כי שימוש בטכנולוגיה זו אינו אומר שאתה משתמש בערכי הליבה של בלוקצ’יין.

ובכן, זה אולי נכון, אך הפלטפורמה אכן מגיעה עם כל התכונות למעט שהיא פרטית בלבד. אבל עבור חברות ארגוניות, בלוקצ’יין ציבורי לא כל כך מתאים מכיוון שיש מידע רגיש הרבה שיכול להידלף.

וכך, חסימות פרטיות או חסימות ארגוניות פופולריות ביותר בקרב חברות יוקרה.

בכל מקרה, בואו נבדוק את התכונות של חסימות פרטיות.

מהן התכונות הטובות ביותר של Blockchain פרטי?

פרטיות מלאה

במציאות, פלטפורמות בלוקצ’יין פרטיות מתמקדות בעיקר בפרטיות במקום בחשיפות מלאות. לכן, אם אתה מעוניין בטכנולוגיה שבה הפרטיות היא הדאגה הגדולה ביותר, אז חסימות פרטיות הן בהחלט בשבילך.

מצד שני, ארגון זקוק לאבטחה ולפרטיות מכיוון שהם תמיד מתמודדים עם מתקפות סייבר. כמו כן, מכיוון שהם מתמודדים עם מידע רגיש כל הזמן, זה מקשה על שמירת הכל.

לפיכך, אם חברה תוכל להשתמש בבלוקצ’יין פרטי כדי להדק את מתקני האבטחה שלה, אז זה יהיה בלתי אפשרי עבור כל האקר לפרוץ למערכת..

יעילות גבוהה

סוג זה של פלטפורמת בלוקצ’יין מציע יעילות ברמה הגבוהה ביותר. במציאות, דוגמאות פרטיות של בלוקצ’יין יכולות להראות לך שהן עובדות הרבה יותר טוב מאשר פלטפורמות בלוקצ’יין ציבוריות מסורתיות. אבל למה?

ובכן, זה בגלל שבפרטי, רק קומץ צמתים מורשים מראש מקבל ערך. לכן, אין שום דרך שהצמתים יכולים לתפוס יותר משאבים מהרגיל. אבל בבלוקצ’יין ציבורי, אין גבולות למספר הצמתים.

כתוצאה מכך, המערכת מאטה בצורה דרסטית כאשר ישנם יותר מדי משתתפים. אבל הרשת הפרטית חסינה לנושא זה.

מדרגיות

למעשה, פלטפורמות פרטיות יציבות יותר, ותשיגו את הביצועים הטובים ביותר ממנה. כנ”ל לגבי מדרגיות. כדי שעסק יעבוד ביעילות, הוא צריך להיות מדרגי. לכן, עם הזמן הוא צריך לצמוח גם כן. אבל בבלוקצ’יין ציבורי, כשהרשת מתחילה לצמוח אחרי זמן מסוים, היא מתחילה להאט גם כן.

זה נקרא בעיית מדרגיות. אך נראה שרשתות פרטיות עברו את הנושא הזה מכיוון שהוא יכול לצמוח אך לא להאט בכל מקרה.

יותר מכך, זה מביא להפחתת עמלות, עסקאות מהירות יותר וכן הלאה.

אדריכלות חזקה

במציאות, לרשתות פרטיות יש אחד ממבני הרשת החזקים כרגע. הם עשויים להיות גמישים לכל נושא. לכן הם מגיעים עם רמה טובה של פרוטוקולי אבטחה שעוזרים לשמור על פעילויות זדוניות.

בחלק מהפלטפורמות, ייתכן שתראה תכונה מסוג חומת אש המגנה על כל המידע שבתוך החשבונות מבחוץ ונוכחות פנים..

אני מניח שמבחינה טכנית, ארגון עשוי לשנות עסקה אם הם רוצים, אבל זה מאוד לא סביר ולא ייעלם מעיניו.

רוצה להיות אדריכל מוסמך לבלוקצ’יין? הירשם כעת: קורס אדריכל בלוקצ’יין מוסמך (CEBA)!

מדוע להשתמש בסוג זה של בלוקצ’יין?

  • חוסך משאבים

אם תסתכל על דוגמאות פרטיות של בלוקצ’יין, תראה שהפלטפורמות האלה חוסכות משאבים רבים. במציאות, תחזוקת מערכת פרטית היא פשוטה למדי ואינה זקוקה לתשומת לב רבה כל כך.

לפיכך, הם תופסים קומץ משאבים בלבד מפלטפורמות הבלוקצ’יין הציבוריות. אז אתה יכול לחסוך הרבה כסף וכוח אדם הדרוש לפתרונות אלה. עם זאת, אין זה אומר שהוא יהיה זול לחלוטין או משהו כזה.

אבל בהשוואה לטכנולוגיות יעילות אחרות כמו זו, זה הזול ביותר!

  • עמלות נמוכות

ברשת זו תוכלו לבצע עסקאות בדמי המינימום. לרוב, מלכתחילה ייתכן שלא תזדקק אפילו לתשלום. במציאות, זו לגמרי סיבה נהדרת להתחיל עם חסימות פרטיות. כמו כן, לחסימות אלה, במקרים רבים, אין אסימון מקורי לרשת.

לפיכך, כל סוג של השפעה שלילית שמטבעות קריפטוגרפיים עשויים להביא לא יהיה כאן.

  • תַקָנוֹן

סיבה טובה נוספת להשתמש ברשת זו היא התקנות. כל דוגמאות הבלוקצ’יין הפרטיות בעולם האמיתי סובבות סביב תקנות. למעשה, חברות ארגוניות אינן יכולות לעבוד ללא מערכת רגולטורית.

וכך, צריכה להיות דרך ראויה לביצוע משימות מסוימות, ואי מילוי הכללים יביא לתוצאות. לפיכך, הדבר מבטיח יותר ביטחון למשתתפים.

  • אין צדדים בלתי חוקיים

זהו אחד היתרונות של שימוש בבלוקצ’יין פרטי, מכיוון שהוא אינו מציע שום אפשרות לשום צד שלישי לא ידוע להיכנס לרשת. לפיכך, היא מוודאת שאיש אינו יכול להשתמש בערוץ לצורך פעילותם הבלתי חוקית. שלא כמו בלוקצ’יין ציבורי, בלוקצ’יין פרטי מתייחס לנושאים אלה ברצינות מכיוון שהוא עלול לפגוע במוניטין של החברה.

  • העצמת ארגונים ארגוניים

שלא כמו בלוקצ’יין ציבורי, פלטפורמות בלוקצ’יין פרטיות ממוקדות יותר כלפי חברות או ארגונים. אלה לא רוצים להעצים את המשתמשים אלא את החברה כולה.

ציבורי נגד בלוקצ’יין פרטי

אסביר בקצרה את ההבדל העיקרי בין בלוקצ’יין ציבורי לעומת פרטי. רבים מכם מבולבלים לעיתים קרובות לגבי ההבדל בין שני הסוגים הללו, ולכן עדיף לנקות אותו.

בבלוקצ’יין ציבורי, כל אחד וכל אחד יכול להצטרף לרשת, לעומת זאת, רק צמתים נבחרים יכולים להיכנס לחסימות פרטיות..

כמו כן, חסימות פרטיות מבוזרות חלקית, וציבוריות מבוזרות לחלוטין. אך מבחינת מהירות העסקה, העלות או היעילות, הבלוקצ’יין הציבורי נופל מאחור.

זהו אחד ההבדלים העיקריים בבלוקצ’יין ציבורי לעומת פרטי.

כפי שאנו בנושא, כדאי לבדוק גם את ההשוואה בין טכנולוגיות בלוקצ’יין פרטיות לעומת קונסורציום.

אך גם בלוקצ’יין פרטי חסר אי-שינוי, גישה וכו ‘. בכל אופן, אני מקווה, הטבלה שלהלן תשפוך אור נוסף על נושא זה. אז, בדוק את זה!

בלוקצ’יין ציבורי בלוקצ’יין פרטי
גִישָׁה כֹּל אֶחָד ארגון יחיד
עלות עסקה גָבוֹהַ נָמוּך
מהירות עסקה לְהַאֵט מָהִיר
רָשׁוּת מבוזר מבוזרת חלקית
חוסר שינוי מלא חלקי
טיפול בנתונים גישה לקריאה וכתיבה לכל אחד גישה לקריאה וכתיבה עבור ארגון יחיד
קוֹנסֶנזוּס ללא הרשאה מותר
יְעִילוּת נָמוּך גָבוֹהַ

פלטפורמות בלוקצ’יין פרטיות

ישנן פלטפורמות בלוקצ’יין פרטיות רבות המושלמות למקרי שימוש בארגונים. אז, אציג אותם בקצרה אחד אחד.

  • אתריום ארגוני

במציאות, Ethereum Enterprise הוא למעשה אחת התוספות החדשות נכון להיום. Ethereum הוא למעשה בלוקצ’יין ציבורי שקיבל מתיחה בהתבסס על התכונות שהוא הציג. אך היה קשה לחברות ארגוניות אפילו להשתמש בתכונות אלה מכיוון שמדובר ברשת ציבורית לחלוטין.

זו הסיבה ש- EEA או Enterprise Ethereum Alliance החלו לפרוס גרסת בלוקצ’יין פרטית של Ethereum רק לצורך השימוש המסחרי. אז, הבלוקצ’יין הפרטי הזה של Ethereum מציע סוג חדש של רשת פרטית המשתמשת גם ביתרונות ברשת ציבורית.

יותר מכך, הבלוקצ’יין הפרטי של Ethereum מתעדכן גם על סמך הרשת הציבורית. אז זה ימשיך לצמוח לרשת רחבה יותר.

  • בד Hyperledger

זו אחת מפלטפורמות הבלוקצ’יין הפרטיות הפופולריות ברשימה עד כה. במציאות, Hyperledger Fabric מלא בתכונות שכל אחד יכול להשתמש בהן בכל סוג של תעשייה. כמו כן, זה מגיע עם גישה מורשית, כך שכל חבר צריך לאשר את זהותו לפני שהוא יכול להיכנס אליו. עיין במידע נוסף על בלוקצ’יין מורשה כאן.

יותר מכך, הוא מגיע עם מבנה מודולרי, מה שאומר שתוכל לחבר ולהשמיע כל סוג פריט בזה. יתר על כן, זה מאפשר לך להתאים אישית לאורך רב. מהירות העסקה מהירה ולמעשה מצטיינת בכל פלטפורמה אחרת בשוק.

  • קורדה

קורדה היא פלטפורמה נהדרת נוספת שכדאי לבדוק. במציאות, לקורדה יש ​​שני סוגים של גרסאות האחת היא קוד פתוח, ואחת אחרת מיועדת לשימוש מסחרי. אבל בלוקצ’יין של קורדה מתאים יותר לתעשיות פיננסיות כגון מגזרים בנקאיים, ביטוחים, נדל”ן וכו ‘.

אבל זה מתפתח, כך שכל חברה שמחפשת דרכים לעדכן את מערכת הרשת המממנת שלה יכולה לבדוק את קורדה.

כמו כן, קורדה מציעה במקרה את חומת האש הטובה ביותר האפשרית כנגד כל התקפות מקוונות. לכן, זו אפשרות מצוינת לשימוש כמערכת אבטחה.

  • אַדְוָה

Ripple היא פלטפורמות בלוקצ’יין פרטיות נוספות, המיועדות אך ורק למגזר הפיננסי. במציאות, זה מגיע עם אסימון מקורי משלו ובאמצעות זה, אתה יכול להשלים עסקאות תוך שניות. בכל מקרה, בעבר אנשים רבים חשבו שאפל מתאים רק לתעשיות פיננסיות.

אך לאט לאט אפילו ממשלות מתחילות להשתמש בפלטפורמה זו לטובת עצמן. עלויות העסקה עבור פלטפורמה זו נמוכות יחסית והיא מציעה פרוטוקול קונצנזוס מאובטח. בכל מקרה, על מנת להשתמש בפלטפורמה זו, עליכם להוריד את RippleNet.

בכל מקרה, בואו ונבדוק את הבא עכשיו!

  • מִניָן

המניין הוא האחרון ברשימה שלנו. JP. מורגן הוא זה שעומד מאחורי ההצלחה של קוורום. במציאות, קוורום הוא למעשה גרסה פרטית של את’ריום. אך היזמים שינו את פלטפורמת את’ריום בכדי לבצע מתונים מסוימים ולהפוך אותה לידידותית לארגונים.

בכל אופן, אתריום ארגוני ומניין הם לא אותם הדברים. לכן, דאג לא לבלבל אותם. שניהם משתמשים בשיטות שונות ובפרוטוקולים שונים כדי להגיע להסכמה.

כמו כן, מדיניות הפרטיות שלהם שונה. תוכל ללמוד עוד על סוג זה של בלוקצ’יין במדריך הבלוקצ’יין הזה של קוורום.

מהם מקרי השימוש של בלוקצ’יין פרטי?

שירותים פיננסיים

ובכן, חברות בלוקצ’יין פרטיות דואגות שכל רשת אחת תתאים לשירותים פיננסיים. ולמען האמת, רשת הבלוקצ’יין מתאימה לחלוטין לכך. בדרך כלל, לשירותים פיננסיים יש הרבה בעיות, כמו מערכות רשת פגיעות, מהירות עסקה איטית וכן הלאה.

אך בעזרת חסימות פרטיות, המגזרים הפיננסיים יכולים לקבל דחיפה מאסיבית. כמו כן, גם עלות השלמת התשלומים הבינלאומיים תפחת. יותר מכך, זה ישפר את היעילות, יציע שקיפות וכו ‘.

אבל אתה צריך לוודא שפתרון הבלוקצ’יין שלך מסוגל להדוף בעיות פריצה.

מִסְחָר

ענפי המסחר הם גם יעד מרכזי נוסף עבור חברות סחר. במציאות, יותר מ -18 טריליון דולר עוברים תהליכי מסחר מדי שנה. אך כדי שהדברים יתנהלו בצורה חלקה, החברות זקוקות לשליטה טובה יותר בכל המערכת.

באמצעות זה, מגזר המסחר יכול לעקוב אחר המוצרים שלהם גם בדרך. כמו כן, החברה יכולה לדעת מתי הם יקבלו את המוצרים גם בתהליך המעקב. בכל מקרה, חשוב גם כאן להבטיח את התשלום עבור מגרש הזמנות. כפי שאתה יכול לנחש, בלוקצ’יין פיננסי סחר פורח בשנים האחרונות.

ניהול שרשרת הספקה

ניהול שרשרת אספקה ​​הוא אחד ממקרי השימוש הבלוקצ’יין הפרטיים הפופולאריים. במציאות, חברות בלוקצ’יין פרטיות נוטות לייצר פלטפורמות אך ורק לתעשיות שרשרת האספקה, מכיוון שזו הזדמנות ענקית.

ובחיים האמיתיים, תוצאות בלוקצ’יין עבור שרשרת האספקה ​​כל כך חיוביות גם כן. חברות רבות כבר משתמשות בבלוקצ’יין פרטי למגזר זה והן רואות הכנסות מוגברות.

יותר מכך, אפילו לקוחות מקבלים תוצאה שקופה בה הם יודעים בדיוק איך או היכן קיבלו את המוצרים שלהם. זו דרך נהדרת להציע אותנטיות של מוצר ולהפחית את הבעיות המזויפות אחת ולתמיד.

רוצה ללמוד עוד על האפשרויות של יישום בלוקצ’יין פרטי בניהול שרשרת האספקה ​​של הארגון שלך? הירשם לקורס ניהול הבלוק של Enterprise וניהול שרשרת האספקה ​​שלנו כעת!

קמעונאות

קמעונאות היא תחום נפלא שבו יישומי בלוקצ’יין פרטיים יכולים לפרוח עד תום. למרות שהמגזר הזה לא היה כל כך מסביר פנים לטכנולוגיה זו כבר בהתחלה, אך כעת הוא משלב לאט לאט גם אותה.

בכל מקרה, נראה שמוצרי קמעונאות מזויפים הם אחד הנושאים העיקריים בתחום זה. ובעזרת בלוקצ’יין בקמעונאות, הם יכולים לעקוב אחר המוצרים שלהם מהיצרנים לחנויות הקמעונאיות. לכן, תמיד יש דרך להגן מפני כל בעיות זדוניות שמגיעות למשלוח המוצרים.

וולמארט ועליבאבא נראים כשניים מהשמות הגדולים ביותר במגזר זה.

שירותים ממשלתיים

שירותים ממשלתיים אולי נראים כאופציה רחוקה, אך למעשה מדובר באחד המגזרים שנמצאים בפיגור מהיר. נכון להיום המגזר מתמלא בשחיתות, ואף מגזר אחר לא מתמודד עם שחיתות כה רבה בעולם.

לפיכך, אנשים מאבדים במהרה את אמונם בסוג זה של תעשייה. כמו כן, תהליך נטילת השירותים הממשלתיים הוא איטי למדי. אך בעזרת יישומי בלוקצ’יין פרטיים, היא יכולה סוף סוף להיפטר מכל שחיתות.

יותר מכך, הוא יכול להציע שירותים טובים יותר המהירים ואמינים עבור האנשים.

יש כבר שירותים ממשלתיים רבים המשתמשים בטכנולוגיה זו בגלל שפע מקרי השימוש של בלוקצ’יין לממשלה.

בריאות

שירותי בריאות הם באמת מגזר נפלא שזקוק לשינוי בהקדם האפשרי. למה? ובכן, המגזר הזה לא מציע סודיות של מטופלים, וכתוצאה מכך, יש המון נתונים שמודלפים למערכת.

לפיכך, חברות בלוקצ’יין פרטיות יכולות לסייע בביטול כל הבעיות הללו. הם יכולים להציע סודיות של המטופלים ולהציע גישה לרופאים באישור המטופלים. יותר מכך, הוא גם נפטר מתרופות מזויפות ומבעיות ניהול אחרות.

אך חשוב מכל, בלוקצ’יין לבריאות יכול לבטל את שינוי ההסמכה הכוזבת בקרב רופאים. בתורו, זה מבטיח מדיניות טיפול טובה יותר.

נדל”ן

חברות בלוקצ’יין פרטיות מיועדות גם למגזרי נדל”ן. במציאות השוק מתמודד עם עלות גבוהה, נזילות ירודה, חוסר נגישות. זה המקרה היחיד שיש למעמד הגבוה כעת גישה לנכסי נדל”ן.

אבל נראה שזה יוצא משליטה של ​​אנשים ממעמד נמוך או בינוני. אך האם עזרתן של רשתות פרטיות המגזר הזה יכול לפרוח. זה סוף סוף יכול להציע לאנשים בעלות חלקית ואז להשתמש בזה גם לטובתם.

Blockchain עבור נדל”ן גם מאבטח את תהליך התשלום ונפטר מכל בעיה פלילית שביסודה.

ביטוח

יישומי בלוקצ’יין פרטיים יכולים לזרוח בענפי הביטוח. במציאות, מגזר זה נוטה לנושא, כמו אחריות ונתיבי נייר. אוספים כמו עודף ניירת ותביעת ביטוח באמת מאטים את כל התהליך. לפיכך, רשת פרטית תציע את היתרונות שלה למגזר זה לתמיד.

בכל מקרה, באמצעות הטכנולוגיה תוכלו להפוך את כל תהליך תביעת הביטוח לאוטומטי ולכן לחסוך בנטל ההמתנה בתור.

התהליך כולו הוא אוטומטי וחלק בבלוקצ’יין לביטוח. לכן, אין בעיות מתמשכות בכלל.

במקרה MetLife הוא אחד התורמים העיקריים לנישה זו.

בסוף

רשתות חסימות פרטיות הן טכנולוגיה ייחודית, המתאימה במיוחד עבור ארגונים. יש כבר כל כך הרבה פתרונות שמבוססים על חסימות פרטיות.

כמו כן, אף על פי שאנשים רבים עשויים לחשוב כי בלוק-בלוגים פרטיים הם רק מערכת בסיסים מרכזית מהוללת, המציאות שונה לחלוטין.

ישנן דוגמאות רבות להוכיח זאת כעת. לדוגמא, חברות מתקדמות רבות משתמשות ב- Fabric כבסיס לפתרונות הבלוקצ’יין שלהן. יותר מכך, פתרונות אלה עובדים ברמת יעילות גבוהה.

לכן, דאג שתתחיל לבדוק גם סוג זה של בלוקצ’יין. לפרטים נוספים, תוכלו להתחיל עם קורס הבלוקצ’יין החינמי שלנו כדי להתחיל!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map