מדריך למתחילים: מה זה Nuls? הבלוקצ’יין העסקי

Nuls blockchain שואפת לספק לגופים עסקיים פלטפורמה ליצירה ופריסה של יישומים מבוזרים שלהם כדי לפתור את הבעיות העומדות בפניהם בחיים האמיתיים..

זיכויים לאימגה: Nuls

רוב רשתות החסימות אימצו טכנולוגיית חוזים חכמים. עם זאת, לרובם יש בעיות בעלויות של פריסת יישומים מבוזרים, וחלקן אינן מתאימות במיוחד בעולם העסקים. לשם נכנס נולס והמציא דרך להפחית את הנטל על השרשרת המרכזית של הבלוקצ’יין שלה על ידי הצגת רשתות צדדיות כדי לפרק את האירועים והשירותים בבלוקצ’יין..

Nuls, אם כן, מספק מנגנונים פונקציונליים של יישום חוזים חכמים בקונצנזוס בין שרשראות ובכך מפחית את עלות הייצור והפריסה של יישומים מבוזרים ובמקביל מקל על היזמים להתאים אישית את ה- Dapp ליישומים עסקיים שונים..

ההיסטוריה של נולס

Nuls (NUL) היא מטבע קריפטוגרפי מבוסס סינגפור שהושק בספטמבר 2017.

בניגוד לרוב המטבעות הקריפטוגרפיים, מעולם לא היה לנולס הנפקת מטבע ראשונית (ICO). במקום זאת, מטבע הקריפטוגרפיה הטיל 40 מיליון אסימונים של NULS לפלטפורמת Binance Exchange מאוחר יותר בנובמבר 2017 במחיר של $ 1 למטבע..

הפרויקט מומן בעיקר באמצעות airdrop אם כי יש הרבה מימון מהקהילה ומהשותפויות העסקיות.

צוות Nuls

צוות הליבה שעומד מאחורי קריפטוגרפיה יוצאת דופן זו מונה 11 חברים שהופצו על ידי חלקם באידיאולוגיה פילוסופית.

הצוות מורכב מ: ג’ייסון ג’אנג (מייסד & מפתחת ראשית), לילי וואנג (מייסדת משותפת & COO), Reaper Ran (מייסד שותף & מנהיג הקהילה), עומר אלמיר (מנהיג הקהילה האנגלית), קים וו (מנהל הקהילה האנגלית – אמריקה), אסאם אלמיר (מנהל הקהילה האנגלית – אוסטרליה), יוג’ין לי (מנהל הקהילה האנגלית / הסינית – סינגפור), נילס וואנג (מפתח הליבה) , ויוי ג’ו (מפתח ליבה), דייוי יאנג (מפתח ליבה), ו Moonlight (מפתח ליבה).

כמעט מחצית מחברי צוות הליבה הם מנהיגי קהילות המסייעים להפגיש מפתחי יישומים מבוזרים שונים מכל רחבי העולם לכדי מטרה משותפת..

 מה זה Nuls Blockchain? התכונות העיקריות:

נקודות זכות תמונה: Nuls

 1. גְמִישׁוּת: Nuls מגביר את היותה רשת בלוקצ’יין גמישה מאוד. תשתית הבלוקצ’יין ניתנת להתאמה אישית ומודולרית. מפתח יכול בקלות לחבר ולהחליף את המודולים המובנים במודולים מתאימים בהתאם למשימה העומדת על הפרק. המודולים המובנים הם רשתות, קונצנזוס, אחסון ומודולים אלגוריתמיים, שניתן להתאים או להחליף בכל פעם שמפתח מרגיש שהוא / היא זקוקים למשהו אחר כדי לפתח את המבוזרים שלהם.
 2. קוד פתוח: למפתחים יש את החופש להשתמש בחופשיות בקוד הבלוקצ’יין כדי לייצר מבוזרים משלהם אחת המטרות העיקריות של הצוות היא להבטיח שהחוזים החכמים יתמכו בכמה שיותר שפות תכנות. באופן זה, למפתחים יהיו מגוון רחב של אפשרויות בכל הנוגע ליצירת האפליקציות המבוזרות שלהם.
 3. מתעדכן בקלות: מכיוון שהמודולים של הבלוקצ’יין ניתנים להתאמה אישית, משתמשים / מפתחים יכולים להחליף או לשנות את המודולים בקלות בהתאם להעדפת היישום שלהם. זוהי תכונה בסיסית בהתחשב בכך שהטכנולוגיה מתפתחת אי פעם. עם התפתחות הטכנולוגיה, היזמים יכולים לשנות במהירות את המודולים כך שיתאימו לבעיות העומדות בפנינו.
 4. חוזים חכמים: Nuls blockchain מבוסס על Ethereum טכנולוגיית חוזים חכמים. זו הסיבה מדוע אסימון NULS הוא אסימון ERC-20. החוזים החכמים גם הופכים את הבלוקצ’יין לתכנותי. עם החוזים החכמים, משתמשים / מפתחים יכולים להתוות את הלוגיסטיקה של כל יישום מבוזר של מודל עסקי שהם רוצים לפתח אפילו עם מעט מאוד ידע בתכנות. החוזים החכמים כבר מכילים כללים מסוימים לביצוע, והם מחייבים את היזם רק לתת מתאר של ההיגיון שעל החוזה לעקוב בעת ביצוע משימותיו..
 5. קונצנזוס שרשרת מרובה: אחד המאפיינים העיקריים של Nuls הוא שהוא מורכב ממספר שרשראות צד המורכבות לשרשרת הראשית. לכן, הבלוקצ’יין משתמש במנגנון קונצנזוס בין שרשראות בשם הוכחת אשראי כדי לאפשר לרשתות השונות לתקשר בצורה יעילה זו עם זו..

מנגנון הוכחת אשראי של Nuls

מרבית המטבעות הקריפטוגרפיים משתמשים בהוכחת עבודה (PoW), הוכחה של הימור (PoS), סובלנות תקלות ביזנטית מעשית (PBFT), הוכחת יתד מושכרת (LPoS), הוכחת חשיבות (PoI) או הוכחת מועד מאוחרת (DPOS) ) מנגנונים לאימות העסקאות שלהם.

מנגנון הקונצנזוס מאמת את הנתונים שמתווספים לספר החשבונות של כל בלוקצ’יין מסכים עם ספר החשבונות הספציפי שכן הוא מנסה ליצור הסכמה בין הנתונים המונחים על בלוקצ’יין. מנגנון קונצנזוס מבטיח כי החסימה הנוכחית מייצגת את העסקאות העדכניות ביותר שנעשו בבלוקצ’יין. המנגנון גם מונע הפסקה קבועה של רשת הבלוקצ’יין עקב מזלגות מתמדת.

על ידי שימוש במנגנוני קונצנזוס של PoF, PoS, DPoS או PBFT, מטבעות הקריפטו הופכים מוגבלים להפעלת דאפים הנתמכים על ידי מנגנון הקונצנזוס הספציפי..

עם זאת, מכיוון שהמטבע הציבורי של Nuls מבקש להפוך את תהליך פיתוח ה- Dapp להתאמה אישית יותר, אף אחד ממנגנון הקונצנזוס הקודם לא יעבוד למנגנון שלו, במיוחד בשל המודולריזציה שלו ומבנה השרשרת המרובה. כתוצאה מכך, צוות הפיתוח המציא מנגנון קונצנזוס חדש המכונה פרו-אשראי (PoC).

הוכחת אשראי הוא מודול קונצנזוס ראשון מסוגו אשר פותח על ידי צוות הפיתוח של Nuls בכדי לסייע בפתרון נושא קישור שרשראות הצד השונות המותאמות אישית לשרשרת הראשית באמצעות שכבות המודול הניתנות להתאמה אישית..

לחברות יש את החופש להמציא בלוקצ’יין שרשרת צדדי בהתאמה אישית ולצרף אותו לשרשרת הראשית של Nuls במטרה לפתור את הבעיה הטכנית הספציפית. מנגנון ה- PoC יהיה אחראי לוודא ששרשרת הצד המותאמת אישית תואמת את הרשת הראשית.

PoC לעומת PoS (הוכחת אשראי לעומת הוכחת יתד)

PoC דומה באופן דומה ל- PoS מכיוון שבתהליך האימות יש לנעול / לערום כמה אסימונים כדי לאפשר למשתמש להריץ כל צומת. עם זאת, עבור ה- PoC, המספר המדויק של האסימונים הנעולים לא צוין, והקהילה יכולה להמשיך ולהצביע כאשר המשתמש ניגש לצמתים. כאשר המשתמש נדרש להחזיר את הגישה לאסימונים, הם פשוט מפסיקים להריץ את הצמתים ולגשת לאסימונים שלהם.

מנגנון הקונצנזוס של PoC, לעומת זאת, שונה ממנגנון הקונצנזוס של PoS בכל הנוגע לתהליך של תמריץ מפעילי צומת להתנהגות טובה או להעניש אותם על הפרת הכללים. ה- PoC מעלה ציון אשראי של כל צומת בהתבסס על התנהגותו של מפעיל הצומת לאורך תקופה. כמו כן, בכל הנוגע לתשלומים, ככל שהאסימונים שצומת אוגר / מחזיקה יותר, כך התשלומים רבים יותר. עם זאת, התשלום מושפע מציון האשראי של הצומת.

ארכיטקטורת שכבת שירות של יישומי Nuls

לכל יישום מבוזר שפותח באמצעות בלוקצ’יין Nuls צריך להיות שלוש שכבות. שכבות אלה הן שכבת השרשרת, שכבת ההיגיון ושכבת המודול.

שכבת המודול מכילה את המודולים השונים (רשת, קונצנזוס, אחסון ואלגוריתם). מפתח צריך לבחור את המודולים שהוא / היא רוצים לפתח את ה- DApp שלו. מכיוון שהמודולים ניתנים להתאמה אישית, ניתנים להסרה ונשלפים, מפתח יכול לבחור להימנע משימוש במודולים מסוימים או לבחור לשנות את המבנה של חלק מהמודולים כך שהם יתאימו למשימה הספציפית שהוא / היא רוצה לפתור..

שכבת השרשרת הצדדית מבטיחה שהמודולים מחוברים לצמתים שונים המחוברים גם לשרשראות צד שונות כדי להבטיח שהיישום יעבוד היטב.

רובד ההיגיון כולל את החוזים החכמים. החוזה החכם נותן את ההנחיות להפעלת כל יישום מבוזר. מפתח יצטרך להגדיר ולהפעיל חוזה חכם ספציפי. ניתן להתאים את החוזים החכמים גם כך שיתאימו לצרכים הספציפיים של היזם, ולכן הם הופכים את התהליך לגמיש מאוד ולהתאמה.

איך Nuls עובד

Nuls blockchain משתמש בחוזים חכמים, רשתות מרובות ומודולים הניתנים להתאמה אישית.

החוזים החכמים עוזרים להקל על מפתחי DApp בתכנון, פיתוח ופריסה של ה- Dapps. באמצעות חוזים חכמים, כל אחד יכול לפתח דאפים בבלוקצ’יין Nuls. אתה לא צריך להיות בעל שליטה מצוינת בשום תכנות כדי להיות מסוגל לכתוב קוד טוב ל- DApp שלך. הכל מוגדר בחוזה החכם, ומפתח נדרש רק לציין את הלוגיסטיקה של ה- DApp שהוא / היא רוצה.

עם הרשתות המרובות, מפתחי אפליקציות מבוזרים יכולים ליצור DApp ולצרף אותו לשרשרת הראשית. הרשתות המרובות עוזרות להקל על התנועה בשרשרת הראשית. השרשרת הראשית מטפלת רק במידע החיוני המועבר אליה מהשרשרת הצדדית באמצעות מנגנון ההסכמה הוכחת אשראי..

ל- Nuls יש גם ארבעה מודולים מובנים המסייעים במתן הנחיות למפתחי Dapp. ארבעת המודולים כוללים את הרשתות, הקונצנזוס, האחסון והמודולים האלגוריתמיים. המודולים מכילים מפרט לפיתוח קטעים ספציפיים של יישום מבוזר אשר כברירת מחדל כוללים רשת, קונצנזוס, אחסון ואלגוריתם. לפיכך המודולים עוזרים למפתחים בפיתוח יישומים מבוזרים, שכן הם רק צריכים לבחור באיזה מודול להשתמש. כמו כן, המודולים ניתנים להתאמה אישית ולהחלפה למקרה שהמפתח מרגיש שלא זקוק להם.

עם כניסתם של מודולים הניתנים להתאמה אישית ושל רשתות הצד, מפתחים יכולים להיות מסוגלים לתכנן ולפרוס יישומים מבוזרים הספציפיים לצרכים העומדים על הפרק..

נקודות זכות תמונה: Nuls

לכן, במילים פשוטות, בבלוקצ’יין Nuls מפתחים מפתחים יישומים מבוזרים כדי לפתור בעיות עסקיות ספציפיות העומדות בפני המשתמשים. לאחר מכן המשתמשים משלמים עבור הדאפים באמצעות אסימון NULS בבלוקצ’יין Nuls.

מפת הדרכים של נולס

מפת הדרכים הקריפטוגרפית של Nuls מחולקת לשלושה חלקים: ICE, WATER ו- STEAM. צוות הפיתוח מתמקד כעת בחלק ה- ICE.

זה בדיוק כמו במעגל המים. זה מתחיל בצורת קרח, ואז כשהטמפרטורות מתחממות, הקרח הופך למים, ואם הטמפרטורות ממשיכות לגדול, המים בסופו של דבר יהפכו לאדים. אז, Nuls נמצא כרגע ברמת ICE.

שלב קרח

רמת ה- ICE אמורה להסתיים ביולי 2018.

עד מרץ 2018 הצוות הצליח להשיג את הדברים הבאים:

 1. סיים את פיתוח השרשרת המרכזית ושלב testnet החל.
 2. שיפור תיעוד התכנון הטכני של הפרויקט.
 3. הקמה והרחבה של קהילת הפיתוח בקוד פתוח.

ואז עד סוף מאי השלים נולס את הדברים הבאים:

 1. השלים את פיתוח המודולים הדרושים של בלוקצ’יין Nuls.
 2. שפר את המודולים המובנים.
 3. הגדיל את מספר היישומים הנגישים דרך הבלוקצ’יין
 4. השלם את הקונצנזוס העיקרי נטו.
 5. שחרר את ארנק ה- RC
 6. השיק את הארנק הנייד
 7. שחרר את Nuls, blockchain

עד סוף יולי 2018 הצוות אמור להשיג את הדברים הבאים:

 1. ודא שהחוזים החכמים יכולים לתמוך בעד שלוש שפות תכנות.
 2. ודא שלפחות שלוש יישומים יכולים לפעול ברשת Nuls.
 3. שפר את המערכת האקולוגית הכוללת של הרשת הראשית כולל דפדפן הבלוקצ’יין Nuls, הארנק האלקטרוני והארנק הסלולרי.

שלב מים

שלב ה- NULS WATER טרם הוקצה לו לוחות זמנים. יש לו רק את המשימות הספציפיות שהצוות מצפה לבצע. משימות אלה כוללות:

 1. השלם מודולי פונקציה נוספים
 2. ודא שלפחות חמש רשתות משנה מתחברות לשרשרת הראשית.
 3. וודא ש- 15 יישומים יכולים לפעול ב- Nuls blockchain.
 4. ספק פתרונות טכניים לשלוש חברות לפחות.

שלב האדים

שלב NULS STEAM טרם הוקצה לו לוחות זמנים. יש לו רק את המשימות הספציפיות שהצוות מצפה לבצע. משימות אלה כוללות:

 1. מחזיקים לפחות 30 שרשראות צדדיות לשרשרת הראשית של Nuls.
 2. יש לפחות 50 יישומים שיכולים לפעול במערכת Nuls
 3. להיות מסוגל לספק מענה טכני לפחות ל -20 חברות / תעשיות.

NULS לעומת NEO: למה המהומה הגדולה!

היו דיבורים רבים לאחרונה על NULS ו NEO במיוחד בשל הדמיון בשמות המפתחים והמייסדים הראשיים. מייסד ומפתח NEO נקרא בשם אריק ג’אנג ואילו מייסד ומפתח NULS נקרא ג’ייסון ג’אנג. אנשים משוכנעים כי צריך להיות משהו בין השניים; כאשר השאלה העיקרית היא האם השניים קשורים זה לזה. שוב, שני המטבעות הקריפטוגרפיים מבוססים מחוץ לסין אך באסיה.

יש כמה קווי דמיון בין שתי החסימות. לדוגמה, שתי החסימות משתמשות בחוזה חכם, במנגנון קונצנזוס בין שרשראות וב- Dapps.

עם זאת, למרות הדמיון והשמועות המסתובבות, שתי החסימות בנויות או שתי מטרות שונות אם כי נראה שהן משלימות זו את זו. ה- NULS blockchain מספק פלטפורמה הניתנת להתאמה אישית עבור גורמים עסקיים לפיתוח ופריסה של יישומים מבוזרים, בעוד NEO ממכשבת נכסים באמצעות טכנולוגיית החוזה החכם בכדי להגיע לכלכלות חכמות..

NULS משתמשת בקנה מידה מחוץ לרשת ואילו NEO משתמשת בקנה מידה ברשת.

ההבדל בין קנה המידה מחוץ לרשת לבין קנה המידה בשרשרת

קנה מידה מחוץ לרשת מתייחס לגישות המסייעות בהגדלת התועלת ברשת בלוקצ’יין מבלי להפריע לבלוקצ’יין הראשי. שיטות עבודה אלה כוללות:

 • קיבוץ עסקאות מרובות לעסקה אחת.
 • יצירת תשלומים וירטואליים בתוך מערכת הבלוקצ’יין.
 • היכרות עם רשתות תשלום ייעודיות.
 • שרשראות צד.
 • שימוש במטבעות צבעוניים.

ה- blockchain של NULS משתמש בשרשראות הצדדיות יחד עם מנגנון ההסכמה החדש של הוכחת אשראי.

לעומת זאת, קנה המידה ברשת, מתייחס לאמצעים להגדלת היכולת של בלוקצ’יין המשנה את שכבת הבלוקצ’יין. במילים פשוטות, רשת הבלוקצ’יין משתנה בצורה כזו או אחרת. משהו משתנה ברשת הבלוקצ’יין כדי להגדיל את השירות של המערכת.

דוגמאות להליכים כאלה כוללות:

 • הגדלת גודל הבלוק או משקל הבלוק.
 • העסקת חתימות שנור קטנות יותר.
 • באמצעות אוסף החתימות Bellare-Neven

NEO בעיקר מגמות על גודל הגוש המוגדל.

מה שמוערך יותר: NEO או NULS

אסימון NEO יחיד מוערך ביותר מסימן NULS יחיד. אסימון NEO אחד שווה ערך לכ- 15 אסימונים של NULS.

ל- NEO יש גם היצע רחב יותר במחזור העומד כיום על 65,000,000 NEO מתוך הסכום הכולל של 100,000,000 NEO בהשוואה להיצע המחזור של NULS של 40,000,000 NULS.

עם זאת, ניתן להתווכח על כך ש- NEO הוא מבוגר מ- NULS בערך שנה ומכאן הפער הרחב. עם זאת, ניתן להתווכח על כך מכיוון שיש כמה מטבעות צעירים מ- NULS, אך הם עושים טוב יותר מ- NEO.

ארנקי DO NULS מקבלים NEO?

הארנק הטוב ביותר שתואם ל- NULS ו- NEO הוא הארנק Ledger Nano S.

ל- NEO יש בדרך כלל שני סוגים של אסימונים: אסימוני NEO ו- GAS, ובדרך כלל קשה למצוא ארנק שמקבל את שני האסימונים. לכן מלבד ארנק החומרה Ledger, תיקי התיקים האחרים התואמים ל- NEO תוכננו במיוחד עבור אסימוני NEO.

כמה מארנקי ה- NEO הטובים ביותר הם:

 1. ארנק NEO (ארנק שולחני)
 2. ממשק משתמש NEO (ארנק שולחני)
 3. הגשש NEO (ארנק אינטרנט)
 4. ארנק NEO (ארנק אינטרנט)
 5. אנסי (ארנק נייר)
 6. NEO CLI (ארנק שולחני)

רוכש אסימון NULS

כדי לרכוש אסימונים של NULS, אדם יכול ללכת לחלק מפלטפורמות חילופי הצפנה המפרטות את Nuls (NULS) ולקנות אותו.

מכיוון שאינך יכול לרכוש NULS ישירות באמצעות כרטיס האשראי שלך, תצטרך לרכוש סוג אחר של מטבעות קריפטוגרפיה, רצוי Ethereum של ביטקוין ואז לעבור לאחת מפלטפורמות ההחלפה הצפוניות הטהורות שתומכות ב- NULS כדי להחליף את Etherum או Bitcoin עבור אסימוני NULS..

חלק ממרכזיות הצפנה העיקריות התומכות ב- NULS כוללות:

 1. בינאנס
 2. OKex
 3. EtherDelta
 4. קוקין
 5. Bit-Z

ארנקים תואמים ל- NULS

לאחר רכישת אסימונים של NULS, יהיה עליכם לחפש תיק תואם ל- NULS כדי שתוכלו לאחסן שם את אסימוני ה- NULS שלכם..

חלק מהארנקים התואמים ל- NULS כוללים:

 1. ארנק MyEther
 2. ארנק Ledger Nano S
 3. טרזור
 4. Ethereum Mist DApp
 5. MetaMask

הצהרת אחריות: אין להתייחס למאמר כאלו ואינו נועד לספק ייעוץ השקעות כלשהו. תביעות המועלות במאמר זה אינן מהוות ייעוץ השקעות ואין להתייחס אליהן ככאלו. עשה מחקר משלך!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map