בלוקצ’יין ו- IoT: הצמד הדינמי

בעולם שבו הטכנולוגיות מתבגרות במהירות רבה, שתיים מהטכנולוגיות – Blockchain ו- IoT צוברות פופולריות באופן אקספוננציאלי. למען האמת, שתי הטכנולוגיות הללו באמת משנות את הדרך בה העולם עובד כרגע.

קח לדוגמא את IoT; זה כמעט חלק מחיי היומיום שלנו כרגע. מצד שני, טכנולוגיית הבלוקצ’יין צוברת פופולריות בקרב ארגונים. עם זאת, זה לאט לאט נכנס לחיי היומיום שלנו דרך כל ה- dApps.

במציאות שתי הטכנולוגיות הללו הולכות יד ביד ויוצרות צמד טכנולוגי איתן. זו הסיבה שנדריך את כל מה שקשור לבלוקצ’יין ו- IoT במדריך זה.

אז בואו נתחיל!

Contents

פרק -1: מהו האינטרנט של הדברים (IoT)?

ובכן, בואו נתחיל עם היסודות. אם תחפש אותו באינטרנט, סביר להניח שתראה הרבה תשובות טכניות, שבאמת לא יעזרו לך הרבה. הנה, הנה הגדרה קצרה אך לא מסובכת של IoT –

“זו מערכת או חיבור הדדי של מכשירי מחשוב ואובייקטים יומיומיים דרך האינטרנט, המאפשרים להם לקבל ולשלוח נתונים.”

בלוקצ'יין iot

מה? עדיין לא ברור? תן לי להסביר את זה בפשטות. ובכן, כעת כל האנשים בעולם משתמשים בנייד, בשולחן העבודה, במחשבים ניידים או בטאבלט על בסיס קבוע. יתר על כן, ניתן לומר כי המכשירים הללו מחוברים לאינטרנט.

אתה מבין, במציאות, האינטרנט באמת משנה משחק. רק דמיין לעצמך את כל היתרונות שאתה מקבל רק באינטרנט. בימים ההם יכולת להתקשר ולהעביר הודעות רק באמצעות הטלפון.

עם זאת, כעת תוכלו לשחק במשחקים, לקרוא ספר, להאזין למוזיקה, לצפות בסרט וכו ‘באינטרנט! לכן, עם הצגת מכשירים חכמים, כמעט הכל נמצא בהישג ידכם.

עם זאת, עם ההתקדמות הטכנולוגית, כעת, כל המכשירים המחוברים לאינטרנט יכולים להתחבר זה לזה מבלי להזדקק למדיום אנושי. זה אומר שהנייד שלך יכול לדבר עם שולחן העבודה שלך או עם מכשירי הבית החכם שלך.

יתר על כן, חברות רבות יכולות כעת לקבל גישה לנתוני הענפים שלהן באופן אוטומטי מבלי לאסוף אותן באופן ידני. יתר על כן, הם יכולים אפילו לשלוט בהם מהאינטרנט.

הרעיון של האינטרנט של הדברים הוא קצת רחב, והרבה דברים נופלים תחת זה. בנוסף, האפשרויות עצומות והופכות את חיינו לקלים מתמיד.

מדוע IoT משנה?

ובכן, העניין הוא מדוע האינטרנט של הדברים מלכתחילה חשוב? אם מכשיר כלשהו מחובר לאינטרנט, הוא יכול לשלוח ולקבל מידע מהאינטרנט. לפיכך, יכולת זו במכשירים הופכת אותו לחכם.

לדוגמה, עכשיו אתה יכול להשתמש בסמארטפונים שלך לשחק משחקים. יתר על כן, אם אתה רוצה, אתה יכול להשתמש בו כדי לשחק בכל סוג של משחקים ניידים במכשיר שלך. אבל זה לא אומר שהסמארטפון שלך הגיע עם כל המשחקים בעולם.

במציאות, זה רק להתחבר לאינטרנט ולתת לך לקבל גישה אליו. כל המשחקים שאתה משחק מאוחסנים במקום אחר. לפיכך, כדי להיות חכם, הטלפון החכם שלך לא צריך להיות בעל מחשב-על או אחסון מסיבי.

זה פשוט יכול לקבל את המידע מהתחברות לכל מחשב-על שנמצא אי שם בעולם! די מסודר, הא?

בהתבסס על המכשירים, אתה יכול לפצל אותם לשלוש קטגוריות שונות. אלו הם –

 • IoT שיכול לאסוף כל מידע ולשלוח אותו למכשירים אחרים.
 • IoT שיכול לקבל כל מידע ויכול לנתח או לתפקד על סמך זה.
 • מכשירים שיכולים לעשות את שני הדברים.

במציאות, כל שלושת הסוגים יכולים להפיק תועלת אם הם יכולים לתקשר זה עם זה.

איסוף מידע ושליחתו

בדרך כלל, כאן, מכשירי ה- IoT יכולים לפקח או לאסוף מידע מסביבתם כגון תנועות, טמפרטורה, איכות אוויר, לחות ואפילו אור! לאחר איסוף המידע, הוא יכול לשלוח אותו ישירות לשימוש באינטרנט, ואנחנו יכולים לנתח אותם עוד יותר.

לדוגמא, חקלאי יכול לאסוף את המידע כמה לחות יש לאדמה לפני השקיית הגידולים. בהתבסס על רמת הלחות, הוא יכול להשקות את הגידולים בעת הצורך. אם הוא לא יכול לגשת לכמות הלחות שיש לאדמה, הוא עשוי להשקות אותה מעט או יותר.

כתוצאה מכך, הגידולים עלולים למות והגיעו לבזבוז מלא של משאבים. אך בעזרת מכשירי ה- IoT, לא יהיה שום סיכוי להרוס אי פעם את היבול.

קבלת מידע ואז תפקוד על סמך זה

זו לא אסטרטגיה חדשה. אנו רואים מכונות רבות המקבלות מידע ומתפקדות על בסיס זה על בסיס יומי. לדוגמה, כאשר אתה מחייג למספר בטלפון שלך ולחץ על כפתור השיחה, זה מתחיל את תהליך השיחה על סמך הפקודה שלך. או שזה יכול להיות שאתה מתניע את המכונית שלך עם המפתח והרכב שלך מקבל את הפיקוד ומתניע את המנוע.

עם זאת, מכשירי IoT יכולים לקבל מידע מרחוק ואז לפעול על פיו. אולי אתה משתמש בטלפון שלך כדי לגשת לעדכון מצלמות המעקב שלך. יתר על כן, אתה יכול גם להודיע ​​למדפסת התלת מימד מה אתה רוצה שהיא תדפיס, ואז היא מתחילה להדפיס אותה.

אז אתה רואה שהמכשירים האלה גם מקלים על חיינו מתמיד.

עושים הכל לבד

עם המהפכה של מכשירי ה- IoT עכשיו היא יכולה לעשות את שני האמור לעיל. מכשירים אלה יכולים לאסוף מידע, לשלוח אותו, ואז לנתח אותו ולפעול על פיו. תן לי להסביר את זה בדוגמה בסיסית.

נניח שהחקלאי משתמש בטכנולוגיה זו כדי לפקח ולנהל את החקלאות. כאן, מכשירי ה- IoT יכולים קודם לאסוף את המידע מהאדמה, ובמקום לשלוח אותו לחקלאי, הם יכולים לשלוח אותו למערכת ההשקיה.

יתר על כן, מערכת ההשקיה יכולה להפעיל באופן אוטומטי אם הגידולים צריכים להשקות. וזה לא אז זה לא היה נדלק. במציאות, אתה יכול גם לקחת את זה ברמה גבוהה יותר.

כאן, מכשירי ה- IoT יכולים להתחבר לאינטרנט וללמוד על תחזית מזג האוויר. אם הולך להיות גשם, אז זה לא ישקה את הגידולים כי הגשם יעשה את זה. עם זאת, אם במכשיר ה- IoT לא היה מידע זה משקה אותו בעת הצורך וירד גשם מיד לאחר מכן יגרום למות הגידולים..

אז, אתה רואה עם החיבור לאינטרנט; המכשיר יכול להקל מאוד על החקלאי.

וזו רק דוגמה אחת, רק חשבו מה זה יכול לעשות בחיי היום יום שלנו!

פרק -2: מהם המרכיבים של IoT?

כל סוג של מערכת IoT מגיע עם כמה רכיבים בסיסיים. בלעדיהם המערכת לא תפעל בצורה כה יעילה. לכל הרכיבים חובות מסוגים שונים, וכל הרכיבים מתקשרים זה עם זה ויוצרים מערכת אקולוגית עובדת.

אז כדי לעזור לך ללמוד עוד על כך. בואו נראה מה הם, נכון?

1. התקנים או חיישנים

נתחיל עם מכשירים או חיישנים שבמקרה אוספים מידע מהסביבה. יתר על כן, זה יכול להיות רק קריאת מזג אוויר פשוטה או אפילו קליפ וידיאו.

בכל מקרה, יכול להיות שיש חיישן יחיד או אוסף של חיישנים בתוך מכשיר. כולם יכולים לאסוף מידע שונה מהסביבה אליהם הם נחשפים.

בכל מקרה, בשכבת ההתחלה היא תאסוף את המידע הדרוש ואז תשלח אותו לשכבה הבאה. לרוב יש להם יישומים שונים כגון –

 • זיהוי עוצמת אור
 • זיהוי טמפרטורה
 • רמת לחות או ניטור לחות
 • איתור קרבה
 • זיהוי לחץ
 • איתור מיקום

יש הרבה יותר יישומים מאלה. עם זאת, הזכרתי רק כמה מהם כדי לעזור לך להבין טוב יותר מה הם באמת עושים.

2. קישוריות

בקטע הבא, אנו מקבלים קישוריות. המשמעות היא שהנתונים שהחיישנים שנאספו זה עתה יועברו לעננים. אבל איך זה יגיע לשם? במציאות חיישנים או התקנים אלה זקוקים למדיום כדי להתחבר לענן.

בדרך כלל רבים מההתקנים המודרניים משתמשים למעשה ברשת צריכת חשמל נמוכה, Bluetooth, Wi-Fi או לווין כדי להתחבר לענן.

באמצעות מכשירים אלה, החיישנים יכולים להעביר ישירות את המידע שאספו זה עתה. למותר לציין כי כל אחת מהשיטות הללו מגיעה עם יתרונות וחסרונות משלהם. לדוגמא, תמיד יש פשרה כמו רוחב פס, טווח או צריכת חשמל.

לא משנה באיזה סוג קישוריות מדובר, היא תעשה את המשימה בצורה כזו או אחרת. בדרך כלל, מכשירים המחוברים בהספק נמוך בתעשיית ה- IoT פופולריים מאוד בימינו. הוא צורך פחות חשמל וחוסך חיי סוללה רבים. יתר על כן, הם גם יעילים למדי.

3. שער

בדרך כלל השער מנהל בעיקר את תעבורת הנתונים בין הפרוטוקולים לרשתות. זה כמובן דו כיווני. במציאות, זה גם מבטיח יכולת פעולה הדדית מלאה בתוך החיישנים ומתרגם את כל פרוטוקולי הרשת למכשירים.

לפעמים השער יכול היה לעבד מראש את המידע שנאסף מכל החיישנים והמכשירים לפני השידור. יתר על כן, עיבוד מידע זה יכול להיות נחוץ בגלל פרוטוקול TCP / IP.

לכן, אם השער אינו פועל על פי פרוטוקולי TCP / IP, פשוט לא ניתן לקבוע את השידור.

היבט נהדר נוסף של רכיב זה ברמה בינונית הוא שהוא יכול להציע אבטחה עבור הנתונים. בעיקר לשערי IoT יש שיטות הצפנה כדי להסוות את הנתונים שמטפלים בהם.

לכן, ללא שער טוב, מערכת ה- IoT שלך לא תוכל להתחבר לענן.

4. ענן

הבא מגיע הענן. זה חלק חשוב מאוד במערכת ה- IoT. מה שהענן עושה כאן זה שהוא מציע כלים לניהול כל הנתונים המאסיביים מהחיישנים. ברגע שהוא מקבל את כל המידע, תצטרך לסדר אותו, לעבד ולאחסן אותו.

זה יכול לקחת חודשים ללא כלי מתאים ויכול לגרום לאובדן ללא שטח אחסון טוב. וזה בדיוק מה שהענן מציע. כל חברה עם זכות לראות את הנתונים יכולה בקלות להיכנס לענן ולראות אותם.

לפיכך, זה עוזר לקבל החלטה טובה יותר עבור הרשויות הנוגעות בדבר. ענן ה- IoT אינו אלא אוסף של מכשירים בעלי ביצועים גבוהים שיכולים לעבד מיליארדי מידע ולנהל את הסחר כדי להציע חיבור חלק..

בדרך כלל, יכולים להיות מיליוני חיישנים, שערים, מתקני אחסון המחוברים אליו. לפיכך, בעזרת כל המידע, כל מפעל יכול להכין תוכנית עסקית איתנה.

5. עיבוד נתונים

זהו מרכיב נוסף במערכת ה- IoT שעוזר לעבד את הנתונים לפי הצורך. במציאות זו יכולה להיות משימה פשוטה, כמו פשוט לבדוק את כל קריאות הלחות מהחיישנים.

עם זאת, זה יכול להיות גם זיהוי אובייקט רק מתוך עדכון מעקב. במקרה זה, זה יהיה הרבה יותר מורכב לטיפול ויהיה צורך לעבד אותו כדי לפשט אותו לשלב הבא.

רוצה לתת למשתמש הערכה כמה לחות בקרקע או להתריע כאשר נמצא אובייקט לא מזוהה בצילומי המעקב.

5. אנליטיקס

אנליטית חשובה באמת כשמדובר במערכת IoT. ביסודו של דבר, כאן, הנתונים המעובדים מנותחים ומגיעים עם נתונים חדשים. בדרך כלל, רכיב זה מסייע בניהול מערכת ובקרה עליה. לדוגמא, חקלאים יכולים להשתמש במערכת ה- IoT ובניתוח כדי לדעת אם האדמה זקוקה למים או לא.

בדרך כלל, תמיד יש פלט נתונים רצוי מכל סוג של תעשייה. אם מערכת ה- IoT מגלה אי סדרים כלשהם, היא יכולה להעביר אותם בקלות לפעולות מהירות.

במציאות, תכונות אנליטיות אלה מסייעות לארגונים לעצור כל מצב לא רצוי. ומכיוון שרוב מערכת ה- IoT מגיעה עם ניתוחים בזמן אמת, היא הופכת ליעילה הרבה יותר לניהול כל סוג של תעשייה.

לפעמים הניתוחים יעילים מאוד בחיזוי השוק. לפיכך, זה עוזר לארגונים רבים לדעת כיצד לשנות את המודל העסקי שלהם ולהשיג יותר הכנסות. מידע הוא הגורם המשמעותי ביותר כאן, וללא ניתוח נכון של המכונה, זה יכול לקחת ימים לחזות נתונים חריגים על ידי בני אדם.

6. ממשק משתמש

ממשק המשתמש הוא כמעט השכבה העליונה ביותר של מערכת ה- IoT. לאחר הרכבת כל מידע, שליחתו, עיבודו, ניתוחו, המערכת תאפשר למשתמש לראות מהי הפלט.

לדוגמא, חברה צריכה לשמור על 30 מעלות צלזיוס בשטח האחסון שלה. עם זאת, אם זה יהיה נמוך או גבוה מזה, ייתכן שהחברה לא תבחין בכך. כתוצאה מכך, המוצרים עלולים להיהרס.

בהקשר זה, מערכת ה- IoT יכולה לאסוף את מידע הטמפרטורה, ולאחר עיבודו, יכולה להודיע ​​למשתמש על הטמפרטורה המוגברת והירידה.

ישנן דרכים רבות להתראה, כגון הודעה, טקסט, דוא”ל, סירנות וכו ‘. כמו כן, באמצעות ממשק המשתמש, תוכל לבדוק את המערכת בכל עת.

במקרים רבים, מערכת ה- IoT מאפשרת למשתמש לבצע פעולות אחרות בצורת ממשק המשתמש. לכן, אם המשתמש רואה שהטמפרטורה עולה, הוא יכול להתאים אותה ישירות ממשק המשתמש.

במקרים רבים, ה- IoT יכול גם לבצע את אותן המשימות ללא כל אינטראקציה אנושית. בתרחיש האחסון, מערכת ה- IoT יכולה להתאים אוטומטית את הטמפרטורה כאשר היא רואה שהיא לא אופטימלית.

זה אכן מקדם הרבה יעילות בדרך זו.

פרק 3: מהם הבעיות של IoT?

במציאות, IoT היא טכנולוגיה נפלאה. אך מכיוון שהטכנולוגיה עדיין לא כל כך הבשילה. אז, כפי שמתברר, התשתית לא לגמרי בטוחה. ישנם אתגרים ביטחוניים רבים שאפשר להתגבר עליהם, והכל מתחיל בתהליך הייצור של המערכת.

ישנם מקרים רבים של סיכוני אבטחה ב- IoT בימים ההם. בשנת 2016, יצרנית ה- IoT לא הפכה את התשתית לחזקה; כתוצאה מכך, רבות מהסיסמאות שהיו בשימוש היו פגיעות.

לפיכך, האקרים השתמשו בהתקפות בוטנט כדי להוריד את מערכת האבטחה וגרמו לבעיות עצומות. מידע פרטי נגנב ורבים איבדו את הגישה לנתונים שלהם.

אז אתה מבין למרות שזה אולי נראה כי אדריכלות ה- IoT יכולה להמשיך לבד. אבל בתורו, זה פשוט לא יכול. פרצות האבטחה והמגבלות מדגישות את האיומים מכל הבחינות.

עכשיו, בואו נסתכל על בעיות האבטחה של IoT להלן –

 • חוסר תאימות בשלב הייצור

על בסיס יומי, מכשירי IoT חדשים יוצאים לעולם. עם זאת, לרבים מהם יש בעיות אבטחה מרכזיות. אבל למה זה? ובכן, זה בעיקר בגלל שרוב חברות הייצור לא משקיעות זמן רב על שכבת האבטחה.

לדוגמא, עוקבי כושר רבים נותרים גלויים גם לאחר חיבורם עם Bluetooth. או שאפשר לגשת בקלות למנעולי טביעות אצבע אם יש להם כתובת MAC זהה למכשיר ה- IoT.

אתה רואה שבעיות אלה עלולות לגרום לבעיות גדולות. עם זאת, במקום לתקן את המכשירים הללו לפני השקה, היצרנים לא באמת עושים דבר בעניין.

לפיכך, בעיות האבטחה של מכשירים אלה ממשיכות להצטבר. יתר על כן, במקום להתמקד בביטחון, הם מתמקדים בעיקר באסתטיקה עיצובית.

כתוצאה מכך, צרכנים רבים מתמודדים עם בעיות שונות עם המידע האישי והרכוש שלהם.

 • לא מספיק עדכונים או בדיקות לפני ההשקה

יש כיום 23 מיליארד מכשירי IoT. והיא תגדל ל -60 מיליארד עד 2025. למרות שכמות המכשירים העצומה של ה- IoT היא מכריעה, עדיין אין מספיק שלבי בדיקה לפני שהם מציגים אותם..

שלא לדבר על היעדר עדכונים. במקרים רבים, עדכונים בתוכנה יכולים לתקן כל בעיה בסיסית לאחר ההשקה. עם זאת, לרוב העדכונים לוקח יותר מדי זמן לתקן את בעיות האבטחה. יתר על כן, במקרים רבים, מכשירים מסוימים אפילו אינם מקבלים עדכונים כלל.

לכן, לקוח יכול לקנות מכשיר IoT במחשבה שהוא בטוח. אך עם הזמן המערכת תתיישן. לכן, האקרים יכולים להיכנס בקלות למערכת ולגרום להרס.

כל זה בגלל היעדר בדיקות נכונות בשלבים המוקדמים ומאוחר יותר לא מספיק מהיר כדי לעזור לצרכנים שלהם להשיג אבטחה הוכחה מלאה..

 • מעט או אפס מודעות למשתמשים וידע על מכשירי IoT

נושא זה הוא בעצם חוסר הידע מצד הקצה של המשתמש. במהלך השנים אנשים רבים למדו כיצד לזהות הודעות דיוג או דואר זבל. יתר על כן, כעת הם יודעים לאבטח את הסיסמאות שלהם ולהיזהר מאתרים רעים.

עם זאת, ה- IoT הוא טכנולוגיה שונה למדי. לפיכך, אנשים רבים עדיין לא מבינים זאת לחלוטין. למרות שרוב פגמי האבטחה נובעים מהיצרנים, אך חוסר הידע הראוי מסכן את כולם.

במציאות, הונאת בני אדם היא הדרך הקלה ביותר לקבל גישה. כולם מתעלמים מאיום הביטחון הגדול הזה שבו המפלגה עושה מניפולציה על צד אחר כדי לקבל גישה לרשת.

לכן, ללא השכלה מתאימה לשמירה על אבטחת בעיות האבטחה של IoT ימשיכו לעלות. לא רק בעלי הבתים אלא גם המפעלים נמצאים בסיכון עצום בשלב זה.

 • חורי אבטחה בעדכוני המכשיר

IoT מרכזי נוסף מנפיק את חורי האבטחה שמגיעים עם עדכוני המכשיר. כפי שאתה כבר יודע שהתוכנה שהיצרן מציע אינה תמיד המושלמת. למרות שהם עדיין השתמשו במהדורה האחרונה של אותה תוכנה, בסופו של דבר יופיעו נקודות תורפה אחרות.

במציאות, כדי לשמור על קשר עם המשחק, צוות התוכנה שולח עדכון מבלי לבדוק הכל בבת אחת. כן, לקבל עדכונים במהירות זה ממש נהדר. עם זאת, אם העדכון גורם לבעיה נוספת בגלל עדכון לא יציב, הזמן המהיר לא יעזור, נכון?

מצד שני, גם אם העדכון לא מגיע עם שום פרצות, הוא עדיין לא מאובטח ב 100%. כאשר אתה מעדכן את המכשיר שלך, המכשיר ישלח את כל המידע שלו כגיבוי לענן.

אם המסלול לא מוצפן יחד עם הקבצים, ההאקר יכול לפרוץ למערכת ולגנוב את כל המידע.

 • אין תהליכי אבטחה פיזיים

אוקיי, אז דיברנו על בעיות תוכנה או בעיות אבטחה ברשת. אבל מה עם בעיות האבטחה הפיזיות? לא ניתן לפרוץ מכשיר IoT דרך האינטרנט אלא גם באמצעות התעסקות פיזית.

במקרים רבים, מכשירי IoT יכולים לעבוד באופן אוטונומי ולא באמת זקוקים לאף משתמש כדי לתפקד כראוי. עם זאת, אלה צריכים להיות בעלי אבטחה פיזית מלאה בכל איומים חיצוניים.

חלקם עשויים להיות ממוקמים במקום מבודד למשך זמן רב. ואם מישהו יכול להתעסק איתם מבחוץ, לא יהיו כל ערבויות למידע שהוא עשוי לקבל.

במקום לייצר מכשירי IoT בעלות נמוכה ושבריריים, היצרנים צריכים להתמקד יותר בחוסן הפיזי. במציאות, זו משימה מאתגרת מאוד כאשר כל המוצרים המזויפים אורבים מסביב.

 • פגיע להתקפות DDoS

מי לא יודע על התקפות DDoS? ארגונים רבים נופלים בטרף להתקפות פוגעניות לחלוטין המורידות את כל שטח הרשת שלהם בתוך מספר דקות. במציאות, ההאקרים מכוונים לרשת ספציפית ומתחילים להעביר דואר זבל לרשת עם תנועה תוך זמן קצר.

ועקב העלייה הגדולה בתנועה, רוחב הפס תפוס במהירות, והמערכת קורסת. כעת, לאחר שאנשים רבים הוסיפו אמצעי אבטחה לטיפול בבעיות אלה, מכשירי ה- IoT עדיין בפיגור.

מכשירי ה- IoT פגיעים הרבה יותר ונוטים להתקפות DDoS לעיתים קרובות. ההאקרים יכולים לגלות בקלות מכשירי IoT פגיעים ברשת ולתקוף אותם, מה שגורם לכל הרשת לקרוס.

לפיכך, מגזר ה- IoT זקוק מאוד לפיתרון להילחם נגד מתקפות מסוג זה.

קרא כיצד Blockchain יכול לשנות את ענף האבטחה כעת!

 • סיסמאות ברירת מחדל צפויות

בעיה נהדרת נוספת היא סיסמאות ברירת המחדל שאיתן מכשירי IoT מגיעים. בדרך כלל, יצרני IoT רבים מרימים מכשירים עם אותה סיסמת ברירת מחדל. שלא לדבר על כך שהם גם לא מאוד בררניים בבחירת הסיסמה הזו.

כתוצאה מכך, הופך להיות ממש קל להאקרים לנחש אותם ולפרוץ למערכת המשתמשים.

במציאות, על החברה ליידע את צרכניהן לשנות את הסיסמה ברגע שהם מקבלים אותה. עם זאת, הם לא עושים את זה, ופעמים רבות, האקרים מנצלים את הרשלנות הזו. יתר על כן, כולם ממשיכים להשתמש באותו “אדמין” כמו שם המשתמש כמעט לכל סוג של מכשירי IoT.

אם הם לא הולכים להיות בררניים לגבי זה ממש ממפעל הייצור או אפילו להזהיר את הצרכנים, הפריצות ימשיכו להתרחש.

 • חוסר התנגדות להתקפות Botnet

מכשירי IoT פגיעים מאוד להתקפות תוכנות זדוניות. בדרך כלל, הם לא מגיעים עם כל אמצעי האבטחה שעושים מחשבים. במציאות, מכשיר נגוע יחיד לא יכול באמת לעשות הרבה. עם זאת, אם מאות מהם יפריעו להם, הם יכולים לגרום נזק רב.

במציאות, ההאקר ידביק בוטים בתוכנות זדוניות וישלח אותם לכל המכשירים הפגיעים. לאחר שהדביק אותם, הוא יכול לשלוט בהם בקלות כדי לפתוח במתקפה קולקטיבית נגד DNS אחר.

בעיקר זה מוביל להתקפות DDoS. לכן, ההאקר לא יצטרך להיות בעל כוח נוסף בכדי לפתוח במתקפה. אבל הוא יכול להשתמש רק במכשירים הנגועים כדי להתנהג כמו המחוספס.

יתר על כן, התקפות Botnets קולקטיביות אלה מהוות איום חמור על רשתות החשמל, מתקני הטיפול במים, מערכת התחבורה ורבים נוספים.

 • האזנת סתר וריגול

האקרים לא רק משתמשים בנתונים כדי לבקש כופר, אלא הם יכולים גם להשתמש בהם בכדי לקבל מידע רגיש. בעולם תחרותי, כל הענפים היו מוכנים לשלם סכום כסף גדול כדי לקבל מידע רגיש ממפעלים אחרים.

מכיוון שמכשירי ה- IoT פגיעים לכך, יהיה קל מאוד לגשת אליהם ולרגל בלי שאף אחד בכלל שם לב. יתר על כן, ההאקר יכול לרגל אחר הארגון ולהדליף את המידע לגורמים אחרים.

זה יכול לפגוע ברצינות בערך המותג ובתדמית שיצרו המפעלים לאורך השנים. לפעמים מכשירי IoT אלה ממוקדים על ידי מדינות. כתוצאה מכך, מדינות רבות אסרו על מכשירי IoT כדי להבטיח בטיחות לאומית מלאה.

גרמניה אסרה על בובה מבוססת IoT שהעניקה גישה לכל אדם ברדיוס של 30 מטר.

 • נוטה למכשירים גבוהים

Ransomware היא אחת התוכנות הזדוניות הגרועות ביותר שיש כרגע. במציאות, זה לא גונב את המידע שלך, אבל הוא מצפין אותם וחוסם את הגישה. יתר על כן, לאחר מכן, תצטרך לשלם קצת כסף כדי להחזיר את התוכן החסום.

עם זאת, ככל שהתוכנה הזדונית מתפתחת, היא מכוונת להתקני IoT מאובטחים בצורה גרועה. נכון לעכשיו, המקרים של אלה המשפיעים על מכשירי IoT עדיין נדירים, אך אט אט זה הופך פופולרי. זה יכול להוביל להרבה נושאים. בעיקר זינוק גבוה, מכונית או מערכת ביתית הוא החשוב ביותר.

פלישות לבית

זה הג’אקינג הגבוה ביותר שמפחיד אי פעם. כעת אנשים רבים משתמשים במכשירים ביתיים חכמים כדי לשלוט בכל אחת מהפונקציות בבית. במציאות, ההאקר יוכל לגשת למערכת הביתית שלך ולנעול אותך בה אלא אם כן אתה משלם את הכסף.

או שהם יכולים אפילו לנעול אותך מזה אלא אם כן אתה משלם את האגרה תוך פרק זמן קצר.

רכב שקע גבוה

מכוניות חכמות פופולריות מאוד כעת. בעיקר מכוניות בנהיגה עצמית שלא יזדקקו לאף נהג שיביא אותך לאן שאתה רוצה להגיע. עם זאת, אלה תלויים אך ורק במכשירי IoT. אם ההאקר יכול לקבל גישה אליו, הוא יכול לעצור את פעולת המכונית שלך.

יתר על כן, הוא יכול גם לחטוף אותך בזמן שאתה נמצא ברכב מכיוון שהוא יהיה בשליטה הבלעדית של המכונית שלך. אלה רק כמה מהדוגמאות לפשעים קטלניים שהאקרים יכולים לעשות.

 • חסר שלמות נתונים

כידוע, למכשירי ה- IoT יש תמיד העברת נתונים. בעיקר המכשירים עובדים תמיד באיסוף מידע, עיבודו, שליחתו קדימה ואחורה. לפעמים כמה מכשירי IoT יכולים לשלוח את המידע לענן מבלי להצפין אותו.

כתוצאה מכך, ההאקר יכול בקלות לגשת אליו ולהשתמש בו לטובת עצמם. שלא לדבר, הוא / היא יכולים להתעסק בנתוני הענן ולשלוח מידע כוזב למשתמש.

במציאות, תרחיש נפוץ יהיה ענף הבריאות. אם הוא מקבל גישה לנתוני הבריאות, הוא יכול לחבל בו וליצור מידע כוזב שעלול לעלות בחיי אדם.

יתר על כן, מה אם ההאקר יקבל גישה לקוצב לב או למכונה אחרת המסייעת לחולים לחיות? לאחר מכן ההאקרים יכולים לשים את חייו של המטופל על מנת להשיג כסף.

 • מכשירי IoT רמאים

מה הפירוש של מכשיר IoT נוכלים? ובכן, בגלל הגידול במוצרים מזויפים, יש גם מספר עצום של מכשירי IOT מזויפים. במציאות, מכשירים אלה מחליפים את המכשירים המקוריים ומתקינים אותם בקצין או בבתים.

ברגע שהם מקבלים גישה לרשת, הם יכולים להשחית בקלות כל מכשיר המחובר בנקודה זו ברשת. מדוע הם גדלים?

ובכן, בעיקר כי אין שום ערוץ ראוי למקור. לפיכך, העסקים המזויפים משתמשים בהזדמנות זו כדי לקבל גישה למערכת ולהתרסק עליה לתמיד.

או גרוע מכך, גובה את זה בכסף. אתה אפילו לא יכול לדמיין את הנזק שהוא יכול לגרום לתעשייה כלשהי אם מכשיר מזויף אחד ייכנס למערכת.

 • Crypto-Mining עם IoT Bots

כן, כעת האקרים מכוונים מכשירי IoT למטבעות קריפטוגרפיים שלי. מכשירי IoT מגיעים עם משאבים של GPU ומעבד, ופירוק שלהם פירושו להשיג אחיזה מכל כוח המחשוב.

כתוצאה מכך, מכשירי ה- IoT שלך לא יפעלו כראוי ולאט לאט הם יתפרקו. במציאות, כריית קריפטו גובה הרבה מאוד מחיר מכל מכשיר.

לכן, אם איכשהו המכשיר שלך נדבק בבוטים של קריפטו, הוא יתחיל לקחת את כוח המחשוב ולאט לאט לפרק אותו. למרות שהרובוטים האלה לא יגנבו מידע מהמכשיר שלך, אך הם יוודאו שהמכשיר שלך אינו שמיש.

 • בעיות פרטיות נתונים

מכשירי ה- IoT עוסקים במידע רב שלנו על בסיס יומי. כך שבסופו של דבר מדובר במקור מידע מאסיבי של כל משתמש. במציאות, חברות רבות קונות מידע על המשתמשים וחומקות מהפרטיות שלנו כדי לחזות התנהגויות.

מכירת מידע זה לחברות אחרות היא פגיעה ישירה בזכויות הפרטיות שלנו. שלא לדבר על כך, החברות שמנצלות את המידע שלנו כדי להשיג יותר עסקים זה באמת נורא.

עם זאת, מכיוון שרבים ממכשירי ה- IoT אינם שמים לב לחששות הפרטיות שלנו, מידע זה יוצא מדי יום.

 • לא ניתן לזהות פריצות קטנות

לא כל פריצות נתונים בודדות מתחילות בשינויים ניכרים. במציאות, רוב ההאקרים פורצים דברים קלים ברקע שלא נראים לעין. בדרך כלל, פריצות אלה עדיין לא כל כך מזיקות וניתן להפסיק אותן אם מבחינים בהן בשלב המוקדם.

עם זאת, רוב הפרצות המיקרו במערכת ה- IoT לא מתייחסות אליו. יתר על כן, המערכת פשוט לא מסוגלת לזהות שינויים או תוכנות זדוניות קטנות אלה.

כתוצאה מכך, היא הולכת ונבנית לאט ולבסוף יוצאת להתקפה מסיבית.

 • תהליך אוטומציה מסוכן

ובכן, תהליכי אוטומציה הם באמת נהדרים. הם מקלים על חיינו. עם זאת, השימוש באוטומציה מגיע עם נתח הוגן של סיכונים. אך שימוש במערכת אוטונומית אחת בלבד לניהול אלפי נתונים אינה אפשרות נהדרת.

שינוי יחיד בקוד יכול להפיל את כל הענף. או אם האקר נכנס למערכת ושינה מספר פשוט אחד בלבד, זה יכול להשפיע על אלפי הנתונים שהמערכת שומרת עליהם.

לכן, זה אולי נראה אופציה נהדרת, אבל זה לא.

 • שער תקשורת לא מהימן

שער התקשורת הוא אחד המרכיבים החיוניים של כל מערכת IoT. עם זאת, במקרים רבים, שער זה נותר פתוח, והאקרים רבים מקבלים גישה אליו. אם השער אינו מגיע עם שום פרוטוקול הצפנה, הוא יכול בקלות לדלוף מידע לאחרים.

ללא ערוץ תקשורת פרטי, אין מצב שרשת IoT תהיה מאובטחת ב 100%.

כיצד Blockchain יכול לעזור ל- IoT

ובכן, שרתים מרכזיים מפעילים את תעשיית ה- IoT לעת עתה. אך כשמדובר בפתרון לטווח ארוך, המערכות הריכוזיות לא יספיקו. לאמיתו של דבר, כל סוג של שרתים מרכזיים אינו מספיק טוב למכשירי IoT עתידיים בהתחשב בכל נקודות התורפה האבטחה.

לכן, אם מכשירי ה- IoT רוצים למצות את מלוא הפוטנציאל שלהם, הם יצטרכו להתרחק מהשרתים המרכזיים אחת ולתמיד.

Blockchain ב- IoT יעזור לבסס את האמון והקישוריות שכולם רוצים בלי שום בעיות. מכיוון שכל הצמתים בבלוקצ’יין ובאינטרנט של הדברים יפעלו ללא כל שרתים מרכזיים, כך שזה יעיל יותר.

בעזרת בלוקצ’יין ב- IoT, יצרנים רבים יכולים סוף סוף להשיג השקעה מאובטחת ומשתלמת. אך לפני שנראה כיצד הבלוקצ’יין לארגון יכול לשנות את מגזרי ה- IoT, בואו נראה באילו תכונות הוא יכול להשתמש בתהליך.

 • חסר אמון

עם blockchain ב- IoT, כל צד יכול לקבל את הצורה האמיתית של קישוריות חסרת אמון. בדרך כלל, עם blockchain ב- IoT, המכשירים ישתמשו ישירות ברשת כדי לאמת את כל הנתונים. יתר על כן, היא יכולה להשתמש בחוזים חכמים לאוטומציה של כל התהליכים בפלטפורמת הבלוקצ’יין ואינטרנט הדברים.

עם זאת, כידוע, לא יהיה שום שרת מרכזי או ספק צד ג ‘כלשהו השולט בנתונים שלך בתוך ה- blockchain במערכת IoT..

 • אוטונומיה

Blockchain ב- IoT למעשה מסייע למכשירים החכמים לפקח על עצמו ולעבוד באופן עצמאי. יתר על כן, בעזרת לוגיקה של ביצוע עצמי של בלוקצ’יין, הם יכולים להפעיל כל סוג של משימות במערכת הבלוקצ’יין ובאינטרנט של הדברים..

עם זאת, היצרן צריך לציין את ההיגיון לפני שהם מציגים את המוצר למשימה ספציפית כלשהי. בינתיים הם יכולים גם להציע ממשק משתמש למשתמשים לשנות את פרמטרי הלוגיקה בצורה קלה.

במציאות, זה יכול לייעל בקלות הרבה עבודה וייפטר ישירות מהמתווך בלי שום בעיות של בלוקצ’יין ב- IoT..

 • עלות ידידותית

ובכן, תכונה נהדרת נוספת של הבלוקצ’יין ב- IoT תהיה סביבה ידידותית בעלויות שהיא מציגה. בדרך כלל, האבטחה הנמדדת עבור IoT הופכת את הטכנולוגיה הזו ליקרה יותר ממכשירים אחרים. אבל עם blockchain ב- IoT, לא יהיה צורך ברשת ביטחון נוספת.

בלוקצ’יין ואינטרנט הדברים יכולים לנהל הכל לבד ללא שום בעיות. במציאות, לספקי השירותים מונופול בענף ה- IoT, לצד מכשירים תומכים.

אבל עם blockchain ב- IoT, הטכנולוגיה תהיה נגישה יותר לצרכנים רגילים. כמו כן, לא תהיה בעיה של עלות נזק במערכת הבלוקצ’יין ובאינטרנט של הדברים.

לפיכך, זה חוסך הרבה כסף בסופו של דבר.

קרא כיצד Blockchain יכול לשנות את מימון הסחר כעת!

פרק 4: Blockchain ו- IoT: מקרי שימוש אפשריים

בלוקצ'יין ואיוט

 • אבטחת נתונים גבוהה

על פי סקר שנערך לאחרונה, מעל 81% מהעסקים והממשל, תאגידים מאמינים כי אסון ה- IoT ישפיע עליהם בשנתיים הקרובות. עם זאת, רק 28% מהם עושים משהו בנידון. כאן, אני מתכוון לאמצעי זהירות שעל החברות לנקוט כדי להפחית את סיכוני ה- IoT.

אך כפי שאתה יכול לומר, אפילו שליש מהעסקים לא מחפשים שירותי הפחתת סיכונים ב- IoT. התוצאה?

ובכן, זה לא מוגדר, אבל בסופו של דבר לא יהיה לנו שום אמצעי להגן על עצמנו מפני האיומים החיצוניים.

לפיכך, מקרי שימוש ב- blockchain ו- IoT יכולים באמת להועיל כאן. עם מקרי שימוש ב- IoT ב- Blockchain, הארגון יקבל רשת מאובטחת הוכחה מלאה שתוכל להציע את המתקנים שאף ספק צד שלישי לא יכול להציע. מקרי שימוש ב- IoT ב- Blockchain יכולים להציע את תהליך האימות המבוסס על אלגוריתמים של קונצנזוס כדי להפוך את הזנת הנתונים לוגנת יותר.

עובדה נהדרת נוספת תהיה חוסר השינוי של מערכת הבלוקצ’יין ומערכת ה- IoT. כאשר אדם מנסה לתפעל את רשת ה- IoT של בלוקצ’יין, הוא יגלה מיד את הבעיה.

לפיכך, blockchain ו- IoT יכולים להוות פיתרון נהדר לכל בעיות האבטחה.

 • תהליך אימות נתונים חזק יותר

הפופולריות והביקוש לביג דאטה עולים מאוד בשוק. במציאות זה די ברור שעד שנת 2023 הוא יהפוך לתעשייה של 100 + מיליארד דולר. אבל למה זה? ובכן, הנתונים הופכים לחלק עצום מחיינו והם המוצר המבוקש ביותר בכל הזמנים.

יתר על כן, אנו מקבלים כל כך הרבה נתונים מכל מכשירי ה- IoT, המחשבים וכו ‘. עם זאת, אין לנו שום טכנולוגיה טובה כדי באמת לוודא אם הנתונים תקפים או לא..

זה יוצר דילמה ענקית בענף הצומח. עם זאת, כאשר מערכת הבלוקצ’יין ומערכת ה- IoT במגמת עלייה זה יהיה אפשרי סוף סוף. לפיכך, אתה יכול להיות תלוי בבלוקצ’יין, ו- IoT משתמש במקרים כדי לאמת את כל המידע לפני הוספתו לפנקס החשבונות..

כפי שאתה כבר יודע, אימות נתונים הוא חלק מ- IoT של blockchain. וכל הצמתים משתמשים בשיטות שונות כדי לאמת את כל המידע כדי לא לכלול מידע כוזב שמקבל מקום על ספר החשבונות.

בכך, מקרי השימוש ב- blockchain של IoT יכולים פשוט לשים קץ לבעיות אימות נתונים ולסייע גם בצמיחת תעשיית הביג דאטה..

 • אנונימיות נתונים לפרטיות נוספת

האינטרנט של הדברים אינו מיועד רק למשתמשים ארגוניים, אלא גם לחיי היומיום שלנו. במציאות, כמעט כל בית חכם מצויד בטכנולוגיה זו. עם זאת, עם החשיפה האינטימית הרבה הזו למכשירים האלה, הפרטיות שלנו נמצאת בסכנה עצומה.

במקרים רבים, מכשירים אלה יכולים להעביר את המידע הפרטי שלנו לעולם החיצון. לפיכך, אנחנו כבר לא בשליטה מלאה על המידע הרגיש שלנו. זה עלול לגרום לבעיה קטסטרופלית, ובקרוב המשתמשים יאבדו את אמונם בכל המותגים הגדולים.

עם זאת, מקרי שימוש ב- blockchain ו- IoT יכולים לעזור גם כאן. כידוע, טכנולוגיית ספר החשבונות המבוזרת מסוגלת להתמודד עם הבלגן הזה. יתר על כן, Blockchain IoT מציע אנונימיות מלאה.

זה יעזור למשתמשים להחזיר את שלהם בלבד ולא לאפשר אפילו עין סקרנית אחת לחייהם. יתר על כן, ארגונים יכולים ליהנות גם ממקרי שימוש ב- IoT. עם blockchain ו- IoT, הם יכולים לקבל יותר פופולריות וחשיפה.

 • חומת אש נגד התקפות DDoS

זוכר כיצד מתקפת DDoS יכולה לשבש רשת ארגונית? ארגונים רבים נופלים בטרף להתקפות פוגעניות לחלוטין המורידות את כל שטח הרשת שלהם בתוך מספר דקות.

מכשירי ה- IoT פגיעים הרבה יותר ונוטים להתקפות DDoS לעיתים קרובות. ההאקרים יכולים לגלות בקלות מכשירי IoT פגיעים ברשת ולתקוף אותם, מה שגורם לכל הרשת לקרוס.

אך בעזרת מקרי שימוש ב- blockchain ו- IoT, ניתן לפתור את כל התקפות ה- DDoS. במציאות, Blockchain IoT עובד כמו חומת אש לכל מיני התקפות זדוניות. אבל עם DDoS, זה יצטרך לתפוס את זה ברמה הגבוהה יותר.

כל מערכת בלוקצ’יין ומערכת IoT יכולה לאתר תעבורת זבל כאשר הכל מתחיל. עם זאת, ככל שרוחב הפס ירד, הבעלים צריך להשיג רוחב פס גדול יותר כדי לפצות על האובדן. כאן, מקרי שימוש ב- IoT מסוג Blockchain יכולים להשאיל רוחב פס מהצמתים המבוזרים ברשת כדי למנוע את ההתקפה.

 • נראות מקצה לקצה

רשת שקופה מלאה היא רשת מהימנה. במציאות, הבעיה עם השרתים המרכזיים האופייניים שלנו היא היעדר שקיפות מלאה. לפיכך, רבים ספקנים אם הם יכולים לסמוך על המערכת או לא. יתר על כן, זה נפוץ יותר גם בארגונים.

עם זאת, בעזרת מקרי שימוש בבלוקצ’יין ו- IoT, כעת אף אחד לא יתמודד עם הדילמה הזו. ה- IoT של בלוקצ’יין מסוגל להראות נראות מקצה לקצה במשרה מלאה.

מכיוון שלרוב הארגונים זקוקים גם לערוץ פרטי, מקרי שימוש ב- IoT יכולים להשתמש בערוצים פרטיים בין שני צדדים בלבד.

יתר על כן, מכשירי IoT יכולים להשתמש בערוץ זה כדי לתקשר אחד עם השני ללא בעיות. לפיכך, מערכת ה- blockchain ו- IoT משנה את הסיכונים לפריצות נתונים בשיטה זו.

 • מעקב בזמן אמת

מרכיב עיקרי ב- IoT הוא החיישנים ותגי ה- RFID. בעזרת אלה, כל אחד יכול לעקוב אחר אובייקטים כדי להבטיח את האותנטיות המלאה שלהם. במציאות, בגלל היעדר מערכת מעקב תקינה, יצרנים רבים מתמודדים עם בעיות בסחר.

לא רק סחר אלא גם שרשרת האספקה ​​זקוקים מאוד למעקב בזמן אמת. במציאות, מכשירי ה- IoT מסוגלים לטפל בכל המעקב, אך הם זקוקים גם לניהול סיכונים.

לכן, בעזרת מקרי שימוש ב- IoT blockchain, כל חברה יכולה כעת לעקוב אחר הסחורה שלה ללא בעיות. יותר מכך, הם יכולים לעשות זאת בזמן אמת! פלטפורמות IoT של Blockchain יכולות להציע את המיקום הנכון של כל סחורה ללא כל הפרעה.

לפיכך, מכשירי הבלוקצ’יין ו- IoT נותרים בטוחים, ואין מקרה של מוצרים מזויפים. כפי שאתה יכול לראות, הכל בגלל מקרי שימוש ב- blockchain ו- IoT.

 • זהות למכשירי IoT

ובכן, יש נושא מרכזי נוסף בתעשיית ה- IoT, וזה חוסר הזהות למכשירי ה- IoT. בדרך כלל אין דרך לבדוק את האותנטיות של המכשיר. יתר על כן, סטטוס חברה פשוט או מתי הוא נוצר אינו זמין אפילו לאימות.

יתר על כן, כאשר מכשיר ה- IoT מעדכן את התוכנה או שיש לו חתימת מנפיק או לא, זה משהו שמשתמשים צריכים לדעת..

אך בעזרת מקרי שימוש ב- blockchain ו- IoT כעת הם יכולים לדעת בוודאות. במציאות, מערכת הבלוקצ’יין ומערכת ה- IoT יאחסנו באופן קריפטוגרפי את פרטי הזהות לכל מכשיר IoT. שלא לדבר על כך, שכבת האבטחה תציע הגנה מלאה במערכת ה- IoT של בלוקצ’יין. כעת המכשירים יהיו אותנטיים יותר ולא ישאירו מקום לרמאים.

לפיכך, מקרי שימוש ב- IoT ב- blockchain יכולים בהחלט לשנות את הדרכים האופייניות לטובה.

 • יותר בקרת גישה

כל המכשירים המחוברים יכולים להפיק תועלת רבה ממערכת הבלוקצ’יין ומערכת ה- IoT. יתר על כן, מקרי השימוש ב- IoT ב- Blockchain יכולים להציע באופן מלא בקרת גישה למשאבים וירטואליים ופיזיים כאחד. יתר על כן, המערכת מסוגלת לאחסן את הרשומה של מי לגשת לאיזה משאבים כל הזמן.

לדוגמא, הנעילה החכמה המופעלת באמצעות ה- blockchain ו- IoT יכולה לאחסן את המידע מי נכנס לבניין באותה תקופה. זה יאחסן גם כל סוג של ניסיונות כניסה. יתר על כן, אם המפתח אינו תואם, הוא יפסיק כל ניסיון לגשת אליו.

כך גם בשיתוף קבצים בין מכשירי IoT. בדרך כלל היא לא תאפשר למכשירים אחרים לגשת לנתונים אם הם אינם מורשים לעשות זאת. בעזרת מקרי שימוש ב- blockchain ו- IoT, תוכל אפילו לציין אנשים ורמת הגישה שלהם.

 • ציות טוב יותר

במציאות, יש כל כך הרבה תרחישים הכוללים תהליכים שבהם אתה צריך לדעת אם הם מתקיימים כראוי. בנוסף, זה מתייחס בעיקר לתהליכים הכוללים מספר גורמים.

בכל מקרה תוכלו לקבל חווית תאימות טובה יותר בעזרת חוזים חכמים במערכת הבלוקצ’יין וב- IoT.

נניח; מטופל צריך לחלוק את ההיסטוריה הרפואית עם רופאים רלוונטיים כדי לבחון טוב יותר את הנושא. עם זאת, המטופל מעוניין גם לשמור על פרטיות ואינו מאפשר שום מידע נוסף למשך זמן נבחר.

עם מקרי שימוש ב- IoT, זה אפשרי לחלוטין. יתר על כן, מקרי השימוש ב- blockchain ו- IoT יכולים לחזות אם עמידה בפרטיות מסוימת או לא. יתר על כן, מערכת הבלוקצ’יין ומערכת ה- IoT יכולות גם לעצור כל ציות נוסף אם הציות הקודמות לא מתקיימות כראוי.

קרא כיצד Blockchain יכול לשנות את שירותי הבריאות כעת!

 • בקרת איכות טובה יותר בייצור IoT

שלב הייצור הוא קריטי למדי עבור מכשירי IoT. במציאות, אין בקרת איכות או כל דבר שהוא. אתה רואה שבעיות אלה עלולות לגרום לבעיות גדולות. עם זאת, במקום לתקן את המכשירים הללו לפני השקה, היצרנים לא באמת עושים דבר בעניין.

לפיכך, בעיות האבטחה של מכשירים אלה ממשיכות להצטבר. יתר על כן, במקום להתמקד בביטחון, הם מתמקדים בעיקר באסתטיקה עיצובית.

אך בעזרת מקרי שימוש ב- blockchain ו- IoT, התרחיש ישתנה לחלוטין. באמצעות מערכת הבלוקצ’יין ומערכת ה- IoT, החברות יכולות לנהל את האיכות של כל מכשיר בודד שהן מייצרות. לא רק לביטחון הפיזי אלא גם באבטחת התוכנה.

במציאות, הכמות העצומה של המכשירים יכולה להיות מוחצת למדי עד מושלמת. אך בעזרת עזרה במערכות בלוקצ’יין ו- IoT, הם יכולים למשוך אותה בקלות.

 • ניהול ענן חזק יותר

ענן הוא חלק עצום מארכיטקטורת ה- IoT. בעיקר המכשירים עובדים תמיד באיסוף מידע, עיבודו, שליחתו קדימה ואחורה. לפעמים כמה מכשירי IoT יכולים לשלוח את המידע לענן מבלי להצפין אותו.

כתוצאה מכך, ההאקר יכול בקלות לגשת אליו ולהשתמש בו לטובת עצמם. במציאות, אפילו הענן אינו מסוגל לחלוטין לטפל בכל בעיות האבטחה. מכיוון שישנן רשתות רבות באותו ענן, לעיתים מתרחשות דליפות נתונים.

אבל עם פתרונות blockchain ו- IoT, אתה יכול להגן על הענן בצורה יעילה יותר בקלות. חשוב מכך, לפני שאחד ממכשירי ה- IoT ישלח את הנתונים לענן, כולם היו מוצפנים באופן קריפטוגרפי ברשת הבלוקצ’יין וברשת ה- IoT..

לפיכך, עם blockchain ב- IoT, הענן יהיה בטוח מתמיד. לא יהיו דליפות, ואף אחד לא יוכל לפרוץ את דרכו לרשת.

לכן, זה בסופו של דבר פיתרון נהדר בעזרת בלוקצ’יין ואינטרנט דברים.

 • שער תקשורת מאובטח

במקרים רבים, השער נשאר פתוח, והאקרים רבים מקבלים גישה אליו. אם השער אינו מגיע עם שום פרוטוקול הצפנה, הוא יכול בקלות לדלוף מידע לאחרים. לפיכך, זה חשוב לחלוטין עבור שער מאובטח גם עבור מכשירי ה- IoT.

לדוגמא, נניח שהתרמוסטט שלך מעלה את הטמפרטורה המדויקת של הבית שלך לענן. אם ההאקר יקבל גישה אליו, הוא יכול לשנות את ערך הטמפרטורה של הבית שלך בלי שום בעיה.

אך כיצד ניתן לאבטח את השער? ובכן, מערכת ה- blockchain ו- IoT מסוגלת להציע שער ערוצי תקשורת פרטי לתעשייה. יתר על כן, ערוץ הבלוקצ’יין והאינטרנט של דברים הם לגמרי מחוץ לידי כל סוג של הפרעה.

כתוצאה מכך, איש אינו יכול ליירט באמצע ערוץ תקשורת ברשת הבלוקצ’יין ורשת ה- IoT.

 • תהליך אוטומציה טוב יותר

השימוש באוטומציה מגיע עם נתח הוגן של הסיכונים. אך שימוש במערכת אוטונומית אחת בלבד לניהול אלפי נתונים אינה אפשרות נהדרת.

שינוי יחיד בקוד יכול להפיל את כל הענף. או אם האקר נכנס למערכת ומשנה מספר פשוט אחד בלבד, זה יכול להשפיע על אלפי הנתונים שהמערכת שומרת עליהם.

אז תצטרך blockchain ו- IoT כדי לנהל את תהליך האוטומציה כך שאף אחד לא יוכל לקבל גישה אליו. במציאות, התהליך בדרך כלל מקושר לשרשרת של יצירות אחרות שמזינות זו את זו. יתר על כן, כדי לבצע את הניתוח המושלם ונקיטת פעולה בהתאם יש צורך בתהליכי האוטומציה.

אבל אם מישהו מצמצם את התוצאות, התהליך יתפרק. מכיוון שפלטפורמת הבלוקצ’יין ואינטרנט הדברים אינם ניתנים לשינוי, זה ימנע ממישהו לשנות את התוצאות.

לפיכך, blockchain ו- IoT ימנעו כל תהליכי אוטומציה מסוכנים לתמיד.

 • הצפנה לאישור מולטיפקטורים

האם אתה יודע כיצד הסיסמאות שלנו אינן מספיקות כדי להציע אבטחה מלאה יותר? עם אפשרויות הסיסמה המוגדרות כברירת מחדל מהיצרן, זה הפך להיות קל יחסית לכל האקר רק לנחש זאת ולקבל גישה.

במציאות, רבים אינם משתמשים בסיסמאות מרובות גורמים או בשיטות הרשאה. אז זה הופך להיות נוטה יותר לפריצות. עם זאת, עם רשת הבלוקצ’יין ורשת ה- IoT תקבלו הרשאות מולטי-פקטור שעשויות לכלול גם זהויות ביומטריות..

אבל עדיין, זה לא מספיק. זו הסיבה שכל מפתחות ההרשאה למולטי-פקטור יהיו מוצפנים ומאוחסנים גם במערכת הבלוקצ’יין והאינטרנט של הדברים.

ככה בדיוק פועלת מערכת הבלוקצ’יין ומערכת ה- IoT כדי להציע אבטחה מלאה.

 • סביבה שיתופית לכלכלה משותפת

כלכלת השיתוף היא אחת הענפים העולים כיום. יתר על כן, מדובר בכלכלה שבה מתרחש שיתוף עמית לעמית בשירותים, סחורות או כל סוג אחר של משאבים. למותר לציין שכמעט כל ענף הכלכלה המשותפת תלוי במידה רבה באמינות מכשירי ה- IoT.

במקרה זה, מערכת הבלוקצ’יין ומערכת ה- IoT היא המלכוד המושלם. צימוד של שתי המערכת ייתן למכשירי ה- IoT את הדחיפה הדרושה לה. כמו כן, בעזרת הבלוקצ’יין והאינטרנט של הדברים, תוכלו אפילו ליצור סביבה שיתופית גם כן.

רק דמיין תרחיש שבו תוכל לקבל גישה לכל ענפי השיתוף מפלטפורמה אחת. לא רק שזה יהיה מאובטח מאוד, אלא גם יגדיל את ההכנסות.

אז אני חייב לומר שבלוקצ’יין ו- IoT הופכים את הזוג המושלם גם לתעשייה זו.

פרק 5: Blockchain ארגוני מתאים ל- IoT

שלוש פלטפורמות הבלוקצ’יין הארגוניות המובילות הללו מתאימות ביותר לכל חברות ה- IoT של בלוקצ’יין.

 • Ethereum Enterprise

Ethereum Enterprise יהיו פלטפורמות הבלוקצ’יין הארגוניות הבוגרות ביותר שיש שם. בדרך כלל זו פלטפורמה ציבורית, אך עבור ארגונים הפלטפורמה כוללת ערוצים פרטיים מיוחדים.

במציאות, אתה יכול להשתמש ב- Ethereum כמעט בכל סוג של תעשייה, כולל IoT. לכן, עבור פלטפורמת ה- IoT והבלוקצ’יין, Ethereum Enterprise יהיה מועמד מושלם.

אתריום ארגוני היא למעשה פלטפורמה פתוחה ולא מוצר עבור חברות ה- IoT של בלוקצ’יין. כל חברות ה- IoT של בלוקצ’יין ירצו אימות נכון וגישה מבוקרת יותר. והאתרום הארגוני מציע בדיוק את זה.

בדרך כלל, בחברות IoT טיפוסיות של בלוקצ’יין, הן יצטרכו להתמודד עם סוגיות ממשלתיות, אך EE מסוגלת לתמוך באופן זה באופן מלא. יתר על כן, עדכונים מתמידים הם פשוט מושלמים לפתרונות IoT ולבלוקצ’יין.

עם זאת, אתה צריך לדעת שלמרות ש- Ethereum Enterprise פופולרי מאוד, הוא מעט נמוך בקנה המידה. אך כמות התמיכה העצומה ו- dApps אמורה לפצות על שיעורי העסקה הנמוכים.

 • Hyperledger

Hyperledger היא למעשה אחת מפלטפורמות הבלוקצ’יין הארגוניות הגדולות בשוק כרגע. מכיוון שהפלטפורמה מתאימה למגוון רחב של תעשיות, היא מושלמת גם ל- IoT ולבלוקצ’יין. בהווה Hyperledger מגיע עם עשרה פרויקטים שונים כאשר כל אחד מהם מתאים למטרות שונות.

כל חברת IoT של בלוקצ’יין יכולה להשתמש בטכנולוגיה שלה מכיוון שהן קוד פתוח ולקדם סביבה שיתופית. יתר על כן, עבור חברות IoT של בלוקצ’יין, הן יכולות להציע מערכת בלוקצ’יין מורשית שתאפשר רק לאנשים מורשים ולאף אחד אחר..

שלא לדבר על הסקלביליות הגבוהה היא פשוט מושלמת לכל חברות IoT של בלוקצ’יין בשוק. והכי חשוב, הצורך לדעת זמינות נתונים יהווה דחיפה מאסיבית עבור פלטפורמת ה- IoT והבלוקצ’יין.

כדי לעזור לחברות ה- IoT של בלוקצ’יין, הן מציעות גם שפות שאילתות עשירות שעוזרות להבין טוב יותר את ספר החשבונות. בכל מקרה, המבנה המודולרי הוא האפשרות הטובה ביותר עבור IoT ו- blockchain מכיוון שהוא מציע שירותי פלאג-פליי.

מלבד כל אלה, הפלטפורמה מאובטחת במיוחד.

בדוק את המדריך שלנו בנושא Hyperledger Vs Ethereum עכשיו!

 • מִניָן

קוורום הוא עוד בלוקצ’יין ארגוני נהדר המתאים ביותר לחברות בלוקצ’יין ו- IoT. תשמח לדעת שהפלטפורמה פותחה לעסקאות מהירות ותפוקה גבוהה. לכן, אם חברות בלוקצ’יין ו- IoT רוצות להשיג פלטפורמה מהירה יותר, עליהן להסתכל על קוורום.

במציאות, היעדר כל אלגוריתם כבד של קונצנזוס ברשת מבטיח תפוקה מהירה של פלטפורמה זו. יתר על כן, עבור חברות IoT של בלוקצ’יין, מִניָן מציע סמכות ניהול צומת.

זה יעזור לרשות לאשר צמתים ולוודא שהרשת תישאר פרטית. בנוסף, אחת התכונות הטובות ביותר של Quorum שחברות ה- IoT של בלוקצ’יין יאהבו היא העסקה הפרטית.

כאן, רק האנשים העסקיים יכולים לראות את מאגרי המידע שלהם ואף אחד אחר. ובכן, כל חברות IoT של בלוקצ’יין יזדקקו לביצועים מתקדמים, לא? אז בשביל זה קוורום מביא את הטכנולוגיה האולטימטיבית לשינוי המשחק שמכה את כל האחרים בשוק.

פרק 6: דוגמאות ל- Blockchain IoT בעבודה

 • המחלקה לביטחון פנים של ארצות הברית

נתחיל בדוגמה המשובחת של המחלקה לביטחון פנים. הם משתמשים בבלוקצ’יין וב- IoT כדי להוכיח שהמידע מהמעקב הרחב יותר הוא לגיטימי. במציאות, ה- DHS מאמין שהתקני ה- IoT האופייניים בגולשים אינם מספיקים כדי להציע גילוי מלא סביב המתרחש..

יריבים רבים יכלו להתעסק בנתונים בקלות, ולא תהיה שום דרך לדעת. יתר על כן, זה עניין של ביטחון לאומי להבטיח שכל מה שנתפס ממכשירי ה- IoT הוא לגיטימי ב 100%.

לכן הם משתמשים בפרויקטים של בלוקצ’יין של IoT לצורך מקורם. יתר על כן, הם עובדים עם Factom וכבר השקיעו 199,000 $ לפיתוח הפרויקט.

מה ש- Factom עושה בדוגמה זו של בלוקצ’יין של IoT הוא ליצור זיהוי מכשיר לכל IoT למניעת זיוף. ובשל אופייה של טכנולוגיית הבלוקצ’יין, די קל להשיג את פתרון הבלוקצ’יין וה- IoT הנפלא הזה.

 • מארסק

מארסק עובדת עם יבמ על מנת לשנות את דרכי פעולות שרשרת האספקה ​​העולמית. לשם כך הם משתמשים בבלוקצ’יין וב- IoT, יחד יחד כדי לקבל יותר שקיפות בענף. במציאות, פתרון זה יקדם מסחר מאובטח ויעיל בענף שרשרת האספקה.

יתר על כן, זה גם יביא תמיכה רבה יותר לשקיפות ושיתוף מידע בין גורמי הסחר.

אבל איך הם יעשו את זה? ובכן, קודם כל, הפלטפורמה תהיה מבוססת בלוקצ’יין, והם ישתמשו במכשירי ה- IoT כדי לחבר אליה כל תהליך אחד. במציאות, אתה יכול לעשות את זה רק עם מכשירי IoT, אך המגבלות וסיכוני האבטחה יהיו עצומים.

לפיכך, הפלטפורמה תשתמש בבלוקצ’יין כדי להתייעל ולהיפטר מהמגבלות של תהליכי שרשרת האספקה ​​האופייניים. יתר על כן, זהו אחד מפרויקטי הבלוקצ’יין הטובים של IoT בשרשרת האספקה ​​כעת.

זו באמת דוגמה נהדרת של בלוקצ’יין של IoT מכיוון שהיא מנצלת את נקודות החוזק של מכשירי הבלוקצ’יין והתקני ה- IoT.

 • פייזר, מקקסון ואמריסורבורגן

דוגמא מצוינת נוספת ל- IoT היא הפיתרון של MediLedger לבריאות. בפרויקטים של בלוקצ’יין של IoT, חברות תרופות רבות, כמו גם סיטונאים, לוקחות חלק בהרחבה.

ביניהם פייזר, מקקסון ואמריסורבורגן לוקחים את ההובלה. במציאות, יש יותר שחקנים מובילים במשחק. עם זאת, בהודעה הראשונית פורסמו רק שמות חברות אלה.

הפיתרון ישתמש בפלטפורמת blockchain ו- IoT כדי לעקוב אחר אבטחת כל תרופה אחת המיוצרת ואבטחה. בעולם הזיופים, כעת צריך לראות האם התרופות באמת מגיעות ממקורות אותנטיים או לא.

שימוש נוסף בפרויקט זה הוא פתרון החזר החזר הנחות. בדרך כלל, לחברות התרופות יש נקודות תמחור שונות עם ארגונים לרכישת קבוצות (GPO) וסיטונאים.

לפעמים בגלל כמות גדולה של ביקוש, התרופות עשויות להציע הנחות לעמותות. עם זאת, מכיוון שהסיטונאי דואג לחלוקה, יש צורך לדעת על ההנחות.

לפיכך, הם יכולים לחייב את זה בחזרה מהתרופות כדי לקבל הכנסות. בעזרת פיתרון הבלוקצ’יין וה- IoT הם יכולים לעשות זאת בקלות בשקיפות מלאה.

 • בנק חבר העמים

דוגמה מצוינת נוספת ל- IoT היא פיתרון ה- IoT של בנקי Commonwealth. במציאות, בנק חבר העמים משתמש בפרויקטים של בלוקצ’יין של IoT כדי להתמודד עם שני נושאים עיקריים – שיתוף נכסים וסחר גלובלי.

1. שיתוף נכסים

עם פיתרון הבלוקצ’יין וה- IoT, בנק חבר העמים נותן ללקוח לחלוק נכסים ולעקוב אחריהם ברשת. יתר על כן, לאחרונה הם ניסו זאת במבחן חקלאי בו שלושה חקלאים חלקו מרסס גידולים יחיד, ובעזרת המערכת הם יכלו להחליט כיצד עליו לפעול..

מכיוון שהכל היה ברשת בלתי ניתנת לשינוי, אף אחד לא יכול להשיג מידע על הנכסים המשותפים ולשנות אותו. לפיכך, זה יכול להיות פיתרון נפלא לענפי הכלכלה המשותפת הגדלה.

2. סחר

בנק Commonwealth משתף פעולה גם עם חמש חברות שרשרת אספקה ​​אוסטרליות שונות כדי לקדם מתקני מסחר שקופים ובטוחים. לשם כך, הם משתמשים ב- blockchain ו- IoT יחד כדי לעקוב אחר כל תהליך המשלוח.

יתר על כן, היא יכולה גם לעקוב אחר מוצרי הייצור ואילו תנאים הם נמצאים לפני ביצוע הסחר.

למותר לציין שפתרון הבלוקצ’יין וה- IoT אכן מקל על הסחר העולמי. בכל אופן הם כבר סחרו 17 טון שקדים מוויקטוריה לאוסטרליה. במציאות, המבחן הוא הצלחה אדירה, ושיתוף הפעולה בין חברות הספנות ימשיך הלאה.

 • ואן דורפ

דוגמה נהדרת נוספת של בלוקצ’יין של IoT תהיה שיתוף הפעולה של Van Dorp ו- Timeseries. כאן הם משתמשים בפרויקטים של Blockchain של IoT לתחזוקת מכשירי בית חכם. במציאות, ואן דורפ היא ספקית FM טכנית שמנהלת יותר מ -17,000 בניינים.

בכל אחד מהבתים הללו ישנם אלפי נכסים כגון מערכות AC, מערכות תאורה או מערכות חימום. כל אחת ממערכות אלה זקוקה לתחזוקה נאותה, וללא רשת שקופה, אי אפשר לעקוב אחר נושא.

יתר על כן, זה לוקח זמן עצום, וכתוצאה מכך המגורים אינם נוחים.

עם זאת, בעזרת פתרונות blockchain ו- IoT, הם יכולים כעת לעקוב אחר כל רכיב בודד מכל הבניין שהם מתחזקים. זה לא רק מגביר את היעילות שלהם, אלא גם עוזר למגורים.

יתר על כן, בתוספת אוטומציה ברשת, הם יודעים בדיוק מה הבעיה ואילו אנשי מקצוע יכולים לתקן אותה.

 • אמון המים המתוקים

קרן המים המתוקים משתפת פעולה עם יבמ בהתמודדות עם נושא הבצורת בקליפורניה. יתר על כן, אוניברסיטת קולורדו בולדר היא גם חברה בפרויקט. במציאות הם רוצים לנהל את האקוויפרים מכיוון שהם נמצאים בסיכון עצום.

אקוויפר הוא למעשה שכבה של סלעים נושאי מים תת קרקעיים. יתר על כן, אתה יכול להפיק את המים התת קרקעיים מסלעים אלה ולהשתמש בהם כמקור מים טהור.

עם זאת, עקב ניהול לא טוב הם נמצאים בנקודות סיכון חמורות. אך בעזרת פרויקטים של בלוקצ’יין של IoT, הם יכולים לעקוב בקלות אחר קורלציות מזג האוויר וגשם. והם היו יודעים בדיוק מתי ואיפה הם יכולים להפיק מי תהום.

לא זו בלבד אלא שחיישני ה- IoT יאחסנו את כל הנתונים במערכת הבלוקצ’יין וב- IoT, ומשתמשים נפוצים יכולים לעקוב אחר כמות השימוש בהם. יתר על כן, הם יכולים גם לקנות את מי התהום ולסחור בהם כמניה.

לפיכך, זו דוגמה נהדרת של בלוקצ’יין של IoT בעבודה.

 • טלסטרה

Telstra היא חברת טלקומוניקציה המשתמשת בפרויקטים של Blockchain של IoT כדי לאבטח את כל מכשירי ה- IoT הבית החכם שלהם. במציאות, הם בודקים פתרונות בלוקצ’יין ו- IoT כדי לראות אם הוא באמת יכול לזהות כל פריצות או שיבושים אבטחתיים.

לשם כך הם יצרו סביבת פריצה וניסו לפרוץ את הרשתות המחוברות למכשירי ה- IoT. זו הייתה הצלחה אדירה מכיוון שהרשת יכלה לאתר כל בעיה בתוך שנייה. במציאות, למען הסביבה, הם משתמשים ברשתות פרטיות שכן הם מקדמים את התפוקה המהירה ביותר.

אז בעזרת הדוגמה הזו של בלוקצ’יין של IoT, הם יכולים להציע אבטחה רבה יותר עבור מכשירים ביתיים חכמים. עם זאת, הם עדיין בשלב המבחן ועדיין לא פרסמו פתרונות ציבוריים. לפיכך, לאחר ניסויים יסודיים יותר במכשירי ה- IoT, הם יחשפו אותם ללקוחותיהם.

 • ברית חשמל חשמלית חכמה (SEPA)

דוגמה נהדרת נוספת של בלוקצ’יין של IoT היא הפיתרון שמשמש את ה- SEPA לאבטחת רשתות חשמל. SEPA הוא ארגון המתמקד בקידום אנרגיה נקייה תוך שימוש במחקר, חינוך, שיתופי פעולה וסטנדרטים.

עם זאת, ככל שהצורך בייצור חשמל גדל, כך גדלים הסיבוכים. אך כדי לנהל את הפעולות המורכבות הללו משתמשים בהמון חיישני IoT, רשתות וטכנולוגיות. במציאות, מכשירי ה- IoT הללו פגיעים מאוד להתקפות סייבר.

לכן SEPA משתמשת בפרויקטים של בלוקצ’יין של IoT כדי להבטיח את המערכת האקולוגית לכל החיים. יתר על כן, פתרונות הבלוקצ’יין וה- IoT מבטיחים כי כל הנתונים של חיישנים אלה תקפים. זה עובד גם כחומת אש בכל מה שקשור להתקפות סייבר.

לפיכך, הפיכת ארכיטקטורת רשת האנרגיה למוצקה ככל האפשר. על פי SEPA, השגת רמת אבטחה ויעילות זו אינה אפשרית במערכות ריכוזיות אופייניות.

 • ספריית ברוקלין

בדרך כלל, בתחנות הטעינה הציבוריות, המכשירים הניידים שלך פגיעים למדי. אנשים אסורים רבים יכולים בקלות להיכנס למכשירים ניידים ולחטוף את הטלפונים שלהם. כדי לעצור זאת, הספרייה הציבורית של ברוקלין עובדת על דוגמה נהדרת של בלוקצ’יין של IoT.

במציאות, הם מציעים תחנת טעינה חכמה לטלפונים ניידים נהדרת המגובה בפרויקטים של IoT blockchain. מה שהטכנולוגיה הזו תעשה הוא להציע אבטחה ונוחות מלאה למשתמשים מבלי לדאוג שהמכשיר שלך נפרץ.

עם זאת, למשתמשים אלה יהיה חיבור ישיר לכרטיסי הספרייה שלהם וישתמשו בו בכדי לקבל כרטיס בספרייה.

אך מכיוון שהשירות הוא ללא תשלום לחלוטין, יתכן שתצטרך לראות סרטון של 15-30 שניות או אפילו להשלים סקר כללי של ספריית ברוקלין.

זה יעזור לספרייה להציע שירותים טובים יותר ולבדוק חיובים שתרצה לגבות.

 • יהלום הבתולה

ובכן, דוגמה נהדרת נוספת של בלוקצ’יין של IoT תהיה החברה שנקראת Virgin Diamond. כאן החברה מציעה מקור כולל של היהלומים המגיעים ישירות מהמכרה. אז, במובן מסוים, אתה מקבל תכשיט יהלומים שאינו בשימוש מושלם.

לפי החברה בענף היהלומים, הקונה חושב שכל יהלום שהם קונים הוא למעשה חדש. עם זאת, למען האמת, זה לא המקרה. יהלומים רבים ממוחזרים, ואין שום דרך לדעת אם מישהו ענד את היהלום הזה בעבר או לא.

אך בעזרת פרויקטים של בלוקצ’יין של IoT, הם יכולים להציע ללקוחותיהם חשיפה מלאה של האותנטיות שלה ובעליה בעבר.

במציאות, זה יכול להיות חדשות מעולות עבור הלקוחות שרוצים לתת מתנה או לשים יד על יהלומים חדשים.

 • אוניברסיטת נבאדה, רינו

אוניברסיטת נבאדה, רינו משתפת פעולה עם נימה ליצירת טכנולוגיה מבוססת בלוקצ’יין ו- IoT. במציאות, הטכנולוגיה נועדה ליצור תשתיות דרכים וסטנדרטים חדשים לרכבים אוטונומיים.

נכון לעכשיו, ההייפ לרכבים אוטונומיים עולה באופן אקספוננציאלי. עם זאת, הכנת הרעיון אינה עבודה קלה. יתר על כן, זה לא רק על הכרטיס אלא אם אפשר לסמוך על המערכת בתוכו.

ובכן, הוא צריך להיות מסוגל לחלוטין לחוש כל חפץ בכביש ולפעול בהתאם. שלא לדבר, צריך שיהיו לו אפשרויות אבטחה ופרטיות מתאימות. אתה בהחלט לא רוצה שהמכונית החכמה שלך תחטוף.

לפיכך, האוניברסיטה משתפת פעולה כדי ליצור סביבה בת קיימא בבלוקצ’יין ו- IoT כדי לוודא שהרשת הוכחה מלאה.

במציאות ה- IoT יחוש ויחזיר את המידע, והבלוקצ’יין יאחסן אותו בספר החשבונות הבלתי משתנה. עם זאת, נצטרך גם AIs בתערובת כדי לקבל את ההחלטות ההסתגלותיות בצורה ברורה.

 • חדשנות קובולה

Kouvola Innovation משתמשת בפתרון blockchain ו- IoT כדי להניע את תעשיית הלוגיסטיקה. ובכן, תעשיית הלוגיסטיקה זקוקה מאוד לשינוי. יתר על כן, בגלל היעדר ניהול נכון ומעקב, שיגעון לוגיסטי רב משלם את המחיר עם הכנסות.

עם זאת, בעזרת טכנולוגיית הבלוקצ’יין וטכנולוגיית IoT, הם יכולים להשיג פלטפורמה מאובטחת לניהול תעבורת נתונים תפעולית.

במציאות, הפיתרון אינו מוגבל רק לחברה, אך כולם פתוחים להצטרף וליהנות מהיתרונות.

נכון לעכשיו, נראה כי הפרויקט כולל את Kouvola Innovation ועוד חמש צדדים. הם –

 • מחוז ארברו, שבדיה
 • הסוכנות לפיתוח מחוז ואלגה, אסטוניה
 • אוניברסיטת טאלין לטכנולוגיה, אסטוניה
 • Sensei LCC, אסטוניה
 • מכון תחבורה ותקשורת, לטביה

לכל החברות הללו יש ציפיות גבוהות מחידושים של blockchain ו- IoT ובודקות את הפרויקט כדי לשכלל אותו עוד יותר.

 • אפיקלי

האם תוכל לדמיין אי פעם דוגמה ל- IoT blockchain לתעשיית שמן הדקלים? ובכן, תעשיית שמן הדקלים אכן עוסקת רבות בנושאי קיימות ואיתור. לפיכך, זה מקשה באמת להוכיח אם שמן הדקל הוא אותנטי או לא.

עם זאת, בשיתוף הפעולה החדש של Apical ושמות גדולים אחרים בתעשיית שמן הדקלים, הנושאים עשויים להסתיים. עם ברית הבטחת הקיימות והחדשנות שהוקמה לאחרונה, התעשייה בהחלט יכולה להשתנות.

נכון לעכשיו הם לוקחים תמיכה טכנולוגית מסאפ. למעשה, הפלטפורמה המבוססת על Blockchain ו- IoT תוכל לעקוב אחר ייצור שמן הדקל ולהציע אבטחה בנתונים המאוחסנים.

כתוצאה מכך, המוצרים המזויפים המבוססים על שמני דקל יצטמצמו באופן דרסטי. אנחנו עדיין לא יודעים שום תכונות נוספות של פלטפורמה זו, אך היא עדיין בשלבים המוקדמים.

כנראה ייקח קצת יותר זמן להיות טכנולוגיה בוגרת יותר.

 • אקווה

Aquai עובדת עם NetObjex על מנת להציע מערכת מים חכמה לצרכניה. נכון לעכשיו הם עובדים על פרויקטים של בלוקצ’יין של IoT שיכולים לעזור להם לייצר, לפתח ואפילו להפיץ מערכות מים.

יתר על כן, זה גם יעזור להם לזהות כל סוג של נזק קטסטרופלי ודליפות של מקורות מים. בעולם המשתנה במהירות עם תעשיות רבות המייצרות פסולת רעילה, מים נקיים הופכים אט אט למדי.

בנוסף מניעת נושאים אלה תהיה פיתרון נהדר הן עבור הנכסים המסחריים והן למגורים.

מה שפתרון Blockchain ו- IoT יעשה הוא להשתמש בחיישנים שלהם כדי לזהות כל סוג של זיהום או נזילות במערכת הטיהור. אך בעזרת הבלוקצ’יין הם יכולים להגן על המידע הזה ואף לאתר את המיקום המדויק של הזיהום.

האם זה יכול להשתפר מזה?

זה חידוש, ואנחנו מקווים לראות פתרונות נוספים של מים נקיים כאלה.

קרא כיצד Blockchain יכול לשנות את ענף הביטוח כעת!

פרק 7: EndNote – מה העתיד של IoT ו- Blockchain?

Blockchain ו- IoT משנים את העולם בזמן שאנחנו מדברים. הם לא רק שולטים בנוף התעשייתי אלא גם בחיי היום יום שלנו כפי שאנו מכירים אותו. במציאות, IoT ו- blockchain תלויים אך ורק בקישוריות של העולם.

למעשה, נראה כי גם ל- IoT וגם ל- blockchain יש הרבה מהמשותף. שתי הטכנולוגיות מתרפקות יתר על המידה עם מעט מאוד ידע על מה שהם עושים.

שלא לדבר על כמות הנתונים העצומה שתוכה הטכנולוגיה יכולה להתמודד. לפיכך, חיוני שארגונים ימשיכו לחקור את ה- IoT והבלוקצ’יין למען שיפור העתיד.

למרות של- IoT היו כמה נסיגות עיקריות, אבל עם IoT ורשת הבלוקצ’יין, החסרונות הללו ייעלמו מזמן.

דרך המדריך שלנו דיברנו על כך שהבלוקצ’יין מעולה עבור ה- IoT. אבל האמת היא ש- IoT מתאים גם מצוין לבלוקצ’יין. כדי להשיג את כל בלוקצ’יין המידע בעולם האמיתי ולהשתמש בקלות במכשירי IoT.

בסופו של דבר, אנו יכולים להניח רק את הטוב ביותר הן מבלוקצ’יין והן מ- IoT. עם זאת, עלינו לראות האם הם יכולים לעמוד בציפיות או לא.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map