ICO לעומת DAICO: מה ההבדל בין השניים?

הרעיון של הצעת מטבע ראשונית (ICO) הפך במהירות לאחת הצורות הפופולריות ביותר של מימון המונים, במיוחד כאשר הבלוקצ’יין והקריפטוגרפיה הופכים למיינסטרים יותר. עם זאת, ייתכן שיש מודל חדש למימון המונים בשם DAICO שעשוי לאתגר את מודל ה- ICO. חשוב להעריך את ICO לעומת Daico כדי להבין את ההבדלים בין השניים.

ICO לעומת DAICO: הבנת ההבדל בין השניים

ICO מתרחש כאשר חברה או ארגון מייצרים אסימון דיגיטלי או מטבע קריפטוגרפי אותו הם מציעים לציבור על מנת לגייס הון המשמש לאחר מכן להפעלת הפרויקטים שלו. חברות רבות גייסו בהצלחה הרבה כספים באמצעות ICO וסוג זה של מימון המונים התגלה כיעיל למדי.

למרבה הצער, היה לה גם חלק נכבד מהחסרונות, כולל ביקורת מצד הרשויות על היעדר רגולציה נאותה. הרמאים גנבו גם כסף ממשקיעים שהובילו להפסד של מיליונים. זה הוביל לצורך במודל ICO טוב יותר ו- DAICO יכול להיות זה.

מייסד את’ריום, ויטאליק בוטרין, פרסם מוקדם יותר השנה מאמר לבן על DAICO, בו תיאר אותו כשילוב של מודל ה- ICO הישן והארגון האוטונומי המבוזר (DAO). המניע מאחורי תפיסת DAICO הוא הצורך במודל המתמקד במינימום סיכונים הקיימים במודל ICO ומכאן השוואה בין ICO לעומת DAICO.

המאפיינים השונים של DAICO

DAICO יאפשר למשקיעים או לבעלי אסימונים לתרום את הסכום לאורך זמן שלא כמו ב- ICO שבהם גובה סכום ההשקעה בתחילת הפרויקט. גישת DAICO מעניקה למשקיעים שליטה רבה יותר ואף מאפשרת להם לקבוע את קצב הענקת הכספים לצוות הפיתוח. מחזיקי האסימונים מחליטים את התעריף באמצעות הצבעה וזה כולל אם להמשיך לספק את הכסף או לא לתת לברז להתייבש.

הרעיון העומד מאחורי גישת DAICO הוא פיתרון שיספק תמריץ למפתחים להיות כנים ולהישאר ממוקדים בפרויקט ומגביל את הסבירות להונאה. רעיון זה צפוי לעבוד טוב במיוחד עבור מפתחים שרציניים בפרויקט שלהם. זה מבטיח מתוגמלים למפתחים במרווחים על בסיס כמות העבודה שנעשתה או ההתקדמות הרשומה. בסופו של יום, היא שואפת לספק מצב win-win עבור הצדדים המעורבים.

DAICOs גם מעודדים מעורבות משקיעים במיוחד באמצעות הצבעה ומאפשרים להם לעקוב אחר הפרויקט. זאת בשונה מ- ICO שבהם אין למשקיעים שום שליטה ברגע שהם משקיעים את כספם ולעיתים קרובות הם לא מקבלים הזדמנות להיות מעורבים..

האתגרים של DAICO

למרות שויטליק פיתח את תפיסת ה- DAICO בכדי להתגבר על אתגרי ה- ICO כאמור, חשוב לציין כי ל- DAICO יש גם את האתגרים שלהם. לדוגמא, יש לחנך את המשקיעים על היבטים שונים כגון קבלת החלטות מושכלות בשוק ותנודות מחיר סמליות. ישנם גם גורמים חיצוניים שיש לקחת בחשבון כמו האתגרים הכרוכים בטכנולוגיית הבלוקצ’יין ודוגמה אחת טובה היא מדרגיות. האת’ריום פופולרי במיוחד בקרב ICO, אך לא ברור אם יתכן שהוא יתעקף על ידי חסימות אחרות בעתיד..

אתגר נוסף הכרוך בגישת DAICO הוא האם ניתן לסמוך על משקיעים שיקבלו את ההחלטה הנכונה בכל הנוגע לכיוון הפרויקט מכיוון שיש להם את הכוח. הרעיון של DAICO הוא חדש למדי ו- Abyss יהיה הפרויקט הראשון שיבחן- לנהוג בזה. יש הרבה שעדיין לא ברור במיוחד הקריטריונים שיאומצו למימון המונים מסוג זה. פרטים נוספים ייחשפו ברגע שהריצה הראשונה תתברר כמוצלחת. עם זאת, בהתבסס על הערכה של ICO לעומת DAICO, ניתן לומר כי DAICO מביא טיעון מושך יותר..

סיכום

נראה כי לשתי הגישות למימון המונים יש חסרונות, אך בצד הבהיר, DAICO מביא טיעון משכנע יותר לטובת המשקיעים והוא נועד להגן על האינטרס שלהם. מסיבה זו, ייתכן שזה העתיד של מימון המונים בקהילת הבלוקצ’יין.

אהבת את המאמר הזה? הנה עוד אחד בדיוק בשבילכם, STO Vs ICO: ההבדל בין השניים.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map