מדריך למתחילים: כיצד לבדוק את המסמך הלבן של ICO

כיצד לבדוק מסמך לבן של ICO: מדריך למשקיעים פוטנציאליים

הצעות מטבע ראשוניות (ICO) חמות כעת, עם פרויקטים רבים של blockchain-crypto-cryptocurrency שמשיקים אותם מדי חודש. אם אתה משקיע פוטנציאלי, עליך לנתח באיזה ICO עליך להשקיע, ואיזה מהם עליך להתרחק. ICOs אינם מוסדרים, ולכן כמשקיע, עליכם ללמוד את הפרויקט בקפידה לפני ההשקעה, והנייר הלבן של הפרויקט מהווה מקור מידע חשוב. משקיע חדש בעולם הקריפטו בדרך כלל מוצא ספר לבן מבלבל, לפיכך, כאן אני מסביר כיצד לבדוק את המסמך הלבן של ICO. בצע את השלבים הבאים:

בדוק את תעודות הצוות של ICO:

צוות בדיקת המסמכים הלבנים של ICO

החלק על הצוות נמצא בדרך כלל בסוף הנייר, אולם הוא החשוב ביותר.

צוות טוב יכול להפיק את המיטב מרעיון ממוצע, ולכן ראשית לבדוק האם צוות ICO אמין. אמנם העיתון הלבן עשוי לספק מידע מסוים, אך אתה גם צריך לבדוק בנפרד פלטפורמות חברתיות כמו LinkedIn. באופן אידיאלי, הצוות צריך להיות בעל מומחיות מרשימה בטכנולוגיית הבלוקצ’יין ובתעשייה, והם היו צריכים ליישם פרויקטים מוצלחים של בלוקצ’יין בעבר, רצוי באותה ענף..

מצד שני, אם לא תמצאו מידע או דל על צוות הפרויקט, אל תשקיעו בפרויקט!

בדוק את איכות כתיבת המסמך הלבנה של ICO:

צוות הפרויקט ישתמש בנייר הלבן ככלי העיקרי שלו להעברת מידע על הפרויקט שלו למשקיעים הפוטנציאליים. לפחות צריך לכתוב אותו באופן מקצועי. שגיאות כתיב ודקדוקים בעיתון הלבן, או הצגה לא מקצועית של התוכן מצביעים על כך שצוות הפרויקט עשוי לחסר את המקצועיות הדרושה. אחרי הכל, כשאתה רוצה לגייס מיליוני דולרים מהשוק, אתה צפוי לקרוא הוכחה את מסמך השיווק הראשי שלך.

נהפוך הוא, מסמך לבן של ICO בעל כתיבה מקצועית עם איות ודקדוק נכונים אינו מספיק בכדי שתשקיעו בפרויקט. אתה צריך הרבה יותר מזה בעיתון הלבן. תמשיך לקרוא.

אמת את רעיון המוצר ICO בעיתון הלבן:

יש הרבה ICOs שאין להם שום מוצר או שירות ברורים להציע, אלא זה יכול להיות תוכנית פונזי. כשאתה לומד את העיתון הלבן, התמקד בשאלות הבאות:

 • האם יש בעיה עסקית ספציפית שהפרויקט מטפל בה? לחלופין, האם יש הזדמנות שוק חדשה שהפרויקט פונה אליה?
 • כמה גדולה הבעיה העסקית או ההזדמנות בשוק? ככל שהוא גדול יותר, כן ייטב.
 • מי השחקנים הנוכחיים בשוק, והאם צוות הפרויקטים של ICO מציע כל דבר אחר שיעשה הבדל מוחשי ללקוחות?
 • האם יש מתחרה אחר מבוסס בלוקצ’יין המטפל באותה בעיה עסקית או הזדמנות בשוק? אם יש, מה מציע צוות הפרויקטים של ICO הבולט?
 • האם המוצר או השירות המוצעים מתייחסים באופן ספציפי לבעיה העסקית או להזדמנות השוק, או שהנייר הלבן מעורפל מדי בהיבט זה?
 • אם צוות הפרויקט השתמש בתרשימים וסטטיסטיקה לתיאור הבעיה העסקית הנוכחית או הזדמנות שוק חדשה, האם המספרים שם אמינים? האם מקור הסטטיסטיקה אמיתי?

אם העיתון הלבן מדגים צוות טוב ורעיון עסקי נוח, הפרויקט יכול להיות המועמד הנכון עבורכם להשקעה. עם זאת, עליך לנתח עוד, לפיכך, לקרוא הלאה.


למד את ההיבטים הטכנולוגיים של ICO בעבודה הלבנה:

טכנולוגיית ICO Whitepaper Check

העיתון הלבן לא צריך להשתמש רק בז’רג’ים טכניים, אלא עליו להסביר את הפיתרון הטכני בצורה ברורה. זכרו שאם צוות הפרויקט לא יכול להסביר את הפיתרון להדיוט פשוט, או שהפתרון מורכב מדי או שהצוות לא ברור לגביו בעצמם.

הבלוקצ’יין הוא עדיין טכנולוגיה חדשה, וייתכן שרעיונות חדשנות נהדרים על הנייר אך לא נוסו במציאות. אם אתה מוצא יותר מדי טכנולוגיות ראשונות מסוג (FOAK) בפתרון, אז הפרויקט מסוכן מאוד.

כמו כן, אם לצוות פרוייקטים כבר יש אב טיפוס עובד, גם אם בשלב אלפא, אז אתה יכול להיות בטוח יותר בפרויקט. בהיעדר זה, אם העיתון המסחרי מספק מידע מספיק בכדי שתוכל לבדוק את קוד הקוד הפתוח, אתה גם יודע שהם ביצעו עבודה ממשית. אנא בדוק את מפת הדרכים לפיתוח ונתח את כדאיותה.

רק נייר לבן עם רכיבי טכנולוגיה מורכבים המתוארים עם הרבה ז’רגונים מצביע על כך שהביצוע בפועל של הפרויקט יכול להיות סלעי בהרבה מכפי שעיתון הלבן המבריק אומר לך..

ניתוח היבטים של אסימון ICO:

יתכן וצוות פרויקט יכול לפתח פיתרון לבעיה עסקית, וליצור מוצר או שירות המתייחסים להזדמנות שוק חדשה מבלי להשתמש בבלוקצ’יין ומבלי ליצור אסימון קריפטו. טכנולוגיית הבלוקצ’יין עשויה להיות עוצמתית, אולם, מוצר או שירות עשויים לדרוש רק אפליקציית אינטרנט עם קבוצה של פונקציונליות ממוקדת, ולא אסימון בלוקצ’יין ובריכוז מבוזר. זכור כי ICOs הם שיגעון, וחברות רבות מנסות לגייס סכום רווחי מהשוק מבלי לעמוד בדרישות הרגולציה המחמירות. לפיכך, יש לנתח את הדברים הבאים כשקוראים את העיתון הלבן:

 • מדוע הפרויקט בכלל זקוק לטכנולוגיית בלוקצ’יין?
 • גם אם יש הצדקה לשימוש בבלוקצ’יין, מה ההצדקה לאסימון הקריפטו?
 • האם האסימון המתוכנן הוא מטבע קריפטוגרפי, או סתם אסימון שירות באמצעותו המשתמשים יכולים לגשת למוצר או לשירות הספציפי שמציע הפרויקט?
 • כיצד יעריך האסימון, האם המודל העסקי מספק אפיק להערכה?

כיצד בנויה מכירת האסימונים של ICO?

העיתון הלבן צריך לציין את הדברים באופן ברור:

 • מה הם השלב השונה של מכירת האסימונים, כלומר פרטי, מכירה מוקדמת, מכירת המונים וכו ‘?
 • כיצד חלוקת האסימונים עבור צוות הפרויקט, מכירה פרטית ומכירת המונים?
 • האם דרישת ‘מכסה רכה’ סבירה, והאם היא קשורה למפת הדרכים לפיתוח?

עליכם לנתח האם כמות האסימונים השמורה לצוות הפרויקט גבוהה מדי. כמו כן, בדוק אם יש מספיק נזילות בתכנית, ואם תקופת הנעילה, אם בכלל, ארוכה מדי.

לסיום, בדקו את מנגנון מכירת האסימונים, כיצד תוכלו להשתתף אם אכן החלטתם להשקיע בפרויקט, והאם קיימות מגבלות ספציפיות למדינה..

בדוק את ההיבטים המשפטיים כשאתה בודק את המסמכים הלבנים של ICO:

בדוק האם העיתון הלבן מתאר את היערכותם החוקית של צוות הפרויקט נוכח סמכות השיפוט בה יפעלו. האם יש למדינה דרישות ‘דע את הלקוח שלך’ (KYC) ו- ‘הלבנת הון’ (AML), ואם כן, תכנן צוות הפרויקט לעמוד באלה?

אם הפרויקט מנפיק אסימון קריפטו וטוען שהוא תואם ‘SEC’ אז היזהר. נציבות ניירות ערך והבורסות בארה”ב (SEC) לא אישר במפורש אסימון ICO כלשהו!

הערה: אם אתה חדש בעולם ה- ICO, אתה יכול לקרוא מדריך זה על ICO, ומדריך זה כיצד להשתתף באחד..

הצהרת אחריות: אין להתייחס למאמר כאלו ואינו נועד לספק ייעוץ השקעות כלשהו. טענות המועלות במאמר זה אינן מהוות ייעוץ השקעות ואין להתייחס אליהן ככאלה. עשה מחקר משלך!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map