מלחין Hyperledger: בנה את ה- Blockchain הארגוני שלך

כיום, רוב פלטפורמות הבלוקצ’יין הארגוניות יותר מלהיטות להשתמש בבלוקצ’יין כדי לשדרג את מערכת הרשת הפנימית שלהן. ולמה שלא? זה אחד הטכנאים הטובים ביותר שיש מתנה. כדי לעזור לייעל את הפריסה של הטכנולוגיה הזו, Hyperledger הביא לנו את Hyperledger Composer.

פרויקט זה לא רק יבטיח תוצאה טובה יותר עבור הפלטפורמות המותרות אלא גם יחסוך זמן רב. אבל רבים מכם מבולבלים לגבי מה באמת הפרויקט.

לכן, כדי לעזור לך, אדבר על המרכיבים השונים של המלחין Hyperledger.

בואו נתחיל!

 

 

Contents

פרק -1: מהו מלחין Hyperledger?

Hyperledger Composer הוא אחד הפרויקטים עם קוד פתוח תחת חברת הבלוקצ’יין הארגונית Hyperledger. במציאות, זה כלי ליישום מסגרות בלוקצ’יין. אתה יכול לחשוב על זה כעל אוסף של כלי כלים שיכולים לעזור לך לשלב את המערכת במערכת הקיימת שלך בלי שום בעיות.

במציאות, המשמעות היא שמערכת הרשת הקיימת שלך יכולה לשתף פעולה בקלות עם פלטפורמה מבוזרת חדשה בעזרת הטכנולוגיה הזו.

אם ברצונך לפתח מקרי שימוש במהירות רבה יותר, עליך בהחלט לבדוק את Hyperledger Composer מסמכים. על פי המסמכים שלהם, הם מציעים תפוקה מהירה יותר בה תקבלו פתרון תוך שבועות במקום לחכות חודשים.

אני חושב שאתה כבר יודע שהמבנה הפנימי של הבלוקצ’יין אינו כל כך פשוט. ובמקרים רבים, רובכם מתקשים למצוא את צוות הפיתוח המתאים לו.

לפיכך, כדי להקל על הבעיה, הטכנולוגיה הזו מציעה כלים פשוטים שמפתחים יכולים להבין מבלי לסבך את תהליך הקידוד יתר על המידה.

בכל מקרה, נכון לעכשיו, פלטפורמה זו תומכת רק בתשתית Hyperledger Fabric. לכן, אם אתה משתמש בו, יהיה עליך לבחור בד כמרכיב הבסיס. אך מכיוון שנראה כי בד תומך בהרבה אפשרויות ניתנות לחיבור, כך גם המלחין Hyperledger.

תהליכי אימות אחרים המתאימים לבד Hyperledger זמינים גם בערכות הכלים.

 

דוגמנות הרשת

זו חדשות חדשות מעולות עבור ארגונים שרוצים לנצל את כוחה של הבלוקצ’יין בצורה קלה.

יתר על כן, משתמשי הקצה יכולים לקבל גישה לנקודות גישה מבוקרות ופשוטות המחוברות ישירות לבלוקצ’יין אלה עבור רשתות עסקיות. אז, זה תרחיש win-win לכולם.

על פי המסמכים של Hyperledger Composer, כל מפעל יכול להגדיר בקלות את הרשת העסקית שלו יחד עם הקצאת נכסים ועסקאות מסוימים.

ברור שכפי שתדגמו את זה, עליכם להחליט כיצד הנכס יתקשר עם המעבר. כמו כן, חלק מגניב נוסף הוא המשתתפים, כאשר לכל אחד מהם תהיה זהות ייחודית. וכך, בואו נמשיך עם הקטע הבא של המדריך שלנו, נכון?

 

מה התכונות של מלחין Hyperledger?

ובכן, ישנם שלושה מאפיינים עיקריים של מלחין. הם –

שפת דוגמנות פשוטה

אני יודע שעליך להגדיר מבנה דוגמנות לפריסה של כל רשת עסקית. ועם מסמכים של Hyperledger Composer אתה מקבל מסמך פשוט. החלק הטוב ביותר הוא שאתה יכול לבנות אותו באמצעות אחת משפות התכנות הפשוטות הפופולריות בעולם – JavaScript.

לכן, מציאת צוות הפיתוח המתאים לו תהיה משב רוח קל.

 

שימוש חוזר ב- POCs מהיר

לכל סוג של מקרי שימוש, תוסיף לפלטפורמה שלך תצטרך להגדיר מחדש את דגמי Proof of Concept לשם כך. כדי לעזור לך בעניין זה, הפלטפורמה מציעה POCs מוכנים לייצור שבוודאי יחסכו לך כמות עצומה של זמן.

כשחושבים על זה, כולם ניתנים לשימוש חוזר ומכסים גם גרסאות מוכנות לאינטרנט.

 

שילוב נתונים

זוכר איך אמרתי שזה ממש קל לחבר את המערכת הקיימת שלך למערכת החדשה שתיצור? במציאות, מתוך המסמכים של Hyperledger Composer, היא משתמשת בתכונת Loopback כדי לעשות בדיוק את זה. לכן, הבעיות שאתה עלול להתמודד בהן בנוגע להחלפת המערכת הקיימת או חיבור בין שלה לא יהיו טופס בעיה כעת.

כל מפתח פשוט יאהב את תהליך שילוב הנתונים של הכלי הזה.

 

איך בעצם מלחין Hyperledger עובד בתרחישים אמיתיים?

ובכן, על פי מסמכי המלחין של Hyperledger, ישנם כללים מסוימים בכל הנוגע לעבודה בפועל. בואו נבהיר את זה עם דוגמא.

בואו נניח שמתווך מדגמן רשת עסקית על בסיס התעשייה שלו. אז לשם כך הוא / היא יכולים לבצע משימות מסוימות –

 • משתתפים: בעלי בתים וקונים
 • נכסים: רישומים ובתים
 • עסקאות: יצירת וסגירת רישומים, לצד מכירה או קנייה של בתים בפלטפורמה

אז אתה רואה שזה יהיה המודל המושלם עבור כל חברת מתווכים בשוק. ברור שהארגון לא צריך להוסיף משתתפים בעלי תחומי עניין אחרים.

יתר על כן, על פי המסמכים של Hyperledger Composer, אתה יכול להגביל את המשתתפים על סמך תפקידם. לדוגמא, בתור מוכר תהיה לך גישה לקונים פוטנציאליים אך לא למוכרים אחרים. מצד שני, הקונים יכולים לראות מה המוכרים מוכרים אך לא מה קונים אחרים קונים.

במציאות, זה יכול להיות חל גם על מתווכים. אז המתווך יכול ליצור אפליקציה פשוטה עבור מוכרים וקונים שיכולים לראות רישומים או להציע עליהם הצעה.

יתרה מכך, תוכל גם לקשר אותו למלאי שבו בתים חדשים יהפכו לנכס. מצד שני, נמכרים לא יופיעו ברשימת הנכסים. אם החברה שלך זקוקה לגורמים רלוונטיים אחרים, תוכל גם לרשום אותם כמשתתפים.

במציאות, החלק הכי טוב הוא שאתה יכול ליצור את הרשת בכל מקרה שתרצה. לכן, לא משנה מה החברה שלך, קל יחסית לדגמן טכנולוגית ספר חשבונות מבוזרת עם Composer.

 

פרק -2: מושגי מפתח במלחין Hyperledger

Hyperledger Composer היא תכנית דוגמנות ייחודית המגיעה עם שפות דוגמנות ו- API להגדרת רשתות עסקיות. בעזרת חוזה חכם של Hyperledger Composer, פשוט להציע למשתתפים תכונות להחלפת נכסים.

ככל הנראה, בעזרת מגרש המשחקים שלהם תוכלו לחוות בקלות על מה הכלי. יותר מכך, החוזה החכם המלחין הפשטני של Hyperledger בוודאי יהפוך אותו לפחות זמן רב לדגמן.

ובכן, החלק הטוב ביותר הוא שתוכלו לקבל חוזה חכם של Hyperledger ב- Playground המתארח שלהם. במציאות, לשם כך, לא תזדקק להתקנות כלשהן. אבל אם אתה רוצה לנסות את זה במצב לא מקוון, יהיה עליך להתקין אותו.

למעשה, זו אפשרות טובה לבדיקה או עריכה של המודל העסקי שלך במצב לא מקוון ולא באופן מקוון.

בכל מקרה, יש את כלי המפתחים שמגיעים עם כל יכולות הפיתוח המגניבות. לכן, זהו פתרון מושלם עבור היזם שאוהב להיכנס לבלוקצ’יין לפרדיגמה ארגונית.

בכל מקרה, לפני שנמשיך הלאה, עליכם לבדוק כמה ממושגי המפתח של המלחין Hyperledger. בואו נראה מה הם!

 

מושגי מפתח במלחין Hyperledger

 • נכסים

בעיקר הנכסים הם צורה דיגיטלית של כל טובין, נכסים או שירותים בלתי מוחשיים או מוחשיים ברשת. וכולם מאוחסנים ברישומים. במציאות, לרשת עסקית יכול להיות גם כל סוג של נכס שהם זקוקים לו.

לדוגמה, זהב, דיור, קרקע, מסמכים וכו ‘. עם זאת, עליך לוודא שלכל הנכסים יש מזהים ייחודיים שיעזרו לעקוב אחריהם. יתר על כן, אתה רשאי להגדיר אותם כרצונך.

למותר לציין שנכסים חיוניים לתפקוד של רשת עסקית. ובעזרת המלחין יהיה מאוד פשוט ליצור אחד כזה.

 

 • משתתפים

ברשת עסקית, המשתתפים הם רק החברים במערכת זו. במציאות, הם חופשיים להחזיק נכסים וגם להשתתף בהגשת עסקאות. יתרה מכך, תוכלו לדגם את המשתתפים לפי צרכי הרשת שלכם, כמו נכסים כמו.

לכן, הם יזדקקו גם למזהה ולכל נכס אחר שיידרש. לפיכך, למשתתפים יש תכונות מסוימות כאשר הם משתתפים בחוזה חכם של Hyperledger Composer.

יתר על כן, אתה יכול למפות משתתף למספר זהויות עבור רשתות רבות.

 

 • זהויות

ובכן, בפלטפורמה, כל הזהויות הן שילוב של מפתח פרטי ואישור דיגיטלי. במציאות, כל הזהויות נחוצות לצורך ביצוע עסקה ברשת ומיפוי עמית המשתתף במערכת.

יתר על כן, זה גם חלק חשוב בחוזה החכם של Hyperledger Composer. בכל מקרה, זהות יחידה נמצאת בעיקר בכרטיס הביקור. יתר על כן, אם זהות זו ממופה למשתתף שהמשתתפים יכולים לבצע ברשת העסקית כמשתמש.

 

 • עסקאות

עסקאות נחוצות בהחלט עבור חוזה חכם של Hyperledger Composer. זה אמצעי לתקשר עם הנכס בפלטפורמה. בעזרת עסקאות תוכלו לשלוח או לקבל תשלומים או אירוע לשנות את הבעלות על כל הנכסים.

יתר על כן, תוכל גם להציע הצעה על נכס מכירה פומבית. אך יהיה עליך לבצע אימות נכון של Hyperledger Composer כדי לעשות זאת.

 

 • שאילתות

במציאות, בעזרת השאילתות, אתה יכול להחזיר כל סוג של נתונים בתוך המדינה העולמית. במציאות, רשת עסקית אחראית על הגדרת שאילתות, בעיקר שתועיל לארגון שלך בפשט דברים רבים.

יתר על כן, זה רק צריך שינוי פרמטר פשוט כדי להתאים אישית, אז זה סופר קל. כמו כן, תוכל להשתמש בשאילתות גם לאימות של Hyperledger Composer. בעזרת אלה תוכלו לחפש במהירות במסד הנתונים שלכם ולקבל את התוצאה לפי הצורך.

אך זכור שעליך להשתמש ב- API של המלחין כדי לשלוח שאילתות.

 

 • אירועים

בתוך מערכת האימות של Hyperledger Composer, הם מגדירים אירוע ברשתות העסקיות שלהם כמו שהם עושים עבור המשתתפים והנכסים..

לאחר הגדרת האירועים, פונקציות מעבד העסקה יפלטו בחזרה למערכת החיצונית שמשהו בעל חשיבות רבה אכן קרה ברשת.

כאשר האירועים נפלטים, עמיתים אחרים יכולים להירשם לאירועים אלה באמצעות ממשק ה- API של המלחין.

 

 • בקרת גישה

ובכן, על מנת לשמור על כל הרשתות העסקיות, צריכים להיות כללי בקרת גישה ספציפיים. במציאות זה עוזר בשמירה למי יש גישה למה. יתר על כן, זה יעזור לשלוט בגישה לנכסים ותנאים מסוימים שבהם עמיתים יכולים להשתמש בהם.

בדרך כלל שפת בקרת הגישה היא דרך ליצור פשוט כל סוג של תנאים. לדוגמה, זה יכול לומר “רק בעל הבית יכול להעביר את הבעלות על הבית.”

כמו כן, כדי להחצין את בקרת הגישה, אתה יכול לעבד לוגיקה בקלות, ויהיה קל לתחזק, לפתח, לפתור באגים ולבדוק..

 

 • אחסון מדינה של Blockchain

כל העסקאות של המערכת יתקיימו בספר החשבונות. יתר על כן, אירוע המצב הנוכחי של המשתתפים והנכסים נשמר במאגר המצב הבלוקצ’ייני. במציאות, זה הכרחי בהחלט לשמור את אלה מאוחסנים על מנת לשמור על הסכמה כראוי.

לפיכך, הבלוקצ’יין יפיץ את ספר החשבונות בין הצמתים יחד עם מאגר המידע של המדינה. לכן, הוא גם יעדכן את ספר החשבונות ומאגרי מידע אחרים ברשת. יתר על כן, כל עמית המשתמש באופן פעיל בפרוטוקול הקונצנזוס יהיה האחראי בעיקר על עדכוןו.

 

 • כרטיסי רשת עסקיים

כרטיסי רשת עסקיים הם הכרחיים בהחלט לאימות Hyperledger Composer. למה? ובכן, מכיוון שבעצם, מדובר בשילוב של מטא-נתונים, זהות ופרופיל חיבור. במציאות, בעזרת כרטיסי הביקור הללו, תוכלו להתחבר בקלות לרשתות העסקיות.

יתר על כן, ניתן גם להרחיב את תכונת הזהות מחוץ לרשת לארנקים מסוימים של זהויות. יתר על כן, כאן, כל זהות תתחבר לפרופיל חיבור ספציפי ולרשת עסקית.

 

 • פרופילי חיבור

באימות Hyperledger Composer, הוא משתמש בעיקר בפרופילי חיבור כדי להגדיר לאיזו מערכת הם צריכים להתחבר. במציאות, פרופיל החיבור הוא למעשה מסמך JSON, והוא חלק מכרטיס הרשת העסקית.

יותר מכך, כל הפרופילים הם של מפתחי המערכת אליהם הם מתחברים. בכל מקרה, תצטרך להשתמש בהם רק בייצור כרטיסי רשת עסקיים ולהסביר כיצד לתקשר אליהם.

 

 • רישום ההיסטוריונים

האם תהית אי פעם איפה מאוחסנים רשומות העסקה המוצלחות? ובכן, בעזרת רישום ההיסטוריונים כל הרשומות של עסקה מוצלחת נרשמות בפנקס. במציאות, חשוב על זה כעל מערכת רישום מיוחדת.

יתר על כן, יהיו בו גם זהויות ומשתתפים שהגישו אותו, שצורפו לעסקה. ברור שאיש ללא אימות של Hyperledger Composer לא יכול להגיש עסקאות או לאפשר להשתתף בה. בכל מקרה, המערכת מאחסנת את העסקאות כנכסי HistorianRecord.

במציאות, מרחב שמות המערכת יגדיר צורת נכס זו.

 

פרק 3: אדריכלות מלחין Hyperledger

בעזרת יישום לדוגמא של Hyperledger Composer, כל מפתח או אדריכל יכולים ליצור בקלות רשת בלוקצ’יין בתפקוד מלא.

לדוגמא, REST API לחיבור יישומים ניידים או אינטרנטיים לכל לוגיקה עסקית של בלוקצ’יין, כל סוג של לוגיקה עסקית הפועלת על בלוקצ’יין, שילוב של מסד נתונים ארגוני קיים עם הפתרון המבוזר החדש וכו ‘..

בארכיטקטורת Hyperledger Composer, ישנם בסך הכל שמונה רכיבים ברמה גבוהה שעליכם לדעת עליהם. בואו נראה מה הם –

 • זמן ריצה להוצאה לפועל
 • שרת REST
 • ממשק שורת פקודה
 • JavaScript SDK
 • תוספי עורך VSCode ו- Atom
 • מחולל קוד Yeoman
 • ממשק משתמש לגן משחקים
 • מחבר LoopBack

 

זמן ריצה להוצאה לפועל

ביישום המדגם של Hyperledger Composer, הוא מציע זמני ריצה שונים הניתנים לחיבור. יתר על כן, כעת יש לו בעיקר שלוש יישומים של זמן ריצה –

בד Hyperledger v1.2. כאן, אחסון המדינה נמצא על ספר החשבונות המבוזר.

יישום זמן ריצה משובץ. כאן, זמן הריצה מתבצע בתהליך Node.js. עם זאת, זה מתאים בעיקר לבדיקת יחידות של לוגיקה עסקית. יתר על כן, המדינה נמצאת בחנות ערך המפתח בזיכרון.

יישום זמן ריצה באינטרנט. כאן, זה מתבצע בדף אינטרנט ועובד בעיקר ב- Playground. יתר על כן, כאן המדינה נמצאת בהיסטוריית הדפדפנים המקומית.

 

פרופילי חיבור

במציאות, פרופילי החיבור מסייעים בעיקר לקבוע כיצד להתקשר לזמן הריצה של הביצוע. יתר על כן, יש הרבה תצורה לכל סוג של זמן ריצה לביצוע.

לדוגמא, אם אתה משתמש ב- Hyperledger Fabric לעומת 1.2 זמן ריצה, יהיו בו יציאות TCP / IP וכתובות של עמיתי ה- Fabric. יתר על כן, יהיו בו גם אישורי הצפנה ועוד רבים אחרים.

כפי שכבר ידעתם כי פרופילי חיבור הם חלק מיישום הדוגמה של כרטיס רשת עסקי ושל Hyperledger Composer.

 

JavaScript SDK

בתוך יישום הדוגמה של Hyperledger Composer, יש JavaScript SDK. במציאות, ה- SDK של JavaScript הוא קבוצה של ממשקי API שונים של Node.js. ממשקי API אלה עוזרים למפתחים ליצור יישומים חדשים שיכולים לתקשר ולנהל את הרשת העסקית שנוצרה.

ממשקי ה- API מחולקים בדרך כלל לשני מודולי npm –

 • מלחין-מנהל: כאן היא מנהלת את הרשת העסקית כמו שדרוג, התחלה או התקנה.
 • מלחין-לקוח: זה מבצע בעיקר פעולות קריאה, מחיקה, יצירה ועדכון של משתתפים ונכסים. בנוסף, היא מגישה גם עסקאות ברשת העסקית.

 

בואו לבדוק את הפרטים של רכיבים אלה ביישום לדוגמא של Hyperledger Composer.

מלחין-לקוח

במציאות, מודול זה מותקן בעצם על התלות המקומית של כל יישום. בעזרתו תוכלו להתחבר למשתתפים, לנכסים או להגיש עסקה של רשת עסקית. לכן, מודול זה הכרחי ביותר.

כאשר הרשת שלך תהיה בייצור, תזדקק למודול זה כדי להוסיף תלות ישירה של יישום זה.

 

מלחין-מנהל

בכל אופן, מודול הניהול ילך באותן עקבות כמו לקוח אחד, אך כאן הוא יותקן ביישום הניהולי. באמצעות מודול זה, כל אחד יכול ליצור או לפרוס רשתות עסקיות או לשנות את הגדרתו.

 

ממשק שורת פקודה

כלי שורת הפקודה יעזור למנהלים או מפתחים לנהל או לפרוס הגדרות רשת עסקיות. לפיכך, זהו גם חלק חשוב ביישום לדוגמא של Hyperledger Composer.

 

שרת REST

ובכן, שרת ה- REST מייצר בעצם ממשק API פתוח או Swagger REST API עבור הרשת העסקית. כל תהליך יצירתו קורה באופן אוטומטי. יתר על כן, שרת REST ימיר את מודל המלחין עבור הרשת העסקית באמצעות הגדרת API פתוח.

בכל מקרה, זמן הריצה בעיקר קורא, מוחק, מעדכן ויוצר משתתפים ונכסים, המאפשרים עיבוד או הגשה של עסקאות.

 

מחבר LoopBack

בעיקרון, שרת ה- REST משתמש במחבר LoopBack. עם זאת, כלי אינטגרציה רבים יכולים להשתמש בו באופן עצמאי הם התומכים ב- LoopBack באופן מקורי. בנוסף, כלי LoopBack יכולים להשתמש בו גם לרמה מתקדמת יותר של התאמה אישית של REST APIs.

 

ממשק משתמש לגן משחקים

זה חשוב יחסית בארכיטקטורה. במציאות, מדובר בממשק משתמש באינטרנט לבדיקה והגדרת רשתות עסקיות. יתר על כן, הדבר מבטיח כי אנליסט עסקי יערוך אב טיפוס או ידגום לוגיקה עסקית הפועלת בזמן הריצה או ברשת.

 

מחוללי קוד Yeoman

מחולל קוד Yeoman הוא מסגרת קוד פתוח המייצרת את השלד של כל פרויקט כגון –

 • יישום js
 • יישום אינטרנט זוויתי
 • רשת עסקית שלד

 

הרחבות VSCode ועורך האטום

הרחבות עורך של VSCode ו- Atom הן למעשה התרומה של קהילת המלחין העצומה. בכל מקרה, ה- VSCode הוא סיומת עוצמתית במיוחד שיכולה לאמת קבצי ACL או דגמי Composer. זה יכול גם להציע הדגשת תחביר, תמיכה בקטע, וזיהוי שגיאות.

מצד שני, תוסף Atom הוא יותר ברמה בסיסית ויכול להדגיש רק תחביר.

 

פרק 4: התקנת תהליך של מלחין Hyperledger

ובכן, כדי להפעיל את הכלי תצטרך להתקין את Composer ברשת. בכל מקרה, ההיפרלדגר התקנת מלחין בעיקר מחולק לשני חלקים. אלו הם –

 • דרישות קדם
 • סביבת הפיתוח

כדי שהוא יפעל כראוי, יהיה עליך להתקין תחילה את דרישות הקדם ולאחר מכן את סביבת הפיתוח. בכל מקרה, בואו נראה איך זה נעשה!

 

התקנת דרישות קדם

ובכן, להתקנת Hyperledger Composer, תצטרך שיהיה לך מחשב MacOS או אובונטו. לכן, לפני שתמשיך הלאה וודא שיש לך אחת משתי מערכות ההפעלה הללו. אני אגיד לך כיצד להתקין כל אחד מהם.

 

אובונטו

במציאות תצטרך שיהיה לך לפחות 4 ג’יגה בייט RAM כדי להריץ את ה- Fabric ו- Composer במחשב האישי שלך.

אלה המרכיבים הבאים שאתה זקוק לכלי הפיתוח –

 • מערכות הפעלה: אובונטו 16.04 LTS או לינוקס 14.04. כאן, שניהם צריכים להיות של 64 סיביות. בנוסף, באפשרותך להשתמש ב- Mac OS 10.12.
 • Docker-Compose: גרסה 1.8 ומעלה
 • Docker-Engine: גרסה 17.03 ומעלה
 • npm: v5.x
 • פיתון: 2.7.x
 • צומת: 8.9 ומעלה (הערת גרסה 9 ומעלה אינה נתמכת)
 • git: 2.9.x ומעלה

 

אתה יכול להשתמש בכל עורך קוד לפי בחירתך, אך המפתחים ממליצים על VSCode.

אם ברצונך להתקין אותם באמצעות לינוקס, הקפד לבצע את אלה –

 • אל תשתמש בשורש, אלא התחבר כמשתמש רגיל.
 • אל תשתמש ב- npm עם sudo.
 • כאשר אתה מתקין את התנאים המוקדמים, השתמש תחילה בתלתל ואז פתח את רוכסן עם sudo.
 • בעת הפעלת prereqs-ubuntu.sh, הפעל אותו כמשתמש רגיל. עם זאת, היא עשויה לבקש את סיסמת השורש מכיוון שחלק מתהליכי ההתקנה שלה צריכים להשתמש בשורש.
 • לא סו לשורש.
 • אל תתקין צמתים באופן כללי כשורש.

 

אתה יכול לבדוק את שלהם קבצי doc לקבלת מידע נוסף אודות אופן ההורדה של דרישות מוקדמות להתקנת Hyperledger Composer.

 

Mac OS

להתקנת Hyperledger Composer של macOS, יהיה עליך להתקין כמה מהכלים האלה לפני שתעבור למלחין. אלו הם –

 • אפל Xcode ו- nvm.
 • גרסת macOS 10.12.

ובכן, ראשית יהיה עליכם להתקין את ה- nvm מכיוון שהוא יאפשר לכם להתקין, לעבור ולעדכן בגירסאות שונות של Node.js.

יתר על כן, יהיה עליך להתקין את Node, Docker ו- VSCode. בכל מקרה, אתה יכול לבדוק את שלהם דוק כדי להבין היטב אילו קודים לפעול להתקנת Hyperledger Composer.

 

התקנת סביבת הפיתוח

יהיה עליך לבצע כמה מהוראות אלה כדי להתקין את כלי הפיתוח ב- Hyperledger Composer. אז בואו נראה מה הם.

 

רכיבים שעליך להתקין

ראשית, התחל עם כלי ה- CLI. בעיקרון, ישנם כמה כלי CLI שימושיים, אך מלחין- cli תהיה הדרך הטובה ביותר ללכת. לאחר מכן, קבל את Yeoman, המלחין-שרת-שרת, ואת הגנרטור-hyperledger-מלחין. למרות ששלושת אלה אינן חלק הליבה של המערכת, עדיין הן מועילות.

לאחר מכן, יהיה עליך להתקין את מגרש המשחקים. לשם כך, יהיה עליך להוריד את אפליקציית הדפדפן ולהתקין אותה לבדיקה ולעריכה במחשב המקומי שלך.

בנוסף, יהיה עליך להגדיר את ה- IDE שלך. למרות שיש לך מגרש משחקים לעבודה בתכנות הרשת העסקית שלך, רבים מכם ישמחו לעבוד ב- IDE.

לבסוף, יהיה עליכם להתקין את Hyperledger Fabric, זה ייתן לכם את הבסיס של הרשת העסקית שלכם. אם אתה זקוק למידע נוסף על כך, אתה בהחלט צריך לבדוק את המידע שלהם מסמכים.

 

פרק 5: כיצד להשתמש במגרש המשחקים

מגרש המשחקים של Hyperledger Composer הוא ממשק משתמש חזק בו תוכלו לפרוס, להגדיר או אפילו לבדוק את הרשת העסקית שלכם. יתר על כן, בעזרת תכונות מתקדמות תוכלו להזמין משתתפים אחרים לרשת שלכם בקלות.

יתרה מכך, תוכל לשנות את רמת האבטחה של הרשת שלך ולהתחבר לרשתות עסקיות אחרות שם.

אם אתה יחסית חדש בגן ​​המשחקים של Hyperledger Composer, אני ממליץ לבדוק את מדריכי Playground. זה בגלל שהמדריך בוודאי יעזור לך ללמוד כיצד לפרוס, להגדיר או אפילו לבדוק את הרשת העסקית שלך. ועליך לדעת על כך לפני שתתחיל לתקשר עם כרטיסי הרשת העסקית.

הערת שוליים: אם אתה ומשתמש אחר משתמשים במגרש המשחקים של Hyperledger Composer כדי להתחבר לאותו מופע של ה- Fabric, דאג לרענן את הדפדפן לאחר העריכה. אם לא, יש סיכוי שהעריכה שלך לא נשמרה. כשתרענן את הדפדפן, הוא יקבל את השינויים שביצעת ברשת. במציאות, אם תשנה את הרשת העסקית מבלי לקבל שינויים אחרים במשתמש, השינויים יאבדו לנצח.

 

כיצד לנווט בגן השעשועים של Hyperledger Composer

דף רשת עסקית

כשתתחיל את מגרש המשחקים, ברור שתראה דף זה בהתחלה. זהו דף הנחיתה המוגדר כברירת מחדל של כלי זה. יתר על כן, טופס כאן, אתה יכול לראות אילו כרטיסי רשת עסקיים יש לך לשימוש. במציאות, כל אחד מכרטיסי הרשת העסקית ייתן לך את כל המידע הדרוש לחיבור לרשת תקפה.

לאחר שתבחר רשת עסקית, תעבור לדף הגדר.

בקיצור, מדף זה, תוכלו לעשות הרבה דברים. אלו הם –

 • התחברות לרשת עסקית קיימת:

אולי כבר פרסמת רשת עסקית ויש לך כרטיס עבורה. אז אתה יכול פשוט ללחוץ על הכרטיס ולהתחבר לרשת העסקית הזו.

 • פריסת רשת עסקית חדשה:

אולי זו הפעם הראשונה שלך ב- Hyperledger Composer Playground, ואתה רוצה לפרוס רשת עסקית חדשה לגמרי. במציאות, יש רשת עסקית לדוגמא שיכולה לעזור לך לדגמן את המערכת שלך לגמרי, או שאתה יכול פשוט ליצור אחת מאפס.

 • אינטראקציה עם כרטיסי רשת עסקיים:

ובכן, אתם כבר יודעים שכרטיסי ביקור הם המדיום להתחברות לרשת עסקית. בדרך כלל, זהו שילוב של זהות ופרופיל. בדרך כלל, הכרטיס ייתן לך אפשרות למחוק, או לייצא אותו אפילו להתחבר למערכת עסקית אחרת בגן המשחקים של Hyperledger Composer..

 • ייבוא ​​BNC:

אולי ייצא כרטיס ביקור מ- Playground ועכשיו רוצה לייבא אותו לאחר. אז כל מה שתזדקק לו הוא קובץ ה- card מהמחשב הקודם ואז השתמש באפשרות “הוסף כרטיס רשת עסקי” כדי לייבא אותו..

 • חיבור באמצעות סוד משתמש ומזהה משתמש:

במציאות, זה עובד כאשר כבר יש לך סוד משתמש או מזהה משתמש ממנהל הרשת שלך. לכן, לשם כך, פשוט השתמש באפשרות “התחבר באמצעות אישורים” כדי להיכנס ללשונית וליצור את הכרטיס הדרוש לפי הצורך.

 • בדוק את מדריך המשחקים:

אם אתה חדש בפלטפורמה, עליך לבדוק את המדריכים על מנת לתפוס את העניין. יתר על כן, ההדרכה בהחלט תיידע אותך כיצד תוכל ליצור את הרשת העסקית מאפס וכיצד תוכל לבצע פעולות בסיסיות אחרות.

 

אפשרויות רשת עסקית

לאחר ההתחברות לרשת, תקבלו שתי אפשרויות – הגדר כרטיסייה ולשונית בדיקה.

בשני אלה תוכלו לבצע פעולות מרובות. אם לא תשנה את שם הרשת העסקית, זה יהיה רשת לדוגמה בסיסית.

בואו נראה מה שתי הכרטיסיות האלה צפויות לכם.

 

הכרטיסייה הגדר

בעזרת הכרטיסייה הגדר תוכל לשדרג, לערוך או אפילו ליצור את הרשת העסקית שלך. במציאות, בעמוד, בפינה השמאלית, תראה שיש רשימה של קבצים שהגדירו את הרשת העסקית שלך.

כדי לראות את התוכן של קבצים אלה, עליך ללחוץ עליהם ואז הוא יפתח את תצוגת העורך שתוכל לערוך ולראות. יתר על כן, אם ברצונך להוסיף קבצים נוספים, תוכל פשוט ללחוץ על כפתור הוספת הקובץ. במציאות, אתה יכול להוסיף קבצי סקריפט, קבצי מודל, קבצי שאילתה וקבצי בקרת גישה לרשת שלך.

לאחר שינוי והוספת קבצים, תוכלו לפרוס את השינויים בעזרת כפתור פריסת שינויים בגן המשחקים של Hyperledger Composer..

לאחר פריסת השינויים, תוכלו לבדוק אותם באמצעות הכרטיסייה בדיקה. יתר על כן, תוכל גם לייצא את הרשת העסקית שלך כקובץ a.bna.

אבל האם זכור את מה שאמרתי קודם, אל תשכח לרענן כדי לשמור את השינויים.

 

כרטיסיית הבדיקה

ובכן, בעזרת הכרטיסייה ‘בדיקה’ תוכלו לבדוק בקלות את הרשת הפרוסה, כגון האופן בו המשתתף מקליד או כיצד הנכסים פועלים או אפילו תהליכי העסקה. בצד שמאל של הכרטיסייה תראה שכל הנכסים והמשתתפים נמצאים ברשימה.

יתר על כן, כאשר תבחר אחד מהם, הוא יפתח רישום שממנו תוכל לראות את כל המופעים הפעילים. אם עדיין אין לך משתתפים או נכסים בפלטפורמה, הרישומים יהיו ריקים.

מצד שני, אתה יכול גם ליצור כל עסקאות, נכסים או משתתפים המתאימים מהרישום.

כמו כן, מכל רישום העסקאות תוכלו לבדוק את כל העסקאות שהתרחשו ברשת. יתר על כן, תראה אפילו עסקאות שקרו בזמן יצירת נכסים או משתתפים חדשים.

יתר על כן, כדי לבדוק אם זה עובד כראוי או לא, אתה יכול פשוט להגיש עסקה ולראות מה קרה מהרשומות. זוהי גישה נהדרת לבירור עסקאות פגומות או שגיאות קוד כלשהן.

 

פרק 6: פיתוח רשת בלוקצ’יין עסקית

הגדרת רשת עסקית

הגדרת הרשת העסקית היא אחד המושגים העיקריים של תוכנית התכנות של ארגונים מרובי-Hyperledger. במציאות, תוכלו להכיר אותם ממחלקת BusinessNetworkDefinition. יתר על כן, בדרך כלל הם מוגדרים במלחין-המשותף-מודול, וגם המנהל וגם הלקוח יכולים לייצא אותו.

בעיקרון, יש לו שלושה סוגים של קבצים –

 • קבצי מודל
 • קבצי JavaScript
 • קבצי בקרת גישה

במציאות, קבצי המודל יאפשרו לך להגדיר את התחום עבור הרשת. מצד שני, קבצי ה- JavaScript מכילים בעיקר פונקציות מעבד לעסקאות. יתרה מכך, פונקציות מעבד העסקה פועלות ב- Fabric ותהיה לה גישה לרישומי נכסים.

כל סוג של אנליסטים מרובי ארגונים של Hyperledger Composer יכול ליצור את קבצי המודל מכיוון שהם היו מגדירים את מבנה החברה שלהם.

מצד שני, קבצי ה- JavaScript יהיו בראש סדר העדיפויות של המפתחים מכיוון שאלה יעבירו את הדרישות מצד האנליסטים העסקיים.

מצד שני, קבצי בקרת הגישה היו שולטים בגישה הנכונה של המשתתף לקבצים ופונקציות שונות של הרשת.

 

פיתוח רשתות עסקיות

פיתוח רשת עסקית הוא תהליך מרובה שלבים. בדוק מה הם מלמטה.

 • דֶגֶם

מפתחי ארגוני Hyperledger Composer היו עובדים יחד עם האנליסטים העסקיים כדי לדגמן את התחום שלהם. יתר על כן, תהיה לו שפת הדוגמנות של המלחין ותספק את המבנה הבסיסי של הנכסים ומשאבים אחרים.

 

 • בקרת גישה

במקביל למודל, האנליסטים הטכניים או המפתח של Composer Hyperledger, ארגונים רבים יעבדו על כללי בקרת הגישה. במציאות, יהיו מספר תנאים ונקודות כניסה בפורמט ברמות מרובות עבור הצמתים.

 

 • לפרוס

לאחר סקריפטים, אריזה ובקרת גישה, המפתחים יכולים לפרוס את הרשת ולהשתמש בכלי שורת פקודה לבדיקת אותה.

 

 • מִבְחָן

ובכן, לבדיקה צריך להיות מודל אידיאלי. אז המפתחים יכולים להשתמש במסגרות Chai או Mocha לצורך השוואה. הם יכולים גם להשתמש בבד מסיבה זו.

 

 • לשלב

לאחר כל הבדיקות, יישום החזית נכנס לתמונה. וכך, אתה יכול להשתמש בשרת REST כדי ליצור REST API ליישום הקצה.

 

פיתוח יישומים

Hyperledger Composer ארגונים מרובים יצטרכו לקבל גישה לנייד, אינטרנט או Node.js פיתוח יישומים. ולכן הכלי תומך ביצירת אלה במסגרת.

 

 • כתוב יישום Node.js

ראשית כל, עליך לפתח יישומי Node.js לעבודה עם פלטפורמת הארגונים המרובים של Hyperledger Composer. יתר על כן, זה יאפשר לך להתחבר לרשת, לעדכן אותה, למחוק נכסים, לקרוא רישומים ועוד רבים אחרים.

 

 • צור יישומי אינטרנט

עליך לוודא שאפליקציית האינטרנט שברצונך לחבר לרשת יכולה לבצע שיחת REST API. במציאות, הדרך הטובה ביותר ללכת היא להשתמש בשרת REST ליצירת API עבור היישומים.

 

 • הירשם לאירועים

וודא כי יישומי Node.js יכולים להירשם לאירועים במערכת. כפי שכבר ידוע, תגדיר את האירועים בעבר, והם היו פולטים כאשר עסקאות מוגדרות מתרחשות בפלטפורמה.

 

שילוב מערכות קיימות

אתה יכול לשלב כל אחד מהם מערכות קיימות באמצעות API Loopback מהדוגמאות של Hyperledger Composer. בואו נראה איך זה נעשה לדוגמאות מלחין של Hyperledger.

 • צור API של REST באמצעות שרת ה- REST.
 • הקפד לפרסם אירועים משרת REST.
 • הוסף תהליך אימות לשרת REST.
 • הפעל את שרת ה- REST למצב משתמשים מרובים.
 • HTTPS ו- TLS יבטיחו את האבטחה של שרת ה- REST שלך. לכן, דאג להוסיף אותם או להגדיר אותם כראוי.
 • כמו כן, תוכלו לפרוס את שרת ה- REST כך שתוכלו לשלב כל פתרון רשת קיים במערכת החדשה.
 • אתה יכול להתאים אישית את שרת ה- RST מהרשת העסקית כדי ליישם REST API מותאם אישית עבור היישומים שלך.
 • Node-RED יאפשר לך להגיש, לקרוא עסקאות, לעדכן או למחוק נכסים ולהירשם לאירועים.
 • אתה יכול להשתמש במעבדי עסקאות כדי להתקשר לשירותי HTTP או REST חיצוניים להסרת חישוב מורכב מבלוקצ’יין.

 

פרק 7: ניהול ואבחון בעיות

ניהול הפתרון

ניהול דוגמאות המלחין Hyperledger מתייחס בעיקר לזהויות ולניהול המשתתפים. יתרה מכך, שני אלמנטים אלה הם מושג הליבה של כל מערכת בלוקצ’יין ארגונית.

 

 • הוספת משתתפים

יהיה עליך להוסיף את המשתתפים לרשת לפני שהם יכולים לבצע עסקאות בדוגמאות של Hyperledger Composer. כך, המשתתפים ייצרו נכסים ואף יחליפו אותם עם משתתפים אחרים במערכת.

 

 • ייבוא, ייצוא ויצירת BNC

בעזרת כלים של Hyperledger Composer, יצירת כרטיס רשת עסקי היא פשוט ללא מאמץ. כל מה שתזדקק לשילוב של זהויות, אישורים ופרופילי חיבור כדי לעשות זאת. בנוסף, הכלים עוזרים גם לייצא, לייבא BNC אחרים.

 

 • הוציא זהות למשתתף

באפשרותך להנפיק זהות למשתתף בעזרת שורת פקודה או API מכלי Hyperledger Composer. לכן, כאשר אתה מנפיק זהות חדשה, למשתתף תהיה הרשאה לתקשר עם המערכת.

 

 • קשירת משתתף לזהות קיימת

אולי כבר עשית זהות בעזרת כלים של Hyperledger Composer. אז, עכשיו אתה רק צריך לחבר משתתף עם זה. ובכן, לשם כך תוכלו להשתמש בשורת פקודה או API, אותן הוראות להכנת הזהות.

 

 • רשימת כל הזהויות

כדי לשמור על מערכת ניהול זהויות נכונה, יהיה עליכם למפות את כל המשתתפים יחד עם זהויות. לכן, קבלו רשימה ובדקו אותם מול הזהויות כדי לוודא שזה קורה.

 

 • ביטול משתתף מזהות

במקרה של הפרת הכללים תוכלו לבטל זהות ממשתתף. לכן, המשתתף כבר לא יכול להיכנס לרשת העסקית ואף לא לקיים איתה אינטראקציה.

 

אבחון בעיות

כלים של Hyperledger Composer משתמשים במודול הרישום של ווינסטון ויתרה מכך יתבעו את מודול Config כדי לבדוק גם את פרטי התצורה. במציאות, אם הוא לא ימצא שום דבר, הוא ישתמש בהגדרות ברירת המחדל.

עם זאת, עליך לדעת שאם הוא לא ימצא קובץ תצורה, הוא ייתן הודעת אזהרה. בעיקרון, הוא יגיד שהוא לא מצא שום תצורה בספריה. מצד שני, אם אתה מרוצה מהברירות המחדל, תוכל לדכא את ההודעה באמצעות משתני סביבה.

 

אבחון נושא

בעזרת כלים של Hyperledger Composer תוכלו לאבחן בקלות כל שגיאה במערכת. אם יש משהו לא בסדר ביישום, תוכל לבצע אבחון עבורו. אבל אתה צריך לזכור שתצטרך מסגרת רישום כדי לקבל את האבחון.

 

בעיקרון, ישנם שני סוגים של מכולות לרישום –

 • המכולה בה פועלת היישום
 • מיכל קוד השרשרת בו מתבצעות העסקאות

 

תצורת ברירת מחדל

במסגרת, תראה מידע מחובר בכל הרמות הבאות –

 • לְהַזהִיר
 • שְׁגִיאָה
 • מִלוּלִי
 • מידע
 • לנפות

בכל מקרה, יומני היציאה או הכניסה מיוצרים בעיקר ממש בסוף או בתחילת פונקציה. אז תקבלו אותם ברמת הבאגים.

 

כיצד לשלוט במה שמפיקים?

אם ברצונך לשלוט במיקום או בסוג המידע המופק לאחר האבחון בכלי Hyperledger Composer, תוכל להשתמש בתצורת JSON פשוטה. אז בעזרת מודול Config תוכלו לבנות בקלות את קובץ JSON.

בעזרת שליטה זו תוכלו להשיג –

 • באיזו רמה ייצרו המסרים?
 • לאן ילכו ההודעות?

 

פרק 8: מדריכי מלחין Hyperledger

מדריך משחקים

כדי לעזור לך הם מציעים מדריך שלם ל- Playground Hyperledger Composer. באמצעות התהליך תוכלו לדעת בקלות כיצד תוכלו להשתמש בפלטפורמה. אתאר את זה בקצרה כאן.

 

 • שלב ראשון: התחל את מגרש המשחקים המלחין

ובכן, ראשית במדריך המלחין של Hyperledger, תצטרך להתחיל את מגרש המשחקים. במציאות, תוכל לקבל גישה למסך הרשת העסקית לאחר שהוא נפתח.

 • שלב שני: צור רשת עסקית

בשלב הבא תצטרך ליצור רשת עסקית. לכן לשם כך תוכלו לבחור תבנית או לייבא גם תבנית משלכם.

 • שלב שלישי: התחבר לרשת העסקית

לאחר היצירה, תראה כרטיס רשת עסקי. אז אתה צריך ללחוץ על ערכת כדי להתחבר לרשת. יש כאן גם מדריך נוסף של Hyperledger Composer למידע על אפשרויות קישור ארנק.

 • שלב רביעי: הוסף קבצי מודל

ברגע שאתה נמצא, עבור לכרטיסייה הגדר וצור קבצי מודל או אפילו ערוך אותם כרצונך. כמו כן, יש תבנית שתוכל לבדוק.

 • שלב חמישי: הוסף קבצי סקריפט של מעבד עסקה

לאחר הגדרת קבצי המודל, תוכלו לעבור לקבצי לוגיקה של עסקאות עבור הרשת. במציאות, הוא משתמש בעיקר בפונקציות JavaScript. כל הפונקציות יבוצעו בעת עיבוד עסקה.

 • שלב שישי: שליטה בגישה

בעזרת קבצי בקרת גישה תוכלו להגדיר את הכללים ולהגביל את הגישה לחלקים מסוימים ברשת.

 • שלב שביעי: פרוס את הרשת העסקית

לאחר שיהיו לך את כל קבצי בקרת הגישה, קבצי הדגם והסקריפט מוכנים, תוכל לפרוס את הרשת לבדיקה.

 • שלב שמיני: בדוק את הגדרת הרשת

ראשית בדקו את הגדרת הרשת על ידי יצירת משתתפים, נכסים וסחר בה באופן מקוון.

 • שלב תשע: צור משתתפים

במציאות, הוסף במהירות שני משתתפים ברשת כדי שתוכל לחלוק נכסים בין שני אלה ולראות את התוצאות.

 • שלב עשר: צור נכסים

לאחר מכן, צור נכסים והפוך את אחד המשתתפים לבעלים של אותו נכס כדי שהצומת יוכל לבצע את הנכס.

 • שלב אחד עשר: העברת נכסים

בנוסף, העבר חלק מהנכסים למשתתף האחר ובדוק את התוצאה. אתה יכול לחזור על זה גם להפך.

אחרי זה, סוף סוף היית יודע אם הפלטפורמה שלך עובדת הכי טוב או לא.

 

מדריכים אחרים להביט בהם

יש גם הדרכה של Hyperledger Composer למפתחים שצריכים לדעת על ההיבט הטכני של הפתרונות. בעזרת אלה הדרכות, המפתחים יכולים אפילו לצבוט אותו ולהפוך אותו כרצונם.

חוץ מזה יש גם שאילתות מדריך מלחין של Hyperledger. בזו זו תלמד כיצד להשתמש ב- REST API או בשפת שאילתות המלחין.

במציאות, שפת השאילתה יכולה לסנן את התוצאה מכל קריטריון ואפילו יכולה להפעיל מעברים מסוימים. לדוגמא, זה יפעיל פעולות של הסרת נכס או עדכון מערכי התוצאות.

אתה יכול למצוא את קבצי השאילתה בספריית האב, שיהיה להם סיומת קובץ בשם.qry ברשת העסקית. לפיכך, כדי לגרום לך להתמודד עם פונקציות השאילתה בצורה מושלמת, אתה יכול להשתמש בהדרכה של Hyperledger Composer כמדריך שלך.

 

פרק 9: הערת סיום

נראה שהגענו לנקודת הסיום של מדריך המלחינים שלנו. במציאות, הדוגמאות של Hyperledger Composer יכולות להיות אופציה מצוינת עבורך אם ברצונך להפעיל רשת בלוקצ’יין במהירות.

כפי שאתה יכול לראות, השקת רשת בלוקצ’יין היא יחסית קלה בעזרת מגרש המשחקים שלהם. וכך, בדיקת דוגמאות חדשות של מלחין Hyperledger היא אפשרות נהדרת כאן. לא רק שאתה יכול להגדיר את כל העניין, אלא גם תקבל תמיכה בתחזוקה.

כדי לעזור לך, כבר מסרתי את כל המידע הדרוש כדי להתקשר לשיחה האחרונה. כמו כן, בעזרת מדריך ההדרכה של Hyperledger Composer למידה לשימוש זו תהיה משימה קלה.

למרבה הצער, הם הודיעו לאחרונה כי יעצרו הפסקה בפיתוח Compose. אבל למה? ובכן, המלחין Hyperledger הוא כלי חזק, אך אם להמשיך להוסיף לו עוד תכונות זה הופך אותו למסובך יותר.

כל הרעיון של שימוש בכלי זה היה לפשט את תהליך פריסת הרשת העסקית. אבל אם הוספת תכונה נוספת סותרת אותה, זה לא יהיה הכלי הטוב ביותר, נכון?

לפיכך, כדי לוודא, אתה עדיין יכול להשתמש בו להמשך פריסת הרשת, הם יוסיפו את התכונות ב- Hyperledger Fabric. מכיוון שהמלחין זקוק לבד כדי לתפקד כל תכונה שתעניק לך גישה אליו גם ממלחין. עם זאת, לא תקבל שום אלמנט מסיח את הדעת בכלי עצמו.

אך על פי ההודעה שלהם, אם מישהו רוצה להוסיף תכונה, הוא יכול להגיש את הגרסה המפותחת שלהם לקהילה שלהם.

בכל מקרה, אני מקווה, המדריך עזר לך בכל דרך שהיא, ועכשיו אתה יודע איך זה באמת עובד.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map