בד Hyperledger: חלוץ בלוקצ’יין

Hyperledger היא אחת מפלטפורמות הבלוקצ’יין הפופולריות ביותר בארה”ב בשוק כיום. במציאות, יש כמות אדירה של דוגמאות בהן חברות משתמשות ב- Hyperledger כעמוד השדרה של הרשת שלהן.

עם זאת, Hyperledger הוא פרויקט גג שבו פרויקטים מרובים אחרים מתפתחים תחתיו. יתרה מכך, נכון להיום במקרה של Hyperledger יש 14 פרויקטים תחת הכנפיים. ביניהם, Hyperledger Fabric הוא הפופולרי ביותר עד כה.

והיום, אעסוק בכל מה שיש לדעת על פלטפורמת הבלוקצ’יין כדי לעזור לך. אז בואו נתחיל!

 

 

Contents

פרק -1: מהו בד Hyperledger?

זו הייתה קרן לינוקס שהעלתה לראשונה את הרעיון של Hyperledger בשנת 2015. במציאות, זה היה הזמן המושלם לעזור לקהילת הבלוקצ’יין לצמוח ולהגיע למיצוי הפוטנציאל שיש לה..

עם זאת, Hyperledger לא רק מקדם תקן אחד אלא מציע סביבה די שיתופית. לכן, ישנם מאמצים משותפים מרובים תחת כנפיו.

Hyperledger Fabric הוא פרויקט בלוקצ’יין ארגוני עם קוד פתוח תחת Hyperledger. יתר על כן, כמו כל רשתות בלוקצ’יין אחרות שם, זה מגיע עם חוזים חכמים, ספרים ופרוטוקולים המסייעים למשתתפים לנהל את כל העסקאות שלהם..

במציאות, Hyperledger לבד יש כמה הבדלים מפלטפורמות הבלוקצ’יין האופייניות. אחת מהן היא העובדה שזה מורשה ורשת פרטית. לכן, במקום לאפשר למשתתפים לא ידועים להיכנס למערכת, זה יוצר תכונת חברות ומאפשר למותרים.

אם להיות גלוי לב, זו גישה מצוינת עבור ארגונים. במציאות, לחברות ארגוניות יש הרבה בעיות פרטיות. לכן, עליהם לשמור על שלמותם ולהרחיק את כל המתחרים ממערכת הרשת שלהם.

לפיכך, שיש לך Hyperledger Fabric גב באמת פותח הזדמנויות חדשות עבור החברות.

הפלטפורמה גם די גמישה ברגע שתכירו אותה. יתר על כן, הוא מציע אפשרויות תכונה ניתנות לניתוק, שימוש במספר קונצנזוסים, פורמטי ספרים שונים ו- MSP. לכן, באופן מסוים, הוא מציע לך הרבה הזדמנויות להפוך אותו לידידותי יותר על פי הצרכים שלך.

מצד שני, יש לה אפשרות לערוצים שיאפשרו למשתתפים ליצור עסקאות פרטיות. זה חיוני עבור חברות רבות כי ייתכן שיהיה עליהם להתמודד עם נושאים רגישים. וכל המשתתפים ברשת אינם אמינים לחלוטין על כך.

פרק -2: יתרונות בסיסיים של בד Hyperledger

יש כמה יתרונות בסיסיים של בלוקצ’יין בד Hyperledger שעליך לבדוק לפני שאקפוץ לפלח הבא. על פי מסמכי המרקם של Hyperledger, הטכנולוגיה יכולה לספק הרבה תכונות מועילות – קוד פתוח, קוד איכות, יעילות גבוהה יותר, עיצוב מודולרי ויישומים רחבים..

אז בואו נראה מה באמת דוגמאות הבד של Hyperledger מציעות במקרה זה.

 

 • קוד פתוח

Blockchain בד של Hyperledger היא פלטפורמת קוד פתוח, כך שכולם רשאים להשתמש בה. לפיכך, המשמעות היא שלא תצטרך לקנות אותו מהם אם ברצונך להשתמש בו למישהו מהפרויקטים שלך. יתרה מכך, אין גם נעילת ספק.

עם זאת, במקרים רבים, הענפים רוצים להוסיף עוד תכונות או לא רוצים לבזבז כסף על דמי מפתח. הסיבה לכך היא שלמרות שקוד המקור הוא בחינם, תצטרך להיות בעל כישורים מתפתחים כדי להבין עם מה אתה מתמודד.

וכך, תזדקק לצוות מתכנתים שיוכל להבין זאת. יתר על כן, אתה יכול גם להוסיף או להסיר חלק מהתכונות כדי להפוך את בלוקצ’יין בד Hyperledger למתאים יותר לענף שלך.

 

 • מתאים לתעשייה רחבת היקף

הפלטפורמה יכולה להתאים לכל סוג של תעשייה כרגע. אז זה אומר שלא משנה איזה סוג חברה יש לך, זה ישתלב איתה בצורה מושלמת. במציאות, ענפים כמו שרשרת אספקה, בנקאות, אינטרנט של דברים, בריאות, ממשלה, מדיה, אבטחת סייבר ורבים אחרים רודפים אחריה..

יתר על כן, דוגמאות בד רבות של Hyperledger בשוק יכולות להראות לך כיצד הטכנולוגיה מגיעה לפופולריות. כמו כן, ככל שהרשת מורשית, השימוש בה בכל סביבה הופך להיות די קל.

 

 • קוד איכות

הוא מציע תצפיות מדוקדקות כדי לוודא שהאיכות שוררת בכל תוספת חדשה. זהו אחד החלקים הטובים ביותר בבלוקצ’יין בד Hyperledger. על פי מסמכי המארג של Hyperledger, תראה שכל הקודים שלהם עוברים בדיקה מכריעה.

במציאות הם רוצים להתמקד יותר באיכות מאשר בכמות. לכן, אם הם מוסיפים תכונות חדשות, זה עובר שלבי בדיקות כבדים כדי לגלות כל תקלה נסתרת. יתר על כן, מכיוון שדגימות הבד של Hyperledger מקורן בקהילה, הקהילה תרמה רבות גם לשכלול בסיס הקוד.

לפיכך, תמיד תקבל רמת איכות יוקרתית כשמדובר בדוגמאות בד של Hyperledger.

 

 • יעילות גבוהה יותר

על פי מסמכי הבד של Hyperledger, הוא מספק יעילות רבה יותר בהשוואה לפלטפורמות בלוקצ’יין אחרות.

במציאות, המבנה הפנימי של בלוקצ’יין הבד Hyperledger מקדם יעילות. לכל צומת בדגימות הבד של Hyperledger יש משימת עבודה שונה. לכן, זה יכול להפריד בין העסקאות ליצירת תהליכי התחייבות והזמנה אחרים.

לפיכך, הצמתים יכולים לעבד מספר עסקאות בו זמנית מבלי להאט את המערכת. יתר על כן, מבנה חדש זה מוודא שצריכת הזמן נמוכה יחסית ומאיצה את הפונקציונליות הכוללת.

במקביל לכך, לצמתים רבים אין את הנטל לעבד את העסקאות. עם זאת, צמתים אלה יכולים להתמקד בתחזוקת ספר או באימות.

 

 • עיצוב מודולרי

יתרון גדול נוסף שאני מכיר ממסמכי בד Hyperledger הוא המבנה המודולרי. העיצוב המודולרי מבטיח פונקציונליות רבה יותר של הרשת. ולמה שלא? במציאות, אתה יכול להשתמש באלגוריתמים שונים כדי להריץ על דגימות הבד של Hyperledger למטרות שונות.

לדוגמא, תוכלו לבחור אלגוריתם להצפנה, אחר לזהות ואחר לקונצנזוס. לשם כך, כל שעליך לעשות הוא לחבר אותו לבלוקצ’יין בד Hyperledger. לכן, אתה לא תקוע עם סוג אחד בלבד של אלגוריתם להפעלה בבלוקצ’יין של Hyperledger Fabric.

זה יתרון גדול, לא?

 

פרק 3: מודל אדריכלי מבד Hyperledger

נכסים

נתחיל עם נכסים. בתרשים הארכיטקטורה של Hyperledger Fabric, הנכסים יכולים להיות כל מה שמחזיק ערך כספי במערכת. יתר על כן, הטווח יכול להשתנות בין נכסים מוחשיים לנכשיים. במציאות, הייתם מקבלים את ההזדמנות לשנות כל נכס באמצעות מתקן קוד השרשרת ברשת.

כל ההסכמות בתרשים ארכיטקטורת הבדים של Hyperledger מיוצגות כצמד ערכי המפתח. מצד שני, העסקה היא שאר שינויי המדינה בפנקס. בנוסף, אתה יכול לייצג את הנכסים ב- JSON או בצורה בינארית.

 

קוד שרשרת

הבא מגיע קוד השרשרת לתרשים ארכיטקטורת הבדים של Hyperledger. ובכן, קוד שרשרת הוא למעשה היגיון עסקי שיכול להגדיר נכס ושינוי עסקי אחר של אותו נכס. במציאות קוד שרשרת פועל בנפרד מהזמנות עסקאות, מה שמייעל את הרשת לאבטחה רבה יותר.

יתר על כן, היא אוכפת כללים לשינוי זוגות ערכי המפתח או כל סוג אחר של מצב במסד הנתונים. אתה יכול לבצע קוד שרשרת באמצעות הצעת מעבר. בהמשך הביצוע ישנה את מצב הנכס.

אתה יכול לחשוב על זה כעל חוזה חכם. במסמכי הבד של Hyperledger, הם השתמשו בשני המונחים לסירוגין. עם זאת, הם לא לגמרי אותו דבר.

 

פִּנקָס

בתרשים ארכיטקטורת הבדים של Hyperledger, חלק אחר הוא ספר החשבונות. הוא מקודד את כל היסטוריית העסקאות בספר חשבונות בלתי משתנה. כמו כן, מגיע עם שאילתת SQL כמו קיבולת. במציאות, ספר החשבונות הוא ברצף, ואינך יכול לשנות את מצב העסקה ברגע שהיא עולה על ספר החשבונות.

זה הופך את ספר החשבונות לחזק למדי.

מאפיינים אחרים כוללים שאילתות לקריאה בלבד, היסטוריות קריאה בלבד, חתימות של עמית העסקה ועוד רבים אחרים. אבל אני אדבר עליהם קצת על דיאגרמת ארכיטקטורת הבדים של Hyperledger.

דבר נהדר נוסף בפנקס הספרים הוא שהוא מגיע עם רשימות בקרת כניסה כך שרק האדם שיש לו גישה אליו יוכל לראות אותו. במציאות, אם לאדם אין את הזכות לראות את המידע, אז הוא / היא לא יכולים לחדור לפרוטוקולי האבטחה.

מלבד אלה, הוא מכסה גם את התצורה של הבלוקים כדי לוודא שכל בלוק בודד עוקב אחר אותו מבנה.

 

זהות

ובכן, דיאגרמת ארכיטקטורת הבד של Hyperledger מציינת כי המערכת מורשית. אז אם אין להם ניהול זהויות, איך זה יעבוד, נכון? במציאות, חוזה חכם Hyperledger Fabric מציע שירות זהות חברות המסייע בניהול כל הזהויות ברשת המותרת.

בעזרת אלמנט זה, תוכלו לבחור מי יכול להיכנס לרשת ומי לא. וכך, בסופו של דבר תגביל את הרשת הפנימית שלך מהישג יד חיצוני.

זה למעשה פיתרון נהדר עבור חברת Enterprise כי יש הרבה מידע שלא אמור ליפול לידיים הציבוריות. במציאות, כל אחד צריך לשמור על היתרון התחרותי שלו בשוק, ולכן אתה זקוק לשירות החברות.

 

סודיות ופרטיות

בכניסה מורשית, אתה מקבל סודיות ופרטיות בתרשים ארכיטקטורת הבדים של Hyperledger.

יתר על כן, זה מגיע עם הגבלות נתונים ומתקני עסקאות פרטיים. בכל אופן אתה יכול לשתף את ספר החשבונות עם כל רשת הצמתים, אבל אתה יכול גם להגדיר הרשאות גם עבור גורמים אחרים.

אלה בעצם כוללים בעסקאות פרטיות. לכן, כאשר אתה יוזם עסקה פרטית, אתה יכול לבחור לשמור את התיעוד הזה לעצמך את הצד המשתתף. אבל זכרו תמיד שזה יהיה גם על ספר החשבונות. למרות שאנשים אחרים אולי לא רואים את זה אבל זה עדיין יהיה שם.

 

פרוטוקולי אבטחה

תקבל דרגה גבוהה יותר של פרוטוקולי אבטחה כדי להגן על הרשת מפני התקפות כלשהן. בתרשים ארכיטקטורת הבדים של Hyperledger, תקבל מנגנון הצפנה כדי להגן על כל המידע על ספר החשבונות.

אז, כל אחד יראה מידע מוצפן במקום הדבר האמיתי.

יתרה מכך, יש להם גם מדידות בטיחות אחרות שהופכות את הרשת ליכולת מלאה להדוף כל התקפות.

זה הופך את הפלטפורמה הזו לבחירה מצוינת כשמדובר בחברות ארגוניות. במציאות, חברות מתקדמות תמיד עומדות בפני איום קרוב של התקפות סייבר. אך בעזרת טכנולוגיית הבלוקצ’יין הם יכולים להיות בטוחים בקלות.

 

קוֹנסֶנזוּס

עכשיו עבור החלק החשוב ביותר של האדריכלות. ובכן, במציאות, הוא מציע גישה ייחודית להשגת קונצנזוס והופך אותו למושלם לפתרון ברמה ארגונית. במציאות, אלגוריתמי קונצנזוס של Hyperledger Fabric פועלים על פי מודל קפקא.

אבל זה רק למטרות הפניה. במציאות, אתה יכול להשתמש במנגנוני קונצנזוס אחרים גם למטרות הזמנה. זהו למעשה אחד המאפיינים הטובים ביותר של אלגוריתם קונצנזוס בד של Hyperledger.

זה למעשה מאפשר למשתמש לקבוע את פרוטוקול הקונצנזוס לסביבה מבלי להגביל את היצירתיות שלהם. אתה יכול גם להשתמש בפרוטוקולי קונצנזוס מרובים גם עבור מספר תהליכים.

בכל מקרה נכון לעכשיו, אלגוריתמי קונצנזוס מרובעים של Hyperledger מבודדים מתקיימים כרגע. כמו כן, שירותי ההזמנות מאפשרים אלגוריתמים מבוססי BFT.

יתר על כן, הגרסה החדשה של הטכנולוגיה מביאה תוספת חדשה לקונצנזוס, שהיא Raft. עם זאת, זה לא סובלני לתקלות ביזנטיות אלא רק סובלנות לתקלות. וכך, אינך יכול למזלג גם את זה.

בכל אופן דגם הקפקא הוא גם CFT ולא BFT. אך מכיוון שהמערכת מותרת ורק אנשים מהימנים יכולים להיכנס, המודל של קפקא עובד בצורה יעילה.

כדי לשמור על שלמות המערכת, אלגוריתם של קונצנזוס בד Hyperledger הוא חובה. עכשיו בואו נראה מה המאפיינים של הקונצנזוס.

 • חַיוּת: כאן, כל הצמתים הלא פגומים יקבלו את העסקה שהוגשה.
 • בְּטִיחוּת: כל הצמתים במערכת יקבלו את אותו רצף פלט עבור אותו רצף קלט. לכן, המשמעות היא שכאשר הצמתים מקבלים סדרות עסקאות זהות, כל שינויי המצב יהיו זהים גם כן.

 

אלגוריתם קונצנזוס בד של Hyperledger –

 • סוֹלוֹ

במציאות, אלגוריתם קונצנזוס מארג ההיפרלדגר הוא בעיקר האלגוריתם המועדף על היזם להתנסות. יתר על כן, הוא כולל רק צומת יחיד ובהחלט אינו מתאים לתרחישים של ייצור.

 

 • קפקא

קפקא אינו אלגוריתם קונצנזוס של תקלות ביזנטיות אלא סובלנות לתקלות ביזנטיות. כאן, צומת המנהיג יבצע את כל ההזמנות. מצד שני, העתקים מסונכרנים הם המובילים. אך לאחר הצבעות מסוימות, תוכלו לבחור מנהיג ברשת.

 

 • רַפסוֹדָה

באלגוריתם, האלגוריתם של קונצנזוס בד Raft Hyperledger עוקב אחר מודל מסוג מנהיג וחסיד. במציאות, כל המנהיגים נבחרים באופן דינמי מקבוצת צומת הזמנות ברשת. יתרה מכך, המנהיג משכפל בעיקר כל הודעה לכל הצמתים הבאים.

עם זאת, המערכת יכולה לעמוד באובדן צמתים ואפילו בצמתים המובילים. אבל צריך להיות צמתים הזמינים ברשת. אז זה CFT ולא BFT.

לדוגמא, אם ישנם 7 צמתים ברשת, הוא יכול לעמוד באיבוד שלושה צמתים המשאירים את ארבעת הצמתים האחרים.

 

מה התהליך?

בדרך כלל, כל התהליך מחולק לשלושה חלקים –

 • הֲסָבָה
 • מזמין
 • מַתַן תוֹקֵף

בעיקרון, הוא ממלא אחר השלבים הבאים –

 • לקוח יבקש לבצע עסקה.
 • לאחר מכן יישום ה- SDK ייצור הצעה לעסקה וישלח אותה לצמתים העמיתים.
 • לאחר מכן, העמיתים יוודאו אם העסקה המוצעת תואמת את הטופס הסטנדרטי, מכילה את חתימת הלקוח ותקפה או לא, ואם ללקוח יש הרשאה לכך.
 • לאחר מכן, הצעות העסקה קלטות את הטיעון ואז הועברו לחוזה החכם או קוד השרשרת או ליישומי SDK אחרים.
 • ואז האפליקציה תאמת את החתימות ותשווה את תגובות ההצעה.
 • בהמשך היא תשדר את העסקה עם ערכות כתיבה / קריאה וחתימות לצמתים המזמינים.
 • צמתים המזמינים מכינים את החסימה, ולאחר מכן הם מעבירים אותה לכל בני גילם.
 • כל העמיתים מקבלים את החסימה המעודכנת לשרשרת, והחסומה מתווספת גם למסד הנתונים.

 

פרק 4: זהות, חברות וניהול עמיתים

זהות

ברשת הבלוקצ’יין ישנם גורמים רבים כמו מנהלים, מזמינים, עמיתים, יישומי לקוחות ועוד רבים וטובים. כל השחקנים צריכים לקבל הסמכה על מנת להיכנס לרשת Hyperledger.

במציאות, שחקנים אלה מקבלים זהויות מוסמכות כדי להבטיח שיש להם הרשאה לגשת למידע ברשת.

יתרה מכך, הזהות יכולה לכלול את שם הארגון של הפרט, איזה תפקיד הוא ממלא או כל מאפיין אחר. בעיקרון, זוהי צורה דיגיטלית של הסמכת עובדים.

 

חֲבֵרוּת

דוגמאות הבד של Hyperledger מציעות תכונה של שירותי חברות חברות המסייעת בזיהוי איזו זהות מהימנה ואיזו אינה.

במציאות, התוכנית מפרטת את הזהויות בארגון שאפשר לסמוך עליו. לחלופין, הוא גם מפרט אילו רשויות תעודה תקפות לאשר זהות החברים החדשים.

בדרך זו, כאשר אישורי תעופה אלה מאפשרים לחברים אחרים להיכנס לפלטפורמה, הם מהימנים אוטומטית.

לפעמים המערכת יכולה להשתמש בשילוב משני הדגמים. מלבד זאת, הוא גם מקצה תפקידים מאמתים ספציפיים לזהויות רבות. לכן, לחלקם עשויה להיות גישה למידע מסוים בעוד שלאחרים אין.

 

ניהול עמיתים

מה הם עמיתים?

אין רשת בלוקצ’יין ללא עמיתים. במציאות, עמיתים מארחים חוזים ופנקסים חכמים. יותר מכך, הם למעשה יוצרים את כל רשת הבלוקצ’יין. ללא צמתים של עמיתים, למעשה לא תהיה שום מערכת פועלת.

במסמכי בד Hyperledger אנו רואים שישנם אלמנטים רבים אשר מתקשרים עם עמיתים. לא רק פנקסי ספרים אלא גם חוזה חכם מבד Hyperledger נשען במידה רבה על אלמנטים אלה.

בכל מקרה יש כמה תפקידי צומת עמיתים ספציפיים בדגימות הבד של Hyperledger. במציאות, כל הצמתים בתוך המערכת אינם משחקים את אותה המיקום. יתר על כן, כל המשימות, הפונקציות מתחלקות בין העמיתים. ויחד הם יכולים לבסס אמצע של הוגנות.

אז בואו נראה מה הם כרגע!

 

תפקידים עמיתים ברשת

 • עוגן עמיתים

כל עמיתים העוגנים נחשבים במקרה מחוץ לרשת הארגון במערכת. בתחילה, כאשר מישהו מקים את הרשת בהתחלה, עמית העוגן נכלל.

עם זאת, המטרה העיקרית של עמית העוגן היא להשתמש ברכילות כדי לתקשר ולגלות עמיתים עוגנים אחרים מארגונים שונים..

מכיוון שמספר ארגונים יכולים להתקיים יחד ברשת, גורמים אחרים צריכים לדעת מהם הארגונים במערכת. לפיכך, חברי העוגן נכנסים פנימה. עם זאת, הם יכולים לתקשר רק עם עמיתים אחרים של העוגן, אך לא עם אף עמית שאינו עוגן..

 

 • עמיתים שאינם עוגנים

ארגונים רבים מקימים עמיתים אחרים לצד עמיתים עוגנים מסיבות רבות. ביסודו של דבר, עמיתים אלו יכולים לסייע בהתמודדות הרשת עם כל מצב אסון. בכל מקרה, עמיתים שאינם עוגנים הם בעצם חלק מהערוץ, והם יכולים לתקשר עם עמיתים אחרים שאינם עוגנים בערוץ.

 

 • עמיתים ל- Bootnode

על פי מסמכי בד של Hyperledger, עמיתים ב- bootnode הם חלק בלתי נפרד מהמערכת. הם עוזרים לעמיתים אחרים בארגון לגלות עמיתים נוספים וליזום פרוטוקול רכילות. יותר מכך, פרוטוקול הרכילות מאפשר להם להחליף מידע שונה בנוגע למערכת.

 

 • מנהיג עמיתים

בארגון יכולים להיות מספר עמיתים. עם זאת, רק אחד מהם יכול למעשה לקחת סדר חסימות חדש ולהפיץ אותם בין עמיתים אחרים. במציאות, סוג כזה של עמיתים נקרא Leader peer.

יותר מכך, תפקיד עמית המנהיג מוריד למעשה את הנטל מהמזמין.

 

 • תמיכה בעמיתים

במציאות, כל העמיתים עם התקנת חוזה חכם מבד Hyperledger יכולים לקחת חלק בתהליכי האישור. בעיקר כאן, חתימת המשתתף על העסקה על סמך אם היא תקפה או לא. תחשוב על זה כעל תהליך קונצנזוס, וכאן, חבריו המאשרים יכולים רק לקחת חלק.

 

פרק 5: אלמנטים של המערכת האקולוגית

כעת נדבר על האלמנטים האחרים האחרים של המערכת האקולוגית של Fabric. בואו נראה מה הם –

 • פִּנקָס

ספר החשבונות במערכת מכיל את כל האלמנטים או מצב הארגון. במציאות, חשוב על זה כעל סוג של מסד נתונים שבו כל העסקאות נשמרות בצורה מסודרת. בכל אופן המאפיינים של ספר חשבונות במערכת הם שהופכים את הטכנולוגיה החדשה לכל כך משתלמת.

במציאות, אף אחד לא יכול לשנות את ספר החשבונות ברגע שנתוני עסקה כלשהם מקבלים בו ערך. יתר על כן, גם אם מישהו מנסה לשנות את הערכים, זה לא עובד. יתרה מכך, מכיוון שהכל בצורה מסודרת, כל אחד יכול לשאול בחיפוש כדי לגלות כל מידע הנוגע לעסקאות.

 

 • מצב מילים

כאן, המילה מצב מתייחסת למסד הנתונים שבמקרה אוסף את כל נתוני המטמון כדי לגלות את הערכים הנוכחיים של ספר החשבונות. לפיכך, קל יחסית לגשת ישירות לערכים ולא לחשב אותם מהיומן.

ובכן, באפשרותך ליצור, לשנות או לעדכן את מצב המילים במערכת. לכן הערך ישתנה לעתים קרובות.

יתר על כן, מכיוון שיש לו מבנה מסד נתונים, תקבל הרבה תכונות אחרות לקיים אינטראקציה גם עם המדינות. במציאות, מספר יישומים שמוסיפים מעברים בפנקס ישנו את ערך המדינה.

יישומי חוזה חכמים מבד Hyperledger גם משנים אותו.

 

 • מבנה חסימות

על פי מסמכי מארג Hyperledger, מבנה החסימה של הרשת מחולק לשלוש קטגוריות –

כותרת חסום: כותרת החסימה מכילה מספר חסום שמתחיל מהמספר אפס או מגוש בראשית. ברגע שמגיעים בלוקים חדשים, הוא גדל באחד. מצד שני, הוא מכיל גם כתובת חשיש חסימה נוכחית וגם כתובת החשיש של החסימה הקודמת.

חסום נתונים: בסעיף זה כל העסקאות מסודרות לפי סדר. במציאות, שירות ההזמנות יוצר למעשה את החלק הזה. למרות שהעסקאות עשירות, אך הן מכילות מבנה פשוט.

חסום מטא נתונים: ובכן, באחד זה תקבלו את הזמן, ההסמכה, החתימה של כותב הבלוקים, מפתח הפאב ועוד רבים. בכל מקרה, יהיה אינדיקטור שיגיד אם זה תקף או לא. למרות שלא היית רואה את זה במידע החשיש.

 

 • מבנה עסקה

הוא מכיל חמישה אלמנטים. בואו נראה מה הם –

כּוֹתֶרֶת: כאן כלולים עיקרי העסקה, כגון מטא-נתונים של גרסת קוד השרשרת הרלוונטית.

חֲתִימָה: כאן נשמרת החתימה של הלקוח. במציאות, חשוב מאוד לכלול אותו כדי לראות אם העסקה תקפה או לא.

הצעה: ההצעה מכילה את כל פרמטרי הקלט לעסקה. בשילוב עם מדינת העולם, היא יוצרת מדינה עולמית חדשה.

תְגוּבָה: במדינה זו, מצבה של המדינה העולמית לפני ואחרי. אם העסקה תקפה, המערכת תשתמש בה.

הֲסָבָה: כאן כל הסימנים מהווים את העמית המאשר כלול. זה תלוי בעיקר במדיניות האישור.

 

 • שירות ההזמנות

במרקם Hyperledger יש צומת שנקרא צומת הזמנות שמנהל את הזמנת העסקאות. יתר על כן, יחד עם צמתים אחרים בפרוטוקולים, הוא מהווה את שירות ההזמנות.

במציאות, לחסימות הציבוריות אין מערכת הזמנה נכונה, ובגלל זה עמיתים רבים לוקחים אחר הזמנת העסקה..

עם זאת, כדי לפתור את הבעיה, Hyperledger הציג את המנגנון החדש הזה. כאן, פנקסי ספרים לא מתפצלים כמו פלטפורמות טיפוסיות אחרות. אז כל מה שהעמיתים יראו תקפים יהיה סופי. אבל זה צריך לעבור קודם את שירות ההזמנות.

 

 • נתונים פרטיים

במקרה של שמירה על חלק מהמידע באופן פרטי מצד גורמים אחרים, ארגון מקבל את התכונה של יצירת ערוץ פרטי. כאן הם יכולים לכלול רק את החברים שיכולים לראות את המידע ולהרחיק חברים אחרים.

עם זאת, בכל הערוצים הפרטיים, צריך להיות מנהל ראשי כדי לשמור על כל גרסת החוזה החכם של Hyperledger ומדיניות אחרת. יתר על כן, זה גם לא מאפשר מקרי שימוש שיכולים לכלול משתתפים אחרים מחוץ לערוץ.

בכל מקרה, זו יכולה להיות דרך טובה באמת לאבטח מידע רגיש בכל חברה ארגונית.

 

פרק 6: מהם מקרי השימוש?

 • בַּנקָאוּת

בנקאות יכולה להיות אחד המקרים הרלוונטיים ביותר לשימוש ב- Hyperledger Fabric ברשימה. במציאות, הרשת שהבנקים לא מצוידים לעמוד בכל מיני מתקפות סייבר בצורה מספקת.

יתר על כן, רשתות אלה ממוקדות באופן קבוע על ידי פושעי סייבר. לכן, על הבנקים להחזיק מערכת אבטחה גבוהה יותר שתדוף את כל ההתקפות.

במקרים רבים, בנקים סובלים גם מעובדים גרועים הנוטים לעזור לפושעים הללו להיכנס לרשתות. עם זאת, בעזרת בד Hyperledger, מציאת האשמים הללו היא משב רוח קל.

יתרה מכך, הטכנולוגיה מציעה גישה לחברות וכל מה שעובר ברשת נמצא על ספר החשבונות. יתר על כן, עם האבטחה מהשורה הראשונה, אף אחד מבחוץ או מבפנים לא יכול לקרוס את המערכת.

 

 • שירותים פיננסיים

ישנם שירותים פיננסיים אחרים שאינם בנקים כגון ביטוח יכולים להפיק תועלת רבה מבד. בדרך כלל, הצרכים העיקריים של סעיף זה הם דין וחשבון, סודיות ופרטיות. למותר לציין כי הטכנולוגיה הזו מסוגלת לטפל בכל אחד מהתרחישים הללו.

למעשה, אלה הסיבות לכך שחסימות מותרות כה פופולריות. כאן, הרשת מסוגלת להפריד צמתים ולתת להם את הפרטיות שלהם. יתר על כן, שכפול אותם נתונים אינו אפשרי בגלל אלגוריתמי הקונצנזוס החזקים.

בכל מקרה, שירותים פיננסיים יכולים להשתמש גם במקרי שימוש בבדים של Hyperledger גם עבור חוזים חכמים. כאן הם יכולים להתחיל חוזה חכם ללא מהומה, וזה יפטר את כל הסיבוכים של הניירת.

 

 • סַחַר

ענף הסחר הוא אחד המובילים בנישת שוק הארגון כיום. יתר על כן, זה יכול להיות הפלטפורמה הטובה ביותר לשימוש במקרי בד של Hyperledger ברשימה. מסחר עוסק בהמון עליות ומורדות.

במציאות, מערכת הסחר הבינלאומית אינה תלויה בשוק, מכיוון שאין אמון בין שני השותפים המסחריים. לדוגמא, אם אתה רוצה לסחור עם חברה שנמצאת באמצע הדרך ברחבי העולם, לא באמת תדע אם הצד אמין או לא.

כתוצאה מכך, רבים מהם סובלים מהונאה, כמו למשל לא לספק את הסחורה או לא לשלם גם לאחר שקיבלו את המוצרים..

עם זאת, עם Hyperledger, אתה יכול לעקוב אחר כל העניין מהפלטפורמה ולהשתמש בחוזה חכם כדי להפוך את התשלום לאוטומטי כאשר מגיע הטוב. לכן, זהו מצב win-win עבור שני הצדדים.

 

 • בריאות

שירותי בריאות הם עוד אחד ממקרי השימוש בבדים של Hyperledger הקיימים בשוק. במציאות, התחום סובל מבעיות מזויפות מאסיביות, אישורים כוזבים והפרות פרטיות. מכיוון שהמערכת לא מעודכנת היטב, היא לא מצליחה לאמת את אישורי הרופא לפני שהיא מעסיקה אותם.

יתר על כן, תרופות מזויפות רבות נכנסות למערכת, מכיוון שאין כלי פיקוח נאותים. כתוצאה מכך, חולים רבים סובלים קשות. מצד שני, חולים לא רוצים שהתיקים הרפואיים האישיים שלהם יהיו רכוש ציבורי.

אך המערכת אינה מסוגלת להבטיח פרטיות מלאה, והאנשים הרגילים סובלים מכך. עם זאת, עם הטכנולוגיה החדשה, אתה יכול את כל התכונות ברשת אחת. אימות תעודות, מעקב אחר תרופות ושמירה על פרטיות יהיה הרבה יותר קל מתמיד.

 

 • בטיחות מזון

בטיחות מזון היא הזדמנות נהדרת נוספת למקרי שימוש בבדי Hyperledger. בגלל הייצור ההמוני האחרון של מזונות, נראה שהאיכות יורדת בקצב מהיר. מצד שני, חברות רבות לא עוקבות כראוי אחר קודי הבטיחות.

כתוצאה מכך פשוטי העם סובלים ממחלות מזון. כדי להבטיח את בטיחותם המלאה של המזון בייצור המוני, החברות יכולות להשתמש ברשת זו כדי לעקוב אחר כל התהליכים.

בכל שלב הם יכולים להבטיח שכל האוכל עובר על פי דרישות התקן. יתר על כן, הם גם מאמתים את בדיקות בדיקת האיכות בזמן אמת.

 

 • האינטרנט של הדברים

האינטרנט של הדברים הוא מקרי שימוש נפלאים מבד Hyperledger. עם כל מה שמחובר זה לזה, המערכת הפנימית צריכה להיות פרוטוקול אבטחה חזק מאוד. אם עבריין סייבר כלשהו יקבל גישה לאחד המכשירים, הוא / היא יכול להתפשר גם על כל המכשירים האחרים.

במציאות, זהו איום ביטחוני חמור. אך בעזרת מארג Hyperledger, הם יכולים להשיג את פרוטוקולי האבטחה המתקדמים הדרושים להם.

יתרה מכך, המכשירים יכולים לתקשר זה עם זה בערוץ מאובטח מבלי שאיש יסתיר אותם. יתר על כן, המכשירים ישתפו מידע כשצריך ולא כל הזמן.

 

 • אֵנֶרְגִיָה

ובכן, במציאות, שוק האנרגיה מיועד לשחקנים הגדולים כעת. עם זאת, רוב ענף האנרגיה עוסק בהפצות לא מאוזנות. ללא ניהול נכון של המערכת, כל המשאבים ייגמרו במהרה.

בעזרת בד Hyperledger, זה הופך להיות קל יחסית למגזר זה לנהל ולארגן אותו כראוי. יותר מכך, היא מסוגלת להציע סוג חדש של שוק שבו בעלי הבית יכולים להשכיר את האנרגיה שלהם בעת הצורך.

בדרך זו, אפשרי מעקב נכון אחר השימוש באנרגיה. יתר על כן, יהיו גם הפסקות מוגבלות. וכך התעשייה תשנה את נוף המערכת.

 

 • טכנולוגית מידע

אני מניח שתחום ה- IT הוא המקרים הבולטים ביותר לשימוש בבדים של Hyperledger. במציאות, מגזר זה אחראי לשמור על פעולת המערכת ברשת עסקית ולוודא שהנתונים מוגנים.

עם זאת, בשל השימוש במערכות רשת מדור קודם, מגזר זה נמצא יחסית בפיגור. יותר מכך, אנשים שמתמרנים את הנתונים לצורך רווחם האישי בולטים מתמיד. עם זאת, בעזרת הטכנולוגיה החדשה הזו, חברות יכולות להשיג כעת את מלוא האבטחה הדרושה להן.

יתר על כן, Hyperledger Fabric מאובזר לחלוטין לתמוך בכל סוג של תכונה. לכן, הוספת שכבות חדשות של תכונות אבטחה לא תסכן את הרשת כלל.

 

 • ניהול שרשרת הספקה

ניהול שרשרת האספקה ​​הוא באמת תעשייה נהדרת שבה מקרי שימוש בבדי Hyperledger יכולים לזרוח. עם זאת, ענף זה הוא אחד הקשים ביותר לניהול עד כה. במציאות, כל צעד אחד בניהול שרשרת האספקה ​​הזה מורכב לחלוטין.

התחקות אחר כל האספקה ​​ופס הייצור וודא שהיא תגיע ללקוחות מבלי שגנבו אותה היא קשה.

אך עם הטכנולוגיה החדשה, תעשיות אלה יכולות לייעל הכל בזמן אמת. זו תהיה שיחה קלה לבדוק אם המצרכים איכותיים, או לבדוק את פס הייצור או אפילו לאחסן אותם כמו שצריך.

כמו כן, הטכנולוגיה דואגת שאיש לא יוכל לגנוב את הסחורה ולהחליף אותם במוצרים מזויפים.

 

 • מֶמְשָׁלָה

ובכן, השירותים הממשלתיים זקוקים לשינוי חמור. עם כל השחיתות בענף זה, האזרחים מאבדים אט אט את אמונם במערכת. ולמה שלא? הכל בממשלה מנוהל בצורה לא נכונה ומציע תפוקות איטיות.

כתוצאה מכך, כל האזרחים תחת ממשלה סובלים מאוד. יתר על כן, לממשלה יש גם כמות מטלטלת של שבילי נייר שנוטים לשימוש לרעה.

עם זאת, בעזרת הערוץ המורשה, הם יכולים לאחסן את כל הנתונים הרגישים שלהם בפלטפורמה ללא בעיות בכלל. יותר מכך, איש אינו יכול לשנות את הקבצים ברשת. אז, סוף סוף השחיתות תסתיים, ואנשים יקבלו את הבהירות שהם צריכים.

 

 • רכב

במציאות, תחום התחבורה משתנה במהירות. יתר על כן, רוב המערכת כוללת כעת מכשירים חכמים. המשמעות היא שעכשיו הובלות חכמות בהרבה מאלה המסורתיות. אך כדי לתחזק את המכשירים, התעשייה זקוקה לרשת חסינת קליעים.

ובד Hyperledger במקרה מציע את זה. בעזרת מערכת זו היא יכולה לטפל בבעיות אבטחה. יתרה מכך, הוא יכול לעקוב אחר רכב ולהציע פתרונות תשלום מיקרו ליישומי שיתוף נסיעה.

מעקב אחר חלקים הוא גם נקודת פלוס נהדרת נוספת למקרה השימוש הזה. יתר על כן, בעל נקודת ירידה מאובטחת לכל סוג של תשלומים ביחס לנישה הוא יוצא דופן יחסית.

 

 • מדיה ובידור

תעשיית התקשורת והבידור עושה שימוש במערכות טכנולוגיות יותר מאשר בתעשיות אחרות. עם זאת, נושא אחר מציק למערכת זו. במקרים רבים, האמנים לא מקבלים פיצוי ראוי על עבודתם.

יתר על כן, אנשים רבים משתמשים ביצירות של אנשים אחרים כבעלי שלהם, מה שמגדיל את נושא זכויות היוצרים.

אבל גם עם פטנט על תעשיית המדיה והבידור אין אפשרות לעצור את כל הבעיות. לפיכך, במקרה זה, מקרה השימוש בבדי Hyperledger יכול לעזור מאוד. זה יכול להוציא פטנט או להעניק רישיון ליצירתו של אמן.

יתרה מכך, הוא יכול גם לאתר כל שימוש בלתי חוקי בצורת אמנות זו די בקלות.

 

פרק 7: חברות המשתמשות בבד Hyperledger

 • מינהל המזון והתרופות האמריקני (FDA)

ובכן, אתה כבר יודע שעד עכשיו נתוני הבריאות זקוקים לרמת אבטחה גבוהה ומרקם של Hyperledger יכול לספק זאת בקלות.

במציאות, ה- FDA משתמש בטכנולוגיה חדשה זו כדי להציע אבטחה לנתוני הבריאות. יתר על כן, הפלטפורמה מספקת יתרונות אדירים לחולים. באמצעות פלטפורמה זו, המטופלים יכולים לנהל את הנתונים הרפואיים שלהם באופן עצמאי יותר. כמו כן, עם שימוש נכון, הפלטפורמה יכולה להוביל לתגליות רפואיות נהדרות.

בכל אופן, כרגע מדובר באחסון רשומות רפואיות אלקטרוניות (EMR), מידע גנומי וניסויים קליניים.

יתר על כן, הפלטפורמה ניתנת להרחבה ומציעה דרך יעילה לנהל את כל המידע הקשור לבריאות.

 

 • קבוצת הבורסה בלונדון

קבוצת הבורסה של לונדון משתמשת בבד Hyperledger כדי לתדלק רשת עסקית מסחרית מסוג אחר. אך הם משתמשים בטכנולוגיה זו רק כמדיום כדי להשיג יכולת פעולה הדדית במערכת הקיימת שלהם.

ועל ידי כך הם מקדמים יעילות. במציאות, הפרויקט מכוון להפרדה, לצד סודיות. שני מרכיבים אלה חיוניים בהחלט לשירותים פיננסיים.

לכן, Fabric הוא פשוט מושלם לפרויקט. יתרה מכך, הוא מאובזר במלואו להציע סודיות באמצעות תכונת החברות שלו. והפלטפורמה תשתמש בקריפטוגרפיה כדי לתמוך גם בדרישות הפרטיות המלאות.

בכל מקרה, חברות רבות אחרות פועלות מול הבורסה בלונדון בכדי להשיג את יכולת ההדדיות.

 

 • סצ’ואן Hejia ושות ‘בע”מ.

תרופות הן גם תחומי בריאות אחרים שעוסקים בהרבה נושאים. אבל כדי לפתור את כל הצרות של המגזר הזה, סצ’ואן חג’יה מתייצב עם פלטפורמה מבוססת בדים של Hyperledger.

עם זאת, החברה לא נמצאת יחד, קמעונאים אחרים של תרופות, בנקים ובתי חולים עובדים גם הם על הפרויקט. במציאות, הם משתמשים במערכת יישומי Blockchain של ייג’יאן. מערכת זו פועלת על ה- Fabric ועובדת ביעילות.

במציאות, המטרה העיקרית של הייג’ה היא להציע פתרון שקוף לניהול שרשרת האספקה ​​לחברות התרופות. יתרה מכך, הוא מציע גם התייעלות של כל תהליכי התשלום מהרשת בלבד.

 

 • ANZ ו- Westpac

דיגיטציה של תהליכי ערבות בנקאית היא עוד אחד ממיזמי ה- Fabric המתמשכים הם הרגע. כאן חברות ANZ, Scentre Group ו- Westpac פועלות יחד על מנת להצליח את הפרויקט.

נכון לעכשיו הם לוקחים תמיכה טכנולוגית מיבמ בשביל זה. בדרך כלל, בערבויות בנקאיות יש הרבה נושאים, כמו חבלה ותיעוד לא חוקי. אבל הבנקים צריכים להתמודד עם הנושא. עם הצורך הגובר, קשה להיות לאמת כל תיעוד בודד כראוי.

לכן, כדי להפוך אותו ליעיל יותר, כל המסמכים ישתמשו בפנקס הספרים ויעברו שיטת אימות דיגיטלית קפדנית.

בדרך זו סוף סוף השחיתות בנישה זו תסתיים.

 

 • CLS

אחת החברות המשתמשות ב- Hyperledger Fabric היא CLS. במציאות, CLS משתמשת ב- Hyperledger Fabric לצורך פתרון רשת התשלומים שלהם. נכון לעכשיו הם מכנים זאת “CLSNet”. הסיבה להצגת פרויקט חדש זה היא צמצום סיכונים, אופטימיזציה של נזילות תוך יום, וקידום המודעות לכל מטבע בזמן אמת..

בכל אופן, CLS הוא במקרה אחד מספקי ההסדרים והפחתת הסיכון הגדולים ביותר בשוק מטבע החוץ.

יתר על כן, פתרון זה יכלול בהחלט שחקנים כמו קרנות גידור, מתווכים, סוחרי מתווכים, בנקים ותאגידים. יתר על כן, המשתמשים יכולים להגיש ישירות את הוראות FX באמצעות פלטפורמת CLSNet.

 

 • UBS

UBS משתפת פעולה עם חברות אחרות כמו בנק מונטריאול (BMO), Commerzbank, CaixaBank ו- Erste Group לפלטפורמת סחר גלובלית. חוזה חכם מבד Hyperledger יניע את הפלטפורמה אך ורק.

בכל מקרה, הם לוקחים עזרה טכנולוגית מיבמ כדי לגרום לזה לקרות. יתר על כן, הם מכנים את הפלטפורמה “בטביה”. באמצעות פלטפורמה זו, כל סוג של ארגון, בין אם הוא גדול או קטן, זוכה להיכנס למשחק המסחר.

כמו כן, לא משנה באיזה מסלול אתה משתמש כדי לבצע את המסחר. לפיכך, הפלטפורמה מציעה סביבה יעילה יותר, ידידותית יותר וניתנת להרחבה לסחר בשקיפות.

לכן זה יכול לשנות את דרכם של תעשיות הסחר העולמי.

 

 • קהילת האנרגיה של TenneT

כיום הביקוש לחשמל עולה בהדרגה. ולמה שלא? במציאות, אספקת החשמל הולכת ונעשית יותר ויותר נדירה. אז אם זה יימשך, בעתיד ההיצע בכלל לא יספיק. ‘

לכן קהילת האנרגיה של TenneT מציגה פיתרון חדש. יתר על כן, פתרון זה משתמש בחוזה חכם של Hyperledger Fabric להפעלת המערכת. מה שהטכנולוגיה הזו תעשה זה להשתמש בחשמל מאוחסן לבתי כדי להניע כל אי ספיקה באספקה.

לפיכך, הפלטפורמה תשים לב לאיזה מקור ביתי או חשמל זמין להלוואות ותשתמש בגיבוי. ברור שהאנשים שיעניקו את כוחם יקבלו פיצוי על כך.

 

 • שנה בריאות

שינוי בריאות היא עוד אחת מהחברות המשתמשות ב- Hyperledger Fabric מזה זמן מה. במציאות, החברה משתמשת בו לנישה בתחום הבריאות. יתר על כן, הם מפתחים פלטפורמה הנקראת Intelligent Healthcare Network ™.

הפלטפורמה תסייע למשתמשים לנהל את תביעותיהם בצורה מושלמת. יתר על כן, זה יעזור לארגוני הבריאות לראות את אמון התביעות וכיצד העברות הכספים הן במהלך המחזור. יותר מכך, הוא מציע יעילות רבה לביקורת, פיתוח ומעקב.

מצד שני, מכיוון שמדובר בפתרון ממוקד מטופל, הוא מציע הרבה גישות חדשניות.

 

 • מזונות עלים של אדר

Maple Leaf Foods נמצא גם ברשימת החברות המשתמשות ב- Fabric לגיבוי ניהול שרשרת האספקה ​​שלהן. נכון לעכשיו הם לוקחים תמיכה טכנולוגית מ- SAP מכיוון שהם מציעים שירותי BAAS. יתר על כן, הם רוצים לייעל את תהליכי שרשרת האספקה ​​שלהם כנוטים להתמודד עם הרבה הפסדים.

במציאות, שימוש בטכנולוגיה החדשה הזו לא רק ייעל את התפוקה שלהם, אלא יעניק להם רמה חדשה של שקיפות.

לדבריהם, הדיגיטציה תמיד תוביל ליעילות רבה יותר, והם רוצים לאמץ גם את טכנולוגיית ספר החשבונות המבוזר.

יתר על כן, מבחני האיכות של אספקתם הם הדרך הטובה ביותר שהם יכולים להבטיח ללקוחותיהם.

 

 • חוות נטוריפה

חברת פירות היער Naturipe Farms עובדת גם על פלטפורמת ניהול שרשרת אספקה. כאן הם משתמשים ב- Hyperledger Fabric כדי לבצע את הפרויקט שלהם. נכון לעכשיו הם לוקחים תמיכה מ- SAP.

 

בכל מקרה, הפרויקט הולך לעקוב אחר האוכמניות שלהן כל תקופת הקציר. יתרה מכך, העובדים שם יוסיפו קודי QR כדי לספר את הסיפור כיצד האוכמניות הגיעו מהסלסול לידי לקוחותיהם..

כמו כן, כפי שהם יכולים לראות ולעקוב אחר איכות האוכמניות ישירות מהרשת שמבטיחה הכנסות רבות.

 

 • לְהִתְכַּרְבֵּל

יחד עם רשת הסופרמרקטים הגדולה ביותר בצרפת קרפור, נסטלה עובדת על פלטפורמת איתור מזון. לשם כך הם משתמשים ב- Hyperledger Fabric כטכנולוגיית הבסיס לפרויקט שלהם. יותר מכך, הם לוקחים את העזרה הטכנולוגית של יבמ לשם כך.

בכל מקרה, הפרויקט נמצא כעת בתקופת הניסיון ויימשך כחצי שנה כדי לראות כיצד הוא עובד. נכון לעכשיו, הם רק עוקבים אחר פירה מוסלין, וזה יעזור ללקוחות שלהם לדעת איך הוא הופק.

לכן, לשם כך, הלקוחות יכולים ללכת לחנות ולסרוק את קוד ה- QR כדי לראות את המסע מחווה לשוק העל של תפוחי האדמה. העיקרי הוא להציע שקיפות רבה יותר בכל דרך אפשרית.

 

 • וולמארט

וולמארט היא עוד חברה מובילה ונלהבת לנישת הבלוקצ’יין. במציאות, הם חושבים שבלוקצ’יין הוא פשוט מושלם עבור שרשרת אספקת המזון שלהם. לכן, כדי לבדוק זאת הם משתמשים ב- Hyperledger Fabric כטכנולוגיית הבסיס.

יתר על כן, הם התחילו במעקב אחר מנגו ובשר חזיר בחנויות ארה”ב וסין. עם זאת, הם הרחיבו אותו ל -25 פריטים כיום. הפרויקט מגלה הבטחה רבה מכיוון שהוא מאפשר לנו לאמת את האותנטיות של הסמכת המוצרים.

לכן, זה רק צריך 2.2 שניות כדי להתחקות אחר מקורות המוצרים שלהם! זה שדרוג נהדר משבעה ימים!

בכל מקרה, הם מתכננים להרחיב את רשימת המוצרים ולכלול יותר ככל שעובר הזמן.

 

 • יוניליוור

שרשרת האספקה ​​של מודעות דיגיטליות נמצאת יחסית במקום רעיל. במציאות, לצרכנים לא אכפת מהאוסף האלגוריתמי המורכב של המודעות המועדפות עליהם. אבל אכפת להם כשהם רואים את אותה מודעה יותר מ 100 פעמים ביום.

המצב הוא יחסית מעצבן, לדברי יוניליוור. וכך הם משתפים פעולה עם יבמ כדי להבטיח שהתרחיש של שרשרת האספקה ​​של מודעות דיגיטליות ישתנה. בעזרת הטכנולוגיה הם רוצים להבטיח כמות מאוזנת של זרימת מודעות באינטרנט.

יתר על כן, הם גם רוצים לצמצם את מספר הפרסומות הכוזבות כדי ליצור חוויה מושלמת יותר עבור הלקוחות.

 

 • המחסן המרכזי של רוסיה

סברבנק היא אחת מחברות השירות הבנקאות הרוסיות הממשלתיות המנפיקה עסקת אג”ח מסחרית בעזרת בלוקצ’יין. במציאות, הבנק אכן ביצע את העסקה באמצעות מערכת רשת בלוקצ’יין. עם זאת, מערכת הרשת מופעלת על ידי המפקח הלאומי להתיישבות (NSD).

נכון לעכשיו, הרשת פועלת ב- Hyperledger Fabric גרסה 1.1. יתר על כן, הוא מציע העברות אג”ח בו זמנית ללא הנפקות. לדבריהם, זו הייתה הצלחה אדירה, והם מתכננים להרחיב את העניין שלהם בטכנולוגיה.

בכל אופן, הפרויקט מציע גם פרוטוקולי שקיפות ואבטחה רבים עבורם. זה עוזר להם לבצע כמויות גדולות מבלי לדאוג לנושאי סייבר.

 

 • בנקו בילבאו ויזקאיה ארגנטריה ובנק דנמון אינדונזיה

כדי להפוך את תהליך התשלום לשקוף יותר, יבמ עובדת על פרויקט מבוסס Hyperledger עם מספר מכונים פיננסיים ברחבי העולם. במציאות זה כולל –

בנקו בילבאו ויזקאיה ארגנטריה, בנק דנאמון אינדונזיה, וויזדרו (HK) מבית WorldCom Finance, TD Bank, Sumitomo Mitsui Financial Group, (RCBC) הפיליפינים, Rizal Banking Corp. National Australia Bank, Mizuho Financial Group, Kasikornbank תאילנד, בנק Permata, ועוד רבים.

בעזרת גורמים אלה הם רוצים לשפר את זרימת המטבע ותהליכי תשלום אחרים. במציאות, המערכת אכן מציעה יותר שקיפות וביטחון בהשוואה לאמצעים המסורתיים. אז עד שנת 2020 הכל צריך להיות חלק יותר בעולם הפיננסי.

 

 • פרויקט טנטלום של רואנדה

רואנדה היא מדינה אפריקאית הפופולרית ביותר לאספקת טנטלום. זהו מינרל נדיר בו משתמשים חברות לייצור קבלים למכשירים אלקטרוניים. עם זאת, יש הרבה נושאים עם זיהומים.

לכן, כדי לוודא שכל המינרלים טהורים ב 100% ומקורם האותנטי, הם משתמשים ב- Fabric להפעלת המערכת שלהם. נכון לעכשיו, ה פרויקט טנטלום של רואנדה עובד בצורה חיננית למדי. יתר על כן, הם משתמשים בהמון גישות חדשות כדי לייעל את אימות האספקה.

יתר על כן, זה גם מקטין את העלות שלהם לשמור על הזרימה ולהביא גם הכנסות נוספות.

 

פרק 8: בד Hyperledger: הדרכה והדרכות

אימון בד Hyperledger

ובכן, עבור בד Hyperledger הַדְרָכָה, אתה יכול לנסות את האתר המקורי שלהם. כדי לוודא שאתה מסוגל לחלוטין להתמודד עם פתרון הרשת שלך, החברה מוכנה להציע קורסים להכשרת בדים של Hyperledger.

לצד קורסי ההכשרה תוכלו לקבל גם הסמכה מקצועית מהחברה עצמה. אז זה גם יגביר את הסיכויים שלך להשיג משרות בלוקצ’יין בשוק.

בכל מקרה, חומרי הקוד הפתוח באמת יעזרו לך. נכון לעכשיו יש להם שני סוגים של קורסים להכשרת בד של Hyperledger במסגרת קרן לינוקס.

קורס אחד נועד להבנת מקרי השימוש האפשריים וההשלכות של מקרי השימוש הללו בשטח. זה יסקור מה הטכנולוגיה ואיך זה ישפיע על העולם האמיתי. יתרה מכך, תקבלו גם דוגמאות רבות למקרי שימוש בעסקים, מוסדות ומוצרים ארגוניים.

השני מציע יותר מבט עסקי של הרשת. כאן תלמד כיצד לפתח את היישום באמצעות הפלטפורמה. זו בהתאמה אפשרות מצוינת למי שיודע מה זה בלוקצ’יין אבל רוצה לדעת על שלבי היישום.

למותר לציין ששני קורסי ההכשרה של בד של Hyperledger הם לגמרי בחינם להרשמה.

לקבלת הסמכה, תקבל מנהל מוסמך מבד Hyperledger (CHFA) ​​לאחר סיום הקורסים שלהם.

אימון בד Hyperledger יכסה את הנישות הבאות –

 • התקנה ותצורה של הרשת
 • פתרון בעיות ואבחון תהליכים
 • ספק שירותי חברות
 • תפעול ותחזוקת רשת
 • ניהול מחזור חיי יישומים
 • אישורים מקצועיים

עם זאת, תוכל גם לקבל עזרה מאתרים אחרים מבוססי בלוקצ’יין. אנו מציעים גם הבנה מעמיקה של כיתות אמן של בלוקצ’יין ארגוני והדרכות שיעזרו לכם.

 

מדריך בד Hyperledger

לצד האימונים שלהם, הם מציעים גם בד Hyperledger הדרכה כדי לעזור לך. החל מההדרכה הראשונה של בד Hyperledger, תוכלו ללמוד על פיתוח אפליקציות. במציאות, זה ייקח אתכם בתהליך של שלב אחר שלב לשיטת היישומים הראשונים. לכן, באופן מסוים, היית יודע בדיוק כיצד לעשות זאת באמצעות הפלטפורמה.

יתר על כן, כאן תדעו גם על Hyperledger Fabric Node SDK. יתר על כן, מדריך בד זה של Hyperledger יבטיח לך להבין מה אתה עושה.

לאחר מכן, יש להם מדריך בד Hyperledger גם למפעילים. כאן הם ילמדו אותך כיצד לבנות את הרשת הראשונה שלך. בכל מקרה, זה גם יבטיח שתעבור את כל שלב אחר הדרך ואז תוכל לנסות יישום לדוגמא כדי לבדוק את זה.

מלבד אלה, שיעורי לימוד מרובים יעזרו לך להוסיף את Org לערוץ, לעדכן אותו, להוסיף תכונות נוספות, להציג רכיבים חדשים וכו ‘..

אז, זה בערך כמו פיתרון קומפקטי בשבילך. בכל מקרה, ישנם מספר רב של סרטונים זמינים וקהילה גדולה לקבלת עזרה.

במציגות הדרכת בד Hyperledger זמינה מסופם היא –

 • מספר סרטונים
 • כתיבת היישום הראשון
 • בניית מערכת הרשת הראשונה
 • הדרכה לנייר מסחרי
 • כיצד להוסיף אורג לערוץ
 • כיצד להשתמש בנתונים פרטיים
 • שדרוג הרכיבים
 • הדרכות לשרשרת קוד
 • מדריך למפתחים עבור שרשרת קוד
 • מדריך למפעילים עבור שרשרת קוד
 • כיצד להשתמש ב- CouchDB
 • תוספי שרשרת קוד מערכת

 

פרק 9: בסוף

ובכן, בסופו של דבר, אני חייב לומר שהבלוקצ’יין של Hyperledger Fabric נראה מבטיח למדי. ניסיתי לכסות את כל מה שיש להם להציע. יותר מכך, אתה צריך גם לקבל תובנה טובה כיצד הפלטפורמה באמת עובדת.

מכיוון שיש להם מספר פלטפורמות בחברה שלהם, עדיף לדעת על כל אחת מהן ולהחליט מה הכי מתאים לך. במציאות, הטכנולוגיה המסוימת הזו פופולארית בעיקר בגלל מגוון רחב של מקרי שימוש.

ויש שם כל כך הרבה דוגמאות אחרות שהופכות את הטכנולוגיה הזו למשתלמת עוד יותר. לכן, כדאי שתנסו גם ותראו בעצמכם.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map