מדריך למתחילים: מהו Filecoin – מטבע האחסון

ההתקדמות בבלוקצ’יין לשרת שירותי נתונים היא עצומה. Filecoin, ה- ICO הגדול ביותר לשנת 2017, הוא אחד מפתרונות האחסון המבוזרים המובילים. אבל, מה זה Filecoin? ואיך זה רלוונטי?

נכון לעכשיו, פתרונות הנתונים העולמיים הם גוגל, אמזון S3, ושירותים דומים אחרים כאלה. החברות פועלות כצדדים שלישיים מהימנים המספקים פתרונות לאחסון נתונים. פתרונות אחסון אלה פגומים במידה רבה. הנתונים נשמרים במקום מרוכז. לפיכך, הנתונים רגישים להתקפות ולהפרות נתונים. בנוסף, הצדדים המהימנים מכתיבים את המחירים עבור שירותי אחסון הנתונים.

חואן בנט, באמצעות החדשנות שלו ב- Filecoin, שואף להתמודד עם זה. הנה התפקוד הבסיסי של האלטקוין לפני שנעמיק בפרטים נוספים. קהילת לקוחות עם מקום פנוי הופכת לספקי אחסון הנתונים של Filecoin. לפיכך, בטל את השפעת הצד המהימן על מחירי השוק. בנוסף, בטל את הסיכון שמגיע עם סיכון הריכוזיות.

מהו Filecoin (FIL)?

Filecoin נבנה ופותח על ידי מעבדות פרוטוקול. הוא הוקם בשנת 2014 על ידי חואן בנט. הוא גם מייסד מעבדות הפרוטוקול.

נקודות זכות תמונה: Filecoin (FIL)

אודות מעבדות פרוטוקול

מעבדות פרוטוקולים הינן צוות של אנשים המכוונים למחקר. הם מומחים בתחום פיתוח טכנולוגיות עמית לעמית. הרקורד המצוין של הצוות מעניק לחידושים יתרון עצום.

מעבדות פרוטוקול הן הצוות שמאחורי; מולטיפורמטים, IPDL, Coinlist, libp2p ו- IPFS. Filecoin נהנה ממנף הטכנולוגיות של החידושים. במיוחד ה- IPFS שעד היום נהנה מתשתית העברת קבצים ואחסון קבצי peer-peer. מצביע עד כמה בסיס חזק עליו בנוי Filecoin.

חוץ מזה, הצוות מביא לשולחן את חווית הבלוקצ’יין. הצוות גדל למנהיגים בפסוק הקריפטו. הם בעלי ניסיון רב בפיתוח ופריסה של טכנולוגיית קוד פתוח. בנוסף לכל הניסיון, הצוות מבין גם את בסיסי הקוד של טכנולוגיות בלוקצ’יין אחרות. הידע הוא מכריע בצמיחה ובשותפויות פוטנציאליות בעתיד.

לפני ה- ICO של Filecoin, הצוות עבד על תקציב של פחות מ -3.5 מיליון דולר. ואז ה- ICO קרה ושינה את הון החברה.

ICO של Filecoin (FIL)

נקודות זכות תמונה: Filecoin

אנחנו מתחילים עם העובדות; עד כה אף ICO מעולם לא הצליח כמו ICO של Filecoin (FIL). ה- ICO גייס עד למעלה מ- 257 מיליון דולר.

ב -10 באוגוסט 2017, מעבדות פרוטוקול פתחו את ICO לציבור. תוך שעה אחת, אתר ICO נסגר. עם סגירתו גייסה ICO Filecoin 275 מיליון דולר כולל סכום של 52 מיליון דולר לפני המכירה.

ICO היה פתוח למשקיעים בהתאם לתקנה האמריקאית. ועל פי התקנות, המשמעות היא אנשים עם הכנסה של 200 אלף דולר או שווי נקי של מיליון דולר. מכאן, התגובה החוזרת מצד חברי קהילה רבים שחשו כי Filecoin חותך את המשקיעים הזעירים.

ה- ICO ראה שותפויות נהדרות עם משקיעים; zk Capital, Unique Square Ventures, יוני Fund, Winklevoss Capital, Andreessen Horowitz, ועוד המון.

חשוב לציין, ICO של Filecoin (FIL) לא עסק באסימונים. אין עדיין אסימונים. לכן, Filecoin מכר את האסימונים כהסכם פשוט לטוקנים עתידיים (SAFT). לאחר שחרורו של חסימת הג’נסיס של Filecoin, אסימונים יהיו זמינים.

אז איך צוות מעבדות הפרוטוקול מפצה על המשקיעים הקטנים בקהילת Filecoin?

הקצאת אסימונים

צוות מעבדות הפרוטוקולים קבע תוכנית הקצאת סמלים מקיפה. התוכנית היא להבטיח שכל חבר בקהילה יאסוף. בתוכנית, תהיה יצירה והפצה של 30% מהאסימונים בבראשית. מתוך 30%, 10 אחוז יגיעו למשקיעים, 15 אחוז לצוות במעבדות פרוטוקולים ו -5 אחוזים לקרן Filecoin.

עשה את המתמטיקה שלך. יש 70% שנותרו. ה -70% הם הפרס עבור כורי Filecoin. והמערכת תציע את הפרס. כורה יזכה בתגמול על שכפול הקבצים באסימונים.

איך עובד Filecoin

אתה מצטרף לקהילה. לאחר הצטרפותך לקהילת Filecoin, בחר בקובץ לאחסון ברשת. לאחר מכן, אתה משלם עמלה קטנה על מנת שהקובץ המבוקש להעלות יירשם בבורסת Filecoin. לאחר מכן המערכת מבקשת לחפש את ההצעה הנמוכה ביותר האפשרית עבורך. כורים שלקחו את ההוכחה לשכפול והוכחת המרחב בזמן מגישים את ההצעות.

ברגע שרשתות Filecoin מוצאות את ההצעה, היא מצפנת את הנתונים. ואז Filecoin שולח אותו לנקודות שונות בצומת האחסון. לאחר מכן ה- Blockchain מתעד את המיקומים. שיא הבלוקצ’יין מכונה טבלת ההקצאות. לאחר מכן מוקצה ללקוח המפתח הפרטי עבור הקובץ. כלומר כאשר הם מספקים את המפתח הפרטי הם יוכלו לגשת לקבצים.

מהו Filecoin: כריית Filecoin

ברגע שפורסם חסימת הג’נסיס, יתאפשר כרייה. קהילת Filecoin תורכב מלקוח, כורה לאחסון וכורה לאחזור. כורה יקנה דיסק קשיח שיאפשר לו לכרות את שטח אחסון הנתונים של Filecoin.

מחזור כריית אחסנה

 • מתחייב מקום לרשת Filecoin
 • כורי אחסון מקבלים הזמנות משוק האחסון
 • הרשת חותמת את ההזמנות
 • כורי אחסון מוכיחים אז שהם מחויבים לאחסון הקבצים

אחזור מחזור כריית כורים

 • כורה מקבל הזמנות משוק האחזור
 • כורה שולח את החלקים שאוחזרו ללקוח

הכורים נדרשים לספק כמה הוכחות כדי להבטיח את הרשת;

 • אחריות ואימות ציבורי
 • סודיות
 • יכולת אחזור
 • שלמות ותאימות תמריצים.

הוכחת שכפול והוכחת זמן

רשת Filecoin מחייבת את ספקי האחסון להבטיח ללקוחות שטח אחסון. כדי להשיג זאת, ספק האחסון מייצר את הוכחת שכפול וזמן הוכחת המרחב. ההוכחות עוזרות לכורים, או ליתר דיוק לספקי האחסון לעבור ביקורת על ידי הרשת.

שוקי Filecoin

כמו בכל שוק, השוק מוכתב על ידי דינמיקת ההיצע והביקוש. מסיבה זו ישנם שני שווקים – שוק האחסון ושוק האחזור. חברי הקהילה, הן הלקוח והן הכורה, קובעים מחירים ומשחררים אותם לשווקים בהתאמה. לאחר מכן הכורה מוצא את הסדר המתאים לצרכיו והם יזמו את התהליך עמית לעמית.

שווקי אחסון

שווקים אלה עובדים פחות או יותר כמו Storj או Sia. כל לקוח עם שטח נוסף בכונן הקשיח יכול לפרוץ שוק זה. לאחר מכן רשת Filecoin תשתמש במרחב זה לקבצים. הרשת שומרת את המידע בחלקים מוצפנים קטנים.

שווקי אחזור

שוק האחזור הוא שוק ייחודי ל- Filecoin. השוק בולט בתחושה שהם חביון מהיר, נמוך וזקוקים לרוחב פס גבוה. כורה במרחב זה זוכה לתגמול על כך שהוא המהיר ביותר להשיג ללקוח את הקובץ.

שני השווקים מכוונים לחברות הבינוניות. להלן שתי הסיבות לכך;

 1. חברות גדולות ריכוזיות מדי. מכאן שבעצם הם יחזרו לריכוזיות. לפיכך, בגידה במטרתו של Filecoin לביזור אחסון הנתונים.
 2. מפעילים קטנים אינם אמינים. הסיכון הקרוב לחיבור לא אמין לתמיכה ברשת. חוץ מזה, הסיכון שלא יהיה מספיק מקום אחסון הופך אותם להתאמה גרועה.

מערכת הקבצים הבין-כוכבית (IPFS)

אנחנו לא יכולים לדבר על Filecoin מבלי לדבר על IPFS. IPFS היא הטכנולוגיה שעליה בונה רשת Filecoin. שמעתם על https? אם כן, IPFS רוצה להחליף את המערכת הזו. מפתחי IPFS רואים את הפרצות שהותירה https ורוצים לאטום אותם.

קח למשל את התלות במופעים מרכזיים ובכתובות אתרים כדי לאחזר נתונים. IPFS מבטל את הצורך בכתובות אתרים לאחזור נתונים. מרגש יותר במערכת ה- IPFS היא העובדה שיש לה מאפיינים בולטים לטיפול ושכפול קבצים על בסיס תוכן.

לפיכך, IPFS הוא חידוש מצוין של חואן בנט. בנוסף, Filecoin מרוויח מההצלחות של IPFS. היות שמפתח שני הפרויקטים הוא אותו אדם שהלקוחות בטוחים שהפרויקטים מובנים היטב.

עם זאת, המבקרים מתכוונים לשאול כיצד שתי המערכות יתייחסו יחד בשלום. למפתחים יש תוכנית ברורה כיצד השניים יישארו תלויים זה בזה באופן עצמאי.

מהו Filecoin בסוגי חוזים

ישנם שני סוגי חוזים ברשת Filecoin; חוזים חכמים והחוזים הספציפיים לנתונים, חוזי הקובץ. הנה פירוט של החוזים קצת יותר בהקשר של Filecoin.

החוזים החכמים

לכל חובב קריפטו מדובר בשם ביתי. הם החוזים העיקריים בהם מבוססת טכנולוגיית הבלוקצ’יין. ביטקוין, Ethereum ושאר Altcoins מנצלים את החוזים החכמים לביצוע מטרותיהם. ב- Filecoin, חוזים חכמים מאפשרים לקהילת המשתמשים לכתוב חוזים. החוזים מאמתים את ההוכחות, מאחסנים ומאחזרים נתונים ומוציאים אסימונים של Filecoin.

כמו רוב טכנולוגיות הבלוקצ’יין, Filecoin משתמש בחוזים חכמים מכיוון שהם צופים מערכות שמות מבוזרות, מעקב אחר נכסים ופלטפורמות למכירת המונים. חוזים חכמים יסייעו בהשגתם.

חוזי הקבצים

חוזי הקבצים הם חוזים ספציפיים ל- Filecoin. הם מאפשרים למשתמשים לציין את התנאים שבהם הם מציעים שירותים. לדוגמה, אתה יכול להתקשר עם כורים ישירות. ברגע שיש לך כורה שאתה רוצה לעזור בנתונים שלך, אתה יכול לעקוף את השוק ולכווץ ישירות את הכורה. חוזי קבצים מאריכים גם את המנדט כדי לאפשר לך פונקציה מורכבת. הפונקציות המורכבות הן כמו יצירת פונקציות כדי לאפשר עדכוני נתונים לאורך כל תקופת האחסון.

קשר עם מערכות בלוקצ’יין אחרות

Filecoin צופה את הצורך במערכת אחרת. מסיבה זו, מעבדות פרוטוקול יצרו מערכות אינטגרציה בהן Filecoin יכול לעבוד עם רשתות חסימות אחרות. החברה מתכננת לגשר על פער קיבולת האחסון הנמוכה בעלויות גבוהות מאוד שמספקות מערכות בלוקצ’יין אחרות. מערכות כמו ביטקוין, את’ריום וטזוס ישתמשו, אם כן, ב- Filecoin כדי לאפשר לגשר על הפער הזה.

וגם ה קְבוּצָה שילבה את Filecoin עם מערכות אחרות. כמו Filecoin עובד עם Zcash כדי לשלוח בקשות לאחסון נתונים בפרטיות.

הנפקות ממתינות ב- Filecoin

Filecoin הוא רעיון אמיץ וחדשני שמטרתו לרכז את אחסון הנתונים. אבל, חלק מהמנגנונים עדיין לא כל כך ברורים ודורשים גיהוץ. הנה גולת הכותרת;

 • שוק האחזור מאחזר את הנתונים עבור הלקוחות. עם זאת, אין מנגנון המאשר כי הכורה מחק את הנתונים. לפיכך, הלקוחות אינם בטוחים שהם היחידים המחזיקים בנתונים.
 • יש אי וודאות בסודיות. בצדק הלקוחות חוששים שכורים יוכלו לפענח את הנתונים. אין מנגנונים להבטיח שהנתונים נמצאים תמיד במצב מוצפן במהלך כל תקופת האחסון.
 • המנגנונים לספק תמריצים נאותים ומתאימים אינם ברורים. הלקוח והכורה יכולים לפעול בדרכים זדוניות. אחת הדרכים לסלק זדון היא לקיים תוכנית תמריצים נהדרת. וככל שהתפתחותו של Filecoin מתקדמת הנה כמה נושאים שחובה לטפל בהם.

האתגר הגדול ביותר

Filecoin יוצא נגד תחרות עשויה ענקים. שווקי אחסון כמו גוגל ואמזון הם תחרות משמעותית. לענקים אלה יש יתרון גדול בכך שהם מציעים עד 5-15 ג’יגה-בייט שטח אחסון נתונים בחינם. זה מציב את Filecoin בעמדה מקופחת מכיוון שב- Filecoin לכל כמות נתונים יש תג מחיר.

עם זאת, הבעיות הכרוכות בריכוזיות ובהמשך השכיחות של ביזור עובדות על Filecoin.

סיכום

Filecoin (FIL) הוא ה- ICO הגדול ביותר עד כה. גייס שיא של 257 מיליון דולר תוך 60 דקות. סכום ה- ICO הוא בעיקר ממשקיעים כהגדרתם בתקנה האמריקאית. זו רק אינדיקציה לכמה אמון יש למשקיעים בפוטנציאל הטכנולוגיה של הבלוקצ’יין.

Filecoin הוא בעיצומה. ולאחר שחרורו של חסימת הג’נסיס, אסימונים יהיו זמינים. לאחר מכן הקהילה תוכל לנצל את שווקי האחסון והשליפה המוצעים על ידי הבלוקצ’יין.

ישנם אתגרים ומנגנונים רבים שיש להבין. אבל, לצוות שמאחורי הבלוקצ’יין של Filecoin יש כמה הצלחות. לפיכך, משרה ביטחון אצל הלקוחות והכורים שהכל יתברר.

דרך כל אלה, יש כמה עובדות מסוימות. טכנולוגיית הבלוקצ’יין של Filecoin היא רעיון מהפכני. שוקי אחסון הנתונים ואחזורם הם עצומים להפתעה גדולה.

מצא פרטים נוספים על שלהם אתר אינטרנט ופעל לפי שלהם טוויטר.

הצהרת אחריות: אין להתייחס למאמר כאלו ואינו נועד לספק ייעוץ השקעות כלשהו. תביעות המועלות במאמר זה אינן מהוות ייעוץ השקעות ואין להתייחס אליהן ככאלו. עשה מחקר משלך!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map