Ethereum ארגוני: בלוקצ’יין פרטי למפעלים

בעולם שבו בלוקצ’יין פורח, ניכר שחברות בלוקצ’יין ארגוניות רבות יעלו במשחק. אם אתה כבר סביב blockchain במשך זמן מה, אתה רק יודע על Ethereum. בעבר, Ethereum כבר הצהיר עם סביבת רשת חדישה.

עם זאת, הנכסים הציבוריים שלהם הרחיקו אותם מהישג ידם של ארגונים רבים. אבל עכשיו עם Ethereum Enterprise הם יכולים לכבוש גם את עולם הארגון. היום, נעמיק קצת יותר בליבה של אתריום ארגוני. אז בואו נראה מה זה מציע לנו הפעם!

Contents

פרק -1: מהו אתריום ארגוני?
פרק -2: מהי הברית האתרימית הארגונית?
פרק 3: היתרונות של אתריום ארגוני
פרק 4: ערימת אדריכלות של בלוקצ’יין האתרימי הארגוני
פרק 5: מהם מקרי השימוש האתריום הארגוני האפשרי?
פרק 6: Ethereum Blockchain כספקי שירות
פרק 7: חברות בעולם האמיתי המשתמשות באת’ריום ארגוני
פרק 8: מילים אחרונות

פרק -1: מהו אתריום ארגוני?

Enterprise Ethereum הוא הגרסה הפרטית או המורשית של בסיס הקוד הציבורי של Ethereum. אנשים רבים מכירים את אתריום כרשת הציבורית המעבירה מיליארדי דולרים ברשת הבלוקצ’יין. עם זאת, רבים מכם אינם יודעים כי את’ריום היא גם רשת פופולרית נוספת בה משתמשים ארגונים על בסיס יומי. וכאן נכנס לתמונה הארגון Ethereum.

למרות שרשתות פרטיות אלו מופרדות מהמקרים הציבוריים, הן עדיין יכולות לנצל גם את רשת Ethereum הציבורית.

עם זאת, אין מוצר אחד עבור חברת Ethereum. במקום זאת, ספקים מציעים Ethereum ארגוני על ידי שינוי לקוחות Ethereum הקיימים כבר בהתאם לצורך של הארגון. לכן, לכל הרשתות הפרטיות תוצאות שונות על פי הדרישות.

לדוגמה, ארגונים מסוימים עשויים לרצות מדרגיות גבוהה בארגוני Ethereum שלהם, בעוד שאחרים עשויים שלא להזדקק לכך. יתר על כן, דרישות אלה מכילות בעיקר – ביצועים, הרשאות, פרטיות, מדרגיות וממשל.

אתריום ארגוני

כיצד עובד את’ריום ארגוני?

האת’רום הארגוני נשאר נאמן לרשת הבלוקצ’יין הציבורית שלהם; עם זאת, ישנן תכונות הרשאה נוספות יחד עם ניהול זהויות להציע רשת מורשית. יתר על כן, זה מגביר את רמת הפרטיות עם עסקאות P2P פרטיות כדי להגדיל את יכולת ההרחבה והביצועים. יתר על כן, הוא מציג גם פרוטוקולים שונים של קונצנזוס פרט להוכחת עבודה.

לכן, האת’רום הארגוני לא יתמודד בפועל עם אותן בעיות כמו האת’ריום הציבורי, כגון בעיות פרטיות וקנה מידה. יתר על כן, הם יכולים לבצע עסקות מהירות אפילו יותר ממהלך טיפוסי של 15-20 עסקאות לשנייה של Ethereum ציבורי.

אבל איך?

ובכן, זה מכיוון שב- Ethereum Enterprise אתה יכול לשנות את גודל הרשת, גודל החסימה ואפילו את מגבלת הגז. לא שאתה צריך לדבוק בגז על מנת להפעיל את רשת הבלוקצ’יין, אך עדיין ניתן לשמור על הפיצ’ר הזה.

עובדה נהדרת נוספת היא שמידת הרשת באמת עושה הבדל עצום מכיוון שלעסקים רבים יש סביבה סגורה. יתר על כן, פירוש הדבר שהוא יאפשר רק משתתפים מינימליים במערכת. זו הסיבה שאתה מקבל יותר מדרגיות ופרטיות ב- Ethereum הארגוני.

אבל אל תדאג שכל העסקאות שלך יישארו גם פרטיות, כל עוד לארכיטקטורת הבלוקצ’יין שלך יש את התכונה.

הברית האתריאמית הארגונית היא במקרה הרץ הראשון של בלוקצ’יין האתריום הארגוני. יתר על כן, לטענתם, את’ריום הארגוני אינו אלא הרחבה לאת’ריום הציבורי. לכן, המשמעות היא, שאת’ריום ציבורי יקבל הרבה תוספות ויהיה לו הרחבות של פתרונות ארגוניים שיעשו עבודה גם באופן פרטי..

לכן, במקרה זה, הם מוסיפים אימות לכניסה לרשת. כמו כן, הם משתמשים בהרשאות לצורך הצגת ספר החשבונות. זה בגלל שלא כל המשתתפים יוכלו לראות מה משתמשים אחרים מבצעים בפנקס.

בדוק את גיליון הצ’יט האולטימטיבי שלנו לבלוקצ’יין כדי ללמוד עוד על בלוקצ’יין בדרך הקלה!

פרק -2: מהי הברית האתרימית הארגונית?

ברית אתריום ארגונית הוא ארגון מונחה על ידי חברים המציע פיתוח קוד פתוח של אתריום ארגוני על פי הצורך של הארגונים. EEA הוא ארגון ללא מטרות רווח שהושק כבר במרץ 2017.

נכון לעכשיו ל- EEA יש 300+ חבר חברות מתחת לתיקים. כל החברים הללו משתפים פעולה לקידום יישום Ethereum בענפים. לא זו בלבד, אלא שיש להם גם השפעה על 45+ מדינות לצד 1400+ חברים בודדים!

יתר על כן, כדי לייעל את פרויקט האתריום הארגוני, לחברי הברית האתריאמית הארגונית יש 19 ייעוץ משפטי וקבוצות מקצועיות בענף..

אז תוכלו לקבל את מיטב התמיכה הטכנולוגית הטובה ביותר עם לגליזציה של פתרונות ה- Ethereum הארגוניים שלכם. אחת המטרות העיקריות של חברי הברית Ethereum בארגונים היא הרמוניה בין צרכנים ועסקים עם יכולת פעולה הדדית ברחבי העולם.

יתר על כן, חברי הברית Ethereum ארגוניים מורכבים מעסקים, מפתחים, חדשנים, מאמצים ומנהיגים. אז תקבלו את הפיתרון המושלם עבור החברה שלכם. ברור שכל שיתוף פעולה בארגוני חברי הברית Ethereum הוא מקור פתוח. לכן בטווח הארוך זה יועיל לכל מיני חברות.

עובדה מהנה נוספת היא, שברית אתריום ארגונית פועלת גם על חברות ממשלתיות.

המטרה העיקרית של Alliance Ethereum Enterprise

הברית Ethereum הארגונית רוצה לבנות גרסה פרטית של בלוקצ’יין אתריום ציבורי. יתר על כן, זה יהיה עבור חברים זכאים שיפרטו את צרכיהם כראוי. בעיקרון, יש להם ארבע מטרות עיקריות –

 • תקן קוד פתוח במקום מוצר

EEA רוצה להפוך את אתריום ארגוני לסטנדרט קוד פתוח, ולא רק למוצר מסחרי. בדרך זו כל ענף יכול להשתמש בתקן זה לפיתוח טכנולוגיות. הבניין, המקדם ותומך באופן נרחב בכל טכנולוגיה מבוססת אתריום, נופל במקרה בקטגוריה זו.

אבל מדוע הם הופכים אותו לסטנדרט במקום למוצר? יש לכך סיבות אפשריות.

ראשית, הפיכתו למוצר מגביל את אפשרויותיו. מוצר יכלול יותר מדי תכונות לכל מגזר מקשה על השליטה ואף קשה יותר לשמור על האבטחה. שלא לדבר על העלות הגבוהה יותר לתכונות מיותרות שמגזרים רבים אפילו לא צריכים.

מצד שני, אם חברי הברית Ethereum בארגונים מציעים רק סטנדרטים, שיטות עבודה מומלצות וארכיטקטורת עזר, חדשנים יכולים להשתמש בזה כדי לבנות את המודל שלהם..

לדוגמה, זה יאפשר לבנקים להשיג את האת’רום הארגוני שלהם כרשת הפנימית שלהם. באופן דומה, משתתפים אחרים יכולים גם ליישם בלוקצ’יין ארגוני משלהם לניהול שרשרת האספקה.

יתר על כן, כמקור הפתוח שלה, כל חברה שמייצרת בסיס קוד שיכולה לשמש גם בחברה אחרת תקבל שיתוף. זה סוג התיאום שהם רוצים לפתח ולהקל על חברי האת’רום.

 • לשלוט ולהקל על פיתוח בין תעשיות

EEA תשלוט בכל סוג של פריסת אתריום ארגוני ותקל על פי דרישות הארגון. יתר על כן, סיוע זה בפריסה יעודד גם חדשנים להמציא רעיונות נהדרים.

דרישות הארגון השולטות בהחלט עוזרות בעניין זה מכיוון שחברות רבות לא ממש יכולות להבין את אופי הבלוקצ’יין. עם זאת, אם חברי הברית Ethereum בארגון ייקחו את עמדת השלטון, חברות רבות יקבלו תמיכה באיכות פרמיה. יתר על כן, חברי הברית Ethereum בארגונים יכולים גם לוודא שהחברות עומדות בתקנים בהתאם.

בסופו של דבר זה יציע יותר לצרכנים. לדוגמא, אולי בנק אחד יישם פלטפורמת KYC ב- Ethereum Enterprise. לכן, במקרה זה, חברות Ethereum בארגון יעזרו לעשות את אותו הדבר עבור חברה אחרת. בסופו של דבר, זה יחסוך זמן רב בעלות הפיתוח.

 • להתפתח זה לצד זה עם האתריום הציבורי

האת’רום הארגוני יתפתח במקביל לאת’ריום הציבורי. זה יקבל גם את התכונות הטובות ביותר מבלוקצ’יין הציבורי של את’ריום. תהליך זה מוודא כי כל העדכונים בגרסה הציבורית יהיו אוטומטית גם בבלוקצ’יין הפרטי.

לכן, לא תצטרך לדאוג להוסיף את התכונה בנפרד לפלטפורמה שלך. יתר על כן, חברות הזכויות, חברות הברית Ethereum ידאגו לחלוטין לתהליך העדכון. במציאות, זה אומר שזה פיתרון ללא טרחה. ברור שתקבל את האפשרות לא להוסיף את התכונה אם התכונה נוגדת את אופי הרשת שלך.

בכל מקרה, האת’ריום הציבורי יקבל גם תכונות משתלמות להקים את הארגון הפרטי את’ריום במידת הצורך. לפיכך, שתי הגרסאות ייהנו זו מזו ויוכלו להשתמש ב- dApps בשתי הגרסאות.

לכן, ה- dApp נוצר עבור Ethereum ציבורי, והוא גם יתמוך ב- Ethereum ארגוני. הברית Ethereum הארגונית תוודא זאת.

 • השתמש בתקנים קיימים

חברי הברית Ethereum של הארגון יקלו על כל החוויה שיצרו סטנדרטים ישנים לתוך הבלוקצ’יין הארגוני החדש של Ethereum. היא גם רוצה לרתום תקני קוד פתוח גם מהתפתחויות אחרות. אבל איך זה יעזור?

במציאות, הבלוקצ’יין הציבורי שוחרר בשנת 2015, כך שבתוך 3+ שנים היה לו ניסיון רב מאשר הגרסה הפרטית של הברית Ethereum הארגונית. לכן אם הם אוספים את כל המידע והניסיון מהגרסה הישנה, ​​הם בוודאי יכולים ליצור גרסה פרטית משופרת.

יתר על כן, חברי הברית Ethereum בארגון אינם רוצים לחסר בשום צורה שהיא. הבולטות היא שחברי הברית Ethereum ארגוניים הם בראש סדר העדיפויות. לכן הם זקוקים לכל הניסיון שהם יכולים למנף.

יתר על כן, נקודה מרכזית נוספת היא שלחברות בלוקצ’יין אחרות יש גם סטנדרטים נהדרים של בלוקצ’יין. אם חברי ברית Ethereum ארגוניים ממנפים גם את אלה, הם יכולים להציע את חוויית הבלוקצ’יין העליונה.

מה בדיוק צריכים המפעלים?

לחברות יש דרך אחרת להשתמש ברשתות בלוקצ’יין מאשר לאנשים עם רשת עמיתים לעמית. יתר על כן, עליהם גם לשמור על מידע רגיש בנפח גבוה. יתר על כן, איכות המעקב ואחריות הרשויות על תקנות הן גם תכונות נחוצות מאוד.

מלבד תעודות מזהות אלה, יש לעקוב אחר מעקב אחר מכולות מטען, ביצוע עסקאות, תיוג של פריטי תרופות. אם מתרחשת שגיאה כלשהי במערכת, זה יהיה במחיר ההכנסה. שלא לדבר על חווית לקוח רעה.

בארגונים שכבר הקימו שם מותג, קשה יותר לשמור על הכל בצורה חלקה. יתר על כן, כל שגיאה קטנה עלולה להוביל לקידום רע של המותג שלהם, המהווה סיכון גדול.

בסופו של דבר, כל צורך קטן של ארגונים נופל מארבע קטגוריות עיקריות –

 • הרשאה:

במקרים רבים של שימוש ארגוני נדרשים רק אנשי קשר מורשים לראות את הרשת. פירושם של גורמים אחרים להיות מעורב בפגיעה חסויה ברשת. במציאות, אדם מורשה צריך לקבל גישה למידע מסוים. יתר על כן, הם יזדקקו גם לגישות כתיבה וקריאה שונות בהתאם למצב העובד שלהם.

 • פְּרָטִיוּת:

חברות עוסקות בכל מיני נתונים עסקיים כגון מחיר, כמות, שם מוצר, כתובת, מידע פיננסי וכו ‘. יתר על כן, על אלה להיות בעלי הרשאות גישה מיוחדות בהתבסס על תפקידי המשתתפים..

למשל, משלח לא צריך לראות מה יש במכולה המשלוח, אלא הוא רק צריך לדעת שהמכולה הגיעה היטב.

מצד שני, בנקים לא יאפשרו לכולם לראות את פרטי העסקאות של זה מכיוון שזו הפרת אבטחה מסיבית. אתה כמובן לא רוצה שאנשים אקראיים אחרים יראו למי אתה שולח את הכסף שלך, נכון? לכן פרטיות היא נושא גדול כשמדובר בצרכים ארגוניים.

 • ביצועים:

במציאות, ארגונים צריכים להיות בעלי יכולת לעבד אלפי עסקאות בכל שנייה. יתר על כן, הם צריכים להיות בעלי יכולות לסבול נחשולים תקופתיים ברשת.

אפילו עיכוב אחד ייצור קו של עיכוב עסקות, שיגרום למפל אירועים. יתר על כן, בימינו, עם כל הכלכלות ברשת, זה הופך להיות קשה לשמור על כל מיני אימות, אוספים, של סוגים שונים של עסקאות..

ככל שאנשים רבים יותר משתמשים ברשת, הרשת צריכה לקבל אפשרויות לשמור על העסקה בשנייה בהתאם. במקרים רבים, יותר מדי משתתפים נוטים להאט את העניינים, אך ארגונים צריכים להיות מעל לסוגיה זו.

 • סוֹפִיוּת:

מוסדות משלמים סכומים גדולים על בסיס יומי. עם זאת, ללא הוודאות בעסקה, אף מפעל אינו יכול לסמוך זה על זה על שיתוף פעולה מלא. ולכן הם צריכים לדעת את תוצאות העסקאות שלהם במהירות האפשרית.

הכספים צריכים להיות טובים וכל התשלומים על כך צריכים להיות סופיים. בדרך זו, שני הצדדים יוכלו לנהל עסקים זה עם זה בצורה הרמונית.

פרק 3: היתרונות של אתריום ארגוני

Enterprise Ethereum blockchain הוא עלות נמוכה, גמישה, פתוחה ומתאימה לעסקים בין מספר רב של ארגונים. יתר על כן, בכל הנוגע לתיאום נתונים, בלוקצ’יין Ethereum ארגוני פועל כמו שכבה המופצת בדרך כלל.

אבל זה קורה עם ארכיטקטורה ייחודית המאפשרת לארגונים לשלב אותה במערכת שלהם. יתר על כן, שכבה זו יוצרת אפשרויות חדשות ומחזקת את המערכת לעסקים בלעדיים.

מחסנית Ethereum Blockchain Stack

אבל חברי Ethereum ארגוניים יקבלו יותר תכונות מאלה. בואו נראה מה הם באמת יקבלו מהבלוקצ’יין הארגוני Ethereum –

 • קוד פתוח

כל הפריסות של Ethereum Enterprise הן קוד פתוח לחלוטין. לכן, כל חברה או מפעל יכולים לנצל באופן מלא את בלוקצ’יין האתריום הארגוני באופן חופשי. כיוון שמפתחי הקוד הפתוח שלה יכולים לבצע שינויים בקוד או להוסיף תכונות בהתאם.

יתר על כן, לטכנולוגיות קוד פתוח נפתרות בעיות באגים מהירות יותר.

 • תיאום נתונים

הארכיטקטורה של Enterprise Ethereum שומרת על תיאום נתונים בין כל משתתפי הרשת. יתר על כן, חברי Ethereum ארגוניים יקבלו הקצאת נתונים ואמון טוב יותר בקרב כל המשתתפים.

במציאות זה יאפשר להם לא להיות תלויים ברשות מרכזית. יתר על כן, זה גם יאפשר לחברי Ethereum הארגוניים לנהל את המערכת בהתאם ללא הפרעה.

 • פריסה מהירה

מגובה על ידי Blockchain כספק שירות, Enterprise Ethereum מציע פריסה קלה ומהירה יותר של טכנולוגיית blockchain. יתר על כן, blockchain כספק שירותים כמו Kaleido או Azure באמת הופך אותו לנוח יותר לפריסה קלה של רשתות Blockchain ארגוניות של Ethereum..

יתר על כן, פתרונות אלה אכן הופכים את זה לפשוט מאוד, מכיוון שלא תצטרכו לקודד הכל מאפס. זה חוסך הרבה זמן ואנרגיה, יחד עם משאבים.

 • רשתות מורשות

באמצעות Blockchain Enterprise Ethereum תקבלו רשתות מורשות מיוחדות ואף סביבות קונסורציום עם תכונות ציבוריות של Ethereum. במציאות, זהו אחד ההבדלים המשמעותיים עם הגרסה הציבורית של את’ריום.

ברוב המקרים ארכיטקטורת הרשת מאפשרת לחברי את’ריום ארגוניים מיוחסים לעבוד כשומרי סף. אז המשמעות היא שהאדם יכול להפסיק את ההוצאות להורג ואף לשלוט במי שייגש לסביבת הרשת.

יתר על כן, אירועים פרטיים אלה של Ethereum blockchain מתאימים לחלוטין לכל מקרי שימוש.

 • גודל רשת

ה- MainNet מסוגל להתמודד עם גדלי רשת גדולים, אם כי מרבית פריסות הארגון אינן משתמשות בצמתים רבים להפעלת המערכת. עם זאת, הוא מסוגל לחלוטין לטפל במאות צמתים בבת אחת מבלי להאט. יתר על כן, אתה יכול אפילו ללכת על מיליוני משתמשים בסביבת רשת אחת.

אבל יש חשש אם זה רק תיאורטי או מעשי. כפי שכבר אמרנו שרבים עובדים רק עם מעט צמתים כגון עשרה צמתים. לכן, מבחינה טכנית אין שום התייחסות למערכת רשת קיימא ועצומה.

ברור שזה גורם קריטי מכיוון שקונסורציות ארגוניות הן בדרך כלל מערכת רשת רחבה יותר. לכן הם יצטרכו יותר תחזוקה.

 • עסקאות פרטיות

ארגון ה- Block Ethereum הארגוני יכול להשיג רמות שונות של פרטיות באמצעות קונסורציות פרטיות ופרוטוקול שכבת עסקאות פרטיות.

יתר על כן, תכונה זו תבטיח שכל חברי Ethereum הארגוניים יוכלו לפעול בפרטיות מלאה מבלי לחשוף מידע עסקי כלשהו. יתר על כן, זוהי גם הרחבה לאת’ריום הציבורי הקודם.

יישומים רבים מבוססי Ethereum מציעים אפשרות זו כעת. לכן, אם אתם מבולבלים עם האם את’ריום ארגוני מסוגל לטפל בעסקאות הפרטיות שלכם, אז תהיו בטוחים כי זה יכול.

 • מדרגיות וביצועים

עם קונצנזוס מותאם אישית, זמן חסימה וגבול הגז הארגוני של Ethereum יכול להעלות על ביצועי ה- Ethereum הציבוריים. שלא לדבר על זה, זה יכול להגדיל מאות עסקאות תוך שנייה. הוא מציג מנגנון קונצנזוס חדש כגון הוכחת סמכות, הוכחת זמן שחלף וכו ‘.

במציאות עליכם לדעת כי את’ריום ציבורי עובד על הוכחת עבודה, שהיא די איטית וקונצנזוס רעב כוח. אך לארגונים יש צרכים משמעותיים יותר. וההוכחה לעבודה אינה יכולה לספק את כל הצרכים הללו בהיותם קונצנזוס לקוי.

זו הסיבה שהם הציגו קונצנזוס מותאם אישית עבור חברי את’ריום ארגוניים. פרוטוקולים אחרים, כגון חיתוך או חישוב מחוץ לרשת, מגדילים גם את התפוקה הכוללת.

 • סוֹפִיוּת

ה- Block Ethereum של הארגון מגיע עם מקרים ברשת כדי לוודא שכל העסקאות הן סופיות באופן מיידי ללא כל התעסקות. יתר על כן, זהו אחד הצרכים הארגוניים המבוקשים מכולם. סופיות יוצרת ביטחון ואמון בקרב השותפים העסקיים.

עם מנגנון קונצנזוס משופר, לא לגמרי בלתי אפשרי להיות סופית מיידית יותר. אז, כעת כל חברי Ethereum הארגוניים יכולים ליהנות מסופיות עסקית מיידית ללא כל דאגות.

 • שכבת תמריץ

שכבת התמריצים מענישה פעילות מרמה ומקדמת התנהגות משתמש טובה. במציאות שכבה זו הכרחית מכיוון שהרשת צריכה להיות מאובטחת לחלוטין מבפנים ומבחוץ.

אם עובדים פנימיים או חברי Ethereum ארגוניים פועלים במרמה, אזי יש לכך השלכות. יתר על כן, יוזם זה גורם למשתתפים לעקוב אחר הכללים כהלכה ולקבל תגמולים טובים מבחינת מעשיהם.

 • טוקניזציה

חברות יכולות לסמל כל נכס בארכיטקטורת Ethereum הארגונית כדי לייעל את עסקיהם. אז מה זה אומר עבור החברה שלך? פירוש הדבר שלא תהיה מחויב להשתמש רק באסימני אתריום כדי לתדלק את הרשת שלך.

זה בעיקר מתייחס לאינטואיציות פיננסיות שכן הם צריכים לעבוד באופן עצמאי ללא אזיקים של אסימון אחד בלבד. לדוגמא, מיזם נדל”ן יכול לסמל את נכסי הנדל”ן ולהשתמש בהם ברשת. זה קצת פורמט דיגיטלי מכל סוג שהוא.

 • תקנים

אתריום ארגוני מגדיר את הרכיבים המבניים כסטנדרטים המסייעים בפריסה מהירה. יתר על כן, התקן הספציפי עוזר לחברי את’ריום הארגוניים לשמור על רשת טרייה ואיתנה.

פרוטוקולים כגון עיצוב אסימונים (ERC20), אחסון מבוזר (נחיל), שמות הניתנים לקריאה אנושית (ENS) והודעות מבוזרות (Whisper) מסייעים למערכת האקולוגית.

יתר על כן, עם הבלוקצ’יין הפרטי של חברת Ethereum, תקבל יותר סטנדרטים חדשים לשימוש ביישום החדש שלך.

 • יכולת פעולה הדדית

לא יהיה נעילת ספק. כך שמשתמשים יוכלו להפעיל רשתות פרטיות בכל סביבת ענן עסקי. בדרך כלל, במקרה של ספקים העוסקים בתוכנה, הם נוטים להיות נעולים.

זו לא אסטרטגיה טובה ולא מקדמת פתיחות או שיתופי פעולה. עם זאת, זה לא אותו מקרה לגבי אתריום ארגוני. לדוגמא, חברי Ethereum ארגוניים יכולים להשתמש בשירותי האינטרנט של אמזון בענן העסקי של בלייד-קאלייד.

 • זול

כל הארגונים יוכלו להשיג יישום בלוקצ’יין בעלות נמוכה יותר. בדרך זו, אף ארגון לא ירגיש עמוס בתווי מחיר מיותרים. זה היבט חשוב שיש לקחת בחשבון. למרות שלארגונים יש את היכולת להשקיע הרבה כסף, עדיין, בטווח הארוך, זה עלול להפוך גם לנטל.

אך מכיוון שלאתרום לארגון אין טווח מחירים גבוה יותר, קל לך יותר לפרוס באמצעותו את הבלוקצ’יין שלך.

פרק 4: ערימת אדריכלות של בלוקצ’יין האתריומי הארגוני

1. שכבת יישום

שכבת היישום היא השכבה הראשונה של מחסנית Ethereum הארגונית. יתר על כן, הוא יושב על גבי זה. השכבה מכילה את כל הרכיבים המשמשים על גבי שכבת הליבה בערימת האתריום הארגונית.

הוא מכיל שלוש שכבות משנה –

 • Ð שכבת משנה של אפליקציות
 • חוזי תשתית ותת שכבתי
 • שכבת משנה של כלי חוזה חכמים

אנו נדון בכל שכבה של ערימת האתריום הארגונית בכדי לתת לך הבנה טובה יותר של הרשת הפרטית.

 • Ð שכבת משנה של אפליקציות

נתחיל משכבת ​​המשנה של DApps. מאוחר יותר זה מכיל את כל היישומים המבוזרים הפועלים על גבי בלוקצ’יין פרטי Ethereum הארגוני. יתר על כן, היישומים המבוזרים עשויים להשתמש בתוסף ה- JSON-RPC API הארגוני Ethereum כדי לתפקד.

יתר על כן, תוכלו למצוא כלים רבים לניטור בלוקצ’יין, חוקרי בלוקצ’יין וכלי בינה עסקית בתוך שכבת המשנה.

לכן, השכבה העליונה ביותר מכילה בעיקר כל מיני יישומים מבוזרים המשתמשים בסיומות אתריום ארגוניות.

 • חוזי תשתית ותת שכבתי

שכבת המשנה של חוזי תשתית ותקנים מכילה את כל הסטנדרטים המתהווים עבור מחסנית הליבה הארגונית של Ethereum. יתר על כן, שכבה זו מציעה גם מאפשרים ליישום אחר הבנוי על בלוקצ’יין הפרטי של האתריום.

הוא מכיל כמה אלמנטים. בואו נסתכל עליהם, נכון?

 1. תקני זהות מבוזרים: קרן הזהות המבוזרת (DIF) מפתחת תקני זהות מבוזרים שונים. באמצעות אלה תוכלו לאחסן את הזהות הדיגיטלית של המשתתפים בערימת Ethereum הארגונית.
 2. בקרת גישה מבוססת תפקידים (RBAC): מערכת בקרה זו מיועדת בעיקר לאימות. יתר על כן, זה גם עוזר לרשת להגביל כל משתמש לא רצוי. לכן, האדם המורשה היחיד יכול להיכנס למערכת המובילה לבלוקצ’יין פרטי של חברת Ethereum.
 3. ממשל רשת: מודל ממשל הרשת למעשה מוודא מי נכנס לרשת ומי לא יכול. יתר על כן, אתה יכול לתת גישה לצמתים ספציפיים לחלקים ספציפיים ברשת. במציאות זה גם מבטיח שמירה על חילופי דברים.
 4. תקני אסימון: ישנם תקנים סמלים רבים הזמינים בממשקים. בדרך כלל, השתמשת בכלכלת האסימונים באמצעות תקנים אלה. אלה כוללים בעיקר – [ERC-20], [ERC-721], [ERC-621], [ERC-827] ו- [ERC-223].
 5. שירות שמות אתריום: ENS מציע הליך מיפוי מאובטח לשמות המשתמשים הקריאים על ידי האדם. לכן, במקום שיהיו רק כתובות את’ריום, תוכל לקבל שמות עבור תכונות שרשרת כבויות ומחוצה לה.
 • שכבת משנה של כלי חוזה חכמים

ה- Blockchain הפרטי של Enterprise Ethereum מקבל את כלי החוזה החכמים מהאת’רום הציבורי. יתר על כן, זה כולל כל מיני כלי חוזה חכמים כגון ניפוי באגים, מהדרים, מנתחים משויכים, שפות ואפילו שיטות לאימות פורמלי..

עם זאת, זה לא נגמר כאן. יש עוד מאיפה אלה הגיעו! כל סוג של יישום של מחסנית Ethereum ארגונית צריך להציע כלי ניפוי ופריסה לחברי Ethereum הארגוניים.

לדוגמה, בדרך כלל, באת’ריום הציבורי יש כמהין ורימיקס, ניפוי איתור קשר חכם וכלי פריסה. כמו כן, כל יישום נאלץ להרחיב את שיטת האימות הרשמית עבור הבלוקצ’יין הפרטי של Ethereum.

אך כיצד משתמש ערימת Ethereum בכלים אלה? ובכן, לשם כך ישנם רכיבים רבים בביצוע שכבת המשנה. יתר על כן, באמצעות ציוד זה כלי החוזה החכם פועלים. נדבר על שכבת המשנה לביצוע בהמשך המאמר.

2. שכבת כלים

זה מגיע עם ממשקי ה- API לתקשורת עם לקוחות. יש צורך ב- API ה- JSON-RPC העיקרי להגשת עסקאות ולפריסת חוזים חכמים. יתר על כן, ממשקי API אחרים מתקשרים לשירותים חיצוניים ומקיימים פעולות בין-בלוקצ’ייניות. בקיצור, זה מגיע עם שלוש שכבות משנה. בואו נראה מה הם –

 • שכבת משנה של אישורים ותעודות
 • שכבת משנה של כלי אינטגרציה ופריסה
 • שכבת משנה של ממשקי לקוח

עכשיו בואו נראה מה כל אחד מהם כולל.

 • שכבת משנה של אישורים ותעודות

כאן מתיר הרשאה ליכולתו של כל צומת להצטרף לרשת הבלוקצ’יין. יתר על כן, הוא ממחיש גם אנשים שביצעו תפקידים ספציפיים במערך האתריום הארגוני. לדוגמא, רק חלק מהצמתים שנבחרו יוכלו לעבוד כמאמתים. מצד שני, משתתפים אחרים יוכלו ליצור חוזים חכמים.

מחסנית Ethereum Enterprise מציעה גם בלוקצ’יין פרטי של Enterprise Ethereum עם עסקאות פרטיות. עם זאת, ישנן רמות שונות של פרטיות בתוך הערימה. בדרך כלל אלה כוללים הרשאות קישוריות צומת, אחסן עסקאות פרטיות, העברת הודעות, שליטה במה שאחרים רואים, הרשאת השתתפות וכו ‘..

הוא כולל גם הצפנה קריפטוגרפית להגנה על נתוני עסקאות.

צמתים

ישנם כמה סטנדרטים או כללים שאתה צריך לעקוב אחריהם ביישום מחסנית Ethereum ארגונית. בדוק כמה מהכללים הללו עבור הבלוקצ’יין הפרטי של חברת Ethereum.

יישומי מחסנית Ethereum ארגוניים צריכים לציין כבר מההתחלה את רשימת העמיתים שישמשו כצמתים.

כל הבלוקצ’יין הארגוני של Ethereum צריך להציע את היכולת לאפשר ולהשבית חיבורי עמיתים.

יתר על כן, עליו גם לציין אילו צמתים יכולים להצטרף לרשימה ברשימת ההיתרים. באופן דומה, עליהם להחזיק ברשימה השחורה של הצמתים שלא יכולים להיכנס למחסנית Ethereum הארגונית.

אתה יכול אפילו לציין צמתים ספציפיים ברשימת ההיתרים באמצעות ממשק. לדוגמא, זו יכולה להיות עסקת חוזה חכמה או שימוש ב- API. יתר על כן, אותו כלל תקף גם לרשימה השחורה. אז תוכל לציין את צמתי הרשימה הלבנה והרשימה השחורה באמצעות ממשק.

עם זאת, כל מחסנית Ethereum ארגונית תמיד צריכה להציע דרך לאשר את כל הצמתים ברשת. זה בעצם מטעמי ביטחון ופרטיות.

הסמכת זהות צומת

איך מאשרים צומת? אתה יכול לשמור על חוזה חכם ייעודי עבור צמתים לרשימת היתרים. כנ”ל לגבי צמתים עם רשימות שחורות. יתר על כן, אתה יכול לשמור חוזה חכם נוסף עבור אותם ברשימה השחורה.

כמו כן, בתור דמי הכניסה, אתה יכול לאפשר עלות מסוימת כגון כמות הגז לכניסה לבלוקצ’יין הפרטי של את’ריום. עם זאת, זה לא חובה. רישום היתרים והרשימה השחורה צריכים לעשות את העבודה.

ארגון הבלוקצ’יין הפרטי Ethereum מציע גם מנגנון ספציפי להגדרת אשכול צמתים שעושים עבודה מסוימת.

משתתפים

יישומי מחסנית Ethereum ארגוניים צריכים לציין כבר מההתחלה את רשימת העמיתים שיכולים להגיש עסקאות. כי כשמדובר בארגון, לא כולם יוכלו לבצע עסקות ברשת.

הוא פועל על פי אותם כללים עבור הצמתים שבהם הוא הגביל את הגישה בלבד. אך ברגע שהצמתים נמצאים במערכת הרשת, יהיו כמה אנשים עם גישה גדולה יותר לעסקאות.

יתר על כן, עליו גם לציין לאילו משתתפים יכולה להיות גישה לעסקאות ברשימת ההיתרים. באופן דומה, עליהם להיות ברשימה השחורה של הצמתים שאין להם גישה לעסקאות.

אתה יכול אפילו לציין צמתים ספציפיים ברשימת ההיתרים באמצעות ממשק. לדוגמא, זו יכולה להיות עסקת חוזה חכמה או שימוש ב- API. יתר על כן, אותו כלל תקף גם לרשימה השחורה. אז תוכל לציין את צמתי הרשימה הלבנה והרשימה השחורה באמצעות ממשק.

עם זאת, יש הבדל גדול. אם משתתף רוצה להישאר אנונימי ברשת, חברי Ethereum ארגוניים יתמכו בכך. עם זאת, רמת ההרשאות של עסקאות מגיעה גם עם מערכת חוקים משלה. אז משתתף יכול למעשה לבצע שלושה סוגים של מעברים –

 • השתמש בחוזה חכם.
 • התקשר לפונקציה לשינוי אופי החוזה החכם.
 • רק שיהיה לך מעברי ערך פשוטים.

חשבונות אתריום

ישנם חשבונות Ethereum מסוימים שגם אתם צריכים לתחזק! לכן, לשם כך, Blockchain הפרטי של Enterprise Ethereum מעניק רשימת היתרים שתחזק אותם. עם זאת, הכל יסתכם בגורם אם תזדקק לחשבונות Ethereum למקרי השימוש בארגון שלך.

אם אתה רוצה ליישם אותו, עליך לעשות זאת דרך ממשק כגון שימוש ב- API או חוזה חכם.

 • שכבת משנה של כלי אינטגרציה ופריסה

ספריות אינטגרציה

ארגון ה- Blockchain הפרטי של Enterprise Ethereum יציע ספריות אינטגרציה. זה נועד לאפשר נוחות רבה יותר לאינטראקציה באמצעות כריכות שפה שונות.

יתר על כן, ישנם כמה ספריות שילוב עבור זה כגון REST API, [מאגרי פרוטוקולים], [Nethereum], [web3.js] ו- [web3j].

מערכות ניהול ארגוניות

כדי לוודא שאתה יכול לשלב באופן מלא את מערכת ניהול הארגון, יש יכולות מסוימות מוכנות לארגון. יתר על כן, מדובר בכמה טכניקות נפוצות, ספריות, ממשקי API וכו ‘.

זה לא הפיתרון היחיד עבור ארגונים בבלוקצ’יין הפרטי של חברת Ethereum. במציאות, כל היכולות הללו כוללות את היכולת –

 • פרוס באמצעות מערכת התצורה הארגונית ומערכות פריסת תוכנה מרחוק.
 • עזרה בשינוי התצורות ברשת פריסה.
 • בדוק את התצורות ברשת את’ריום הפרוסה.

מערכת הניהול מוסיפה עוד מערכת דיווח על תקלות תוכנה מוכנות לארגון לטיפול במהירות בכל התקלות במערכת. אלה כוללים בעיקר:

 • שמור תיעוד של מצבי תקלה בתוכנה.
 • צור אירועים לניהול כל תקלות התוכנה.
 • קבל את כל פקודות האבחון ממערכת הניהול והפעל ניתוח.

מערכות ניהול שונות

אם תרצה, תוכל לשלב מערכת ניהול ביצועים מוכנה לארגון. יתר על כן, השג לעצמך את כל המדדים הרלוונטיים לניהול ביצועים, כך שתוכל להשוות את המערכת שלך עם התקן ולראות כיצד היא מתפקדת בפועל.

זה החלק הכי טוב במערכת ניהול הביצועים. לכן, אם אתה רואה שהמערכת שלך לא מתפקדת כנדרש, חברי Ethereum ארגוניים יעזרו לך לפתור אותה.

כלי נפלא נוסף הוא מערכת ניהול האבטחה. יתר על כן, מערכת ניהול האבטחה מתעדת כל אירוע ותעבורת רשת כדי שתוכל לגלות כל הפרות אבטחה באופן מיידי.

עם זאת, תזדקק גם ליכולות ניתוח היסטוריות כדי לעקוב אחר כל המידע ההיסטורי של הרשת. בכל מקרה, אתה נתקל בשגיאה שאתה יכול פשוט לנתח את היסטוריית הרשת ולראות מה גרם לבעיה. יתר על כן, זה גם יעזור לך לשפר את הרשת שלך בעתיד.

עם זאת, תוכל לקבל תמיכה במערכות ניהול אחרות כגון ניהול שירותי יישומים (ASM), ניהול ארגוני מבוסס אינטרנט (WBEM) ו- Common Management Information Protocol (CMIP).

 • שכבת משנה של ממשקי לקוח

JSON-RPC

זהו פרוטוקול שיחות קל משקל שבו הוא משתמש ב- JSON כפורמט הנתונים. יתר על כן, יש מפרט מסוים למספר מבני נתונים יחד עם אופן העיבוד שלהם. כאן, JSON פירושו JavaScript Object Notation, שהוא פורמט החלפת נתונים קל משקל.

יתר על כן, השפה שלה עצמאית, כלומר אתה יכול לקרוא ולכתוב בקלות באמצעות פורמט זה של מחלף נתונים.

עם זאת, ה- API של JSON-RPC משמש בעיקר לקישור היישום המבוזר ללקוחות אתריום בבלוקצ’יין הפרטי של אתריום..

בין שרשרת

מכיוון שיש סוגים רבים של פריסת בלוקצ’יין באמצעות פנקסים ופרוטוקולים שונים, יש צורך במתווכים בין-שרשרתיים אם ברצונך לאפשר אינטראקציה ברשתות הבלוקצ’יין. יתר על כן, כאשר פתרונות ארגוניים אחרים מציעים מדרגיות ופרטיות, הבין-שרשרת יכולה להיות בשכבה 2, שם היא יכולה לתקשר עם האתריום הציבורי וליהנות מכל היתרונות..

לכן, עדיף ללכת ליישום בין-שרתי, כך שתוכלו למנף בקלות את היכולות של הבלוקצ’יין הציבורי.

אורקלים

ישנם מקרים רבים בהם חוזים חכמים יצטרכו לקבל מידע בעולם האמיתי לצורך ביצועו. אבל איך זה ישיג את זה? ובכן, כאן באים האוראנקלים להצלת היום. במציאות, אורקל מגשרת על הפער בין הרשת הפנימית לעולם החיצון.

לכן, באמצעות אורקלים, חוזים חכמים מתקשרים בעיקר עם העולם האמיתי לאיסוף מידע.

3. שכבת פרטיות וקנה מידה

זו השכבה העיקרית השלישית של ארכיטקטורת האתריום הארגונית. זה מגיע גם עם שתי שכבות משנה. הם –

 • שכבת משנה לפרטיות
 • שינוי גודל שכבת משנה

בואו לבדוק כיצד עובדות שכבות משנה אלו בפועל!

 • שכבת משנה לפרטיות

משמעות פרטיות, בהקשר זה, היכולת לשמור על מידע חסוי בעת ביצוע עסקאות עם אנשים אחרים או מרובים. יתר על כן, זה גם ייתן לך את היכולת לבחור אילו נתונים לחשוף בזמן שאתה מבצע עסק עם אדם אחר.

פתרונות Ethereum ארגוניים יציעו אפשרות לעסקה פרטית כמו פתרונות בלוקצ’יין ארגוניים אחרים. יתר על כן, תוכל להגיע לפרטיות ברמות שונות, כגון הרשאות קישוריות או הרשאות ברמת המשתמש. אז בקיצור, תוכלו לשלוט מי יכול לראות את העסקאות הפרטיות הללו גם אם לא השתתפו בעסקה עצמה.

ברשת

ישנן הרבה טכניקות מקוונות לפרטיות ואבטחה בתוך פתרונות Ethereum הארגוניים. יתר על כן, אלה כוללים טכניקות אבטחה כגון הוכחות טווח, חתימת טבעת או ZK-SNARKS. בדרך כלל, כל אלה הופכים את העסקה הפרטית לחלקה יותר ללא בעיות.

מחוץ לרשת

מחשוב מהימן מחוץ לרשת המשולב בפתרון Ethereum הארגוני פועל כיחידת עיבוד מחוץ לרשת. יתר על כן, זה עוזר לעבד בצורה יעילה ובאופן מאובטח את כל החוזים והעסקאות החכמות, תוך שמירה על הסקלביליות הדרושה. עם זאת, אין סיכוי להפרות אבטחה.

לכן, באמצעות פתרונות Ethereum ארגוניים, אתה יכול לבצע פעולות מחוץ לרשת עם פרטיות רבה יותר ואפס בעיות אמון.

עסקאות פרטיות

רבים מהמשתמשים בפתרונות Ethereum הארגוניים צריכים לעמוד בכל ההיבטים החוקיים של פרטיות. לכן, כל דבר שקורה במרמה יהיה תחת מכ”ם החוק. לכן, אין בעיות משפטיות כשאתה משתמש ברשת.

אם מישהו עשה משהו מזיק או נגד הכללים, אתה יכול ללכת לחוק לבקש עזרה. לדוגמא, כל הבנקים באיחוד האירופי יצטרכו לעמוד בהנחיית שירותי התשלומים המתוקנת של האיחוד האירופי אם הם רוצים להציע שירותי תשלומים באמצעות הרשת..

יתר על כן, אם הם רוצים להציע אחסון למידע אישי, עליהם לעמוד בתקנות הגנת המידע הכלליות. כל משתמשי Ethereum ארגוניים יצטרכו להעביר את כוונתם כאשר הם שולחים את העסקה באמצעות ה- JSON-RPC API לצורך קריאת הפונקציה..

יתר על כן, הפרמטר מציין בעיקר באיזה סוג עסקה מדובר במהלך זמן הריצה. באופן ספציפי, יש בעיקר שני סוגים של עסקאות בערוץ הפרטי:

 • עסקאות פרטיות בלתי מוגבלות
 • עסקאות פרטיות מוגבלות

בדרך כלל, נתוני עסקאות מגיעים בעיקר עם שני חלקים – נתוני מטען ומטא נתונים. נתוני מטען הם למעשה תוכן העסקה. מצד שני, מטא נתונים הם המידע הדרוש לביצוע כל עסקה כראוי.

עם זאת, בכל פתרונות ה- Ethereum הארגוניים, כל העסקאות הפרטיות צריכות לתמוך בשיטות הבאות –

עסקה שבה נתוני המטען יועברו למשתתפים. אז, המשתתפים יוכלו לקרוא את התוכן ישירות. לכן זה הופך אותה לעסקה פרטית מגבילה.

בשני, נתוני המטען יועברו לכולם ברשת המשתתפת. עם זאת, רק המשתתפים הישירים יכולים לקרוא את המידע. לכן עסקאות מסוג זה הן עסקאות פרטיות בלתי מוגבלות.

מאפייני העסקאות הפרטיות המוגבלות

כל פתרונות Ethereum ארגוניים יציעו טכניקת סימון לשמירה על נתוני המטען. זה יכול להיות הצפנה הצפנתית מכיוון שאף אחד אחר מלבד המשתתפים לא יוכל לראות את הפרמטרים.

הוא תומך גם באפשרות מיסוך לנתוני המטען במהלך העסקה. פעמים רבות יש בעיה ביטחונית מאסיבית בזמן המעבר. ארגונים רבים שוכחים לשים אבטחה נוספת לרגעים אלה. עם זאת, פתרונות אתריום ארגוניים השיגו את גבך לכך.

לכל מטא הנתונים של העסקה יהיו יכולות מיסוך, בעיקר בשיטה הצפנתית זהה כמו נתוני המטען. באופן דומה, זה מגיע גם עם ניירות ערך במהלך העסקה.

כל הצמתים אשר ישדרו את העסקה אך למעשה הם אינם לוקחים חלק בה אינם יכולים לאחסן את נתוני מטען העסקה יחד עם המטא-נתונים. אם יקרה דבר כזה, כל השחקנים הרעים יתמודדו עם בעיות משפטיות.

עבור העסקה המוגבלת, יהיה עליכם להגדיר את הפרמטר של JSON-RPC כמוגבל.

כך שבכל מקרה, כפי שאתה יכול לראות, לאף גורם אחר מלבד המשתמשים העסקיים לא תהיה גישה אליו. כך שמשתמשים אחרים לא יוכלו לראות את רשימת הכתובת המשתתפת, את הצד השולח או את סכום העסקה.

לחוזים ציבוריים חכמים יש קבוצה משנה מגבילה של הצדדים אם מעורבים מספר צדדים. עם זאת, מכיוון שהרשימה מסונכרנת ומאושרת בהתאם לכך, היא יכולה להתייחס לנתונים גם בחוזים ציבוריים חכמים.

מאפייני העסקאות הפרטיות הבלתי מוגבלות

זה עובד באופן דומה לביצוע העסקה המוגבלת. עם זאת, במקרה זה, כל העבודה עוברת לשמירת המטען והמטא נתונים עבור העסקה הבלתי מוגבלת, מה שאומר שהיא תומכת גם בהצפנה קריפטוגרפית..

הוא תומך גם באפשרות מיסוך לנתוני המטען במהלך העסקה. פעמים רבות יש בעיה ביטחונית מאסיבית בזמן המעבר. יתר על כן, ארגונים רבים שוכחים לשים אבטחה נוספת לרגעים אלה. עם זאת, פתרונות אתריום ארגוניים השיגו את גבך לכך.

לכל המטא-נתונים של העסקה יהיו יכולות מיסוך, בעיקר תוך שימוש באותה שיטה קריפטוגרפית כמו נתוני המטען. באופן דומה, זה מגיע גם עם ניירות ערך גם במהלך העסקה הבלתי מוגבלת.

כל הצמתים אשר ישדרו את העסקה אך למעשה הם אינם לוקחים חלק בה אינם יכולים לאחסן את נתוני מטען העסקה יחד עם המטא-נתונים. אם יקרה דבר כזה, כל השחקנים הרעים יתמודדו עם בעיות משפטיות.

עבור העסקה המוגבלת, יהיה עליך להגדיר את הפרמטר של JSON-RPC ללא הגבלה.

עם זאת, יש קצת שינוי. במקרה זה, נתוני המטען עוברים לכל הצמתים בפורמט הצפנה. לכן, במידת הצורך, הרשת יכולה לשחזר את המידע שלוקח חלקים מכל שאר הצמתים ברשת.

יתר על כן, כל עסקה מתמטית תזדקק לאימות באמצעות אפס ידע. זהו ההבדל העיקרי בין עסקאות בלתי מוגבלות למגבלות. יתר על כן, כל אימות צומת יצטרך להשתתף בגישה של אפס ידע.

בעיקרון, ידע אפס ידרוש כתובת התגנבות, חתימה נכונה וערבוב כדי לוודא שהנתונים מוצפנים. עם זאת, גישה זו לא מאפשרת לחדור למערכת. אז זה עדיין מציע אבטחה.

תכונות אחרות

כל פתרונות Ethereum ארגוניים יגיעו עם האפשרות לקבוע את הפרמטרים בעסקה הפרטית הבלתי מוגבלת. יתר על כן, היא גם מוודאת כי המשתתפים יגיעו להסכמה על עסקאותיהם הפרטיות.

מלבד זאת היא גם מסמיכה להציע הרשאה נפרדת במקרה של –

 • פריסת חוזה חכם.
 • שינוי מצב החוזה החכם.
 • בצע עסקת ערך פשוטה.
 • שינוי גודל שכבת משנה

לכל ארגון תהיה דרישה לטפל במספר גבוה יותר של קצב עסקאות ולבצע משימות חישוביות כבדות. עם זאת, זה אכן דורש קנה מידה רב, לא מצליח? לכן ישנן שיטות שונות להגדלת קצב העסקה מבלי להשפיע על הרשת בצורה רעה.

ישנם בעיקר שני סוגים של קנה מידה בשרשרת ובלא שרשרת. בואו נראה מה הם –

ברשת

קנה מידה על השרשרת מתרחש בעיקר בשכבה 1 בארכיטקטורת האתריום הארגונית. מה שהוא עושה זה שהוא משנה את פרוטוקול Ethereum כך שיתאים לצרכי העסקה טוב יותר.

מחוץ לרשת

קנה המידה מחוץ לרשת מתרחש בשכבה 2 של ערימת האדריכלות של פתרונות Ethereum הארגוניים. עם זאת, במקרה זה, זה לא משנה את פרוטוקול Ethereum לטיפול בעסקאות נוספות.

הטריק כאן הוא לשפר את קנה המידה על גבי השרשרת באמצעות פרוטוקולי שכבה 1 ושכבה 2 כדי להגיע לשיעור עסקאות מיטבי.

חישוב מחוץ לרשת

קנה המידה מחוץ לרשת לוקח למעשה חלק מהעומסים החישוביים של קנה המידה ברשת. יתר על כן, עם יותר מדי בקשות ברשת, קשה להתמודד עם כל כך הרבה לחץ חישובי. עם זאת, מחשוב מחוץ לרשת מציל בעיקר את היום.

לכן, כל פתרונות ה- Ethereum הארגוניים צריכים לתמוך בעיבוד מחוץ לרשת של חוזים ועסקאות חכמות.

ביצועים

הביצועים כאן מתייחסים בעיקר לביצועים הכוללים של רשת הבלוקצ’יין. במקרה אידיאלי, גם אם השימוש ברשת גדל, אין השפלה כלשהי בביצועים. עם זאת, פתרונות בלוקצ’יין ארגוניים רבים אינם יכולים להבטיח את ההבטחה הזו.

עם זאת, חברי הברית Ethereum בארגון תמיד מבטיחים שהם יכולים להמשיך ולבצע את אותם ביצועים גם אם הנטל יגדל.

יתר על כן, חברי הברית Ethereum בארגון מקיימים תוכנית הסמכה ומציינים כמה באמת צריך הארגון.

4. שכבת בלוקצ’יין ליבה

לאחר מכן מגיעה שכבת הבלוקצ’יין הליבה, שמגיעה עם שלוש שכבות משנה. יתר על כן, כל השכבות הללו אחראיות לאחסון, קונצנזוס וביצוע פונקציות ספציפיות ברשת. אלו הם –

 • שכבת משנה של אחסון וספר חשבונות
 • שכבת משנה לביצוע
 • שכבת משנה קונצנזוס

בואו נראה איך אלה באמת עובדים יחד ומרכיבים את ארכיטקטורת האתריום הארגונית.

 • שכבת משנה של אחסון וספר חשבונות

כל פתרונות ה- Ethereum הארגוניים מציעים שירותי אחסון נתונים להפעלת לקוח Ethereum הציבורי. עם זאת, ייתכן שתקבל אפשרות לאחסון נוסף בעיקר לחישובי רשת.

לדוגמא, פתרונות Ethereum ארגוניים רבים מאחסנים מטמונים מקומיים שהתקבלו מאורקל או מאחסנים מידע אחר הרלוונטי לפרוטוקולי המערכת. במקרים אחרים, הם עשויים להיות מעבר למפרט זה.

אם פיתרון Ethereum כלשהו תומך במספר רשתות, הוא מציע אחסון נתונים לעסקאות פרטיות ברשתות מרובות. יתר על כן, לכל חוזה חכם הפועל ברשת הפרטית צריך להיות גישה לחוזי מדינה פרטיים אחרים. עם זאת, בהחלט תצטרך משתתף בחוזה זה.

לפיכך, כל מי שפועל ברשת הפרטית לא יקבל גישה לחוזים חכמים אחרים הפועלים באותה רשת אם הוא / היא לא חלק ממנה. יתר על כן, כל פתרונות ה- Ethereum הארגוניים מציעים אחסון שקוף וחלק עבור חוזים פרטיים חכמים שצריכים לאחסן תיעוד. יתר על כן, תהליך זה נפטר מתוספות אחסון הקבצים מחוץ לרשת.

במציאות, בכל אפשרויות האחסון יש רמה גבוהה יותר של קריפטוגרפיה המקושרת אליו. לכן, כל אחד המאחסן מידע כלשהו באמצעות חוזים חכמים יקבל הצפנה מאומתת עם אלגוריתם נתונים נוסף המגן עליהם..

עלינו לומר שלא לכל יישום Ethereum תהיה ארכיטקטורה דומה. לכן, יכולה להיות אפשרות לכל ספק להציע יותר APIs עבור מתקני אחסון. זה יהיה תלוי בעיקר בצרכים הארגוניים שלך.

סוֹפִיוּת

אתה כבר יודע שעד כה סופיות היא אחד המאפיינים האטרקטיביים העיקריים של ארגון Ethereum. כדי להגיע לסופיות לפעמים הארכיטקטורה משתמשת בפרוטוקול קונצנזוס דטרמיניסטי.

יתר על כן, כאן העסקאות מסתיימות לאחר אירוע או מרווח מסוים. לדוגמה, מספר ספציפי של בלוקים שנוצרו לאחר העסקה נכלל בבלוק או לאחר תקופה מסוימת.

 • שכבת משנה לביצוע

בשכבת משנה זו, Ethereum מציעה סביבת ביצוע חוזים חכמה. יתר על כן, זה דומה ל- EVM הציבורי (Ethereum Virtual Machine). עם זאת, הם מציגים גם הרחבות שמעבר לסביבת ה- EVM הציבורית. מכיוון שכעת יש לסביבה ערוץ פרטי, עדיף לוודא ש- EVM מסוגלת להתמודד איתו באופן מלא.

גורם נהדר נוסף הוא היכולת לסנכרן מדינות ציבוריות על בסיס צמתים אתריים. זה באמת פותח הזדמנויות חדשות עבור האתריום הפרטי לעבוד גם עם הציבור.

כמו כן, הוא תומך בסדרה של מתקני אחסון יחד עם אוסף וביצוע החוזים שנקבעו מראש. במציאות, מחשוב מהימן יבטיח שרק משתמשים מורשים יוכלו להשתמש בחוזה החכם בסביבת הביצוע של רשת קונסורציום מסוימת.

לכן, יישום אתריום ארגוני רבים יציע גם תכונה זו. כדי להפוך אותו לבטוח יותר, ישמשו בתהליכי הצפנה מרובים כדי להגן על כל נתוני החישוב המהימנים. עם זאת, תוכל להגדיר צירופים רבים ברשת הקונסורציום.

מהי מכונת וירטואלית של Ethereum?

ובכן, דבר קצת על מהי באמת מכונת וירטואלית של Ethereum. אם אתה לא יודע מה זה עכשיו, אז עדיף להתעדכן מכאן.

מעשית, Ethereum הוא סוג אחד של רשת בלוקצ’יין לתכנות. עם זאת, במקום לתת למשתמשים כמה פעולות שהוגדרו מראש, הוא מציע את החופש ליצור פעולות מורכבות משלהם. באופן זה, היא פועלת כפלטפורמת בלוקצ’יין ליבה עבור יישומים מבוזרים רבים. יתר על כן, בדרך כלל זה לא מוגבל רק למטבעות קריפטוגרפיים.

במציאות, ל- Ethereum יש תחושה צרה של כמה חליפות פרוטוקולים שמרכיבות את כל סביבת הרשת. במרכז כל זה נמצאת מכונת הווירטואלית של Ethereum. מכונה זו יכולה לבצע קודים של מורכבות אלגוריתמית שרירותית.

יתר על כן, באמצעות EVM, כל מפתח יכול להריץ יישומים באמצעות שפות תכנות ידידותיות כגון Python או JavaScript.

מכיוון שאת’ריום הוא פרוטוקול רשת עמית לעמית, צמתים רבים מעדכנים את מסד הנתונים ברשת. כתוצאה מכך, כל הצמתים משתמשים באותה הוראה ב- EVM לביצוע יעדים אלה.

אלמנט ליבה

מכונת וירטואלית של Ethereum היא באמת חלק חשוב מארכיטקטורת Ethereum. זה בגלל שהוא מטפל בכל המצב הפנימי והחישוב ברשת. יתר על כן, המכונה מטפלת גם במידע רב על חשבונות, כגון יתרות, כתובות, מידע חסום ומחירי דלק.

יתר על כן, זה תמיד צריך לעקוב אחר כל הסטטוסים של גורמים רבים כדי לבצע עסקה מוצלחת. במציאות, זה חשוב מאוד מכיוון שמצב האלמנטים הללו מחליט בעיקר כיצד תפקוד הבלוקצ’יין בלחץ.

ובגלל זה את’ריום הציבורי נקרא לפעמים מכונת המדינה. עם זאת, כפי שאתה יכול לראות, השימוש ב- EVM חשוב מאוד גם עבור האת’רום הארגוני מכיוון שזה הלב והנשמה של עסקאות הרשת..

מכיוון שהוא מסוגל לעקוב אחר מצבי רכיבי הרשת, יש צורך בכך שהוא ישתלב גם בארכיטקטורת את’ריום הארגונית. עם זאת, מכיוון שאופי ארכיטקטורת האתריום שונה מעט מזה הציבורי, צריך להיות פונקציונלי יותר.

יתר על כן, הפונקציות הנוספות יעזרו ל- EVM לשמור על נאמנות לפרטיות העסקאות. בקיצור, EVM הוא חובה בשכבת הבלוקצ’יין Core כדי לשמור על הכל בצורה חלקה.

 • שכבת משנה קונצנזוס

זהו שכבת המשנה האחרונה של שכבת הבלוקצ’יין הליבה, והיא עוסקת בפרוטוקולי הקונצנזוס של הרשת. השינוי הראשון שתראה כאן הוא השימוש באלגוריתמי קונצנזוס מרובים. במציאות, Ethereum הציבורי משתמש למעשה רק באלגוריתם Proof of Work. עם זאת, זה לא מתאים למפעלים. לכן, לכן הם הציגו אלגוריתמים אחרים.

למעשה, רשתות צד תומכות גם בשימוש במסכמים רבים. כדי לשמור על דברים פשוטים יותר, בשלב התצורה העיקרי, אתה יכול לציין אילו אלגוריתמים של קונצנזוס יפעלו בבלוקצ’יין הפרטי, בבלוקצ’יין הציבורי ובשרשרת הצדדית.

עם זאת, הכל עדיין בתהליך, ולכן שום דבר אינו נקבע כרגע. יתר על כן, זה לאט לאט יעבור את הוכחת העבודה ויחליף אותה בשיטות אחרות כגון הוכחת הימור, סובלנות תקלה ביזנטית וכו ‘..

5. שכבת רשת

זו הרובד האחרון של ארכיטקטורת האתריום הארגונית. שכבה זו מכילה שכבת משנה אחת בלבד הנקראת שכבת המשנה של פרוטוקול הרשת. בעיקרון, בשכבת הרשת, יהיה פרוטוקול רשת עמית לעמית, שיאפשר למשתמשים לתקשר זה עם זה. נכון לעכשיו, יש להם פרוטוקול DEVp2p, אך בעתיד הם היו מוסיפים פרוטוקולי P2P נוספים כדי להציע אמצעי אבטחה גבוהים יותר.

שכבת משנה של פרוטוקול רשת

פרוטוקולים אלה מגדירים כיצד הצמתים יתקשרו זה עם זה בתוך הערוצים הפרטיים החדשים. כל צומת ברשת יצטרך להיות בעל הזדהות וישתמש בפורמט URL enode של Ethereum כדי להתפרסם בארכיטקטורת Ethereum בארגון..

יתר על כן, לצורך העברת הודעות הוא משתמש ב- DEVp2p Wire Protocol, המקים ערוץ תקשורת בין הצמתים. בנוסף, הוא משתמש בפרוטוקול שכבה גבוהה כדי להסוות את הערוץ מכל מי שמפריע. פרוטוקולי שכבה גבוהה אלה נקראים פרוטוקולי יכולות.

לדוגמא, פרוטוקול החוטים של Ethreum יעזור להחליף עסקאות ולחסום מידע בשני משתמשים עמיתים שעושים עסקאות. עם זאת, הם עשויים להוסיף פרוטוקולים נוספים בארכיטקטורת Ethereum הארגונית להרחבת התכונה כך שתתאים טוב יותר לארגונים.

במקרה של נקודות רבות לנקודת תקשורת המתרחשות ברשת, כל צומת פרטי יוכל לשלוח את נתוני הנתונים העסקיים שלהם למספר צמתים פרטיים בבת אחת..

העברת נתוני עסקאות פרטיות

במציאות, כאשר ישנם מספר אנשים בחוזה חכם פרטי, לא יידרש לתקשר עם כולם בנפרד ובאופן ישיר. זה די לא מעשי במקרה של ארגונים. במיוחד כשיש מספר גדול של צמתים ברשת.

כמה צמתים נפוצים בהקשר זה יוכלו לסנכרן את העסקאות הפרטיות בשקיפות בתוך ארכיטקטורת האתריום הארגונית. לפיכך, באמצעות אותה טכניקה, כל החוזים הפרטיים החכמים יכולים להסתנכרן ללא בעיות בכלל.

פרק 5: מהם מקרי השימוש האתריום הארגוני האפשרי?

מקרי שימוש ארגוניים של Ethereum

 • בנקאות ופיננסים

זה קצת מתיחה כשמדובר בענפי בנקאות. במציאות, עלות ההצעה לזמינות, אמינות וחוסן גבוהה למדי מכיוון שהיא צריכה להילחם בכשלים והתקפות בציוד. תאר לעצמך תרחיש שבו השרת של הבנק המרכזי במדינות נפל. כתוצאה מכך, מערכת סליקת התשלומים הכוללת במדינה תיכשל בצורה מאסיבית.

יתר על כן, ישנם גם תאגידים גדולים שמוציאים כמעט 200 מיליון דולר בכל שנה על אבטחת סייבר. מצד שני, ישנם תשלומי פיוס (איזון בין מערכי חשבונות שונים) שאינם יעילים וביזנטיים.

לכן, לא הכל מתנהל בצורה די חלקה כפי שציפינו. אפילו עסקה אחת עשויה לבצע מספר מהלכי עסקה לפני השלמת התשלום. במציאות, כל הנטל לשמור על הכל אטום מוטל על הבנקים לחלוטין.

עם זאת, מקרים לשימוש ארגוני של Ethereum יכולים להציל את מערכת הבנקאות כאבורה הזוהר כפי שהיא. אם מערכת בנקאית תעבוד בסביבה מבוזרת כמו ארגון Ethereum, אז לא תהיה שום נקודת כישלון. יתר על כן, זה לא יהיה משנה גם אם יש הפרעה לשרתים נוספים; בנק יכול להמשיך בתשלומים ללא בעיות.

יתר על כן, בדרך זו, בנקים יכולים להעביר ישירות בקלות, מה שמפחית את החיכוך, ואין שום סיכוי להוצאה כפולה. באמצעות ספר החשבונות הם יכולים לקבל דיווח רגולטורי. לכן, במקרה של פעילויות הונאה, הם יכולים למצוא במהירות את האמת.

 • שרשרת אספקה

כיום רשתות האספקה ​​העולמיות צריכות לתמוך בכל דבר, החל ממזון ומשקאות וכלה במוצרי צריכה. עם זאת, התשתית שלהם לתחזק את כל זה זקוקה לליטוש רב. יתר על כן, ערוצים אלה אינם יעילים פחות או יותר, מנוצלים ואף מנוהלים בצורה גרועה.

כתוצאה מכך, צרכנים רבים מאפשרים לארגונים להתמודד עם קושי מוחלט להסביר כמעט מחצית מהעלות הנדרשת לכך. על פי מחקר שנערך לאחרונה, מעל 20% מכלל פירות הים מתויגים בארה”ב הם למעשה תוויות שגויות.

מוצרי צריכה רבים אחרים מתמודדים גם עם קשיים בניהול שרשרת האספקה ​​שלהם בגלל ניצולו של האדם הבלתי חוקי. נושא נוסף הוא המוצרים המזויפים, שלא רק פוגעים בצרכנים אלא גם מקטינים את ערך המותג.

במצב זה, ספר חשבונות קבוע של Ethereum של עסקה בהחלט יעזור לשרשרת האספקה. יתר על כן, מכיוון שהמשתמשים היחסיים יוכלו לראות כל תנועה קטנה בשלבים שונים, זה יהיה פיצוץ. זו הסיבה שמקרי שימוש של אתריום ארגוניים מצטיינים בניהול שרשרת האספקה.

מלבד מוצרי המעקב הללו מהמקור ללקוח יחד עם ייעול מפיצים, ספקים וקמעונאים הם מעטים מההטבות.

 • אֵנֶרְגִיָה

חוות רוח ופאנלים סולאריים מתגלים כמקור אנרגיה טוב; עם זאת, אחסון אנרגיה זו יוצר בעיה חדשה עבור רשת האנרגיה. בדרך כלל רשת אנרגיה אינה מסוגלת להתמודד עם כל חלוקת האנרגיות הללו. בואו למנוע כל נזק או מתח יתר. לכן זה זקוק מאוד לסיכוי.

בשנים האחרונות השימוש הרחב בטורבינות רוח ובפאנלים סולאריים נותן הזדמנות מושלמת לבנות מערכת רשת חשמל עמידה וטרנסאקטיבית ובת קיימא. לכן, במקרה זה, מערכת אספקת חשמל מבוססת Ethereum מבוססת תיצור פיתרון לטווח ארוך עבור הצרכנים כמו גם הארגון.

יתר על כן, אם הם יוכלו להציג אחסון אנרגיה באופן מקומי ומסחר, זה יקצץ עלויות רבות מחשבונות השירות. יתר על כן, זוהי דרך נהדרת לבצע שיטות חיוב והסדר אוטומטיות. עם זאת, אחת התכונות הבולטות היא זרימת אנרגיה רציפה שהיא צורך חמור, ומקרי שימוש ארגוניים של Ethereum הם פיתרון מושלם עבורה..

 • זהות

זהות היא אחד ההיבטים המכריעים בחיינו. כל מדינה וכל אזרח צריך להזדהות משלה בכדי ליהנות ממתקנים מסוימים. לא רק הממשלה אלא היא קשורה גם לעולם הדיגיטלי. עם זאת, מכיוון שארגונים רבים נאלצים להתמודד עם מספר זהויות בו זמנית, קשה להם להציע אבטחה טובה יותר.

כתוצאה מכך יש הפרות, פריצות נתונים וגניבות זהות בכל רחבי העולם. יתר על כן, מדובר במצבים גרועים ביותר שבהם המבצע יכול לעשות עבודה לא חוקית עם זהותו של אדם אחר. לא רק שאותו אדם יתמודד עם בעיות, אלא שזהות העבריינים נותרה עלומה.

כדי להתמודד עם זה, מקרי שימוש של Ethereum ארגוניים יכולים להיחלץ. במציאות, המערכת מסוגלת לטפל בניהול ואחסון זהויות דיגיטליות. לא רק שהיא מציעה מערכת ספר חשבונות מאובטחת לאחסון, אלא גם מעצבת מחדש את המבנה הממשלתי עם זיהוי ללא נייר.

יתר על כן, אתה יכול גם להפוך אותם לניידים ולהשתמש בהם בכל מקום נדרש. זה הופך את הדרך לנוחה יותר מזיהויים מבוססי נייר.

 • נדל”ן

נכון לעכשיו, שוקי הנדל”ן עומדים בפני שלוש סוגיות עיקריות – נזילות נחותה, עלויות עסקה וחוסר נגישות. בגלל התמחור הגבוה במיוחד, עשירים זוכים ליהנות מהטבות נדל”ן בעוד שאר שכבות האנשים מתקשות אפילו להשקיע בהן..

מצד שני, גם אם מישהו אכן מנסה להשקיע בנדל”ן, צריך הרבה מתווכים כדי לעשות דברים. יתר על כן, כל המסמכים מבוססי הנייר הללו יוצרים נקודת כשל אחת. לכן, צרכנים רבים מתמודדים עם תהליך איטי כששחקנים גרועים מנסים לקרוע אותם.

לכן הנדל”ן זקוק לפיתרון אתריום ארגוני שיעזור לו. מקרים לשימוש ארגוני של Ethereum מצוידים היטב בכדי להתמודד עם כל הנטל של המגזר הזה. לא רק שזה יפטר את המתווך, אלא גם יגביר את הנזילות. יתר על כן, עם מערכת ספר החשבונות הנכונה, העלות תפחת למטה ותיתן אפשרות למעמד הביניים.

Ethereum תומך גם באסימונים, כך שאנשים יכולים לקנות ולמכור את הנכסים שלהם בפנקס בקלות באמצעות אסימונים.

 • מֶמְשָׁלָה

אחראי על ממשלות על סטנדרטים כלכליים שונים, כמו גם להרגיע את אמון הצרכנים והאזרחים. לא רק זאת, אלא גם על הממשלות לשמור על יעילות השוק, התשתיות והעסקים.

עם זאת, מכיוון שהם פועלים ברשתות מדור קודם, הדברים עדיין מיושנים למדי. ישנם שחקנים גרועים רבים בקרב הממשלה המנצלים את המערכות הישנות הללו ומקבלים את דרכם. במציאות, האזרחים מאבדים אמון בממשלתם ולא מקבלים את כל זכויותיהם בהתאם.

הפתרון המיידי לכל הנושאים הללו יהיה לעבור ללא נייר לחלוטין. לממשלה ללא נייר יש פחות סיכוי לנצל אותה. יתר על כן, מקרים לשימוש ארגוני של Ethereum יכולים בהחלט לעזור להם.

יעיל יותר זה יכול לעזור ב –

 • לטפל בבקשות הויזה
 • חידוש רישיון
 • תשלומי חשבונות
 • צמצום עומס הנייר
 • היפטרות משגיאות שכפול
 • פחות זמן עיבוד מסמכים

יתר על כן, זהות מבוססת בלוקצ’יין לאזרח יכולה לעזור לכולם לכבוש זהויות ניידות בכל מקום די בקלות.

 • סחר בינלאומי וסחורות

באמצעות גלובליזציה מהירה, מימון הסחר הסטנדרטי אינו מסוגל לבצע דיגיטציה וסטנדרטיזציה של כל מערכות מעקב השיאים. יתר על כן, כל מרכזיה כוללת סט משלה של תקנות ייחודיות, דרישות הסמכה ומפרטי משלוח.

יתר על כן, לכולם צריכה להיות גם מערכת ניהול נכונה. מלבד זאת, תחומי שיפוט גבולות רבים מבוססים על נייר, ויש הרבה אפשרויות להשתמש בתיעוד מזויף למסחר.

אז, בסופו של דבר, אחד הצדדים לא מקבל את התשלום, או אחר לא מקבל את המוצר שהם מצפים לו.

במקרה זה ארגונים, מקרי שימוש ב- Ethereum יכולים לעזור להציע פלטפורמה יעילה, מאובטחת וללא נייר למימון סחר. יתר על כן, זה יכול לקבל את כל השחקנים תחת פלטפורמה אחת ולעזור להם לתקשר בתוך קו מאובטח. ביצוע תשלומים ומעקב אחר מערכת משלוחי המשלוח היא שתי התכונות הטובות ביותר.

 • בריאות

נושאים רבים מטרידים את עולם הבריאות באופן דרסטי. נושאים כמו ממגורות נתונים, מידע שגוי, חוסר תקשורת בין הספק, חולים, רופאים ובתי חולים. יתר על כן, השימוש בתרופות מזויפות ובמידה כוזבת גורם לעיתים קרובות לחייהם של חולים.

אז, זה צריך להיות פרטיות ותקשורת נאותים בכל הארכיטקטורה של הבריאות. וכאן נכנסים לתמונה מקרי השימוש בארגון Ethereum. חברת אתריום ארגונית יכולה להציע חילופי אישור שבהם המטופלים יכולים לחשוף את הבעיה שלהם מבלי לאבד את הפרטיות.

יתר על כן, עם ריבונות נתונים, בריאות תהיה אפשרות מהירה, טובה יותר וחסכונית עבור כולם. כמו כן, היא יכולה להציע ספר מאובטח לאחסון נתונים רפואיים ללא הסגת גבול.

 • מדיה ובידור

שכפול של פריטים דיגיטליים ופרטיות דיגיטלית פוגע לחלוטין בעולם הבידור והמדיה. גם אם אדם משכפל את עבודתו של אדם אחר, אין ערוץ מתאים לתת ליוצר-האמן את הקרדיט המגיע לו.

יתר על כן, אמנים רבים אינם מקבלים את התשלום שהם עובדים עבור לילה ויום. כתוצאה מכך, הפסקות, הונאות ותכונות אינטלקטואליות של אולפנים מנופלים כל הזמן.

במקרה זה, מקרי שימוש ב- Ethereum ארגוניים יכולים להציע הגנה מפני פרטיות. באמצעות חוזים חכמים, היא יכולה לשחרר את זכות הקניין הרוחני כאשר היא מניחה והימנעות מדליפות מבעבר; כתוצאה מכך התעשייה הייתה מגדילה את ההכנסות והאמנים יקבלו את מה שמגיע להם.

 • ספורט

מיותר לציין שספורט הוא אחד המכלולים הראשוניים האטרקטיביים לכל רחבי העולם. לא רק הבידור שלה, אלא מדובר בתעשייה ענקית עם השקעות של מיליארדי דולרים. עם זאת, באופן מסורתי, ענפים אחרים החלו להתמכר; ובכל זאת, נראה שמגזר זה נפל מאחור.

עם משחקים מחוספסים, אימון כושל של חסות רע עלול לפגוע בקבוצות פוטנציאליות בקבוצות או בשחקנים לטובה. עם זאת, Ethereum הארגוני מסוגל לחלוטין לקחת את התעשייה הנפלאה הזו עם תכונות רווחיות רבות.

בדרך כלל ישנם מקרים רבים לשימוש ארגוני של Ethereum עבור צוותים, ארגונים ואוהדים. לדוגמה, ארגון יכול להשתמש בחוזים חכמים של Ethereum כדי להפוך את הסכם החסות לאוטומטי וזול יותר.

כפי שכבר ידוע, ארכיטקטורת אתריום ארגונית מאפשרת אסימון; זה מושלם לחיסכון בזמן. יתר על כן, הוא יכול להציע יכולות בעלות קבוצה חלקית. כמו כן, זה יכול להגדיל את ההכנסות ולהגביר את תוכניות הנאמנות.

 • נפט וגז

למרות שהעולם מתמקד בייצור אנרגיות מתחדשות, נפט וגז נשארים הדלק למגוון העצום של מוצרי נפט. למרות שגז ונפט הם אחת הסחורות הנסחרות בעולם, עדיין הרשת המחזיקה אותו חסרת שקיפות ותשתית ראויה..

אין ניהול נכון של שרשרת האספקה, מה שמקטין את תהליך ההכנסות. יתר על כן, זה יוצר בזבוז של משאבים מוגבלים אלה.

מקרי שימוש של אתריום ארגוני בהקשר זה יכולים באמת לעזור. אם המפעלים ישתמשו באת’ריום כדי לייצר שוק גז ונפט, העלות הכוללת של שמירה, אבטחה ועדכון של מערכת המסחר תפחת..

עבודות ועיכובים אחרים הקשורים לכך עקב טעויות אנושיות לא יהיו שם גם כן. יתר על כן, כעת ארגונים גדולים יכולים לבצע סכום גדול בהסכמים פרטיים בקלות. לכן, חילופי מסמכים רגישים וביקורתם ברשת יהיו נקודת מוצא מוצקה.

 • חוֹק

מאז שההסכמים הכתובים החלו לפרוח, החברה שלנו עוקבת אחר הקפדה המתאימה להיבט המשפטי ולהסכמים חוזיים. אף על פי שמגזר זה התקדם במידה רבה יותר, עדיין הוא נוקט בשיטה המתאימה להקצאת חוזים פחות זמן.

יצירת חוזה לוקחת יותר מדי זמן וכסף, שלא לדבר על משאירה פרצות מסוימות שהצד הרע יכול לנצל. כמו כן, טעות אנוש מקשה על המשך הפעולה, והיא ממשיכה להסתובב קדימה ואחורה.

פחות או יותר, כל סוכנות משפטית צריכה להתמודד עם חתימה אך חסרה רשת אחסון נכונה.

עם זאת, מקרים לשימוש ארגוני ב- Ethereum מתאימים לחלוטין לנושאים אלה. כעת, כאשר הוא מציע ערוצים פרטיים, תוכל לאחסן חתימות ומידע רגיש אחר ברשת ללא הפרות אבטחה.

זה יעזור גם ביצירת חוזים ביתר קלות וביעילות. יתר על כן, זה יכול גם להפוך את כל התהליך לאוטומטי, מה שחוסך זמן רב.

 • ביטוח

ענף הביטוח מתמודד גם עם נושאים אחרים. סעיף זה משפיע לא מעט על הכלכלה שלנו מכיוון שארגונים רבים קשורים לנישה זו. עם זאת, ענף זה מתמודד עם נושא מרמה יחד עם בעיית ניירת גוזלת זמן.

כל מי שמקבל ביטוח צריך להגיש הרבה טפסים ולהמתין שעות ארוכות לפני שהוא בכלל מקבל אותם. מצד שני, בעת צרה, לוקח יותר מדי זמן גם לתביעות ביטוח. יתר על כן, תהליך הביקורת הוא גם מכריע למדי, וזה לוקח הרבה עיתוי גם כן.

מקרים לשימוש ארגוני של Ethereum יכולים באמת לזרוח כאן. בעזרת מערכת ספר החשבונות הפרטית היעילה היא יכולה להיפטר מהניירת המיותרת. כמו כן, הוא יכול לייעל את תהליך היצירה, מהיר את תהליך תביעת הביטוח.

לדוגמא, לחברה יכול להיות שילוב חוזה חכם כמדיניות הביטוח, וברגע שכל מסמך יוכח אותנטי, הכסף ישוחרר אוטומטית. לכן, אין יותר ניצול צרכנים בשום צורה שהיא.

פרק 6: Ethereum Blockchain כספקי שירות

ספקי אתריום ארגוניים

1. אמזון

שירותי האינטרנט של אמזון הינה בלוקצ’יין נוסף כספק שירותים עבור הארגון Ethereum. עם זאת, בפתרון שלהם, הם מציעים תבניות בלוקצ’יין AWS.

סוג זה של תבניות יעזור לך אם אינך יודע כיצד להתחיל את פריסת ה- Ethereum הארגונית שלך. אז בעזרת שירותי האינטרנט של אמזון תוכלו להתמקד ביישומים ולא במבנה הפנימי של הרשת.

תכונות של תבניות AWS Blockchain

 • פריסה מהירה יותר

באמצעות תבניות AWS, תוכל לפרוס את האתריום הארגוני שלך בתוך דקה לערך. יתר על כן, זה מאפשר לך לחסוך כמות עצומה של זמן ומשאבים.

 • אפשרויות איכותיות

עבור פתרון Ethereum, תקבל תבניות מרובות עם קבוצות תכונות שונות לבחירה. בכל מקרה, התוצאות יהיו שונות, ותצטרך לבחור את התואמת לענף שלך.

 • כלי ניהול

כל תבנית תגיע עם כלי הניהול שלה. יתר על כן, באמצעות אלה תוכל לפקח על הרשת שלך לבעיות אפשריות. אם יש התרחשות רעה כלשהי ברשת, היא תתריע על כך מייד. כמו כן, אתה יכול לפקח על מה שצמתים אחרים עושים על מנת לשמור עליהם.

 • ללא עלות נוספת

כפי שכולנו יודעים הארגון Ethereum מציע את התכונות הדרושות לך במקום להציע פלטפורמה משותפת. אז תשלמו רק עבור התכונות שאתם דורשים. לכן לא תצטרכו לקחת את הנטל של עלות נוספת.

2. מיקרוסופט

מיקרוסופט גם די פופולרית כבלוקצ’יין כספקית שירות. יתר על כן, עם הפיתרון של Microsoft Ethereum פועל צבע תכלת, אתה יכול להתחיל את שילוב הבלוקצ’יין שלך בכל עת.

פרט להציע פתרון Ethereum ארגוני בלבד, הוא גם נותן לך אמת מידה איתנה לעבוד איתו. יתר על כן, באמצעות זה אתה יכול לבצע כל מיני tweaks בפתרון Ethereum של מיקרוסופט. לכן, ההתאמה האישית לעולם לא תהיה בעיה כאן.

מה התכונות?

 • ממשק קול ו- SMS: תכונות אלה שימושיות בהזדמנויות רבות, במיוחד בניהול שרשרת האספקה ​​או במעקב אחר מוצרים. באמצעות ממשק SMS נוסף וקולי, אתה יכול לעקוב בקלות אחר כל המוצרים המיוצרים.
 • האינטרנט של הדברים: Ethereum של מיקרוסופט ב- Azure מציע גם שילוב של האינטרנט של הדברים. זה מאפשר לך לעקוב אחר כל המשלוחים שלך ואפילו את המסמכים ברשת בקלות יחסית.
 • מערכות ERP: תכונה נוספת של ה- Ethereum של מיקרוסופט ב- Azure הנקראת מערכת ERP תאפשר לך לנהל את כל תהליכי הליבה. יתר על כן, זה יעזור גם לקיים אינטראקציה עם משתתפי הליבה.
 • פריסה מהירה: הוא מציע גם פריסה מהירה כך שתגדיר את הרשת תוך זמן קצר.
 • עלות מופחתת: Ethereum של מיקרוסופט ב- Azure מציע עלויות נמוכות לפריסה. יתר על כן, הדבר מאפשר לארגונים רבים להשיג פיתרון בלוקצ’יין מבלי לשנות את מערכת הרשת הקודמת בקלות.

3. אקסנטור

אקסנטור הוא חובב בלוקצ’יין גדול וכעת מציע גם בלוקצ’יין כפתרון שירות. עם זאת, יש להם גישה שונה לפתרונות אלה. הם מתמקדים בעיקר בייעוץ; עם זאת, עדיין יש להם פתרונות יישום blockchain עבורך. בואו נראה אילו יתרונות יש להם בחנות.

מה הם מציעים?

 • ניתוח טקטיקות: אקסנטור מציעה מגוון רחב של אנשי מקצוע מיומנים שיכולים לנתח את המגזר שלך ולעזור לך לבנות את טקטיקת הבלוקצ’יין המושלמת. בהתאם לתקציב ולדרישות שלך, הם יכולים לפרוש מפת דרכים מלאה כדי שתוכל להתחיל.
 • תחולת פלטפורמת Blockchain: כל חברה היא ייחודית, והם צריכים שיהיו להם צרכנים ממוקדים שונים. יתר על כן, Accenture תעזור לך לבחור את שדות היישום של פלטפורמות הבלוקצ’יין שלך. בדרך זו, אתה יכול להתמקד אך ורק ביעד שיביא לך יותר עסקים.
 • אימון מתקדם: אולי אתה חדש, או שצוות המפתח שלך לא מכיר את המושג בלוקצ’יין. אל תדאג עם ההדרכה המתקדמת של Accenture שאתה או חברי הצוות שלך יהיו מקצוענים תוך זמן קצר.
 • סביבות פיתוח: יש גם סביבת פיתוח זמינה עבורכם. יתר על כן, תוכלו להשתמש בסביבה ובכלים לפיתוח פרויקטים חדשים.
 • תכנון וביצוע פתרונות בלוקצ’יין: אקסנטור תעצב עבורך את פתרון ה- Block Ethereum של Enterprise שלך. כל שעליך לעשות הוא להודיע ​​להם על הדרישות הספציפיות שלך.

4. קאלידו

קאלידו מובילה כיום את בלוקצ’יין Enterprise Ethereum כמירוץ נותני שירותים. בשותפות עם ConsenSys, הם מציעים את מיטב פעולות ה- SAAS הטובות ביותר לבלוקצ’יין. לדברי הספק, מהם תקבלו פלטפורמה מוגדלת עם תכונות ויעילות נוספות לצד פורמטים של תבניות.

תבניות Ethereum ארגוניות אלה יעזרו להתחיל את פרויקט הבלוקצ’יין שלך תוך זמן קצר.

מה היתרונות של Kaleido Blockchain Cloud?

 • רשתות מיידיות

אתה רוצה להשיק או להתחיל את פרויקט האתריום הארגוני שלך עכשיו? ובכן, עם קליידו אתה יכול לעשות זאת בקלות. יתר על כן, זה לוקח רק דקה בערך עד שהרשת שלך מסודרת ופורסת. שלא לדבר, זה חוסך הרבה כסף וזמן בדרך.

 • אפשרות בחירה

אתה יכול לבחור להוסיף מספר תכונות בפלטפורמת ה- Ethereum הארגונית שלך. לכן, לא תוגבל מכמה תכונות שנבחרו. במציאות, קליידו מאמין שכל חברה היא ייחודית ולכן הם צריכים להציג את ההבדלים שלהם בצורה אטרקטיבית.

זו הסיבה שהם יספקו פלטפורמת רשתות מותאמות אישית על פי צרכי החברה שלך. אז כל הפריסה של את’ריום תהיה שונה; אין כאן טכנולוגיה המוניה!

 • יציבות רבה יותר

כמובן, הארגון צריך להיות בעל גורמי יציבות גדולים יותר בהשוואה לאחרים. זה בגלל שהם צריכים להתמודד עם כל כך הרבה כרכים בכל יום. לכן, קליידו מבטיח להציע אפשרויות קנה מידה בחינם. זה אומר שזה לא משנה כמה משתמשים משתמשים בו; זה לא יאט את הביצועים שלו.

 • שוק עשיר

מלבד הצעת פתרון בלוקצ’יין איכותי, הוא כולל גם שוק עשיר. בשוק תוכלו להשיג את פתרונות ה- Plug and Play שתוכלו למנף בקלות.

רוצה לדעת יותר על טרנספורמציה של בלוקצ’יין? בדוק את חוברת ההפעלה של Blockchain Transformation!

פרק 7: חברות בעולם האמיתי המשתמשות באת’ריום ארגוני

 • אמלטו

אמלטו היא אחת מחברות ניהול הנתונים המובילות בתחום שרוצות להשתמש בבלוקצ’יין ארגוני לפיתוח פלטפורמה שתציע אוטומציה של תהליכי הזמנה לכסף (מבוסס כרטיסים) בתעשיית הגז והנפט..

נכון לעכשיו, הם לוקחים את התמיכה הטכנולוגית שלהם מ- Kaleido של ConsenSys לשם כך, והם ישתמשו באתריום הארגוני למטרה זו. יתר על כן, המיזם נקרא Ondiflo, והוא יושב בטקסס, ארה”ב.

יתר על כן, אונדיפלו תשתמש במוצרים שונים שכבר יוצרו במהלך מיזמים אחרים כמו מערכת ניהול התחבורה של ConsenSys ופלטפורמה 6. של אמלטו זה לוודא שהם מציעים פיתרון מקצה לקצה במיוחד לתעשייה זו..

לכן, בקיצור, Ethereum הארגונית תעשה אוטומציה של שירותי שטח במורד הזרם, האמצעי והמעלה.

 • מינרל פתוח

Open Mineral היא פלטפורמת חילופי דיגיטל בעיקר למוצרי מסחר משניים וחומרי גלם ממתכת בסיסית. עם זאת, כעת Open Mineral משתמשת בארגון Ethereum כדי לתדלק את פלטפורמת Minerac שלה. מינראק הוא קונסורציום בלוקצ’יין שרוצה לשנות את אופן הפעולה של שרשרת האספקה ​​ואופן סחר בסחורות מינרליים.

לצד Open Mineral, ישנם מוסדות פיננסיים אחרים וחברות כרייה המעורבים. אבל למה הם הולכים על בלוקצ’יין? ובכן, זה בגלל שתעשיות מינרלים נאלצות להתמודד עם הרבה חוסר יעילות וספר חשבונות בלתי משתנה באמת יכול לשנות את התרחיש.

באמצעות Minerac תוכל להחליף מסמכי סחר בסביבה מאובטחת כגון מכתבי אשראי, שטרות מטען ועוד רבים אחרים..

 • כדור הארץ קורן

כדור הארץ הקורן הוא אחד מהארגונים ללא כוונת רווח העוסקים בנתונים ותמונות גיאו-מרחביות של כדור הארץ בכדי לסייע לארגוני הסיוע העולמיים לעמוד באתגרים כלליים קריטיים. עם זאת, כעת הם משתמשים בטכנולוגיית בלוקצ’יין לרישיון נתונים אלה כראוי. לשם כך הם משתמשים ב- Ethereum ארגוני.

יתר על כן, בעזרת פלטפורמת הבלוקצ’יין, כעת ארגונים רבים יוכלו לגשת אליה ביתר קלות.

במקרה של אסונות כלשהם, ישנם ארגונים לא ממשלתיים רבים הזקוקים לגישה לתמונות העדכונים, על מנת שיוכלו להציע במהירות עזרה ולייעל את תהליך הניקוי. בפתרון Ethereum הארגוני, הם משתמשים בהוכחת מושג כדי לעקוב אחר תהליך התשלומים והרישוי של נתונים גאוגרפיים אלה.

 • Anheuser-Busch InBev

Anheuser-Busch InBev הוא אחד הענקים המובילים בעולם. נכון לעכשיו הם מחפשים פיתרון בלוקצ’יין לייעול רשתות אספקת הפרסום הדיגיטלי שלהם. יתר על כן, הם משתמשים כעת באפליקציית השיווק הנייד Kiip להשקת קמפיין המודעות הראשון שלהם. האפליקציה משתמשת בבלוקצ’יין של Ethreuem לניהול ולעקוב אחר נתונים.

במציאות, המטרה העיקרית היא לפקח ואז בסופו של דבר להרחיב את טווח ההגעה של אותן מודעות ספציפיות.

הפרויקט כולל גם מותגים פופולריים אחרים כמו מישלוב אולטרה, באד לייט, אסטרולות ועוד רבים אחרים. יתר על כן, הפרויקט המציג את פתרון Ethereum הארגוני של קייפ נועד אך ורק להגביר את השקיפות ולהתמודד עם הונאות מודעות.

לכן, כתוצאה מכך, זה מפחית זמן רב עבור AB InBev, מכיוון שהם יכולים כעת לעקוב בקלות אחר פעילויות המודעות שלהם.

 • BBVA

בנקו בילבאו ויזקאיה ארגנטריה או BBVA הוא אחד הבנקים הגדולים בספרד. לאחרונה הם השלימו הלוואה סינדיקטית מבוססת בלוקצ’יין באמצעות Ethereum הארגונית. יתר על כן, זו העסקה הראשונה בחיים האמיתיים שקורה ברשת. עם זאת, זה קרה ברשת המבחנים ולא במערכת הרשת.

מטרת פרויקט זה לבדוק האם בלוקצ’יין מסוגל לספק יעילות, מהירות ושקיפות בעסקאות.

במקרה זה, כמה מוסדות פיננסיים התכנסו וריכזו את הכסף עבור העומס והלוו אותם ללווה באמצעות הפלטפורמה..

לכן, BBVA מובילה את הפרויקט והשאילה ביחד 150 מיליון יורו לתאגיד Red Electrica. יתר על כן, יועצים משפטיים אחרים נכחו גם ברשת בכדי לבדוק זאת.

עם זאת, אנחנו עדיין לא יודעים כיצד באמת התרחש תהליך ההלוואה, אך אנו יודעים שזה היה הצלחה עצומה.

 • ING, Citigroup ו- Shell

ING, Citigroup ו- Shell מובילות פרויקט קונסורציום ארגוני של Ethereum בשם קומגו. קומגו היא תוצר הקונסורציום, והיא פלטפורמה מבוססת בלוקצ’יין. נכון לעכשיו הם לוקחים תמיכה טכנולוגית מקלעידו.

המטרה העיקרית של קומגו היא לספר את כל מערכת המסחר הגלובלית באמצעות ארכיטקטורת Ethereum הארגונית. יתר על כן, המטה הראשי שלהם ממוקם בשוויץ. יש בסך הכל 15 חברות בקונסורציום הזה –

Societe Generale, SGS, Shell, Rabobank, Natixis, MUFG Bank, Mercuria, Macquarie, Koch Supply & מסחר, ING, Gunvor, Crédit Agricole Group, Citigroup, BNP Paribas ו- ABN AMRO.

 • סנטנדר

סנטנדר משתמשת ב- Ethereum Enterprise כדי לפתח מערכת מזומנים דיגיטלית. יתר על כן, סנטנדר יהיה הבנק הראשון שמנפיק מטבע דיגיטלי באמצעות פתרון הבלוקצ’יין הארגוני. יתר על כן, הם מעוניינים להנפיק שטרות בנק לקהילת הבלוקצ’יין על מנת לעודד שימוש באסימונים ופיתוח של בלוקצ’יין.

לכן, תוכלו להשתמש במזומן הדיגיטלי בסניפים השונים של הבנק כאשר הם משיקים אותו באופן רשמי. נכון לעכשיו, שם האסימונים הוא Cash ETH, ואסימון זה מגובה באופן מלא בכספי הפיאט בסנטנדר.

אתה יכול לגשת לכספים באמצעות חשבון הבנק של סנטנדר ולהשתמש בארנקי Ethereum כדי לבצע את האסימון.

 • פרויקט ח’וקה

בנק המילואים בדרום אפריקה או SARB מובילים קונסורציום של שבעה בנקים נוספים ליצירת מערכת בין-בנקאית מבוססת בלוקצ’יין בדרום אפריקה. יתר על כן, הם שואפים להציע נפח בנקאי יומי טיפוסי אך עם סופיות וסודיות נוספים.

בהווה, פרויקט ח’וקה באמצעות Ethereum ארגוני כדי לגבות את הפתרון שלהם. בנקים מרכזיים זקוקים בדרך כלל לדרך אחרת בכדי להגביר את עמידותם בשיטת התשלום הבין בנקאי. בנוסף, עליהם להפחית את עלות האחזקה של מערכת זו.

לכן, כתוצאה מכך, הם בונים אדריכלות Ethereum ארגונית של הוכחה לקונספט כדי לענות על דרישת החיסיון.

 • פרויקט i2i

יוניון בנק מהפיליפינים הוא אחד הבנקים הגדולים במדינה, והוא משתמש בארגון Ethereum כדי להניע את פלטפורמת התשלומים הבין-בנקאית שלה. עם זאת, UnionBank הפיליפינים אינו לבד בפרויקט זה. זה לוקח תמיכה טכנולוגית מבית Kaleido, Diligence, Amazon AWS, Microsoft Azure ושבעה בנקים נוספים בפיליפינים.

בקצרה, פרויקט i2i יוצר תפוקה בזמן אמת בפלטפורמה מבוזרת וחסכונית שיכולה לפעול באופן אוטונומי ללא כל טרחה. יתר על כן, פרויקט i2i פועל לחיבור כל הבנקים הכפריים והבנקים המסחריים הלאומיים לבנק המרכזי. זה לא רק משפר את הבנקאות אלא גם מציע רמת שביעות רצון גבוהה יותר של האזרחים.

 • Webjet

Webjet משתמשת בבלוקצ’יין כדי לפשט את תהליך סכסוכי העסקה בענף הנסיעות. סכסוכי הזמנות הם סיוט אוניברסלי לכל ענף נסיעות. יתר על כן, זה בעייתי עוד יותר גם עבור מטיילים. האופי המורכב של היקף העסקאות הגבוה ליום מלא בכשלים.

לכן וובג’ט רוצה להשתמש ב- Ethereum הארגונית בכדי להניע את הפרויקט Rezchain שלהם, שיציע התאמת נתונים לתעשייה זו. יתר על כן, בעזרת Rezchain תוכלו לראות הפחתה של 90% בסכסוכי העסקאות בין המותגים הפנימיים שלהם. מבחינת המותגים החיצוניים, הם יכולים גם ליהנות מהיעילות של פלטפורמה זו.

נכון לעכשיו, Webjet תובעת את פתרונות ה- Ethereum או אתריום של מיקרוסופט מפלטפורמת התכלת שלהם.

 • LumenLab

לומנלב הוא מרכז החדשנות העולמי של Metlife באסיה. נכון לעכשיו, החברה עובדת כעת על פרויקט לשימוש בבלוקצ’יין לפתרונות ביטוח רפואי. באופן ספציפי יותר, הם מספקים תמיכה ביטוחית לאנשים הסובלים מסוכרת.

יתר על כן, שם הפרויקט שלהם ויטנה כולל מערכת ביטוח אוטומטית לסוכרת הריונית. סוכרת הריון חולה באחת מכל חמש נשים בהריון באזור סינגפור, ולומנלב מבקשת להציע את הגיבוי שלהן.

נכון לעכשיו, הם משתמשים באת’ריום הארגוני כדי לתדלק את הבלוקצ’יין שלהם וכעת מפתחים את הפיתרון בתוך ארגז החול של סינגפור..

יתר על כן, פרויקט הבלוקצ’יין משלב בצורה מאובטחת נתוני EMR להפעלת תשלום אוטומטי לחולה אם הוא סובל מסוכרת.

 • הבנק העולמי וקרן המטבע הבינלאומית

קרן המטבע הבינלאומית (IMF) והבנק העולמי עובדים על שיתוף פעולה בו הם משיקים רשת בלוקצ’יין פרטית. נכון לעכשיו, הם משתמשים ב- Ethereum Enterprise כדי לגבות את הניסויים והחקירות שלהם למערכת DLT (Distributed Ledger Technology)..

יתר על כן, שני הצדדים יוצרים נכס דיגיטלי משלהם הנקרא Learning Coin. לא, זה לא רק אסימון אלא רק כלי לסיוע במוסדות שונים ללמוד על בלוקצ’יין. יתר על כן, זה גם יעזור להם להבין כיצד הם יכולים להשתמש בבלוקצ’יין לנכס דיגיטלי בר קיימא יותר.

הבדל מרכזי נוסף בכלי זה עם קריפטו אופייני הוא שאין לו ערך כספי או קשור לשום כסף פיאט. קליידו תומך בהם כספק הטכנולוגיה שלהם.

 • בנק חתימה

בנק מסחרי מבוסס ניו-יורק בשם חתימה משיק את פלטפורמת הבלוקצ’יין המותרת של חברת Ethereum. יתר על כן, הם רוצים להשתמש בפלטפורמה זו כדי להציע תהליך תשלום ללקוחות המוסדיים שלה.

הפלטפורמה נקראת Signet והיא תציע לך להעביר את הכספים שלך תוך 30 שניות מרגע הבקשה. אך הכספים שלך יומרו תחילה ל- Ethereum ERC-20 ואז יומרו בחזרה ל- USD עבור חשבון הכונס.

בדרך זו, הם נפטרים מהבינוניים ומפחיתים את העלות הכוללת. יתר על כן, זה גם חוסך הרבה זמן, כי בדרך כלל לוקח בערך שלושה ימים לעבד עסקה בין בנקאית.

 • מְעוּיָן

מעוין משתף פעולה עם קליידו על מנת להציע הזנות נתונים מחוץ לרשתות לרשתות הבלוקצ’יין הארגוניות של Ethereum. זה לא כמו פרויקטים אופייניים של בלוקצ’יין ארגוני אלא יותר שיפור בכל הפרויקטים האתריים של הארגון.

כל הענפים הנוטלים פתרון בלוקצ’יין מקלעידו יקבלו הטבה זו מכיוון שהוא מחובר ישירות לענן הבלוקצ’יין של קלידאו. Rhombus הינה ספקית שירותי אורקל מובילה, ויחד עם Kaleido כעת הם יציעו יותר יעיל של נתונים.

יתר על כן, נתונים אלה חשובים ביותר כשמדובר בחוזים חכמים שזקוקים למידע בעולם האמיתי כדי לתפקד.

 • UBS

UBS עובדת על מספר פרויקטים שמבוססים על Ethereum Enterprise בעיקר כחברים בקונסורציום. עם זאת, סוף סוף הם משיקים פלטפורמה חיה משלהם של Ethereum. השם המקורי הוא פלטפורמת פיוס מסיבית אוטונומית מבוזרת, או שמדרק מובלת על ידי UBS. עם זאת, ישנן חברות אחרות כמו קרדיט סוויס, SIX, ברקליס, ורבות אחרות עובדות יחד על כך.

הם משתמשים ב- Microsoft Ethereum ב- Azure כדי להציע תהליך פיוס נתונים בכל התעשייה. יתר על כן, בעזרת הפלטפורמה חברות רבות לא יצטרכו לבזבז משאבים וזמן לפיוס.

יתר על כן, זה יעזור למשתמשים לחסוך כסף, וזה לא יעלה במחיר התחרות.

מהו החזון לטווח הארוך של אתריום ארגוני?

 • קהילת מפתחים גלובלית

Enterprise Ethereum רוצה להציע לקהילת מפתחים עולמית לייעל את פיתוח הבלוקצ’יין בכל מדינה ללא כל טרחה. פיתרון זה לא רק ייעל את תהליך יישום הבלוקצ’יין של הבלוקצ’יין, אלא שמדינות רבות ללא טווח הגעה לטכנולוגיה גבוהה יותר יכולות להשתמש בו.

בעזרת מפתחים גלובליים, כל מדינה או אזור יכולים לנצל את סביבת הרשת המבוזרת באופן מלא. יתר על כן, זה גם יעזור לעולם להתקדם לעידן דיגיטלי חדש.

 • יכולת פעולה הדדית

יכולת פעולה הדדית בין רשתות ארגוניות היא נקודת יישום מרכזית נוספת עבור Ethereum Enterprise. אם כל רשתות הבלוקצ’יין הארגוניות פועלות ביניהן, הן יכולות לתקשר ישירות עם כל אחת מהן ולחתום על העסקה.

יתר על כן, שימוש בתכונה זו יסייע לחברי הברית האתריאמית בארגון להרחיב את טווח ההגעה שלהם ולקדם סביבת רשת עולמית. אם מערכות בלוקצ’יין מרובות יכולות לתקשר זו עם זו ועדיין לשמור על שלמות הרשת האישית שלהן, זו תהיה פעולה מסיבית על האקרים..

 • ספקים מרובים

ההצעה של כמה אפשרויות ספקיות הופכת את היישום של Ethereum Enterprise למעט נוקשה. נכון לעכשיו, יש להם רק מעטים של ספקי BAAS המספקים את שירותיהם. הם רוצים להרחיב את הרשימה ולהציע יותר ספקי BAAS לצרכן.

ככל שיש יותר ספקי BAAS, כך ניתן להשיג את החדשנות של בלוקצ’יין. כמו כן, כל ספק מציע כמה מהתכונות המיוחדות שלו יחד עם הבלוקצ’יין המקורי.

לרצות כל חברה עם רשימה קטנה לא תספיק. וכך, חברי הברית האתריאמית בארגון מרחיבים את טווח ההגעה שלהם לספקים נוספים שיכולים להציע את שירותיהם לכל סוג של תעשייה בשוק..

 • בדיקה והסמכה

Ethereum Enterprise רוצה להמשיך ולבדוק התפתחויות חדשות בארגונים ולהציע הסמכה להישגים חדשים. לכן, בכך שהם מציעים הסמכה רשמית, הם מעודדים חברות נוספות לחדשנות.

לא זו בלבד שהיא מגדילה את הטווח הטכנולוגי, אלא גם מקלה על חיינו. תארו לעצמכם עולם בו כל דבר יהיה מבוסס על בלוקצ’יין ויהיה מוגן מפני שחקנים גרועים.

מי לא היה רוצה את זה, נכון?

פרק 8: מילים אחרונות

הגענו לסיום המדריך האתריומי הארגוני שלנו. אז אתה חייב לדעת עד כה כיצד Ethereum Enterprise יכול באמת להשפיע על סביבות העולם האמיתי. נוסף על כך, נראה כי לפלטפורמה זו אין מגבלות בכל הנוגע לחדשנות.

האת’ריום הציבורי כבר ביסס את ערכו לעולם, וכעת הגיע הזמן לנצל גם את הפלטפורמה הפרטית.

עם זאת, Ethereum Enterprise אינו רוצה להיות השליט היחיד בטכנולוגיית הבלוקצ’יין. בגלל זה שיתוף פעולה עם מפעל אחר, Hyperledger של בלוקצ’יין מתקדם. יחד הם משנים את הדרכים האופייניות לעולם.

בוא נראה מה יש לאתריום הארגוני להציע בעתיד הקרוב.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map