מה זה DeFi – מדריך למתחילים למימון מבוזר

מימון מבוזר (DeFi) הפך למילת מפתח שהכניסה שינוי אדיר בגישה לגבי עסקאות פיננסיות. אם אתה מתחיל, קרא את המדריך הסופי הזה למימון מבוזר והבין מה זה DeFi.

כסף היה היבט בלתי נמנע בהתקדמותה של הציוויליזציה האנושית עוד מימי קדם. מלבד מתן מכשיר בר קיימא לטיפוח עסקאות פיננסיות, הכסף היה סמל משמעותי לאמון בין שני צדדים המעורבים בעסקה ספציפית. הבטחת סחורה מוחשית לעסקאות שונות עם כסף היא סיבה אימתית שלמעשה אי אפשר לחשוב על עולם ללא כסף..

הירשם עכשיו: קורס אימון DeFi

מטבעות קריפטוגרפיים כובשים את העולם בסערה עם ציפיות המצביעות על כך שכסף, כפי שאנו מכירים אותו, עשוי להתקרב לסופו. נכון לעכשיו, שאלה אחת – ‘מה זה DeFi’ זכתה לתשומת לב בולטת, במיוחד. DeFi, או מימון מבוזר, תופס תאוצה בהדרגה כאחד הנושאים החמים לדיון. הביקוש האימתני למפתחי DeFi הוא גם אחת הסיבות להפניית תשומת הלב למימון מבוזר.

אז בואו נשקף את המשמעות של DeFi ותובנות להבנת DeFi Ecosystem בצורה פשוטה וטובה יותר. הדיון הבא לא מתמקד רק במשמעות DeFi אלא גם בגורמים שהובילו למקורו של DeFi. מתחילים יכולים להשתמש בדיון זה בכדי לבסס ידע ברמת הבסיס בנוגע למימון מבוזר, מעבר לתחום הסקירה הכללית של DeFi.

הגדרה של DeFi (מימון מבוזר)

כמעט כל מתחיל היה תוהה לגבי ‘מה זה DeFi’, וזה סביר. DeFi הוא קיצור של Decentralized Finance, שמשמעותו מגוון יישומים פיננסיים הממנפים רשתות וטכנולוגיות בלוקצ’יין. פיננסים מבוזרים DeFi הציג שינוי אדיר בצפייה בעסקאות פיננסיות מעבר להנחות הקיימות בשוק הפיננסי הרווח והסגור..

הפוטנציאל של DeFi מותאם להפניית תשומת הלב לעבר כלכלה פיננסית עם שקיפות טובה יותר. בכלכלה הפיננסית החדשה והפתוחה כביכול, פרוטוקולים פיננסיים יסתמכו על שלושה אלמנטים דומיננטיים: יכולת פעולה הדדית, תכנות וקלות הרכבה. מימון מבוזר הוא האדריכל ומוביל התנועה הפיננסית הפתוחה.

באמצעות התנועה הפיננסית הפתוחה, משתמשים יכולים למצוא חלופות לשירותים פיננסיים כגון חסכון, ביטוח, הלוואות, מסחר ופעילויות פיננסיות רבות אחרות. הסיכויים עם יישומי DeFi צפויים לעלות על היישומים הכספיים המקובלים והסגורים מבחינת היקף וטווח ההגעה. ראשית, DeFi מציג סיכויים טובים יותר לנגישות לכל אדם בעל תלות דו-ליבית.

תלות דו-ליבית מרמזת על קישוריות לאינטרנט ומכשירים לגישה לשירות, כגון מחשב, טלפון חכם או טאבלט. הגורם החשוב ביותר במבוא ל- DeFi יתייחס לאפשרות למנף את אתריום לשילוב מטבעות קריפטוגרפיים, מערכות פיננסיות וטכנולוגיית בלוקצ’יין. לכן קל יותר להבין ש- DeFi מנצל את השוק הפיננסי הקיים כדי להבטיח שקיפות טובה יותר וכדאיות עריכה לפרוטוקולים שונים..

קרא גם: מדריך מהיר ל- DeFi

מטרת DeFi (מימון מבוזר)

הדאגה החשובה הבאה עבור כל אדם לאחר ללמוד על מה זה מימון מבוזר היא המטרה שהוא משרת. סביר לתהות מדוע דפי התקיים, ושאלה זו הופכת להיות בלתי נמנעת למדי בתקופות שבהן מכונים מימון מבוזר כתופעה בלתי ניתנת לעצירה. לכן, השתקפות מקרוב על מקורות DeFi יכולה לשפוך אור על מה זה DeFi ולמה אנחנו צריכים את זה.

גורם הריכוזיות בשוק המסורתי הוא פרט ברור עם השפעת הממשלות, גם ריכוזית מבחינת המבנה. לכן מערכת המטבע אמורה לפעול גם באמצעות גופים ריכוזיים כמו בנקים. גורם הריכוזיות מרמז על ניהול ורגולציה של ישויות ריכוזיות, עם שליטה מוחלטת המוטלת על הישויות.

יתר על כן, גישה מרוכזת כרוכה גם בסיכון גבוה יותר עקב נקודת הכישלון היחידה. שאלות רבות אודות הפונקציונליות של ישויות ריכוזיות יוצרות גם את הצורך להתמקד בחלופות. לדוגמא, עיתוי ההחלטות של הרשויות להדפסת מטבעות נוספים וההשפעה של גורמים כמו צורך פיננסי או צורך בהמשכיות על החלטות כאלה הן חלק מהשאלות שיוצרות ספקות לגבי הפוטנציאל לטווח הארוך של מערכות מימון ריכוזיות..

כדי להבין את DeFi בפירוט, עליך להתחיל ביסודות הבלוקצ’יין. התחל עם קורס בלוקצ’יין חינם ותראה את ההבדל.

כיצד נכנס האוצר המבוזר לקיומו – מקור דפי

הבנת המקורות של DeFi גורמת לך מעבר לתשובות הפשוטות למה זה DeFi. הבה ניקח דוגמה של דולרים כדי להבין את החסרונות בגופים ריכוזיים. הערך היורד של הדולרים ברציפות במהלך 50 השנים האחרונות מראה שהיה לו כוח קנייה גבוה יחסית לזה שהיה בשנת 2020. האינפלציה בערך המטבע מחייבת שיהיה לך יותר מטבע לרכישת אותו מוצר שהיית יכול לרכוש בעבר..

הדוגמה של המדיניות המוניטרית הרעה של ממשלת ונצואלה והשפעתה על קצב האינפלציה הגבוה בכל הזמנים מפנה את תשומת הלב לעבר נסיגות הגופים הריכוזיים. הממשלה החמירה את המצב עוד יותר באמצעות החלטה להדפיס יותר מטבע במקרה של ירידת מחיר הנפט. כתוצאה מכך, שיעור האינפלציה של 1,000,000% יצר חוסר איזון דרסטי בכלכלת ונצואלה. בנקים הם גם אחד הגורמים הקריטיים שיש להם תפקיד בטיפוח הרעיון של מימון מבוזר.

כמעט כל הבנקים מספקים ריבית על חיסכון של לקוח בצורת סכומים חוזרים או קבועים. עם זאת, בנקים משתמשים בכסף של לקוחות לצורך השקעה בשווקים שונים באמצעות הלוואות לעסקים בריבית גבוהה יותר. כתוצאה מכך הבנקים מרוויחים רווחים גדולים יותר מכספי הלקוחות תוך שהם מחזירים ללקוח חלק קטן מהרווח.

שיעורי הריבית השנתיים בעולם עומדים על 2-3%, ובכך עולה כי הלקוחות אינם מקבלים את ההטבות שהם רוצים על ידי הפקדת כספם בבנקים. לכן, לקוחות צריכים למצוא דרכים לגוון את השקעותיהם בשוק המניות, בתוכניות, בקרנות נאמנות ובמכשירים פיננסיים רבים אחרים. בשלב זה, החשיבות של מה זה DeFi מתבררת מכיוון שהבנקים אינם מאפשרים שליטה ללקוחות לגוון את השקעותיהם.

מה זה defi אינפוגרפי

מקרים שימושיים נפוצים של מימון מבוזר

מימון מבוזר התגלה כפתרון חיובי לנסיגות שהוזכרו לעיל במערכות פיננסיות ריכוזיות קונבנציונליות. זה לא רק מוריד את הצורך ברשויות מרכזיות במערכות פיננסיות אלא גם ממציא מחדש את המערכת הבנקאית בכדי לספק הזדמנויות כמעט לכל אדם. השתקפות מעמיקה על מקרי השימוש והיתרונות של DeFi יכולה לעזור לך לצפות את הסיבות להתמקד במה שהוא DeFi. להלן מתאר מקרי השימוש השכיחים השונים של DeFi.

 • פתיחת פלטפורמות הלוואות

אופי הקוד הפתוח של DeFi מאפשר הזדמנויות יוצאות דופן לפרוטוקולי הלוואות פתוחים. פרוטוקולי ההלוואות הפתוחים משפרים את קלות פעילות ההלוואות במימון מבוזר. פרוטוקולי הלוואות פתוחים מבטיחים ביטחונות של נכסים דיגיטליים, סטנדרטיזציה, אפס בדיקות אשראי והסדר עסקאות מיידי.

יתר על כן, אירוח שירותי ההלוואות בחסימות ציבוריות מבטיח אמון הולם בפונקציונליות של מערכות אלה. בנוסף, התמיכה בשיטות אימות קריפטוגרפיות, סיכון מוגבל של הצד הנגדי ותהליך חסכוני הופכים את שירותי ההלוואות של פיננסים מבוזרים לטובים יותר ממערכות אשראי רגילות..

רוצה לדעת במה שונות חוסמי ציבור שונים מהחסימות הפרטיות? בדוק את ההבדל בין השניים – בלוקצ’יין ציבורי לעומת פרטי

 • עסקאות מבוזרות

מקרי השימוש של DeFi בשוק מבוזר מציעים גם סיכויים להדגיש מה זה DeFi. פלטפורמות שוק מבוזרות או DEX מסירות את הצורך ברשויות ריכוזיות להחזיק נכסים דיגיטליים למסחר. עם זאת, שווקים ריכוזיים מחזיקים בשליטה מוחלטת על נכסים דיגיטליים עם נקודת כשל מרכזית, ובכך מגדילים את סיכויי הניצול על ידי האקרים. בפלטפורמת DEX, השימוש בחוזים חכמים לאוטומציה של סחר ומשימות מסחר אחרות מפחית את העלות ומשפר את האמון.

 • מטבעות נייר, ביטוח ומשכנתא

השימוש ב- DeFi לביטוחים, משכנתאות ומטבעות יציבים הוא גם דוגמה מבטיחה נוספת למקרי השימוש הנפוצים של DeFi. מימון מבוזר מהווה בסיס אידיאלי לטיפוח השימוש במטבעות יציבים המסומנים במונחים של ערך הנוגע לכסף פיאט. מימון מבוזר תומך בפעילות ביטוח על ידי הסרת מתווכים וזירוז יעיל של התהליך. לאחר מכן, מימון מבוזר יכול גם לקדם מהירות והפחתת עלויות בפתרונות המשכנתא באמצעות מינוף חוזים חכמים.

יתרונות DeFi (מימון מבוזר)

כעת, הדאגה החשובה הבאה בהבנת פיננסים מבוזרים DeFi מתייחסת ליתרונותיה. למרות שיש יתרונות מרובים של DeFi, הבה נתמקד באזכורים החשובים המעודדים את הפופולריות של מימון מבוזר.

 • אין צורך בהרשאות

מימון מבוזר מציג יתרונות קריטיים באופיו ללא היתר. מימון ללא היתר משפר את הגישה לשירותים ומוצרים פיננסיים עבור אנשים שאינם יכולים לגשת למימון מרכזי. נכון לעכשיו, 20% מהאוכלוסייה העולמית אינם יכולים לגשת לפתרונות בנקאיים בשל גורמים שונים. היעדר תיעוד תקין, היעדר פתרונות בנקאיים במיקום הגיאוגרפי, או ציון אשראי רע הם סיבות המגבילות את הגישה לשירותי הבנקאות.

DeFi מסיר את הבעיות הללו והיישום המבוזר של DeFi, MakerDAO, הוא הדוגמה המושלמת. MakerDAO מסייע במינוף Ethereum (ETH) לצורך לקיחת הלוואות. ניתן להפקיד ETH בפלטפורמת MakerDAO הנשענת על פתרון אוטומטי של חוזה חכם לניהול התהליך השלם. החוזה החכם מאפשר יצירת עמדת חוב מבוטחת (CDP) המסייעת בהשגת מטבעות קריפטו של DAI.

 • הזדמנויות השתכרות גמישות

היתרון החשוב הבא של פיננסים מבוזרים שמפנה את תשומת הלב למה שהוא DeFi הוא היכולת להרוויח כסף. אפליקציות מבוזרות רבות כגון Compound ו- Dharma מאפשרות להניב ערך נוסף להשקעות בנכסים דיגיטליים. יישומים אלה יכולים לסייע בשימוש בנכסים דיגיטליים כמו DAI או USDC שמצידם מותר למשתמשים אחרים ללוות. כתוצאה מכך לקוחות יכולים לקבל אינטרס טוב יותר בהשוואה למערכות בנקאיות קונבנציונליות.

 • אין צורך לתלות בבנקים

המתקן של נגישות משופרת ב- DeFi, בהשוואה להון ולשירותים, הוא גם יתרון אדיר. DeFi מוריד את הצורך בתלות במערכות הבנקאות של הממשלה, ובכך מפנה תשומת לב למה זה DeFi ולמה אנחנו צריכים את זה.

 • הזדמנויות נוספות לחדשנות

המערכת האקולוגית של DeFi מספקת סיכויים אמינים לחדשנות ויצירה של שירותי ומוצרי DeFi. DeFi הוא פרוטוקול פתוח ויכול להיות תמיכה אדירה בפיתוח דור חדש של פתרונות פיננסיים. משמעות ה- DeFi זוכה לחשיבות גבוהה יותר מכיוון שהוא יכול למנף את Ethereum ומאפשר לחדשנים ליצור אפליקציות מבוזרות חדשות עבור המגזר הפיננסי..

 • שיפור גישה פתוחה עם אמון

שקיפות היא גם אחת מנקודות השיא המכריעות במבוא ל- DeFi, ובכך מרמזת על הסיכויים לבדיקה ולניסיון של פתרונות אפליקציות DeFi בקלות. שקיפות מאפשרת גם להבטיח מערכת חסרת אמון וקלות לשימוש.

 • הלקוחות הם בשליטה עם DeFi

היתרון הקריטי ביותר של DeFi המסמל את הצורך להתמקד במה שהוא DeFi הוא השליטה המוחלטת עבור הלקוחות. לקוחות יכולים להשיג שליטה מלאה על הכספים שלהם באמצעות DeFi, עם הגמישות לקבל החלטות לגבי ההשקעות שלהם. לכן, DeFi מאפשר ללקוחות פוטנציאליים להשיג ריביות טובות יותר בהתאם למקום ההשקעה.

DeFi הוא האבולוציה הבאה של המערכת הפיננסית, אך גם CeFi פופולרי. בואו להבין את ההבדלים בין השניים: DeFi לעומת CeFi.

רכיבי המערכת האקולוגית של DeFi

מתוך הבנה מהו DeFi וחשיבותו על סמך מקרי השימוש והיתרונות השונים בו, סביר לחשוב על המערכת האקולוגית הכוללת של DeFi. הפרויקטים הטובים ביותר של DeFi והתרשמות מפורטת מהמערכות האקולוגיות של DeFi יכולים לעזור בהגברת הבנתך את יסודות DeFi ביעילות..

המערכת האקולוגית העצומה של DeFi מכילה אלמנטים מכריעים כגון פרוטוקולי ספר חשבונות פתוחים, מטבעות יציבים, חליפין ושווקים פתוחים ופלטפורמות ביטוח וניהול השקעות, אותם שיקפנו בקצרה בחלקים הקודמים של דיון זה. אם כבר מדברים על פרויקט DeFi הטוב ביותר ביישום הנפוץ, MakerDAO מגיעה לקדמת הבמה. בואו למצוא תובנות מעמיקות על הרכיבים במערכות האקולוגיות של DeFi כדי להבין כיצד היא הולידה אפליקציות מועילות רבות המשנות את האופן בו נהגנו להסתכל על מערכות פיננסיות..

 • פתח פרוטוקולי ספר חשבונות

פרוטוקולי ספר חשבונות פתוחים זוכים לבולטות בנוף DeFi בשל אופי הקוד הפתוח. הפופולריות של פרויקטים של DeFi כגון Compound Finance, DAI או Dharma מרמזת על היעילות בפרוטוקולי ספר חשבונות פתוחים. הפלטפורמות משקפות את הפונקציות של בנקים אמיתיים, ומאפשרות למשתמשים להפקיד נכסים שהמערכת מנצלת לצורך הלוואות והלוואות.

הגמישות של פלטפורמות הנחיתה של DeFi היא תמיכה אדירה להשגת תשואות טובות יותר על השקעות יחד עם הבטחה לשליטה משופרת בהשקעותיכם ותשואותיכם. תמיכה בחוזים חכמים באוטומציה של פעילויות הלוואות והלוואות בפרויקטים של DeFi היא גם היבט חיובי. לדוגמא, חוזים חכמים מסייעים לחיבור מלווים ולווים, ניהול ריביות ותיעוד של תנאי ההלוואה.

בנוסף, אתה מקבל את היתרון של שקיפות והסרת רשויות מרכזיות כדי להבטיח תשואות גבוהות יותר עם הבנה טובה יותר של סיכוני ההשקעה. פרוטוקולי ספר חשבונות פתוח הם היבט חשוב בהבנת DeFi וכיצד חסימות ציבוריות כמו Ethereum יכולות לעזור בתקינה ובהכרה גלובלית של פרוטוקולים. כתוצאה מכך, תוכל למצוא יתרונות רבים אחרים של בלוקצ’יין ציבורי כמו Ethereum עם פרוטוקולי ספר חשבונות פתוחים.

חלק מהיתרונות הבולטים כוללים בטחונות של נכסים דיגיטליים ושילוב הלוואות והלוואות של נכסים דיגיטליים. היתרונות של סטנדרטיזציה, יכולת פעולה הדדית ואוטומציה ניכרים גם הם. ניתן גם להבחין ביתרונות של הסדר עסקות מהיר ומיידי באמצעות שיטות הלוואות מאובטחות. הדרישה המוגבלת של KYC או בדיקות אשראי לגישה לשירותים פיננסיים עם פרוטוקולי ספר חשבונות פתוחים, מציגה גם יתרונות מהימנים.

חשוב להבין את הסיכונים ב- DeFi כדי לגלות את הפוטנציאל שלו מנקודת מבט ניטרלית. הנה מדריך לסיכונים ב- DeFi וכיצד לנהל אותם.

 • מטלות יציבות

מטבעות חשמל הם רכיבים אדירים להבנת המערכת האקולוגית של DeFi, שכן הם מושווים במונחי ערך של נכסי מטבע בעולם האמיתי. באופן כללי, כל מטבעות היציבה במערכת האקולוגית הקיימת של DeFi מוצמדים מול הדולר האמריקני. המטרה העיקרית היא להבטיח ביצועים טובים יותר, אמון ויציבות.

תכנון מטבעות היציבה לשמירה על יציבות בהשוואה למטבעות קריפטוגרפיים הוא גם גולת הכותרת הבולטת עבור המערכת האקולוגית של DeFi. מטבעות מטבעות מסווגים לשלוש קטגוריות שונות, כמו פלטות מטבעות מבוטחות, שאינן מבוטחות ומבוטחות בקריפטו עם תכונות ופונקציונליות מובהקות. מטבעות מטבעות מבוטחים בפיאט מוצמדים למטבע אמיתי כמו דולר אמריקאי או אירו, ובכך מספקים ביטחון טוב יותר ליציבות..

אותה השוואה ביחס למטבע פיאט מבטיחה יציבות טובה יותר ואי תנודתיות עם מטבעות מניות. המטבעות המקובלים המקובלים על פיאט מתייחסים לדולרי תאומים, קשירה, USDC ורבים אחרים. מטבעות מבוטחים בפיאט כוללים גם סיכונים מסוימים, במיוחד בדרישה של רשות מרכזית.

כמו כן, אתה זקוק לתקנות נאותות לתחזוקה ואימוץ מטבעות יציבה בקרב הציבור הרחב. מטבעות מטבעות מבוטחים בקריפטו דומים למטבעות מטבעות מבוטחים בפיאט, כאשר מטבעות קריפטוגרפיים מחליפים מטבע פיאט. הגורמים העיקריים המניעים יציבות של מטבעות מבוטחים בקריפטו כוללים תמריצי שירות וביטוח חסר אמון. אחת הדוגמאות הבולטות של stablecoin מבוטח בקריפטו מתייחסת ל- DAI.

מטבעות מטבעות מבוטחים בקריפטו תלויים בביטחונות, רק כאשר המטבע החופשי מחליק לחובות. בעיות התנודתיות עם מטבעות מטבעות מבוטחים בקריפטו מוצאות תשובה אמינה על ידי הפעלת הפרוטוקול עם יכולות המלווים. הסוג האחרון של מטבעות מטבעות הוא מטבעות מטבעות שאינם מבוטחים. גולת הכותרת הבולטת של מטבעות יציבה שאינם מבוטחים היא האלגוריתם הבסיסי המניע את פיתוחם של אסימונים נוספים. זה עובד במקרה הצורך להבטיח הפחתת ערך סמלי ושמירה על יציבות.

רוצה ללמוד עוד על מטבעות יציבים? הנה כל מה שאתה צריך לדעת על מטבעות יציבים.

 • פלטפורמות חילופי מבוזרות

פלטפורמות חליפין מבוזרות או DEX הן תוספות קריטיות בתשובות למה זה מימון מבוזר והמערכת האקולוגית של DeFi. IDEX הוא דוגמה בולטת לבורסה מבוזרת. פלטפורמות אלו מציעות נגישות טובה יותר למשתמשים באמצעות גילוי זהות חלקי.

כמו כן, הבורסות המבוזרות מורידות את הצורך באחסון נכסים דיגיטליים. על המשתמשים לחבר את הארנק למרכזיה ולהמתין לביצוע. לאחר אתחול המסחר, חוזים חכמים מבטיחים ניהול נכון של העברת הכספים.

 • פלטפורמות לניהול השקעות ביטוח

המערכת האקולוגית של DeFi מציגה גם הזדמנויות מבטיחות לפלטפורמות השקעה וביטוח טובות יותר. לשוק סמלי האבטחה תפקיד מכריע בזירוז פעילויות הביטוח. Polymath היא הדוגמה המושלמת לאחד מפרויקטי DeFi הטובים ביותר במקרה זה.

הוא מספק כלים, מסגרות ומשאבים טובים יותר ליצירה, ניהול ופרסום של אסימוני אבטחה. פלטפורמות רבות אחרות לניהול נכסים יכולות לסייע בניהול טוב יותר של מסחר וניהול סיכונים.

בדוק גם: פרויקטים מובילים של DeFi

מילים אחרונות

בנימה אחרונה, ניתן להבחין כי מימון מבוזר הוא הדבר הגדול הבא במהפכה במערכות פיננסיות. ללומדים יש אפשרות לחשוף מגוון מידע המציג את חשיבותו בנוף הפיננסי הקיים. DeFi מציג גם סיכויים אמינים לשינוי דיגיטלי של מערכות פיננסיות ולשיפור הגישה למכשירים פיננסיים בקלות.

הצורך הגובר בהתמודדות עם אתגרים במערכות פיננסיות מסורתיות ימשיך לטפח את צמיחתה של המערכת האקולוגית של DeFi. לכן, סביר לצפות להזדמנויות קריירה עם כישורי DeFi ולבחור בפלטפורמות למידה אמינות לצמיחה בקריירה. הירשם לקורס DeFi ועשה את הצעד הראשון לקראת למידה על מימון מבוזר כבר עכשיו!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map