מדריך למתחילים לפיתוח DApp

Ethereum מילאה תפקיד חשוב בהנעת אימוץ רחב יותר של טכנולוגיית הבלוקצ’יין, עם מכונת ה- Ethereum Virtual Machine שלהם (EVM) וחוזים חכמים. זו פלטפורמה המאפשרת למפתחים ליצור ולהשיק אפליקציות מבוזרות (DApps), והמפתחים הגיבו בבניית מעל 1,500 DApps עד כה! האם אתה מפתח המעוניין לבנות DApps? מדריך פיתוח DApp זה ברמה גבוהה יכול לעזור לך להתחיל.

פיתוח DApps אינו פרויקט פשוט של פלאג-און-פליי, והוא דורש תכנות רציני. מדריך פיתוח זה של DApp אינו מתכוון לכסות פרטים עליו, אלא הוא מספק סקירה ברמה גבוהה על השלבים. הוא גם מספק קטע ‘משאבים’ בחלק המאוחר יותר של המאמר, המציין היכן תוכלו ללמוד עוד על שלב מסוים.

פיתוח DApp: הצעדים שצריך לבצע

הנה סקירה ברמה גבוהה של מה מפתח צריך לעשות, שלב אחר שלב, כדי ליצור ולהשיק את ה- Ethereum DApp:

1. למד את אתריום:

DApp צריך לעקוב אחר מסגרת רעיונית ספציפית והדרך היחידה להבין זאת היא ללמוד את אתריום.

למשל, DApp חייב להיות בעל קוד פתוח והוא חייב לפעול באופן אוטונומי מבלי שישות שתשליט ברוב אסימוני הצפנה. שינויים ב- DApp חייבים לעקוב אחר קונצנזוס בקהילה. קוד ה- backend חייב לכלול חוזים חכמים ועליו לפעול על גבי בלוקצ’יין מבוזר. על ה- DApp להשתמש באסימון הצפנה שנוצר באמצעות אלגוריתם הצפנה רגיל, ועל הנתונים להיות מאוחסנים בבלוקצ’יין תוך ביצוע סטנדרטים הצפנתיים.

למידת פלטפורמת הבלוקצ’יין המבוססת על קונצנזוס מבוזרת היא הצעד הראשון שאינו ניתן למשא ומתן עבור היזם.

2. קבל את הבלוקצ’יין שלך:

אמנם ישנם לקוחות רבים שהמפתח יכול לבחור מהם, אך אנו ממליצים על ‘testrpc’ עבור מפתח DApp חדש. כלי זה הוא כעת חלק מחבילת הכלים של Truffle, הוא קל לשימוש, וקל להתחיל להשתמש בממשק שורת פקודה (CLI).

הכלי אינו מכרה חסימות כברירת מחדל, אך לצורך הפיתוח ניתן להגדיר מרווח חסימה באמצעות ה- CLI.

3. לתקשר עם הבלוקצ’יין:

הכלי הקל והנפוץ ביותר לתקשר עם הבלוקצ’יין הוא ‘web3.js’. ההתקנה היא קלה ויש הוראות ספציפיות להגדרת התצורה של הפרמטרים הדרושים, למשל:

 • קביעת תצורה של קובץ acongig.js;
 • קביעת תצורה של פונקציות ה- API של web3 לתקשורת עם הבלוקצ’יין.

4. למד מוצקות:

מוצקות היא השפה הקניינית של את’ריום לכתיבת חוזים חכמים. זו שפה עשירה בתכונות שתוכננה במיוחד למטרה זו, ושפת התכנות ברמה גבוהה נכתבה בהשראת C ++, Java, Python ו- JavaScript. ל- DApp יכול להיות קוד חזית בכל שפה שהיא, אך קוד ה- backend חייב לכלול חוזים חכמים, ולכן גם למידה זו אינה ניתנת למשא ומתן עבור מפתח DApp חדש..

5. קוד חוזים חכמים:

מפתח שמקודד חוזים חכמים חייב לפעול בהתאם להנחיות הרחבות הבאות ליעילות:

 • שמור על היגיון המחשוב ודרישות האחסון מינימליות, מכיוון שביצוע חוזים חכמים דורש ‘גז’, כלומר מדד של כוח מחשוב. זה לא בחינם, ‘מחיר דלק’, כלומר יש לשלם מספר מסוים של אסימני קריפטו. פירוש הדבר שאתר (ETH), כלומר קריפטוגרפי מקומי של את’ריום צריך להוציא על ביצוע חוזה חכם. היגיון מחשוב פשוט דורש פחות גז.
 • על הקוד להימנע ממורכבות, מכיוון שככל שהקוד מורכב יותר כך הסבירות לשגיאות גבוהה יותר. התוצאה של חוזה חכם היא בלתי הפיכה, ולכן קידוד חוזים פשוטים ללא שגיאות הוא הכרחי.

6. פרוס את החוזים החכמים:

חבילת הכלים המומלצת לכך היא ‘טראפל’. יש לו את היתרונות הבאים:

 • מדריך מאפשר למפתחת לשמור על כל החוזים החכמים שלה;
 • הכלי יכול להשתלב בקלות במסגרת הבדיקה מכיוון שהתסריטים יכולים לפרוס את החוזים בסביבת הבדיקה, להריץ את ‘מבחן הכמהין’ ולהריץ בדיקות רגילות.
 • פריסה באמצעות חבילת כלים זו קלה, וניתן להגדיר את הפרמטרים הנדרשים בקלות בקובץ config.js. Testrpc חייב להריץ בחלון נפרד את הפריסה לעבודה.

7. הפעל את החוזה החכם:

הקריאות לחוזים החכמים חייבות להיות במחרוזות הקסדצימליות, עם זאת, יש ספריות ‘ממשק בינארי יישום’ של חוזה Ethereum שיעזרו בכך..

8. הקמת חשבון Ethereum:

כדי לבצע את החוזים החכמים שהיזם צריך להוציא את Ether והיא צריכה ליצור חשבון Ethereum לשם כך. מומלץ להשתמש ב- ‘eth-lightwallet’ מכיוון שיצירת זוג מפתחות ציבורי ופרטי וניהולו קלים בכך. היזם צריך לעדכן את קובץ config.js בפרטי המפתח. היזם יכול לחזור למבחן הכמהין ולראות את אתר עובר בין חשבונות.

הערה חשובה: אסור ליזם לשתף את המפתח הפרטי שלה עם אף אחד, או לפרסם אותו בפורום מקוון כלשהו.

9. עסקה עם החוזה החכם:

לאחר רכישת מעט אתרים ושמירתו בחשבונה, היזם צריך לעשות את הצעד האחרון בפיתוח DApp, שהוא עסק באמצעות Ether. ישנן 3 אפשרויות:

 1. העבר לכתובת אחרת כערך;
 2. התקשר לפונקציית חוזה שתעדכן את מצב הרשת ותבזבז את האתרים לשלם את העמלות לכורה;
 3. לערב חוזה שמעדכן את מצב הרשת ומקבל את אתר כתשלום. היזם צריך גם לשלם את העמלות לכורה.

10. פיתוח DApp: משאבים שימושיים

לקבלת סקירה על שלבי פיתוח DApp, היזם יכול לקרוא זֶה מאמר מקיף בהקרנון. להלן המשאבים לצעדים האישיים:

 1. ללמוד את’ריום: מדריך פיתוח אתריום, נייר לבן אתריום, ו נייר צהוב של Ethereum.
 2. GitHub חוֹמֶר עבור Testrpc.
 3. GitHub חוֹמֶר עבור web3.js.
 4. באינטרנט קוּרס למוצקות.
 5. GitHub חוֹמֶר לחבילת כלי טראפל.
 6. GitHub חוֹמֶר לספריית ABI.
 7. GitHub חוֹמֶר עבור eth-lightwallet.

בנוסף, ‘dapps למתחיליםהוא אתר טוב עבור מפתח חדש לקבל הדרכה. אם אינך בטוח, הנה 5 סיבות מדוע כדאי ללמוד פיתוח בלוקצ’יין. עדיין מחפש קצת השראה הנה 10 הדפים המובילים לעקוב אחריהם בשנת 2018.

מי יאהב אותך לשמוע את חווייתך עם חווית הפיתוח הראשונה שלך ב- dapp בקטע ההערות למטה.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map