מדריך למתחילים: מהו DAICO? ה- ICO המשופר!

מה זה DAICO: הקדמה

האם אתה משקיע ב- ICO? יתכן ושמת לב בדאגה כי הונאת ICO הסתיימה בכספם של משקיעים שהרווחת קשה. אתה בטח תוהה כיצד המערכת האקולוגית של הצפנה תשיג מידה רבה יותר של אחריות ותמנע הונאות. דגם חדש בשם DAICO יכול להיות התשובה. אסביר כאן מה זה DAICO.

סקירה כללית של סיכוני ICO עיקריים:

ראשית אסתכל על כמה סיכוני ICO מרכזיים. ICOs נערכים באמצעות חוזה חכם המסדיר את המימון על ידי המשקיעים והפצת סמלים אליהם. ל- ICO יש בדרך כלל ‘מכסה רכה’, כלומר הסכום המינימלי שעל צוות הפרויקט לגייס מהאירוע, כדי להמשיך בפיתוח..

אם פרויקט ICO לא יכול לגייס את ‘הכובע הרך’, ה- ICO הוא כישלון וצוות הפרויקט מחזיר את הכספים למשקיעים. עם זאת, אם זה מעלה את המכסה הרך, הם שולטים בקרן ומוציאים אותה כמו שהם רוצים.

החוזה החכם מסיים את תפקידיו ברגע שגייס הכספים. זה אינו מספק למשקיעים יכולת לשלוט באירועים הבאים. צוות פרויקטים חסר מצפון יכול לברוח עם הכספים, מה שאכן קרה.

תוצאות ביצוע חוזים חכמות אינן ניתנות לביטול, ומשאירות משקיעים חסרי אונים. קרא עוד על האופן שבו הם עובדים ב”מדריך למתחילים מהו חוזה חכם? “.

מכיוון שה- ICOs אינם מוסדרים, אין למשקיעים שום אפשרות לחוק. קרא עוד על האופי הבלתי מוסדר של ICO ב “מהו ICO: מבוא להצעת מטבע ראשונית”.

מה זה DAICO: המושגים

ויטליק בוטרין, מייסד את’ריום העלה לראשונה את הרעיון של DAICO בינואר 2018. הוא הציע לשלב תכונות של ‘ארגון אוטונומי מבוזר’ (DAO) ו’הצעת מטבע ראשונית ‘(ICO) כדי לשפר את האחריות במודל ICO של גיוס כספים. קרא את נקודת מבטו ב- “הסבר DAICOs“.

תפיסת DAICO שומרת על מרכיב גיוס הכספים של ICO, כלומר החוזה החכם יאפשר לצוות הפרויקט של ICO לגייס כספים ממשקיעים. עם זאת, היא גם מציגה מושג מרכזי של DAO, כלומר המשקיעים יחזיקו באסימונים ויכולים להצביע כדי להחליט על עתיד הפרויקט..

חוזה חכם של DAICO יכלול שני חלקים, כדלקמן:

  1. החלק הראשון יאפשר למשקיעים לשלוח את האתרים שלהם לצוות הפרויקט. הם מקבלים תמורתם אסימונים, וכשמסתיים ההמונים, חלק זה של החוזה אוסר על השקעה נוספת.
  2. החלק השני מספק מנגנון שבו הכספים משוחררים לצוות הפרויקט בשלבים. מערכת דמוקרטית בה מצביעים המשקיעים תקבע את כמות הכספים לשחרור.

חוזה חכם של DAICO – החלק הראשון הוא כמו חוזה חכם של ICO:

החלק הראשון של חוזה חכם של DAICO יהיה דומה למדי לחוזה חכם של ICO. המשקיעים שולחים את כספם לצוות הפרויקט ומקבלים אסימונים ביחס למימון שלהם. זה נקרא גם ‘מצב תרומה’. ההבדל העיקרי מ- ICO הוא שהכספים נעולים מצוות הפרויקט של ICO בשלב זה, הם אינם יכולים לגשת אליו.


חוזה חכם של DAICO – החלק השני הוא כמו מודל DAO:

במודל DAO, בעלי אסימונים מצביעים בעד או נגד הצעה לפיתוח פרויקט. צוות הפרויקט יכול ליישם רק הצעות שמקבלות מספיק קולות לטובתם. DAICO מיישמת תפיסה זו בחלק השני של החוזה החכם.

בחוזה יהיה משתנה שנקרא ‘ברז’. בתחילה הוא מוגדר לאפס, ומכאן שצוות הפרויקט אינו יכול לגשת לכספים. חלק זה של החוזה נקרא ‘מצב ברז’, והוא מופעל ברגע שמצב ‘תרומה’, כלומר החלק הראשון, מסתיים.

צוות הפרויקט צריך להגיש החלטות המכילות שלבי פיתוח פרויקטים, ואילו המשקיעים צריכים להחליט אם להעלות את ערך ה’ברז ‘. אם הם מחליטים לגייס, צוות הפרויקט מקבל את הכספים לשלב זה של הפרויקט, אחרת הם לא מקבלים.

בחלק זה של החוזה יש גם ‘מצב משיכה’. שקול תרחיש היפותטי שבו המשקיעים או צוות הפרויקט אינם מרוצים מההתקדמות של הפרויקט. הם יכולים להצביע להשמדה עצמית של החוזה, שמחזיר את האתרים הנותרים למשקיעים. ההחזר הוא ביחס להשקעתם.

היתרונות של DAICO:

ישנם שני יתרונות עיקריים של DAICO, כדלקמן:

  1. צוות הפרויקט יכול להשתמש בכספים רק במידה שהמשקיעים מאשרים זאת, בניגוד לסיכון שהם יברחו עם הכספים לאחר ICO. נושא זה בנושא ICO הוא כה רציני, עד שאנו מבקשים ממשקיעי ICO לבדוק היטב את אישורי צוות הפרויקט של ICO כדי לזהות אם מדובר בהונאה. קרא עוד על המלצתנו בסעיף “מדריך למתחילים: כיצד לזהות הונאות ICO “. DAICO מבטל פרויקטים של הונאה על ידי הגבלת זרימת הכספים.
  2. אם נניח שקבוצת האקרים מבצעת התקפה של 51%, בניגוד לאתר ICO שבו כל הכספים זמינים להוצאות, האקרים יפגשו ‘טפ’ מוגבל ב- DAICO. זה מקטין את גודל האובדן באופן משמעותי גם אם הם מצליחים לבצע התקפה. קרא עוד על 51% התקפות ב- “PoW Vs. PoS: השוואה בין שני אלגוריתמים של קונצנזוס בלוקצ’יין “.

החסרונות של DAICO:

בעוד שלמודל DAICO ישנם יתרונות, קהילת הקריפטו צריכה לטפל בחסרונות הבאים:

  1. מודל זה יחייב כל שלב או הצעה לפיתוח פרויקטים להליך הצבעה דמוקרטי. היתרונות של חברות סטארט-אפ בהשוואה לארגונים גדולים הם הזריזות שלהם, אך תהליך הצבעה של DAO עלול להאט את פיתוח הפרויקט, ולשלול יתרון זה..
  2. משקיעים נכנסים לעיתים קרובות לשוק הקריפטו לשם רווח מהיר ואילו מודל DAICO דורש מעורבות ארוכת טווח בפרויקט. חלק משקיעים שאינם מעוניינים בעתיד הארוך של הפרויקט עשוי שלא להצביע, ובכך להקטין את עצם היתרון של DAO.
  3. משקיעי קריפטו רבים חדשים בטכנולוגיה, ואולי לא מבינים היטב כמה הצעות פרויקט. אם משקיעים רבים כאלה מצביעים על הצעות טובות, אז הפרויקט לא יממש את הפוטנציאל הטמון בו.
  4. אם רוב המשקיעים לא מרוצים מהפרויקט בגלל חוסר הערכה של האסימון למרות הפוטנציאל הארוך של הפרויקט, הם עשויים להצביע לנסיגה. פרויקט מבטיח עלול להיסגר בגלל רגשות משקיעים שליליים.
  5. אין מספיק בהירות מה קורה כאשר משקיעים מוכרים את האסימונים שלהם בבורסות קריפטו. האם סוחרים שקונים אסימונים צריכים לקבל את אותה זכות הצבעה? ואז הספקולציות הקשורות לשוק הקריפטו יכולות לעכב את הפרויקט. מצד שני, אם סוחרים לא מקבלים את זכות ההצבעה, המשקיעים הראשונים הנותרים ישלוטו בכל ההצבעה וישאירו סוחרים שקנו אסימונים מאוחר יותר..

דגם DAICO חדש מאוד. ‘פלטפורמת התהום‘, כלומר פלטפורמת הפצה דיגיטלית מבוססת בלוקצ’יין היא הסטארט-אפ הראשון שאימץ את המודל הזה למכירת האסימונים שלהם. עלינו לראות עד כמה מודל DAICO יעיל לטווח הארוך. בינתיים, אם אתה רוצה להשוות את זה ל- ICO, אתה יכול לקרוא “ICO Vs DAICO: מה ההבדל בין השניים?”.

הצהרת אחריות: אין להתייחס למאמר כאלו ואינו נועד לספק ייעוץ השקעות כלשהו. תביעות המועלות במאמר זה אינן מהוות ייעוץ השקעות ואין להתייחס אליהן ככאלו. עשה מחקר משלך!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map