גיליון הרמאות האולטימטיבי של Blockchain – 20+ שאלות Blockchain שכולם צריכים לדעת עליהם

הבלוקצ’יין הוא הטכנולוגיה מהדור הבא המהפכה לחלוטין בכל היבט בחיינו. למרות הרבה מחלוקות ודיונים מקוונים, לא ניתן להכחיש את תפקיד הבלוקצ’יין בצמיחתנו. זה כאן כדי להישאר, ומומחים רבים בתעשייה חושבים אותו דבר.

אם אתה טירון חדש, שמחפש גיליון בגידות בבלוקצ’יין, הגעת למקום הנכון. היום נעבור על 13 שאלות בלוקצ’יין שכולם צריכים לדעת עליהם.

הבלוקצ’יין משנה לאט את המערכות החברתיות סביבנו. הוא מספק תכונה מרכזית שטכנולוגיה אחרת לא הצליחה לספק עד כה, כלומר ביזור. תכונת הביזור משנה גם את תחום הפיננסים שלנו ומאפשרת לו להשפיע כמעט על כל אנכי שם.

בקיצור, לבלוקצ’יין יש יותר תוצאות חיוביות מאשר שליליות. לכן, ללא כל עיכוב, בואו נתחיל עם הדברים של הבלוקצ’יין שכולם צריכים לדעת עליהם. אתה יכול גם להוריד את גיליון הצ’אט של בלוקצ’יין כדי לשמור אותו עם עצמך וללמוד בדרכים.

גיליון הרמאות האולטימטיבי של Blockchain

20+ שאלות Blockchain שכולם צריכים לדעת עליהם

מה זה בלוקצ’יין?

אנו יכולים לחשוב על בלוקצ’יין כמסד נתונים מבוזר. אבל, זה יותר מזה. הבלוקצ’יין הוא ספר ספר מבוזר. בבלוקצ’יין ניתן לאחסן, להקליט, לעקוב ולעבד עליהם נתונים ללא צורך בשום רשות ריכוזית. בלוקצ’יין מורכב מבלוקים שבתורם מורכבים מעסקאות שהוקצו לה. כל אחת מהעסקאות מוצפנת במהותה שמגיבה בתור את זהות המשתתפים. לרעיון הפשוט הזה יש טונות של מקרי שימוש והוא יכול להיות מיושם כמעט בכל אנכי שם, כולל פיננסים, ממשלה, תחבורה וכן הלאה.

רוצים לדעת עוד? עיין במדריך מפורט בנושא בלוקצ’יין.

האם שווה בלוקצ’יין?

כעת, לאחר שלמדנו על בלוקצ’יין, עלינו לענות על השאלה הבאה שלנו, “האם בלוקצ’יין משנה?” אם כן, למה זה משנה?

הבלוקצ’יין שווה כל תשומת לב עכשיו. זוהי טכנולוגיה מהפכנית המספקת אלטרנטיבה לכסף המסורתי הנשלט ומונפק על ידי הממשלה. המטבע הדיגיטלי שמציעה בלוקצ’יין כמו ביטקוין הוא פופולרי ביותר ובאמצעותו ניתן לבצע עסקאות מהירות, מאובטחות ופרטיות יותר. ישנם גם חברות סטארט-אפ רבות הפועלות לקידום יכולות הפיתוח והפונקציונליות של בלוקצ’יין. אתה יכול גם להשתמש במטבעות דיגיטליים כדי לקנות פריטים מהיום להיום.

זה כבר השפיע על הענף מכיוון שהוא מאפשר לעסקים להיות מוכנים לעתיד ולהבטיח שהם יגדלו בכיוון הנכון. יתר על כן, בלוקצ’יין היא טכנולוגיה אידיאלית לשימוש במערכת זהות שבה ניתן לאחסן ולהגיש גישה אנושית לרישיון נהיגה, תעודת זהות ומדדי זהות אחרים.

מה זה מטבעות קריפטוגרפיים?

מטבעות קריפטוגרפיים ידועים בעיקר כמטבע הדיגיטלי שניתן לאחסן, לקנות ולנצל באמצעות הבלוקצ’יין או ברשת המבוזרת. זה עובד בדומה למזומנים דיגיטליים ללא שום קיום בעולם האמיתי. ערך המטבע הקריפטוגרפי תלוי בתנאי השוק. אחד מטבעות המטבע הפופולרי ביותר הוא הביטקוין. זהו גם המטבע הדיגיטלי הראשון שהחל בשנת 2009. ניתן להשתמש במטבעות קריפטוגרפיים למסחר ללא כל סמכות ריכוזית. זה גם הופך את העסקאות לזולות ומהירות יותר. דוגמאות מרכזיות אחרות של מטבעות קריפטוגרפיים כוללות את’ריום, NEO, EOS, וכן הלאה.

מה זה ביטקוין?

הביטקוין הוא המטבע הדיגיטלי הראשון שהשתמש בטכנולוגיית הבלוקצ’יין. זה קם עם שחרורו של נייר לביטקוין בשנת 2009 על ידי סאטושי נקאמוטו. משם היא השיגה פופולריות רבה. מומחים עובדים גם על זה כדי להוסיף תכונה חדשה כולל רשת הברקים האחרונה שתעשה מהיר יותר עסקאות ברשת הביטקוין. מבחינת מחיר, הוא הגיע לשיא של כל הזמנים של 19,000 דולר בשנת 2018. בזמן כתיבת שורות אלה הוא כרגע נע סביב 6,000 דולר לביטקוין.

ביטקוין משתמש באלגוריתם של קונצנזוס Proof-of-Work (PoW) כדי להגיע לקונצנזוס ברשת. זוהי דרך לאשר עסקאות ולהבטיח שהן תקפות. למרות שביטקוין כל כך פופולרי, הם לא אוהבים את הבנקים מכיוון שהוא נותן ביזור לאנשים הרגילים. עם זאת, בנקים אוהבים בלוקצ’יין.

 

מהם חוזים חכמים?

חוזים חכמים מקבילים לחוזה חוקי בעולם הדיגיטלי. הוא כתוב בקוד ונחתם מראש על ידי שני צדדים המשתמשים בו לביצוע משימה כמו עסקה. ניתן להשתמש בחוזים חכמים להחלפת נכסים כולל נכסים, אוטומציה של בעלות וזכויות יוצרים וגם אוטומציה של ארגון (DAO). חוזים חכמים פועלים ללא כל סמכות ריכוזית ומכאן מנצלים אותם למיכון משימות רבות. החוזה נערך בין שני צדדים אנונימיים שבהם מופעלים אירועים והקוד מבוצע.

מה זה את’ריום?

Ethereum היא טכנולוגיית בלוקצ’יין שהיא קוד פתוח ומאפשרת למפתחים להשתמש בטכנולוגיה כדי ליצור יישומים מבוזרים המכונים גם dApps. ההבדל הטכני בין הביטקוין לאתריום הוא משמעותי. Ethereum מאפשרת למפתחים לארח אפליקציות חדשות בבלוקצ’יין שלה בעזרת חוזים חכמים ו- dApps. אוטומציה היא גם חלק גדול מרשת את’ריום. Ethereum פותר הרבה בעיות שהיו לביטקוין. ויטליק בוטרין פיתח את זה כשהוא מנסה לפתור את הבעיה מנקודת מבט אחרת. Ethereum משתמש באלגוריתם של קונצנזוס Proof-of-Work (PoW), אולם הוא מתכנן לעבור ל- Proof-of-Stake (PoS) בעתיד. כאשר אנו משווים את Ethereum עם Bitcoin, הוא נופל תחת הדור השני של רשתות החסימות. משמעות הדבר היא שהיא משתמשת בחוזים חכמים לאוטומציה של הרבה משימות. מפתחים יכולים גם לפתח dApps מבוזרים שמטרתם לפתור בעיות משמעותיות יותר או להקל על שירות בפלטפורמת Ethereum.

מה זה EOS?

EOS היא פלטפורמת בלוקצ’יין בה ניתן לבנות ולפרוס יישומים בקנה מידה תעשייתי. זה עובד דומה ל- Ethereum במובנים רבים והוא פותח על ידי דן לרימר. המניע העיקרי של EOS זה להסיר את עמלת העסקה ולספק מדרגיות בו זמנית. EOS יכול לשמש מפתחים לפיתוח dApps ולגדול אותם מבלי לדאוג לצוואר הבקבוק ברשת. EOS משתמשת במערכת הפעלה מבוזרת על מנת להבטיח שבלוקצ’יין ניתן להרחבה ולהבטיח שהתקשורת בין האפליקציות תהיה מהשורה הראשונה. נכון לעכשיו, Block.One אחראית על ניהול פיתוח EOS.

סקרנו את EOS בפירוט. בדוק את הפוסט כאן.

מה זה Hyperledger?

Hyperledger הוא שיתוף פעולה עם קוד פתוח של בלוקצ’יין לקידום טכנולוגיות הבלוקצ’יין ומאפשר פיתוח מסגרת בלוקצ’יין מבוזרת בכיתה ארגונית. הוא נוצר ברחבי התעשייה שבו כולם יפעלו להפיכת בלוקצ’יין לנגיש יותר וקל יותר לעבוד איתו. גם ענקיות הטכנולוגיה וגם חברות הסטארט-אפ משתתפות במערכת האקולוגית כדי להבטיח שלבלוקצ’יין תהיה מסגרת ברמה ארגונית לעבוד איתה. כדי להבטיח שהם לא יאבדו את המיקוד, הם לא ישחררו שום מטבע מטבע שצורף לפרויקט. נכון לעכשיו, ארבעה פרויקטים פועלים תחת HyperLedger כולל Burrow, Indy, Sawtooth ו- Fabric.

תוכל ללמוד עוד על Hyperledger מכיוון שסיקרנו אותו לעומק כאן.

מה זה dApp?

dApp מייצג את האפליקציה המבוזרת ומתארח בבלוקצ’יין. הם מנצלים את ספר החשבונות המבוזר ורצים על גבי רשת הבלוקצ’יין. מפתחים יכולים להשתמש בחוזים חכמים לצורך קידוד dApps. זה נותן ל- dApps יכולת להיות אוטומטית ללא צורך בהתערבות אנושית. רשת הבלוקצ’יין הראשונה שהביאה dApps היא Ethereum. זה איפשר למפתחים לפתח dApps בעזרת חוזים חכמים. לא ניתן לשלוט על אפליקציות מבוזרות על ידי סמכות מרכזית. לאפליקציה יכול להיות מטבע קריפטוגרפי משלה כדי להקל על פעילויות שונות המוצעות על ידה.

רוצים ללמוד עוד? עיין במדריך למתחילים של dApp באתר 101blockchains.com

מה זה DAO?

DAO מייצג ארגונים אוטונומיים מבוזרים. DAO הוא ארגון מבוזר ומנצל חוזים חכמים ותכונות טכנולוגיות אחרות של בלוקצ’יין. זה יכול לפעול לבד ואין לו ניהול היררכי משויך. הקוד כתוב מראש אשר מעבד תכונות ופונקציות שונות שיש ל- DAO להציע. הוא מופעל בעזרת פרוטוקולי קונצנזוס מבוזרים. Ethereum ו- EOS תומכים ב- DAO וכל אחד יכול להגדיר כלל ולבנות DAO שעובד באופן עצמאי.

מהו טרנספורמציה דיגיטלית של בלוקצ’יין?

אנו נמצאים בעידן של טרנספורמציה דיגיטלית של בלוקצ’יין. הנוף הדיגיטלי הנוכחי מחולל מהפכה על ידי בלוקצ’יין. כמעט כל האנכי שם מושפעים מבלוקצ’יין. זה יכול להיות בידור, משפט ופשע, טכנולוגיה, מדיה, ניהול קבצים וכן הלאה. כל אנכי מנצל כעת את הבלוקצ’יין מכיוון שהיתרונות הם יותר מחסרונותיו. אם אתה רוצה לדעת אילו אנכיים מושפעים יותר ודוגמאות לכל אנכי, קרא את השינוי הדיגיטלי המקיף שלנו ב- Blockchain – 30+ דוגמאות לשינוי בלוקצ’יין.

מה זה ICO?

ICO מייצג הצעת מטבע ראשונית. זהו מנגנון גיוס תרומות שבאמצעותו סטארט-אפים מגייסים כסף לפרויקט החדש שלהם על ידי הצעת אסימון קריפטו למשקיעים. זה נשמע דומה להנפקה אבל יש הרבה הבדלים בין. קל לבצע ICOs מכיוון שהם דורשים פחות הכנות בהשוואה לשיטות השקעה אחרות. רשות ניירות ערך האמריקאית (SEC) אחראית על קביעת מצב האסימונים.

רוצים ללמוד עוד? עיין במדריך מפורט כיצד להפעיל ICO.

מה זה STO?

STO מייצג הצעות אסימון אבטחה. הם עובדים בצורה שונה מ- ICO שבו אתה קונה אסימונים בשיטת מימון המונים. ב- ICO אתה לא קונה מניות של החברה. STO פותר בעיה זו על ידי מתן ביטחון פיננסי ממשי אשר בתורו יכול לאפשר לך להשתתף בפעילות החברה כולל זכויות הצבעה. נכסים בפועל מחזירים STO ומכאן מצריכים תכנון קפדני, בניגוד ל- ICO. Polymath היא פלטפורמה פופולרית המאפשרת לסטארטאפים או לחברות לבצע STO. יש לו תקן ST-20 ליצירת אסימונים, הפצה ואחסון.

ייתכן שתרצה לקרוא עוד על אסימוני אבטחה כאן.

מה העתיד של הבלוקצ’יין?

השאלה האחרונה שלנו בגיליון הרמאות של הבלוקצ’יין היא לגבי העתיד של הבלוקצ’יין. אז איפה אנחנו עומדים ומה צופן העתיד של הבלוקצ’יין? נכון לעכשיו, הבלוקצ’יין עדיין נמצא בשלב התינוקות שלו ודורש לאמץ הרבה חדשנות בכל האנכי השונים. חברות סטארט-אפ רבות פועלות באופן פעיל בתחום הבלוקצ’יין בכדי לספק פיתרון חדשני לבעיות בשימוש בבלוקצ’יין.

בעתיד נראה אימוץ גדול של מטבע דיגיטלי ובלוקצ’יין. אפילו הממשלה מעוניינת להפוך את שירותיהם באמצעות בלוקצ’יין. תוכלו לקרוא עוד על מה שאנחנו חושבים על עתיד הבלוקצ’יין כאן.

מה ההבדל בין בלוקצ’יין למסד נתונים?

זו אחת השאלות היסודיות שנשאלות על ידי מתחילים. על פני השטח, גם מסד הנתונים וגם הבלוקצ’יין נראים דומים. אבל, blockchain פנימי הוא הרבה יותר מסובך בהשוואה למסד נתונים. הבלוקצ’יין הוא ספר חשבונות מבוזר המאחסן מידע שניתן לעקוב אחריו בכל עת. Blockchain מציע גם שלמות בהשוואה למסד נתונים מסורתי. בסיס הנתונים מציע פעולות CRUD ואילו Blockchain לא.

מה ההבדל בין אסימון לקריפטו?

מטבע קריפטוגרפי הוא נכס דיגיטלי שקושר אליו בלוקצ’יין משלו. ביטקוין הוא דוגמה טובה לקריפטו. לטוקן, לעומת זאת, אין רשת בלוקצ’יין בלעדית בשבילה. אסימון בנוי על גבי בלוקצ’יין קיים. דוגמה לאסימון כולל מטבע Binance (BNB).

סיכום

זה מוביל אותנו לסוף גיליון הרמאות של הבלוקצ’יין, שם דנו ב -14 שאלות מוכרות של בלוקצ’יין ותשובותיהן. אנו ממליצים לך גם לקבל את תבנית pdf של גיליון רמאות של בלוקצ’יין לצורך הפניה קלה בהמשך.  

אז מה אתה חושב על זה? הגיבו למטה והודיעו לנו. אנחנו מקשיבים.

עיין בטבלה לעיון מהיר

שְׁאֵלָה הסבר של משפט אחד
מה זה בלוקצ’יין? הבלוקצ’יין הוא ספר חשבונות מבוזר המציע שקיפות, ביזור ושלמות הנתונים.
האם שווה להרהר בבלוקצ’יין? כן, זה שווה כפי שהוא מעצב כרגע את הענפים ואת חיי החברה סביבנו.
מה זה מטבע קריפטוגרפי? מטבעות קריפטוגרפיים הם מטבע דיגיטלי שניתן לאחסן, לקנות ולבזבז ברשת.
מה זה ביטקוין? ביטקוין הוא המטבע הראשון של קריפטוגרפיה ששוחרר על ידי סאטושי נקאמוטו בשנת 2009 באמצעות מסמך לבן.
מהם חוזים חכמים? חוזים חכמים מקבילים לחוזים משפטיים בין שני צדדים בעולם הדיגיטלי.
מה זה את’ריום? Ethereum היא פלטפורמת בלוקצ’יין מהדור השני המאפשרת למפתחים ליצור אפליקציות מבוזרות באמצעות חוזים חכמים.
מה זה EOS? EOS היא פלטפורמת בלוקצ’יין מהדור השני לפיתוח אפליקציות מבוזרות (dapps), בדומה לאת’ריום.
מה זה Hyperledger? Hyperledger הוא שיתוף פעולה עם בלוקצ’יין בקוד פתוח כדי לקדם את פיתוח מסגרת בלוקצ’יין מבוזרת בכיתה ארגונית
מה זה dApp? dApp מייצג את היישום המבוזר ומתארח בבלוקצ’יין שממלא משימות ושירותים על ידי הפעלת אינטראקציות P2P.
מה זה DAO? DAO (ארגונים אוטונומיים מבוזרים) הוא ארגון מבוזר ומנצל חוזים חכמים ותכונות טכנולוגיות אחרות של בלוקצ’יין..
מה זה ICO? הצעת מטבע ראשונית היא מנגנון גיוס תרומות באמצעותו סטארטאפים מגייסים כסף עבור הפרויקט החדש שלהם על ידי הצעת אסימון הצפנה למשקיעים.
מה זה STO? הצעת אסימון אבטחה היא מנגנון גיוס תרומות שבו משקיעים משיגים אסימונים מבוססי נכסים על ידי השקעה בפרויקט.
מה העתיד של הבלוקצ’יין? העתיד של הבלוקצ’יין נראה בהיר כאשר התעשייה והממשלה מיישמים את המערכות שלהם.
מה ההבדל בין בלוקצ’יין למסד נתונים? מסדי נתונים הם מערכת ספר חשבונות מרכזית שתלויה בארכיטקטורת הרשת של שרת הלקוח. מצד שני, Blockchain היא מערכת ספר חשבונות מבוזרת של P2P עם תוספת שכבות של אבטחה, שקיפות ושלמות.
מה ההבדל בין אסימון לקריפטו? הן קריפטוגרפיה והן אסימון הם נכסים דיגיטליים. עם זאת, ל- cryptocurrency יש את הבלוקצ’יין שלהם ואילו אסימונים משתמשים בפתרון הבלוקצ’יין הקיים כבר.

 

פתק: רוצה לשמור את כל אלה עם עצמך? הורד את פורמט pdf של גיליון רמאות של בלוקצ’יין ולמד אודות בלוקצ’יין. אתה יכול גם לשתף את קובץ ה- pdf עם עמיתייך ולהבטיח שהם נמצאים גם באותו מסלול למידה.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map