Blockchain היברידי: הטוב משני העולמות

בלוקצ’יין היברידי הוא סוג מהפכני של טכנולוגיית בלוקצ’יין. במדריך זה נצלול אלמנטים הליבה של בלוקצ’יין היברידי ונלמד כיצד זה עובד.

הבלוקצ’יין משנה את העולם באופן ייחודי. זה מאפשר לארגונים, ממשלות וארגונים אחרים להתמודד טוב יותר עם זרימת העבודה שלהם ולשפר את המערכות שלהם בעזרת פתרונות טובים יותר. עכשיו, זה משנה את האופן שבו אנו מאחסנים נתונים, ניגשים אליהם ומשתמשים בהם לשיפור המעגל הבלתי נגמר של צמיחה טכנולוגית. זה משפיע גם על היבטים אחרים של הטכנולוגיה שלנו, כולל האופן שבו אנו משרים אמון ברשת.

ניתן להשתמש בבלוקצ’יין בשלוש דרכים שונות: פרטי, ציבורי, קונסורציום והיברידי. אם קראת על בלוקצ’יין בעבר, ייתכן שיהיה לך מושג כיצד עובד בלוקצ’יין פרטי וציבורי. למי שלא יודע, נדון בהם בהרחבה בהמשך.

עם זאת, הדרך השלישית, כלומר הכלאה, עשויה להשפיע על הענפים השונים. הבלוקצ’יין ההיברידי הוא תמהיל של שני העולמות, הן בלוקצ’יין פרטי והן ציבורי. זה נותן לארגונים שליטה טובה יותר במה שהם רוצים להשיג במקום לשנות את התוכניות שלהם על הגבלת הטכנולוגיה.

השימוש בטכנולוגיית הבלוקצ’יין יכול להיעשות באופן פיננסי ולא פיננסי כאחד. באמצעות בלוקצ’יין, זה בלתי אפשרי להתעסק בנתונים או לפרוץ למערכת. הפתיחות של הבלוקצ’יין הציבורי מקרבת אנשים ברחבי העולם, ואילו הבלוקצ’יין הפרטי מבטיח שמערכת אקולוגית סגורה תוכל לשגשג גם עם יכולות בלוקצ’יין..

במאמר זה נעבור על בלוקצ’יין היברידי ומה שיש לו להציע. נדון גם בהגדרת הבלוקצ’יין ההיברידית ונבין אותה מבפנים. אבל ראשית, בואו לבדוק גם בלוקצ’יין פרטי וגם ציבורי.

הירשם עכשיו: קורס יסודות Blockchains ארגוניים

מה זה Blockchain ציבורי?

כפי שהשם מרמז, בלוקצ’יין ציבורי הוא ציבורי. כשהגיע נייר לבן של ביטקוין הוא הזכיר גם את הבלוקצ’יין בצורתו הציבורית. המשמעות היא גם שהבלוקצ’יין הציבורי פתוח לכל, וכל אחד יכול להשתתף בו.

עם זאת, השאלה היא מדוע מישהו יצטרף לבלוקצ’יין ציבורי? כאן מגיע התמריץ שיש לבלוקצ’יין ציבורי להציע. זה בתמורה משפר את מספר המשתמשים, משפר את בריאות הבלוקצ’יין ואת הצמיחה. הביטקוין עושה זאת בצורה יוצאת דופן.

לדוגמא, כורים יכולים להשתתף ולספק כוח חישובי לפתרון אלגוריתמים מורכבים. על ידי כך, מכרה עסקה או חסימה. מצד שני, הכורים מתמרצים כאשר קיבלו ביטקוין על העבודה שעשו. תמיד יהיו משתמשים ועובדים בסביבת בלוקצ’יין ציבורית כדי לגרום לה להתנהל בצורה חלקה. נזילות חשובה, ולכן תמריץ ממשיך אותה להתקדם.

דוגמה נוספת לבלוקצ’יין ציבורי כוללת NEO, Ethereum, וכן הלאה.

כל אדם ללא מגבלה כלשהי יכול ליצור בלוקצ’יין ציבורי.


מה זה Blockchain פרטי?

כעת, לאחר שקיבלנו תמונה ברורה של מה שיש לבלוקצ’יין הציבורי להציע. בואו נעבור לבלוקצ’יין הפרטי. כפי שאולי ניחשתם מהשם, בלוקצ’יין פרטי הוא פרטי.

בבלוקצ’יין פרטי, הצדדים מגבילים את הגישה של הבלוקצ’יין למשתמשים בו. משתמשים צריכים לקבל גישה לרשת לפני שהם יכולים להשתמש בה. כמו כן, ניתן לקחת את הגישה רק מהרשות שמנהלת את הבלוקצ’יין הפרטי.

מכיוון שמדובר בבלוקצ’יין פרטי, הדברים יכולים להשתנות כמו שהם אוהבים. לדוגמה, מנהל המערכת יכול להגביל עסקאות על בסיס אופי, מהירותן או כוונתן. השליטה כאן מעניקה לבלוקצ’יין הפרטי מקרה שימוש נהדר לחברות או ארגונים שרוצים להועיל לבלוקצ’יין אך בסביבה סגורה.

דבר נוסף שעליך לשים לב כאן הוא שבלוקצ’יין פרטי אינו סגור לחלוטין מגישה ציבורית. ניתן לגשת אליהם בהתאם למה שהמנהל קבע את הדברים.

לדוגמה, קוורום הוא מונע בלוקצ’יין פרטי המשתמש ברשת Ethereum. היא משתמשת במנגנון קונצנזוס חדש ויש בה גם פרטיות קפדנית של עסקה / חוזה. ג’יי.פי מורגן הוא היוצר של קוורום. דוגמאות נוספות שכדאי להזכיר כוללות את Hyperledger ו- Corda.

מעוניין ללמוד עוד הבדל בין בלוקצ’יין פרטי לציבורי? לפניכם מדריך לבלוקצ’יין ציבורי לעומת פרטי שתוכלו לבדוק.

הגדרת Blockchain היברידית

הבלוקצ’יין ההיברידי מוגדר בצורה הטובה ביותר כבלוקצ’יין המנסה להשתמש בחלק הטוב ביותר בפתרונות הבלוקצ’יין הפרטיים והציבוריים כאחד. בעולם אידיאלי, בלוקצ’יין היברידי פירושו גישה מבוקרת וחופש בעת ובעונה אחת.

ניתן להבחין בארכיטקטורת הבלוקצ’יין ההיברידית מהעובדה שהם אינם פתוחים לכולם אך עדיין מציעה תכונות בלוקצ’יין כגון שלמות, שקיפות ואבטחה..

כרגיל, ארכיטקטורת הבלוקצ’יין ההיברידית ניתנת להתאמה אישית לחלוטין. חברי הבלוקצ’יין ההיברידי יכולים להחליט מי יכול להשתתף בבלוקצ’יין או אילו עסקאות מתפרסמות לציבור. זה מביא את המיטב משני העולמות ומבטיח שחברה תוכל לעבוד עם בעלי העניין שלה בצורה הטובה ביותר.

אנו מקווים שקיבלתם תצוגה ברורה של הגדרת הבלוקצ’יין ההיברידית. כדי לקבל תמונה הרבה יותר טובה, אנו ממליצים לבדוק כמה פרויקטים של בלוקצ’יין היברידי. XDC הוא אחד מאותם פרויקטים המנצלים את הבלוקצ’יין הציבורי והפרטי כאחד. הוא נוצר ומנוהל על ידי XinFin, חברה סינגפורית.

בלוקצ'יין היברידי

עסקאות מאומתות

למרות שעסקאות אינן מתפרסמות ברבים, אך עדיין ניתן לאמתן בעת ​​הצורך. כל עסקה המתרחשת בפלטפורמת הבלוקצ’יין ההיברידית יכולה להישמר פרטית ותמיד פתוחה לאימות בעת הצורך. כאשר משתמשים בבלוקצ’יין, ההיבט החשוב ביותר שלו עובד כאן. חוסר שינוי. זה מבטיח שכל עסקה תיכתב פעם אחת ולא תוכל לשנות אותה בזמן.

אז האם זה יהיה מאובטח בהשוואה לבלוקצ’יין ציבורי או פרטי? התשובה היא כן. למרות שקבוצת אנשים שולטת בו, הם אינם יכולים לשנות את חוסר השינוי והביטחון של העסקאות. הם יכולים לשלוט רק אילו עסקאות מתפרסמות בציבור ואילו לא.

כיצד המשתמשים מתפקדים בבלוקצ’יין ההיברידי?

ברגע שמשתמש יקבל את המענק לגישה לפלטפורמת הבלוקצ’יין ההיברידית, הוא יכול להשתתף באופן מלא בפעילות הבלוקצ’יין. הוא חולק שוויון זכויות לבצע עסקאות, להציג אותן או אפילו לצרף או לשנות עסקאות. עם זאת, דבר אחד שנשמר בסוד הוא זהות המשתמשים ממשתתפים אחרים. זה נעשה כדי להגן על פרטיות המשתמש.

כאשר משתמש מבצע עסק עם המשתמש האחר, אז רק זהותו נחשפת על ידי הצד שהוא מתמודד איתו. כדי להבטיח שתהליך הזיהוי הנ”ל מתבצע כהלכה, חברות וארגונים מבצעים את KYC (דע את הלקוח שלך) בכדי לגרום לו לעבוד. מכונים פיננסיים במיוחד צריכים לטפל בזה נכון מכיוון שהם אינם יכולים לאפשר ביצוע העסקה על ידי משתמש שאינו ידוע לחלוטין לבלוקצ’יין..

האנונימיות של המדינה הציבורית

גם כאשר לבלוקצ’יין ההיברידי יש אנונימיות מוגבלת למשתמשים שלוקחים חלק ברשת, אנונימיות ציבורית עדיין נשמרת. בדרך זו, אף אחד מחוץ לרשת לא יכול לדעת על המשתמשים. זה מוביל אותנו לצומת מרגש בין המערכת הציבורית והן הפרטית.

הרשת ההיברידית מציעה את כל התכונות הקריטיות של בלוקצ’יין ציבורי, כגון מאובטח, שקוף, בלתי משתנה ומבוזר, אך היא גם מגבילה את האפשרות לגשת לעסקאות, להציג או לשנות עסקאות בכל דרך שהיא. כמו כן, לא כולם יכולים להשתמש ברשת, מה שמוודא שמידע חסוי לא יוצא מהרשת. לפיכך, בלוקצ’יין היברידי מקדם יותר אבטחה מכיוון שהוא מנצל את שתי התכונות.

בואו לבדוק את היתרונות של הבלוקצ’יין ההיברידי.

היתרונות של Blockchain היברידי

כעת אנו יודעים מהו בלוקצ’יין היברידי. יש לנו גם הבנה ברורה של סוגים אחרים של בלוקצ’יין: כלומר, פרטיים וציבוריים. עכשיו הגיע הזמן לפרט את היתרונות של בלוקצ’יין היברידי ומה יש לו להציע.

  1. עובד במערכת אקולוגית סגורה: היתרון מספר אחד של בלוקצ’יין היברידי הוא יכולתו לעבוד במערכת אקולוגית סגורה. פירוש הדבר שחברות או ארגונים אינם צריכים לדאוג להדלפת המידע שלהם בעת ניצול טכנולוגיית הבלוקצ’יין.
  2. משנה את הכללים בעת הצורך: חברות משגשגות על שינוי. החדשות הטובות לגבי בלוקצ’יין היברידי מכיוון שהם צריכים לשנות כללים. עם זאת, אופי השינוי תלוי במה שהבלוקצ’יין ההיברידי מנסה לעשות. עם זאת, אל תצפה לשנות נתונים או לשנות עסקאות במערכת היברידית המטפלת ברישום הלהקה או בזהות המשתמש למטרות אימות.
  3. הגנה מפני 51% התקפה: בלוקצ’יין היברידי חסין מפני התקפה של 51% מכיוון שהאקרים אינם יכולים לגשת לרשת לביצוע ההתקפה.
  4. הגנה על פרטיות תוך תקשורת עם העולם החיצון: למרות שבלוקצ’יין פרטי הוא הטוב ביותר לנושאים הקשורים לפרטיות. עם זאת, הם מוגבלים כשמדובר בתקשורת עם העולם החיצון. חברות רבות עשויות לרצות לשמור על הפרטיות אך גם צריכות להגדיר את תצורת הבלוקצ’יין שלהן כך שיוכלו לתקשר עם כל בעלי המניות, כולל הציבור..
  5. עלות עסקה נמוכה: יתרון נוסף נוסף בשימוש בבלוקצ’יין היברידי הוא בעלות עסקה נמוכה. עסקאות יהיו זולות מאחר ודרוש מעט צמתים כדי לאמתן. הצמתים החזקים ביותר ברשת מקלים על אימות העסקה, מה שעלול לקחת אלפי צמתים בבלוקצ’יין הציבורי. דמי העסקה יכולים להפחית אפילו ל 0.01 $ לכל עסקה.

מקרי שימוש היברידיים של Blockchain

בואו נעבור על חלק ממקרי השימוש בבלוקצ’יין היברידי בכדי לקבל הבנה טובה יותר.

IoT היברידי

מקרה השימוש הראשון בו אנו רוצים לדון הוא ה- IoT ההיברידי. האינטרנט של הדברים יכול להיות דבר מסובך לניהול עם פיתרון בלוקצ’יין ציבורי מלא שכן הוא ייתן להאקרים נתונים בחינם למפות צמתים או אפילו לפרוץ אליהם. באמצעות בלוקצ’יין היברידי, ניתן להציב את המכשירים ברשת פרטית עם גישה לאלה שזקוקים להם בלבד. היבטים מסוימים של הרשת ניתנים לפומבי, תלוי אילו נתונים לשתף. גישה היברידית יכולה לפתור בעיות אבטחה רבות.

פיננסים וסחר גלובליים

אפילו מימון יכול לנצל את הבלוקצ’יין ההיברידי. XinFin משתמשת בבלוקצ’יין היברידי המשתמש ב- Ethereum עבור הרכיב הציבורי, ואילו Quorum מיועד למרכיב הפרטי של הפתרון שלהם. מטרתם לספק פלטפורמת כספים וסחר גלובלית באמצעות טכנולוגיה היברידית. הם משתמשים ב- DPOS (הוכחת ייצוג מואצלת).

בַּנקָאוּת

בלוקצ’יין היברידי יכול להיות פיתרון אידיאלי לבנקאות. מכיוון שבנקים צריכים לפתור בעיות באופן פנימי וגם לאבטח מידע על משתמשים, הם יכולים להשתמש בגישה זו. אפילו Ripple, מטבע קריפטוגרפי ריכוזי ממוקד יותר, יכול לעבור לרשת בלוקצ’יין היברידית אם יהיה צורך בשינוי.

שרשרת אספקה

רשתות אספקה ​​יכולות גם ליהנות מאוד מהבלוקצ’יין ההיברידי. מכיוון שרשת האספקה ​​היא עצומה, חיוני עבורם לעבור הכלאה. לא יכול לעבור בלוקצ’יין פרטי או ציבורי. חברות לוגיסטיות רבות בשרשרת האספקה ​​כבר החלו ליישם אותה.

דוגמה אחת גדולה המשתמשת בבלוקצ’יין היברידי בשרשרת האספקה ​​היא אמון המזון של יבמ. מטרתם לשפר את היעילות בכל רחבי שרשרת אספקת המזון. זו רשת בה לוקחים חלק כולם, כולל חקלאים, סיטונאים, מפיצים ואחרים. וולמארט הוא גם שחקן פעיל בפרויקט זה.

ממשלות

בלוקצ’יין יכול לשנות את אופן העבודה של ממשלות. אפילו ממשלות יודעות את זה והחלו בתהליך השימוש בבלוקצ’יין בממשל שלהן. לדוגמא, הממשלה יכולה להשתמש בבלוקצ’יין לצורך הצבעה, ליצור מאגר זיהוי ציבורי, להקליט נתונים מורכבים, להפוך רכישות אוטומטיות, לספק סיוע חברתי / הומניטרי וכו ‘..

כדי לאפשר את כל אלה, יש להשתמש בבלוקינים היברידיים. זה מספק לממשלה את השליטה הדרושה לה ומאפשר לציבור לגשת אליה. בלוקצ’יין פרטי או ציבורי לחלוטין לא יעבוד מכיוון שהם מעכבים את גישת המשתמש או חושפים יותר מדי נתונים. השליטה הנכונה של הבלוקצ’יין יכולה להבטיח שהממשלה תישאר בשליטה תוך ניצול הבלוקצ’יין.

שירותי ארגונים

אחרון חביב, נראה גם שינוי גדול בשירותי הארגון הודות לבלוקצ’יין ההיברידי. זה לא יכול לשמש רק לבניית טכנולוגיית קוד פתוח אלא לפתרונות ארגוניים. לדוגמא, ארגונים יכולים להשתמש בבלוקצ’יין היברידי בכדי להפוך את השירות שלהם לאוטומטי ולשפר את האמינות, האמון והשקיפות שלהם הן עבור העובדים והן עבור משתמשי הקצה – תעשיות כמו תעופה, שרשרת אספקה ​​וכן הלאה..

פרטי מול ציבורי לעומת היברידי

בואו לבדוק כיצד סוגים שונים של בלוקצ’יין מבצעים כאשר אנו משווים ביניהם.

PublicPrivateHybrid
הַגדָרָה הבלוקצ’יין הציבורי פתוח לכולם בו כל אחד יכול להשתתף. הבלוקצ’יין הפרטי נשלט על ידי הבעלים והגישה מוגבלת למשתמשים מסוימים. הבלוקצ’יין ההיברידי הוא שילוב של הבלוקצ’יין הציבורי והפרטי. המשמעות היא שתהליך כלשהו נשמר פרטי ואחרים ציבוריים.
שְׁקִיפוּת הבלוקצ’יין הציבורי שקוף לחלוטין. הבלוקצ’יין הפרטי שלו שקוף רק למשתמשים שקיבלו גישה. שקיפות בלוקצ’יין היברידית תלויה באופן שבו הבעלים קובעים את הכללים.
תַמרִיץ בלוקצ’יין ציבורי מעודד את המשתתפים לצמיחת הרשת. הבלוקצ’יין הפרטי מוגבל ולכן אין לו תמריץ דומה לזה של בלוקצ’יין ציבורי. בלוקצ’יין היברידי יכול לבחור לתמרץ משתמשים אם הם רוצים.
מקרה שימוש ניתן להשתמש כמעט בכל ענף. טוב לפרויקטים ציבוריים. זה טוב גם ליצירת מטבעות קריפטוגרפיים לשימוש מסחרי. בלוקצ’יין פרטי הוא מעולה ליישום בלוקצ’יין בארגון מכיוון שהם דורשים שליטה מלאה בתהליך העבודה שלהם. היברידית מתאימה ביותר לפרויקטים שאינם יכולים להיות פרטיים או ציבוריים וחוסר אמון בהם. שרשרת האספקה ​​היא דוגמה מצוינת. זה יעיל גם בבנקאות, פיננסים, IoT ואחרים.
צורך ב- KYC לא כן כן
עלות עסקה יקר לא כל כך יקר לא כל כך יקר
נושא רכוש בסיסי של בלוקצ’יין כן כן כן

האם היברידי ומאוחד (קונסורציום) שונה?

על פני השטח, הם אולי נשמעים זהים, אבל זו לא המציאות. גם הפדרציה וגם ההיברידית משתמשים בגישה שונה ויש להם מאפיין ייחודי שלהם. על ידי הכרת מאפיינים אלה, תוכל להצטייד בידע שעליו לבחור עבור העסק או הארגון שלך. בואו נראה איך בלוקצ’יין היברידי לעומת בלוקצ’יין קונסורציום מתפשט.

קונסורציום בלוקצ’יין

קבוצה מנהלת בלוקצ’יין קונסורציום. הקבוצה מחליטה כיצד יתפקד הבלוקצ’יין. כמו כן, יש גישה מוגבלת, והקבוצה מחליטה מי יקבל את הגישה מלכתחילה. היתרונות שיש גישה קפדנית ברורים. לדוגמא, גישה מוגבלת פירושה עסקאות מהירות יותר, יכולת הרחבה גבוהה ופרטיות עסקאות טובה יותר.

בלוקצ’יין היברידי

הבלוקצ’יין ההיברידי הוא שילוב של גופים ציבוריים ופרטיים. הדרך הטובה ביותר לתאר זאת היא שימוש בבלוקצ’יין ציבורי שבו מתארחת רשת פרטית. פירוש הדבר שיש השתתפות מוגבלת הנשלטת באמצעות הבלוקצ’יין הפרטי עצמו.

מבחינה טכנית, זה עובד על ידי יצירת גושי נתונים חשיש באמצעות הרשת הפרטית ואז אחסון נתונים אלה לציבור מבלי לפגוע בפרטיות הנתונים..

שלא כמו בלוקצ’יין מאוחד, בלוקצ’יין היברידי מספק שליטה גמישה על הבלוקצ’יין. משמעות הדבר היא כי השליטה על נתונים משותפים אינה אידיאלית ואינה טובה מזו של אחד מאוחד. מקרה השימוש הטוב ביותר של בלוקצ’יין היברידי הוא מדרגיות וביזור.

עיין בטבלה למטה למידע נוסף על בלוקצ’יין היברידי לעומת בלוקצ’יין קונסורציום.

היברידי Blockchain Consortium Blockchain
גִישָׁה יש מקרים שהם ציבוריים, וחלקם מוגבלים רק המשתתפים שנבחרו מקבלים גישה מלאה
מהירות עסקה מָהִיר מָהִיר
רָשׁוּת מבוזרת חלקית מבוזר
פְּרָטִיוּת חלקי חלקי

מחשבות מסכמות: האם Blockchain היברידי הוא העתיד?

בלוקצ’יין ציבורי או פרטי לא יכול לפתור כל בעיה שיש. לארגונים וחברות שרוצים לנצל את הבלוקצ’יין אך לא רוצים לחשוף את הנתונים העסקיים הקריטיים שלהם ולעבד אותם לכל העולם.!

עברנו דרך בלוקצ’יין פרטי, ציבורי ובסופו של דבר היברידי כדי להבין את זה. אם אתה עדיין מבולבל עם הווריאציות השונות של בלוקצ’יין ורוצה ללמוד עוד עליהם, עיין בקורס הבלוקצ’יין בחינם..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map