6 תכונות מפתח של Blockchain שעליך לדעת עכשיו

תוהה מדוע בלוקצ’יין צבר פופולריות כה רבה בשנים האחרונות. כאן אנו מביאים את התכונות המובילות של Blockchain שהופכות אותו לפופולרי!

טכנולוגיית Blockchain קיימת כבר די הרבה זמן, עדיין נמצאת באור הזרקורים. אף על פי שיש תחושות מעורבות כלפי טכנולוגיה זו, אולם איש אינו יכול לזלזל לחלוטין בתפקידה בנוף הכלכלי העולמי.

הטכנולוגיה נכנסה לראשונה לאור הזרקורים באמצעות הביטקוין, מטבע קריפטוגרפי פופולרי בהרבה. למרבה הצער, עכשיו זה הפך ליותר מדי מופרז ותנודתי בהשוואה למטבעות קריפטוגרפיים אחרים. אך מה שהביטקוין הביא לידיעתנו הוא טכנולוגיית הבלוקצ’יין עצמה.

הירשם עכשיו: קורס בלוקצ’יין חינם

רשימת התכונות המובילות של Blockchain

טכנולוגיית Blockchain אינה רק רשת גיבוי למטבעות קריפטוגרפיים, אלא היא מציעה הרבה יותר. אז מהן תכונות המפתח הבלוקצ’יין ההופכות את זה לבלתי ניתן לעמוד בפניו? מדוע הוא צובר פופולריות כה רבה? בואו נצלול קצת יותר לעומק בתכונות של בלוקצ’יין במדריך זה כדי לענות על שאלות אלה. נתחיל באינפוגרפיקה מהירה של Blockchain!

תכונות טכנולוגיות Blockchain

1. אי-שינוי

יש כמה מאפייני בלוקצ’יין מרגשים אך ביניהם “אי-משתנות” הוא ללא ספק אחד המאפיינים המרכזיים של טכנולוגיית הבלוקצ’יין. אך מדוע הטכנולוגיה הזו אינה מושחתת? נתחיל בבלוקצ’יין מחבר עם אי-שינוי.

אי-משתנות פירושו משהו שאי אפשר לשנות או לשנות. זו אחת מתכונות הבלוקצ’יין המובילות שעוזרות להבטיח שהטכנולוגיה תישאר כפי שהיא – רשת קבועה ובלתי ניתנת לשינוי. אבל איך זה מתקיים כך?

טכנולוגיית הבלוקצ’יין עובדת מעט שונה מהמערכת הבנקאית האופיינית. במקום להסתמך על רשויות ריכוזיות, זה מבטיח את תכונות הבלוקצ’יין באמצעות אוסף צמתים.

לכל צומת במערכת יש עותק של ספר החשבונות הדיגיטלי. כדי להוסיף עסקה כל צומת צריך לבדוק את תקפותה. אם הרוב חושב שזה תקף, אז זה נוסף לפנקס. זה מקדם שקיפות והופך אותו למוגן שחיתות.

לכן, ללא הסכמת רוב הצמתים, איש אינו יכול להוסיף חסימות עסקאות לספר החשבונות.

עובדה נוספת, המגבה את רשימת תכונות המפתח של בלוקצ’יין היא שברגע שמתווספות חסימות העסקה על ספר החשבונות, איש אינו יכול פשוט לחזור ולשנות אותו. לפיכך, כל משתמש ברשת לא יוכל לערוך, למחוק או לעדכן אותו.

קרא גם: מצגת יסודות Blockchain

איך זה נלחם בשחיתות?

אנו יודעים כיצד בכל שנה יש סכום כסף עצום שנפרץ בערוצים הרגילים שלנו. אנשים רבים מוציאים טריליוני כסף כדי להגן על העסק שלהם מפני פריצות חיצוניות כלשהן. עם זאת, אנחנו תמיד שוכחים לספור את הפנימי סיכוני אבטחה ברשת שמגיעים מאנשים ומרשויות מושחתים.

במקרים רבים, תמיד יש קישור פנימי לפריצות אלה לדעת על כל אמצעי האבטחה, כך שבסופו של דבר אנו משלמים את המחיר עבור אמוננו. כפי שכולכם יודעים, בנקים אינם כל כך אמינים כעת והכלכלה העולמית זקוקה לסביבה חסרת אמון כדי להתגבר על נושא זה באופן מלא.

לכן, כשמדובר בסביבה נטולת שחיתות, אתה יכול בקלות להניח שבלוקצ’יין בהחלט יכול לשנות הרבה מהתרחישים האלה.

אם עסקים יתחילו לשלב טכנולוגיית בלוקצ’יין כדי לשמור על מערכת הרשת הפנימית שלהם, איש לא יוכל לפרוץ אליה או לשנות או אפילו לגנוב מידע..

רשתות חסימות ציבוריות הן דוגמה מושלמת לכך. כל אחד מהבלוקצ’יין הציבורי יכול לראות את העסקאות, כך שהוא שקוף במיוחד. מצד שני, בלוקצ’יין פרטי או מאוחד יכול להיות הטוב ביותר עבור ארגונים שרוצים להישאר שקופים בקרב הצוות ולהגן על המידע הרגיש שלהם בדרך לעין ציבורית..

רוצה לדעת יותר על העבודה של Blockchain? קרא את המאמר הקודם שלנו כדי להבין כיצד Blockchain עובד.

2. מבוזרת

הרשת מבוזרת, כלומר אין לה שום סמכות שלטונית או אדם אחד שדואג למסגרת. במקום זאת קבוצת צמתים שומרת על הרשת שהופכת אותה לביזורית.

זו אחת התכונות העיקריות של טכנולוגיית הבלוקצ’יין שעובדת בצורה מושלמת. תן לי לעשות את זה פשוט יותר. Blockchain מציב אותנו המשתמשים במצב פשוט. מכיוון שהמערכת אינה דורשת שום סמכות שלטונית, אנו יכולים לגשת אליה ישירות מהאינטרנט ולאחסן שם את הנכסים שלנו.

אתה יכול לאחסן כל דבר החל מטבעות קריפטוגרפיים, מסמכים חשובים, חוזים או נכסים דיגיטליים יקרי ערך אחרים. ובעזרת בלוקצ’יין תהיה לך שליטה ישירה עליהם באמצעות המפתח הפרטי שלך. אז אתה רואה שהמבנה המבוזר מחזיר לפשוטי העם את כוחם ואת זכויותיהם על נכסיהם.

קרא גם: טכנולוגיית Blockchain: מערכת אקולוגית מבוזרת

למה זה כל כך שימושי?

עכשיו בואו נראה איך תכונת הבלוקצ’יין הזו באמת עושה שינויים –

 • פחות כישלון: הכל בבלוקצ’יין מאורגן לחלוטין, ומכיוון שהוא אינו תלוי בחישובים אנושיים הוא סובלני מאוד. לכן, תקלות מקריות במערכת זו אינן תפוקה רגילה.
 • בקרת משתמש: עם ביזור, למשתמשים יש כעת שליטה על הנכסים שלהם. הם לא צריכים להסתמך על אף צד שלישי שישמור על הנכסים שלהם. כולם יכולים לעשות זאת בו זמנית לבד.
 • פחות נוטה להתמוטטות: מכיוון שמבוזרת היא אחת התכונות העיקריות של טכנולוגיית הבלוקצ’יין, היא יכולה לשרוד כל התקפה זדונית. הסיבה לכך היא שתקיפת המערכת יקרה יותר עבור האקרים ולא פיתרון קל. לכן, יש פחות סיכוי להתמוטטות.
 • אין צד שלישי: האופי המבוזר של הטכנולוגיה הופך אותה למערכת שאינה נשענת על חברות צד ג ‘; אין צד שלישי, אין תוספת סיכון.
 • אפס הונאות: מכיוון שהמערכת פועלת על אלגוריתמים, אין סיכוי שאנשים יונאו אותך מכל דבר. אף אחד לא יכול להשתמש בבלוקצ’יין לצורך הרווחים האישיים שלהם.
 • שְׁקִיפוּת: האופי המבוזר של הטכנולוגיה יוצר פרופיל שקוף של כל משתתף. כל שינוי בבלוקצ’יין ניתן לצפייה והופך אותו לקונקרטי יותר.
 • טבע אותנטי: אופי זה של המערכת הופך אותה לסוג ייחודי של מערכת לכל סוג של אדם. והאקרים יתקשו לפצח את זה.

3. אבטחה משופרת

מכיוון שהוא נפטר מהצורך ברשות מרכזית, איש אינו יכול פשוט לשנות את מאפייני הרשת לטובתם. שימוש בהצפנה מבטיח שכבת אבטחה נוספת למערכת.

אבל איך הוא מציע אבטחה כה רבה בהשוואה לטכנולוגיות הקיימות כבר?

ובכן, זה מאובטח ביותר מכיוון שהוא מציע תחפושת מיוחדת – קריפטוגרפיה.

נוסף על ביזור, הצפנה מציבה שכבת הגנה נוספת למשתמשים. קריפטוגרפיה היא אלגוריתם מתמטי מורכב למדי הפועל כחומת אש להתקפות.

כל מידע על הבלוקצ’יין חותך באופן קריפטוגרפי. במילים פשוטות, המידע ברשת מסתיר את האופי האמיתי של הנתונים. עבור תהליך זה, כל נתוני קלט עוברים דרך אלגוריתם מתמטי המייצר ערך מסוג אחר, אך האורך תמיד קבוע.

אתה יכול לחשוב על זה כזיהוי ייחודי לכל נתונים. כל הבלוקים בפנקס מגיעים עם חשיש ייחודי משלו ומכילים את החשיש של הבלוק הקודם. לכן, שינוי או ניסיון להתעסק בנתונים פירושו שינוי כל מזהי ה- hash. וזה סוג של בלתי אפשרי.

יהיה לך מפתח פרטי לגישה לנתונים, אך יהיה לך מפתח ציבורי לביצוע עסקאות.

אבטחת Blockchain מספקת הגנה פרמיה עבור ארגונים. למידע נוסף על אבטחת Blockchain.

חשיש הוא בלתי הפיך!

חשיש הוא די מורכב, ואי אפשר לשנות או להפוך אותו. אף אחד לא יכול לקחת מפתח ציבורי ולהעלות מפתח פרטי. כמו כן, שינוי יחיד בקלט יכול להוביל לתעודת זהות שונה לחלוטין, ולכן שינויים קטנים אינם מותרות במערכת.

אם מישהו רוצה להשחית את הרשת, הוא / היא יצטרכו לשנות את כל הנתונים המאוחסנים בכל צומת ברשת. יכולים להיות מיליוני ומיליוני אנשים, שבהם לכולם יש את אותו עותק של ספר החשבונות. גישה ופריצה למיליוני מחשבים היא כמעט בלתי אפשרית ויקרה.

לכן זו אחת מתכונות הבלוקצ’יין הטובות ביותר. מכיוון שקשה מדי לעקוף, לא תצטרך לדאוג שהאקרים ייקחו ממך את כל הנכסים הדיגיטליים שלך.

4. ספרים מבוזרים

בדרך כלל, ספר ספר ציבורי יספק כל מידע אודות עסקה והמשתתף. הכל בשטח פתוח, לאן להסתתר. אמנם המקרה של בלוקצ’יין פרטי או מאוחד הוא קצת שונה. אבל עדיין, באותם מקרים, אנשים רבים יכולים לראות מה באמת קורה בפנקס החשבונות.

הסיבה לכך היא כי ספר החשבונות ברשת מתוחזק על ידי כל שאר המשתמשים במערכת. זה חילק כוח חישובי על פני המחשבים כדי להבטיח תוצאה טובה יותר.

זו הסיבה שהוא נחשב לאחד מהתכונות החיוניות של בלוקצ’יין. התוצאה תהיה תמיד מערכת ספרים יעילה גבוהה יותר שיכולה לקבל על עצמה את המסורתית.

קרא גם: ההבדל בין בלוקצ’יין לבין ספר חשבונות מבוזר

למה זה אחד המאפיינים החשובים של Blockchain?

 • אין שינויים זדוניים: ספר חשבונות מבוזר מגיב ממש טוב לכל פעילות חשודה או חבלה. מכיוון שאף אחד לא יכול לשנות את ספר החשבונות והכל מתעדכן ממש מהר, מעקב אחר המתרחש בפנקס הוא די קל עם כל הצמתים האלה.
 • בעלות על אימות: כאן צמתים משמשים מאמתים של ספר החשבונות. אם משתמש רוצה להוסיף חסום חדש, אחרים יצטרכו לאמת את העסקה ואז לתת את האות הירוק. זה מספק למשתמש השתתפות הוגנת.
 • אין טובות נוספות: אף אחד ברשת לא יכול לקבל טובות הנאה מיוחדות מהרשת. כל אחד צריך לעבור בערוצים הרגילים ואז להוסיף את הבלוקים שלהם. זה לא שיש לך יותר כוח אז תקבל יותר הרשאות.
 • ניהול: כדי לגרום לתכונות הבלוקצ’יין לעבוד, כל צומת פעיל צריך לתחזק את ספר החשבונות ולהשתתף לצורך אימות.
 • תגובה מהירה: כפי שאמרתי קודם, הסרת ביניים מזרזת את תגובת המערכת. כל שינוי בספר החשבונות מתעדכן בדקות ואף בשניות!

5. קונצנזוס

כל בלוקצ’יין משגשג בגלל אלגוריתמי הקונצנזוס. האדריכלות מעוצבת בחוכמה, ואלגוריתמים של קונצנזוס הם בבסיסה של ארכיטקטורה זו. לכל בלוקצ’יין יש קונצנזוס שיעזור לרשת לקבל החלטות.

במילים פשוטות, הקונצנזוס הוא תהליך קבלת החלטות עבור קבוצת הצמתים הפעילה ברשת. כאן, הצמתים יכולים להגיע להסכמה במהירות ובמהירות יחסית. כשמיליוני צמתים מאמתים עסקה, יש צורך בהחלט בהסכמה למערכת להתנהל בצורה חלקה. אתה יכול לחשוב על זה כעל מערכת הצבעה, שבה הרוב מנצח, והמיעוט צריך לתמוך בה.

הקונצנזוס אחראי לכך שהרשת חסרת אמון. צמתים אולי לא סומכים זה על זה, אך הם יכולים לסמוך על האלגוריתמים הפועלים בבסיסם. לכן כל החלטה ברשת היא תרחיש מנצח עבור הבלוקצ’יין. זה אחד היתרונות של תכונות הבלוקצ’יין.

יש המון אלגוריתמים שונים של קונצנזוס עבור חסימות ברחבי העולם. לכל אחת מהן הדרך הייחודית שלה לקבל החלטות ושכלול בעבר מציג טעויות. האדריכלות יוצרת תחום של הוגנות ברשת.

עם זאת, כדי לשמור על הביזור, כל בלוקצ’יין חייב להיות בעל אלגוריתם קונצנזוס, אחרת הערך המרכזי שלו אבד..

קרא עכשיו: מהו אלגוריתם הקונצנזוס?

6. התיישבות מהירה יותר

מערכות הבנקאות המסורתיות די איטיות. לפעמים זה יכול לקחת ימים לעבד עסקה לאחר השלמת כל ההסדרים. זה גם יכול להיות מושחת די בקלות. Blockchain מציעה הסדר מהיר יותר בהשוואה למערכות בנקאיות מסורתיות. כך משתמש יכול להעביר כסף יחסית מהר יותר, מה שחוסך זמן רב בטווח הארוך.

תכונות הבלוקצ’יין הללו מקלות על העובדים הזרים את החיים ועוזרות להבין מדוע בלוקצ’יין חשוב. אנשים רבים נוסעים למדינה אחרת בחיפוש אחר חיים ועבודה טובים יותר ומשאירים משפחות מאחור. עם זאת, שליחת כסף למשפחותיהם מעבר לים אורכת זמן רב ועלולה להיות קטלנית בעת צרה.

כעת, רשתות חסימות מהירות מדי, והן יכולות להשתמש בה בקלות כדי לשלוח כסף ליקיריהן. עובדה מהנה נוספת היא מערכת החוזים החכמים. זה יכול לאפשר הסדרים מהירים יותר עבור כל סוג של חוזה. זהו אחד היתרונות הטובים ביותר של תכונות הבלוקצ’יין עד היום. וכשהצד השלישי לא נמצא בדרכים, אנשים יכולים לשלוח כסף בתשלום מינימלי. נראה מסקרן, נכון?

בדרך זו blockchain ישפיע על עסקאות בינלאומיות גַם!

אז, מדוע שלא כדאי להשתמש בטכנולוגיית בלוקצ’יין? למרות שישנם מקרים מסוימים בהם הרשת נאבקת לתמוך ביותר מדי משתמשים ואין אפשרות ליישוב מהיר יותר. למרות זאת, רבים משפרים תרחיש זה, ובקרוב נראה את הנושא טוב יותר.

תכונות Blockchain: הערות סיכום

טכנולוגיית הבלוקצ’יין היא לא סתם עוד הייפ שאנשים שוכחים אחרי כמה ימים. עם כל תכונות הבלוקצ’יין שלה ויישומיה, אנו יכולים להניח בבטחה שזה כאן כדי להישאר. כל התכונות החשובות של בלוקצ’יין גורמות לרמת השפעה נוספת על רשת האינטרנט.

ולמה שלא? זה חדור בכל מיני טכנולוגיות חדשות. למרות שבלוקצ’יין מוליד הרבה מחלוקות, עדיין אם אנשים יכולים לנצל את האידיאולוגיה העומדת מאחורי כל היתרונות של הבלוקצ’יין הם יכולים להפוך עתיד מזהיר ומבריק יותר לכולם. שלא לדבר על כך, Blockchain יכול לשנות את העולם.

שואף לבנות קריירה בבלוקצ’יין. התחל עכשיו עם קורס יסודות הבלוקצ’יין חינם וקדם לקריירת בלוקצ’יין מצליחה.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map