מילון מונחי בלוקצ’יין אולטימטיבי למתחילים – 46 הגדרות בלוקצ’יין

Contents

אבגדהFזהאנייקלM

נאופשרסטUWאיקסיז

ב- 101 Blockchains, אנו מאמינים בטכנולוגיית הבלוקצ’יין, ואנחנו יודעים כמה מבלבל עבור כל אחד חדש בכל העניינים של הבלוקצ’יין. בגיליון הרמאות הבלוקצ’יני הזה, נסקור את כל הנושאים החיוניים בצורה פשוטה. כמו כן, תוכל לעקוב אחר הקישורים אם אתה רוצה לדעת יותר על הגדרת בלוקצ’יין ספציפית כלשהי.

כמו כן, זהו החלק הראשון בסדרת “Blockchain Explained” שעוברים עלינו. אז הישאר מעודכן כדי ללמוד עוד על בלוקצ’יין. במילון מונחים זה של בלוקצ’יין למתחילים, אספנו את הגדרות הבלוקצ’יין החשובות ביותר שאתה צריך להכיר מכיוון שאתה הולך לשמוע אותן הרבה. אנו נשתף מאמרים והגדרות נוספים במילון מונחים זה בעתיד הקרוב.

מילון מונחי בלוקצ’יין אולטימטיבי למתחילים – אינפוגרפיק

מילון מונחים של בלוקצ'יין

רשימת הגדרות Blockchain

נכון לעכשיו, יש 46 הגדרות בלוקצ’יין במילון מונחים זה, בוא נתחיל.

א

מה זה כתובת?

כתובת היא מונח חשוב בקריפטו. זהו מזהה ייחודי המשמש לזיהוי השולח, המקלט. הוא משמש גם לאחסון מטבעות קריפטוגרפיים. באנלוגיה של העולם האמיתי, כתובת הבית משמשת למשלוח וקבלת מכתבים או חבילות. כתובת נוצרת באמצעות המפתח הפרטי. המפתח הפרטי הוא גם ייחודי לכתובת. המפתח הפרטי משמש גם לגישה לנכסים הדיגיטליים שיש לכתובת. ב- cryptocurrency, הכתובת היא בדרך כלל מחרוזות אלפא-נומריות. כמו כן, אם לכתובת של מערכת אקולוגית מסוימת יש קווי דמיון. לדוגמא, כל הכתובת הקשורה לאת’ריום מתחילה ב- 0x ואילו כתובת הביטקוין מתחילה ב -3 או 1. הכתובת היא אחד המונחים החשובים ביותר שיש ללמוד בעת חקר המילון של בלוקצ’יין..

מה זה Airdrop?

Airdrops עוסקים בהפצת אסימונים בחינם לאנשים כפרסים. זה קשור לפרויקטים של בלוקצ’יין, במיוחד ICO. Airdrop אולי או לא יכול להיות שקשור לתמריץ. סטארט-אפים רבים או בלוקצ’יין מקרינים אוויר מסיבות מגוונות, כולל תיקוני באגים, צמיחת קהילה או תמריצים לפעולה חיובית לקראת הרעיון שלהם. כל אחד יכול להשתתף בטיפות אוויר עד אשר הם מתאימים לדרישתם.

קרא עוד על Airdrops וכיצד לקבל אסימונים בחינם במאמר זה

הגדרת Altcoin

כל מטבע קריפטוגרפי או אסימון שאינו ביטקוין נקרא altcoin. למילה “אלטקוין” יש משמעות עדינה הקשורה אליה. ניתן לפרק אותו ל”אלט “שפירושו אלטרנטיבי ו”מטבע” שפירושו מטבע קריפטוגרפי. כל מטבע שמשתחרר לאחר הביטקוין מכונה altcoin. חלק מהדוגמאות כוללות Ethereum, NEO, EOS, LEND וכו ‘. Altcoins טובים יותר גם לגבי תכונות ופונקציונליות, אך אינם מציעים את ערך האחסון בהשוואה לביטקוין..

קרא עוד על Altcoins כאן.

ב

מה זה בלוקצ’יין?

הבלוקצ’יין הוא טכנולוגיית ספר חשבונות מבוזרת (DLT) המציעה ביזור. זהו פרי מוחו של שם בדוי סאטושי נקאמוטו. הוא גם המציא את הביטקוין המשתמש בטכנולוגיית בלוקצ’יין. Blockchain מורכב מצמתים הנושאים עותק של ספר החשבונות המבוזר. כמו כן, blockchain משתמש בשיטת קונצנזוס כדי להסכים על ערך ברחבי הרשת. אנו מקווים שלמדת על הגדרת בלוקצ’יין.

למידע נוסף על בלוקצ’יין כאן.

הגדרת Bounty

Bounty היא תוכנית פשוטה המופעלת על ידי חברות סטארט-אפ או עסקים כדי לתמרץ התנהגות חיובית כגון תיקוני באגים, סיוע שיווקי, כתיבת מאמרים וכן הלאה. Bounties תמיד היו פופולריים בתעשיית הטכנולוגיה. עם זאת, זה תפס כיוון חדש כאשר ICOs התחילו לקרות. כמו כן, אין כל שפע של השפעה חיובית. יש להם כמה היבטים שליליים הקשורים אליו, כולל מניפולציות בשוק.

למידע נוסף על באונטי כאן

מה זה ביטקוין?

ביטקוין הוא מטבע קריפטוגרפי שקם בשנת 2009 על ידי סאטושי נקאמוטו. זהו מטבע דיגיטלי שאינו דורש רשות מרכזית לעבוד או לתפקד. הוא עלה לשיאים חדשים בשנת 2017 כאשר ערכו נגע ב -19,000 דולר לביטקוין. לביטקוין אין שימוש מעשי טוב יותר בהשוואה למטבעות קריפטוגרפיים אחרים שם בשל זמן ההעברה והעלויות שקשורות להעברה. עם זאת, הוא משמש כעת כערך אחסון. ניתן לאחסן את הביטקוין בארנק שמיועד במיוחד לאחסונו. ביטקוין משתמש בטכנולוגיית ספר חשבונות מבוזר (DLT).

מה זה Explorer Explorer?

Explorer Explorer הוא כלי המשמש לצפייה בעסקאות ב- blockchain. העסקאות יכולות להיות עסקאות שוטפות או עסקאות קודמות. Block Explorer גם מאפשר לך לקבל מידע נוסף על blockchain. לדוגמה, אתה יכול לדעת על הצמיחה וקצב החשיש ברשת. בלוק אקספלורר הוא לא רק כלים לבדיקת עסקאות. הם מציעים גם הרבה דברים אחרים שניתן לדעת באמצעות חוקר בלוקים. הם גם מדווחים על עסקאות לא מאושרות ומציגים גם את קושי הכרייה באמצעות בלוקצ’יין. סייר החסימות לוקח הן כתובות ארנק והן מזהי עסקאות ספציפיים להחזרת מידע. כמו כן, חוקרי חסימות מתקדמים יכולים גם ליצור דוחות על בסיס הנתונים שיש להם גישה אליהם. על ידי למידה על Block Explorer, תשפר את הידע שלך לגבי הגדרות blockchain.

מאמר ההסבר המלא יגיע בקרוב. המשך לעקוב.

מה זה תגמול חסום?

תגמול חסימות הוא התגמול שמקבל כורה לאחר שהוא פותר חסימה בהצלחה. כדי לתבוע את התגמול, הכורה מוסיף את העסקה הראשונה בבלוק. התהליך כולו מתחיל בכורים שמחפשים חסימות לאימות. לאחר שנמצא, יש לאמת את העסקאות בבלוק על מנת שהתגמול יעובד. כמו כן, הפרס חולק בין קבוצת כורים בהתאם לכמות העבודה שהם ביצעו. דוגמא טובה אחת כוללת ביטקוין שבו הבלוק שנכרה מתגמל 12.5 BTC נכון לשנת 2018. ערך התגמול משתנה בהתאם לקושי ולגורמים אחרים..

ג

מה זה קונצנזוס?

הקונצנזוס הוא דרך להסכים על נקודה אחת של ערך הנתונים ברשת. נעשה שימוש באלגוריתמים רבים של קונצנזוס במערכות מבוזרות. חלק מאלגוריתמי הקונצנזוס הפופולריים כוללים Proof-of-Work (PoW), Proof-of-Stake (PoS) ו- Delegated Proof of Stake (DPoS). כולם עובדים בצורה שונה ויש להם דרך אחרת לטפל בקונצנזוס ברשת מבוזרת.

קרא עוד על אלגוריתם הקונצנזוס כאן.

הגדרת מטבע קריפטוגרפי

מטבע קריפטוגרפי הוא מטבע וירטואלי / דיגיטלי ללא קיום מוחשי. ניתן להפיץ אותו ברשת ומשמש כדרך לבצע עסקאות בקרב עמיתים. קיומו מקיף את רעיון הביזור ללא סמכות מרכזית העובדת. חלק מהמטבעות הקריפטוגרפיים הפופולריים ביותר כוללים ביטקוין, Ethereum, NEO, Litecoin, EOS, וכן הלאה. משתמש יכול לכרות או לקנות מטבע קריפטוגרפי. ישנן גם דרכים אחרות להשיג מטבעות קריפטוגרפיים, כולל שפע, airdrop, כרייה או הימור.

למידע נוסף על קריפטוגרפיה כאן.

מהו מזלג Cryptocurrency?

Fork Cryptocurrency Fork הוא מונח טכני שמשמעותו יצירת גרסה חדשה של הבלוקצ’יין מגרסת הבלוקצ’יין הקיימת כבר. זה יוצר סניף חדש עם תכונות, מאפיינים או פונקציונליות שנוספו או חדשים. אחד ממזלגות הקריפטו הפופולריים שקרה היה מזלג ETH-ETC בגלל פריצת ה- DAO ב- Ethereum blockchain. כמו כן, ישנם שני סוגים של מזלגות: מזלג קשה ורך. לביטקוין היו גם מעט מזלגות הכוללים ביטקוין זהב, ביטקוין דיימונד ואחרים.

קרא עוד על מזלג מטבעות קריפטו כאן.

D – הגדרות בלוקצ’יין

הגדרת DAO

DAO מייצג ארגון אוטונומי מבוזר. לאחר השקתו הראשונית בשנת 2016, היא קיבלה תגובה מעורבת מהקהילה. על ידי שימוש ב- DAO, כל ארגון יכול ליצור מערך חוקים באמצעות הקוד ולנהל בסביבה מבוזרת. DAO הפך פופולרי בגלל Ethereum. עם זאת, ל- DAO יש גם נקודות שליליות. זה יכול להיסגר, ואם מישהו מוצא פגיעות, אי אפשר להחזיר אותו לאחור. הוא נוצר באמצעות חוזים חכמים וממומן בשלב הראשוני שלו לפני פתיחתו למשתמשים.

קרא על DAO כאן.

מה זה dApp?

dApp מייצג יישום מבוזר שפותח על גבי פלטפורמות בלוקצ’יין כמו Ethereum, NEO או EOS. הוא פועל לפי כלל מסוים ומממן פונקציות מסוימות או את כל אלה בעזרת חוזים חכמים. אפליקציות dApp תמיד צריכות להיות קוד פתוח וחייבות לפעול ללא שום גורם מבוקר. ארגונים יכולים ליצור dApps לאוטומציה של משימות ספציפיות או רק לספק למשתמשים דרך לממשק עם פונקציונליות מסוימת. כמו כן, dApps צריכים אסימונים כדי לעבוד. לדוגמה, אם dApp מבצע משימה, הוא צריך להוציא דלק לעסקאות כדי לרשום את המשימה בבלוקצ’יין.

קרא על dApp כאן

בונוס מילון מונחים של בלוקצ’יין, מה ההבדל בין בלוקצ’יין למסד נתונים?

יש הבדל משמעותי אחד בין מסד נתונים לבלוקצ’יין, כלומר ביזור. הבלוקצ’יין הוא גם סוג של בסיס נתונים, אך הוא מציע ביזור. מסד הנתונים המסורתי מסייע גם לאחסון נתונים ולאחזורם אך מרוכז באופיו. Blockchain מספק גם שלמות נתונים, מה שאומר שלא ניתן לשנות או לשנות נתונים לאחר מכן. זה מרמז שבלוקצ’יין אינו מציע את האפשרות למניפולציות בנתונים. אימות מדויק יותר גם בבלוקצ’יין בהשוואה למסד הנתונים בשל תקינות הנתונים.

קרא על ההבדל בין בלוקצ’יין למסד נתונים כאן.

מה זה DLT?

DLT מייצג טכנולוגיית Ledger Ledger. DLT מאפשר את הבלוקצ’יין ומעניק לו יכולת של ביזור. ניתן להשתמש בו ברשתות ללא כל מחסום גיאוגרפי. ב- DLT אין סמכות מרכזית, ולכל צומת יש בדרך כלל עותק של ספר החשבונות המבוזר. כמו כן, כל צומת לוקח חלק בתהליך הקונצנזוס. זה מהיר, אמין ושקוף. הוא מציע גם שלמות נתונים של 100%.

קרא עוד על DLT כאן

מה פירוש DYOR?

DYOR מייצג “עשה את המחקר שלך”. היא מכוונת למשקיעים או למתחילים שאומרים להם לעשות מחקר משלהם ולא לסמוך על אף אחד אחר על החלטותיהם הכספיות או ההשקעות. זו מילה סלנגית שמשתמשים בה רבות בקהילת מטבעות קריפטוגרפיים, במיוחד כאשר מישהו חולק את דעתם. מטבעות קריפטוגרפיה היא פלטפורמה תנודתית ולכן דורשת צורך ב- DYOR בכל פעם שמשקיע מחליט להשקיע. השקעה במטבע קריפטוגרפי מסוכנת מאוד, DYOR!.

הגדרת DAICO

ישנם פרויקטים רבים של ICO שאינם עומדים בדרישה לשרוד בשוק. כמו כן, ניתן לראות בהשקעה ב- ICO הימורים. DIACO הוא מודל גיוס מבוזר. הוא בנוי על גבי רשת הבלוקצ’יין כגון את’ריום. היא פועלת באופן דמוקרטי ומבטיחה כי מכירת האסימונים נעשית לטובת המשקיע. הוא משתמש במנגנון, “הקש”. מנגנון זה מאפשר למשקיעים לבצע שליטה בקרנות. המשמעות היא שהמשקיע יכול להשקיע בצעדים ובהתאם לתנאים מסוימים. אם התנאים לא תואמים, ההשקעה תיפסק. מצד שני, אם התנאי יתאים, ההשקעה השנייה תתבצע. כל הרעיון שעומד מאחורי DAICO הוא להפוך את ICO לאחראים יותר בעת גיוס כסף וגיבוי ההתקדמות שלהם באבני דרך. DAICO גם לוקח כמה תכונות מ- DAO כגון אוטומציה, ביזור ואפשרות החזר.

כדי לדעת יותר קרא את ההבדל בין ICO ל- DIACO.

ה

מה זה ERC20?

ERC20 הוא הפרוטוקול הסטנדרטי המשמש ברשת אתריום לצורך הנפקת אסימונים. ERC20 מייצג “בקשת Ethereum לתגובות”. ברשת Ethereum הוא משמש את ICO לשחרור האסימונים שלהם ולשמירה על סטנדרט המסחר והניהול של הנכסים. dApps משתמשים גם באסימונים אלה כדי לתדלק את כלכלתה.

קרא עוד על ERC20 כאן.

מה זה את’ר?

אתר מתדלק את פלטפורמת את’ריום. האסימון הוא שמאפשר עסקאות, פעולות או פעילויות אחרות בבלוקצ’יין את’ריום. dApps דורשים גם אתר כדי לתפקד ברשת. אתר נמכר בתחילה למשקיעים בהמונים. ניתן לכרות אותו גם על ידי כורים המספקים כוח חישוב לעסקאות ועוזרים להם לאמת. כמו כן, 12% מהאתר שנוצר הוענק ליסודות אתריום כדי לבנות את המערכת האקולוגית ולגדל אותה בכיוון הנכון. נכון לעכשיו, קיים אספקה ​​סופית של את’ר, והיא משתמשת בשיטת הוכחת עבודה (PoW) לצורך אימות עסקאות.

קרא עוד על Ether כאן.

מה זה את’ריום?

את’ריום היא ההצלחה של ביטקוין והיא פלטפורמת קוד פתוח המשתמשת בטכנולוגיית בלוקצ’יין. נקודת המכירה הייחודית של Ethereum היא היכולת ליצור חוזים חכמים ולפתח, לפרוס ולתחזק יישומים מבוזרים (dApps). אתר משמש כאסימון מקורי לתדלק הפלטפורמה. פירוש הדבר שהוא משמש בעיקר לתגמולי כורים ודמי עסקה. זה יכול לשמש גם לשירותים אחרים המוצעים על ידי dApps.

קרא עוד על Ethereum כאן.

מה זה Ethereum Classic?

Ethereum Classic (ETC) הוא מטבע קריפטוגרפי שהגיע לאחר המזלג הקשה של Ethereum blockchain. זה קרה אחרי הפריצה הגדולה של הארגון האוטונומי המבוזר של Ethereum (DAO). זה היה מזלג קשה שפירושו שהוא נשא את המאפיינים של שרשרת את’ריום המקורית. זה נעשה כדי להגן על האינטרס של הקהילה. לאחר הפריצה היו שני כוחות: האחד נגד המזלג והשני למזלג.

קרא עוד על Ethereum Classic כאן.

מה זה גז אתריום?

Ethereum Gas משמש כיחידה הבסיסית של מאמץ חישוב לביצוע עסקאות בפלטפורמת הבלוקצ’יין Ethereum. אם מתבצעת עסקה, יש בה דמי עסקה כלשהם. סכום דמי העסקה מחושב על פי ערך ה- GAS במועד העסקה. יש מגבלת גז ומחיר דלק הקשורים אליו. מגבלת הגז קיימת להגנה על הוצאות לא מכוונות. כמו כן, הוא מגן על הרשת מלהיות צפוף מדי. מגבלת הגז, כשהיא מוכפלת עם מחיר הדלק, מחשבת את עמלת העסקה (TX).

קרא עוד על גז אתריום כאן.

F

מה זה בלוקצ’יין מאוחד?

בלוקצ’יין מאוחד (המכונה גם בלוקצ’יין קונסורציום) הוא בלוקצ’יין פרטי בחלקו. זה זהה מבחינות רבות לרשת הפרטית לחלוטין. הוא גם שואב תכונות מרשת בלוקצ’יין ציבורית ומספק את המיטב משתי העבודות. הכוח לא נשאר עם ישות אחת. זה עובד תחת קבוצת מנהיגים שמנהלים את הבלוקצ’יין. זה באמת שימושי עבור חברות שעובדות יחד על פרויקט או קבוצה של גופים שמנהלים בלוקצ’יין קונסורציום. המשמעות היא גם שאף אחד לא יכול להשתתף ברשת ודורש הרשאה לגשת אליה. מקרה השימוש הבסיסי נועד לארגון ושיתוף פעולה. כמה דוגמאות כוללות EWF, r3 וכו ‘.

בקר בדף הבית שלנו כדי ללמוד עוד על הגדרות בלוקצ’יין.

הגדרת פיאט

פיאט הוא הכסף החוקי שהונפקה על ידי הממשלה. זה ידוע גם בשם “מטבע חוקי”. במכרז חוקי, פירוש הדבר כי פיאט היא המטבע היחיד שניתן להשתמש בו כדי לקנות, למכור או לסחור בסחורות באמצעותו. סוגים אחרים של מטבעות אינם תקפים. במדינות ובמדינות מסוימות, מטבעות קריפטוגרפיים מוכרזים גם כ”מכרז חוקי “. עם זאת, זה לא אותו דבר במדינות אחרות. מדינות רבות אסרו גם על מטבעות קריפטוגרפיים. הממשלה ותנאי השוק שולטים בערך הפיאט. דוגמה לפיאט כוללת ין, דולר ארה”ב, אירו, לירה וכו ‘.

קרא על פיאט כאן.

מה פירוש FOMO?

FOMO מייצג את Fear of Missing Out. זו מילה פופולרית בה משתמשים בקהילת מטבעות קריפטוגרפיים. זה קורה עם אדם כאשר הוא לוקח החלטה על בסיס פחד. החשש הוא בעצם להחמיץ את ההזדמנות להרוויח כאשר מטבע קריפטו עולה. זה יכול לקרות גם בגלל שמועות או חדשות שמופצות דרך חשבונות מדיה חברתית. אחת הדוגמאות הטובות ביותר תהיה ביטקוין. הוא עלה מ -1,000 דולר בלבד ל -19,000 דולר בשנת 2017. המשקיעים החדשים שאינם מבינים את הרגש של FOMO השקיעו כשהיה סביב כל הזמנים. עכשיו, רובם תקועים עם ההשקעה שלהם. FOMO נמצא בכל מקום בקרב סוחרים מתחילים, ואפילו ותיקים אינם חופשיים מהרגש הזה.

הגדרת FUD

FUD מייצג פחד, אי וודאות וספק. FUD בקריפטו פירושו הפחד, חוסר הוודאות והספק לגבי מטבע הצפנה או הקהילה כולה. קריסות גדולות בשוק קורות בגלל FUD כאשר אנשים נמכרים בקבוצות ומקשיבים לעצות רעות המופצות ברשתות החברתיות. אחד ה- FUD הגדול ביותר שאנחנו ממשיכים לשמוע הוא שביטקוין הוא בועה. משתמשים בו פעמים רבות בתקשורת ועדיין, אנשים נופלים על כך. בקיצור, החדשות השליליות יכולות לגרום ל- FUD ולהיות מסוגלות לקרוס את השוק.

ז

מה זה ג’נסיס בלוק?

הבלוקצ’יין מורכב מבלוקים. הבלוק הראשון של הבלוקצ’יין האמור מכונה בלוק הג’נסיס. הוא ממוספר 0. הוא גם מקודד כך שלא ניתן לבצע שינויים לאחר שחרורו. הרעיון של ג’נסיס בלוק התגבש בנייר הלבן של הביטקוין. גוש בראשית הראשון של ביטקוין הכיל 50 ביטקוין.

ה

מה זה HashGraph?

HashGraph הוא גרף א-מחזורי מכוון בעל תכונות של טכנולוגיית ספר חשבונות מבוזרת. זה שונה מבלוקצ’יין. כמו כן, זה פותר בעיות רבות שיש לבלוקצ’יין. לדוגמה, הוא מאובטח יותר, מהיר והוגן יותר למשתמשים בו. ניתן לכנות זאת בקלות כ”בלוקצ’יין מהדור החדש “.

למידע נוסף על HashGraph כאן.

מה זה HyperLedger?

HyperLedger הוא פרויקט בלוקצ’יין המנוהל על ידי Linux Foundations. זהו קוד פתוח ומטרתו להביא למאמץ שיתופי מכל שחקני הבלוקצ’יין הגדולים בשוק לשיפור טכנולוגיית הבלוקצ’יין. מנכ”ל הפרויקט, בריאן בהלנדורף, הוסיף גם כי ל- HyperLedger לא יהיו שום אסימונים מכיוון שהוא יגרום להם לאבד את ההתמקדות בשיפור המערכת האקולוגית של בלוקצ’יין שמאפשרת להגיע לתעשייה..

קרא על HyperLedger כאן.

הגדרת HODL

HODL מייצג “HOLD” בקריפטו. זהו מונח פופולרי ביותר בקהילת המטבעות. מקור המונח כאשר משתמש ב- פורום Bitcointalk, כתיב את זה כ- HODL בשנת 2013. שם הבחור היה GameKyuubi ובאותה תקופה הביטקוין צנח רע. למרות הנפילה הקשה, הוא התייצב ואמר שהוא יחזיק והציע לאחרים להחזיק גם במטבעות שלהם. זו הייתה טעות של GameKyuubi, אך עד מהרה היא הפכה פופולרית בקרב חברי הקהילה והם משתמשים בה כדי להעביר את הרעיון להחזיק. עכשיו, יש לו קיצור דרך הומוריסטי שנקרא “המתן לכל החיים היקרים.”

I – הגדרות בלוקצ’יין

מה זה ICO?

ICO מייצג הנפקת מטבע ראשונית. הוא משמש חברות סטארט-אפ או עסקים לגיוס כספים על ידי מכירת האסימון שלהם למשקיעים. ICO אולי נשמע דומה להנפקה ראשונית (IPO), אך הם עובדים אחרת. באופן כללי, ICO אינם מוסדרים ויש להם יותר סיכון. כדי להפעיל ICO מצליח, חברות סטארט-אפ צריכות להיות בעלות מוצר עובד או רעיון.

קרא על ICO כאן.

י

ק

ל

הגדרת למבו

למבו הוא סלנג קריפטו המשמש לסוחרי מטבעות ומשקיעים. זה מייצג “למבורגיני”. זו אחת המכוניות המהירות ביותר שיש בזמן כתיבת שורות אלה.

M

מה זה מיינט?

מבחינה טכנית ניתן להגדיר את Mainnet כבלוקצ’יין המספק למשתמשים את היכולת לשלוח ולקבל מטבע דיגיטלי. זה מביא את פונקציונליות העסקה למשתמשים. יתר על כן, זה שונה מ- testnet. Testnet מדמה רק את הפונקציונליות הרצויה. במילים אחרות, אנו יכולים לומר שמיינט היא מוצר קצה אמיתי שמוכן לשימוש בעולם האמיתי.

למידע נוסף על מיינט כאן.

נ

מה זה NEO?

NEO (המכונה בתחילה AntShares) היא פלטפורמת בלוקצ’יין מבוזרת המכונה גם “אתריום סיני”. זהו קוד פתוח ועוזר למפתחים ליצור dApps חזקים המנצלים את החוזים החכמים 2.0. יתר על כן, מפתחים לא צריכים ללמוד שום שפה ספציפית כדי לפתח dApps בפלטפורמה. האלגוריתם הקונצנזוס המשמש בבלוקצ’יין NEO משתמש ב- DBFT, המכונה גם סובלנות תקלות ביזנטית מואצלת. זה יעיל להפליא ויכול לתמוך בקלות ב -10,000 עסקאות בשנייה. זה יעיל גם כשמדובר בצריכת אנרגיה. GAS הוא גם חלק חיוני במערכת האקולוגית של NEO.

עוד על NEO כאן.

מה זה NEP5?

NEP5 מנהל את התקן של אסימוני NEO. זה מייצג פרוטוקול שיפור NEO עם המספר “5” מציין את התיקון שכולם הסכימו עליו. זהו פרוטוקול הקובע כיצד פותח, משתף ומתנהג אסימון NEO ברשת NEO. אם מפתח רוצה להפיץ אסימון משלו, הוא צריך לעמוד בתקן NEP-5. זה דומה לפרוטוקול HTTP שבו HTTP מוודא שהתקשורת בין שני צדדים מתקיימת באופן שיטתי. הפונקציות המעטות של NEP5 כוללות אישור אסימונים, בדיקת איזון, העברה וכו ‘.

קרא כאן את המדריך האולטימטיבי ב- NEP5 והרחיב את הידע שלך מעבר למונחי המונח של בלוקצ’יין.

מה זה NFT?

NFT מייצג אסימון לא פטריבלי. כמו מהשם עצמו, זה לא פטרייתי. פירוש הדבר שלא ניתן להחליף את האסימון ולכן הוא שימושי לתרחישים ייחודיים. ניתן להבחין בין NFT והן אינן ניתנות להחלפה לאסימונים אחרים. לדוגמה, ניתן להשתמש בה להנפקת כרטיס משחק או כרטיס בייסבול ייחודי ולא ניתן לשכפל.

דוגמא טובה נוספת היא נושא הכרטיסים. בדרך זו זה עדיין שווה, אך לא ניתן להחליף אותו עם צורות אחרות של אסימונים. זה ניתן לאימות לחלוטין ומספק בעלות באמצעות blockchain ו cryptocurrency.

למידע נוסף על ה- NFT, קרא כאן

או

פ

מה הם מטבעות מטבעות פני?

מטבעות קריפטוגרפיים פרוטה הם מטבעות שמוערכים פחות מדולר. כן, קראת את זה נכון. קטגוריה זו נכנסה למשמעות ממניות אגורה. הם גם מחזיקים ערך רב בשוק הקריפטו הנוכחי מכיוון שיש להם את הסיכוי הגבוה ביותר להגיע לגדול. קניית מטבע קריפטוגרפי אגורה יכולה להיות מהלך אסטרטגי טוב רק אם המטבע עומד בסטנדרטים של מטבע טוב.

מידע נוסף על מטבעות מטבעות פני כאן.

מה זה PoS?

Proof-of-Stake (PoS) הוא עוד אלגוריתם של קונצנזוס. הצמתים במטבעות יתד המופעלים על ידי PoS. ככל שמוטלים יותר מטבעות, כך גדל הסיכוי שהצומת ייבחר לצורך קבלת ההחלטה על הסכמה. זה דורש מעט אנרגיה בכוח. לפיכך, נראה ש- PoS היא הדרך החדשה לטיפול בקונצנזוס בין פלטפורמות הבלוקצ’יין החדשות. NEO, EOS ו- Ethereum (בקרוב) משתמשים ב- Proof-of-Stake.

עוד על PoS כאן.

מה זה POW?

Proof-of-Work (PoW) הוא אלגוריתם קונצנזוס פופולרי המשמש ברשת הבלוקצ’יין. לדוגמא, הביטקוין משתמש בו. PoW עובד על ידי הקצאת חסם לכורים ואז ממתינים לפתרון החישוב שייפתר על ידם. לשם כך נדרש כוח חישובי. אם הצליח, הכורה מתוגמל בערך האסימון או המטבע של הבלוקצ’יין. PoW אינו יעיל ודורש צריכת חשמל רבה. זה גם הופך אותו לא ידידותי לטבע.

קרא על PoW כאן.

מה זה בלוקצ’יין פרטי?

נוצר בלוקצ’יין פרטי לשימוש אנשים ספציפיים השייכים לארגון או לקבוצה. הוא מתוחזק ומפותח על ידי הארגון הפרטי, ויש להם סמכות מוחלטת על השימוש באלגוריתם הקונצנזוס וכיצד הטבעה פועלת. כמו כן, הגישה לבלוקצ’יין נקבעת על ידי הארגון. ההבדל היחיד כאן הוא השליטה ברשות המרכזית על הבלוקצ’יין. אדווה היא דוגמה מצוינת לבלוקצ’יין הפרטי.

למידע נוסף על בלוקצ’יין פרטי כאן.

מהו מפתח פרטי?

הרעיון של מפתח פרטי וציבורי משמש כדי להבטיח שעסקאות שבוצעו בבלוקצ’יין מאובטחות. מפתח פרטי משמש להצפנת ופענוח ההודעות הנשלחות ממשתמש אחד לאחר. מפתחות פרטיים ב- Cryptocurrency משמשים גם לגישה לארנק וליזום עסקה בבלוקצ’יין. כמשתמש, אתה לעולם לא צריך לספר לאף אחד את המפתח הפרטי שלך ותמיד צריך לשמור אותו במקום בטוח ומאובטח.

קרא על מפתח פרטי כאן.

מהי מכירה פרטית?

ב- Cryptocurrency, מכירה פרטית מתייחסת ל- ICO. זה ידוע גם כסבב מוסדי שבו משקיעים מוקדמים משקיעים בסטארט-אפ באמצעות ה- ICO שלהם. ההפעלה מודיעה לראשונה על המכירה הפרטית. כדי לוודא שרק למשקיעים ראויים יש אפשרות להשקיע, דרישות השתתפות קפדניות. ה- ICO גם מבטיח לתת הזדמנות נכונה למשקיע הנכון כדי שיידע עם מה הם מתמודדים. באופן כללי, למכירות פרטיות יש בונוס עצום שתלוי בכמות התרומה שהמשקיע תורם.

מה זה בלוקצ’יין ציבורי?

Blockchain ציבורי הוא סוג blockchain זמין לכולם. ישות ריכוזית אינה שולטת בהם כמו בבלוקצ’יין פרטי. המשמעות היא שכולם יכולים להשתתף, לאחזר נתונים, לראות צמתים ולעשות פעילויות אחרות הקשורות לבלוקצ’יין. הם באמת “ציבוריים”. חלק מהדוגמאות העיקריות לבלוקצ’יין ציבורי כוללות ביטקוין, את’ריום, ליטקוין ואחרות.

למידע נוסף על בלוקצ’יין ציבורי כאן.

ש

ר

ס

מה זה סאטושי?

סאטושי היא היחידה הקטנה ביותר של ביטקוין שתועדה בבלוקצ’יין. כיום הוא נקרא על שם היוצר המקורי של ביטקוין, סאטושי נקאמוטו. מכיוון שזו היחידה הקטנה ביותר, ניתן להשתמש בה להצגת הערך של כל מטבע. גם הסוחרים וגם המשקיעים מחשבים את השווי במונחים של סאטושי. גם בורסות מפרטות את מחיר המטבעות האחרים בסאטושי בגלל צמד המטבעות / BTC.

מיהו סאטושי נקאמוטו?

סאטושי נקאמוטו הוא שם הבדוי שמאחורי היוצר של הביטקוין בשנת 2009. הוא ניסח את הנייר הלבן הראשון של הביטקוין והציג לעולם את מושג הבלוקצ’יין. איש אינו יודע מיהו סאטושי נקאמוטו. רבים משערים שהוא לא אדם יחיד, אלא ישות או ארגון עם מניע ספציפי. הוא היה גאון ושלט באנגלית. זהותו האמיתית של סאטושי נקאמוטו אינה ידועה, ואנו מקווים שהוא יתייצב ויספר לעולם על זהותו.

למידע נוסף על סאטושי נקאמוטו כאן.

מה זה אסימון ביטחוני?

אסימון האבטחה הוא מגמה מתפתחת בשוק המטבעות הקריפטוגרפיים. מרבית ה- ICO מציעים אסימון אבטחה ולא אסימון אחדות. אסימוני אבטחה הם אסימונים המוצעים למשקיעים לאחר שהם משקיעים ב- ICO ללא מוצר או כלי עבודה אמיתי. הם נכסים דיגיטליים ומשמשים כבטחון פיננסי בבלוקצ’יין. אסימונים לאבטחה הם גם הדרך הנפוצה ביותר לגייס כספים על ידי סטארטאפים המשתמשים ב- ICO. לא כל אסימוני האבטחה הם בעלי ערך, והמשקיע צריך לעשות מחקר נכון לפני ההשקעה.

תוכל ללמוד עוד על אסימון אבטחה כאן.

למידע נוסף על מונחי מילון מונחים של בלוקצ’יין כאן.

כדי להבין טוב יותר, קרא את אסימון האבטחה לעומת אסימון השירות.

מה זה SHA-256?

SHA-256 הוא אלגוריתם הצפנה המשמש בביטקוין ובמטבעות קריפטוגרפיים פופולריים אחרים. הוא תוכנן על ידי הסוכנות לביטחון לאומי של ארה”ב (NSA) ומציע אבטחה לפעולות שונות בתוך בלוקצ’יין. זה צעד אחד לפני ה- SHA-2 הפופולרי (Secure Hashing Algorithm 2). מלבד אבטחת העסקה, הוא משמש גם ליצירת כתובות ציבוריות ומפתחות פרטיים. SHA-256 הוא גם האלגוריתם ההצפנתי שעל הכורים לפתור כדי לקבל תגמול חסום. למרות ש- SHA-256 הוא מעט טכני, כלומד בלוקצ’יין כדאי ללמוד על SHA-256 כדי לשפר את הידע שלך במילון המונחים..

מהו חוזה חכם?

חוזה חכם משמש כמכרז חוקי על בלוקצ’יין אוטומטי לחלוטין באמצעות קוד. פירוש הדבר שהוא פועל לפי כלל ספציפי שמוגדר מראש על ידי יוצרו שלא ניתן לשנות או לשנות. זה משמש בדרך כלל לאוטומציה של משימות כגון העברות כספים, אימות וכו ‘. זה ידוע גם בשם “חוזה משפטי חכם” ו”חוזה קריפטו “או” קוד חוזה חכם “. אחת הדוגמאות המצוינות ביותר כוללת חוזים חכמים שפותחו על ידי ICO לאוטומציה של תהליך מכירת אסימונים.

למידע נוסף על החוזה החכם כאן.

מהי סולידיות?

מוצקות היא שפת תכנות פופולרית עבור בלוקצ’יין את’ריום. הוא משמש לכתיבת חוזים חכמים. את שפת התכנות ניתן לתאר בצורה הטובה ביותר כשפת תכנות מונחית חוזה. הוא פותח על ידי כריסטיאן ריטוויסנר, ליאנה חוסיקיאן, גאווין ווד ואחרים. תוכלו לקרוא עוד על המוצק כאן: http://github.com/ethereum/solidity

T – הגדרות בלוקצ’יין

מה זה Testnet?

Testnet היא רשת בלוקצ’יין שנוצרה במיוחד על ידי מפתחי בלוקצ’יין לבדיקת השינויים שנעשו בתוכה. בדרך זו המפתחים לא צריכים להוציא משאבים לביצוע הבדיקות וגם לא צריכים להשפיע על פעולות הבלוקצ’יין הראשי.

מה זה אסימון?

אסימון אסימון או אסימון קריפטו הוא רק עוד שם נרדף למטבעות קריפטוגרפיים או אלטקוינים. עם זאת, כולם שונים. אסימון הקריפטו הוא קבוצת משנה של מטבע קריפטוגרפי (סופר-סט). הם פועלים כנכס או כלי עזר ומתגוררים בבלוקצ’יין משלהם. לדוגמא, EOS, Ripple וכו ‘הם אסימונים. לטוקנים יש גם שימוש בעולם האמיתי. לדוגמה, אתר פרסום וידאו יכול להשתמש באסימונים בכדי להעניק לצופים זמן. ישנם שני סוגים של אסימונים שתוכלו למצוא: אסימון שירות ואסימון אבטחה.

U

מה זה אסימון השירות?

אסימון השירות הוא אסימון שמצורף אליו כלי עזר. הם משמשים לגישה למוצר או לשירות (בזמן הנוכחי או בעתיד). אסימונים של שירות משוחררים על ידי סטארטאפים לגיוס כספים באמצעות ICO. אחת הדוגמאות של אסימון השירות כוללת אסימון תשומת לב בסיסי (BAT). זהו אסימון שירות הפועל במערכת האקולוגית של הדפדפן האמיץ. אסימוני השירות אינם מכוונים להשקעה. עם זאת, הם עובדים בסדר גמור ב- ICO בהם משקיע קונה אותו בתקווה שערכו יעלה בקרוב.

כדי להבין טוב יותר, קרא את אסימון האבטחה לעומת אסימון השירות.

ו

W

מהו הארנק?

ארנק מטבעות קריפטוגרפי הוא מקום בו המשתמש יכול לאחסן את המפתחות הפרטיים שלו. ארנק יכול להיות תוכנה או חומרה. משתמש יכול להשתמש בארנק לאחסון, שליחה או קבלת נכסי קריפטו. הוא גם מאחסן את העסקאות שמתבצעות באמצעות הארנק, בו משתמשים יכולים להציג את היסטוריית העסקאות מתי שהם רוצים. ארנק הוא מונח ליבה שתמצאו בכל מילון מונחים של בלוקצ’יין.

הגדרת לוויתן

לווייתנים הם אנשים, ישויות או ארגונים בעלי שווי נטו גבוה במיוחד. הם מחזיקים בחלק משמעותי מהקריפטוגרפיה ויכולים לתפעל או לשנות את השוק בקלות בן לילה. ישנם סוגים שונים של לווייתנים בשוק. לדוגמא, לוויתן ביטקוין שיכול לתפעל את מחיר הביטקוין.

מה זה ספר לבן?

ניתן להגדיר נייר לבן במטבעות קריפטוגרפיים כמסמך שהונפק על ידי הפרויקט המכיל את כל התיאור המפורט של התוכנית שלהם ומה הם מנסים להשיג. היא מכוונת לגופים שקשורים במישרין או בעקיפין לפרויקט. במטבעות קריפטוגרפיים הוא משמש בעיקר להצגת ערך הפרויקט בפני המשקיעים ויש לו גם חזון מה הבעלים של הפרויקטים רוצים להשיג בטווח הארוך..

קרא “כיצד לבדוק מסמך לבן של ICO” כדי לדעת על המונח.

איקס

י

ז

# 0-9

מה זה 51% התקפה?

התקפה של 51% היא פגיעות נפוצה בטכנולוגיית הבלוקצ’יין. כדי לבצע את הפיגוע, 51% מהרשת צריכה להיות בשליטה על ידי קבוצת כורים או אדם פרטי. המשמעות היא כי 51% מכוח החישוב המכונה גם כשיש חשיש כרייה צריך להיות בשליטתם. לאחר שתסיים, התוקפים יכולים להכפיל את ההוצאות, ליצור עסקאות חדשות ומכאן ליצור קריפטוגרפיה חדשה. הם יכולים גם לעצור עסקאות וגם למנוע עסקאות חדשות. XVG, מטבע קריפטוגרפי פופולרי כבר מורכב מהתקפה של 51% שלוש פעמים בחודשיים האחרונים. זו הייתה ההגדרה האחרונה במילון המונחים שלנו. אנו ממשיכים לעדכן את מילון המונחים של בלוקצ’יין.

הגדרות בלוקצ’יין – השלבים הבאים

אנו נמצאים כעת בתהליך של הוספת מונחים נוספים לרשימת הגדרות הבלוקצ’יין שלנו. כמו כן, זה יהיה נהדר אם תוכלו לחלוק את המדריך “מילון מונחים בלוקצ’יין אולטימטיבי” לעמיתיהם, כך שהם יוכלו ללמוד בקצב שלהם. אם חסר לנו הגדרת בלוקצ’יין חשובה במילון מונחים זה, אנא הגיב למטה ונוסיף.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map