35+ דוגמאות לאפליקציות אינטרנט 3.0 [עודכן]

המאמר יתמקד באבולוציה של האינטרנט, בעיקר דוגמאות Web 3.0 וארכיטקטורה, כדי להבין כיצד הוא יכול לעצב מחדש את העולם כפי שאנו רואים אותו..

האינטרנט היה שם בשני העשורים האחרונים. זה היה עמוד השדרה של כל קיומנו וצמיחתנו. נכון לעכשיו, מיליוני משתמשים משתמשים בו על בסיס יומי, ויוצרים ערך לכלכלה שלנו ומצמיחים את החברה האנושית לאופק חדש. כרגע אנו נמצאים בשלב בו אנו נעים לעבר רשת מבוזרת המכונה Web 3.0.

זה אולי נראה כמו מצב בלתי אפשרי, אבל במציאות, זה כבר התחיל לעבור לכיוון זה. לכן, בואו ניכנס לטובה של אינטרנט 3.0 והמערכת האקולוגית שלה מבלי לאבד זמן.

הירשם עכשיו: קורס יסודות Blockchains ארגוניים

Contents

הגדרת אינטרנט 3.0: מהי אינטרנט 3.0?

Web 3.0 הוא כולה רשת שקופה והוגנת יותר בה כולם יכולים להשתתף מבלי לחשוש מאובדן הפרטיות והאבטחה. המעבר מ- Web 2.0 ל- 3.0 ניכר עם התפתחות הטכנולוגיה סביבנו.

טכנולוגיות כמו בינה מלאכותית, ביג דאטה ואחרות יקלו על חווית אינטרנט מותאמת אישית מתמיד. כמו כן, יישומי רשת יהיו אינטואיטיביים יותר ויהפכו אותם לנגישים יותר לאנשים לשימוש בחיי היומיום שלהם. כעת יש לנו הרבה דוגמאות לאפליקציות Web 3.0 עליהן נדון במאמר זה.

אינטרנט 3.0 פשוט הסביר

ההקדמה של בלוקצ’יין שינתה גם את אופן הפעולה של Web 3.0. כפי שכבר הזכרנו, המיקוד יעבור למשתמשים ולא לתאגיד. מחסנית טכנולוגיית בלוקצ’יין Web 3.0 מכסה הרבה אלמנטים הדומים למחסנית בלוקצ’יין.

אינטרנט 3.0: תחילתה של עידן חדש

עכשיו אחרי שהבנו מה זה Web 3.0 בואו ונעמיק במה שיש ל- Web 3.0 להציע.

אינטרנט 3.0 הוא עידן חדש לחלוטין – עידן הביזור שבו יישומים המשתמשים ברשת המבוזרת ישלטו עליונים. כמו כן, שום מודל עסקי מסורתי לא יושפע משינוי זה. תוכלו לראות סוגים חדשים של מודלים עסקיים של בלוקצ’יין כדי לצבור פופולריות אט אט. כמעט הכל ניתן לשפר ולחזות בעזרת טכנולוגיות חדשות, במיוחד עם blockchain.

היתרונות של Web 3.0

אנו עוברים מהפכה שיכולה לשנות את חיינו לחלוטין. אינטרנט 1.0 עסק בבניית טכנולוגיות בסיסיות ויכולת להתחבר דרך האינטרנט. Web 2.0 הקדים את מה שיש ל- Web 2.0 להציע. עם זאת, זה נשלט בעיקר על ידי ארגונים ותאגידים לטובתם העצמית.

Web 3.0 מחזיר את ההיבט האנושי על ידי מתן פרטיות ואבטחה למשתמשים במקום להפוך תאגידים לחזקים מתמיד. החזון של Web 3.0 השתנה בשנים 7-8 השנים האחרונות. בתחילה זה היה פשוט, אך עם כניסתם של בלוקצ’יין וביטקוין החזון והגישה השתנו לחלוטין. כעת, רשת 3 מתמקדת יותר בתכונות המבוזרות שיש לבלוקצ’יין להציע.

הטבות Web 3.0

אז מה היתרונות של Web 3.0?

 1. אנטי מונופול ופרטיות

אינטרנט 3.0 יביא לרשת מבנה פרו-פרטיות ואנטי מונופול. זה לא יעודד פלטפורמות ריכוזיות.

בקיצור, נראה תפנית מוחלטת שבה הנושא המרכזי יהיה פרטיות ובביזור. איש הביניים לא ידע שום עסק או צורך בפלטפורמה מסוג זה. מהלך זה יופעל בעזרת רשתות חסימות כמו את’ריום, היפרלדגר, קורדה ואחרים.

לעומת זאת הממשלה תראה ביזור. למען האינטרס הטוב ביותר, תאגידים צריכים להסתגל לסטנדרטים חדשים של Web 3.0 על ידי אספקת שירותים מבוזרים המתמקדים בפרטיות ובאבטחה במקום בשליטה..

 1. רשת מאובטחת

תכונות Web 3.0 יהיו מאובטחות יותר מקודמותיה. זה מתאפשר על ידי שני גורמים, כולל אופי מבוזר וביזור. האקרים או נצלנים יתקשו לחדור לרשת. כמו כן, אם הם מסוגלים לעשות זאת, ניתן לעקוב אחר כל אחת מהפעולות שלהם ולחזור בה בתוך הרשת.

ללא ריכוזיות, יהיה גם קשה להאקרים להשתלט על ארגון מלא. עם זאת, פלטפורמות הבלוקצ’יין אמנם סובלות מצורות כלשהן כגון 51% התקפות, אך ניתן לרשום במהירות את רוב האפליקציות והפלטפורמות של בלוקצ’יין כדי להגן על סוגים אלו..

הירשם עכשיו: קורס מומחה אבטחה של Blockchain מוסמך (CBSE)

 1. בעלות על נתונים

למשתמשים יהיה קל לסמוך על Web 3.0. עד כה, הנתונים שנוצרו על ידי המשתמשים נשמרו ושימשו תאגידים גדולים. עם תכונות Web 3.0, למשתמשי הקצה תהיה בעלות מלאה על נתונים. הנתונים המועברים דרך הרשת יוצפנו לחלוטין.

כמו כן, המשתמשים יוכלו להחליט איזה מידע הם רוצים לשתף עם תאגידים או פלטפורמות פרסום של צד שלישי. עם זאת, המגמה הנוכחית שונה לחלוטין.

באמצעות תכונות Web 3.0, המשתמשים יכולים כעת למכור את הנתונים שלהם לתאגידים ולהרוויח מכך.

 1. יכולת פעולה הדדית

יכולת פעולה הדדית היא אחת מתכונות המפתח של Web 3.0. עם רשת מבוזרת, יישומים יעבדו בקלות על פני מכשירים ופלטפורמות שונות כמו טלוויזיות, טלפונים חכמים, כבישים חכמים וכן הלאה..

למפתחים יהיה קל לפתח גם אפליקציות Web 3.0.

 1. אין הפרעה בשירות

מערכות מבוזרות נוטות פחות להפרעות שירות. מכיוון שאין יישות מרכזית לתפקוד, היא הופכת קשה למניעת שירות מבוזרת (DDoS) או לצורות אחרות של תקלה בשירות לניסיון להשפיע. זה הופך את Web 3 למקום נהדר לשיתוף נתונים ושירותים קריטיים מבלי לדאוג להפרעה בשירות.

 1. רשתות חסימות ללא היתר

הרעיון שעומד מאחורי Web 3.0 הוא הפעלת רשתות חסימות שאינן זקוקות לסמכות מרכזית. המשמעות היא שכל אחד יכול להצטרף לבלוקצ’יין ולהשתתף על ידי יצירת כתובת. רשתות חסימות ללא הרשאה פותחות מגוון חדש של אפשרויות, כולל גישה לאנשים שמופלים מוקדם בשל מגדרם, הכנסתם, גיאוגרפיה וכדומה. אמנם יש גם חסימות מורשות.

אז, מה זה בדיוק אומר במונחים של הדיוט? פירוש הדבר שלא יהיו מגבלות על Web 3.0.

 1. רשת סמנטית

אינטרנט 3.0 יארח גם את המאפיינים של רשת סמנטית. האינטרנט הסמנטי הוא שיפור בהשוואה למערך הטכנולוגיות האחרון שמשמש ל- Web 2.0. זה מאפשר לשתף נתונים על פני מספר מערכות, פלטפורמות וגבולות קהילה. זה ישמש גשר בין פורמטים שונים של נתונים ופלטפורמות.

על ידי שימוש באינטרנט הסמנטי, נוכל להתחבר טוב יותר, לשתף ולהנות מהאינטרנט כמו שמעולם לא היה.

 1. הִמָצְאוּת בְּכָל מָקוֹם

בכל מקום הוא תוצאה של יכולת פעולה הדדית. באמצעות Web 3.0 אנו יכולים לגשת לנתונים ומידע על פני מספר יישומים ללא צורך בהתקן מסוים. פירוש הדבר שאינך צריך לדאוג לקבל מכשיר מסוים כדי לקבל גישה ל- Web 3.0. אם למכשיר יש פונקציונליות וקישוריות בסיסיים לאינטרנט, תוכל לגשת לאינטרנט.

בסך הכל חיינו ישתנו לחלוטין מכיוון שנתחבר באמצעות מערך טוב יותר של טכנולוגיות כמו בינה מלאכותית, הבלוקצ’יין ועוד.!

אני מקווה שעד עכשיו יש לך מושג מה זה Web 3.0 והיתרונות שלו.

dApps – הדלת לאינטרנט 3.0

כעת, לאחר שהבנו מה יש ל- Web 3.0 להציע, עלינו גם ללמוד כיצד זה יעבוד. האם אנו מקבלים דפדפן חדש או ממשק חדש? ובכן לא באמת.

אנו עדיין נשתמש באותו הדפדפן ובאינטרנט. עם זאת, מבפנים זה ישתנה באופן דרסטי. לטכנולוגיות החדשות בעבודה ייקח קצת זמן להבשיל, אבל ברגע שזה יקרה, יהיו הרבה דברים חדשים לחקור (לפחות טכנית). עבור משתמש רגיל, תהיה פחות עקומת למידה.

עם זאת, העסקים צריכים לשנות את מחסנית הטכנולוגיה שלהם לחלוטין וצריכים לאמץ טכנולוגיות בלוקצ’יין וטכנולוגיות נלוות כגון בינה מלאכותית, ביג דאטה וכו ‘כדי להיות מוכנים לעתיד.

כאן נשתמש בעיקר ביישומים מבוזרים (dApps).

כל עסקה באינטרנט (רשת 3) תיחתם ותאושר לפני ביצועה. זה יהפוך את האינטרנט למקום מאובטח. משתמשים יהפכו לבטוחים גם כשמדובר באינטרנט החדש. נשתמש בהרבה יישומים אחרים שישתמשו בטכנולוגיות חדשות.

מחסנית אינטרנט 3.0

אינטרנט 3.0 dApps

המעבר כבר התחיל באמצעות ה- dApps Web 3.0. כדי לקבל הבנה טובה יותר, נחלק לקטגוריות שונות ונדון ב- dApps שיחליפו שירותים ויישומים מסורתיים. באמצעות ה- dApps, ניתן ליצור בקלות גם ארגונים מבוזרים ‘מודלים עסקיים. המעבר הוא בלתי נמנע, וזה רק הזמן בו האימוץ ההמוני של יישומים אלה יתקיים. כדי באמת לקבל תמונה ברורה של מה זה Web 3.0, עליך להבין לעומק את dApps.

כדי להקל עליך לעקוב, נפרט את הקטגוריות השונות. הם כדלקמן.

 1. רשתות חברתיות
 2. שירותי חילופי
 3. מסרים
 4. אִחסוּן
 5. ביטוח ובנקאות
 6. סטרימינג (וידאו ומוסיקה)
 7. עבודה מרחוק
 8. דפדפן
 1. רשתות חברתיות

רשתות חברתיות ממלאות תפקיד מכריע בחיינו ומשנות את האופן שבו אנו מתקשרים, מתקשרים ויוצרים קהילות. עם זאת, הדור הנוכחי של רשתות חברתיות אינו נקי מבעיות. הם מגבילים, מצונזרים ועובדים לקראת סדר יום פנימי. רשתות חברתיות יכולות להיות מובאות גם על ידי חברות גדולות או ממשלה כדי לשלוט על נקודת המבט של המשתמש ולנסות לעצב אותן בהתאם.

אינטרנט 3.0 ישנה לחלוטין את אופן הפעולה של הרשת החברתית. עם השימוש בבלוקצ’יין לא ניתן יהיה להגביל את הפלטפורמות החברתיות בשום צורה שהיא. כל אחד יכול להצטרף ללא קשר למגבלות הגאוגרפיות שלו.

שלא לדבר על הרשתות החברתיות הללו הן בעלות סמכות מלאה על הנתונים המשותפים ומאוחסנים בפלטפורמה. פייסבוק, למשל, נתקעה לאחרונה בשערוריית קיימברידג ‘אנליטיקה שלהם. פייסבוק הדליפה את הנתונים של מיליוני משתמשים, ושברה את פרטיותם במידה רבה. גוגל, לעומת זאת, גם אינה חפה משימוש לרעה בנתוני המשתמש. בסך הכל, אם אתה משתמש באחת מהרשתות החברתיות הנוכחיות, אתה בעצם סוחר בנתונים שלך כדמי שימוש בהם.

עם רשתות חברתיות Web 3.0, הנוף השלם ישתנה – פלטפורמות כמו Sapien, Steemit, Sola, Indorse, onG.Social, PROPS Project, Yours וכו ‘נראות מבטיחות. כולם משתמשים בטכנולוגיות בלוקצ’יין והדור הבא כמו בינה מלאכותית. בואו רשימה של כמה מהן למטה.

דוגמאות אינטרנט 3.0

דוגמאות לרשת חברתית רשת 3.0

סאפיין: Sapien היא אחת הדוגמאות הייחודיות ל- Web 3.0. זוהי פלטפורמת חדשות חברתית דמוקרטית המנצלת את בלוקצ’יין את’ריום. כמו כן, ניתן להתאמה אישית רבה. זוהי אלטרנטיבה מצוינת לגוגל או לפייסבוק כאשר היא נראית מנקודת מבט החדשות החברתיות.

סטמיט: Steemit הוא עוד דוגמה מצוינת לאתרי אינטרנט 3.0. זה פועל כולו על בלוקצ’יין סטים. שוב, iIt ניתן לתאר בצורה הטובה ביותר כפלטפורמת תגמול מבוזרת המסייעת לתורמים לייצר רווחים מהתוכן שלהם. זוהי אלטרנטיבה ל- Reddit.

סולה: סולה משתמשת בבלוקצ’יין A.I. ליצור הכלאה של רשתות חברתיות ומדיה. הוא מפיץ מידע שימושי לקוראים על פי העדפתם, והכל בעזרת A.I. אלגוריתמים. בדרך זו, משתמשים מקבלים את מבוקשם, ותוכן איכותי מדי.

אלה מסכמים את רישום אתרי הרשתות החברתיות Web 3.0. כל הדוגמאות האלה לאפליקציות Web 3.0 משתלבות ישירות בהגדרת Web 3.0.

היתרונות של רשתות חברתיות מבוזרות

 1. אין רשות מרכזית הלוכדת נתונים ומשתמשת בהם.
 2. מעצים את המשתמשים על ידי מתגמל אותם בנכס כלשהו.
 3. משתפר ברשתות החברתיות Web 2.0 כמעט בכל דרך.
 4. מגן על פרטיות המשתמשים. המשתמשים מחליטים מה הם רוצים לשתף ומתי.
 5. תאגידים גדולים וארגונים מאבדים כוח להשפיע על תאגידים גדולים.

רשתות חברתיות מבוזרות הן רעיון נהדר ויכולות לשנות את האופן בו אנו חושבים, משתפים ומתקשרים. עם זאת, מומחים רבים מטילים ספק בהטמעתו האמיתית ותוהים אם זה יעבוד או לא. לעת עתה, נוכל רק לחכות ולראות מה הם מחזיקים ומציעים בעתיד הקרוב.

 1. שירותי חילופי

בכל הנוגע לשירותי החלפה הריכוזיות אינה יעילה כלל. הכישלון הגדול ביותר שאנו יכולים לראות הוא כאשר חילופי ההר. גוקס נפרץ. הפריצה עלתה להם ביטקוין בשווי 460 מיליון דולר בשנת 2014. ערכו יהיה לפחות פי 1000 יותר עכשיו.

בורסות מבוזרות הולכות וגדלות באטיות מכיוון שהן מספקות חוויית סחר משתמשים חלקה מבלי לדאוג לפריצות או שקיפות. המשמעות היא גם שאין סמכות ריכוזית ואין ניגוד עניינים מצד הבעלים. הם משתמשים בעיקר ביישומי מימון מבוזרים רבים כדי לייעל את שירותיהם. כפי שאנו כבר יודעים ש- Web 3.0 תלוי באמון, הכל קשור לבורסה מבוזרת. בואו לרשום כמה משירותי הבורסה הבודדים המעטים שיש.

בורסות מבוזרות Web 3.0 דוגמאות

IDEX: IDEX היא בורסה מבוזרת פופולרית למסחר באסימני ERC-20. הוא מספק ממשק טוב למשתמשים, וכל מי שיש לו ארנק Ethereum יכול להתחיל לסחור בפלטפורמה. כדי לנצל בצורה הטובה ביותר את IDEX או כל מרכזיה מבוססת אתריום מבוזרת, עליך להשתמש ב- MetaMask.

EOSFinex: EOSFinex היא מרכזיה מבוזרת הפועלת על גבי תוכנת EOS.IO. זה נמצא כעת בפיתוח של Bitfinex, אחת הבורסות המרכזיות הגדולות שיש שם. יש הרבה יותר dApps בנוף ה- EOS.

זה מסכם אתרי אינטרנט 3.0 מבוזרים של cryptocurrency. הדוגמאות שמנינו מתאימות לדוגמאות Web 3.0.

היתרונות של חילופי מטבעות מבוזרים

 1. עסקאות זולות יותר
 2. עסקאות מהירות יותר
 3. קשה לפרוץ בגלל האופי המבוזר
 4. עובד היטב עם ארנקי חומרה
 5. משתמשים שולטים בכספים שלהם
 1. מסרים

מסרים היו חלק מחיינו מהיום שהתחלנו להשתמש באינטרנט. ובכן, עבור רובנו זה משתמש ב- WhatsApp או ב- Messenger. סוגי מסנג’רים אחרים כוללים Telegram, שמשמשת בעיקר חברות סטארט-אפ, עסקים וצורות עבודה מקצועיות אחרות.

מצד שני, הממשלה נוטה גם להפעיל את רשת המודיעין שלה כדי לאתר מסרים, וזה אפשרי רק בגלל פתרונות ריכוזיים..

הפיתרון הוא אפליקציות המופעלות באמצעות Web 3.0 כגון צ’אט אלקטרוני, ySign, Obsidian, Riot, וכן הלאה. כל אלה מנצלים את הבלוקצ’יין ומבטיחים שמירה על פרטיות המשתמשים.

דוגמאות ל- Messenger Web 3.0

צ’אט אלקטרוני: צ’אט אלקטרוני היא אפליקציית Web 3.0 מבוזרת המופעלת באמצעות בלוקצ’יין ומציעה מסנג’ר מאובטח. זו גם אחת הרשתות החברתיות הצומחות ביותר. על ידי שימוש במסנג’ר זה, המשתמשים מקבלים חופש אמיתי ויכולים גם לשלוח באמצעותו cryptocurrency. אפליקציית ה- e-Chat כבר זמינה ב- App Store וב- Play Market. זו דוגמה מצוינת לאתרי אינטרנט 3.0.

בזלת: Obsidian הוא פרויקט Web 3.0 מבטיח. הוא מבוסס על STRAT ומופעל על ידי מטבע הסטראטיס שלהם. זהו שליח של הדור הבא של המשתמשים. כמו כן, הוא מספק סביבה מאובטחת שבה משתמשים יכולים לתקשר או אפילו לשלוח כספים זה לזה.

ySign: ySign הוא עוד שליח תקשורת המהווה דוגמא מושלמת לדוגמא Web 3.0. הוא אמור לשנות את עולם השליחים בעזרת הפיתרון שלו.

זה מוביל אותנו לסוף רישום האתרים ב- Messenger Web 3.0. דוגמאות אלה משתלבות היטב בהגדרת Web 3.0.

היתרונות של שליח מבוזר

 1. פְּרָטִיוּת
 2. שלח נכסים במהירות ובצורה מאובטחת.
 3. לא ניתן להשתמש בנתונים שלך לפרסום
 4. עסקאות מהירות

למרות שיש הרבה יתרונות לשליחי Web 3.0, עדיין יש לו חסרונות. לדוגמא, עבריינים יכולים להשתמש בפלטפורמות מבוזרות כדי לשלוח נתונים ומידע שלא ניתן לעקוב אחריהם על ידי הרשויות. ניתן להשתמש בו גם להעברות נכסים בלתי חוקיות.

 1. אִחסוּן

יש הרבה חדשנות שנכנסת לאחסון נתונים. עם זאת, ניתן לשנות את המצב הנוכחי של אחסון נתונים בטכנולוגיות Web 3.0 כגון בלוקצ’יין וביג דאטה. כמשתמש רגיל, אנו שומרים נתונים ב- Google Drive ובפתרונות אחסון ענן אחרים באינטרנט. זהו סיפור אחר לחלוטין עבור החברות מכיוון שהן מעדיפות פיתרון חזק יותר ומרכזי לאחסון הנתונים החשובים שלהן.

הפרת הנתונים ב- Linkedin הייתה הגרועה ביותר מכיוון שהיא חשפה את שם המשתמש והסיסמה עבור 117 מיליון משתמשים ב- Linkedin. גורל דומה עומד גם אובר כאשר נגנבו נתונים של 57 מיליון לקוחות אובר. ההפרות היו בין השאר בגלל מאגר הנתונים בו השתמשו.

מערכות האחסון הנוכחיות מרוכזות גם הן, כלומר ניתן לתפעל את הנתונים או להשתמש בהם לצורך ביצוע פעילויות אחרות כגון מכירת הנתונים לצדדים 3 למטרות פרסום..

יסודות אחסון מבוזרים

הרעיון הבסיסי העומד מאחורי אחסון מבוזר הוא הכל על שיתוף קבצים ונתונים באמצעות חיבור עמית לעמית. האבטחה באחסון מבוזר היא גם מהשורה הראשונה מכיוון שהשולח יכול פשוט להצפין את הקבצים ואז לשלוח אותם למקלט. זה יכול גם לשבור את הקבצים לחתיכות ואז לשלוח אותם.

אירוח יתאפשר גם לחלוטין עם פתרון מבוזר. האחסון פשוט ישמור על קובץ שבר המכיל את תוכן הקובץ בפורמט מוצפן. ניתן לזכור קובץ מתארח גם באמצעות המפתח הפרטי. חלק מהאפליקציות הללו משתמשות בבלוקצ’יין של Hyperledger כדי להקל על התכונות שלהן.

דוגמאות לאחסון אינטרנט 3.0 מבוזר

Storj: Storj הוא אחד מפתרונות האחסון המבוזרים המובילים. זהו גם אחד העתיקים ביותר. עם Storj, כל אחד יכול לאחסן נתונים. זה גם קוד פתוח וקל לשימוש. כל אחד יכול להתחיל בזה בלחיצה אחת בלבד על התחל. מודל התשלום נוצר סביב משתמשים שכן הם יכולים לשלם תוך כדי שימוש. אסימון Storj משמש לתדלק את פלטפורמת Storj.

סיה: סיה היא גם פיתרון אחסון מבוזר מבטיח והיא מוחזקת גם בתור התחרות הגדולה ביותר של Storj. סיה מחלקת את הקובץ לשלושים פלחים ואז מפיצה אותו בהתאם. זה גם מצפין את הקובץ בזמן ההעברה.

Filecoin: הפרויקט האחרון שמשך את תשומת לבי הוא Filecoin. זהו פרויקט של פרוטוקול מעבדות ועובד בגישה כפולה ומשתמש בשני סוגים של צמתים ברשת.

בכך מסתיימת הרישום של אתרי אחסון אינטרנט 3.0. כל הדוגמאות מתאימות בדיוק להגדרות אתר 3.0.

היתרונות של פתרונות אחסון מבוזרים

 1. זה עובד טוב בפלטפורמות שונות או אפילו בפתרון בלוקצ’יין.
 2. מגן על הנתונים המועברים באמצעות הצפנה חזקה.
 3. אין ישות ריכוזית שמשמעותה שמישהו לא יכול להשתמש בנתונים.
 4. הוא זול ועובד היטב עם טכנולוגיות הדור הבא כמו IoT.
 1. ביטוח ובנקאות

ביטוח ובנקאות הוא אחד החלקים המושחתים ביותר בחברה שלנו. למשל, מנוהל עם פילוסופיה של הרווחיות. בנקאות, לעומת זאת, גם אינה חפה מכל כבלי השליליות. בסך הכל, אנו יכולים לומר בבטחה שהמערכת הנוכחית מקולקלת וצריכה להיות שקופה ובטוחה יותר כדי שהמשתמשים ישגשגו בה.

גם מגזר הביטוח וגם הבנקאות יכולים לראות מהפכה בטכנולוגיית הבלוקצ’יין. ישנם מקרים רבים של שימוש בטכנולוגיה זו, וניתן לראות את ההשפעה מוקדם ממה שחשבו. השינוי יתבצע באמצעות שימוש בתכונות הבלוקצ’יין, כולל שקיפות, אבטחה, נשלפות. משמעות הדבר היא כי הונאה לא תתאפשר בבנקאות או בביטוח.

כעת ניתן לשמור רשומות בבלוקצ’יין. כמו כן, ניתן להשתמש בחוזים חכמים לאוטומציה של רוב המשימות שאינן דורשות מגע אנושי כלשהו. משמעות היישום של בלוקצ’יין היא שהמשתמשים ירוויחו הכי הרבה. תביעות ביטוח יהיו קלות, וכל התהליך יכול להתבצע בלי ניירת מינימלית או ללא. טענות שווא יראו גם הרתעה. משתמשים בעלי יכולות דיגיטליות גם ימצאו את השינוי מועיל.

דוגמאות אינטרנט 3.0 ביטוח ובנקאות

AiGang: Aigang הוא פרוטוקול ביטוח של DAO המציע גילוי מאגרי ביטוח מקורות המונים. משתמשים בו יכולים לזכות בפרסים על ידי חיזוי המופעל באמצעות חוזים חכמים של DAO.

אוורלדגר: זהו רישום דיגיטלי עולמי מבוזר שמטרתו לספק רשומות ייחודיות לכל משתמש. המשתמשים יכולים לאחסן נתונים באופן דיגיטלי ולגשת אליהם בכל עת שהם רוצים. זה מגן

המשתמשים והבנקים, שוק פתוח ומבטחים מהונאות.

Cashaa: Cashaa היא הפלטפורמה הבנקאית מהדור הבא המספקת רגולציה, תאימות ואבטחה. היא מספקת הלוואות בנקאיות קריפטו מיידיות ומציעה גם מסחר בקריפטו.

שיתוף בטוח: החברה מפתחת בימים אלה מוצרי ביטוח המנצלים את הרשת המשותפת, כמו בלוקצ’יין. זה מביא ביטחון בעסקים ועוזר לו לצמוח לגבהים חדשים.

זה מסכם את הרישום של אתרי אינטרנט 3.0 ביטוחיים ובנקאיים. כל הדוגמאות הללו משתלבות בהגדרות Web 3.0.

יתרונות blockchain לביטוח ובנקאות

 1. לא או פחות הונאות.
 2. ניתן לחסום ולהסיר תביעות שווא
 3. חווית לקוח משופרת.
 4. העצמת יכולות דיגיטליות
 5. ניתן לבצע ביקורת פנימית לבנקים בקלות.
 6. תשלום בינלאומי ותמורה צולבת הוא כעת אפשרות עם blockchain.
 1. סטרימינג (וידאו ומוסיקה)

סטרימינג הוא תעשייה גדולה. כמו כן, נאמר כי גדל ביתר קלות בתקופה הקרובה. כמשתמש, אתה כבר מכיר את השחקנים הגדולים שמקיפים אותנו.

למרות שהם מספקים חווית משתמש נהדרת, כל תפיסת המונופול אינה טובה לתעשייה בטווח הארוך. נושאים רבים, כולל מדיניות לא ברורה, מציקים גם לפלטפורמות הסטרימינג הנוכחיות. הם גם משתמשים בנתוני המשתמש למטרות פרסום, מה ששובר את הפרטיות שמשתמשים רוצים כשהם מקוונים. כל פלטפורמות הסטרימינג כמעט בחינם לגבי עלות. במקרה כזה אתה הופך למוצר עבורם.

כמו כן, כשמדובר ביוצרי תוכן, Twitch ו- YouTube אינם מצדיקים תשלומים נמוכים. סטרימרים חדשים מתקשים להתחיל באף אחת מהפלטפורמות, ולאף אחת מהפלטפורמות אין פיתרון לבעיה זו. בקיצור, השליטה הריכוזית בפלטפורמת הסטרימינג אינה מספקת הזדמנות שווה לכל הסובבים אותנו.

פגוש יישומי Web 3.0 ופונקציות שלהם עבור וידאו ומוסיקה. בדוגמאות וידאו Web 3.0 יש לנו כאלה כמו Livepeer, Viuly, Flixxo, Videocoin, LBRY, וכן הלאה..

כל הפלטפורמות הנ”ל מבטיחות ופותרות את בעיית הזרמת הווידאו והמוזיקה בדרכן שלהן.

הירשם עכשיו: אישורי Blockchain Professional מוסמך (CEBP)

דוגמאות לאתרי וידאו ומוזיקה באינטרנט 3.0

כדי להבין טוב יותר, בואו לרשום אתרי אינטרנט 3.0 ומוזיקה.

LivePeer: Livepeer היא פלטפורמה מבוזרת הפועלת על הבלוקצ’יין. הוא מספק שירות הזרמת קוד פתוח שמטרתו לבנות ערמת הזרמה עבור Web 3.0.

LBRY: LBRY היא ספרייה דיגיטלית מבוזרת המכילה צורת תוכן אחרת. כמשתמש אתה יכול לקרוא, לצפות ולשחק בפלטפורמה. פירוש הדבר שהוא תומך בספרים, מוסיקה וסרטונים, ונראה שזה אחד הפרויקטים הוותיקים ביותר ב- Web 3.0.

UjoMusic: UjoMusic היא פלטפורמת מוסיקה בה יוצרי מוזיקה יכולים להעלות את המוסיקה שלהם ולהפיץ אותה ללא בעיות זכויות יוצרים ותמלוגים. מטבעות קריפטו וחוזים חכמים מפעילים את זה.

מָאֵסטרוֹ: מאסטרו היא פלטפורמת הזרמת מוסיקה למאזינים ואמנים המשתמשים בבלוקצ’יין.

היתרונות של blockchain בסטרימינג

 1. יוצרי תוכן יכולים לעבוד בסביבה שקופה
 2. כל אחד מקבל הזדמנות שווה לקדם את עבודתו.
 3. בעיות זכויות יוצרים יהיו זניחות הודות לחוזים חכמים
 4. אין רשות מרכזית שמשמעותה כי לא תהיה מדיניות אבסורדית עבור סטרימרים ויוצרי תוכן.
 1. עבודה מרחוק

העולם מתקדם לעבר עבודות מרוחקות. בארה”ב בלבד, משרות פרילנסר ומרחקים מהוות הרבה מכוח העבודה בארה”ב. זה די מרתק לראות לאן מועדות פנינו כיוון שאנחנו מעדיפים לעבוד מהבית מאשר במשרד. יהיו הסיבות אשר יהיו, פלטפורמות העבודה המרוחקות המרוחקות אינן עומדות בדף.

פלטפורמות עבודה / פרילנסרים מרחוק מבוזרות יכולות לפתור בקלות את הבעיות הללו. חלק מהדוגמאות כוללות EthLance, Atlas.Work, CryptoTask, Blocklancer, וכן הלאה.

דוגמאות ל- Web Jobs מרחוק

כדי להבין טוב יותר, בואו לרשום אתרי Jobs Web 3.0.

אתלנס: Ethlance היא פלטפורמת עבודה מבוזרת ומרוחקת שעובדת על גבי בלוקצ’יין את’ריום. כל אחד יכול לשכור ולעבוד בתמורה לקריפטוגרפי את’ר. היתרון המשמעותי ביותר בשימוש בפלטפורמה זו הוא דמי שירות בשיעור 0%, ללא הגבלות על חברות וכן הלאה.

אטלס. עבודה: Atlast.Work היא פלטפורמה עצמאית המופעלת על ידי בלוקצ’יין, הניתנת להרחבה ומשתמשת בחוזים חכמים ולמידת מכונה כדי להעצים מערכת אקולוגית עצמאית בה גם פרילנסרים וגם מעסיקים יכולים ליהנות מתועלת מרבית. יש לו מחיר טעינה אחיד של 2 $ למשימה.

CryptoTask: CryptoTask הוא פרויקט אחר המופעל באמצעות Web 3.0 ללא דמי וצנזורה למשתמשים. הוא גם משתמש באלגוריתם מתקדם להתאמת פרילנסרים עם הופעות.

היתרונות של פלטפורמת עבודות מבוזרת ומרוחקת

 1. עמלות ללא מינימום.
 2. סמכות ללא ריכוז פירושה שכל אחד יכול להצטרף.
 3. אין הגבלה על הצטרפות לפלטפורמה.
 4. קבל תשלום בקריפטו
 1. דפדפן

הדפדפנים הם הפתח לאינטרנט. שני הדפדפנים הגדולים שם הם Google Chrome ו- Firefox. הם תופסים את מרבית השוק. בשום אופן לא מתעלמים מהדומיננטיות של גוגל.

אנו חוקרים באינטרנט דרך דפדפן האינטרנט. לצורך גלישה באינטרנט 3.0, אנו זקוקים לדפדפן המתאים להיבט הפילוסופי של האינטרנט המבוזר. כמו כן, הדפדפנים הנוכחיים אינם מאובטחים לחלוטין בכל הנוגע להגנה על משתמשים.

כאשר משתמשים נכנסים לאתרים נגועים, המחשבים שלהם עלולים להידבק. דפדפנים גם מדליפים מידע אם הם לא מפותחים היטב על פי תקני האבטחה הנוכחיים. לדוגמה, הדפדפן שלך שומר את המיקום שלך, מידע על חומרה ותוכנה, מידע על חיבור, מידע על מדיה חברתית וכן הלאה.

המשתמשים פגיעים גם באמצעות התוספות שיש לדפדפנים המודרניים הללו להציע. הפיתרון הוא להשתמש בדפדפן מבוזר המספק מערכת אקולוגית טובה יותר באמצעות טכנולוגיית בלוקצ’יין.

כמה מדוגמאות הדפדפן Web 3.0 כוללות דפדפנים אמיצים ומפסקים. כל הדוגמאות הללו משתלבות בהגדרות Web 3.0.

דוגמאות לדפדפן אינטרנט 3.0

אַמִיץ: אמיץ הוא הכל על פרטיות במקום בו המשתמשים אינם המוצר. הדפדפן מותקן מראש עם חוסם מודעות. זה גם יאפשר למשתמשים למכור את הנתונים בתמורה לקריפטו.

דפדפן מפסק: זהו דפדפן אינטרנט מהדור הבא שמבוסס על עמית לעמית. זה מקום שבו כל אחד יכול להצטרף, לשתף ולהעלות את האפליקציות שלהם. כמו כן, זהו כלי יצירתי שניתן לחקור על ידי כל אחד. זהו דפדפן אינטרנט 3.0.

היתרונות של דפדפן מבוזר

 1. משתמשים יכולים לגלוש באופן פרטי באינטרנט.
 2. לא או פחות פרצות אבטחה.
 3. המשתמשים יכולים למכור את הנתונים שלהם לארגון ולקבל תשלום.
 4. מהיר ומאובטח.

סיכום

אינטרנט 3.0 כאן כדי להישאר. אנו נמצאים בשלבים ראשוניים בהם יישומי Web 3.0 ותפקידיהם עדיין נמצאים בפיתוח. כמו כן, יש צורך באימוץ המוני עבור Web 3.0. עשויים לחלוף עשר שנים לשנות את נוף האינטרנט לחלוטין. למרות זאת, כדאי להמתין והכרחי לעת עתה.

אם אתה רוצה ללמוד עוד על Web 3.0 ועל המערכת האקולוגית שלו, אתה יכול להתחיל עם קורס הבלוקצ’יין החינמי שלנו.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map