2019 השנה של הבלוקצ’יין המאוחד – קונסורציום הבלוקצ’יין פשוט מוסבר

Blockchain קיים כבר די הרבה זמן. הטכנולוגיה המהפכנית עדיין מתחזקת ומשתלטת על מגוון רחב של מגזרים. המטרה העיקרית של טכנולוגיה זו הייתה להקים מערכת אקולוגית של מטבע דיגיטלי הפועלת בסביבה חסרת אמון. זו מערכת נהדרת שיכולה להשתלט על מה שמכונה “רשתות ריכוזיות” עם יותר מדי פגמים.

עם זאת, מערכת פנקסי הציבור הרחב יכולה להיות גם ברכה וגם קללה. בעיקר עבור חברות העוסקות במידע רגיש. אז איך יכולים אותם ארגונים ברמת הארגון למנף את הטכנולוגיה המרשימה הזו?

עם פריצתו של הבלוקצ’יין הפדרלי, עכשיו זה תרחיש אפשרי. בלוקצ’יין מאוחד הוא יישום מעניין בקרב יישומי הבלוקצ’יין החדשים. אבל רוב האנשים לא ממש יודעים למה הטכנולוגיה החדשה הזו מסוגלת.

כדי לעזור לך בעניין זה, הקמנו את המאמר הזה אך ורק לבלוקצ’יין המאוחד. אז בואו נתחיל!

 

Contents

תוכן ענינים

פרק -1: מהו בלוקצ’יין מאוחד או קונסורציום בלוקצ’יין?
פרק -2: כיצד פועלת Blockchain Consortia?
פרק 3: איך הבלוקצ’יין המאוחד יעצים את העולם העסקי?
פרק 4: מקרי שימוש של Blockchain Consortium
פרק 5: 7 פרויקטים של קונסורציית בלוקצ’יין: הצעד הראשון לקראת המטרה
פרק 6: האם הם המפלט לפיתוח בלוקצ’יין?
פרק 7: בסוף

 

פרק -1: מהו בלוקצ’יין מאוחד או קונסורציום בלוקצ’יין?

לפני שאנחנו עוברים לדוגמאות של בלוקצ’יין מאוחד, בואו נדבר קצת על בלוקצ’יין פרטי. בלוקצ’יין פרטי ובלוקצ’יין מאוחד הוא די דומה אבל עם קצת טוויסט. בבלוקצ’יין הפרטי לא תקבל גישה אלא אם כן אתה מורשה להיכנס לרשת.

רשתות חסימות פרטיות הן בעצם מערכת ספר חשבונות מבוזרת מורשית. רק רשות או ארגון יחיד נדרשים לגשת לכתיבה לרשת. הרשאות קריאה יכולות להיות ציבוריות או אפילו מוגבלות. ארגון ייחודי זה מקבל את ההחלטה.

חלק מהחסימות הפרטיות כוללות תכונת קריאות ציבורית, בעוד שאחרות לא. אז אתה רואה שזה תלוי אך ורק במאפיין של בלוקצ’יין פרטי ספציפי, וזה לא קשור לארכיטקטורה הכוללת של המערכת.

כאן נקבעים צמתים מסוימים לבצע שינויים ברשת, ולאף צמתים אחרים לא תהיה שום רמת גישה לכך. רשתות חסימות פרטיות מתאימות ביותר לארגונים שרוצים לאמת את העסקאות באופן פנימי, הרחק מהעין הציבורית.

אך האם זה לא משבש את כל ההיבט המבוזר של חסימות הציבור? ובכן, אם לומר את האמת, זה כן. לכן חסימות פרטיות אינן נחשבות לרשת מבוזרת מלאה.

מצד שני, היא יכולה להתמודד עם החסרונות של בלוקצ’יין ציבורי כמו מדרגיות, פרטיות ותפוקה איטית יותר. אבל כדי להיפטר מאלו תצטרך להקריב ביטחון. לכן, זה מתאים בעיקר לארגון שיש בו מידה משמעותית של אמון.


 

בלוקצ’יין מאוחד: החלק החסר של הפאזל

אתה בטח תוהה היכן נופל בלוקצ’יין מאוחד במצב זה. ובכן, דוגמאות בלוקצ’יין מאוחד או בלוקצ’יין פועלות עם הטוב משני העולמות. זה מאוד דומה לבלוקצ’יין הפרטי, אבל יש הבדל משמעותי.

דוגמאות בלוקצ’יין מאוחדות יסירו את השפעת הארגון היחידה ברשת. משמעות הדבר היא כי ישויות מרובות ישתמשו ברשת ויקימו מחדש מערכת מסוג מבוזרת.

לכן, במקום שארגון אחד בלבד אחראי תקבלו ארגון מרובה המשתמש ברשת לרווחתם. חשוב על זה כעל מרכז שבו ארגונים מרובים יכולים להחליף מידע ולעבוד בו זמנית.

בדרך זו כל צרכן יוכל להעביר קדימה כל סוג של עבודה שדורשת מספר רב של חברות.

קבוצות אלה יתכנסו במערכת הבלוקצ’יין המאוחדת הזו ויבצעו שינויים נחוצים בכדי לשמור ולגרום לרשת לעבוד בצורה יעילה יותר. קבוצות אלה ידועות בעיקר כפדרציה או קונסורציום. לכן שמות סוג זה של בלוקצ’יין הוא בלוקצ’יין קונסורציום או בלוקצ’יין מאוחד.

פדרציית בלוקצ’יין מאוחדת – קונסורציום בלוקצ’יין פשוט מוסבר

פרק -2: כיצד פועלת Blockchain Consortia?

נתחיל בדוגמא. דמיין שבקונסורציום בלוקצ’יין יש עשרה בנקים העובדים יחד ברשת. מעשרת הארגונים הללו ייבחר מראש צומת שיבצע שינויים ברשת.

לצמתים אלה הסמכות לקרוא או לכתוב עסקה; הם יכולים גם לאפשר או להגביל משתתפים ברשת. אך האם כל אחד מהצומתים יכול להוסיף חסום במסד הנתונים?

ובכן לא. כדי להוסיף בלוק, כל צומת בודד צריך לחסום את החסימה. אם אפילו אחד מהם לא מסכים, אז החסימה לא תתווסף לפנקס. בדרך זו, הרשת עוזרת להבטיח שאף אחד לא יוכל לנצל את הגישה המעולה שלהם.

תכונה זו היא משהו שלא תראה בחסימות פרטיות.

מנגנון ההחלטה מבוסס על שיטת ההצבעה. לכן, קונסורציות בלוקצ’יין צריכות לעבוד על מנגנון הוכחת הצבעה על מנת להגיע להחלטה זו. אז עכשיו נדבר על אופן הפעולה של סוג חדש זה של מנגנון קונצנזוס.

 

הוכחת הצבעה

ביטקוין הציג לראשונה את מנגנון הקונצנזוס המבוזר Proof of Work. לאחר מכן יישומי בלוקצ’יין רבים אחרים התאימו סוג חדש זה של מנגנון קונצנזוס. עם זאת, סוג זה של מנגנונים מתאים ביותר לבלוקצ’יין ציבורי ולא לקונסורציום בלוקצ’יין.

הוכחת עבודה או הוכחת יתד או כל סוג אחר של מנגנון קונצנזוס ציבורי אינם יכולים להתמודד עם הדרישות של קונסורציות הבלוקצ’יין.

זו הסיבה שהוכחה בעניין זה הוכחת הצבעה או ליתר דיוק קונצנזוס הצבעה. המטרה העיקרית של טכנולוגיה חדשה זו היא מעקב אחר הצמתים שנבחרו. כאן כל צומת יצטרך להצביע על מנת לאמת חסימה.

מספר ההצבעה הנדרש ייקבע מראש. משמעות הדבר היא כי עבור עשרה צמתים נבחרים ייתכן שיידרשו שבעה צמתים או אפילו עשרה צמתים להצביע כדי לאמת חסימה. מפתחי הרשת יקבעו תכונה זו.

על ידי שימוש במנגנון שונה זה, הארגונים מוודאים שכל חסום נמצא בנקודה ולא עושה שימוש לרעה בכוחם.

זו באמת שיטה נהדרת, וקונסורציום בלוקצ’יין יכול להיות הטכנולוגיה החדשה עבור החברות ברמה הארגונית.

 

פרק 3: איך הבלוקצ’יין המאוחד יעצים את העולם העסקי?

לבלוקצ’יין ציבורי רמת אבטחה טובה, אך הם חסרים מהירות ויעילות כאשר יותר מדי משתמשים מצטרפים לרשת. מצד שני, חסימות פרטיות מציעות פתרון מדרגי ומהיר בהרבה, אך הוא אינו מבוזר לחלוטין.

יש לו סוג דומה של ליקויים ביטחוניים ממש כמו מערכת ריכוזית. אז אתה מבין, כל יישומי בלוקצ’יין צריכים לעבור כמה שינויים כדי שזה יתבטא כטכנולוגיה הכוללת.

אבל מה לגבי בלוקצ’יין מאוחד? איך הם מתגברים על כל החסרונות של שתי החסימות הללו? בואו נראה אילו יתרונות תקבלו בסוג חדש זה של קונסורציות בלוקצ’יין.

 

מהירות מהירה יותר

הדבר היחיד שגרר יישומי בלוקצ’יין ציבוריים הוא המהירות האיטית של העסקה. בכל פעם שיש יותר מדי משתמשים במערכת, הרשת מאטה בכוונה.

מצב מסוג זה הופך את כל תהליך העסקה לאיטי ביותר ולעתים בלתי אפשרי לסיום. אך בדוגמאות של קונסורציום בלוקצ’יין תוכל להשיג מהירות עסקה מהירה הרבה יותר.

כאן לא כל האנשים יכולים לבצע או לאמת חסימה. לכן, כאשר קבוצה נבחרת של אנשים עושה זאת, העסקאות הופכות למהירות מדי. זה ייקח 100 אלפיות שניות. לאשר עסקה. זו מידה מטורפת של מהירות.

 

מדרגיות

לא תתמודד עם שום סוג של מדרגיות בבלוקצ’יין המאוחד. למה? מכיוון שמספר הצמתים הדרושים לאימות תמיד נשלט. הרשת לא מאפשרת רק לאף חבר להצטרף לרשת ולהתחיל לאמת עסקאות.

הם עוברים הליך מאובטח ואישור להגיע לרשת הפנימית. לכן, כל דבר ברשת תמיד נשלט ומתוחזק בצורה שונה. זו הסיבה שלא תיתקלו בשום סוג של בעיות מדרגיות.

 

עלויות עסקה נמוכות

למרות שחסימות ציבוריות טוענות כי הן מספקות עלות נמוכה יותר עבור עסקאות, עדיין זה לא תמיד המקרה. כפי שאמרנו קודם, ככל שאנשים רבים יותר מצטרפים לרשת, כך העסקה נעשית איטית יותר. זה מוליד מצב מסובך יותר ובסופו של דבר מעלה את העלות הכוללת של עסקה.

אבל זה לא המקרה עם בלוקצ’רים מאוחדים (קונסורציות בלוקצ’יין). כאן העסקאות הרבה יותר מהירות ופחות מסובכות. אז, לגבי עלויות, המחיר הכולל יורד במידה רבה.

לפיכך, באמצעות טכנולוגיה חדשה זו תוכל לקבל עלות עסקה זולה יותר.

 

צריכת אנרגיה נמוכה

חסימות ציבוריות פועלות על אלגוריתמים של קונצנזוס שצורכים אנרגיה. מצד שני, כרייה דורשת כוח חישוב רב. כוח חישוב זה דורש יותר חשמל ממחשוב ממוצע. בטווח הארוך, הצורך באנרגיה ממשיך לגדול ולהתגבר.

אם המצב הזה יישמר, העולם לא יוכל לספק את דרישת האנרגיה המינימלית לכרייה.

לעומת זאת, בלוקצ’יין מאוחד משתמש בקבוצת צמתים נבחרת בלבד לצורך אימות. לכן, נושא המורכבות נמוך בהרבה במקרה זה. כמו כן, הוא אינו משתמש באלגוריתמים הקונצנזוסיים האופייניים אלא הוא משתמש במערכת הצבעה כדי לאמת את הצמתים.

זה לא דורש הרבה כוח חישובי, ולכן זה חוסך הרבה אנרגיה.

 

אין סיכון להתקפה של 51%

התקפה של 51% יכולה לשבש בקלות את האופי הרגיל של הרשת. ברשתות חסימות ציבוריות, כל אחד יכול להצטרף לרשת ולאמת חסימה. אבל זה בא עם יתרונות וגם חסרונות. אם קבוצת כורים מתאחדת ומגדילה את מספר הגיבובים במערכת, היא יכולה בקלות להשתלט על פעילויות משתתפים אחרים.

מצב זה קורה אם 51% מהמשתמשים ישתלטו על כוח הכרייה הכולל ברשת. בדרך זו הם יכולים לנצל ואף לשנות או להפוך עסקה לטובתם.

לעומת זאת, בלוקצ’יין מאוחד, לא יאפשר זרים אקראיים ברשת. תמיד יש להם מספר מוגבל של צמתים המאמתים את החסימות. בדרך זו הם שומרים על שלמות הרשת. לפיכך, הסרת סיכויי התקפה אפשריים של 51%.

 

אין סיכון לפעילות פלילית

היות ויישומי בלוקצ’יין אנונימיים העלו את הרף נמוך מדי לעבריינים. כעת פושעים יכולים לגשת לרשת ולהשתמש בה באופן חופשי לטובתם. אבל בבלוקצ’יין המאוחד, תצטרך לעבור תהליך אימות כדי לגשת למערכת.

אז, האופי האנונימי יוסר, וכולם יידעו עם כמה ובדיוק עם מי מתמודד כאן. זה מייאש את העבריינים להשתמש בטכנולוגיה מסוג זה.

זו הסיבה שבלוק-פדרציות באמת בטוחות בטווח הארוך וקונסורציות בלוקצ’יין צוברות פופולריות.

 

תַקָנוֹן

טכנולוגיית הבלוקצ’יין הציבורית חסרה את התקנות המעולות הנדרשות ברשת. אף רשת לא יכולה לעבוד בצורה חלקה ללא תקנות מסוימות. עם זאת, לא תמצאו כאלה במערכת החשבונות הציבוריים.

אבל בקונסורציות בלוקצ’יין, כל צומת עובד בסביבה מוסדרת. כל הארגונים המחוברים ברשת מקיימים כמה כללים מחמירים ושומרים על מערכת יחסים טובה ביניהם.

לכן, כשאתה עובד ברמה הארגונית, זה תפיסה מצוינת לעבוד עם קונסורציות בלוקצ’יין.

 

פרק 4: מקרי שימוש של Blockchain Consortium

יש כל כך הרבה מקרי שימוש של בלוקצ’יין קונסורציום. החל משרשרת האספקה ​​ועד ניהול נתונים ארגוניים הכל נופל בתחומם. בואו נסתכל עליהם מקרוב, נכון?

 

  • שירותים פיננסיים

אנחנו הולכים להתחיל עם אפליקציית הבלוקצ’יין המוכרת ביותר – המערכת הפיננסית. כדי לגרום למערכת כלכלית לעבוד עלינו להקפיד על שני כללים בקפדנות –

  • אין כפל הוצאות.
  • אפס זיופים.

אם מערכת לא יכולה לעקוב אחר שני הכללים הללו, אז לא ניתן לסמוך על המערכת הזו ותנצל את הכסף של אנשים רגילים. זהו תרחיש שאנו רואים עם מערכות הבנקאות הריכוזיות האופייניות. האקרים או עובדים מחוספסים יכולים לפרוץ למערכת ואז לבצע שינויים בהתאם.

כדי להילחם בתרחיש זה, הוצגה מערכת ספר חשבונות מבוזרת. אבל גם זה בא עם קצת פגם. מערכת ספר החשבונות היא נחלת הכלל, והדבר הופך כל מידע שנוסף ברשת לנכס ציבורי.

למרות שאנשים לא יכולים לשנות את המידע, אבל הם עדיין יכולים לראות איזו עסקה בוצעה ומידע רגיש אחר. אם בנקים רוצים לעבוד בסביבה זו, יהיו להם בעיות פרטיות.

בעניין זה, קונסורציות בלוקצ’יין יעבדו בצורה הטובה ביותר. רשת זו יכולה להשתמש בשני הכללים הבסיסיים וגם לספק את רמת הפרטיות הדרושה למידע רגיש. בדרך זו, איש לא יצטרך להתמודד עם נושאי האמון של הסמכות הריכוזית ועדיין ליהנות מהטבע המבוזר.

 

  • תביעות ביטוח

ייעול תביעות ביטוח יכולות להיות מקרי שימוש נוספים של בלוקצ’יין קונסורציום. בעיקרון, אנשים צריכים להתמודד עם הרבה עבודות נייר בכל מה שקשור לתביעת ביטוח. כמו כן, בתרחישים ספציפיים, התהליך לוקח יותר מדי זמן שעלול לגרום לבעיות רבות יותר.

לדוגמא, בבתי חולים כאשר למטופל מסוים יש בעיה בריאותית ונזקק לניתוח חירום, הטענה לביטוח בגין זה עלולה לסכן אותו. אם בית החולים וחברות הביטוח יוכלו להתאחד ברשת בה יוכלו להחליף את המידע ללא כל טרחה, יהיה זה קל יותר לטפל..

תרחיש מסוג זה דורש גם רשת בטוחה יותר מכיוון שהם מתמודדים עם רשומות רגישות וסודיות של המטופל. בלוקצ’יין מאוחד, במקרה זה, יכול לאחד את שני סוגי המוסדות הללו ולהעניק להם את הביטחון הדרוש להם.

לא רק שירותי בריאות אלא תביעות ביטוח אחרות יעיל יותר בהיבט זה לשמור על חששות הפרטיות. אז אתה מבין, תוכל להשיג תפוקה מהירה ובטוחה הרבה יותר אם תשתמש בבלוקצ’יין מאוחד.

 

  • תוקפנות מרובת מפלגות

זהו מקרה שימוש נהדר נוסף של בלוקצ’יין קונסורציום. יישום Blockchain מתמודד עם נושא אחסון כאשר יש יותר מדי מידע במאגר.

אם ארגונים ברמת הארגון רוצים להשתמש בטכנולוגיית בלוקצ’יין קונבנציונאלית, הם ידרשו מתקן אחסון גדול יותר. במקרה זה, בלוקצ’יין מאוחד מציע תוקפנות מרובת מפלגות.

אבל מה זה עושה? ובכן, באמצעות שיטה זו הארגון תחת קונסורציות בלוקצ’יין יוכל להחליף מידע על בסיס לקוחותיהם.

תן לי לתת לך דוגמא. תאר לעצמך ששני בנקים A ו- B מחזיקים אותו לקוח. שניהם זקוקים למידע אימות על מנת לספק גישה למשתמש. עם זאת, שמירת מידע זה בנפרד תדרוש ותבזבז מקום רב. אז מה שהם יכולים לעשות כאן, הוא לשלב את הנתונים המיותרים ולהחליף אותם במידת הצורך.

בדרך זו הם חוסכים אחסון רב וניצול מלא של שטח האחסון.

אתה עשוי לחשוב כמה נפח אחסון הם יכולים לחסוך? ובכן, כשמדובר בלקוח אחד או שניים, זה לא ישפיע. אבל דמיין את זה עבור 1000 לקוחות. כמות הנתונים המיותרים תהיה עצומה. שימוש בתוקפנות מרובת מפלגות הוא תרחיש זה יחסוך מקום וזמן רב.

 

  • ניהול שרשרת הספקה

ניהול שרשרת אספקה ​​הוא אחת הדרישות הבסיסיות של כל ארגון העוסק בסחורות. לראות שכל תהליך נמצא במקום ומעקב אחר הסחורה עד שהיא מגיעה ללקוח זו ברכה אדירה.

הבעיה בניהול שרשרת האספקה ​​מתרחשת בתהליך ההעברה. גם אם טובין מפוארים מיוצרים מהחברה האותנטית, ישנן מספר נקודות הצטלבות בהן היא יכולה להשתנות.

החברות נאבקות כיום עם שיבוש שירות מהסוג הזה, כך שהצרכנים יקבלו את מה שהם משלמים כאן. לא זו בלבד, אלא גם שמירה על יצירה כוללת של טובת מותרות נחוצה.

אז למה לא להשתמש בפלטפורמת בלוקצ’יין טיפוסית? ובכן, הבעיה היא בסודיות. צרכנים רבים אינם רוצים שתיעוד החיוב שלהם יונח מול העין הציבורית.

זו דרישה ברורה ומשהו שהעסקים צריכים לכבד. לכן, הבלוקצ’יין הציבורי האופייני לא יכול להתרגל בעניין זה.

אבל מה עם בלוקצ’יין פרטי? ובכן, חסימות פרטיות אינן מאובטחות כמו דוגמאות בלוקצ’יין מאוחדות. מצד שני, אם חברה אחת קונה סחורה מחברה אחרת, התהליך יכול להיות הרבה יותר נוח אם הם עובדים ברשת אחת.

כך כולם יכולים לעקוב ולנהל את שרשרת האספקה ​​ללא כל פלישה של צד שלישי. ניהול שרשרת האספקה ​​יכול להיות אחד ממקרי השימוש הטובים ביותר של בלוקצ’יין קונסורציום עד כה.

 

  • אבטחת רשומות ארגוניות

מקרי שימוש כמו אלה זקוקים מאוד לעסקים גדולים. הפרות אבטחה אינן עוד אירוע נדיר. כמעט כל חברה רב-לאומית צריכה להתמודד עם הבלגן הזה בצורה כזו או אחרת.

כמו כן, עלות השמירה על רמת האבטחה הנדרשת גבוהה מאוד. למרות זאת, חברות רבות אינן מסוגלות להתמודד עם הבעיה. בלוקצ’יין אכן מספק פיתרון מצוין להתמודדות איתו, מכיוון שיש לרשת עומס רב של אבטחה.

עם זאת, שוב אנו מגיעים לנושא עם הפרטיות. ארגונים אלה דורשים פרטיות במיטבה, אך יישום בלוקצ’יין ציבורי אינו יכול לעשות זאת. אז, חברות ברמה ארגונית לעולם לא ישתמשו בטכנולוגיה החדשה הזו?

ובכן, אם הם עובדים עם בלוקצ’יין מאוחד, הם בוודאי יכולים להשיג את רמת האבטחה ללא כל טרחה. דוגמאות בלוקצ’יין מאוחדות הן בטוחות בהרבה כי רשתות חסימות פרטיות והן מספקות פרטיות יחד עם זה.

זו הסיבה שארגונים יכולים למנף את מערכת החשבונות המבוזרים כאן ולשמור על רשומותיהם. החלק הטוב ביותר הוא שהעלות לשמירת כל הנתונים שלהם כאן תעלה להם הרבה פחות ממסד נתונים נפרד.

כמו כן, מכיוון שרק קומץ צמתים יקבלו גישה לרשת אף אחד לא יכול לנצל את המסמכים בפועל מבלי להתריע בפני אחרים. כך אתה מקבל גם מערכת אבטחה וגם מערכת מבוזרת בו זמנית.

 

פרק 5: 7 פרויקטים של קונסורציית בלוקצ’יין: הצעד הראשון לקראת המטרה

מלחמות הסחר באמת מתחזקות מיום ליום. כעת הבנקים מחפשים פיתרון שיכול לייעל את העסקאות אפילו יותר קל מבעבר.

תיעוד הנייר והפריצות הופכים אותם לאופציה לא פופולרית. כדי להקדים את הבנקים שלהם מתכנסים לעשות שוב מימון הסחר נהדר. עם זאת, שימוש בקונסורציות בלוקצ’יין אינו מוגבל למימון סחר, אך הן פופולריות גם בביטוח ובקמעונאים.

אבל השאלה היא, מדוע עכשיו?

ובכן, עם חידושים בטכנולוגיה ארגונים אלה מתקשים להתמודד עם פרצות אבטחה. לא זו בלבד אלא גם הביקוש לתפוקה מהירה וטובה יותר מהצרכנים מתחיל להצטבר.

בעולם המהיר הזה, קיום הכללים המסורתיים הישנים לא יעזור. לכן, מבלי להסתכן יותר בנכסים, הם מתחברים לייעול התהליך.

זו רק ההתחלה של פרויקטים רבים של קונסורציום. כעת יש לנו שבע דוגמאות מובילות של קונסורציום בלוקצ’יין. אז בואו נבדוק אותם!

רשתות חסימות מאוחדות (Blockchain Consortia) מערכת אקולוגית אינפוגרפית

וולטרון

ובכן, הפרויקט הזה מופעל על ידי R3 ו- CryptoBLK. הם מקבלים תמיכה טכנית מ- Azure, שהיא פלטפורמת ענן. בפרויקט זה וולטרון, 12 בנקים מתאחדים באותה רשת.

הם –

HSBC, BBVA, BNP Paribas, U.S Bank, SEB, Scotiabank, Natwest, Mizuho, ​​Intesa Sanpaolo, ING, Bank Bangkok ובנק CTBC.

בפרויקט זה, וולטרון ישתמש טכנולוגיית הבלוקצ’יין של R3 לדיגיטציה של כל התיעוד הרשמי. בנקים להוטים מכדי לבצע את השינוי. הפלטפורמה בה הם משתמשים היא קורדה ומשתמשת באופי מבוזר כדי ליצור את הפלטפורמה המאוחדת שלהם.

וולטרון יכולה לצמצם את התהליך הידני של ניירת ליום אחד בלבד. משהו ששווה לחפש.

 

מרקו פולו

זהו שיתוף פעולה נוסף של R3. הפעם הם משתפים פעולה עם TradeIX וכיום מחזיקים עשרה ארגונים פיננסיים.

הם –

Natixis, Standard Chartered, SMBC, Bank Bangkok Bank, OP Financial, DNB, ING, Commerzbank, BNP Paribas ו- NatWest.

הטכנולוגיה החדשה הזו תשתמש בקורדה של ה- R3 ובליבת ה- TIX של TradeIX. ליבת ה- TIX היא עוד טכנולוגיית ספר חשבונות מבוזרת פתוחה. הסיבה העיקרית לקונסורציום זה היא לייעל את התהליך של מעקב אחר כל סוג של תשלומים ולהבטיח את אבטחת ההיוון..

השימוש בשתיהן כל החברות הפיננסיות יוכלו להפחית את הסיכון לזיכויים.

 

בטביה

זוהי קבוצת קונסורציית בלוקצ’יין קטנה עם חמישה בנקים בלבד. Batavia מופעלת באמצעות IBM. יבמ מפעילה את Batavia.

הבנקים הם –

UBS, Erste Group, Commerzbank, CaixaBank ובנק מונטריאול.

Batavia רוצה ליישם יישומי Blockchain רחבים יותר כמו שימוש בחוזים חכמים בכל היבט פיננסי. דוגמאות אלה של קונסורציום בלוקצ’יין יבטיחו מסחר חוצה גבולות ויוכלו לעקוב אחר העסקאות גם כן.

 

אנחנו.סחר

We.Trade משתמשת בפלטפורמת IBM ומשתמשת ב- Hyperledger Fabric. הם מורכבים משמונה בנקים בסך הכל.

הם –

סנטנדר, נורדיאה, יוניקרדיט, נטיקסיס, KBC, HSBC, דויטשה בנק ורבובנק.

הם מכוונים בעיקר לכיוון אירופה ומציעים פקטורינג חשבוניות. שימוש בחוזים חכמים, הם יכולים ליצור גורם מהיר הרבה יותר מהממוצע. עם זאת, נכון להיום הם מתכננים לכלול חברות נוספות כמו Societé Generale בקבוצה ולהגדיל את המספר.

 

פלטפורמת מימון הסחר בהונג קונג (HKTFP)

HKMA או הרשות המוניטרית בהונג קונג מובילה פרויקט נוסף של קונסורציות בלוקצ’יין. הם משתמשים בטכנולוגיה של פינג גרופ. לפי הדיווחים יש להם 21 בנקים בצד שלהם, אבל אנחנו יודעים רק כמה שמות בשלב זה.

הם –

DBS, בנק Hang Seng, Standard Chartered, HSBC, ANZ, בנק מזרח אסיה ובנק סין.

יחד הם רוצים לספר את ניהול שרשרת האספקה ​​ולשמור את כל רשומות המסחר בצורה בטוחה בפלטפורמה.

 

קונסורציום קמעונאי

נכון לעכשיו, אין להם שם רשמי לפרויקט, אך יבמ הודיעה על שיתוף פעולה חדש בין קמעונאים גלובליים. הם ישתמשו בפלטפורמה של IBM לפיתוח הרשת המאוחדת החדשה שלהם.

המטרה העיקרית היא להבטיח את שביעות הרצון של הצרכנים ברחבי העולם. המזון המזוהם מדי שנה מכביד על העולם עם מחלות, בזבוזים והתפרצויות כלכליות. כדי להתמודד עם מצבים אלה, עשרה ארגונים מתכנסים.

הם –

וולמארט, יוניליוור, טייסון פודס, נסטלה, חברת מקליין, מק’ורמיק ושות ‘, קרוגר, גולדן סטייט פודס, דריסקול’ס ודול.

תשתית חדשה זו יכולה להועיל למערכת האקולוגית של המזון בצורה חדשה לגמרי.

 

B3i

ובכן, הפרויקט הזה מופעל על ידי R3. הם מקבלים תמיכה טכנית מקורדה של R3, שהיא פלטפורמת בלוקצ’יין. בפרויקט זה B3i, שלושה עשר בנקים מתאחדים באותה רשת.

הם –

קבוצת ביטוח ציריך, XL Catlin, Tokio Marine, Swiss Re, SCOR, Munich Re, Liberty Mutual, Hanover Re, Generali, Allianz, Ageas, Aegon, and Achmea.

בפרויקט זה, B3i תשתמש בטכנולוגיית הבלוקצ’יין של R3 לצורך דיגיטציה של כל תיעוד הביטוח הרשמי. חברות הביטוח רוצות לייעל את שירותיהן ולהבטיח שביעות רצון טובה יותר מהצרכנים.

 

פרק 6: האם הם המפלט לפיתוח בלוקצ’יין?

בלוקצ’יין מאוחד יכול לשנות את דרכי יישומי הבלוקצ’יין בצורה טובה. לטכנולוגיה החדשה הזו יש הימורים משני העולמות. עם רמה נוספת של אבטחה וגמישות, טכנולוגיה זו יכולה לפתח סביבה בריאה יותר עבור תאגידים.

לא יהיה שימוש לרעה בכוח בסוג זה של בלוקצ’יין. למרות שהם פועלים תחת קבוצה מוגדרת מראש, לאף אחד אין גישה לשנות את החסימות ברגע שמישהו מוסיף אותם למערכת החשבונות..

לכן, התוכנית של שינוי נתונים לטובתך לא תוכל לעבוד כאן. כמו כן, תהליך ייעול כלשהו של הארגון יביא לתפוקה מהירה יותר. כעת ארגונים יוכלו להחליף מידע בצורה חלקה ללא הפרות אבטחה. והצרכנים ירוויחו משמעותית בטווח הארוך.

עם זאת, זה עדיין בתהליך העבודה וזקוק לפיתוח נוסף. אנשים צריכים להתייצב כדי להיפטר מכל הפגמים כדי להשיג מרכז רשת הרבה יותר בטוח.

 

פרק 7: בסוף,

ובכן, אם לומר את האמת רק הסתמכות על סוג אחד של בלוקצ’יין לא תוכל להשפיע על המערכות האופייניות. לכל טכנולוגיית בלוקצ’יין יש את חלקם ההוגן של יתרונות ופגמים. לכן, להסתמך על סוג אחד בלבד יהיה מהלך אבסורדי.

עם זאת, כאשר אתה מתמודד עם פרטיות, אבטחה ושליטה בחירת הבלוקצ’יין המאוחד תניב את התפוקה הטובה ביותר.

אז, האם קונסורציומים של בלוקצ’יין יכולים לשנות את דרכי העבודה של המפעלים שלנו? ובכן, זה משהו שאנחנו צריכים לחכות ולראות.

 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map