האם הזהות הדיגיטלית שלך בטוחה ומאובטחת?

אנו חיים בעולם שבו זהותנו נדרשת בכל מקום כמו מטבע והיא רק תחמיר. כל אפליקציה שאנו משתמשים בה, כל אתר שאליו אנו מצטרפים, כל ארגון שאיתו אנו משתפים פעולה, מחייבים אותנו ליצור מזהה כניסה וסיסמה. התוצאה היא אינסוף משתמש וסיסמאות שהם סיוט לשמור עליהם. לא רק זאת, אלא שרובנו צפויים מאוד במוסכמות השמות שלנו ולעתים קרובות משתמשים באותן סיסמאות וככל שיש לנו יותר סיסמאות כך אנו מקבלים צפויות (וניתנות לפריצה)..

בלוקצ’יין לזהות דיגיטלית

סרטון זה מדבר על אתגרים זהים דיגיטליים נפוצים ובודק כיצד Blockchain יכולה לעזור בכדי לשלוט בזהות הדיגיטלית ולשמור עליה מאובטחת. התכונות המאוד הופכות את Blockchain לבעלי ערך הן התכונות הדרושות לנו לניהול זהות מאובטח יותר. מקור, אי שינויים וסופיות הם המפתח לשמירה על בקרת זהות יעילה.

זה יכול להשפיע על כולנו

כדי לתת דוגמא אישית, לפני כשנה החלפתי עבודה. זה כלל ויתור על הטלפון הנייד שלי בעבודה וקבלת טלפון אישי חדש. יכולתי לשמור על המספר הישן שלי אבל החלטתי לעשות הפסקה נקייה ולקבל מספר חדש. זה נראה רעיון טוב באותה תקופה, אך מעט ידעתי את מספר הבעיות שייצר בזהות הדיגיטלית שלי. מספר האתרים עם המספר הישן שלי היה מפחיד ורוב האנשים יהיו מודעים לכך שאם אתה נתקל בבעיה במזהה או בסיסמה שלך לאתר הם שולחים קוד לדוא”ל או לטלפון הסלולרי שלך כדי לבטל את הנעילה שלו. אבל מה אם מספר הטלפון הנייד הזה כבר לא קיים ואין לך עוד חשבון הדוא”ל הישן של העבודה שלך. שם מתבצע האימות שלך וכך מתחיל לולאה אינסופית לשחזור זהותך וגישה לאתרים, מערכות ויישומים. לקח הרבה זמן לשנות את מספר הטלפון הסלולרי שלי בכל המקומות שהייתי צריך ואני עדיין, שנה לאחר מכן, נתקל באתרים שמספרים את מספר הטלפון הסלולרי הישן שלי ברשומות החשבון שלהם..

מקור יחיד לאמת.

אבל מה אם אוכל לשנות את מספר הטלפון הסלולרי שלי (או את כתובת הדוא”ל) פעם אחת בלבד במיקום מרכזי, ואז הועברו אליהם או נגישו על ידי כל האפליקציות, החשבונות והאתרים הזקוקים לכך. ואם הייתי צריך לשנות אותו אני נכנס למיקום מרכזי אחד, מבצע את העדכון שמועתק ומתעדכן אוטומטית בכל מקום אחר שהמידע נשמר. זה לא יהיה מחליף משחקים. כמה זמן ומאמץ זה יחסוך לכולנו.

אחד העקרונות המנחים של בלוקצ’יין הוא שהוא יכול לספק את מקור האמת היחיד על ידי עיצובו.

זהות דיגיטלית Blockchain

זוהי רק דוגמה אחת קטנה למקום בו Blockchain יכולת ויכולה להיעזר בכדי לאפשר ולפשט את התחזוקה והאבטחה של הזהות הדיגיטלית שלנו. כפי שמסביר הסרטון יש הרבה פנים לזהות שלנו ועלינו לוודא שכולם מאובטחים, עדכניים ונגישים.

אתגרי זהות תאגידית

עד כה התמקדנו בזהות דיגיטלית מנקודת מבט אינדיבידואלית אך ניתן ליישם את אותם נושאים על כל עסק שצוותו צריך לגשת למספר מערכות ואשר מסתמך על חומות אש פנימיות או חיצוניות. קיום סביבת Blockchain מאובטחת שתסייע לחברות לשמור על זהות עובדים באופן מרכזי, מאפשרת להבטיח שהאנשים הנכונים יוכלו לגשת למידע הנכון בזמן הנכון..


לרוב החברות יש מזהי עובדים וחשבונות דוא”ל, ובמידה מסוימת משתמשים בזה כדי להגדיר את רשת העובדים והגישה למערכת שלהם, אבל זה רק פותר חלק מהבעיה, במיוחד אם העובדים שלהם משתמשים גם במערכות חיצוניות וצריכים שיהיו להם משתמשים נוספים וסיסמאות לעשות. העבודות שלהם.

כיוון שהקישור למטה מראה שזהות דיגיטלית לא נעלמת, למעשה היא מתרחבת ליותר ויותר היבטים של חיי היומיום והעסקים..

חמש המגמות המובילות במזהות דיגיטליות בשנת 2020

בעלות על הנתונים שלך

הרבה אתגרים במרכז העידן הדיגיטלי הזה סביב מי שבבעלותו ושולט בנתונים וכאן בלוקצ’יין יכול לספק בהירות על ידי מתן בעלות בידיים הנכונות. לא רק שתהיה לך נקודת גישה אחת אחת, אלא שנקודת גישה זו קשורה לבעלים הזכאי של הנתונים. בנוסף, Blockchain מספק אבטחה נוספת באמצעות הבטחה כי היחיד שיכול לשנות את הנתונים הוא בעל הנתונים האמיתי.

קרא גם: בלוקצ’יין לזהות דיגיטלית, כאן.

מנקודת מבט אישית זה לא יהיה נהדר לחוש בשליטה על נתוני המפתח האישיים שלך, בין אם מדובר ברשומות רפואיות, בערוצי תקשורת אישיים ובתקשורת או בפרטים פיננסיים. ומנקודת מבט של חברה לא היה ברור תפקידים ותחומי אחריות כולל בעלות מוגדרת ומאובטחת וגישה לנתונים משפרים את האפקטיביות התפעולית ומסייעים בהפחתת הפרות נתונים ופריצה.

זו בעיה ניתנת לפיתרון

השורה התחתונה היא שככל שפעמים רבות יותר מבקשים כל זהות דיגיטלית וככל שהיא מאוחסנת במקומות רבים יותר, כך גדל הסיכון לפגיעה או גישה אליה על ידי אחרים. זה יכול להוביל למידע מוטעה או לשכפול נתונים במקרה הטוב, אך במקרים הגרועים יכול בסופו של דבר להוביל לגניבת זהות או שימוש לרעה בפלילים..

לכולנו יש זהות דיגיטלית עכשיו, עלינו לקבל שמדובר באחריות להחזיק ולנהל אותה באופן אינדיבידואלי וקולקטיבי. יתכן ושליטתך מלאה, אך אם כן, סביר להניח שאתה במיעוט והמצב יכול להשתנות בכל רגע. בלי קשר, אנו ממליצים לך לצפות בסרטון זה ולחשוב מה אתה ו / או החברה שלך יכולים לעשות כדי להגן ולשמור על זהותך בעתיד ובעתיד.!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map