בלוקצ’יין וניתוח נתונים – חברים או אויבים?

מדוע ההתמקדות בנתונים?

מי שקרא את דוחות האנליסטים האחרונים שלי עבור 101 רשתות חסימות עשוי לחשוב עד עכשיו ‘למה הבחור הזה כל כך אובססיבי לנתונים?’. תחילה זה היה ‘Blockchain ו- Lean Six Sigma’ ואז ‘Blockchain and Big Data’ ועכשיו הוא מדבר על ‘Blockchain and Data Analytics’.

ובכן, מבחינתי נתונים הם המפתח לאופן שבו העסק מתפקד ומצליח. בעוד שהדוחות הקודמים מתמקדים יותר ביעילות, באיכות ובמדדים אותם אני רואה כאבני בניין הנתונים, דוח זה מתייחס לניתוח שאני רואה כמקטע הערך..

היכולת לכרות ולחקור ביעילות את הנתונים שלך כך שתיידע את החלטותיך העסקיות והאסטרטגיה שלך היא המפתח לצמיחה ארוכת טווח של השוק, אך היא פועלת רק כאשר המבנה והשליטה שנדונו בעבר..

קרא עוד:Blockchain ו- Lean Six Sigma

הגדרת ניתוח נתונים

לפי Investopedia,

ניתוח נתונים הוא מדע ניתוח נתונים גולמיים על מנת להסיק מסקנות לגבי מידע זה. רבות מהטכניקות והתהליכים של ניתוח הנתונים עברו אוטומציה לתהליכים מכניים ואלגוריתמים הפועלים על נתונים גולמיים למאכל אדם.

קלט-בליין וקלט נתונים

כשאנחנו חושבים על נתונים ועל הערך שהם מספקים, אנחנו כל הזמן נזכרים ש’נתונים זבל ב ‘מובילים תמיד ל’נתונים זבל’. לכן, ניקוי נתונים לפני שמירתם יכול להיות לא יסולא בפז וכל מה שניתן לעשות מראש בכדי להפחית כפילויות ושגיאות יחסוך זמן ויאפשר תוצאות טובות יותר.

הנה העניין עם Blockchain. בעוד שהיתרונות כוללים את העובדה שהוא יספק מקור אחד של האמת, יכול לאפשר קונצנזוס ולספק היסטוריה קבועה מלאה ושביל ביקורת, מנקודת מבט של קלט נתונים הוא יכול להדגיש נושאים..

הרשה לי להסביר. נניח שיש לנו ‘נתוני זבל’ בסביבת בלוקצ’יין, כאמור קודם, סביר להניח שהדבר יוביל ל’נתוני זבל ‘, אך בגלל המאפיינים המרכזיים של בלוקצ’יין זה עלול להחמיר.

לא רק שיש לך ‘נתוני זבל’, אלא שלא ניתן למחוק את נתוני הזבל מכיוון ש- Blockchain שומר תיעוד של כל עסקה ופעילות באמצעות רשומות קבועות. זה לא אומר שלא ניתן לנקות ולארגן את הנתונים, אבל המנטרה הופכת להיות:

‘נתונים זבל פנימה’ – ‘נתונים זבל נשארים באופן קבוע’ – ‘נתונים זבל’

אבל האם זה דבר רע??

למרות שנתונים גרועים לעולם אינם טובים, שקיפות ברורה של נתונים אלה היא מועילה שכן בלעדיהם, תיקון ופעולה מתקנת הופכים למאתגרים בהרבה..

העובדה ש- Blockchain יוצרת תיעוד של כל הנתונים הרעים שיכולה להתחקות אחר מחזור החיים שלה, מספקת מידע רב ערך בפני עצמו. במאגר מידע מסורתי ניתן היה למחוק את הנתונים הרעים ב- ואף אחד מעולם לא ידע שהם שם.

עם Blockchain מה שקרה ברור, אין שום כיסוי פוטנציאלי והנתונים ההיסטוריים מאפשרים הזדמנויות שיפור ולמידה לעתיד. אין ספק שזה דבר טוב. זה לא אומר שאנחנו מעודדים נתונים גרועים, שיש להימנע מהם תמיד במידת האפשר, אך ברגע שזוהו, כדי להבטיח פעולה מתקנת אפקטיבית יש לטפל בהם ולא להתעלם מהם או להסתיר אותם..

קרא גם:האם Blockchain ומסדי נתונים מסורתיים יכולים להתקיים יחד?

נתונים גולמיים פוגעים בעצב

נתוני נתונים מתמקדים באופטימיזציה של נתונים גולמיים בכדי לספק תובנות והזדמנויות חשובות ללקוחות. לשם כך ארכיטקטורת החוזים החכמה של Blockchain יכולה לאפשר חלוקה של נתונים לניתוח בקלות, בהנחה שתכנון המערכת המקורי הוצב במקום כשיקול..

עם זאת, היתרון האמיתי הוא שברגע שהנתונים נמצאים בסביבת Blockchain ניתן יהיה לפקח עליהם בקלות דרך מחזור החיים שלהם. משמעות הדבר היא שניתן לאתר נתונים אלה לא רק בתחילת דרכם אלא דרך כל אינטראקציה שהם עושים וכל תהליך בו הם נוגעים ויוצר וריד עשיר הרבה יותר של מידע היסטורי ועדכני עבור לקוחות שלי..

התרשים שלהלן הוא מודל פשוט המראה כיצד ניתן להשתמש בשילוב של נתונים תפעוליים והיסטוריים על ידי מנתח נתונים.

Blockchain ו- Data Analytics: לחיות בהרמוניה

מכיוון שניתוח הנתונים הופך להיות יותר מוקד ומניע מפתח לשיפור איכות העסק, Blockchain יכול לעזור. להלן תמצית מדו”ח גרטנר שפורסם לאחרונה:

100 תחזיות נתונים וניתוחים עד שנת 2024 מאת האנליסטים גרהם פיטרס, אלן דנקן

“עד שנת 2023, ארגונים המשתמשים בחוזים חכמים של בלוקצ’יין יגדילו את איכות הנתונים הכוללת ב -50%, אך יפחיתו את זמינות הנתונים ב -30%; לעומת זאת ליצור החזר ROI על נתונים חיוביים. “

הערות סיום

לסיום, הדרך לנתונים יעילים ופרודוקטיביים מהגדרה דרך דיווח היא דרך שבה Blockchain יכולה להוסיף ערך, אך כמו כל טכנולוגיה היא טובה רק כמו הנתונים שהוזנו. אפילו המערכות הטובות ביותר אינן יכולות לעצור באופן מוחלט אנשים להזין נתונים גרועים, אך הם יכולים לעזור להם בזיהוי, תיקון והחלפה.

אה, והדוח הבא שלי לא יהיה על נתונים (כנראה) &# 128522;

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map