מבוא ל- Hyperledger Besu

הנוף של טכנולוגיית Blockchain מתרחב ללא הרף עם הוספת פרויקטים חדשים ומדהימים. בין האזכורים הרבים הבולטים בעולם הבלוקצ’יין, Hyperledger הקימה לאחרונה פלטפורמה מבטיחה לקידום פרויקטים של טכנולוגיות ספרים מבוזרות. אחד הפרויקטים הבולטים בתחום Hyperledger, Hyperledger Fabric, היווה מגבר קריטי בפיתוח פתרונות Blockchain ואילו פרויקט אחר הוא Hyperledger Besu..

תקציר מנהלים

המוקד העיקרי של מאמר הדיון הזה הוא Hyperledger Besu, התוספת האחרונה בין פרויקטים של Hyperledger.

 • הוא מספק פלטפורמה אמינה לבניית מקרי שימוש ברשתות ציבוריות על ידי מינוף הרשת הציבורית Ethereum. זה גם מאפשר ליצור רשתות מורשות.
 • היא פועלת על פי תקן ה- Ethereum Alliance, התייחסות סטנדרטית ליצירת ממשקים משותפים בין פרויקטים שונים של קוד סגור ופתוח במערכת האקולוגית של Ethereum..
 • זה מאפשר אימוץ של מנגנוני קונצנזוס שונים.
 • רשת עמית לעמית מייצגת את אחד המאפיינים הבולטים של Hyperledger Besu.
 • מעקב אחר ביצועי הצמתים והרשתות הוא מרכיב חשוב נוסף ב- Hyperledger Besu.
 • פרטיות מבטיחה כי גורמים חיצוניים אינם יכולים לגשת לרשימת הצדדים המעורבים בעסקה, או לתוכן העסקה, או להתייחסות של הצדדים השולחים והמקבלים..

אחד היישומים הרחבים ביותר הקשורים ל- Hyperledger Besu הוא בתעשיית התרופות. בפרויקט Save Pharmaceutical, תרופות שאינן בשימוש מוחזרות ומסופקות לחולים הזקוקים להן באמצעות פלטפורמה המבוססת על Hyperledger Besu המחברת בין מאגרי תרופות (למשל בתי מרקחת), תורמי תרופות (למשל מרפאות), מטופלים בודדים ומתקני מגורים מסייעים. חולים. הפלטפורמה מבטיחה רשת מורשית ברמת הארגון שתפעל כמערכת מאגר תרופות.

בואו נגלה את ההגדרה של Hyperledger Besu לצד הארכיטקטורה והתכונות שלו. החשוב מכל, הדיון הבא ידגיש את הפונקציות ואת מקרי השימוש הבולטים בה.

הירשם עכשיו: קורס יסודות בלוקצ’יין בחינם

הגדרת Hyperledger Besu

Hyperledger Besu הוא בעצם לקוח אתריום בעל קוד פתוח המבוסס על Java והוא פרויקט Blockchain הראשוני ב- Hyperledger התומך בפעולות ברחבי Blockchains ציבוריים. כעת, ארגונים מונעים יותר לכיוון המערכת האקולוגית של Hyperledger בגלל Besu, המספק פלטפורמה אמינה לבניית מקרי שימוש ברשת ציבורית על פי דרישות היישום שלהם..

לכן, ארגונים לא צריכים לדאוג להגבלות על מקרי שימוש מורשים של Blockchain רק עם Hyperledger Besu. היא ממנפת את הרשת הציבורית Ethereum לפעילות. המטרה הספציפית של האדריכלות והעיצוב מתמקדת במודולריות ובממשקים נקיים. הוא מותאם במיוחד כפלטפורמה אידיאלית המאפשרת פיתוח ופריסה של קוד פתוח.

אדריכלות בסו

המודולריות בתכנון ניכרת בבידוד החששות בין אלגוריתמים של קונצנזוס ותכונות קריטי שונות של Blockchain. כתוצאה מכך, הגישה המודולרית תומכת בהטמעה ושדרוגים קלים יותר על כל מרכיביה. יצירת ממשקים נקיים בין האלמנטים השונים בתשתית הלקוח עם תצורה קלה יותר של Ethereum למתן מענה לצרכיהם.

בנוסף, הוא מתייחס גם לצרכים העסקיים תוך מתן גמישות לשילוב פרויקטים שונים של Hyperledger ואלמנטים שימוש ספציפיים בבסיס הקוד. נכתב בג’אווה ופותח ברישיון Apache 2.0, הוא יכול לפעול ברשת הציבורית של Ethereum כמו גם ברשתות עם הרשאות פרטיות ורשתות בדיקה כמו Gorli, Rinkeby ו- Ropsten..


קרא עוד על Hyperleadger Besu כאן!

החשיבות של לקוח Ethereum

כעת, חשוב לשקף את ההיבט הבולט ביותר בהגדרת Hyperledger Besu. לקוח אתריום, זוכר? אז מהו לקוח את’ריום? זו בעצם התוכנה האחראית על הטמעת פרוטוקול Ethereum למקרה שימוש ספציפי. ללקוחות Ethereum יש ממשקי תכנות יישומים (API) המאפשרים למפתחי יישומים לתקשר עם Blockchain.

ללקוחות Ethereum יש סביבת הביצוע המותאמת לעיבוד עסקאות Ethereum Blockchain. הם גם מקלים על רשת Peer to Peer (P2P) על מנת להבטיח תקשורת עם צמתים שונים של Ethereum ברחבי הרשת לצורך סינכרון המצב. בנוסף, משתמשים מקבלים גם אחסון לנתונים מתמשכים המתמקדים בעיקר בביצוע עסקאות. היבטים אלה מראים בבירור את היעילות של Hyperledger Besu.

קרא את המאמר הקודם שלנו על מדריך אולטימטיבי לאת’רום והתחל!

תכונות של Hyperledger Besu

הדאגה החשובה הבאה במבוא ל- Hyperledger Besu מתייחסת בעיקר לתכונות שלה. כיום היא פועלת על פי תקן ה- Ethereum Alliance (EEA). מפרט EEA הוא אמת מידה סטנדרטית ליצירת ממשקים משותפים בין פרויקטים שונים של קוד פתוח וסגור בנוף אתריום..

כתוצאה מכך, המשתמשים אינם צריכים להתמודד עם נעילת ספקים תוך שהם משיגים פונקציונליות נאותה של ממשקים סטנדרטיים בין צוותים לצורך פיתוח אפליקציות. זה מבטיח יישום של תכונות ארגוניות ביחס למפרט של לקוחות EEA. עכשיו, בואו נסתכל על מתאר של התכונות האחרות שבהן תוכלו להשתמש ב- Hyperledger Besu.

 • EVM

מכונת וירטואלית של Ethereum ב- Hyperledger Besu היא מכונה וירטואלית שלמה של Turing, התומכת בפריסה וביצוע חוזים חכמים באמצעות עסקאות ב- Ethereum Blockchain..

 • מנגנוני קונצנזוס

Hyperledger Besu מאפשר מנגנוני קונצנזוס שונים בצורה של שני אלגוריתמים מובחנים. אלגוריתמי הקונצנזוס עוזרים ביישום אלגוריתמים שונים של קונצנזוס הקשורים לייצור בלוקים, אימות בלוקים&אימות עסקה. שני אלגוריתמי הקונצנזוס הבולטים הם הוכחת סמכות והוכחת עבודה. פרוטוקולי הוכחת הרשות הם אידיאליים במקרים בהם המשתתפים בעסקאות מכירים זה את זה. הוכחת העבודה (או Ethash) מתאימה למקרי שימוש המתמקדים בפעילות כרייה הקשורה לאתר Ethereum..

קרא עכשיו: מדריך אולטימטיבי לאלגוריתמים של קונצנזוס

 • תכונות אחסון

המאפיין החשוב הבא של Hyperledger Besu מתייחס לאחסון. הוא מספק את מסד הנתונים של ערך המפתח RocksDB לנתוני שרשרת מתמשכים ברמת צומת מקומית. הנתונים מסווגים לקטגוריות משנה מסוימות, כגון נתוני בלוקצ’יין ונתוני מדינת העולם.

נתוני הבלוקצ’יין כוללים כותרות חסימות המהוות את שרשרת הנתונים, מה שמסייע באימות הצפנה של מצב הבלוקצ’יין. כל כותרת חסומה מצביעה על מדינה עולמית דרך hash stateRoot, ונתוני מדינת העולם מצביעים על המיפוי לחשבונות מכתובות שונות. לחשבונות בעלות חיצונית יש איזון אתר, וחשבונות מבוססי חוזים חכמים יכולים לכלול גם אחסון וקוד להפעלה.

 • רשת P2P

אחד המונחים הבולטים שמגיעים עם Hyperledger Besu הוא רשת P2P. Hyperledger Besu ממנף את פרוטוקולי הרשת devp2p של Ethereum כדי לאפשר תקשורת בין לקוחות. בנוסף, הוא מספק גם פרוטוקול משנה המותאם במיוחד עבור IBFT2.

 • ממשקי API הפונים למשתמש

תכונה בולטת נוספת של Hyperledger Besu מתייחסת לממשקי ה- API הפונים למשתמש בצורת ממשקי API של JEA-RPC EEA ו- API של Ethereum. ממשקי ה- API תומכים בפרוטוקולי WebSocket ו- HTTP. יתר על כן, Hyperledger Besu מציע גם את ה- API של GraphQL.

 • ניטור

ניטור הוא אחד החוזקות העיקריות בתכונות של Hyperledger Besu מכיוון שהוא מאפשר פעולות ברשת הציבורית של Ethereum. הוא כולל פונקציות של ניטור ביצועי צמתים ורשתות. Hyperledger Besu משתמש בשיטת debug_metrics JSON-RPC API או Prometheus לניטור ביצועי הצומת. מצד שני, כלי Alethio כמו EthStats Network Monitor ו- Block Explorer עוזרים במעקב אחר ביצועי הרשת.

 • פְּרָטִיוּת

בין הגורמים הרבים הבולטים ברשימת התכונות של Hyperledger Besu, לפרטיות יש מקום בולט. פרטיות מתייחסת בעיקר לשמירה על פרטיות העסקאות בין הצדדים היחידים המעורבים בעסקה.

זה מבטיח שגורמים חיצוניים לא יוכלו לגשת לרשימת הצדדים המעורבים בעסקה, לתוכן העסקה או לצד השולח והמקבל. מנהל העסקאות הפרטיות הוא כוחו האימתני בשמירה על פרטיות העסקאות.

קרא גם: Blockchain ציבורי לעומת פרטי

 • הרשאה

הגמר, ובכל זאת תוספת משמעותית בתכונות של Hyperledger Besu, מתייחס לתמיכה בהרשאה. היא אמנם תומכת במקרי שימוש של רשת ציבורית, אך היא מאפשרת גם ליצור רשתות מורשות. רשתות מורשות יכללו אימות רק עבור צמתים ספציפיים &חשבונות.

משתמשים יכולים לאפשר הרשאת חשבון או הרשאת צומת ברשת בהתאם להעדפותיהם. בנוסף, משתמשים מקבלים גם את היתרון של הרשאה מקומית כמו גם על גבי רשת באמצעות Hyperledger Besu. הרשאה מקומית משתמשת בקובץ תצורה לצורך הרשאה ברמת הצומת. מצד שני, הרשאה ברשת כוללת שימוש בחוזים חכמים ברמת הרשת.

Hyperledger Besu

פונקציות הנתמכות ב- Hyperledger Besu

הפונקציות של Hyperledger Besu הן גם אחת הסיבות הבולטות להנעת הפופולריות שלו. הוא מספק את ה- CLI (ממשק שורת הפקודה) יחד עם WebSocket & ממשקי API מבוססי HTTP כדי להבטיח הפעלה נכונה, תחזוקה ומעקב אחר צמתים ברשת את’ריום. ממשקי API של לקוחות מספקים תמיכה מספקת בפונקציות כלליות של Ethereum, כולל חוזים חכמים, פיתוח דאפים, מקרי שימוש הכוללים פעולות ופריסה..

הכלים כמו web3j, Truffle ו- Remix עוזרים לתמיכה בפעילויות אלה. יתר על כן, לקוח Hyperledger Besu גם מבטיח תמיכה ביישום ממשקי API משותפים של JSON-RPC. לכן, המשתמשים לא צריכים להיתקל בקשיים באינטגרציה ובכלי המערכת האקולוגית. לקוח Hyperledger Besu מספק תמיכה גם ביצירת רשתות קונסורציום פרטיות עם הרשאות.

ל- Hyperledger Besu אין כרגע תמיכה בניהול מפתח מול הלקוח בגלל בעיות אבטחה. מצד שני, משתמשים יכולים למנף את ה- EthSigner או ארנקים אחרים התואמים ל- Ethereum לניהול מפתחות פרטיים. כלים כמו EthSigner גם מאפשרים גישה לחנות המפתח לצד חתימת עסקאות באמצעות כלים כמו Microsoft Azure ו- Hashicorp Vault.

כאמור, הוא תומך גם בצומת & הרשאת חשבון על בסיס תצורה מקומית וחוזים חכמים. בנוסף, שיטות אפס הידע הקשורות ללקוח יכולות גם להקל על עסקאות פרטיות יחד עם פרוטוקול Aztex. אם המקרה כרוך בגישה מחוץ לרשת, תוכל להשתמש באוריון, שהיא מנהלת עסקאות פרטיות בעלות קוד פתוח.

קרא גם: העתיד של טכנולוגיית Blockchain

מקרה שימוש מעשי של Hyperledger Besu

החשש הסופי בכל מבוא ל- Hyperledger Besu יתייחס בעיקר למקרי השימוש המעשיים שלו. אחד היישומים הרחבים ביותר הקשורים אליו הוא בתעשיית התרופות. בעיית הפסולת התרופתית בארה”ב היא אחת הסוגיות הבולטות עם בזבוז של תרופות מרשם בשווי של כמעט 2 מיליארד דולר מדי שנה.

כמויות עצומות של תרופות מרשם נותרות בשימוש במרפאות, בבתי חולים בודדים ובמתקני מגורים מסייעים. לכן, הפתרון הסביר ביותר, במקרה זה, עשוי להצביע על השמדת תרופות שאינן בשימוש. עם זאת, עלות השלכת התרופות שאינן בשימוש היא נסיגה קריטית נוספת.

יתר על כן, התקדימים החוקיים לסילוק תרופות שאינן בשימוש באמצעות שריפה עלולים ליצור חששות סביבתיים בולטים. לכן, הפתרון היצרני ביותר, במקרה זה, יהיה מנגנון שיכול להחזיר תרופות שאינן בשימוש ולספק אותן לחולים הזקוקים להן. פיתרון כזה חייב להתאים להיבטים המעשיים הבאים כדי להשיג יעילות טובה יותר.

 • מוטיבציה לבתי מרקחת לשמש מתקנים לקבלת תרופות שאינן בשימוש
 • מוטיבציה לחולים ולמרפאות לתרום תרופות שאינן בשימוש
 • בקרה ושקיפות מקיפים על איכותם ותפוגתם של תרופות שנתרמו
 • אבטחת מידע

אחת הדוגמאות הטובות ביותר לשימוש ב- Hyperledger Besu ביצירת פתרון כזה היא פרויקט Save Pharmaceutical. הפלטפורמה ממנפת את Hyperledger Besu לחיבור מאגרי תרופות, כלומר בתי מרקחת, תורמי תרופות כגון מרפאות, מטופלים בודדים, ומתקני מגורים מסייעים וחולים..

פרויקט Save Pharmaceutical נמצא כעת בפיתוח ויתגלה כמוצר רב-פונקציונאלי במיוחד. זו יכולה להיות הפלטפורמה האידיאלית לתורמים לתרום תרופות שאינן משתמשות בהם, ובתי מרקחת יכולים לאשר או לדחות את בתי המרקחת שנתרמו בקלות. כתוצאה מכך, חולים הזקוקים לתרופות ואינם יכולים להיעזר בהם בשל קשיים כלכליים יכולים לקבל את התרופות האיכותיות ביותר.

Hyperledger Besu משמש כאופציה האידיאלית במקרה שימוש זה בגלל המתקן שלה לפעולה ברשת ציבורית. לכן חולים יכלו לגשת למידע אודות זמינות התרופות בבתי המרקחת. בנוסף, מתקן ההרשאה יכול לסייע לבתי מרקחת לשמור על שליטה טובה יותר בקבלה ובאימות של איכות התרופות.

כתוצאה מכך, Hyperledger Besu יכולה להבטיח רשת ברמה ארגונית מורשית לעבודה כמערכת מאגרי תרופות. ניתן להבחין בבירור כי הוא אידיאלי עבור יישומים קריטיים למשימה ב- Blockchain פרטית תוך שימוש בתכונות של פרוטוקול ללא הרשאה.

אם אתה מתחיל בעולם טכנולוגיית הבלוקצ’יין, עליך לדעת על סוגי הבלוקצ’יין.

סיכום

הכנסת Hyperledger Besu למערכת האקולוגית Hyperledger תאיית הזדמנויות חדשות עבור ארגונים להפיק תועלת ממקרי השימוש ברשת הציבורית. החשוב מכל, זה מבטיח התקנה והתקנה פשוטים וגמישים באמצעות דרישות המערכת הכלליות שלה.

קל יותר לקבוע דרישות מערכת עבור Hyperledger Besu עם רושם ברור של מפרטי הרשת, כגון מורכבות השאילתות, גודל המדינה העולמי, מגבלת גז חסומה ומספר העסקאות. יתר על כן, הקהילה הפתוחה של Hyperledger Besu מניעה תרומות נוספות למערכת האקולוגית שלה מדי יום. האימוץ של Hyperledger Besu אט אט תופס תאוצה. למידע נוסף על Hyperledger Besu כרגע כדי לנצל את ההזדמנות!

אם אתה זה ששואף לבנות קריירה מצליחה בבלוקצ’יין, הירשם עכשיו לקורס בלוקצ’יין חינם והתחל במסע הבלוקצ’יין שלך!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map