Blockchain ו- Lean Six Sigma

Lean Six Sigma הפכה לסטנדרט הזהב בכל הנוגע להערכה ותיקון של תהליכים בהצלחה באמצעות שיטות עבודה מומלצות בניהול פרויקטים המקושרות לכלים ומתודולוגיות מוכחות ומוכחות. אבל לפני שנצלול לאופן בו Blockchain יכול להיות מאפשר Lean Six Sigma, נתחיל בכמה הגדרות.

רזה שש סיגמא

“Lean Six Sigma הוא תחום המספק ערך לקוחות באמצעות תפעול יעיל וסטנדרטים איכותיים עקביים. זו מתודולוגיה המתמקדת בשיפור הביצועים על ידי פינוי פסולת באופן שיטתי והפחתת שונות. במילים פשוטות, Lean Six Sigma הוא מערכת כלים שיכולים לעזור לארגון לשפר את שביעות רצון הלקוחות, האיכות, המוצרים, השירותים והשורה התחתונה שלהם. “

אתה יכול לבדוק את ההגדרה משישה סיגמא אתר אינטרנט גם כן.

על מנת להבין טוב יותר את Lean Six Sigma, חשוב להפריד בין “Lean” לבין “Six Sigma”. Lean מתמקד ביעילות וסילוק פסולת. לעומת זאת Six Sigma מתמקד באיכות ועקביות. כשמשתמשים ביחד, מיומנויות אלה לפתרון בעיות יכולות להפוך את הארגון. “

עוד מפינת האנליסטים שלנו:מדוע Blockchain יכול להיות מחליף משחק עבור פארמה?

Blockchain יכול לעזור

DMAIC ו- Blockchain

אך כשמדובר בטכנולוגיה זה מאפשר מתודולוגיית Lean Six Sigma או מעכב אותה. מנקודת מבט של בלוקצ’יין ישנן איכויות רבות שהוא מספק שיכולות להשלים מודל הפעלה Lean Six Sigma.

כדי לסייע בהפעלת הערכה זו אנו זקוקים למנגנון להשוואה / יישור. במסגרת Lean Six Sigma פרוייקטים אחת המתודולוגיות הנפוצות בהן נקראת DMAIC שמשמעותה:

DMAIC – הגדרה, מדידה, ניתוח, שיפור ובקרה (DMAIC).

מנקודת מבט של בלוקצ’יין, כדי לאפשר את הערכתנו נשתמש בארבעת המאפיינים העיקריים שלה, כלומר:

קונצנזוס, מקור, אי-יכולת, סופיות.

בהתבוננות במאפיינים ההשוואתיים שלעיל נראה הגיוני שניתן לקשר בין Lean Six Sigma ו- Blockchain אבל איך?

מאפיינים

כדי לחקור את זה עוד יותר עלינו לחפור קצת יותר לעומק. התרשים הבא מבקש לבדוק כיצד תשתית Blockchain עשויה לסייע לחברה המעוניינת ליישם את Lean Six Sigma.

ראשית סעיף היציאה בנוגע לתרשים זה. זה לא מבקש להיות סופי או שלם, מטרתו ליצור דיון ולשקול כיצד Blockchain יכול לעזור לרזות ושישה פרויקטים של סיגמא..

כשמסתכלים על הצעת הערך שתשתית בלוקצ’יין יכולה לספק כאשר רוצים ליישם את Lean Six Sigma, כמה תצפיות עולות במהירות, כולל:

  • כל מאפייני הבלוקצ’יין יעזרו בשלב Lean Six Sigma Define שכן המבנה עצמו של תשתית בלוקצ’יין בנוי סביב מעקב אחר נתונים ברורים, עקיבות ובעלות וגובה ברישומים על מה שנעשה על ידי מי ואיפה. זה חשוב מכיוון שהגדרת הבעיה יכולה להיעשות ביעילות רק כאשר יש לך את נתוני המקור הנדרשים לניתוח. אם אינך יכול להגדיר את הבעיה, אין זה סביר שתוכל לטפל בה ביעילות.
  • היבט המוצא של בלוקצ’יין גם מתחבר יפה ליכולת למדוד תהליך באמצעות הדגמת דרכו של נכס וכיצד הוא השתנה לאורך זמן. נתונים אלה יכולים לסייע בהערכת יעילות התהליך
  • הקונצנזוס משחק לתוך חלק הבקרה של רזה שכן שם אושר תוקפם של עסקאות כלשהן.
  • ניתן למנף אי-משתנות כדי לעזור בשיפור שכן שם היסטוריית העסקאות יכולה לא רק להראות מה קרה בעבר אלא לאורך זמן מה קורה כאשר מיושמים שיפורים. זה גם עוזר לספק נתונים לשיעורי כשל ויכול להיות קלט לעלות באיכות ירודה.

אני בטוח שיש מקרים תקפים ליישור נוסף בתרשים זה ועם קצת יותר מחשבה נוכל כנראה לקשר את כל התיבות יחד, אך המטרה כאן היא להראות שתשתית בלוקצ’יין מוגדרת לפרויקטים של Lean Six Sigma ואת התכונות המאוד להגדיר Blockchain לאפשר Lean Six Sigma בדרכים שמסד נתונים מסורתי לא יכול.

קרא גם:האם Blockchain ומסדי נתונים מסורתיים יכולים להתקיים יחד?

בלוקצ’יין יותר מסתם טכנולוגיה

לסיום אני חושב שחשוב לקחת בחשבון את ההשלכות הרחבות יותר של בלוקצ’יין מעבר לכך שהוא נראה ונתפס כתשתית טכנית ובסיס נתונים בלבד..

כשאתה חושב על Lean Six Sigma וההתמקדות שלו ביעילות, הפחתת בזבוז ושיפור הפרודוקטיביות והאיכות, אז Blockchain והערך שהוא מאפשר מקבלים מימד אחר..

בואו נהיה כנים, לקוחות רבים לא בהכרח מתרשמים מהתכונות הטכניות של בלוקצ’יין, בעיניהם היא עשויה להראות סתם טכנולוגיה אחרת שהם אינם זקוקים לה או שאינם יכולים להרשות לעצמם.

אך כאשר ניתן ליישר זאת עם שיפור הפעילות העסקית, הפרודוקטיביות והרווח באמצעות מאפייני המפתח וניתן לשלב זאת עם מתודולוגיות תהליכיות כגון (אך לא מוגבל ל) Lean Six Sigma, פתאום Blockchain הופכת להצעת ערך עסקית אמיתית..

לכן, אם אתם חושבים לאמץ את Lean Six Sigma, אל תזניחו לבחון את תשתית מסדי הנתונים שלכם בו זמנית ואם אינכם משתמשים כרגע בבלוקצ’יין, אולי עליכם לשקול מחדש.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map