יכול להשלים ביג דאטה עם Blockchain

נתונים גדולים יכולים להיות בעלי דברים רבים עבור אנשים רבים ולכן לפני שנצלול לניתוח חשבתי שזה רלוונטי לספק הגדרות של נתונים גדולים ובלוקצ’יין כפי שהם מתייחסים לדו”ח זה..

לפי מרים וובסטר, ההגדרה של נתונים גדולים היא:

הצטברות נתונים גדולה ומורכבת מדי לעיבוד באמצעות כלי ניהול מסדי נתונים מסורתיים

לפי מרים וובסטר, ההגדרה של בלוקצ’יין היא:

מאגר מידע דיגיטלי המכיל מידע (כגון רשומות של עסקאות פיננסיות) שניתן להשתמש בו ולשתף בו זמנית ברשת מבוזרת וגישה ציבורית גדולה.

 

כמה גדולים הם נתונים גדולים?

Big Data בוחן בדרך כלל שלושה קריטריונים, נפח, מהירות ושונות כאשר הם מעריכים אם צורך דורש גישה של נתונים גדולים.

כרך: כמה נתונים יש (כלומר, בדרך כלל מבחינת טרה-בייט ופטא-בייט).

מְהִירוּת: כמה מהר זה נכנס למרכז נתונים, מגיע למסד נתונים ו / או נגיש אליו

שׁוֹנוּת: איזה פורמט (ים) וסוגי הנתונים כלולים

אין כללים קשים ומהירים בנוגע למועד בו big data מתחיל פנימה, זה יותר מקרה של הערכת צרכים ומציאת פתרונות ארוכי טווח מתאימים אשר מאפשרים כעת לנתוני הלקוחות תוך אפשרות לצמיחה וגיוון בעתיד..

זה יותר מדי קפטן, המנועים לא יכולים לקחת את זה

מרבית האנשים שצפו בסרט מסע בין כוכבים, מלחמת הכוכבים או הרפתקאות חלל מכל סוג שהוא יזהו את הרגע בו הותקפה ספינה ופועלת בהספק מוגבל. המהנדס הראשי מנסה בתזזיתיות להזמין מספיק כוח מהמנועים כדי להימלט או לבצע קפיצה יתר.

אבל הם נאבקים, ונראה שכל התקווה אבודה. ואז, ברגע האחרון, דרך מקור אנרגיה לא ידוע עד כה או פיתרון טכני גאוני הם מוצאים דרך החוצה עם שניות פנויות.

מה הקשר לנתונים אני שומע אותך חושב, ובכן, יותר ממה שאתה עשוי לחשוב. כמו שהמהנדס זקוק לנתונים טובים ומדויקים כדי להוציא את הספינה מסכנה, כך שהחברות זקוקות לנתונים שלהן בכדי להניע את דרכן קדימה ולעזור להן להגיע לאן שהן רוצות להגיע.

כמה חברות יכולות להתייחס למצב פאניקה בו פתאום אתה זקוק לנתונים ולא מוצא אותם או שם יש לקבל החלטה מרכזית אך איש אינו יכול לאשר את דיוק הנתונים. ההשלכות עשויות להיות שונות, אך התרחיש של צורך לצאת ממצב רע במהירות אינו מופרך כל כך.

קרא עוד: האם הזהות הדיגיטלית שלך בטוחה ומאובטחת?

ביג דאטה, עולם קטן

פעם חברות התמקדו בנתונים פנימיים מובנים משלהם לצורך ניהול וצמיחת עסקיהם. עם זאת, עם הופעתן וקליטתן של פלטפורמות מדיה חברתית ומנועי חיפוש באינטרנט חברות רבות גם שולפות נתונים לא מובנים מחוץ לארגונם, במיוחד כאשר מנסים להבין את התמונה הגדולה ולייעל את המודלים העסקיים שלהם..

כמות המידע שנמצא ברשות הרבים היא עצומה, אך היא יכולה גם להיות סותרת, כפולת ואף לא נכונה ולכן השימוש במידע זה זקוק למידת חריצות ואימות..

בלוקצ’יין כמאפשר

וכאן Blockchain יכול לעזור באמצעות אספקת תשתית שבה ניתן לאחסן נתונים עם בקרות מתאימות כדי להבטיח שהוא ניתן לאימות, למעקב ונגיש לאנשים הנכונים בזמן הנכון. הלקוח עדיין צריך לזהות מקורות נתונים ואילו נתונים הוא זקוק להם, אך מנגנון הקונצנזוס בבלוקצ’יין מבטיח כי קיים תהליך לשמירה על הנתונים. יתר על כן, היכולת למזער כפילויות ולבסס מקור אחד של האמת בתוך Blockchain יכולה לסייע במניעת הפיכת “Big Data” ל”נתונים גדולים עוד יותר “..

לגבי נתונים לא מובנים או מובנים, Blockchain יכול להתמודד היטב עם תמהיל זה והיכולת למרוח חוזים חכמים לצרכים ספציפיים מאפשרת לבנות פורמטים רבים של נתונים וגישות שונות..

למידע נוסף על בלוקצ’יין מכאן.

טוב נגד רע

הנתונים טובים, רוב האנשים והחברות יכולים לקנות את זה!

אבל, כמו הרבה אמירות פשוטות, כשאתה מתעמק קצת יותר ומתחיל לשאול כמה שאלות החורים מתחילים להופיע ואנחנו מתחילים להבין שבתוך עולם הנתונים, בדיוק כמו בחיים, יש טוב ורע.

כדי לעזור להבהיר מדוע זה עשוי להיות, הטבלה הבאה מקלפת מעט את שכבות הנתונים על ידי הערכת מאפייני נתונים מרכזיים.

הצהרת אחריות: לפני שכולכם מתחילים להטיל ספק בטבלה זו או להתלבט מה נמצא בקטגוריה הלא נכונה או חסר, עלי להבהיר כי כל זה סובייקטיבי ביותר ותלוי בחברה, בנתונים ובמצב..

נתונים אופייניים GoodEvilComments
כמות יותר מדי לא מספיק אף אחד מהם אינו אידיאלי, אך לפחות עם יותר מדי נתונים יש לך איפשהו אם אתה יכול לייעל אותם
גִישָׁה מוסדר פתוח לכולם מרבית המערכות מאפשרות לשתין ולרוב החברות מפעילות מודל היברידי, אך האבטחה חשובה מתמיד
יושרה מְאוּמָת אין צ’קים הנתונים חייבים להיות מדויקים ומהימנים אך זה לא אמור להאט את זרימת הנתונים שלא לצורך
תחביר מובנה לא מובנה קשה יותר לאסוף ולנתח נתונים לא מובנים אך יכולים לספק תפוקה עשירה יותר ולפתוח ערוצי תקשורת ושיווק חדשים
מקום ענן בבית רוב החברות עוברות לענן מכיוון שהוא ניתן להרחבה ומפחית את עלות הבית, את התלות הטכנולוגית ואת האחריות
מגוון תובנות מגוונות יכול להיות קשה להיטמע זמינות הנתונים ממקורות רבים באמצעות מדיומים רבים מאפשרת ניתוח ומיקוד עשירים יותר
קצב רענון זמן אמת מתוזמן קצב השינוי מכתיב את צרכי הרענון אך בדרך כלל ככל שמהיר יותר טוב יותר

מנקודת מבט ממוקדת של בלוקצ’יין תלוי אילו ממאפייני הנתונים המוצגים בטבלה הם המפתח. אם המוקד הוא שלמות הנתונים באמצעות עקיבות, קונצנזוס, אימות, שקיפות או מקור יחיד של האמת, ל- Blockchain באמת יש יתרון ביחס לטכנולוגיות מסדי נתונים אחרות..

אבל אם ההתמקדות היא בכמות הנתונים והמהירות לטעון ולגישה אז הבחירה פחות ברורה. מכיוון שבלוקצ’יין עדיין יחסית בחיתוליו הוא עדיין לומד לייעל את עצמו מבחינת קנה המידה והמהירות.

גם מודל מסד הנתונים בפועל נכנס לתמונה, זכור כי Blockchain פועלת בדרך כלל בצורה הטובה ביותר במודל מסד נתונים מבוזר ואילו הרבה מערכות וכלים של SAAS מיועדות לגישה מרוכזת..

רבים צופים כי בלוקצ’יין יגיע לבגרות במרחב הנתונים הגדול ככל שיתבגר.

עוד מפינת האנליסטים שלנו: מדוע Blockchain יכול להיות מחליף משחק עבור פארמה?

העולם משתנה והנתונים גדלים, Blockchain יכול לעזור

ככל שהכלכלה הגלובלית העולמית תהיה נגישה יותר ויותר ויותר חברות שותפות ורוכשות חברות אחרות כדי להרחיב את בסיס הלקוחות שלהן הצורך בנתונים תואמים שניתן לשלב בקלות עולה.

האבולוציה של עבודה וירטואלית ושיפור אי פעם של כלי תקשורת פירושה שהמיקום הופך להיות פחות נושא עבור חברות רבות. מנקודת מבט נתונים, זה יכול להגדיל את האתגרים במיוחד סביב אבטחה וזמינות על בסיס גלובלי. בנוסף, ככל שהתקנות מתפתחות ומבשילות, חברות צריכות להתאים את אסטרטגיות הנתונים שלהן בהתאם כדי להבטיח שהן תואמות.

נתונים גדולים רק הולכים וגדלים, אך ככל שבלוקצ’יין ממשיכה להיות חכמה יותר נקודת היירוט בין השניים הולכת ומתמעטת וההזדמנות לשותף לתועלת הדדית הולכת ומתבהרת..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map