מדוע Blockchain יכול להיות מחליף משחק עבור פארמה

החולה ממתין

המטרה העיקרית של תעשיית התרופות היא להשיג תרופות יעילות יותר לחולים מהר יותר, זה פשוט כמו זה. או שזה?

כשאתה פותח מכסה מנוע של מכונית, מתחת יש הרבה חלקים נעים שצריכים לפעול ביחד. עד כמה החלקים הללו עובדים באופן קולקטיבי כדי להניע את המכונית קדימה קובע את המהירות בה אתה הולך ואת הדלק שבו אתה משתמש.

אותם עקרונות חלים על כל ניסוי קליני. חברת תרופות תתן חסות למחקר, ולעתים קרובות תשתמש בארגון מחקר קליני (CRO) אחד או יותר (CRO) לצורך ניהול המחקר ומספר אתרים רפואיים וחוקרים יוחוזו על מנת לגייס ולנהל את החולים. לתמיכה בכך יש לך את כל הפונקציות המאפשרות, אספקת תרופות, דיווח בטיחות, דרישות רגולציה וצרכי ​​אבטחה. הרבה חלקים נעים והרבה נתונים. ככל שהמחקר מורכב יותר מבחינת חולים, אתרים, מדינות ושותפים כך יש יותר נתונים לשליטה. כאשר אתה מתחיל להרחיב מודל זה על פני מספר מחקרים בתוך חברות התרופות (ו- CRO) ובאזורים טיפוליים שונים, הצמיחה בנתונים היא אקספוננציאלית.

האם אתה יכול לסמוך על הנתונים שלך?

מבחינה היסטורית, כדי לנהל את זה, נתוני המחקר משוכפלים לעיתים קרובות, מועתקים ונשמרים מספר פעמים במספר מערכות עבור מספר חברות. זה לא מכוון אלא לעתים קרובות תוצאה של נסיבות כגון:

  • חוסר אינטגרציה בין יישומים קיימים שונים
  • שנים של רכישות ומיזוגים שיצרו מערכות מורשת רבות
  • התאמות אישיות של תוכנה ועבודה בתוך הבית
  • תהליכים לא עקביים ולא מעודכנים

תהיה הסיבה אשר תהא זו עשויה ליצור נושאים עיקריים כשמנסים לתאם, לדווח ולתאם נתונים המובילים לעיבוד נרחב, אימות ידני ובדיקה. זה בתורו מוביל תמיד לעיכובים בלימודים ועלויות גבוהות יותר.

ולמרות שזמן השיווק לתרופות חשוב כמובן למטופלים ממתינים, הוא גם קריטי ליצרני התרופות ולא רק בגלל שהוא עולה יותר ככל שמחקר לוקח יותר זמן (מה שהוא עושה).

השעון מתקתק

רוב האנשים עשויים להיות מודעים לכך שפטנטים על סמים בארה”ב נמשכים 20 שנה. אולם, מה שרבים אולי לא יודעים הוא שברגע שמוגש פטנט על סמים ונרשם בהצלחה, השעון מתחיל לתקתק באותה 20 שנה. אם לתרופה לוקח 10 שנים לעבור את שלבי הניסוי לפני שהיא מאושרת ולשווק, לפטנט הזה נותרו רק 10 שנים. זוהי השלכות העלויות האמיתיות וחלק מהסיבה לכך שתרופות יכולות להיראות יקרות כל כך, כי לעתים קרובות יש ליצרן זמן מוגבל להחזיר את ה- R העצום שלהן.&עלויות D לפני שתוקף הפטנט יפוג.

ההערכה היא כי חברות הפארמה מאבדות הכנסות פוטנציאליות של 600 אלף דולר עבור כל יום שמתעכב ניסוי בתרופת נישה, 8 מיליון דולר ליום עבור שובר קופות. על פי הניסויים הקליניים.gov אתר אינטרנט ישנם כיום למעלה מ -350,000 ניסויים ברחבי העולם.

Blockchain כמאפשר נתונים

היכולת להתמודד עם אתגרים אלה היא הסיבה שבלוקצ’יין יכול להיות מחליף משחק עבור פארמה.


מה אם נתוני מחקר בודדים יכולים להיות במיקום מאובטח ומבוקר אחד עם מסלול ביקורת מובנה מלא. מה אם נתוני תעשייה משותפים נפוצים יוכלו להיות מאוחסנים במקור יחיד של מאגרי אמת אליהם כל הגורמים זקוקים לגישה ולעדכן באמצעות מודל קונצנזוס מובנה. מה אם מטופלים יכולים להחזיק את הנתונים האישיים שלהם במקום אחד. מה אם חברות פארמה יכולות להתמקד ביתרון תחרותי ולא בכל אחת מהן לענות על נושאים נפוצים בתעשייה. כל אלה יחסכו זמן וכסף משמעותיים באופן פרטני וקולקטיבי עבור חברות הפארמה וישפרו את החוויה עבור צוותי המחקר והמטופלים. זה מה ש- Blockchain יכול לאפשר!

בהתבסס על מודל זה, גם אם רק אחוזים בודדים מהניסויים הללו יוצאים לשוק, אם Blockchain חוסך יום אחד בלבד למחקר באמצעות שיפור זמן לגיוס חולים, תשלום לחוקרים, מעקב אחר אתרים או שיפור ציות שיצדיק את עלותו פי כמה . עם זאת, כאשר מיושמת כראוי, ל- Blockchain יש פוטנציאל להניב רווחים גדולים משמעותית. זכרו כי מחקרים זולים ומהירים יותר פותחים את הדרך לתרופות משתלמות יותר בידי המטופלים מוקדם יותר.

בלוקצ'יין בתרופות

זמן נכון, מקום נכון

מבחינה היסטורית חברות פארמה התמקדו בצרכים וביעדים שלהם, וזה מובן, אך מבחינת התעשייה, הדבר הותיר פערים פוטנציאליים בניסיון לטפל בבעיות נפוצות ובהזדמנויות שיפור שיועילו לכולם. למרות שהדבר מצריך השקעה ושיתוף פעולה מראש, אם נעשה כהלכה, לאחר מכן הוא יפנה משאבי חברה להתמקד בפעילויות הערך המוסף האמיתי.

זו הסיבה שפארמה צריכה לשים לב לבלוקצ’יין, זה יכול להיות מאפשר שינוי במשחק עבור התעשייה ואין לראות בו סתם עוד טכנולוגיה. הוא אינו מחליף את הטכנולוגיות הקיימות, אך בשימוש מתאים יכול להשלים ולשפר אותן וליצור זרימה חלקה ומהירה יותר של מידע ומידע..

קרא גם: Blockchain In Pharma

למד עוד

בסרטון זה 101 Blockchains מדגיש כמה מהתחומים בהם blockchain יכול לעזור לתעשיית הפארמה להתקדם יחד ולהאיץ את תהליך הניסוי הקליני באופן דרמטי. אבל אם לבלוקצ’יין תהיה ההשפעה שהוא יכול בתעשייה זו זה דורש גם חשיבה קולקטיבית חדשה מכל המעורבים.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map