האם Blockchain ומסדי נתונים מסורתיים יכולים להתקיים יחד?

כמשאב של בלוקצ’יין, ייתכן שאתה מצפה שנקדם את בלוקצ’יין כתשובה לחיים, לציוויליזציה וליקום כפי שאנו מכירים אותו. לכל הפחות עלינו להעלות מעלותיו טובות בהרבה ממאגר נתונים מסורתי, נכון? לא!

אנחנו לא כאן כדי למכור את בלוקצ’יין כתשובה לכל נושא טכנולוגי. אנו מבקשים למקם אותו בנוף הטכנולוגי הרחב יותר, בו הוא יכול לתרום ולהועיל לכולם. מבחינה זו אין זה טוב יותר ממסד נתונים, אלא יש לראותו כחלופה.

בלוקצ’יין ומסד נתונים

לא תכליל ותגיד כי טנדר טוב יותר ממכונית רגילה, בסופו של דבר זה תלוי בדרישות שיש לעמוד בהן ובשימוש המיועד. כשאתה מסתכל על בסיס המשתמשים הרחב יותר, באמת יש הרבה מקום לשניהם.

התרשים שלהלן נותן סיכום ברמה גבוהה של ההבדלים העיקריים בין Blockchain לבין מסד נתונים שנחקר עוד בסרטון בסוף מאמר זה..

בלוקצ'יין לעומת מסד נתונים

אנחנו לא יכולים פשוט להסתדר

הדבר המרכזי שיש לציין כשצופים בסרטון זה הוא ש- Blockchain מציע יתרונות שונים מאשר מסד נתונים מסורתי. אפשרות של בלוקצ’יין או מסד נתונים רגיל היא למעשה דבר טוב מכיוון שהיא נותנת ללקוח אפשרות והזדמנות גדולים יותר. זה גם לא בהכרח מקרה של זה או אחר, אתה יכול לקבל את שניהם, פועלים באופן עצמאי או משולב ומקושר. אם נחזור לאנלוגיית הרכב כנהג יתכן שתזדקק לאיכויות שמביא לך טנדר או לחשוב שמכונית עונה טוב יותר על הדרישות שלך. למשפחות רבות יש איסוף ומכונית וזה בסדר.

המפתח הוא בחירה טובה

האתגר הוא לוודא שחלקי פאזל הטכנולוגיה שלך משתלבים זה בזה!

זו הסיבה שניתוח עסקי חשוב כל כך בעת קבלת החלטות טכנולוגיות. הסנכרון של תהליכים, נתונים ומערכות הוא מורכב. כל טכנולוגיה חדשה שנוספה לתשתית החברה צריכה לא רק לתפקד ביעילות בפני עצמה אלא גם ליישר ולהשתלב עם המערכת האקולוגית הקיימת. באופן אידיאלי תוספת חדשה אמורה לשפר את מה שקיים כבר בתפקיד אחר, מדוע לעשות זאת.

כל יום נראה שיש מערכת או גאדג’ט חדשים שנמכרים לנו, אך אסור לנו שהמשיכה שלנו לחדש והמבריק תהיה קבלת ההחלטות. עלינו להתנגד לרכישת טכנולוגיות דחף לטווח הקצר שאינן מיושרות אסטרטגית ויכולות ליצור בעיות מאוחר יותר. רכישת מכונית כשתדעו שלעתים קרובות תצטרכו לנסוע לכביש או לשאת משאות כבדים לא הולכת להיות אופטימלית, היא עשויה לעבוד אך לא תהיה יעילה כמו משאית טנדר. המכונית אולי נראית טוב יותר מהמשאית ותהיה זולה יותר אך האם היא עושה את העבודה שאתה זקוק לה והיא תימשך.

שינוי הוא בלתי נמנע אך לא לשמו

טכנולוגיה למען הטכנולוגיה לא פותרת בעיות עסקיות. אם יש לך מערכת קיימת עם מסד נתונים שעובד היטב, עונה על הצרכים שלך וחסכוני מדוע לשנות זאת עבור מערכת חדשה. מצד שני אל תשמור על המערכת הזו עד שהיא תמות ותהיה בלתי נתמכת. חברות ממוקדות אסטרטגית מתכננות מראש ומבצעות שינויים מוקדם יותר מאשר מאוחר יותר כדי להפחית את הסיכון ולהישאר מעודכנים. הוספת Blockchain לחבילת הטכנולוגיה שלך מחזקת את היכולת שלך להבטיח שברשותך ערכת כלים מקיפה. בסופו של דבר הוא עשוי להחליף מאגר נתונים אחד או יותר, או שהוא יכול להחמיא להם. אם מנוהלים כראוי, צרכי התהליך והנתונים שלך יחליטו זאת עבורך בבוא העת.

כולנו יודעים כי מודל מסד הנתונים המסורתי של החומרה והתוכנה באתר שלך, שתוכל לשלוט ולנהל, התפתח עם הזמן למודל מבוסס ענן Software As A Service (SAAS). עבור ארגונים רבים זה הפחית את הנטל על מחלקות ה- IT של החברה. עם זאת, העברת מסדי נתונים ומערכות לענן אינה מסירה בהכרח את כל המגבלות של מסד נתונים.

כמו כן יישום Blockchain עשוי להתמודד עם כמה ממגבלות מסד הנתונים הנפוצות אך יכול גם ליצור כמה אתגרים ייחודיים משלו, כפי שמסביר הסרטון..

החיים הם פשרה

כלקוח בדרך כלל אנחנו רוצים הכל, אך רובנו יודעים שעלינו להתפשר, כלומר החיים. לכן, כאשר אתה מחליט בין Blockchain לבסיסי נתונים, עליך לבדוק את נקודות החוזק והערכים בהתאמה, כפי שמוסבר בסרטון.

החליטו מה הכי חשוב לכם:

  • האם הביצוע הוא גורם המפתח?
  • או אולי ביטחון או התאוששות מאסון?
  • האם אתה זקוק לכל דבר הניתן לביקורת וניתן למעקב?
  • האם תשתף פעולה עם חברות אחרות ותצטרך להשתלב במערכות שלהן?
  • האם רגולציה ותאימות הם מפתח?
  • האם הנתונים שלך צריכים להיות מרוכזים או מבוזרים?
  • האם אתה עובד באופן גלובלי או וירטואלי?

כל אלה הם שיקולים חשובים, אז שיהיה ברור מה אתה מנסה להשיג מראש כדי להבטיח שתבחר את הטכנולוגיות הנכונות לפני שתצא לדרך חדשה. שינוי כיוון פעם אחת בדרך הוא הרבה יותר קשה (ויקר יותר) וניסיון להכניס יתד מרובע בחור עגול אינו מודל בר-קיימא.

קרא גם: Blockchain לעומת מסד נתונים: הבנת ההבדל בין השניים

תוצאה סופית

לסיום, אם בלוקצ’יין לעומת מאגר מסורתי היה משחק כדורגל (כדורגל) הייתי אומר שהתוצאה הסופית היא 1-1, תיקו ציון אמין כששני הצדדים הם בעלי נקודות החוזק והחולשה שלהם. אין ברירה רעה אז עשה שיעורי בית שלך, הסתכל בגיליונות הצוות ובחר את הצד שלך!

אם לאחר הצפייה בסרטון אתה מעוניין לדון בהיבטים כלשהם או שיש לך מה לומר על מאמר זה, אל תהסס לפנות אלינו ב 101 Blockchains.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map