בלוקצ’יין לתהליכי בנקאות: פרויקט מקרה של Ubin

העתיד כאן

מוסדות פיננסיים בסינגפור מוכרים בזכות יעילותם. המדיניות הציבורית שלהם מיוצאת כתכנית למערכות מרכזיות אחרות ברחבי העולם. לאחרונה החלה הרשות המוניטרית בסינגפור (MAS) לבחון את הפוטנציאל הטמון בטכנולוגיית ספר חשבונות מבוזר בכל הקשור ליישומי מימון ובנקאות..

MAS שותפה עם מספר מוסדות פיננסיים וחברות טכנולוגיות בלוקצ’יין ארגוניות, כולל פתרונות ConsenSys ו- Quorum של JP Morgan כדי ליצור את פרויקט Ubin. היא יישמה בהצלחה מערכות בזמן אמת ברוטו (RTGS) עם פרטיות עסקאות מלאה וסופיות התנחלויות תוך שהיא מונעת נקודות כשל בודדות. פרויקט Ubin העלה למעשה מחדש תשתית מוסדית בסינגפור על ידי הטמעת פלטפורמות בלוקצ’יין.

על ידי התנסות בטכנולוגיות שמטרתן להגביר את השקיפות ולהגביר את היעילות, MAS מסמן שהיא מוכנה להגן על התהליכים שהוקמו. על ידי השקת פרויקט Ubin, MAS מגדשת את מקומם הראוי בחזית החדשנות הבנקאית ומנהיגות התעשייה.

 

האתגר

מה התפקיד של מוסדות מרכזיים בעולם שבו מטבעות קריפטוגרפיים ואסימון הופכים למיינסטרים? MAS ביקשה לענות על שאלה זו על ידי השקת פרויקט גילוי לחקר מקרי שימוש בבלוקצ’יין בנקאי מרכזי.

 

פתרון האתריום הארגוני

MAS השיקה תרגיל תלת-שלבי בשותפות עם קונסורציום של בנקים בינלאומיים, טכנולוגיות ספרים מבוזרים וספקי בלוקצ’יין.

שלב 1 כלל מחקר ובדיקת היתכנות סביב היישומים הפוטנציאליים של טכנולוגיית הבלוקצ’יין.

המחקר בחן:

  • יתרונות ומלכודות של מטבע בנק מרכזי
  • מיטוב הסדרי התשלום בין הבנקים המקומיים המשתתפים
  • צעדים לאפשר עסקאות חוצות גבולות
  • שיטות יעילות לדיגיטציה של תשלומים

שלב 2 התמקד כיצד להשתמש בפלטפורמות בלוקצ’יין ואסימון בתהליך הסדר והסליקה היומיומי כדי לאפשר RTGS.

שלב 3 בחן את הפוטנציאלים של מטבע לאומי מסומן ומימוש תשלומים חוצי גבולות באמצעות טכנולוגיית הבלוקצ’יין.

 


יעדים הושגו

במהלך שלב 2, MAS שותפה עם פתרונות ConsenSys ופלטפורמת הבלוקצ’יין הארגוני של JP Morgan. יחד הם הוכיחו בהצלחה כיצד דולר סינגפור סמלי יכול לתפקד כאמצעי להסדר בין-בנקאי יומי.

הצלחת הפרויקט עומדת לשנות את הנוף הפיננסי הבינלאומי. התוצאות של פרויקט יובין מוכיחות כי ניתן להסדיר עסקאות בין-בנקאיות, העברות כספים חוצות גבולות וניירות ערך מסומנים בטכנולוגיית ספר חשבונות מבוזרת עם סופיות מלאה להסדר ופרטיות עסקאות. עבודה נוספת על יוזמה זו נועדה לקחת זמן התיישבות מ- T + 3 או T + 2 ועד T + 0. צמצום זמן ההסדר מממש את ההבטחה המקורית של אינטרנט ערך מבוזר בכך שהוא מאפשר פיקוד על סחר וביצוע סחר זה להתרחש בו זמנית ומאפשרת RTGS.

בסוף שלב 2, MAS סיפקה גישה קוד פתוח לקוד ומידע תומך מהתרגיל. בנק המילואים בדרום אפריקה (SARB) ניצל את הידע הזה ובסיס קוד משותף לבניית פרויקט ח’וקה. פרויקט חוקה הוא יוזמה נוספת של בלוקצ’יין של ConsenSys Solutions המגדילה את נפח העסקאות ואת עמידות הרשת תוך שמירה על דרישות סודיות להסדר ברוטו בזמן אמת..

מאוחר יותר הוכר פרויקט חוקה על ידי פרסום הבנק המרכזי כ- “יוזמת ספר החשבונות המופץ הטוב ביותר” לשנת 2018. על ידי שיתוף ממצאיו, MAS עודדה באופן פעיל אימוץ גלובלי של פתרונות בלוקצ’יין על ידי מוסדות פיננסיים.

“DLT הראתה פוטנציאל בהפיכת עסקאות ותהליכים פיננסיים לשקופים יותר, גמישים ובעלות נמוכה יותר. הפרויקט נועד לסייע ל- MAS ולתעשייה להבין טוב יותר את הטכנולוגיה ואת היתרונות הפוטנציאליים שהיא עשויה להביא באמצעות ניסויים מעשיים. זאת במטרה בסופו של דבר לפתח חלופות פשוטות יותר ויעילות יותר למערכות של ימינו המבוססות על אסימונים שהונפקו על ידי בנק מרכזי דיגיטלי. ” 

-הרשות המוניטרית בסינגפור

שותפים טכנולוגיים

מניין 3

למידע נוסף על פרויקט Ubin

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map