מגמות מתפתחות ברשתות המופעלות באמצעות אסימונים

בלוג 1חדשותמפתחיםפיתוח בלוקצ’יין מוסבר אירועים וכנסים לחץעלונים

הירשם לניוזלטר שלנו.

כתובת דוא”ל

אנו מכבדים את פרטיותך

HomeBlogCodefi הפעל

מגמות מתפתחות ברשתות המופעלות באמצעות אסימונים

מאת מארה שמיידט 9 באפריל 2020 הועלה ב 9 באפריל 2020

רשת 3537401 1920 1

מאז 2016, ראינו רשתות פורסות מגוון דגמים שונים של אסימונים ורשתות בניסיון להגדיל את השתתפות הרשת ולהגדיל את הקהילות שלהן. עד היום ראינו +4000 ניסיונות, ריצות מבחן וכישלונות בהפצה יעילה והוגנת של אסימונים למשתמשים המחזקים השתתפות ברשת מבוזרת, תוך הימנעות מעכב ביטחון ריכוז אחזקות.

האם ניסיונות אלה הובילו אותנו לתוכנית הזהב בדרך הנכונה להשיק רשת? האמת היא שאין מודל ארכיטיפי, שמתאים לכל אחד, אך דבר אחד בטוח: ככל שהתעשייה תבשיל, שיגורי אסימונים יתפתחו יותר ויותר יחד עם השקות רשת בפועל. מה יכול להיות פורה יותר מסימני שירות עם שירות בפועל?

אז איפה אנחנו עומדים היום? בואו נסתכל על המגמות הנוכחיות של מערכות אקולוגיות וכיצד התפתחו לאורך זמן לאור ההתפתחויות הרגולטוריות, הטכניות האחרונות, והופעתם של שחקנים חדשים במגרש המשחק המופעל על ידי אסימונים..

סיכום

  • הבדיקה הרגולטורית גדלה, מה שגרם להפצות אסימונים ראשוניות יותר ויותר בסבבים פרטיים של משקיעים מוכרים. הצעות כגון נמל בטוח להציג צעד ראשון בכיוון של הנחיה רגולטורית רשמית המגשרת על הפער של ימינו בין רגולציה לביזור מתקדם

  • תשתית פרטית וספקי הון מתפתחים יותר ויותר למודלים עסקיים מקומיים של Web 3.0, הממוקמים באופן ייחודי לתמיכה בהתחלת האתחול בשלב מוקדם והשתתפות שוטפת ברשתות מבוזרות.

  • הדרך להוכחת ההימור עוברת לבסוף משלב המחקר הארוך שלה ויישום בראשיתו לצמיחה

  • הופעתם של גופי עבודה נציגים מציגים התפתחות קריטית להנעת אימוץ והשתתפות של משתמשי קצה רחבים יותר, ובמקביל מציבה אתגרים חדשים לביזור ולהפצת אסימונים בפרק המתפתח של הממשל ברשת.

  • אסטרטגיות להפצת אסימונים, כתוצאה מהאמור לעיל, חלו עלייה פרופורציונאלית במנגנוני ההפצה הממוקדים בשימוש, כולל הוכחת שימוש וטיפות אוויר אינטראקטיביות.


מגמה 1: הנוף הרגולטורי

מי רשאי למכור מה, למי ומתי …

נוף המכירה האסימוני שהיה מתפשט ופתוח לכולם ומשך אליו משתמשים מוקדמים, ספקולנטים, חדשנים ורמאים כאחד, הוא נחלת העבר וראה שינויים אחרונים כאשר הרגולטורים מדגימים את החדשנות..

‘במהלך שלב הפיתוח נראה כי השאלות הנוגעות לקו ניירות ערך / לא ניירות ערך הן הקשות ביותר לפתרון.’ – הסטר פירס, נציב ה- SEC

ניתן לטעון כי עם רשת פונקציונאלית לחלוטין יש פחות צורך בהסכמים משפטיים מורכבים המגבילים את ההשתתפות כאשר ניתן להקל על העמימות על ידי הקפדה על שימוש באסימונים במקום פשוט קנייה. עם זאת זה דורש מלכתחילה רשת זמינה לחלוטין.

בניסיון לטפל בחששות הציות הצפויים, הפצות אסימונים ראשוניות מתרחשות לכן יותר ויותר בסבבים פרטיים של משקיעים מוכרים. יש שהצביעו כי התפתחויות אחרונות אלה ערערו את מה שפרוטוקולי קוד פתוח החלו להשיג מלכתחילה: הצבת אסימונים בידי משתמשים שתמריצים מתואמים למקסום השירות ברשת ולא למשקיעים ולמקסימום רווח..

מציאת מודל מימון בר-קיימא, תואם ומופץ למימון פיתוח רשת מבוזרת לעתיד, תוך הבטחת אסימונים בסופו של דבר בידי המשתתפים לטווח הארוך נראה כאתגר מתמשך, כפול. הצעות כגון נמל בטוח והגדרת הפרואקטיביות של תקנים קפדניים ומובילים בתעשייה, מהווים צעד ראשון בכיוון של גישור פוטנציאלי של ימינו בין רגולציה לביזור..

מגמה 2: עליית הוכחת ההימור

… ולמה 2020 היא שנה מונומנטלית לעתיד הוכחת המימוש

נכון ל- 8 באפריל 2020, שווי השוק המצטבר של נכסי הצפנה בעלי יכולת המניות הוא 11.19 מיליארד דולר, כאשר למעלה משני שלישים (~ 67%) מערך זה נעולים כעת בהימור.. 

מקור: Stakingrewards.com, 2020

מקור: Stakingrewards.com, 2020

רשתות Proof-of-Stake משתמשות בתגמולי ההימור, שהוטבעו על ידי הפרוטוקול, כמנגנון תמריץ להבטיח למשתמשים להשתתף בכנות באימות הפעילות ברשת..

היום, הכל על רשתות Proof of Stake שנכנסות לשוק. עם חסימות שכבה 1 כמו Tezos ו- Cosmos, כמו גם פתרונות שכבה 2 כמו Matic ו- Loom שהושקו בשנת 2019, שלב המחקר הארוך בדרך ל- PoS עובר סוף סוף מיישום בראשית לצמיחה. בשנת 2020, ההשקה המיוחלת של פתרונות DPoS שכבה 2 המופעלים באמצעות Eth2 ו- Ethereum, כגון SKALE, מסמנים רגע מכריע לעתיד אימוץ הוכחת ההימור..

יתר על כן, ההתפתחויות האחרונות במערכות הוכחה לעניין חושפות את החשיבות של תכנון ואופטימיזציה של ההשקה הראשונית של הרשת כדי להשיג שיעורי השתתפות רצויים ולהבטיח כדאיות לטווח הארוך. בהקשר זה חשוב כי הוכחה טהורה או מאוחדת לפרוטוקולי המימוש תפיץ אסימונים כך שמספר מספיק של שחקנים שונים יוכלו להימצא באסימונים ולהפעיל צמתים לאבטחת הרשת. התפלגות לקויה ובלתי מידתית בין גורמים בודדים עלולה לפגוע בביטחון הרשת או להשפיע על התפיסה הכללית של לגיטימיות הממשל של הרשתות..

מגמה 3: הילדים החדשים על הבלוק

התפקיד המתפתח של קרנות הון סיכון וגופי עבודה מאצילים

עם עליית Proof of Stake, ניהול רשתות ופונקציות עבודה אחרות שמקורן בפרוטוקול, רשתות דורשות קבוצות משתמשים פעילות שיש להן את המומחיות ו / או את המשאבים הטכניים הנדרשים לספק שירותים ותשתית ספציפיים לרשת. יחד עם זאת, נכסי הצפנה היצרניים הללו מציגים הזדמנויות צבירת ערך חדשות לגופים עם מודלים עסקיים מקוריים בקריפטו הממלאים תפקיד פעיל בהשתתפות ואימוץ רשת..

מצד אחד אנו רואים יותר ויותר מודלים של מיזמים מסורתיים מתפתחים לכלאיים מקוריים בקריפטו. ספקי הון עם אסטרטגיות החזקה ארוכות טווח כגון Multicoin Capital ו- ConsenSys Labs מזהים את ההזדמנות ליצור אלפא נוסף על ידי תמיכה ברשתות בתיק העבודות שלהם באמצעות אספקת תשתית וביצוע פעולות מקוריות של קריפטו. גופים אלה ממוקמים באופן ייחודי לתמוך בצוותים הבונים פרוטוקולים מבוזרים בכדי לאתחל ולהפעיל את אפקטים ברשת..

הסכמים ותמריצים שתוכננו היטב יכולים להבטיח שכל בעלי האסימונים המעורבים במימון פרויקטים בשלב מוקדם במחזור החיים של הפיתוח של הפרוטוקול יכולים להיות תומכים יקרי ערך המזכים בפרסים מהשתתפותם ותרומתם המתמשכת לרשת..

מצד שני, ראינו ריבוי של קבוצת בעלי עניין אחרת – מה שמכונה ‘גופי עבודה נציגים’ (למקרה שעדיין לא קראת את זה, עיין במאמר הנהדר הזה מאת בן ספרנגו). גופי עבודה נציגים הם בעלי עניין ברשת שנבחרו על ידי בעל סמלי לביצוע פונקציות עבודה ילידי רשת, כגון הימור והצבעה, מטעמם.

הנחת היסוד להרוויח תגמולים על נכסי קריפטו יצרניים בתמורה לתרומות לרשת הינה מושכת, אולם לא לכל בעלי האסימונים יש בהכרח את הזמן, הרצון או היכולת הטכנית לבצע את המשימות הנדרשות בעצמם. זה המקום אליו נכנסות גופי עבודה נציגים. כיום, גופי עבודה נציגים לרבות ספקים שאינם משמורת (Staked, Stakefish) ומשמורת (למשל: Binance, Coinbase, Anchorage) מתמקדים בעיקר במתן שירותי ההימור ללקוחות מוסדיים ולקוחות קמעונאיים כאחד. אנו מאמינים כי אפוטרופוסים, בורסות, קרנות וגופי עבודה עצמאיים של נציגים ימלאו תפקיד קריטי בהנעת אימוץ מוסדי וקמעוני רחב יותר של נכסי קריפטו יצרניים..

מקור: PoS Bakerz, 2020

מקור: PoS Bakerz, 2020

התפתחויות אחרונות כגון קטליסט, שדרוג פרוטוקול 2020 של קיבר, חושף גם כי גופי העבודה הנציגים הגוברים הרלוונטיים יגדלו בתחום הממשל, כשחקנים ישירים בתהליך ההצבעה או על ידי הצעת פונקציות הצבעה של פרוקסי מטעם בעל אסימון..

אנו מצפים לראות צמיחה וגיוון נוסף בגופי עבודה נציגים ובנותני שירותים אחרים ככל שנוף ההוכחה של ההימור ממשיך להתרחב ומאמינים כי גופים אלה ימשיכו למלא תפקיד קריטי בהנעת אימוץ והתבגרות רחבים יותר של הענף. מחקר שנערך על ידי צוות ConsenSys במרץ העלה כי על פני כמעט 300 מחזיקי אסימונים פעילים 41.4% היו רוצים להשתתף במישרין בשרשרת באופן ישיר ואילו 28.2% רוצים להאציל את קולם לנציג..

מקור: ConsenSys Codefi

מקור: ConsenSys Codefi

עם זאת חשוב לציין כי גופי עבודה מאצילים, במיוחד אפוטרופוסים, חילופי כספים עם הקצאות סמלים גדולות ומצטברות, עלולים לגרום לסיכוני ריכוז, במיוחד כאשר מערכות הוכחת ההימור מתפתחות יותר ויותר לממשל ברשת..

מגמה 4: אסטרטגיות התפלגות אסימונים מתפתחות

העתיד של הפצות אסימונים ממוקדות שימוש

כפי שמעידים נתוני השתתפות ברשת, אין זה מספיק לפיזור רחב, אלא קריטי שיש הפצה שמיישרת תמריצים בין כל בעלי העניין ברשת. לרשתות בריאות יש ייצוג ומעורב באופן פעיל של בעלי עניין.

אז איך הטרנדים הנ”ל באו לידי ביטוי כשיקולי עיצוב במודלי הפצה סמלים עדכניים יותר?

ראינו עלייה פרופורציונאלית במנגנוני הפצת האסימונים הציבוריים המתמקדים במיקוד למשתמשים התורמים באופן פעיל. 

מקור: סמית & amp; כתר, 2019

מקור: סמית & כתר, 2019

אלה הגיעו בצורה של טיפות אוויר אינטראקטיביות, כמו Livepeer או Edgeware, כמו גם יישומים שונים של הפצות אסימונים המאפשרים הוכחת שימוש כגון NuCypher, Solana ו- SKALE המתמקדים בהפצת אסימונים למשתמשים בפועל..

אנו מאמינים כי תכנון מודלים להפצה הגורמים למאמצים ייצוריים שנבחרו בעצמם מעבר לתרומות הון במכירה או (פסאודו) – בחירה אקראית בטיסה פסיבית חיוניים ל:

  • מקסם את הציות לרגולציה על ידי הקפדה על שימוש באסימון למטרתו המיועדת ברשת, ולא אחזקה ספקולטיבית.

  • סנן את המשתתפים בסבירות הגבוהה ביותר להשתתף ברשת לספקולציות קצרות טווח, תנודתיות במחירים והשלכה.

  • מאתחל את הרשת ביעילות עם ההשקה, תוך מתן אפשרות למאמצים מוקדמים להכיר את הרשת ולהרוויח תגמול מבוסס סמלים על מאמציהם.

סיכום

עם ההתבגרות הטכנית של רשתות המופעלות על ידי אסימונים, במיוחד בהקשר של אימוץ ההוכחה של ההימור, הענף משאיר את שנותיו המתבגרות, המערב הפרוע מאחור, כאשר אנו מתחילים להיכנס לפרק השימוש והשימוש ‘בפועל’.

פרק השימוש יוצר גם חלון הזדמנויות חדש לבעלי עניין עם מודלים עסקיים מקוריים בקריפטו, כולל קרנות הון סיכון וגופי עבודה נציגים, הממלאים תפקיד קריטי באימוץ ובהבשלה של נכסי קריפטו יצרניים וברשתות המבוזרות שהם חלק שֶׁל.

למרות שעדיין חסר הנחיות רגולטוריות רשמיות בנוגע לתוכנית ההשקות של אסימונים תואמים, אנו מאמינים שהשיח המתהווה, הגדרת שיטות עבודה מומלצות בתעשייה והתמקדות גוברת בהפצות אסימונים ממוקדות שימוש הן צעד בכיוון הנכון.

ב- Codefi Activate צפינו את התפתחות התעשייה הזו ומוכנים היטב לקחת תפקיד פעיל בהנעת האימוץ של רשתות מבוזרות על ידי העצמת המשתמשים והמאפשרים באמצעות שכבת היישום..

רוצה לדעת יותר על Codefi Activate? לְבַקֵר active.codefi.network

נכתב על ידי מארה שמיידט, אסטרטגיה עולמית ופיתוח עסקי מוביל, רשתות קודפי

רשתות מבוזרות DeFiIndustry Insight עלון הירשם לניוזלטר שלנו לקבלת החדשות האחרונות של Ethereum, פתרונות ארגוניים, משאבי מפתחים ועוד.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map