כיצד להסביר טוקניזציה לבני שש (טוב … סוג של)

בלוג 1חדשות מפתחיםיזם הסבר על בלוקצ’יין אירועים וכנסים לחץעלונים

הירשם לניוזלטר שלנו.

כתובת דוא”ל

אנו מכבדים את פרטיותך

HomeBlogCodefi

כיצד להסביר טוקניזציה לבני שש (טוב … סוג של)

מאת אלכס קוסטורה 21 באפריל 2020 הועלה ב 21 באפריל 2020

גיבור סמלי

מהו בעצם ‘אסימון’ מבוסס בלוקצ’יין? זה יכול להיות מסובך לעטוף את דעתו סביב מושגים כמו ייסוד נכסים פיננסיים, חלוקת אסימונים וכיצד מתנהגים חוזים חכמים בתרחישים מסוימים, אפילו עבור מתרגלי DeFi מנוסים. רוב הסיכויים שלא נחקרתם על מושגי בלוקצ’יין על ידי ילד בן שש שש אובדן קריפטו, אבל כמו שאלברט איינשטיין אמר פעם, “אם אתה לא יכול להסביר את זה לילד שש, אתה כנראה לא ‘ לא להבין את זה בעצמך “. עם זאת בחשבון, אנו ב- ConsenSys Codefi נקטנו בהסבר על תהליך האסימון באמצעות אנלוגיה למשהו שכל ילדי שש יודעים: גולות.

אז בואו נתחיל באסימון:

אסימון 1.png

אסימון מייצג באופן דיגיטלי את הבעלות על משהו בצורה מאובטחת, באמצעות שיטות הצפנה. “משהו” יכול להיות בעצם כל דבר: נכס קריפטו, כן, אבל גם מניה של חברה, מניה בקרן, הלוואה סינדיקטית, אג”ח קונצרני, נגזרת, נכס נדל”ן, פריט אמנות או טובת מותרות..

המאפיינים והדרישות של אסימון מסוים שונים בהתאם למקרה השימוש. בחירת האסימון הנכון מבין האפשרויות הרבות תלויה במקרה השימוש הנתון.

שלב 1: בחירת קטגוריית אסימונים

למרות מגוון האסימונים, ניתן להכליל את רובם ל -3 קטגוריות עיקריות, כפי שהוגדרו במסגרת Token Taxonomy Framework..


הקטגוריה הראשונה היא אסימונים פטרייתיים:

אסימון 2.png

אסימונים פטרייתיים זהים כולם ולא ניתן להבחין ביניהם. כל אסימון אינדיבידואלי מוחלף למעשה, כמו דולרים אמריקאים, מניות חברה או אונקיות זהב. זו ככל הנראה הקטגוריה הפשוטה והנפוצה ביותר של אסימונים, ומקרי שימוש בסיסיים באסימונים פטרייתיים הם פשוטים למדי – הנפוץ ביותר הוא מטבעות קריפטוגרפיים (כמו ביטקוין או את’ר).

הקטגוריה השנייה היא אסימונים שאינם פטרייתיים:

אסימון 3.png

אסימונים שאינם פטרייתיים הם כמו אוסף של גולות שונות וייחודיות: הם מייצגים משהו ייחודי או סופי ולכן אינם ניתנים להחלפה הדדית. אסימונים שאינם ניתנים לפריצה (NFT) משמשים ליצירת מחסור דיגיטלי הניתן לאימות, כמו גם ייצוג בעלות על נכסים על דברים כמו נדל”ן, מוצרי יוקרה, יצירות אמנות או חפצי אספנות במשחקי וידאו (CryptoKitties היא דוגמה מוקדמת). בעיקרו של דבר, NFT משמשים לפריטים הדורשים טביעת אצבע דיגיטלית ייחודית. NFTs מאפשרים מגוון חדש לגמרי של הזדמנויות רבות עוצמה לשימוש בטכנולוגיית blockchain.

הקטגוריה השלישית היא אסימונים היברידיים:

אסימון 4.png

אסימונים היברידיים הם שילוב של שניהם, ולכן הם קצת יותר מורכבים. כל אסימון שייך למחלקה (לפעמים נקרא גם קטגוריה / מחיצה / נתח). בתוך שיעור נתון, כל האסימונים זהים: הם פטריים. אך ניתן להבחין בין אסימונים ממעמדות שונים זה מזה: הם אינם פטריייים. באמצעות אנלוגיית השיש, אסימונים היברידיים הם כמו קבוצות של גולות צבעוניות שונות, זהות לכולן ורק לגולות מאותה קבוצת צבעים. כיתות סמלי היברידיות יכולות למשל לייצג נתח קרן, מכולה על ספינה וכו ‘.

עבור כל אסימון – פטרייתי, לא פטריאלי או היברידי – יש קבוצה של אקסיומות או ‘כללים’ שהוגדרו מראש המכתיבות את התנהגותה בתרחישים מסוימים. לשימושים נפוצים יותר באסימונים, כמו אסימונים לנכסים פיננסיים, נבנו סטנדרטים כלליים של אסימוני Ethereum (כגון ERC20, ERC721, ERC1400) במטרה להבטיח יותר יכולת פעולה הדדית ואינטגרציה חלקה עם פלטפורמות קיימות ויישומים מבוזרים..

לדוגמא, אם חברה מנפיקה מניות באמצעות אסימון שרשום על פי אחד מאותם תקנים מאומתים (כגון ERC20, ERC721, ERC1400), הם “לפי תכנון” יהיו סחירים בכל סוג של בורסה התואמת אתריום (OpenFinance, Templum , TZero וכו ‘). יתר על כן, אם הנכס מאמת תקן, המשקיעים יכולים לבחור כל פתרון לחזקת נכסים בין כל הארנקים התואמים אתריום (ארגנט, פורטיס, מטמסק וכו ‘)..

שלב 2: הגדר את זרימת העבודה העסקית + התנהגויות מתאימות

בסופו של דבר כל אסימון הוא אוסף של חוזים חכמים המכתיבים את התכונות והפונקציונליות שלו. הפונקציות המתאימות של אסימון זה נקבעות בחוזה חכם סטנדרטי, אשר לאחר מכן יכול לשמש מוצרים אחרים כמו ארנקים שונים ומחליפים. חוזים חכמים אסימוניים הם כללים והתנהגויות מקודדות העוקבות אחר האסימון לאורך מחזור חייו.

 חוזה סמלי סמלי הוא נקודת התחלה טובה לאסימון נכס פיננסי. אסימון בפני עצמו לעומת זאת, לא מספיק כדי להפוך אותו לנכס פיננסי, מכיוון שהוא עדיין צריך להיות מיושם ומותאם למקרה שימוש. על מנת למנף את היתרונות של רשתות חסימות ניתנות לתכנות כמו Ethereum, עלינו לקבוע חוקים והתנהגויות ספציפיים למקרה השימוש. ואז אנו רואים את הקסם קורה.

 אם אנו רואים באסימון שיש, אסימון הנכסים חורג רק מיצירת גולות (או אסימונים). הוא כולל גם את הצינור שמנחה את כל תנועות השיש. צינור זה הוא מה שאנו מכנים זרימת העבודה העסקית עבור נכס מסומן.

לסיכום, אסימון נכסים פיננסיים הוא השילוב של:

  • אסימון (פטריות, לא פטריות או היברידיות): ייצוג דיגיטלי המוגדר על ידי מערכת כללים מובנים מאליהם המשתלבים במערכת האקולוגית, ו

  • זרימת עבודה עסקית: סט כללים “ספציפיים למקרה השימוש”, שיחולו על האסימון ויכתיבו את התנהגותו בתרחישים מסוימים.

אסימון 5.png

זרימת העבודה העסקית בנויה על ידי:

  • הוספת התנהגויות / מאפיינים נוספים ישירות בחוזה החכם האסימוני (כאשר אלה הם כלליים מספיק), או על ידי

  • יצירת חוזה חכם ייעודי לעבודה, בנוסף לחוזה החכם האסימוני, אשר ניתן לראות כצינור דרכו יתפתחו האסימונים

התנהגויות נפוצות שניתן ליישם בחוזה החכם של זרימת העבודה

אסימון 6.png

בסופו של דבר, השילוב בין חוזה סמלי סמלי + ​​חוזה חכם בתהליך עבודה עסקי מאפשר לך לייצג כל סוג של נכסים פיננסיים.

אסימון 7.png

שלב 3: קביעת תצורה של הממשל והתפקידים

לאחר שהכללים מוגדרים (אסימון + זרימת עבודה עסקית), חשוב להגדיר את החוזה החכם על ידי הגדרת מי רשאי לבצע את הפעולות השונות המוגדרות במסגרת הכללים.

אסימון 8. png

ניתן להגדיר רמות שונות של שליטה על האסימונים.

אסימון 9. png

ניתן להבחין בין תפקידים שונים בהתאם לממשל שהוקם.

אסימון 10.png

שלב 4: בחירת רשת בלוקצ’יין: רשות ציבורית או פרטית 

השלב האחרון הוא בחירת רשת הבלוקצ’יין בה ייפרס החוזה (ים החכמים) (כלומר אסימונים). אמנם יש כיום הרבה רשתות חסימות שונות, אך הבחירה העיקרית נעוצה בין חסימות ציבוריות (כמו בלוקצ’יין Ethereum הציבורי), חסימות פרטיות או הרשאות פרטיות (מורשות כך שרק משתתפים נבחרים יוכלו להצטרף לרשת). בהתאם לפונקציונליות שאתה זקוק לאסימונים שלך, ההחלטה באיזו רשת blockchain להשתמש משפיעה על דברים כמו:

  • מדרגיות: כמה מהר מתבצעות עסקאות וכמה זמן חביון הרשת הוא נמוך. בהתאם לדרישות המדרגיות של האדם (או למהירות הנדרשת של עסקאות), למשל, רשת פרטית עשויה להיות מועדפת (המציעה ביצוע עסקאות מהיר יותר, אך על חשבון פרטיות ואינטראקטיביות)

  • פְּרָטִיוּת: עסקאות רשת ציבורית הן פסבדוני אך אינן אנונימיות לחלוטין. ברגע שמישהו יודע את הכתובת (המפתח הציבורי) של בעל אסימון, הוא יכול לגשת לכל היסטוריית העסקאות של אדם זה. לכן, בהתאם לדרישות השקיפות (כגון כמה הקשרים רגולטוריים), רשת פרטית יכולה להיות מתאימה יותר.

  • יכולת פעולה הדדית: נכסים יהיו נגישים בקלות על ידי פלטפורמות / מרכזיות חיצוניות אם ייפרסו ברשת את’ריום הציבורית, בעוד שזה ידרוש פיתוחים מורכבים יותר לשילוב, כמו גשרים חוצי בלוקצ’יין, אם הם נוצרים ברשתות פרטיות..

אסימון 11. png

האם אתה רוצה לשחק עם גולות? 

אנו מקווים כי הבנת הסוגים השונים של האסימונים והיכולות של אסימון התבהרה עבורכם. אם אתה מעוניין ללמוד עוד על נכסים מסומנים כפתרון אפשרי לעסק שלך, נשמח לעזור. מערכת ההפעלה המסחרית והפיננסית של ConsenSys, Codefi Assets, מספקת את אבני הבניין ליצירה, הנפקה וניהול של מחזור החיים של נכסים דיגיטליים, שווקים נלווים ומכשירים פיננסיים דיגיטליים ברשתות בלוקצ’יין ציבוריות או מורשות. אנו יכולים לעזור בפשטות והתאמה אישית של תכנון, הנפקה והפצה של נכסים וניירות ערך דיגיטליים. נכסי Codefi יכולים לעזור לך להנפיק אסימונים חדשים ולקודד ולבצע אוטומציה של הזכויות והחובות המתאימים של מנפיקים ומשקיעים, בסוג רשת הבלוקצ’יין המתאימה ביותר לצרכיך..

אסימון 12. png

האם אתה מוכן לבנות את האבולוציה הבאה של מימון דיגיטלי? להתחיל היום.

צרו קשר עם צוות נכסי Codefi →

ניהול נכסים תעשייה InsightTokenization ניוזלטר הירשם לניוזלטר שלנו לקבלת החדשות האחרונות של Ethereum, פתרונות ארגוניים, משאבי מפתח ועוד.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map