מפת הדרכים לשלווה

בלוג 1חדשות מפתחיםיזם הסבר על בלוקצ’יין אירועים וכנסים לחץעלונים

הירשם לניוזלטר שלנו.

כתובת דוא”ל

אנו מכבדים את פרטיותך

HomeBlogBlockchain הסביר

מפת הדרכים לשלווה

מהי שלווה, מה התוכניות עבור את’ריום 2.0 ומתי זה יקרה? על ידי ConsenSys 16 במאי 2019 פורסם ב -16 במאי 2019

מפת דרכים

ההיסטוריה של את’ריום הייתה אחת מהשיפורים והשדרוגים העקביים בפרוטוקול הליבה. לאחר שדרוג קונסטנטינופול בפברואר והמזלג הקשה באיסטנבול הקרוב, קהילת את’ריום מתקרבת לשלווה, האיטרציה הסופית והסופית באבולוציה של את’ריום. שלווה – מוסבר בפירוט ב נאום Devcon 2018 של ויטאליק – יתקיים במספר שלבים, כל אחד מהם מוערך בנפרד משנה זה מזה. Ethereum 2.0 – כפי שמכונה גם שלווה – מונחה על ידי חמישה עקרונות עיצוב: פשטות, חוסן, אריכות ימים, ביטחון, ביזור. הגישה ההדרגתית לשלווה נועדה להבטיח שכל העקרונות יפותחו ויתקיימו, ותמצב עוד יותר את אתריום כמוביל בשוק בפתרונות מבוססי בלוקצ’יין..

הדרך לשלווה

אבל ראשית – איסטנבול

לפני השלווה, איסטנבול היא כרגע המזלג הקשה המתוכנן האחרון לאחר שדרוג קונסטנטינופול בפברואר השנה. איסטנבול מוערכת לאוקטובר 2019, ויש כיום מוצעות 11 EIP להכללה במזלג, כולל EIP 1057 [ProgPoW].

סוגיית ProgPoW נדונה רבות בקהילת את’ריום במשך זמן מה. ה- EIP מציע להחליף את אלגוריתם הכרייה של הפרוטוקול ל- ProgPoW, אלגוריתם המפחית את היתרון שיש ל- ASIC לעומת GPUs ביעילות הכרייה. ASICs (מעגלים משולבים ספציפיים ליישומים) ו- GPUs (יחידות עיבוד גרפיות) הם חלקי חומרה המשמשים לכריית הצפנה. ASIC הם חלקי חומרה מיוחדים במיוחד שיכולים בדרך כלל לכרות את הקריפטו בצורה יעילה יותר וכך להניב רווח גדול יותר. עם זאת, הם ספציפיים למטבע, כלומר ביטקוין ASIC חל רק על בלוקצ’יין ביטקוין ו- ASIC של Ethereum חל רק על בלוקצ’יין את’ריום. אף על פי שהם יעילים, רכיבי ASIC הם יקרים וקשים יותר להשיג, דבר שעלול להוביל לסיכוני ריכוזיות אם מאגר הכרייה הופך להיות מוגבל לאלו שמסוגלים לשים את ידם על ASIC (כך הטיעון הולך). GPUs, לעומת זאת, הם כלי חישוב למטרות כלליות, וניתן להשתמש בהם לחישובים מורכבים למספר מקרי שימוש חישוביים. בניגוד ל- ASIC, ניתן להשתמש במכשירי GPU לכריית כל מטבע ובדרך כלל זמינים באופן נרחב. עם זאת, הם אינם נושאים את אותו כוח מחשוב מיוחד כמו ה- ASIC, ולכן הם בדרך כלל פחות יעילים ופחות רווחיים מ- ASIC. אם יאושר, EIP 1057 יישם את אלגוריתם ProgPoW, שהוא אלגוריתם עמיד ל- ASIC, ובכך יסיר את יעילות ה- ASIC שיש ל- GPUs והופך אותם ליעילים באותה מידה בכריית אתר, וכתוצאה מכך מבטיח את ביזור הרשת (שוב, כך הטיעון. הולך). נראה כי מכשירי הליבה של Ethereum תומכים באופן כללי ב- ProgPoW, אך השיקו ביקורות של צד שלישי באלגוריתם לפני קבלת החלטה סופית..

סקירה כללית של מפת הדרכים של השלווה.

שלב 0: שרשרת המשואות | 2019

הצפוי בשנת 2019, השלב הראשון של השלווה יציג את הפעלת רשת המשואות. שרשרת המשואות היא הוכחת הימור בלוקצ’יין והיא תסמן את ביצועו של המעבד המתוכנן זמן רב מהוכחת עבודה להוכחת הסכמה על הסכמים. שרשרת המשואות תעמוד ותתנהל לצד רשת ה- Ethereum PoW המקורית, ותבטיח שאין הפסקה ברציפות הרשתות. בצורתו המוקדמת, לשרשרת המשואות שלוש תחומי אחריות עיקריים:

ניהול מנגנון הוכחת המימוש


הוכחת ההימור היא מנגנון הקונצנזוס שבו הרשת מעריכה את ה- ETH (בניגוד להוצאת אנרגיה למכרות) כדי להמשיך ולסיים בלוקים לקיום..

עיבוד קישורים צולבים

קישורים צולבים הם הדרך העיקרית בה שרשרת המשואות יכולה לקבוע ולהבטיח את מצב שרשראות הרסיסים. רשתות רסיסים ישוחררו בשלב 1, ולכן עדכון זה הוא לקראת שלב 1.

הסכמה ישירה וסופיות

רשת ביקון מספקת סופיות באמצעות PoS ו (מה שהיה ידוע בעבר בשם) קספר FFG. PoS מכתיב כי 2/3 מהמאמתים חייבים להפקיד את ה- ETH בבלוק הבא, כלומר התמריץ הכספי מסוכן הרבה יותר עבור גורמים זדוניים פוטנציאליים..

שלב 1: שרשראות שרדים | 2020

רשתות רסיסים הן תכונה מרכזית להרחבה עתידית ברשת את’ריום. כמושג כולל, החלקה מפצלת את האחריות לעיבוד הנתונים של מסד נתונים (מבוזר או אחר) בין צמתים רבים, ומאפשרת עסקאות מקבילות, אחסון ועיבוד מידע. זאת בניגוד לשרשרת המרכזית הקיימת של Ethereum, הדורשת כל צומת מלא לעבד & לאמת כל עסקה.

שלב שלווה שלב 1 יעסוק בסופיות ובהסכמה לגבי רשתות רסיסים. שרשראות הרסיסים בשלב 1 של סרניטי יהוו יותר “הפעלת בדיקה” עבור שרשראות הרסיסים מאשר שחרורו של פתרון שניתן להרחבה באופן מיידי. שרשרת המשואות תפקח על ביצוע רשתות הרסיסים הללו. מאמת יתחזק 32 ETH ויוקצה באופן אקראי לשמש מאמת בשרשרת רסיסים ספציפית (האקראיות מבטיחה שהקצאה של מאמתים לרשתות רסיסים אינה צפויה מראש, מה שיוביל לסיכוי למניפולציה). על פי המפרט Ethereum 2.0, שרשרת המשואות תתמוך ב -1024 רשתות רסיסים, שכל אחת מהן תאושר על ידי אוסף של 128 צמתים..

שלב 2: eWASM | 2020 או 2021

בשלב 2, הפונקציונליות של Ethereum 2.0 מסתדרת יחד. עם כניסתה של מכונה וירטואלית חדשה – הרכבת אתרים בטעם אתריום (eWASM) – רשתות רסיסים מתפתחות מסמני נתונים בסיסיים למדי לרשתות עסקאות פונקציונליות לחלוטין, המסוגלות לשנות את רשת אתריום..

על מנת שמערכת אקולוגית של בלוקצ’יין תפעל, צמתים חייבים לבצע עסקאות וחוזים חכמים במכונה וירטואלית. המכונה הווירטואלית של Ethereum 1.0 נקראה מכונת ה- Ethereum Virtual Machine (EVM). עם המעבר לאת’ריום 2.0 ולשרשרת המשואות, תשודרג המכונה הווירטואלית של הרשת ל- eWASM, מכונה וירטואלית המבוססת על הרכבה באינטרנט, המוגדרת על ידי קונסורציום הרשת העולמית (W3C) כסטנדרט קוד פתוח. מכיוון ש- WASM תומך במספר שפות קידוד, eWASM יכול לאפשר ביצוע חוזים חכמים שנכתבו בכל שפה ב- Ethereum, בניגוד לחדשים שנכתבו ב- Solidity ב- EVM של ימינו..

“Ethereum 1.x”

חשוב לציין כי במהלך שלב השלווה 0, 1 ו- 2, רשת PoW Ethereum המקורית לא תיעלם. זה ימשיך להישמר לצד רשת הביקון, כאשר הכורים ברשת ה- PoW המקורית עדיין מתוגמלים ב- ETH באמצעות צורות כרייה מסורתיות. בהדרגה, כאשר המערכת האקולוגית עוברת לשרשרת המשואות, שרשרת ה- PoW עשויה להיות מבוטלת אם פצצת הקושי תהפוך אותה למיושנת חישובית [“מאי” משום שיש הדוגלים בהמשך הקבע שלה]. כאשר שרשרת המשואות נבדקת ומוכחת, עדיין יבוצעו שיפורים ברשת Ethereum 1.0 המקורית. סדרה זו של שדרוגים ומזלגות קשיחים מכונה “Ethereum 1.x” ותבטיח שרשרת המרכזית הנוכחית של Ethereum עוברת שדרוגים מתמשכים בכדי לענות על דרישה ואימוץ של המערכת האקולוגית כשרשראות המשואות..

הצוות שעומד מאחורי Ethereum 1.x נמצא עדיין בשלבים המוקדמים של הקמת מפת דרכים, אך הם קבעו שלוש יעדים כוללים לשדרוגים של Ethereum 1.x:

  1. הגדלת יכולת הרחבה של Mainnet על ידי הגדלת תפוקת ה- tx / s (מושגת עם אופטימיזציות לקוח שיאפשרו העלאת מגבלת גז החסימה באופן משמעותי)
  2. ודא כי הפעלת צומת מלאה תהיה ברת קיימא על ידי צמצום ומכסת דרישות שטח הדיסק באמצעות “דמי מדינה”
  3. חוויית מפתח משופרת עם שדרוגי VM כולל eWASM ו- מודל עמלת עסקה שונה שתייצב את עמלות העסקה הכוללות.
  4. עובד על גאדג’ט סופיות לקישור Ethereum 1.0 ו- 2.0 באמצעות שרשרת המשואות כדי לסיים את חסימות ה- Ethereum 1.x.

ניתן למצוא מידע נוסף על Ethereum 1.x והצוות שעומד מאחורי השיפורים והשידרוגים המתמשכים שלו כאן ו כאן.

שלב 3: המשך השיפור | 2022

מעבר לשלב 2, ציר הזמן של Ethereum מתחיל להיות פחות ספציפי. אחד זה בטוח – מפתחים ימשיכו לעבוד על עניינים דחופים ולשפר את הפרוטוקול כדי לענות על הדרישות הגוברות של טכנולוגיית הבלוקצ’יין. בין השיפורים המתמשכים שנדונו: פרוטוקול מצב לקוח קל, שילוב עם אבטחת שרשרת ראשית, וריסוס ריבועי או אקספוננציאלי. ובמקום אחר, “את’ריום 3.0”, השלב הבא באבולוציה העקבית של את’ריום.

רוצה לקחת את השכלת הבלוקצ’יין לשלב הבא?

חקור את שלנו קורסי הכשרה של בלוקצ’יין →

עלון Ethereum 2.0 הירשם לניוזלטר שלנו לקבלת החדשות האחרונות של Ethereum, פתרונות ארגוניים, משאבי מפתח ועוד. כתובת דוא”ל תוכן בלעדידוח DeFi של Ethereum Q3 2020להגיש תלונה

דוח DeFi של Ethereum Q3 2020

דוח DeFi 2020 של Ethereum Q2להגיש תלונה

דוח DeFi 2020 של Ethereum Q2

מדריך מלא לרשתות עסקיות של Blockchainלהנחות

מדריך מלא לרשתות עסקיות של Blockchain

כיצד לבנות מוצר מצליח של בלוקצ'ייןוובינר

כיצד לבנות מוצר מצליח של בלוקצ’יין

מבוא לטוקניזציהוובינר

מבוא לטוקניזציה

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map