כיצד הלוואות תשלומים יביאו לדיפי ריביות קבועות

בלוג 1חדשות מפתחיםיזם הסבר על בלוקצ’יין אירועים וכנסים לחץעלונים

הירשם לניוזלטר שלנו.

כתובת דוא”ל

אנו מכבדים את פרטיותך

HomeBlogCodefi

כיצד הלוואות תשלומים יביאו לדיפי ריביות קבועות

מוצרי טרנצ’ה, ובמיוחד מוצרי הלוואות טראנץ ‘, הם חידושים חדשים שיביאו ריביות קבועות לחובות מבוססי DeFi. מאת Mattison As 4 בפברואר 2021 הוצג ב -4 בפברואר 2021

Q4 2020 DEFI דוח בלוג 3 הורד דוח

זהו חלק מסדרת מאמרים מתוך דוח Ethereum DeFi של Q4 2020 של ConsenSys Codefi. הורד את הדוח המלא כדי ללמוד עוד על תקני אסימון לנכסים ותשלומים, שוקי NFT, אסימונים חברתיים וקהילתיים, הלוואות פלאש, ביטקוין ו Filecoin עטופים, פרויקטים להלוואות ועוד.

מגמה אחת ב- DeFi להיזהר ברבעון הראשון של שנת 2021 הם מוצרי נתח חדשים, שבראשם הם עומדים BarnBridge ו זעפרן פיננסים. היה עניין משמעותי במוצרים אלה, כפי שמעידים כמעט של BarnBridge 500 מיליון דולר ב- TVL רק בשביל לחקלאות את אסימון הממשל שלה. חשוב להכיר בכך שחוזי מימון זעפרן לא עברו ביקורת. 

באופן ספציפי, יש חדשנות במוצרי הלוואות חלקים חדשים שיגיעו לשוק בקרוב. מהו מוצר הלוואות נתח, תוכלו לשאול? אחת הבעיות הגדולות ביותר בהלוואות DeFi היא ששיעורי הריבית משתנים תמיד, מה שאומר שהם משתנים כל הזמן. בזמן שאתה עשוי להרוויח 6.7% APY בהלוואת ה- DAI שלך ב- Aave היום, שיעור זה עשוי להיות 10% מחר או 1% בשבוע מעכשיו. התנודתיות בשיעורים המשתנים הללו מעכבת כל אדם או מוסד המחפשים תשואות צפויות ויציבות במוצרי ההלוואות שלהם. חדשנים ב- DeFi מתכננים פיתרון לבעיה זו: מנות. ברמה הבסיסית ביותר, נתח פועל באופן הבא: 

  • המשתמשים מפקידים את הנכסים הדיגיטליים שלהם בבריכה, אשר אליה נקבע תעריף קבוע. מאגר נכסים זה מושאל לאחר מכן באמצעות פרוטוקולי הלוואות כגון Aave או Compound. 
  • כאשר המשתמש מפקיד בתחילה את נכסיו, למשתמש יש אפשרות להפקיד במנה א ‘של הבריכה או במנה ב’. 
  • מובטחים למפקידים במנת א ‘את התעריף הקבוע הצמוד לבריכה בפרק זמן קבוע. לדוגמא, אם לבריכה תשואה קבועה של 10% APY ותפקיד 100 דולר למנת A, תקבל 110 $ (קרן של 100 $ + 10 $ ריבית) בשנה אחת. 

אז אתה בטח שואל את עצמך, כיצד ניתן להבטיח שיעור קבוע למפקידים של Tranche A כאשר מאגר הנכסים מושאל באמצעות פרוטוקול המציע שיעורי משתנה בלבד? לשם נכנסים הספקולנטים המפקידים לתוך נתח ב ‘. המפקידים בנתח B משערים למעשה מה לדעתם יהיה ה- APY הממומש של הבריכה. אם הריבית הממומשת גבוהה מ -10% APY לאחר שנה, אז כל הריבית הנוספת שנוצרה תחולק למפקידים של נתח B. 

אך מה קורה אם הריבית הממומשת בסופו של דבר נמוכה מהשיעור המופיע במאגר, במקרה זה 10%? נתח A עדיין יזכה לתגמול של 10%, אך בתרחיש זה, הריבית הממומשת לא תכסה את הריבית הרשומה. לפיכך, יופחת קרן הפיקדונות במנה ב ‘על מנת לפצות את המפקידים במנה א’. אתה בטח יכול לראות מדוע המפקידים במנה ב ‘מכונים עכשיו ספקולנטים.!

הלוואות טראנצ ‘הן רק אחת מבין הטכנולוגיות החדשניות הרבות המפותחות ב- DeFi. יתר על כן, הלוואות נתחים מדגימות עד כמה ניתן לחבר את כל החידושים הללו. הצוותים שהמציאו מערכת הלוואות תשלומים זו לא הגיעו ממתחם או Aave, ובכל זאת הם בנו מוצר חדש לגמרי על גבי פרוטוקולי ההלוואות הקיימים..

עם זאת, ישנם סיכונים טבועים בחיבור של חוזים חכמים של Ethereum. ככל שמוצרים פיננסיים שונים מסתמכים זה על זה, כך הסיכונים של מוצרים אלה נשזרים זה בזה יותר. אם אחד מהפרוטוקולים הבסיסיים נכשל, הם מהווים סיכון מערכתי למוצרים הקשורים האחרים האינטראקציה עם הפרוטוקול. התרסקות שוק הקריפטו ב -12 במרץ 2020 היא דוגמה אחרונה. במהלך 36 שעות, מחיר ה- ETH צנח בצורה חדה, ובכך קמרונות MakerDAO לא נגישים בגלל עומס ברשת, שגרם גם לכישלון מחירי מחירים ובסופו של דבר, עלה למשתמשים בהפסדים של מיליונים. 

האם מוצרי נתח אלה יניבו חזרה על המשבר הפיננסי ב -2008?

אסור להתעלם מהסיכונים הגלומים האחרים במועצת הנכסים, במיוחד לאור משבר ניירות הערך המגובים במשכנתא שהביא להתרסקות הפיננסית בשנת 2008. סניפים של ניירות ערך מגובים במשכנתא נארזו מחדש כ- CDO ונמכרו עוד יותר.


מעטים צפו את הדינמיקה של האופן שבו מוצרים מובנים חדשים אלה יתקשרו עם מגמות מקרו כלכליות, כמו התרסקות בשוק הדיור. סיכון מובהק נוסף במוצרי נתח אלה הוא שהם ברובם סוגים חדשים של מוצרים מובנים נבנים על ידי מומחים שאינם פיננסיים. בניית מוצרים היא פרקטיקה מורכבת להפליא, אשר בדרך כלל נעשית רק על ידי מהנדסי הפיננסים החביבים ביותר בבנקים להשקעות. העברת הבנה חזקה של האופן שבו מוצרים מובנים אלה ב- DeFi יעבדו בפני משתתפי השוק תהיה חובה בכדי למנוע הפסד כספי משמעותי..

עם זאת, רבות מהבעיות במשבר הפיננסי ב -2008 היו קשורות לכך שסוכנויות הדירוג לא דירגו דיוק CDOs במקום שיש בעיה עם המוצרים המובנים עצמם. מכיוון שאין סוכנויות דירוג ב- DeFi המדרגות באופן מדויק מוצרים מובנים אלה, הסיכון לדירוג החמצה אינו קיים בנקודת זמן זו.. 

DeFiEthereum ממשל הלוואות מטא מסכה טראנץ ‘עלון הירשם לניוזלטר שלנו לקבלת החדשות האחרונות של Ethereum, פתרונות ארגוניים, משאבי מפתחים ועוד. כתובת דוא”ל

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map