כל מה שאתה צריך לדעת על מטבעות דיגיטליים של הבנק המרכזי

בלוג 1חדשות מפתחיםיזם הסבר על בלוקצ’יין אירועים וכנסים לחץעלונים

הירשם לניוזלטר שלנו.

כתובת דוא”ל

אנו מכבדים את פרטיותך

HomeBlogEnterprise Blockchain

כל מה שאתה צריך לדעת על מטבעות דיגיטליים של הבנק המרכזי

קרא את העיתון המסחרי של ConsenSys: “הבנקים המרכזיים ועתיד הכסף” מאת ConsenSys 24 בינואר, 2020 פורסם ב -24 בינואר 2020

מחקר מקרה ConsentSys אוגוסט Debouzy Blockchain לגיבור הצעות אסימון אבטחה

מטבעות מניות – מטבעות קריפטוגרפיים ששומרים על ערך נקוב או מגובים על ידי מטבעות פיאט – צמחו פופולריות בשנים האחרונות יד ביד עם הגידול הנפיץ של מימון מבוזר. כעת, מוסדות פיננסיים גדולים ברחבי העולם, כולל בנקים גלובליים, מתנסים במטבעות דיגיטליים, והמטבעות היוצאים מהווים כניסה אידיאלית במקרים רבים.. 

לבנק האנגליה יש הוכרז רשמית שהיא תבחן את היתרונות הפוטנציאליים של הטמעת מטבע דיגיטלי. גורמים בבנק אנגליה ייפגשו עם הבנקים הבאים בכדי לאגד מחקר ולדון ביישום הפוטנציאלי של מטבע דיגיטלי של הבנק המרכזי:

 •  בנק יפן
 • הבנק המרכזי האירופי (ECB)
 • בנק הריקס בנק
 • בנק קנדה
 • הבנק הלאומי השוויצרי ו
 • הבנק להסדרים בינלאומיים (BIS) 

ספר חדש על מטבעות דיגיטליים של הבנק המרכזי

בדאבוס בשנת 2020 פרסמה ConsenSys נייר לבן המציג הצעה מעשית למטבעות דיגיטליים של הבנקים המרכזיים בבלוקצ’יין את’ריום: “בנקים מרכזיים ועתיד הכסף.” 

העיתון הלבן מספק גם סקירה כללית של ההיסטוריה ומצבם הנוכחי של המטבעות הדיגיטליים של הבנקים המרכזיים, כמו גם דוגמה לאופן בו ניתן לתכנן ולהקים CBDC על בלוקצ’יין את’ריום.

מהם המטבעות הדיגיטליים של הבנק המרכזי? 

המטבעות הדיגיטליים של הבנק המרכזי הם נכסים דיגיטליים שמטופלים באמצעות ספר חשבונות יחיד (מופץ או לא) הפועל כמקור אמת אחד. המטבעות הדיגיטליים של הבנקים המרכזיים מייצגים תביעה נגד הבנק המרכזי, בדומה לאופן שבו השטרות פועלים כיום. לבסוף, המטבע הוא בשליטת הבנק המרכזי – כלומר אספקת ה- CBDC נשלטת לחלוטין ונקבעת על ידי הבנק המרכזי. CBDC שונה ממטבע מטבעות קריפטוגרפי מסורתי שבו ההנפקה אינה נשלטת על ידי בנק, אלא קבוצה של אנשים. 

העיתון הלבן מספק סקירה כללית של הפוטנציאל והסיכונים של CBDC, כמו גם דוגמה לאופן בו ניתן לתכנן ולבנות CBDC על בלוקצ’יין את’ריום. הכוונה היא לתת לקורא לא רק רקע טוב לנושא חשוב זה, אלא גם – באמצעות הצעה קונקרטית – מבט מעשי על מה עשוי להיות כרוך ביישום CBDC..

למידע נוסף על סוגי המטבעות הדיגיטליים של הבנקים המרכזיים בעיתון הלבן: “בנקים מרכזיים ועתיד הכסף.”

העיתון הלבן מתייחס גם לנושאים אחרים, כולל: 

 • מטבעות מטבעות, מטבעות עלייתיים ועליית הכסף הדיגיטלי
 • מבוא למטבעות דיגיטליים של הבנק המרכזי
 • יתרונות המטבעות הדיגיטליים לבנקים המרכזיים ולכלכלה
 • דרישות ליישום מוצלח של CDBC
 • ארכיטקטורה מוצעת לכספי בנק מרכזי מבוסס את’ריום

בין החידושים המשמעותיים ביותר שאנו עדים להן כיום ניתן למנות מטבעות ממוזערים, או מטבעות קריפטוגרפיים שהונפקו באופן פרטי המוצמדים לנכס יציב, שכיום יש להם שווי שוק של מעל 5 מיליארד דולר, וכן התופעה המקבילה של מטבעות דיגיטליים המונפקים על ידי הבנק המרכזי, המכונה בדרך כלל כ- CBDC, הנושא של מאמר זה. על פי נתוני בנק ההתנחלויות הבינלאומי, למעלה מ -70% מהבנקים המרכזיים בוחנים הנפקת מטבע דיגיטלי על בלוקצ’יין. אנו חושבים שזו פיתוח שיש למחוא לו כפיים.

יוסף לובין

מדוע מטבעות דיגיטליים של הבנק המרכזי חשובים?

כשאנחנו יושבים על גבולות המהפכה הפיננסית והטכנולוגית, מוסדות פיננסיים גדולים עומדים ליהנות משירותים פיננסיים משופרים ופעולות פנימיות המוזילות עלויות ומשפרות יעילות. עולם בו CBDC בולטים ישפר את המדיניות המוניטרית העולמית על ידי מתן כלים חדשים לשליטה באספקת הכסף ועמידה בתקנות. אנשים ייהנו מהעברות כסף זולות יותר מעבר לגבולות והסדרה בזמן אמת עבור צדדים ספציפיים. עם זאת, יצירת הערך האמיתית תצמח ממערכות גלובליות מחוברות יותר שיגבירו חדשנות ושיתופי פעולה חוצי גבולות. 

ConsenSys blockchain בהקצאת מוצרים ציבוריים wp cta

עלון CBDC הירשם לניוזלטר שלנו לקבלת החדשות האחרונות של Ethereum, פתרונות ארגוניים, משאבי מפתחים ועוד. כתובת דוא”ל תוכן בלעדימדריך מלא לרשתות עסקיות של Blockchainלהנחות

מדריך מלא לרשתות עסקיות של Blockchain

מבוא לטוקניזציהוובינר

מבוא לטוקניזציה

העתיד של נכסים דיגיטליים של פיננסים ו- DeFiוובינר

עתיד האוצר: נכסים דיגיטליים ו- DeFi

מה זה אתריום ארגוניוובינר

מה זה אתריום ארגוני?

בנקים מרכזיים ועתיד הכסףנייר לבן

בנקים מרכזיים ועתיד הכסף

קומגו בלוקצ'יין למימון סחר בסחורותמקרה סטודנטים

קומגו: בלוקצ’יין למימון סחר בסחורות

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map