יכולת פעולה הדדית באת’ריום ארגוני

ריצ’רד בראון מ R3 כתב לאחרונה על הערצתו לרשת הציבורית החזון של Ethereum, אך ציין גם כי אתגרי הגודל והפרטיות הנוכחיים שלו גדולים מדי וכי “רק רשת קורדה יכולה לספק זאת.”

בעוד שאנו חולקים על מסקנתו, יש מסר עמוק יותר בהערותיו של ריצ’רד שלדעתנו מבשר טובות לעתיד האת’ריום. ספקי בלוקצ’יין ארגוניים כמו R3 ו- IBM, ספקים ארוכים של “blockchain good, bitcoin bad” הצהרות, מקבלים כעת את בלתי נמנע ממקרי שימוש ברשתות ציבוריות בתעשייה. הגנים המוקפים של רשתות חסימות של קונסורציום, אם כי שימושיים כהוכחות ערך, מחווירים ליד מה שרשת בלוקצ’יין מדרגית, הניתנת להרחבה, יכולה לעשות למען הארגון. בראון עצמו מכיר בכך בבירור:

גיבור קוביות כחולות

“האפשרויות שנפתחות כאשר יישומים נפרדים אלה, שנפרסו בתחילה על ידי קבוצות שונות למטרות שונות, יכולים לשתף פעולה בעתיד הן מדהימות. אין כאן גאונות מצדנו, כמובן: זו המשמעות הברורה של חזון האת’ריום המופעל על עסקים. “

מצד שני, בראון אינו מספק תיאור כלשהו כיצד רשת קורדה העולמית תפעל – רק הבטחות מעורפלות שהתנסו בכמה משתמשים ויפרסו אותה בקרוב. המציין “לא בסדר” ו”נכון “בא גרפי השוואה אינו נחשב לפרט טכני. לעומת זאת, קהילת את’ריום הייתה שקופה וממצה עם המושגים הטכניים והתוכניות שלה.

במהלך השנה האחרונה שיתפו פעולה כעשרים קבוצות עבודה בנושא עבודות לבן, מחקר וחינוך בנושא רסיסים, אפס הוכחות ידע, הצפנה הומומורפית ופתרונות שכבה 2 כמו Raiden ו- פְּלַסמָה. התיעוד לכל העבודות הללו לוקח בחשבון הערות מקיפות מאת חוקרים מובילים והוא זמין למערכת האקולוגית הגדולה יותר של את’ריום.

יתר על כן, בראון עצמו מעיר כי רשת מושלמת אינה מועילה אם איש לא הצטרף. רשת את’ריום הציבורית מונה מיליון חברים, ובניגוד לכתיבת בראון, ארגונים רבים מבצעים עסקאות מאובטחת למקרה השימוש הבסיסי שלה של העברה וניהול שומר ערך כבר.

עם זאת, בכל זאת ננצל את ההזדמנות הזו להדוף כמה מהנקודות שלו:

  • קנה מידה לארגון. אנו מודים שהיו אתגרים בהגדלת אתריום ציבורי, ש- SKALE, שרשראות צד ושבירה נועדו להקל. ההתקדמות הייתה יציבה ומכוונת מעצמה, כדי להבטיח את בטיחותם ועמידותם של התכונות ברשת המאחסנת ערך של כמעט 40 מיליארד דולר. R3 מפתחת מאפיינים חדישים עבור רשת ציבורית אך בסביבה עם משתמשים מעטים בלבד. תרגיל זה מזכיר לנו את האלגוריה של אפלטון על המערה: צל האיומים אינו יכול להחליף את הדבר האמיתי. יתר על כן, ברשתות פרטיות, הסכמה של הוכחת סמכות (PoA) הייתה זמינה כבר למעלה משנה ויכולה לספק מספר מכפילים של יכולת עסקאות גדולה יותר.
  • צרכי פרטיות ארגוניים. PegaSys, צוות הנדסת הפרוטוקולים ב- ConsenSys, נמנה עם מספר חברות שפיתחו פתרונות פרטיות מהדור הבא עבור Ethereum. Hyperledger Besu, לקוח אתריום בעל קוד פתוח שפותח על ידי צוות PegaSys, עונה על צרכי הפרטיות וההרשאה של ארגונים תוך הקפדה על תאימות עם רשת Ethereum. באופן כללי, אין לזלזל בהיקף הפעילות והחדשנות באת’ריום – ואנחנו רוצים לנצל את ההזדמנות הזו כדי להצביע על רמת מחשבת המפתח של המפתחים ברשת, יתרון שמתגבר לאורך זמן..

גרף פעולה הדדי של blockchain

  • קצב הברית האתרימית הארגונית (EEA). העבודה מתרחשת בהרחבה מאחורי הקלעים לפיתוח מפרט רשמי של EEA, שאמור להיות זמין בחודשים הקרובים. המפרט של ה- EEA יאפשר לרבים מאותם מקרי שימוש יקרי ערך שחוזה פוסטו של בראון. הוא ייבנה ישירות על פרוטוקול שנמצא בהפקה ציבורית למעלה משנתיים.
  • פיתוח צוות המניין. JPMorgan הייתה מובילה בתחום הבלוקצ’יין מזה מספר שנים, כולל מעורבותה העמוקה ב- EEA. יתר על כן, מיקום הקוד הפתוח שלה מההתחלה איפשר למערכת אקולוגית להתפתח סביב קוורום, הן מתכונות בבסיס הקוד (קונסטלציה) והן מרבים מהמושגים המובילים שלה (מנגנון קונצנזוס IBFT). אנו מצפים כי המערכת האקולוגית של קוורום תמשיך לצמוח.

ב- ConsenSys פיתחנו כמה מקרי שימוש עבור הבנקים המרכזיים החדשניים בעולם, חלקם בחרה באת’ריום על פני R3. אנו מתמודדים עם רבים מהאתגרים הארגוניים חזיתית באמצעות המסגרות של את’ריום, כולל סופיות התנחלויות, עסקאות פרטיות ואבטחה..

ההערות של ריצ’רד בראון והתפיסה המשתנה של R3 הן בעלות ערך רב מכיוון שהן מכירות בנקודה שהבאנו לאורך כל הדרך: אין שום השוואה בין השימוש ב”בלוקצ’יין כרשת “לבין” בלוקצ’יין כמסד נתונים “. העבודה שלנו עם ה- EEA, JPMorgan ורבים אחרים – הן בקהילת הקוד הפתוח והן עם צוותי בלוקצ’יין במפעלים מובילים – ממשיכה לצבור תאוצה ולא ניתן להעריך אותה על ידי מבט חטוף על ריפו אחד של GitHub. במקום זאת, מאמץ זה קיים בערוצים הרבים, בצוותי הפרויקטים ובקבוצות העבודה של קהילת את’ריום בכלל.

לסיכום, ברצוננו להצביע R3 על אחת הציטוטים המועדפים עלינו על כוחן של רשתות: “זה טוב. עשית את הצעד הראשון שלך לעולם גדול יותר. “

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map