בלוקצ’יין במלחמה וסכסוך מזוין: תיעוד פשעי מלחמה בסוריה.

תיעוד פשעי מלחמה בסוריה

 

האתגר

מלחמת האזרחים בסוריה גבתה את חייהם של למעלה מ -500,000 אזרחים חפים מפשע, כולל 20,000 ילדים ו -13,000 נשים מאז מרץ 2011. האו”ם מעריך כי 3 מיליון חיים נוספים יהיו בסיכון אם נשיא סוריה בשאר אל-אסד ימשיך במערכה האווירית נגד אֲנָשִׁים. למערכה זו הייתה השפעה הרסנית בכל רחבי סוריה, במיוחד במחוז אידליב, שם מתגוררים כ -1.5 מיליון אזרחים העקורים מאזורים אחרים בסוריה..

מערכת האזהרה המוקדמת של הלה שימשה בהצלחה כמערכת התראה על תקיפה אווירית, המדגישה את המיקום ומתריעה לאזרחים על מתקפה מתקרבת. המערכת הצילה מאות חיים בסוריה, תוך שהיא מקטינה למעשה את קטלני התקפות כאלה ביישובים המופצצים בכבד בממוצע המוערך בין 20-27%..

לרוע המזל, מכיוון שהלה היא מיזם פרטי, היא מבחינה טכנית “מחזיקה” בנתונים שנוצרו על ידי סנטרי. כתוצאה מכך, ניתן לטעון כי כל נתונים שנמסרו לארגוני צדק ואחריות עשויים להיות מטופלים או מטופלים באמצעות תהליך הדיווח ללא קשר לכוונה. זה מקשה על השימוש בנתונים בבית משפט ולהוכיח את אמינותם בפני בעלי העניין. 

האם ניתן למנף טכנולוגיית בלוקצ’יין כדי לאחסן ללא שינוי את המידע על פשעי מלחמה ולזהות מבצעי התקפות על בתי ספר ובתי חולים? 

 

פתרון האתריום:

ביזור ושלמות נתונים

Hala Systems יצרה קשר עם ConsenSys לבניית פיתרון ששלח את עסקאות המטא שנחתמו ישירות לבלוקצ’יין הציבורי של Ethereum כדי להוכיח כי המידע שנאסף לא טופל ו / או שונה באופן כלשהו בין זמן ומקום איסוףו להווה. בנוסף, שימוש במאגר ספרים מבוזר מגביר את היעילות של מערכת האזהרה המוקדמת Sentry הקיימת ומפתח אותה לכלי לדיווח מיידי ומדויק על פשעי מלחמה.. 

על ידי מינוף רשת את’ריום, הלה מסוגלת להסיר את עצמה ביעילות מליבת משוואת הדיווח של סנטרי. כאשר מוגש דוח, חותמת הזמן ותג הגיאוגרפי של איפה ואיתור האיום מועברים לבלוקצ’יין את’ריום בו הוא חי לנצח. ברשת, ניתן להתייחס אליו אך לא להתעסק בו. אם מטפלים בנתונים, ערך ה- hash המשויך ישקף זאת – מה שמבטיח שקיפות מלאה. 

על ידי מסירה ואחסון אוטומטית של נתונים לבלוקצ’יין, Sentry יכול להוכיח כי נתונים אמינים לא שונו, נערכו או שוחלו עליהם בשום צורה מהזמן ונקודת האיסוף ועד להווה.. 

בנוסף, על ידי הצבת מטא נתונים ברשת, הלה יכולה להימנע מבעיות נפוצות באיסוף נתונים באזורים בסיכון גבוה. לדוגמא, אם חיישני הקרקע של IoT מתקשים או מזהים באופן לא נכון אירוע שאינו איום, לא יהיו נתונים המאשרים קוד פתוח כמו הודעות מדיה חברתית או דיווח מדיה להפניה.. 


חישוב כל הנתונים האנושיים והמכשירים מאפשר ארגון וזיהוי קל של איומים והתקפות על ידי יצירת נקודת זמן ומיקום נגישים לציבור. כאשר מנותחים, מתבצעת ‘תובנה’ המבוססת על פרמטרים ותנאים מסוימים המצביעים על איום קרוב ואמין או התקפה מבוצעת. אזהרות אלה מונפקות לקהילות בסיכון שיכולות להשתמש במידע כדי להסיר את עצמן מהדרך לפגוע.

בנוסף, שליחת נקודות הנתונים ל- blockchain במקום לשרת Sentry מספקת נתונים בלתי ניתנים לשינוי שנאספו מהקרקע במקומות אלימים. נתונים אלו שנאספו יוצרים כלי חשוב בעליל למאמצי דין וחשבון. מאמצים כאלה מסייעים במניעה או הפחתה של הסכסוכים האלימים של מחר.

עותק 1

"מנקודת מבט של תביעה, זה לא יסולא בפז. כעת אנו יכולים לקשר בין הפצצות לבין נפגעים אנושיים וכל פשעי המלחמה הללו; נוכל לחבר אותם למטוס, מה שאומר שנוכל לחבר אותם לטייס, נוכל לחבר אותם לבסיס אוויר, לכנף אוויר, למפקד."

טוביאס שניידר

עמית מחקר במכון למדיניות ציבורית עולמית

מדוע להשתמש בבלוקצ’יין כדי לתעד פשעי מלחמה?

המטרה של מינוף טכנולוגיית הבלוקצ’יין בשילוב עם מערכת Sentry של הלה היא להבטיח שהנתונים שנאספו על ידי המערכת אמינים. חשוב על הבלוקצ’יין כמנגנון איתות. על ידי גיבוב הנתונים הגולמיים (זמן, מיקום גיאוגרפי ותוכן דיווח) המדווחים על ידי משקיפים אנושיים ומכונתיים וחיישני חומרה, אנו יוצרים התייחסות בלתי ניתנת לשינוי לאירוע שכנראה התרחש בזמן מסוים, במיקום ספציפי. 

האם החיישנים עלולים היה לתקול או לאתר באופן כוזב אירוע שאינו איום? בהחלט, אך במקרה כזה לא יהיה דיווח מאמת על קוד פתוח, כמו פוסטים ברשתות החברתיות, תמונות ודיווחים בתקשורת. כאשר מתרחשת מתקפה, ישנם באופן עקבי מספר מקורות דיווח שאינם בשליטת הלה. על ידי גיבוב האירוע שנוצר על ידי חיישנים ומשקיפים אנושיים, נוצר מוקד חזק מאוד סביבו ניתן לארגן נקודות נתונים מקוריות אלה. התוצאה היא אות בלתי משתנה שנכתב בבלוקצ’יין הציבורי של את’ריום ומספר נקודות נתונים מחוץ לרשת המאמתות את התרחשות האירוע (ולהיפך). זה יוצר תיעוד משכנע ומפורט. 

על ידי יצירת חשיש SHA256 של מידע על האירוע, המערכת של Hala תייצר דיווח חסין טמפור לפיה אירוע התרחש. SHA256 הוא אלגוריתם חשיש קריפטוגרפי המספק פלט ייחודי (כמעט) של 256 סיביות (32 בתים) לכל קלט שהוא מסופק. מכיוון שהאלגוריתם יכול ליצור כל כך הרבה יציאות ייחודיות (כ- 1.16 x 1077 יציאות), ההנחה היא, שבפועל, כל התשומות יוצרות פלט ייחודי. בעת כתיבת יומן מידע דיגיטלי, המשמעות היא שנוכל להמיר נתונים רגילים, כמו נתוני חיישני IoT וטפסי דוחות שהוגשו על ידי יישומים ניידים, לחשיפות ייחודיות של SHA256, ובהמשך בעתיד, לקחת את מערכי הנתונים ולהשוות אותם בחזרה למקור שלהם. חשיפות בהתאמה. 

אם מטופלים בדוח במאגר המידע של הלה לאחר שנבצע אותו, הדוח החדש והמנוהל לא ייצור את אותו הגיבוב שהוא יצר לפני כן. מכיוון שהחשיש המקורי של הדו”ח אינו תואם את החשיש החדש של הדו”ח, אנו יודעים מיד כי טופלו בדו”ח. 

 

איך זה עובד

בעזרת שילוב של תצפיות אזרחיות ודיווח על מדיה חברתית, חיישני IoT, ומטא נתונים, זמן ומטא נתונים סביבתיים שנאספו על ידי מקורות אלה, הלה מסוגלת ליצור ולהעביר אזהרה מראש מפני סכנה לקהילות אזרחיות. אזהרות אלה מועילות הן לאזרחים עצמם והן למומחי האחריות המבקשים להבטיח כי החוק ההומניטרי הבינלאומי נאכף..

 1. התצפית נעשית: משתמש או מכונה מתבוננים באירוע של עניין
 2. הדוח נוצר: משתמש או מכונה יוצרים דוח עם חותמת זמן ותווית גיאוגרפיה להגשה
 3. הדיווח נעשה לבלוקצ’יין: חותמת הזמן ותג הגיאוגרפי נשלחות לבלוקצ’יין את’ריום שם הם קיימים ללא שינוי ונגישים לנצח
 4. הדוח מועבר: הדוח מוגש על ידי אפליקציה או חיישן ומועבר לשרת Hala
 5. עיבוד הדוח: הנתונים שנאספו מעובדים בהמשך על ידי צוות Hala

ציטוט 2

"המשפחה שלי חיה כי התחברתי וקיבלתי את ההודעה הזו ועברתי מהבית שלי. הבית התפוצץ. השכנים שלי נהרגו."

אזרחית סורית

איך זה עובד למשתמשים

הזקיף מבוסס על עובדה פשוטה: ככל שמישהו צריך יותר זמן להתכונן להתקפה אווירית, כך הסיכוי שלו לשרוד גבוה יותר. ועכשיו הרבה אנשים מסתמכים על סנטרי בשביל הקצה הזה: 70,000 עוקבים אחר עמוד הפייסבוק המקומי. בערוצי הטלגרם שלה מנו 16,400 מנויים. תחנת רדיו מקומית משדרת התראות Sentry – ורשת העדים הדיגיטלית רק הולכת וגדלה. 

 

יעדים הושגו 

חיים שמורים

מהניתוח עולה כי אזהרות מגיעות עד 2.1 מיליון איש, הצילו מאות חיים, מנעו אלפי פציעות והפחיתו חרדה טראומטית עבור מאות אלפי אנשים. על פי הערכה ראשונית של הלה, המערכת הפחיתה את קטלני התקיפות האוויריות בכ -20-30 אחוז בכמה אזורים בהפצצה קשה בשנת 2018.. 

 • מסקרים מקומיים שנערכו, מצא הלה כי אנשים זקוקים לדקה מינימלית בכדי לחפש מחסה הולם. Sentry ממוצע כעת זמן אזהרה של שמונה דקות.
 • צוות ההלה הצליח לכוון את התחזיות של סנטרי להיות מדויקות תוך 30 שניות מהגעת מטוס המלחמה..
 • היוזמה עיבדה מעל 50,000 עדויות דיגיטליות
 • לדברי הלה, בטווח האופטימלי סנטרי יכול לזהות כיום מטוסים מאיימים כ- 95 אחוז מהמקרים.
עדויות בלתי ניתנות לשינוי בשרשרת כנקודת התייחסות, מערכי נתונים קריטיים ותיעוד מקור של פשעי מלחמה
 • על ידי מינוף הטכנולוגיה שנבנתה על ידי ConsenSys, Hala Systems יכולה כעת לאסוף נתונים ולהוכיח בבית הדין הפלילי הבינלאומי כי שלמות הנתונים שלהם בריאה ולא נגעה מרגע שנאספו ועד למועד השימוש בהם לדין של פושעי מלחמה. 
 • בנוסף לערך העיקרי שמקורו במערכת, תועלת משנית אחת היא בכך שהיא מספקת דיווח שנחשב בעל ערך על ידי ארגונים הממוקדים באחריות כמו משרד הנציב העליון של האו”ם ובית המשפט הפלילי הבינלאומי. 

הדיווח של הלה שימש להגברת החקירות בנושא הפרות זכויות אדם, פשעי מלחמה והפרות של הסכמי הפסקת אש. 

 

הצעדים הבאים

לטווח הארוך יותר, ניתן לפתח את הפלטפורמה שפותחה כחלק מ- PoC זה כמערכת ייצור ולתפקד כפרוטוקול לדיווח אוטומטי על בלוקצ’יין (של אירועים שצוינו). פרוטוקול המאפשר למכשירי IoT לדבר ולהקליט עדויות בלתי משתנות לאירועים & פעולות בבלוקצ’יין הציבורי של Ethereum מקלות על חלק גדול מבעיות האימות המגבילות כיום את יכולת ההרחבה של פתרונות הבלוקצ’יין בתחום ההשפעה החברתית. ניתן למנף אותו כמעט בכל אנכי הבלוקצ’יין.

הלה מערכות ממשיכה לשפר את המוצרים והצלת החיים שלהן לאזרחים סורים. במאמצים להגיע לאזרחים ללא טלפונים ניידים או חשמל, הילה שינתה צפירה על ידי הוספת רכיב גישה מרחוק. הצוות שלח 150 אבות טיפוס ברחבי הארץ וכעת הוא מבצע דרך לשלוח התראות למשתמשים שאינם ניידים. 

Hala Systems ממשיכה במחקרים שלהם כדי לקבוע איזו סביבת בלוקצ’יין היא הכדאית ביותר לצורך רישום עדויות בלתי ניתנות לשינוי, שכן הן מתמודדות עם דרישות התכונה של “אי-שינוי” ו”אמיתות “. בנוסף, צוות Hala מפתח שיטות להגדלת היקף ה פתרון, כמו גם לשלב שימוש ב- IPFS.

 

אודות הלה מערכות

ג’ון ייגר, מומחה טק של ממשלת ארה”ב, ודייב לוין, מייסד כלי הפליטים הפתוחים חברו למפתח הסורי, בשם הקוד “מוראד”, כדי להקים קבוצת איתור ודיווח על איומים מוקדמים.. 

Sentry התחיל כקומץ הצהרות אם / אז, עץ לוגיקה ואפליקציית Android. הצוות אסף נתונים קשורים, למשל, נתוני פיקוח על מטוסים, סוג המטוס, מסלול, דפוסי טיסה קודמים, מיקום ההרמה, מהירויות שיוט, וחיבר אותם לדיווחים איפה המטוסים האלה הטילו את הפצצות שלהם. הלה מערכות חיברה את הנתונים לנוסחה שניבאה במדויק לאן מועדות המטוסים הקרובים ככל הנראה ובאיזו שעה.

בהמשך לנקודות כניסה מקוריות מעמיקות ואמינות יותר, הצוות קיבל מידע קריטי מטייסי קרב שערקו מחיל האוויר הסורי. כדי לכוונן עוד יותר את תחזיותיהם, שכרה הלה מערכות צוות סורים כדי לבחון עדויות וידאו ומדיה חברתית ולהצליב אותה מול התחזיות של סנטרי. כדי להגביר את דיוק האבחון, הצוות יצר תוכנה שבעזרתה של רשת עצבית, תוכל לחפש מדיה בשפה הערבית אחר מילות מפתח שעזרו לאשר את המיקום והתזמון של תקיפה אווירית. נתונים רבים יותר על תקיפות אוויריות פירושו מידע טוב יותר ותחזיות טובות יותר. 

לאחר איטרציות רבות, הצליח הלה לכוון את תחזיותיו של סנטרי לציון מדויק של הגעת מטוס מלחמה תוך 30 שניות..

הורד את מקרה המחקר של Hala Systems

דו”ח בן 28 עמודים הבוחן את המשימה והאתגרים של Hala Systems, הדרך שבה מנוף בלוקצ’יין במקרה השימוש הזה, והפוטנציאל העתידי של טכנולוגיה זו.

הורד מחקר מקרההורד את מקרה המחקר של Hala Systemsפתרונות ConsenSys

הירשם לייעוץ בלוקצ’יין

פתרונות ConsenSys מביאים בלוקצ’יין לעסקים. אנו עובדים עם ארגונים, ממשלות, מלכ”רים וסטארטאפים ברחבי העולם לבנות, לבדוק ולפרוס פתרונות בלוקצ’יין ציבוריים ופרטיים.

התחבר עם מומחה לבלוקצ’ייןהירשם לייעוץ בלוקצ'יין

למידע נוסף על Hala Systems

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map