בלוקצ’יין לארגוני צדקה: לימוד מקרה לוקסריות למעקב אחר תרומות

התמודדות עם נוהלי צריכה בלתי-קיימא בקמעונאות יוקרה

 

האתגר

עמותות מתמודדות עם אתגרים חמורים בנוגע לאמון: כשליש מהאמריקאים לא סומכים על קבוצות צדקה שיוציאו את כספם היטב, וכן יותר מ -60% מהאנשים בעולם אינם מאמינים שקבוצות יכולות לבצע את משימותיהן.

נכון לעכשיו, עמותות וארגוני צדקה סובלים מחוסר שקיפות בנוגע לאופן הקצאת התרומות. אתרי צד שלישי העוקבים אחר ארגוני צדקה ואיכות שקיפות התרומות שלהם צצו בניסיון לספק לאנשים שקט נפשי כאשר הם תורמים למען מטרה או ארגון.. עמותות עם שיא שקיפות מוכח בממוצע 53% יותר בתרומות בשנה שלאחר מכן בהשוואה לארגונים שלא היו בעלי רקורד זהה.

כיצד יכולה טכנולוגיית הבלוקצ’יין לשפר את השקיפות הארגונית במגזר החברתי? האם ניתן למנף טכנולוגיית בלוקצ’יין כדי לעקוב אחר הערך המתקבל באמצעות תרומות מזומנים ופריטי פריטים תוך הגברת האמון בקרב קהלי התורמים?  

 

פתרון האתריום 

מתוך הכרה ברצונם של תורמים לאמת במדויק לאן כספם הולך, LUXARITY שותפה עם ConsenSys Social Impact כדי לרשום ולעקוב אחר תרומות ממכירת הפופ-אפ היוקרתית האהובה עליהם בבלוקצ’יין.. 

יחד הקימו שני הארגונים פלטפורמה מבוססת בלוקצ’יין המביאה שקיפות ואחריות חסרת תקדים במעקב אחר תרומות צדקה. בפלטפורמה, ללקוחות יש את ההזדמנות להחליט איזו סיבה תרומתם תממן – כולל לימוד בנושא צריכה אתית, סיבות סביבתיות ומאמצי מיחזור..

LUXARITY היא זרוע המיזם החברתי של ליין קרופורד ג’ויס גרופ (LCJG), קבוצת האופנה הגדולה ביותר בתחום קמעונאות האופנה ומנהלי המותגים.. 

מותרות 1

כאשר לוקסריות הופכת למפעל חברתי מהימן עם יכולת עקיבה המובנית בחוויית הקנייה, הם מעודדים תקן תעשייתי למתן שקיפות. על ידי שילוב טכנולוגיית הבלוקצ’יין, לוקסריות עושה את הצעד הראשון לקראת בניית מערכת אקולוגית היוצרת כלכלה נותנת מעגלית.

כריסטינה ונטורה

מנכ”ל LUXARITY

איך זה עובד

תהליך מעקב התרומות

סמלים מותרות

 1. הצרכן משתתף בקופץ ה- LUXARITY לרכישת מוצרי יוקרה בבעלות.
 2. הצרכן בוחר פריטים שהם מעוניינים בהם, והקופאית עובדת על קניית הצרכן באמצעות Shopify. הרכישה נשמרת בבלוקצ’יין עם זהות המשתמש שנותרה פרטית.
 3. יישום האינטרנט עוקב אחר כל מכירות Shopify של LUXARITY ועוקב אחר הסכום שהוצא בכל עסקה. 
 4. הצרכן מקבל דוא”ל מ- LUXARITY עם הקבלה שלו ו- PIN ייחודי שיכול לשמש באתר הקופץ להקצאת הכנסות המכירה שלו לגורם שבחר..
 5. הצרכן מזין מספר PIN באתר הקופץ.
 6. הצרכן בוחר איזו סיבה הם רוצים להקצות את כספם. הבחירה נשמרת בבלוקצ’יין.
 7. LUXARITY שולח הון מענקים למטרות ומקבל הוכחה על מתנתם. הוכחת תרומה נרשמת בבלוקצ’יין.
 8. LUXARITY שולח לכל צרכן דוח מיוחד על כמות הצרכן שנתן, לאיזה אחוז המענק הצרכן תרם ולסכום הכולל שגויס עבור המענק.

תוספות ארנק דיגיטלי כמו MetaMask שימשו ביישומי בלוקצ’יין, והבטיחו אינטראקציה פשוטה עם פלטפורמת התרומות. ConsenSys בנתה את היישום והאתר המבוזר של LUXARITY:

 

דף הבית של מותרות

בית מותרות

מותרות תומכת במטרה

 

LUXARITY גורם לבחירת הדף

מותרות גורמת לבחירה

 

מותרות גורם לדף התקדמות

מותרות גורמת להתקדמות

 
המצאה מחדש של מערכות אקולוגיות קמעונאיות וצדקה בטכנולוגיית בלוקצ’יין

באמצעות השותפות עם ConsenSys Social Impact, LUXARITY משנה את מערכות האקולוגיות עם ההשפעה הקמעונאית והחברתית בארבע דרכים עיקריות:

 1. בשנת 2018, LUXARITY חיזקה את פעילויות הצדקה שלה באמצעות טכנולוגיית הבלוקצ’יין. במכירה השנתית שלהם ‘LUXARITY Pop-Up מוקפץ’ בהונג קונג, כל תרומה אוגדה אחר מעקב בפלטפורמה מבוססת הבלוקצ’יין שלהם. בנוסף, בעת סריקת קוד QR, הוצג ללקוחות מידע רקע: מי היה הבעלים של כל פריט, היכן הוא נלבש וההשפעה הסביבתית החיובית של הרכישה. הקוד גילה גם פתק בכתב יד דיגיטלי מהבעלים המקורי של פריטים נבחרים. 
 2. עולם הטוב החברתי, ההשקעה בהשפעה והענקת הצדקה הוא זה מכבר סוג מושך של פילנתרופיה וכוח מניע של שינוי חברתי. חוסר יעילות בתיאום, טשטוש תרומות ושחיתות מוחלטת הם תכונות מצערות של מאמצים וארגונים רבים. חוסר השינוי, השקיפות, המיידיות והגישה הציבורית של טכנולוגיית הבלוקצ’יין עומדים באופן ייחודי לטפל בכל הנושאים הללו. האימוץ החדשני של LUXARITY לטכנולוגיית הבלוקצ’יין מייצג את תחילתו של שינוי הפרדיגמה באופן שבו חברות ותרומות תורמים.
 3. מעבר לתעשייה הקמעונאית, LUXARITY מציבה סטנדרט למעקב אחר סחורות פיזיות בפלטפורמה מבוססת בלוקצ’יין. עם המעקב המוצלח אחר מוצרי יוקרה יד שנייה למען מטרה חברתית בפלטפורמה מבוססת בלוקצ’יין, LUXARITY משמש מודל לכל פלטפורמה המבקשת לסמל מעקב אחר נכסים פיזיים..
 4. על ידי שילוב טכנולוגיית הבלוקצ’יין, LUXARITY עושה את הצעד הראשון לקראת בניית מערכת אקולוגית היוצרת כלכלה מעניקה מעגלית, המסייעת בהשגת יעדים לפיתוח בר-קיימא 3 (בריאות ורווחה), 4 (חינוך איכותי) ו- 12 (ייצור וצריכה אחראיים), תוך יישור עם המשימה לבנות קהילה שחולקת ערכי RAW.

 

תפקידו של את’ריום

על ידי מינוף טכנולוגיית הבלוקצ’יין (במקרה זה, Rinkeby Testnet של את’רום), Luxarity שואפת ליצור מערכת המציעה הזדמנויות חדשות לעסוק בתומכים בצריכה מודעת, תרומה שקופה ופיתוח של מערכת אקולוגית בת קיימא..  

 • שקיפות מוגברת

  תרומות LUXARITY (תרומות בגדים שיימכרו באירועי פופ-אפ שכל ההכנסות יועברו למענקי החינוך) שיירשמו במערכות בלוקצ’יין יהיו שקופות ב 100% & ניתן לעקיבה. התורמים יוכלו לציין אילו הכנסות מהזדמנות מענק שייווצרו מתרומתם יממנו. הצרכנים יוכלו לעקוב אחר הכסף שלהם מארנקם עד למוטב / ת המענק. 

 • קבלת נכסים מסוגים שונים

  נכסים דיגיטליים, פיזיים ולא מוחשיים יכולים להירשם בבלוקצ’יין. ניתן לתפוס ערך מוסף מכל שרשרת האספקה, כמו גם בעלי אינטרסים חיצוניים, בבלוקצ’יין & ניתן לחלק הטבות באופן שווה.

 • ביזור

  מערכות בלוקצ’יין מאפשרות ל- LUXARITY להעביר נכסים מעבר לגבולות בצורה קלה וזולה יותר. נכסים (מוצרי יוקרה או מוצרי קפסולה אהובים מראש) אינם קשורים למיקום גיאוגרפי מסוים. זה מאפשר ל- LUXARITY להתרחב מחוץ להונג קונג.

 

יעדים הושגו

אפליקציית הוכחת הרעיון אירחה את התוצאות הבאות לאחר אירוע הקופץ LUXARITY 2018: 

שולחן 2

בסך הכל, הקופץ צבר 586 הזמנות ושימש 452 לקוחות ייחודיים לגייס סכום כולל של 586,532 דולר הונג קונגי. 25% מההזמנות הוקצו באמצעות פלטפורמת LUXARITY, וכתוצאה מכך 33% (196,017 $ HKD) מסך המכירות הוקצו ישירות על ידי הלקוחות ל- HKRITA Research, למענק החינוך של SCAD ולמענק החינוך של Parsons. לקוחות שהיו להם יותר משלוש הזמנות היו בסבירות גבוהה בהרבה להיכנס לאתר הקופץ LUXARITY ולבחור לאן להקצות את הכנסות ההזמנה שלהם בניגוד לצרכנים שביצעו הזמנה אחת או שתיים בלבד. הטבלה שלהלן מספקת סיכום סטטיסטי ברמה גבוהה של ביצועי הקופץ.   

שולחן 3

 

הצעדים הבאים

הפופ-אפ 2018 המוקדם של LUXARITY הצליח להוכיח כי ניתן להשתמש בטכנולוגיית הבלוקצ’יין בצורה חלקה בסביבה קמעונאית. יישום האב-טיפוס עבד היטב בהפגנות חיות ובמהלך מכלול האירוע המוקפץ. שיעור השגיאות הכולל של היישום היה פחות מ -1%. למרות שרק 33% מסך הכספים שגויסו הוקצו לגורמים המשתמשים באפליקציית האינטרנט, נקבעו הזדמנויות איטרציה לחוויית משתמש חדשה המבקשות להגדיל את אחוז ההקצאה ביותר מ- 200%.. 

הוכחת הרעיון של LUXARITY זכתה להצלחה של תרועה תקשורתית ושימש כשימוש מוצלח ראשון בטכנולוגיית הבלוקצ’יין במסגרת מותג יוקרה קמעונאית ברחבי העולם.   

בהתקדמות, LUXARITY רואה הזדמנות להמשיך למנף את טכנולוגיית הבלוקצ’יין לשקיפות התורמים, בתקווה לחזור ולהמשיך בפיילוט בחנויות הקמעונאות של ליין קרופורד ג’ויס. בקנה מידה גדול, פלטפורמה כזו יכולה להפוך את קבוצת ליין קרופורד ג’ויס לקבוצת יוקרה בר קיימא וחדשנית ביותר על פני כדור הארץ ולהחדיר שקיפות, טכנולוגיה וחיים מודעים לתעשיית אורח החיים הרחבה יותר. ConsenSys רואה את הפוטנציאל העתידי של יישומים כמו אלה המשפיעים על תעשיית האופנה בדרכים הבאות:

 • כלכלה מעגלית בין עמיתים לעמית: עם LUXARITY, LCJ יכולה לתמרץ את חילופי המוצרים שלהם בין צרכנים עם נקודות נאמנות, לעזור בשמירה על הסביבה תוך בניית קהילה המבוססת על ערכים משותפים.
 • שקיפות תרומות: LUXARITY יעצים את LCJ להביא שקיפות מלאה למאמציה הפילנתרופיים, ולהפוך את 450 נקודות המכירה שלה לאפיקים פוטנציאליים לתרומת מוצרים.
 • דיגיטציה של מותג: LUXARITY יכולה למנף שיווק היפר-ספציפי לבניית קשרים בין מותגים ללקוחות. כל פריט הוא הזדמנות ליצור חוויה ייחודית.

 

 

אודות LUXARITY

LUXARITY היא זרוע המיזם החברתי של ליין קרופורד ג’ויס גרופ (LCJG), קבוצת האופנה והניהול המותג המובילה באסיה. LUXARITY, שהושבה בהונג קונג, הוקמה על מנת ליצור השפעה חברתית בתגובה למגמות האופנה העולמיות האחרונות שראו עלייה בשיטות הצריכה הבלתי קיימות והלא סביבות..

בשנת 2018, LUXARITY יצאה למשימה למחזר מוצרי יוקרה, לאסוף תרומות ולחנך קונים לצריכה בת קיימא – כל זאת בתמיכה של טכנולוגיית הבלוקצ’יין. בשותפות עם ConsenSys Social Impact, LUXARITY כיוונה להגדיר מחדש את האופן שבו אנו כצרכנים מתקשרים עם מוצרי יוקרה, פריטי אופנה ותרומות השפעה חברתית. השותפות הקימה בלוקצ’יין ציבורי שעליו ניתן להתחקות אחר פריטי יוקרה, מזומנים ותרומות מטבעות קריפטוגרפיים. 

פתרונות ConsenSys

הירשם לייעוץ בלוקצ’יין

פתרונות ConsenSys מביאים בלוקצ’יין לעסקים. אנו עובדים עם ארגונים, ממשלות, מלכ”רים וסטארטאפים ברחבי העולם לבנות, לבדוק ולפרוס פתרונות בלוקצ’יין ציבוריים ופרטיים.

התחבר עם מומחה לבלוקצ’ייןהירשם לייעוץ בלוקצ'יין

למידע נוסף על לוקסריות

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map