בלוקצ’יין לסחר ומסחר גלובלי

מהם היתרונות של Blockchain בסחר העולמי ובמסחר?

סחר בינלאומי

סחר בינלאומי הוא שוק של 16 טריליון דולר המהווה חילופי הון, סחורות ושירותים על גבולות או שטחים בינלאומיים. הוא מחולק לרוב לשתי קטגוריות:

 • 75% סחורות שונות נשלחות בדרך כלל באמצעות מכולות משלוח או הובלה קרקעית
 • 25% סחורות

מנקודת מבט של ספנות ותחבורה, ענף המסחר והמימון סובל בעיקר מחוסר אמון ותיאום בין יצואנים ליבואנים, במיוחד בשווקים מתפתחים. בנוסף, התעשייה שומרת על חוסר יעילות תפעולית שונות בשל האופי המורכב של תהליכים תפעוליים בסחר הסחורות והסחורות הבינלאומי. למשל, שילוח ומסחר עדיין נשענים במידה רבה על משאבי אנוש ומושפעים מתהליכים ידניים ונייריים שהם יקרים מאוד, איטיים ומועדים לטעויות..

יצואנים ויבואנים מתמודדים עם אתגרים לממן או להבטיח את עסקאותיהם, מה שמגביל את הצמיחה ומגביל את התועלת מהגלובליזציה. מבחינה היסטורית מרחב זה עמיד מאוד בפני התקדמות הטכנולוגיה והדיגיטציה, אם כי כמה טכנולוגיות כמו סחר בסחורות & פתרונות ניהול סיכונים (CTRM) הוכיחו שימושיים. 

במהלך 10-15 השנים האחרונות, חברות סטארט-אפ וחברות טכנולוגיה רבות ניסו לפתח מוצרים בהצלחה מעורבת – עד להופעתה של טכנולוגיית הבלוקצ’יין שבמסגרתה מזוהה סחר בינלאומי כמקרה לשימוש ראשוני. ההשפעה האפשרית של טכנולוגיית הבלוקצ’יין על מימון סחר בינלאומי, דרבנה חברות וקונסורציומים רבים לעדכן את הטכנולוגיה המיושנת שלהם. מעבר לכניסה לעידן הדיגיטציה, בלוקצ’יין מאפשר טוקניזציה של מסמכים קיימים, מכתבי אשראי ועוד. חוזים חכמים ישפרו את התיאום בין היצואנים והיבואנים באמצעות אוטומציה של הסכמים, אירועים עסקיים ותהליכים אינטנסיביים אחרים באופן ידני. האימוץ העולמי של טכנולוגיית הבלוקצ’יין תיצור יתרונות גדולים עוד יותר לתיאום חוצה גבולות, ליישוב סחר ולסטנדרטיזציה. 

חדשות סחר בינלאומי

יוזמת קובנטיס מכריזה על שותף הטכנולוגיה ConsenSys

החברים המייסדים של יוזמת קובנטיס, שמטרתה לחדש את פעולות הסחר העולמי, הודיעו על בחירת חברת ConsenSys, חברת טכנולוגיית הבלוקצ’יין המובילה בשוק, כשותפה הטכנולוגית המובילה לפיתוח הפלטפורמה הטרנספורמטיבית שלה..

יוזמת קובנטיס מכריזה על שותף הטכנולוגיה ConsenSysזרקור מוצר

נכסי קודפי

Codefi Assets מאפשר למנהלי נכסים ליצור, להנפיק ולנהל את מחזור החיים של נכסים דיגיטליים, שווקים נלווים ומכשירים פיננסיים דיגיטליים ברשתות בלוקצ’יין ציבוריות או מורשות..

נכסי קודפי

סחר בסחורות

המסחר בסחורות מייצג 25% מהסחר הבינלאומי והוא מורכב מ

 • 40% אנרגיה 
 • 30% בסיס ומתכות תעשייתיות 
 • 30% חקלאות וסחורות רכות

יותר ממחצית המסחר בסחורות ממומן על ידי בנקים ומוסדות פיננסיים אחרים או קרנות. תוכנה וטכנולוגיות חדשות הופיעו כדי לשרת את התעשייה בשני העשורים האחרונים עם הצלחות מגוונות, במיוחד CTRM. 

אך בדומה לסחר הבינלאומי של מוצרי מכולה, שווקי הסחורות נותרים מושפעים מחוסר יעילות תפעולית ועלויות הכוללות: 

 • הונאה: השימוש הנרחב במסמכי נייר מגדיל הזדמנויות להתנהגות זדונית (מימון כפול וכו ‘).
 • עיכובים: לוקח 90-120 יום להזמין משלוח של סחורה, לבקש מימון סחר, לאסוף מסמכים, לספק את המסמכים לקונים ולהקל על התשלומים.
 • אובדן הכנסה והזדמנות: תהליכים שבורים אלה ועלויות תפעוליות גבוהות מפריעים לחדשנות לתעשייה כולה וגורמים להפסדים שנתיים בהכנסות ובהזדמנויות בשווי מיליארדי דולרים.. 

טכנולוגיית הבלוקצ’יין מספקת את היכולת להפחית הונאות באמצעות ספר חשבונות מבוזר ובלתי משתנה, בו לא ניתן לטפל במידע מבלי להודיע ​​לכל הגורמים המעורבים. כל היסטוריית העסקאות נגישה בקלות תוך שימוש במאפיינים הטבועים בטכנולוגיית ספר חשבונות מבוזר. 

בנוסף, היכולות המקובלות של חסימות ליצור ולהעביר נכסים דיגיטליים משפרות תהליכי מסחר סחורות שונים הקיימים לעיל. לנתונים ולעסקאות בזמן אמת שמאפשרים חוזים חכמים יש פוטנציאל להפחית עיכובים ולבצע תהליכים ידניים אוטומטיים. חוסר היעילות בכל ענף הסחר בסחורות מביא לאובדן הכנסה והזדמנויות לעסקים. ככל שטכנולוגיית הבלוקצ’יין צומחת באימוץ, היא תעזור לחברות, למשקיעים ולגורמים האחרים העוסקים במסחר בסחורות לממש רווחים גדולים יותר ורווחיות מוגברת..   

 

כלכלת סחר חליפין

בהתבסס על אומדנים משוקי סחורות בסך 4.4 טריליון דולר, כ 30% מההטבה ממימון סחר תובעת על ידי בנקים, מוסדות פיננסיים, משקיעים מוסדיים או קרנות. הבנק לפיתוח אסיה הדגיש את פוטנציאל הצמיחה בשוק מימון הסחר העולמי על ידי זיהוי פער של 1.6 טריליון דולר בין היצע וביקוש למימון סחר, במיוחד עבור תזרימי סחר לשווקים מתפתחים וממנה. פער זה נובע מבעיות עמידה בידיעת הלקוח שלך (KYC) וכן ברווחיות ירודה עקב עלויות עתירות עבודה (תפעול, KYC, בדיקת נאותות).

ניתן ליישם טכנולוגיית בלוקצ’יין, כגון Ethereum, בכדי להתגבר על הנושאים השונים המתרחשים לאורך KYC ותהליכי הציות לרגולציה. הרשומה ההיסטורית וחשבונאות השקוף שמספקות רשתות הבלוקצ’יין מספקות מעקב כמעט אמת בזמן אמת אחר עסקאות עבור מספר גורמים המעורבים. סוכנויות הפיקוח יכולות לקבל גישה לקונסורציוני בלוקצ’יין מורשים המשפרים את AML או את הביקורת. לבסוף, לבלוקצ’יין יש פוטנציאל לאפשר גישה רבה יותר למימון סחר הן בהיצע (משקיעים אלטרנטיביים) והן בצד הביקוש (חברות קטנות ובינוניות משווקים מתפתחים) 

 

ראו ראש הסיכול העולמי של סיטי בסיטי מסביר כיצד כמה מהמוסדות הגדולים בעולם מתאגדים לבניית פתרון בלוקצ’יין מקצה לקצה למימון סחר בסחורות..

מחקר מקרה סחר בינלאומי

komgo: הכנסת כספי סחורות לסחורות למאה ה -21

פלטפורמה פתוחה מבוססת בלוקצ’יין שמביאה מימון סחר בסחורות למאה ה -21 על ידי אופטימיזציה של תהליכי מימון וזירוז פעולות התעשייה עם עסקאות דיגיטליות ומקור מסמכים מהימן להפחתת הונאה.

komgo מביא כספי סחר בסחורות למאה ה -21

מהם מקרי השימוש בבלוקצ’יין בסחר ומסחר גלובלי?

 

כיצד תשפיע הבלוקצ’יין על תהליכים עסקיים וניהול שרשרת האספקה?

Blockchain יכולה לספר, לאבטח, לייעל ובסופו של דבר להאיץ תהליכים תפעוליים ושרשראות אספקה ​​ברחבי השווקים הגלובליים. עשויות להימשך עד 120 יום לעסקאות בסחר בינלאומי. התרחקות מתהליכים מבוססי נייר לעבר תיעוד הניתן לאימות דיגיטלי וניתן לאכיפה משפטית פירושו פעולות מהירות יותר בתעשייה וצמצום הונאות.. 

לדלק & כוח, שבו הבעיות מתמקדות בשיתוף נתונים אמין – בלוקצ’יין יאפשר יישור מידע, פתרון מהיר יותר לפיתרון איזון ותהליכי יישוב, וכן שיטות מסירה יעילות יותר. 

לאנרגיה מתחדשת, שבה הבעיות מתמקדות בדיווח אמין על פליטת פחמן תעשייתי או אנרגיה המופקת באמצעות נכסים מתחדשים – בלוקצ’יין מציע אמון מוגבר באמצעות שקיפות רשת ומערכות ממשל המחברות בין כל בעלי העניין..

כיצד ישפיע הבלוקצ’יין על לוגיסטיקה של סחורות בתפזורת?

התנועה של כמויות עצומות של חומרים בסיסיים הדרושים לתדלוק והזנת העולם היא מורכבת. זה דורש מספר צדדים נגדים שחסרים תיאום יעיל מכיוון שמפיקים רבים נמצאים במקומות מרוחקים ובכלכלות מתפתחות. ככל שהשווקים יעילים יותר, המסחר בסחורות מתפתח לעסקי שירות בשוליים נמוכים. יותר ויותר, סוחרים מתפרנסים ממתן שירות לוגיסטי אמין לחלוטין בין יצרנים לצרכנים. היבטים אלה מעלים מטבעם את הסיכון לעסקאות, ותורמים לגישה המוגבלת של חברות חדשות או גדלות. יכולות הפחתת העלויות של Blockchain יגדילו את השוליים בעוד שמבנה האמון הדטרמיניסטי שלה יניע את הנגישות בשוק.

כיצד ישפיע הבלוקצ’יין על מימון הסחר?

כהרחבה של הסחר הבינלאומי, מימון הסחר עובר את אותם תהליכי פעולה מסורבלים. מרבית הדחיות של בקשות למימון סחר שהגישו חברות קטנות ובינוניות בשווקים מתפתחים למוסדות פיננסיים נובעות מבעיות ציות, חוסר אמון ורווחיות נמוכה. Blockchain פותר רבות מהנושאים הללו על ידי אימות תיעוד, ייעול תהליכים תפעוליים והקלה על תיאום בין מספר בעלי עניין. בנוסף, בלוקצ’יין מפשט את הגישה למשקיעים אלטרנטיביים דרך שווקים, ובכך מגדיל את מקורות הכספים לשחקנים קטנים יותר.  

מחלק סחר עולמי

“כשאתה מחליט לבנות על Ethereum, אתה צריך להיות עם ‘הטובים בכיתה’. 

ConsenSys ממלאת תפקיד זה. במהלך בניית הפלטפורמה, 

ראינו יכולות הנדסיות ענקיות מהצוות. ” 

סוליימה באדי

מנכ”ל קומגו

כיצד תשפיע הבלוקצ’יין על ההתיישבות לאחר המסחר?

נהלים נוכחיים סביב מסחר נתפסים בדרך כלל כלא יעילים כשיש יותר מדי מתווכים מעורבים (מתווכים סוחרי אבטחה, אפוטרופוסים וסוכני תשלומים), על נטייה לסיכוני הסדר, ועל קיום מחזורי הסדר בלתי צפויים וגוזלים זמן. לטכנולוגיית הבלוקצ’יין יש פוטנציאל לפשט באופן דרמטי את שרשרת הפעולות שלאחר הסחר, להבטיח ולהקל על איחוד רישומי ניירות ערך, כל זאת תוך אפשרות מהירה יותר לביצוע, הפחתת עלויות העסקה ומאפשרת הסדר בזמן אמת ב- T + 0.

כיצד תשפיע הבלוקצ’יין על שווקים ועל אסימון נכסים?

על פני שלוש הקטגוריות הנ”ל – ניהול שרשרת האספקה, לוגיסטיקה של סחורות והתיישבות לאחר הסחר – קיים פוטנציאל משמעותי לטווח הארוך לפיתוח שוקי סחר וממוקדי פיננסים במטרה לפשט את הגישה הן עבור גורמי ההיצע והן של הביקוש, להגדיל את הנזילות, לעורר תחרות, ולהגביר את היעילות. 

כיצד ישפיע מסלול הבלוקצ’יין & זֵכֶר?

טכנולוגיית Blockchain מציעה שקיפות רבה יותר ומקור אמת אחד למשתתפים המשתמשים ברשתות שרשרת האספקה. מעקב ועקבות חכמים אחר הזמנות, סחורות ועיכובים באמצעות בלוקצ’יין עלולים לזרז את שליחתם וקבלתם של סחורות. 

בפרט, בלוקצ’יין מספק את היתרונות הבאים:

 • דיגיטציה. מרבית שרשראות האספקה ​​שאינן משולבות עדיין מסתמכות על תהליכים פיזיים לא בטוחים ולא יעילים. על ידי שימוש בבלוקצ’יין, בעלי העניין דיגיטציה של תהליכים פיזיים עם חוזים חכמים כדי לטפל בבעיות אלה ולשפר את הפרודוקטיביות.
 • אוֹתֶנְטִיוּת. יצרנים, יצרנים, קמעונאים ולקוחות נתקלים בקשיים באימות אמיתיות המוצר. זה מגביר זיופים. עם blockchain, מוצרים עשויים להיות מקושרים לאסימונים שאינם פטריייים ברגע היצירה. אסימונים אלה עשויים לשמש כתעודות דיגיטליות. 
 • בקרת הפצה. מרבית המותגים והקמעונאים אינם יכולים לשלוט בהפצה מחוץ לערוצים שלהם. באמצעות בלוקצ’יין, הם יכולים להשתמש בחוזים חכמים כדי להגדיר כללים ספציפיים לניהול הפצה במספר ערוצים.
 • שירותים לאחר מכירה. קמעונאים רבים אינם מסוגלים לספק שירותים מקיפים לאחר המכירה – כולל זיכרון, אחריות ותחזוקה – מכיוון שחסר להם מידע על מקור המוצר. באמצעות בלוקצ’יין, הם יכולים להשתמש במידע על מחזור החיים של המוצר המאובטח בחוזים חכמים כדי לפתח שירותי לאחר מכירה נוספים.
 • שְׁקִיפוּת. הלקוחות מצפים לקבל מידע שקוף על חומרי הגלם של המוצרים ותהליכי הייצור שלהם. באמצעות בלוקצ’יין כל בעל עניין ברחבי שרשרת האספקה ​​יכול לספק מידע מאומת.
 • בעלות מאומתת. לקוחות מתמודדים עם קשיים בהוכחת בעלות על מוצרים. זה מגביר את הגניבה והזיוף. באמצעות בלוקצ’יין, לקוחות יכולים לאסוף ולנהל אסימונים שאינם פונגיים, המשויכים למוצרים פיזיים, ולהשתמש באסימונים אלה להוכחת מקוריות ובעלות, ומאפשרים לשווקים משניים בטוחים..
Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map