חברים עם יתרונות: מודל חדש לאסימונים חברתיים באתריום

בלוג 1חדשות מפתחיםיזם הסבר על בלוקצ’יין אירועים וכנסים לחץעלונים

הירשם לניוזלטר שלנו.

כתובת דוא”ל

אנו מכבדים את פרטיותך

HomeBlogCodefi

חברים עם יתרונות: מודל חדש לאסימונים חברתיים באתריום

אמנים ויוצרים שוקלים מחדש כיצד הם יכולים ליצור קשר עם מעריציהם ולייצר רווחים ברשת. FWB הוא סוג חדש של קהילה חברתית המשתמשת באסימונים לגישה ותגמולים. מאת ג’יימס בק 6 בפברואר 2021 הועלה ב- 6 בפברואר 2021

Q4 2020 DEFI דוח בלוג 4

זהו חלק מסדרת מאמרים מתוך דוח Ethereum DeFi של Q4 2020 של ConsenSys Codefi. הורד את הדוח המלא כדי ללמוד עוד על תקני אסימון לנכסים ותשלומים, שוקי NFT, אסימונים חברתיים וקהילתיים, הלוואות פלאש, ביטקוין ו Filecoin עטופים, פרויקטים להלוואות ועוד.

קהילת את’ריום זוכה לשאול את עצמה כל יום, “מה זה כסף?” עוד לפני שהופיעו מטבעות קריפטוגרפיים ואסימונים, נכתבה היסטוריה אינטלקטואלית עשירה על אנתרופולוגיה וסוציולוגיה של כסף. נייג’ל דוד ב”החיים החברתיים של הכסף “(2014) טוען שכסף הוא” תביעה על החברה “מכיוון שהוא מבטא סוג של חוב בין אדם לחברה כולה. החברה עשויה להיות אומה, אך היא עשויה להתייחס גם לקהילת משתמשים מסוימת.

תנועה אינטלקטואלית זו כללה את אוהבי C.H. דאגלס במאה ה -19, שצפה כי היעדר מימון מהווה מניעה עקבית להתפתחות האמנות והספרות, והציג את המושג “דמוקרטיה כלכלית” באמצעות סוג של אשראי חברתי, שהיה בעל מושך מיידי בקרב שחקנים כמו צ’רלי. צ’פלין והחוגים הספרותיים של עזרא פאונד, TS אליוט, ואלדוס האקסלי. תנועה זו טענה כי כסף לעולם אינו תלוי ביחסים חברתיים ופוליטיים, ואינו תלוי בתרבות. במקום זאת, כסף מבוסס על אמון וערכים חברתיים. כסף עשוי להיות מיוצג בקליפות, מתכות יקרות, פתקי נייר, רישומי ספרים, בתים – ובכל זאת הוא עדיין שואב את ערכו ומשמעותו מהיחסים החברתיים בין המשתמשים בו..

בשנת 2021 יש לנו כעת את’ריום, התממשות חדשה של כסף לתכנות שניתן לשלוח לכל מקום באמצעות חיבור לאינטרנט, אך גם מכונה וירטואלית שלמה של טיורינג המאפשרת ליצור אסימונים – ערך – שיכול לייצג כמעט כל דבר. דנו כיצד אסימונים מייצגים כעת יותר מ -20 מיליארד דולר במטבעות מזוקקים של דולר, מעל 50 מיליון דולר באמנות ייחודית, 5.5 מיליארד דולר בביטקוין, או זכויות הצבעה בארגון אוטונומי מבוזר.. 

הזן אסימונים חברתיים וקהילתיים

בדיוק כמו בצמיחה של שווקי אמנות NFT דיגיטליים, COVID-19, ובאמת, האינטרנט, אילץ אמנים ויוצרים לחשוב מחדש כיצד הם יכולים ליצור קשר עם מעריציהם ולייצר רווחים ברשת. פלטפורמה כזו, גָלִיל, כבר מתחיל לתפוס ידוענים כמו ליל יאכטי, אקון וג’ה רול, כולם משיקים אסימונים חברתיים. Roll משתמש במערכת מבוססת קישורים, כך שתוכל לשלוח מיידית כסף חברתי למשתמש אחר ב- Roll, או למשוך מארנק ה- Roll שלך כדי לשלוח לארנק Ethereum אישי כמו MetaMask. עם יותר מ -20 סוגים שונים, הגודל המשוער של שווי השוק האסימוני החברתי הכולל הוא 81.2 מיליון דולר. 

אסימון חברתימפת יוצרי אסימונים חברתיים. מָקוֹר: חֲזִית קִדמִית

אסימונים המספקים זכויות גישה לקהילות מקוונות מתאפשרים כעת בגלל כלים חדשים כמו Collab.Land. Collab.Land משמש כגשר בין יישומי צ’אט כמו Telegram או Discord וארנק MetaMask שלך. קהילה אחת כזו, יזיזים ($ FWB) משתמש ב- Collab.Land, שלמשתמשים מופיע צ’אט-בוט שמבטיח שחברי הקהילה מחזיקים מספיק אסימונים של FWB $ בארנק MetaMask שלהם כדי לגשת לערוצי Discord שונים. כעת FWB משתמשת SourceCred להפיץ אסימונים של FWB $ המתאימים להעלאות על דיונים החל מהפקת מוסיקה, דיוני NFT, חדשות עדכניות, ממים, מאמרים בנושא ערימות משנה וטיפים למסחר.. 

שוחחתי עם מייסד קהילת $ FWB, טרבור מקפדריס, כדי ללמוד עוד על המסע שלו, ההשראה שמאחורי $ FWB ומה הבא לקהילות אסימונים חברתיים.  

תוצאת תמונה עבור mcfedries של טרברמָקוֹר: המטפל

הראיון הזה נערך בקלילות לשם הבהרה.

ג’יימס בק: ספר לי קצת על המסע שלך לפני תחילת ה- $ FWB?

טרבור מק’פדריס: הייתי מהנדס תוכנה ונפלתי במוזיקה. הוחתמתי לאינטרסקופ ובסופו של דבר הוצאתי אלבום 10 עם כמה חברים, שכן האינטרנט אוכל את תעשיית המוזיקה. מכיוון שיכולתי לכתוב קוד התחלתי להימשך לחדרים עם מנהלים. סוג זה ביסס אותי בגיל 22 כצינור זה בין מדיה לטכנולוגיה. עזבתי את הקבוצה ההיא, התחלתי להפיק למעשים, סיירתי כאמן סולו, וסיפור ארוך קצר, בשנת 2010 התקשרתי מאנשי ספוטיפיי באומרו, “היי אנחנו מביאים את הדבר הזה מסקנדינביה לשאר העולם. אנחנו צריכים מישהו שיתרגם בין חבורה של גיקים שוודים וחליפות הוליווד, זה נשמע כמוך. ” 

אז התחלתי לעבוד בספוטיפיי ושבתי על הראש כמה מוצרים טכנולוגיים שונים ממוצרי מדיה. זה גרם לי לרצות לחשוב על יצירת פרויקטים של מוזיקה יותר כמו מוצרי תוכנה. התחלתי להפיק אמן בשם בנקים. בכך בניתי כמה מגרדי נתונים עבור Last.fm ו- YouTube והתאהבתי בכמה נתונים סביב תוכניות הטלוויזיה Will & גרייס והג’פרסון משנים את החברה. 

JB: רָצוֹן & חן? 

TM: כן, יש את כל הנתונים האלה שמעידים על כך ש- Will & גרייס הייתה אחראית במידה רבה לקבלת נישואין הומואים בארצות הברית. הסקר הציבורי של נקודת מבטו של אמריקן על הומוסקסואליות קשור לרייטינג של אותה תוכנית. אז התברר לי שתקשורת היא כלי נהדר ליצירת שינוי חברתי. והיה סוג חדש של מדיה שנראתה כמרעילה את בני גילי – אתה יודע, סוג של צ’אט האקרים, IRC, מקומות ריאקציוניים יותר ומאכלים. נראה כאילו יש הזדמנות ליצור מדיה שיכולה להתחרות בנרטיבים המזיקים הללו ולהעלות נושאים מוסריים – או לפחות סובלניים יותר -. 

זה היה סוג של זרעי הבנייה ברוד שהיה כמו, בסדר אם אתה יכול ליצור צוואה & חסד שיכול להתאים לגעת במיליארדים, איך זה ייראה? תצטרך לחשוב מחדש על כישרונות, שיכולים להשתנות כמו תוכנה, שיכולים לדבר מנדרינית, פורטוגזית, אנגלית, ספרדית. ביסודו של כל אלה עומד החלום לביזור סלבריטאים, ולאפשר לסלבריטאים להיות כלי זה עבור אנשים יצירתיים לחלוק באמצעותם את כישרונותיהם. אנשים קוראים לזה “מותגים ללא ראש” ו ליל מיק’לה [שברוד עומד מאחוריו] זה סוג של זה. יש לנו צוותי סופרים, אנימטורים, סטייליסטים שכולם דוחפים את הכישרון שלהם דרך הדמות הזו.  

JB: איך הגעת לקריפטו? 

TM: נפלתי לקריפטו בשנת 2013, אתה יודע, בבירור בדיוק דבר ספקולטיבי כדרך להרוויח כסף מהיר, אבל אז התחלתי להיות ‘גלויים’ על ידי המכונאים ולקרוא כל מה שיכולתי. יצרתי קהילה מסודרת למדי וסחרתי עם אותה קבוצה של שבעה או שמונה אנשים. אנחנו ‘נקשרנו לטראומה’ בצורה די מיוחדת. בדרך חלק מהבתים המשיכו לעשות דברים מיוחדים, כמו קלווין ליו ב- Compound Finance.  

חדשנים ויוצרים לא בהכרח תופסים הרבה מהערך שהם יוצרים. הרבה ממנו נצברים בפלטפורמות ובעתקי מעקב מהירים.

כל זה אומר, $ FWB באמת נבע מכל הדברים האלה שמתלכדים מרעיון אחד. כל יום אני מתעורר ומנסה לבנות עתיד טוב יותר לאנשים יצירתיים. אנחנו מדברים על “כלכלת 21 לנצח”, שבה חדשנים ויוצרים לא בהכרח תופסים ערך רב שהם יוצרים. הרבה ממנו נצברים בפלטפורמות ובעתקי מעקב מהירים. הרעיון הזה שזרקתי עם ג’סי וולדן, חבר ותיק נוסף של תעשיית המוזיקה, היה, “היי, אם כלכלת היוצרים הזו באמת מושכת אנשים והם מחפשים תוצאות שונות, האם יש עולם שבו סוג ההחזרה מתחיל להיות פוחת יותר, איפה שפתאום כולם מתחרים על מאגר קבוע של תחנות משנה, OnlyFans או Patreons בתשלום? האם יש לכך גישה קולקטיביסטית יותר, של תרומה קולקטיבית למרחב שצובר גם ערך? מה הופך את הרשתות החברתיות ליקרות ערך? זה סוג התוכן שאנחנו יוצרים. האם יש דרך מגע נמוכה, MVP לומר, מה אם אנשים שיוצרים את כל הערך ישתתפו במהפך? אז אמרתי, בואו ננטום אסימון של סכום קבוע, וניצור קהילה שבה אתה זקוק לכמות מסוימת מאותם אסימונים כדי להצטרף, כך שאם כולם מוסיפים ערך וביקוש לאסימונים האלה עולה, התיקים של כולם יגדלו בהתאם. 

זו הייתה תזה די פשוטה, וזה היה אחד מאותם דברים שבהם יכולתי לבלות בסוף שבוע בפריצה. הטבעתי אסימונים עם גָלִיל, בשימוש Collab.Land כדי לשער את הדבר, ואז בנה רקמת חיבור אחרת וחתיכות לדיסקורד בפועל כדי שזה ירגיש כמו MVP. הרוטב הסודי האחר הביא אנשים נהדרים. התזמון היה נכון מכיוון שהיו הרבה אנשים גדולים שלא היו מעוניינים רק לשאוב את המזוודות, אלא לבנות מציאות טובה יותר. היו לנו הרבה אנשים מעניינים כמוך שנכנסו ושיתפו את מחשבותיהם, וכתוצאה מכך מחיר האסימון נשאב אבל חשוב מכך מצאנו מקום להתקשר אליו הביתה. 

JB: חשבתי שזה מעניין מה שאתה אומר לגבי שיחה עם ג’סי וולדן על האופן שבו פלטפורמות תופסות את ערך המשתמשים שלהן. אני מאוד אוהב את התזה שלו על כלכלת הבעלות, וזה משהו שאנחנו מדברים עליו הרבה עם טונומיקה בקהילת את’ריום. בשנת 2017 היה קל יותר לדבר מאשר להצביע על דוגמאות מתוחכמות. הנה אנחנו בשנת 2021 ויש הרבה. כשהתפרצת ל- $ FWB באותו סוף שבוע, האם שמעת על קהילות חברתיות שמתקשרות MetaMask ודיסקורד? שמעת על Collab.Land?

TM: אמאן מ SpankChain היה באחת הקבוצות שלי והוא אמר, “OnlyFans הבא ייבנה עם Collab.Land.” הייתי כמו, מה הדבר הזה? רוב האנשים השתמשו בו לטלגרם – אני חושב שהיה Karma DAO. Collab.Land בדיוק פירגנה אינטגרציה של דיסקורד, וקפצתי למברק שלהם, מצאתי את ג’יימס [דאנקן] שבנה אותה ואמרתי, “אני אוהב את הדברים האלה. אם אתה לא רוצה לבנות את זה, אני אבנה את זה. ” הוא עכשיו ב- $ FWB וראה את תשומת הלב לפרטים שאנחנו מביעים בבניית הדבר הזה והתלהב ועזר לנו להרכיב כמה קטעים ובקשות תכונה. לא ראיתי הרבה אנשים בונים דברים מסוג זה, ולכן זה הרגיש כמו המרחב הנכון לנסות לבנות את הדבר הזה. 

JB: היו ניסיונות לקהילות חברתיות מסומנות, כמו אפליקציית Pepo שהייתה ממש מגניבה, אבל נאבקה בקנה מידה לפני שהושבתה לאחרונה. האם אתה חושב שזה עוזר בשימוש בדיסקורד, כלי צ’אט שאנשים כבר משתמשים בו באופן קבוע ומכיר? 

TM: כן בהחלט. בכנות, היה לי ניסיון רב בבניית קהילות. אני חושב שאנשים מניחים שאם תבנה דבר, אנשים יבואו. מבחינתי, בשלב מוקדם זה ניסה להבין איפה אנשים מחפשים ללמוד. בשלב מוקדם זה עסק במסחר באסימונים – חבר שלי כריס היה נהדר בזה ולכן נתתי לו כמה אסימונים בחינם להיכנס ולתרום תובנות. הערוץ ההוא השתבש. יש לי גם חבורת חברים למוזיקה, אז הפקת המוזיקה בערוץ המריאה. ואז ספרים, אמנות, NFT. כמו כל דבר אחר, אתה מקשיב לקהילה, מבין איך אתה יכול לשפר את חייהם ומבין איך אתה יכול לתת להם ערך עבור האסימונים שהם סחרו, ואז מפה לאוזן מתחיל את גלגל התנופה. 

כמו כל דבר אחר, אתה מקשיב לקהילה, מבין איך אתה יכול לשפר את חייהם ומבין איך אתה יכול לתת להם ערך עבור האסימונים שהם סחרו, ואז מפה לאוזן מתחיל את גלגל התנופה. 

זה בהחלט קרב בעלייה, עד שלפתע הוא תופס אחיזה ואנשים תורמים ומרגישים בטוחים להביע את עצמם. יצירת מערכת ערכים חשובה – היינו גדולים בזהות אמיתית בהתחלה. רוב ערוצי ה- Discord הם אנונימיים. ביקשנו מאנשים להכניס את ידית הטוויטר שלהם לכינוי שלהם. זה איפשר לאנשים לומר, “היי הולי הרנדון נמצא כאן, אחלה, אתה אדם טוב באמת. ” זה אפשר לאנשים להרגיש בטוחים ולהביע את עצמם פתוחים יותר. אני חושב שזו תחושה שונה מזו ש- “XRPpunkboy69” פרסם בדיסקורד. 

JB: זה נהדר שאנשים גם לומדים כיצד להשתמש ב- MetaMask.

TM: כן אבל זה עדיין קשה כי הם צריכים להוסיף אסימון FWB מותאם אישית כדי לראות את זה בארנק שלהם. 

JB: אנחנו צריכים רשימות אסימונים. 

TM: אני הולך להתקשר לג’ו ולבקש את זה [צחוק]. 

JB: כמה גדולה קהילת $ FWB? 

TM: זו שאלה טובה כי זה אחד מאותם דברים שאנחנו לא ממש מדברים על מחיר סמלי. תן לי לראות. נראה כי ישנם כ -1,000 חברים וקבוצת ליבה של כ -400 אנשים המחזיקים מינימום 55 $ FWB לגישה לערוצים..

JB: על פי CoinGecko השווי המדולל במלואו הוא 139,795,885 דולר. 

TM: לא הבנתי את זה. היינו במועדון, וקופר טורלי היה כמו: “יש לנו מאה מיליון שווי שוק.” הייתי כאילו, לקהילה הזו יש שווי שוק גדול יותר מחברת הטכנולוגיה שלי מלפני חמש שנים? בסדר, מגניב [צחוק].

JB: האם אתה יכול לספר לנו על הרעיון של עונות השנה וכיצד אתה מתכנן להפיץ אסימונים עבור הערך שהם תורמים?

TM: אחד האתגרים העיקריים של הקהילות הוא לשמור על אותו יחס אות ורעש גבוה. הרעיון של עונות היה שניצור עונה חדשה, שנאפשר לכל מי שהיה פעיל להרוויח את חמשת האסימונים הדרושים בחינם כדי לעבור לעונה הבאה. כל מי שלא נכנס לקהילה ייסגר. הם עדיין יהיו בעלי ה- FWB $ שלהם, אך אינם יכולים לפרסם בערוצים הקהילתיים. העונה הבאה נולדה מאיתנו ולא ציפינו שמחיר האסימון ינוע במהירות כפי שעשה. רצינו למצוא דרך לאנשים להרוויח אסימונים. עם SourceCred מצאנו כלי שחשבנו לבנות שמודד את הרגשות והתגובות שאנשים משתמשים בהם. יש לנו הצבעה של FWB ועוד כמה אנשים שאנחנו משקללים כדברים חיוביים, ואם אתה מפרסם תוכן שמקבל הרבה הצבעות, אתה הולך לקבל נתח של FWB בחינם. דקסטר, בצוות שלנו שהוא אמן בבתים, הסתובב בפאלם ספרינגס ולמד לקודד. הוא בנה את החומר הזה ונראה שהכלים שהוא בונה מתחילים לשמש צוותי קריפטו אחרים. זה מגניב שאנחנו בונים כלים שיאפשרו לקהילות לצמוח מחוץ ל- FWB. 

יש לנו הצבעה של FWB ועוד כמה אנשים שאנחנו משקללים כדברים חיוביים, ואם אתה מפרסם תוכן שמקבל הרבה הצבעות, אתה הולך לקבל נתח של FWB בחינם..

JB: אני סקרן מאוד לראות כיצד פועלת המכניקה של הפצת האסימונים. האם אתה מודאג ממחירי הדלק ב- Ethereum כרגע? האם אתה חושב על אצווה או להשתמש בפתרונות שכבה 2? 

ת.מ.: אני חושב שנצטרך שאנשים ידרשו אותם, כדי שיוכלו לחכות שהם יצטברו לפני שהם טוענים להם. אחד האנשים בקבוצה, מאט, המפיק המכונה ג’יגמש, עובד עכשיו ב אוֹפּטִימִיוּת, ואנחנו אחד מאנשי הג’יליון שמחכים לפתרונות L2. 

JB: שמתם לב לשינוי בתרבות הקהילה $ FWB ככל שהיא גדלה? 

TM: אני חושב שלאנשים נעים יותר להגיע לצ’אט הווידאו ולשיחות קוליות. לפעמים זה מוזר לדבר בפומבי מול שלושה אנשים. כמעט קל יותר לעשות את זה מול אלף איש מחמישה אנשים. אנו מגיעים למקום בו אנשים מרגישים בנוח לדבר אל הריק. 

אנחנו גם עוברים לעבר מודל DAO. במקור הטבעתי את האסימונים האלה, אבל החלום הוא ש- DAO ינהל את האוצר.

קהילה DeFiMetaMask אסימונים חברתיים ניוזלטר הירשם לניוזלטר שלנו לקבלת החדשות האחרונות של Ethereum, פתרונות ארגוניים, משאבי מפתחים ועוד.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map