בלוקצ’יין לפילנתרופיה וקיימות: מקרה מקרה אימפקטיו

מימוש יעדי האו”ם לפיתוח בר-קיימא עד שנת 2030

האתגר

ה 17 יעדים לפיתוח בר קיימא (SDGs) שנוצרה על ידי האסיפה הכללית של האו”ם היא התוכנית הטובה ביותר בעולם לבנות מציאות טובה יותר לכל אחד ולכל אחד על הפלנטה שלנו עד 2030. אומצו על ידי כל מדינות האו”ם בשנת 2015, ה- SDGs הם קריאה לפעולה לכל המדינות – עניים, עשיר והכנסה בינונית – לקידום שגשוג תוך שמירה על הסביבה. ה- SDG מכירים בכך שסיום העוני חייב ללכת יד ביד עם אסטרטגיות הבונות צמיחה כלכלית ונותנות מענה למגוון צרכים חברתיים, כולל חינוך, בריאות, שוויון והזדמנויות עבודה תוך התמודדות עם שינויי אקלים ופעולה לשימור האוקיאנוסים והיערות שלנו.. 

נכון לעכשיו, האנושות עומדת בפני פער מימון של 2.5 טריליון דולר להשגת ה- SDG עד שנת 2030. פער זה לא נובע ממחסור בהון, אלא מאי התאמה בין המימון הקיים לפרויקטים בני קיימא הזקוקים למימון.. Blackrock Investments לבדה מנצלת 6 טריליון דולר כדי לקרוא לעסקים הניתנים להשקעה כדי להוכיח השפעה חברתית חיובית. על פי נתוני ה- WWF, זה יעלה 3 טריליון דולר בשנה להשגת ה- SDG, בתנאי שתרומות גלובליות קיימות, שנתיות, של 140 מיליארד דולר בסיוע ותרומות פילנתרופיות בסך 7.8 מיליארד דולר משמשות לפרויקטים לפיתוח.. 

כיצד נוכל לתקן את חוסר האיזון ההוני בין פרויקטים בעלי השפעה נזקקת למממנים מוכשרים המחפשים פרויקטים בעלי השפעה חברתית בת קיימא?  

שינוי מגמות בתחום הצדקה

אחריות חברתית זו כבר לא אפשרות לחברות – זה חובה. בשנת 2017 תרומות ל צדקה הגיעה לשיאה של כל הזמנים בארצות הברית, כאשר על פי הערכות, קבוצות ואנשים פרטיים תרמו למטרות שונות. על פי דוח השפעת המילניום, אלפי שנים תומכים בממוצע בחמש עמותות בשנה. למילניאלס יש ציפייה חדשה לצד תרומות הצדקה שלהם: שקיפות ואחריות. 90% מכלל המילניאלים שנסקרו יפסיקו לתת אם הם לא נותנים אמון בארגון. מכיוון שהציבור המודע ממשיך לאבד את האמון בארגוני הצדקה המרכזיים, הוא מחפש מקום אחר לממן פרויקטים משמעותיים לתמיכה.

הצעת מחיר של ConsenSys בבריטניה

מה שחסר הוא מנגנון חזק לקישור הדולרים הפרטיים הללו לפרויקטים קיימא, בקנה מידה גדול, המקדמים SDG. הציווי ברור: הניחו את הפרויקטים על השולחן. ההון יבוא בעקבותיו.

ג’ולי פתרסטון

קבוצת הייעוץ של בוסטון, המרכז להשפעה

פתרון האת’ריום 

ConsenSys ו- WWF חברו להשקה אימפקטיו, פלטפורמת אוצרות ומימון פרויקטים עבור מטרות הפיתוח בר-קיימא. אימפקטיו משתמשת בטכנולוגיית בלוקצ’יין ובמסגרת טוקניזציה כדי למקסם את שיתוף הפעולה בין מממנים / משקיעים, מומחים בנושא וארגונים בכדי להחיות פרויקטים של השפעה חברתית.

הפלטפורמה משתמשת במערכת בהשראת המחקר של ConsenSys על Token Curated Registry (TCR) כדי לאצור רשימה של פרויקטים בעלי השפעה גבוהה ופוטנציאל רב להציג בפני מממנים פוטנציאליים. בסך הכל, Impactio יוצר אפקט חיובי של רשת באמצעות קבלת החלטות אובייקטיביות של קונצנזוס, שבו מומחים מבצעים בדיקת נאותות בשיתוף פעולה ותורמים מרגישים בטוחים בתמיכה בפרויקטים שאושרו..

צילום מסך Impactio

 
Impactio מחבר בין שלושה סוגי משתמשים:
 1. מממנים ומשקיעים

  גופי מימון יכולים למזער את עלויות חיפוש הפרויקטים שלהם על ידי מינוף רשימה מאוחרת של הזדמנויות השפעה לתמיכה. 

 2. אוצרים / מומחים בנושא נושא

  מומחים עשויים להיכנס לפלטפורמה המאוחדת כדי לחלוק את המומחיות שלהם עם פרויקטים משפיעים מובילים.

 3. מובילי פרויקטים

  ב- Impactio, מנהיגי הפרויקט מקבלים משוב בזמן אמת על היישום שלהם כדי שיוכלו לחזור לקראת הגשת אפליקציה אחת סטנדרטית ואיכותית למממנים..

 

איך זה עובד 

Impactio מאפשרת הגשת בקשות, אישור, הערכה, בחירה ומימון שקוף של יישומים באופן שמנצל מאגר ידע מבוזר של מומחי נושא ברחבי המגזר החברתי והמסחרי. על ידי הקלה על חיבור מממנים, מומחים ומובילי פרויקטים, Impactio מקל מאי פעם על תיאום גילוי, הערכה ומימון של פרויקטים בר-קיימא המעוניינים להשפיע באופן משמעותי בקנה מידה עולמי.. 

 

תהליך אימפקטיו

 

תהליך הבחירה הדמוקרטית של אימפקטיו

כניעה

 • מנהיגי הפרויקט מגישים את הפרויקטים שלהם עם יעדים ברורים על בסיס 17 יעדים לפיתוח בר קיימא של האו”ם (SDG).
 • רשת עולמית של מומחי נושא שקשורה לנושא מקבלת אסימונים של אימפקטיו לארנק הדיגיטלי שלהם.
 • לאחר מכן מעודדים אוצרים לספק משוב בונה לכל פרויקט.
 • מנהיגי הפרויקט יכולים להשתמש בטיפים בכדי לכוונן את הפרויקטים שלהם, בעוד שלגורמים שלהם יש סיכוי גבוה יותר להתממש. פתיחות וגישה זו למומחיות חשובה מאין כמותה והיא ללא ספק המאפיין המשכנע ביותר של הפלטפורמה וזרימת העבודה שלה.
 • לאחר שאוצרים בדקו את הפרויקטים עם ראשי הפרויקטים ועמיתיהם, חשוב בשלב זה לקבל החלטות באופן אובייקטיבי ומאפשר לכל האוצרים לקבל את דבריהם. כאן נכנס לתהליך TCR – רישום אוצר טוקן -.

רישום באוצרות אסימונים

 • לכל TCR יש אסימון פנימי המשמש לתיאום ותמריץ התנהגות כנה.
 • אוצרים מעריכים את האסימונים שלהם כדי לתמוך בפרויקט. אוצרים המעוניינים לערער על פרויקט זה מחזיקים באותה כמות אסימונים. אם לא אוצרים מתנגדים לפרויקט, הוא יאושר ויעלה לתורמים להחליט על מימון. 
 • אם פרויקט מקבל התנגדויות, הוא עובר תהליך מחלוקת:
 • אוצרים שמתנגדים לפרויקט מחזיקים באותה כמות אסימונים כמו האוצרים המגבים את הפרויקט. 
 • מתקיימת הצבעה בה האוצרים הנותרים מעריכים את היתרונות של הפרויקט 
 • תוצאות ההצבעה פותרות את האתגר
 • אם פרויקט יאושר בהסכמת הצבעה, יוחזר לאוצר התומך בפרויקט את האסימונים המוקדשים שלהם ויקבל אסימונים נוספים כפרס על השקעת זמנם ומחויבותם בגיבוי לפרויקט.. 
 • אוצרים עמיתים שהצביעו לפרויקט שאושר יקבלו גם אסימונים כפרס על בדיקת נאותותם בהערכת ופתרון אתגר. התגמולים משולמים ממוקד האוצר שקרא תיגר על הפרויקט, אמצעי מרכזי להרתיע אתגרים חסרי מוטיבציה ובלתי סבירים.
 • אם פרויקט נדחה בהסכמה של הצבעה, המתמודד מקבל את האסימונים המוקלטים שלהם ומרוויח אסימונים לתגמול, ואילו האוצר התומך בפרויקט מאבד את אסימוני ההימור שלהם..
  • מנגנון זה מבטיח שרק פרויקטים ראויים מגובים ובסופו של דבר יעלו לתורמים. 
  • תהליך הבחירה הדמוקרטי הזה אורך שישה שבועות לכל היותר. הפרויקטים הנבחרים המגיעים לרשימת Impactio Curated List עוברים תהליך ביקורת עמיתים קפדני על ידי מומחי נושאים מרחבי העולם. זה נותן לפילנתרופים, משקיעים ותורמים ביטחון רב יותר בתוקף ובמהימנות הפרויקט.

    

   תפקידו של את’ריום

   Impactio נבדק בתחילה ויצר אב טיפוס ברשת הבדיקה Rinkeby של את’רום וכיום הוא משתמש ברשת אתריום ארגונית המתארחת ב- קאלידו. Impactio משתמש בפרוטוקול החוזים החכם החכם Token Curated Registry כדי להבטיח שתהליכי הגשת היישום, ההערכה והבחירה שלו יהיו חסינים בפני שקיפות..

    

   יעדים הושגו 

   אימפקטיו התנסה במשך שנתיים במספר טייסים כדי להשיג את מה שיש לו כיום. במהלך תקופה זו, הקימה הפלטפורמה התאמה לשוק המוצרים ושיפרה את מצב חווית המשתמש. הפיילוט החי הראשון אימת עוד יותר את החזון שלנו עם מעורבות ותוצאות משמעותיות: 

   • פרויקטים שהוגשו מ -17 מדינות
   • 70 אוצרים ב -20+ תחומים ותחומי התמחות
   • 250+ שעות של אוצרות בארבעת השלבים של תהליך בחירת היישום
   • 500+ פעולות אוצרות שהושלמו על ידי האוצרים כדי להרכיב את הרשימה האוצרת

   במהלך תוכנית פיילוט בת שבעה שבועות מ -1 ביולי עד 21 באוגוסט, אימפקטיו משכה למעלה מ -100 משתתפים שאישרו 17 פרויקטים חברתיים וסביבתיים באמצעות תהליך האוצרות שלה סמלי.

   • 34 פרויקטים הוגשו ונבדקו
   • 30 פרויקטים אושרו
   • 21 פרויקטים מאותגרים
   • 195 הצבעות על פרויקטים מאותגרים 
   • 17 פרויקטים הגיעו לרשימת האימונים של Impactio
   • בשלב הבדיקה היו בפלטפורמה למעלה מ -220 אינטראקציות מוסיפות ערך בין אוצרות למובילי פרויקטים.

    

   פרויקט אימפקטיו מוצלח לדוגמא
   קסינני: מרעיון לפרויקט של השפעה חברתית במימון מלא

   גבריאלה, משתמשת אימפקטיו מהודו, הציגה רעיון: גידול אצות מקומיות ביבשה. קסינני הייתה יחידת גידול אצות יבשה שניתן להקים בחוות שרימפס כדי לסנן סינון שפכים, מה שעלול לגרום לפריחת אצות ואזורים מתים. גידול אצות ביבשה הוא אופציה בת קיימא יותר מאשר ניצול מניות אצות במים החוף ומיקור חוץ של יחידות אלה ליישובי החוף המקומיים..

   בדרך כלל, פרויקט כזה לא יעשה את זה באמצעות תהליכי מימון מענקים מסורתיים כתפיסה מאוד מוקדמת. 

   קסינני

   באמצעות Impactio, גבריאלה עדכנה את יישום הפרויקט שלה לאחר שקיבלה משוב משלושה אוצרים. קסינני הפך לאחד הפרויקטים הראשונים שאושרו על ידי הוראס וו, שהנפיק 200 אסימונים ושיבח את הפרויקט על “פעולותיו הברורות”, “היסודיות … [המחקר]” וה”השפעה המיידית … “. מכיוון שפרויקט זה לא תערער או סומן לבדיקה נוספת, הוא נכנס היישר לרשימת האימונים של Impactio. כתוצאה מכך, פרויקט זה מומן במלואו באמצעות הפלטפורמה והוא עומד לפתוח את היישום ומעקב ההשפעה.

    

   הצעדים הבאים

   בהתקדמות, אימפקטיו יחזור על ידי משוב הניתן במהלך הפיילוט החי לעבר פלטפורמה שיכולה לתמוך בפיתוחים פוטנציאליים חדשים שמובילים שותפים. הצוות ישמש גם תכונות חדשות, כולל: 

   • הערות מושחלות והצבעות / הצבעות מטה
   • תיוג פרויקט והתאמה אוטומטית עם תחומי האוצרות והמממנים
   • תהליך אוצר מתוקן עם מספר רב 
   • המלצות ואתגרים 
   • הדמיה משופרת של תוכן הפרויקט (סיכומים, אינפוגרפיקה, תוכן וידאו)

   כדי לתמוך טוב יותר באתגרים ובפונקציונליות של השותפים בפלטפורמה, Impactio תוסיף את הדברים הבאים: 

   • דיווח ומעקב אחר השפעות
   • תרומות אסימון וגיוס כספים
   • תגמולים נוספים לאוצרים לאורך מחזור חיי הפרויקט, “Bounties” ו- “Kudos” 
   • מספר אתגרים מקבילים
   • תכונות מתקדמות של ממשל ניהול ופלטפורמה 

   אימפקטיו מבקשת לעבוד עם ארגונים המעוניינים לאצור פתרונות ברחבי המגזר החברתי ומזמינה שיחות חדשות לשיפור נוסף בפתרונות אלה.

   פתרונות ConsenSys

   הירשם לייעוץ בלוקצ’יין

   פתרונות ConsenSys מביאים בלוקצ’יין לעסקים. אנו עובדים עם ארגונים, ממשלות, מלכ”רים וסטארטאפים ברחבי העולם לבנות, לבדוק ולפרוס פתרונות בלוקצ’יין ציבוריים ופרטיים.

   התחבר עם מומחה לבלוקצ’ייןהירשם לייעוץ בלוקצ'יין

   שותפים טכנולוגיים

   מעבדות wwf panda 1אתי אוסטרליאתי אוסטרלי

   למידע נוסף על Impactio

   Mike Owergreen Administrator
   Sorry! The Author has not filled his profile.
   follow me
   Like this post? Please share to your friends:
   map