סינגפור, דרום אפריקה והפיליפינים בונות כסף חכם יותר

בלוג 1חדשות מפתחיםיזם הסבר על בלוקצ’יין אירועים וכנסים לחץעלונים

הירשם לניוזלטר שלנו.

כתובת דוא”ל

אנו מכבדים את פרטיותך

HomeBlogEnterprise Blockchain

סינגפור, דרום אפריקה והפיליפינים בונות כסף חכם יותר

פרויקט i2i, פרויקט Ubin ופרויקט Khokha מראים כיצד מדינות ובנקים ברחבי העולם מיישמים פתרונות בלוקצ’יין. מאת ConsenSys 9 בדצמבר 2019 הוצג ב 9 בדצמבר 2019

גיבור פיליפינים בסינגפור דרום אפריקה

התשלומים בין אנשים, עסקים ובנקים מתפתחים בקצב חסר תקדים. אנו מבצעים תשלומים ללא מגע על בסיס יומי, מעבירים כסף לחברים באמצעות אפליקציה בטלפונים ומשלמים חשבונות באופן מקוון. מרבית המילניום מעולם לא השתמשו בשיק נייר, ובשיעור זה ניתן לצפות כי הדור הבא כלל לא ישתמש במזומן. 

ממשלות בכל רחבי העולם מתחילות להכיר בכך עם מדינות כולל סינגפור והונג קונג, מתכנן תוכניות לחברה נטולת מזומנים. עבור עסקים ובנקים, העברת כספים בצורה דיגיטלית הן מקומית והן מעבר לגבולות היא הנורמה החדשה. ככל שאנו ממשיכים להתפתח הביקוש למערכת טובה יותר עולה, יעיל, מאובטח וידידותי יותר. עבור ענף הבנקאות, עלות אספקת האמינות, הזמינות והחוסן הגבוהים ביותר כנגד התקפות או כשל בציוד גבוהה. התאמת תשלומים ממשיכה להיות לא יעילה ועומס הדיווח על עסקאות חשודות מוטל על הבנקים, מה שהופך את הפעילות הכוללת שלהם ליקרה..

תחום נוסף לשיפור מערכות פיננסיות קיימות הוא יעילותו בכל הנוגע לזמן שנדרש להסדרה. זה יכול לקחת ימים להסדיר העברות ותשלומים תוך עלויות תקורה גדולות. לדוגמא, כאשר אתה קונה או מוכר מוצרים פיננסיים כגון מניות, הכותרת או הבעלות החוקית של אותם מוצרים פיננסיים מוחלפים בכסף. חילופי זה נקראים יישוב ובמקרה של בורסת אוסטרליה, זה מתרחש רק יומיים לאחר שהסחר מתרחש. תהליך זה מכונה ‘מסירה מול תשלום’ (DvP). קשה להאמין שבשנת 2019 עדיין נדרשים ימים להסדיר את התשלום, בעוד שמוצרים ושירותים שאינם פיננסיים ניתנים למסירה מיידית..

אלה רק חלק מהגורמים שהביאו ליצירת טכנולוגיית בלוקצ’יין שהולידה קריפטוגרפיה כמו ביטקוין ואת’ריום. חלק מרכזי בבלוקצ’יין שיחולל מהפכה בתשלומים הוא אסימון. בעוד שרוב האנשים מתחילים להבין את המושג קריפטוגרפי, טוקניזציה עדיין חדשה מאוד עבור רבים. בבלוקצ’יין, אסימון הוא ייצוג דיגיטלי של יחידת ערך. ניתן להקצות יחידת ערך זו לערך של כל נכס דיגיטלי או ייצוג דיגיטלי של נכסים בעולם האמיתי. במילים אחרות, הוא מאפשר לבנות מערכת אימות והעברת בעלות פשוטה ויעילה. ישנן שתי קטגוריות של אסימונים, אסימוני אבטחה ואסימוני שירות.

אסימוני אבטחה מייצגים נכסים כמו השתתפות בבסיס פיזי אמיתי, חברות או זרמי רווחים, או זכאות לדיבידנד או לתשלומי ריבית. זה כולל לקיחת נכסים פיזיים והצבת הערך שלהם על הבלוקצ’יין על ידי פיצול הערך הכולל הכולל לאסימונים דיגיטליים מאובטחים בקריפטוגרפיה בעלי ערך מייצג. דוגמה טובה היא אסימון לחברה, בדומה למה שהמניות עושות היום אלא שהכל נעשה בבלוקצ’יין.

אסימוני השירות מספקים גישה למוצרים ולשירותים שהפרויקט ישיק בעתיד. הם נותנים למחזיקים זכות להשתמש ברשת ולהצביע. הם משמשים בדרך כלל לגיוס מימון ולבניית כלכלה פנימית בתוך המערכת. שתי דוגמאות טובות לאסימוני שירות הם Power Ledger ו- Grid+. 

Power Ledger היא פלטפורמה מבוססת בלוקצ’יין אוסטרלית המאפשרת סחר מבוזר של אנרגיה מתחדשת. ספר חשבונות לאחרונה הודיעה על שותפות עם BSES Rajdhani Power Limited (BRPL), חברת הפצת החשמל הגדולה ביותר בדלהי, לבדיקת תוכנית מסחר סולארית מעמית לעמית. במהלך משפט זה, תושבים עם פאנלים סולאריים על הגג יכולים לייצר הכנסה על ידי מכירת עודף אנרגיה סולארית לשכנים. זה עלול לגרום לאנרגיה מתחדשת זולה יותר עבור הצרכנים באזור והכנסה עבור אלו עם השמש הביתית. 

רֶשֶׁת+ מאפשר ללקוחות לחתוך את הסימון שנגבה על ידי מתן גישה ללקוחות לתעריפים סיטונאיים, המאפשרים באמצעות בלוקצ’יין את’ריום. ב 2017, רשת + יצרה היצע מוגבל של 300,000,000 אסימוני GRID. ניתן לממש כל אסימון בגין הזכות לרכוש 500 קילוואט חשמל ישירות במחיר הסיטונאי ללא סימונים. אסימונים אלה מסתובבים בחופשיות על פלטפורמת Ethereum וכל אחד יכול להתחיל לרכוש ולממש אותם.

 


פרויקט Ubin בסינגפור

ProjectUbin Booth

מוסדות פיננסיים בסינגפור מוכרים בזכות יעילותם. המדיניות הציבורית של מדינת הלאום מיוצאת כתכנית למערכות מרכזיות אחרות ברחבי העולם. הרשות המוניטרית בסינגפור (MAS) ביצעה גם פונדק מוביל הבוחן את הפוטנציאלים של טכנולוגיית ספר חשבונות מבוזרת בכל הקשור ליישומי מימון ובנקאות..

MAS שותפה עם מספר מוסדות פיננסיים וחברות טכנולוגיות בלוקצ’יין ארגוניות כדי ליצור את פרויקט Ubin. היא הטמיעה בהצלחה מערכות הסדר ברוטו בזמן אמת (RTGS) עם פרטיות עסקאות מלאה וסופיות פשרה, תוך שהיא מונעת נקודות כשל בודדות. פרויקט Ubin העלה למעשה מחדש תשתית מוסדית בסינגפור על ידי הטמעת פלטפורמות בלוקצ’יין.

על ידי התנסות בטכנולוגיות שמטרתן להגביר את השקיפות ולהגביר את היעילות, MAS מסמן שהיא מוכנה להגן על התהליכים שהוקמו. MAS השיקה תרגיל רב-שלבי בשותפות עם קונסורציום של בנקים בינלאומיים, טכנולוגיות ספרים מבוזרים וספקי בלוקצ’יין. על ידי השקת פרויקט Ubin, MAS מגדשת את מקומם הראוי בחזית החדשנות הבנקאית ומנהיגות התעשייה. 

“DLT הראתה פוטנציאל בהפיכת עסקאות ותהליכים פיננסיים לשקופים יותר, גמישים ובעלות נמוכה יותר. הפרויקט נועד לסייע ל- MAS ולתעשייה להבין טוב יותר את הטכנולוגיה ואת היתרונות הפוטנציאליים שהיא עשויה להביא באמצעות ניסויים מעשיים. זאת במטרה בסופו של דבר לפתח חלופות פשוטות יותר ויעילות יותר למערכות של ימינו המבוססות על אסימונים שהונפקו על ידי בנק מרכזי דיגיטלי. ” – הרשות המוניטרית בסינגפור

במהלך השלב השני, MAS שותפה עם פתרונות ConsenSys ופלטפורמת Quorum של JP Morgan. יחד הם הוכיחו בהצלחה כיצד דולר סינגפור סמלי יכול לתפקד כאמצעי להסדר בין בנקים יומיומי. המטרה הייתה לשפר את אופן הסדר העסקאות בהשוואה למערכת הנוכחית, שם הם עומדים בתור ומרוכזים מעת לעת. בפרויקט נקבע כי הפלטפורמות שנבדקו יכולות לשמש בסיס למערכות RTGS מבוססות ספרים מבוזרות. בסוף שלב 2, MAS סיפקה גישה קוד פתוח לקוד ומידע תומך מהתרגיל. ה בנק רזרב דרום אפריקאי (SARB) ניצל את הידע הזה ובסיס קוד משותף לבניית פרויקט ח’וקה. 

לאחר שהוכיח שטכנולוגיית הבלוקצ’יין פועלת להסדר בין בנקים, עבר פרויקט יובין לרשתות בלוקצ’יין מקושרות. שלב 3 (מסירה מול תשלום) היה פרויקט עם SGX על פיתוח יכולות להחלפה בו זמנית ולסילוק סופי של מטבעות דיגיטליים מסומנים ונכסי ניירות ערך בפלטפורמות בלוקצ’יין שונות. היכולת לבצע פעילויות אלה בו זמנית משפרת את היעילות התפעולית ומפחיתה את סיכוני ההתיישבות.

שלב 4 (תשלום מול תשלום) בוחן קישור רשתות תשלומי בלוקצ’יין לתשלומים חוצי גבולות. שלב 4 החל כשיתוף פעולה עם בנק קנדה ובנק אנגליה על סקירה טכנולוגית של מודלים לתשלומים קיימים ומודלים חלופיים חדשים שיכולים לשפר את התשלומים וההסדרים החוצה גבולות. לאחר מכן הוא המשיך כניסוי טכני לקישור רשתות התשלומים המקומית הניסיוניות של Ubin ו- Jasper על ידי בנק קנדה, לתשלומים חוצי גבולות. הפרויקט הוכיח את היכולת לחבר את שתי הרשתות ולאפשר תשלום מול תשלום (PvP) ללא צורך שצד שלישי מהימן ישמש כמתווך.

הפרויקט נמצא כעת בשלב החמישי שלו – שלב V. שלב זה מתמקד בפיתוח מודל התשלומים הרב-מטבעי, אחד המודלים החלופיים המתוארים בשלב 4, לצורך בדיקות בתעשייה עם יישומים מסחריים. שלב זה לוקח צעד מעבר לניסויים טכניים, חקר והבנת היתרונות הרחבים יותר של המערכת האקולוגית של הפעלת הזדמנויות עסקיות שבעבר לא היו אפשריות או לא חסכוניות. רשת שלב V תספק ממשקי קישוריות לרשתות DLT אחרות להתחברות ולהשתלבות בצורה חלקה, ותספק תכונות נוספות לתמיכה במקרי שימוש כגון DvP עם מרכזיות, נאמנות תכנותית ותשלומים מותנים עבור מימון סחר וסחר.. 

 

פרויקט כהקה בדרום אפריקה

2a37479bf1a843ba88ddd3c174a14843

SARB, בקונסורציום עם שבעה בנקים מסחריים, השתמשה בקווורום, יישום ארגוני של Ethereum, כדי ליצור מערכת בין-בנקאית מבוססת בלוקצ’יין שעיבדה את נפח התשלומים היומי האופייני בסודיות מלאה וסופיות בזמן שיא..

SARB שיתפה פעולה עם ConsenSys Solutions ו- Adhara לבניית הוכחת רעיון המבוססת על ביצועים בעולם האמיתי, דרישות סודיות וחומרת בנק מגוונת בבלוקצ’יין. על ידי רתימת רשת בלוקצ’יין מותרת, הצליח פרויקט חוחא לשחזר סליקה והתנחלויות בין-בנקאיות בפחות משעתיים ללא נקודת כשל אחת..

“עסקאות עובדו תוך שתי שניות, ברשת של צמתים מבוזרים גיאוגרפית, עם קונצנזוס מבוזר המספק את החוסן הנדרש. ה- SARB הצליח לראות את פירוט כל העסקאות כדי לאפשר פיקוח רגולטורי. ” ה אמר SARB.

פרויקט חוחקה לא היה הפרויקט היחיד שנהנה מממצאי פרויקט יובין. UnionBank בפיליפינים ו- ConsenSys בחנו את הממצאים של פרויקט Ubin כדי לכלול העברת כספים בינלאומית לפלטפורמה שלהם, i2i.

 

פרויקט i2i בפיליפינים

1 XDdYxoJgPHQVH82wxhICyw

הפיליפינים הם כלכלה שצומחת במהירות עם אוכלוסייה של למעלה מ -100 מיליון תושבים. עם זאת, שני שלישים מהאוכלוסייה נותרים ללא בנק. שליש מאוכלוסיית הפיליפינים חיה בפחות מ -2 דולר ליום, בעוד של -56% מהפיליפינים המתגוררים ביישובים כפריים יש גישה מוגבלת לשירותים פיננסיים. ל- 70 מיליון פיליפינים יש גישה מוגבלת מאוד למערכות האקולוגיות הפיננסיות המקומיות והעולמיות. זה מהווה בעיה משמעותית כאשר עד 10% מהתמ”ג של הפיליפינים מורכב מהעברות כסף בינלאומיות שנשלחות מעובדים בחו”ל לבני משפחה ברחבי הארץ..

יוניון בנק הפיליפינים, אחד ממוסדות הבנקאות הגדולים במדינה, ביקש להתמודד עם אתגר זה על ידי שותפות עם ConsenSys Solutions, Kaleido, Amazon AWS, ConsenSys Diligence, Microsoft Azure ושבעה בנקים כפריים בפיליפינים ליצירת תשלום בנקאי בין כפרי. פלטפורמה באמצעות אתריום ארגוני.

בנקים כפריים עצמם נותקו משירותי בנקאות אלקטרונית ורשתות העברת כספים מקומיות, מה שהקשה על יוניון בנק להניח את התשתית להכללה פיננסית. כדי לפתור זאת, פרויקט i2i הטמיע את Enterprise Ethereum כדי ליצור פלטפורמת תשלומים בנקאית בין-כפרית מבוזרת וחסכונית, הפועלת באופן אוטונומי מחוץ לתשתיות התשלום הקיימות ולמתווכים כמו פיליפס ו- SWIFT בפיליפינים. פלטפורמת Project i2i פועלת לחיבור בנקים כפריים ובנקים מסחריים לאומיים לבנק המרכזי, ועוזרת לבנקים מרוחקים להשתלב במערכת הפיננסית המקומית, תוך שיפור הגישה הבנקאית לאזרחים מקומיים..

יוניון בנק לקח את זה צעד אחד קדימה ונכנס יולי 2019, השיקו בהצלחה את יציב PHX שלהם. מטבע מטבע הוא מטבע מטבעות המוצמד לנכס יציב אחר כמו זהב או מטבע. יוניון בנק העביר בהצלחה פיאט אסימוני באמצעות PHX מבנק OCBC בסינגפור לחשבון בבנק קנטילן בסוריגאו דל סור, באמצעות פלטפורמת הבלוקצ’יין i2i. זה הוכיח עוד שתשלומים באסימונים יכולים להפוך תשלומים חוצי גבולות בין בנקים לפשוטים ויעילים יותר, תוך שמירה על ביטחון.

סיכום

מארה”ב ועד הפיליפינים, בנקים בכל רחבי העולם בוחנים את השימוש בבלוקצ’יין כדי להחליף או להשלים מערכות פיננסיות קיימות. לאחרונה, וולס פארגו הודיעו גם כי הם מפתחים דוכן מטבע צמוד לדולר אמריקאי שכונה Wells Fargo Digital Cash שישמש בפיילוט בתחילה להסדר פנימי ברחבי עסקי החברה. היתרונות של שימוש בבלוקצ’יין להסדרים בינבנקליים כוללים יעילות טובה יותר בגלל פחות מתווכים, בטיחות בגלל המהירות שלה, כניסות בלתי הפיכות ומפתחות אבטחה ועלויות נמוכות יותר..

בסך הכל, הערכות התאגיד הבינלאומי (IDC) “הוצאות בלוקצ’יין” ברחבי העולם בשנת 2019 יגיעו ל -2.7 מיליארד דולר כאשר הבנקאות מהווה כ -30% מההוצאות הבלוקצ’יין הצפויות עד 2023 לפחות. עם מגמה זו אין סימנים להפסקה ואנשים משנים את האופן בו הם משתמשים ורואים כסף, בנקים וחברות פינטק. לא יכולים להרשות לעצמנו לא לחקור יישום של פתרונות בלוקצ’יין.

מחקר מקרה CBDC עלון הירשם לניוזלטר שלנו לקבלת החדשות האחרונות של Ethereum, פתרונות ארגוניים, משאבי מפתח ועוד. כתובת דואר אלקטרוני תוכן בלעדימדריך מלא לרשתות עסקיות של Blockchainלהנחות

מדריך מלא לרשתות עסקיות של Blockchain

מבוא לטוקניזציהוובינר

מבוא לטוקניזציה

העתיד של נכסים דיגיטליים של פיננסים ו- DeFiוובינר

עתיד האוצר: נכסים דיגיטליים ו- DeFi

מה זה אתריום ארגוניוובינר

מה זה אתריום ארגוני?

בנקים מרכזיים ועתיד הכסףנייר לבן

בנקים מרכזיים ועתיד הכסף

קומגו בלוקצ'יין למימון סחר בסחורותמקרה סטודנטים

קומגו: בלוקצ’יין למימון סחר בסחורות

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map