מהם הסיכונים של בנקים מרכזיים שלא מיישמים מטבע דיגיטלי של הבנק המרכזי הקמעונאי?

בלוג 1חדשות מפתחיםיזם הסבר על בלוקצ’יין אירועים וכנסים לחץעלונים

הירשם לניוזלטר שלנו.

כתובת דוא”ל

אנו מכבדים את פרטיותך

HomeBlogEnterprise Blockchain

מהם הסיכונים של בנקים מרכזיים שלא מיישמים מטבע דיגיטלי של הבנק המרכזי הקמעונאי?

מדוע הסיכון לחוסר מעש גדול מהסיכון לחדשנות עבור המוסדות הפיננסיים הגדולים בעולם. מאת מוניקה זינגר 21 במאי 2020 הועלה ב 21 במאי 2020

את הסיכון של שום גיבור cbdc

בכמה מאמרים שנכתבו לאחרונה על ידי בנקים מרכזיים ואחרים כמו בנק ההסדר הבינלאומי (BIS) נכתב בבירור כי הם חוששים מההשפעה על הבנקים המסחריים אם הם מיישמים מטבע דיגיטלי של הבנק המרכזי (CBDC). עם זאת, CBDC היא חלופה חסרת סיכון יחסית למערכת הפיננסית הגלובלית השברירית שיש לנו כיום.

הסיכון היום

פגיעות עיקרית כיום היא שמפקידים עלולים לאבד את פיקדונותיהם בשל סיכונים שנלקחו על ידי בנקים מסחריים בכספיהם. לא כל המדינות מציעות ביטוח פיקדונות ולכן אינן מגנות על אזרחיהן. לאזרחים אין ברירה אלא להשתמש בבנק מסחרי לצרכיהם הכספיים. אם הבנק המסחרי נכנס לפירוק, המפקידים אינם מקבלים את כספם בחזרה. המערכות הפיננסיות של מדינות אלה חשפו את אזרחיהן לסיכון זה בכך שהן מסתמכות על מתווכים ורגולטורים שיפקחו על הבנקים המסחריים השונים. זה הוכיח פעם אחר פעם שהוא פגום, ולכן הספר הלבן הביטקוין של סטושי נקאמוטו הדהד לרבים כל כך כשהוא פורסם בעקבות המשבר הפיננסי ב -2008. טכנולוגיה מבוזרת הציגה הזדמנות עמוקה להפחית את הסיכון ולבנות אמון במערכת הפיננסית העולמית שלנו.

כיצד בנקים מסחריים יכולים להשתתף במודל CBDC

ישנן דרכים רבות לנהל את הסיכון שהפקדות ב- CBDC יהפכו פופולריות יותר מאשר הפקדה בבנק מסחרי. לדוגמא, ראינו את הבנק המרכזי של איי בהאמה (פרויקט חול חול), בהם השימוש בחשבונות ה- CBDC מוגבל לסכום מסוים. 

האפשרות האחרת היא שאין תשלום ריבית על ידי הבנק המרכזי על חשבונות אלה. הבנקים המסחריים יכולים אז להציע רמות גבוהות יותר של הפיקדונות שהם מקבלים אשר בכלכלת שוק חופשית ימשכו פיקדונות להחזר למרות הסיכונים גבוהים יותר מאשר ב- CBDC..

על הבנקים המרכזיים לעודד תחרות וחדשנות בין הבנקים המסחריים לבין הבנקים הדיגיטליים החדשים שמגיבים כעת למגפה בתוצאות טובות יותר מאשר הבנקים המסחריים הישנים שלא הצליחו להפוך לדיגיטל. בנקים מרכזיים צריכים להקל על חדשנות על ידי עבודה עם בנקים מסחריים בשותפות ציבורית-פרטית, כפי שהוצע ב נייר CBDC של בנק אנגליה.

בנקים מרכזיים צריכים גם לנצל את ההזדמנות לחדש וליישר את שווי השווי עבור לקוחותיהם הנוכחיים, כך שבנקים מסחריים יוכלו להתחרות חזיתית עם חברות הטכנולוגיה שנכנסו למרחב זה. להסתמך על רגולציה כדי למנוע ממפעילי מטבעות פרטיים לפעול זה לא הפיתרון. זו טכנולוגיה שדורשת יותר ויותר על ידי אזרחים ותשמש אותם על פי חווית המשתמש הטובה ביותר המוצעת להם. ביג טק לא תעצור דבר כדי להבטיח שהם עומדים בחקיקה להציע שירות זה.

סמל מקלעת consensys עגול הורד את המאמר הלבן שלנו על בנקים מרכזיים ועתיד הכסף. הורד

העלייה והסיכון של מטבעות דיגיטליים פרטיים

החשש שלי הוא שהבנקים המרכזיים חוששים כל כך מהגנה על הבנקים המסחריים שהם לא מבינים שהסיכון לחוסר מעש גדול יותר מחדשנות הדרגתית. הסיכון האמיתי מגיע מהחברות הפרטיות הנמצאות בתהליך הוצאת מנגנוני תשלום שעשויים לפתות את המפקידים לעולם לא יצטרכו להשתמש יותר בבנק מדור קודם כפי שאנו מכירים אותם כיום..

מעבר למטבע דיגיטלי פרטי או “מטבעות מטבעיים” – מטבע המובטח על ידי פיאט, מטבעות קריפטוגרפיים, זהב או אלגוריתם או שילוב של מכשירים פיננסיים – עלול לגרום לשימוש פחות במטבע פיאט (מטבע שהונפק על ידי בנק מרכזי). ברגע שזה יתקיים, הבנקים המרכזיים יאבדו את יכולתם לבצע מדיניות מוניטרית וכל בקרות ההיצע וההפצה שלהם במטבע הפיאט ייצאו מהחלון.. 

אנו יודעים על מאזניים, המונעים על ידי פייסבוק ועל Apple Pay. כעת אנו שומעים שגוגל ואמזון רוצים להיכנס למרחב הזה ולספק מוצרים מעין פיננסיים. אנו יודעים היטב מה קרה בסין עם Alipay ו- WeChat ואיך אנשים הפסיקו לאט אבל בטוח להשתמש במזומן. אנו גם יודעים כי הבנק המרכזי של סין ישחרר בקרוב את גרסתם ל- CBDC הקמעונאי, המאפשר להם לעקוב אחר כל העסקאות עם הגנות פרטיות לא ברורות..

עלינו להיות עייפים ממנפיקי המטבעות הפרטיים וכיצד הם ינהלו נתוני עסקאות. האם אנו מבינים שמנפיקי המטבעות הפרטיים יצטרכו לנהל סיכון את תנודות הערך של עמדותיהם המובטחות? האם המשתמשים במטבעות אלה מבינים שמנפיקי המטבעות הללו עלולים לסבול מהפסדים וייתכן שהם אינם מכוסים ברשתות בטיחות מסורתיות כמו ביטוח פיקדון או בנקים מרכזיים כמלווים למוצא אחרון? האם נסמוך שוב על רואי החשבון והרגולטורים שיבטיחו כי הבטוחות המגובות על מטבעות פרטיים אלה אכן קיימות? 

רבים ממנפיקי המטבעות הפרטיים הללו טוענים שהם רוצים להגיע ל -1.7 מיליארד הלא בנק. האם זו לא האחריות של הבנקים המרכזיים ברחבי העולם? על ידי שותפות עם פינטק ובנקים מדור קודם שהפכו לדיגיטליים, הבנקים המרכזיים יכולים להציע את הגישה הפיננסית שאזרחים גלובליים זקוקים לה.

עסקאות פרטיות ועמידה בתכנות

כידוע, דרישות AML (איסור הלבנת הון) ו- KYC (דע את הלקוח שלך) מחייבות חובה כי תיחשף עסקאות מעל סכום מסוים כדי להימנע משימוש בכספים אלה לצורך פעילויות מזויות. טכנולוגיית הבלוקצ’יין כיום מתקדמת מספיק כדי שארגונים יוכלו לתכנת עסקאות כדי לשמור על סודיות בפני גורמים מסוימים ברשת ועדיין לבדיקה של הרגולטורים. ConsenSys מפתחת בימים אלה פיילוט המציג כיצד ניתן לתכנת את רמות הפרטיות וההיתרים בהתאם לצרכי הלקוח.

במדינות מסוימות שבהן התחמקות ממס משתוללת, CBDC הקמעונאי יכול לעודד את האזרחים לחשוף את עסקאותיהם ולשלם מיסים בזמן אמת. חוזים חכמים מתוכנתים ברשתות בלוקצ’יין מסייעים לאוטומציה של חשיפות ועמידה באופן שהיה בעבר בלתי אפשרי.

במדינות אחרות, בעל ספר ספרות דיגיטלי ובלתי משתנה השומר על מסלול ביקורת שלם יכול לאפשר למשתמשים לעקוב אחר תזרימי המזומנים שלהם מבלי שיצטרכו להמתין שמנהל חשבונות יעדכן את ספר החשבונות או יבצע התאמות בנק. העברות כספים כרגע גם יקרות מאוד ונוטות לעיכוב, ולכן ישנן חברות פינטק רבות העובדות במרחב זה בכדי לפתור נקודת כאב זו..

הבנקים המרכזיים בעולם צריכים להתכנס ולהגדיר את הסטנדרטים של CBDC כך שבעתיד המטבעות הדיגיטליים הללו ישתפו פעולה ויאפשרו העברת כספים ממדינה למדינה על בסיס חלק בזמן אמת..

כיצד תשלומים דיגיטליים יכולים להגן על האזרחים

בתקופה זו של מגיפה, לא נצטרך לבקש מאנשים לעמוד בתור, ללא התרחקות חברתית, להמתין למענק החברתי או לקרנות הפנסיה שלהם. אם משבר כלכלי מחייב שהממשלה תתמוך כלכלית באזרחיה בצורת כספי מסוקים (כסף שהפקיד הממשלה בחשבונות האזרחים), אזרחים לא צריכים לחכות להמתין שהמחאות שהונפקו על ידי הממשלה יגיעו לתפקיד, ואז יש להפקיד בחשבון בנק כאשר שעות העבודה של הבנקים מאפשרות זאת. טכנולוגיית הבלוקצ’יין מאפשרת להקל על התשלומים הללו בזמן אמת, ישירות לארנק האלקטרוני של האזרחים. לא עוד לחכות או לעמוד בתור או ללכת לבנק או סניף דואר שישולם על ידי הממשלה. אף אחד לא צריך לעולם לבקר בסניף בנקים לבנים ולחכות ולחכות שיגישו אותו.

במדינות רבות, התלות במזומן מפעילה לחץ מופרז על אזרחים שאין להם אפשרות אלא להסתכן בסחיבת מזומנים ונשדדים. שלא לדבר על מגוון איומים אחרים סביב השימוש במזומן כגון הפצצות כספומט וחטיפות. יש חברות שצריכות להעביר מזומנים ממחסנים שונים לקמעונאי כדי להגן על אחזקותיהן. איומים אלה אמורים להניע את הבנקים המרכזיים להיות אלקטרוניים לחלוטין ולהפחית את תלות האזרחים במזומן. 

הטכנולוגיה כאן כדי להגן על האזרחים בניהול הכסף שלהם. ניתן להתאים בלוקצ’יין מתוכנת מאוד וניתן לתפעול כמו Ethereum לצרכים השונים של מוסדות פיננסיים ואזרחים במדינות שונות, תוך עמידה בסטנדרטים גלובליים המבטיחים תאימות בין פתרונות ה- CBDC של מדינות שונות..

האם הבנקים המרכזיים יגידו על עתיד הכסף?

לבנקים מרכזיים יש הזדמנות לעמוד בקצב השינוי הטכנולוגי ולאפשר התפתחות זו לעבר עתיד הכסף. עם COVID-19 והסיכון ששטרות בנק עלולים להידבק, פתרונות התשלום הדיגיטלי עולים בראש ובראשונה ומה האזרחים רוצים. בני דור המילניום והדורות הצעירים יימשכו רק לפתרונות דיגיטליים שהם שקופים, בלתי ניתנים לשינוי, בזמן אמת, בעלות נמוכה, בשליטתם, זמינים 24/7/365, וניתנים לפעולה הדדית עם מכשירים פיננסיים דיגיטליים אחרים כמו מטבעות קריפטוגרפיים, אסימוני אבטחה ואסימונים..

אני קורא תיגר על הבנקים המרכזיים להרפות מהפחד שלהם. כשאני חושב על בנקים מרכזיים, בנקים מסחריים ומערכת הבנקאות החלקית שיש לנו כרגע, אני נזכר באמרה ישנה: “שמה שגרם לך להצליח בעבר לא יביא לך הצלחה בעתיד. ” הגיע הזמן שהבנקים המרכזיים יאמצו חדשנות ולכן יש להם אמירה בעתיד הכסף. אם האופי השמרני של הבנקים המרכזיים מונע מהם לקחת את הקפיצה הזו קדימה, בואו נעבוד עם מנפיקי המטבעות הפרטיים, המוסדרים כראוי, שמוכנים ומסוגלים לספק את הפונקציונליות שהעולם זקוק לו ורוצה..

רוצה ללמוד עוד על מטבע דיגיטלי של הבנק המרכזי?

צפו בסמינר המקוון שלנו לפי דרישה בנושא CBDC, מטבעות נוכחים ועתיד הכסף. צפה ב- CBDCIndustry Insight תשלומים ניוזלטר הירשם לניוזלטר שלנו לקבלת החדשות האחרונות של Ethereum, פתרונות ארגוניים, משאבי מפתחים ועוד. כתובת דוא”ל תוכן בלעדימדריך מלא לרשתות עסקיות של Blockchainלהנחות

מדריך מלא לרשתות עסקיות של Blockchain

מבוא לטוקניזציהוובינר

מבוא לטוקניזציה

העתיד של נכסים דיגיטליים של פיננסים ו- DeFiוובינר

עתיד האוצר: נכסים דיגיטליים ו- DeFi

מה זה אתריום ארגוניוובינר

מה זה אתריום ארגוני?

בנקים מרכזיים ועתיד הכסףנייר לבן

בנקים מרכזיים ועתיד הכסף

קומגו בלוקצ'יין למימון סחר בסחורותמקרה סטודנטים

קומגו: בלוקצ’יין למימון סחר בסחורות

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map