היסטוריה קצרה של אתריום

בלוג 1חדשות מפתחיםיזם הסבר על בלוקצ’יין אירועים וכנסים לחץעלונים

הירשם לניוזלטר שלנו.

כתובת דוא”ל

אנו מכבדים את פרטיותך

HomeBlogBlockchain הסביר

היסטוריה קצרה של אתריום

סקירה כללית של השדרוגים והמזלגות הקשים של עברו של את’ריום, עם מבט לעבר מה שצפוי. מאת ConsenSys 13 במאי 2019 הועלה ב 13 במאי 2019

אתר אתריום קצר

ממעוף הציפור, טכנולוגיית הבלוקצ’יין לא קיימת מזה זמן רב. אם כי מושגי היסוד (קריפטוגרפיה, ביזור, רשת עמית לעמית & עסקאות) נחקרו במשך עשרות שנים, רק עד יציאתו של ביטקוין בשנת 2008 ניתן לראות בביטחון את כל אותם מרכיבים כביכול כדי ליצור מוצר פונקציונלי. במיוחד אתריום קיים במתכונת ציבורית ציבורית שמישה רק מאז 2015. אף שהתאריכים והפרטים של התפתחותו הצפויה השתנו, את’ריום דבק בתכניתו לשדרג באופן עקבי את הפרוטוקול כדי להבטיח שיפור בשימושיות, באבטחה, בפונקציונליות ובביזור..

עם השדרוג האחרון של קונסטנטינופול בפברואר, אית’ריום נמצא בפתח של השלווה (הידוע גם בשם Ethereum 2.0), אליו ניתן להגיע באמצעות סדרה של מזלגות קשים ושלבי שדרוג, כולל “Ethereum 1.x.” כדי להבין לאן אנחנו הולכים, עם זאת, עלינו להסתכל אחורה ולהבין מהיכן הגענו. ציר זמן זה בוחן את ההיסטוריה של מזלגות ושדרוגים קשים משמעותיים (לא מתוכננים) של את’ריום לקראת שלב האבולוציה הבא שלה..

אולימפי | 9 במאי 2015

בלוקצ’יין את’ריום צמח לקיום ציבורי ביולי 2015. אולם הצעד המיידי לפני כן היה האולימפי – ההוכחה התשיעית והאחרונה לרשת המבחן הפתוחה של הרעיון, שזמינה למפתחים כדי לבחון כיצד תיראה בלוקצ’יין את’ריום לאחר ששוחרר. הודיע ​​ויטיק פרס כולל של 25,000 ETH למפתחים שבזבזו את בדיקת הלחץ ברשת. הבקשה הייתה ברורה: נסה להעמיס על הרשת ולעשות “דברים מטורפים עם המדינה” כדי לספק תובנה כיצד הפרוטוקול יטפל בתעבורה גבוהה. המפתחים קיבלו ארבע קטגוריות לבדיקה: פעילות עסקה, שימוש במכונה וירטואלית, כושר כרייה וענישה כללית.

גבול | 30 ביולי 2015

לאחר כמה חודשים של בדיקות לחץ, רשת את’ריום הייתה מוכנה להשקת הרשמי של רשת הרשת הציבורית. ב -30 ביולי, גוש בראשיתו של את’ריום נוצר והקהילה החלה לצמוח. כמה חודשים לפני השקת Frontier, וינאי גופטה פרסם הערה על תהליך ההשקה של את’ריום. בין פסקאות ההתרגשות יש אזהרות למשתמשים פוטנציאליים. Frontier, לטענתו, היה Ethereum “במתכונתו הנחשבת ביותר” ועל המפתחים לנקוט בזהירות. ימים ספורים לפני השקת Frontier, סטפן טאול הדהד אזהרתו של גופטה בפני היזמים: “כמו עמיתיהם בתקופת הגבול האמריקאי, בפני המתנחלים הללו יוצגו הזדמנויות עצומות, אך יתמודדו גם עם סכנות רבות.”

פרוטוקול Frontier הכיל סדרה של מאפיינים מכריעים:

  • חסום תגמול: כאשר כורים כורים בהצלחה בלוק הקיים בבלוקצ’יין את’ריום, הם מקבלים פרס ב- ETH. Frontier הושק עם תגמול חסום של 5 ETH לחסום.
  • גַז: במהלך הימים הראשונים לקיומו של פרונטיר, מגבלת הגז לכל בלוק קודנה בקושי ב -5,000 גז. בעיקרון, פירוש הדבר שכלום לא יכול לקרות ברשת. זה יושם בכוונה בכדי לתת זמן של כמה ימי חיץ כדי לאפשר לכורים להתחיל את פעילותם ב- Ethereum ולאפשר למאמצים מוקדמים להתקין את לקוחותיהם. לאחר מספר ימים הגבלת הגז הוסרה אוטומטית והרשת הפכה מסוגלת לטפל בעסקאות ובחוזים חכמים כפי שנועדה.
  • חוזים קנריים: חוזים קנריים נכללו ב- Frontier כדי להודיע ​​למשתמשים שרשת מסוימת גרועה או פגיעה. חוזים קנריים קיבלו או 0 או 1. חוזים שהייתה להם בעיה קיבלו 1 ולקוחות קיבלו הודעה על מנת שהם לא יכרתו את אותה שרשרת שבורה. בעיקרו של דבר, יכולות החוזים הקנריות העניקו לקבוצת ה- Ethereum הליבה את היכולת לעצור פעולה או עסקה ברשת אם משהו יתחיל להשתבש. חוזים קנריים היו מנגנון הגנה ריכוזי מאוד אך הכרחי בתחילת קיומו של את’ריום.
  • שְׁמִישׁוּת: כל פעולות המפתחים נעשו באמצעות שורות פקודה; לא היה ממשק משתמש גרפי. הרשת הייתה שמישה, אך ממשק המשתמש היה מחוספס ויכולותיה היו מוגבלות במידה רבה לאנשים עם ידע וניסיון קיימים באתריום..

בית מגורים | 14 במרץ 2016

שדרוג הומסטד היה המזלג הקשיח המתוכנן הראשון של רשת את’ריום ויושם ב -14 במאי 2016 עם מספר הבלוקים 1,150,000. בסך הכל, שדרוג Homestead כלל שלושה שיפורים עיקריים באת’ריום. ראשית, היא הסירה את פונקציונליות החוזה הקנרית, והסירה את אותה נקודת ריכוזיות ברשת. שנית, היא הציגה קודים חדשים ב- Solidity, שפת התכנות בה משתמשים באת’ריום. אחרון, היא הציגה את ארנק הערפל, שאפשר למשתמשים להחזיק / לבצע ETH ולכתוב / לפרוס חוזים חכמים.

שדרוג Homestead היה אחד היישומים המוקדמים ביותר של הצעות לשיפור Ethereum. EIPs הם המלצות המועברות לקהילה, שאם יאושרו, הם כלולים בשדרוגי הרשת. שדרוג Homestead כלל שלוש EIP:

EIP-2: שדרוגים ביתיים ראשיים

EIP 2.1: הגדיל את העלות ליצירת חוזים חכמים באמצעות עסקה מ -21,000 גז ל -53,000 גז. העלות ליצירת חוזה באמצעות חוזה אחר – השיטה המועדפת – עלתה יותר מיצירתו באמצעות עסקה. על ידי העלאת עלות הדלק ליצירת חוזים באמצעות עסקאות, EIP 2.1 תמס את המשתמשים לחזור ליצירת חוזים באמצעות חוזים אחרים.

EIP 2.2: “כל חתימות העסקה שערכן s שלהן גדול מ secp256k1n / 2 נחשבים לא חוקיים. חוזה ה- ECDSA לשחזר מראש נותר ללא שינוי והמשיך לקבל ערכי s גבוהים; זה שימושי למשל אם חוזה משחזר חתימות ביטקוין ישנות. ” [מָקוֹר]

EIP 2.3: נקבע כי אם בחוזה לא היה מספיק גז להשלמת הפעולה, החוזה “ייכשל” במקום ליצור חוזה ריק. זה שינה את התפוקות האפשריות של עסקה מ [הצלחה] [נכשל] או [ריק] רק [הצלחה] או [נכשל].

EIP 2.4: בוטל תמריץ שאיפשר למשתמשים ליצור בלוקים עם קושי מעט גבוה יותר – כלומר בלוקים שיש סיכוי גבוה יותר לכרות. שדרוג זה ייצב את זמני החסימה בין 10-20 שניות והחזיר את הרשת לזמן היעד הכולל שלה של ~ 15 שניות לחסום.

EIP-7

“מוסיף אופקוד חדש, DELEGATECALL ב- 0xf4, הדומה ברעיונו ל- CALLCODE, אלא שהוא מפיץ את השולח והערך מהיקף האב להיקף הילד, כלומר. לשיחה שנוצרה יש את אותו השולח והערך כמו השיחה המקורית. ” [מָקוֹר]

EIP-8: שדרוגים עתידיים

EIP-8 הייתה הצעה לשיפור עם עין לשדרוג רשת עתידי ומתוכנן. השיפור הבטיח שכל תוכנת הלקוח ב- Ethereum תוכל להכיל עדכוני פרוטוקול רשת בעתיד.

מזלג DAO | 20 ביולי 2016

בהיסטוריה של שדרוגי אתריום ומתוכננים למזלגות קשים, ראוי לכלול את האירוע הלא מתוכנן של DAO. בשנת 2016, ארגון אוטונומי מבוזר בשם DAO גייס 150 מיליון דולר במכירה סמלית למימון. ביוני נפרץ ה- DAO ו- ETH בשווי 50 מיליון דולר נגנב על ידי האקר לא ידוע. קהילת את’ריום ככלל החליטה למזלג את הרשת בכדי להחזיר את הכספים לארנקים המקוריים שלהם ולתקן את הפגיעות. המזלג הקשה, לעומת זאת, היה שנוי במחלוקת, וחלקם בקהילת את’ריום המשיכו לכרות ולבצע עסק בשרשרת המקורית. השרשרת המקורית – עם האתר הגנוב לא הוחזר – הפכה Ethereum Classic, שהפך חלש יותר ונתון לניצול עם הזמן. רוב הקהילה ומפתחי הליבה המשיכו לעבוד ברשת המזלג – כאשר ה- ETH הגנוב הוחזר לבעליהם המקוריים – וזה מה שאנחנו מכירים כיום כבלוקצ’יין את’ריום..

מטרופולין: ביזנטיון | 16 באוקטובר 2017

השלב הבא במפת הדרכים של את’ריום היה ידוע בשם מטרופולין, והוא יתקיים בשני שלבים: ביזנטיון וקונסטנטינופול. ביזנטיון עלה לאוויר בשנת 2017 בגוש 4,370,000 וכלל תשעה EIP, כולל:

EIP 100

התאים את הנוסחה כדי להעריך את הקושי של בלוק לקחת בחשבון חסימות דוד. הנוסחה החדשה סיפקה יציבות בשיעור ההנפקה, והבטיחה שלא ניתן יהיה לכפות אותה כלפי מעלה על ידי מניפולציה על חסימות הדודים.

EIP 658

עבור חסימות בעקבות שדרוג ביזנטיון, קבלות העסקאות כללו שדה סטטוס לציון הצלחה (מיוצג על ידי 1) או כישלון (מיוצג על ידי 0).

EIP 649

פצצת הקושי היא מנגנון שאם יופעל, יגביר את האנרגיה הנדרשת (כלומר ‘הקושי) לכרות גוש חדש עד שהוא הופך לבלתי אפשרי ולא ניתן לכרות בלוקים חדשים. בשלב זה רשת את’ריום תיהיה ‘קפואה’. פצצת הקושי נכללה במקור ברשת בספטמבר 2015. מטרתה היא לתמוך במעבר בסופו של דבר מהוכחת עבודה לעבר הוכחת הימור. כאשר מיושם PoS, כורים יכלו באופן תיאורטי לבחור לתמוך בשרשרת ה- PoW הישנה, ​​ובכך לגרום לפיצול בקהילה וליצירת שתי רשתות נפרדות – אחת שמתוחזקת על ידי הסטיירים ואחת שמתוחזקת על ידי כורים. הפיתרון לכך שזה לא יקרה הוא יישום פצצת הקושי, שבסופו של דבר תביא לביטול היעילות של הכרייה ותאפשר מעבר מוחלט של הרשת ל- PoS ללא איום של מזלג קשיח שנוי במחלוקת. עיכוב עידן הקרח / פצצת הקושי בשנה אחת והפחתת תגמול החסימה מ -5 ETH ל- 3 ETH

סקירה של שאר ה- EIP של ביזנטיון (140, 196, 197, 198, 211, 214) נמצא כאן.

מטרופולין: קונסטנטינופול | 28 בפברואר, 2019

החלק השני של שדרוג מטרופולין, שנקרא קונסטנטינופול, אמור היה להיכנס לאוויר בגוש 7,080,000 – לפי הערכות אמצע ינואר 2019. ב- 15 בינואר פירסמה חברת ביקורת אבטחה עצמאית בשם ChainSecurity דוח שהצביע על אחת מחמשת שדרוגי המערכת העיקריים. יכול לספק לתוקפים את האפשרות לגנוב כספים. בתגובה לדו”ח, מפתחי הליבה של Ethereum והקהילה המורחבת הצביעו לעכב את השדרוג עד שניתן יהיה לפתור את פרצת האבטחה. מאוחר יותר באותו החודש, מפתחי הליבה הודיעו כי השדרוג יתבצע בגוש 7,280,000. בלוק 7,280,000 הגיע ב -28 בפברואר ושדרוג המזלג הקשיח בקונסטנטינופול עלה לאוויר. רשת את’ריום של ימינו נמצאת בשלב קונסטנטינופול.

EIP 145: הוראות העברה סיבית

הוסיפו הוראות העברה של Bitwise למכונה הווירטואלית של Ethereum (EVM). ההוראות מאפשרות פיסות מידע בינארי לנוע שמאלה וימינה. המשמעות של שיפור זה היא כי ביצוע שינויים בחוזים חכמים יהיה זול פי 10.

EIP 1052: אימות חוזה חכם

מותר לחוזים חכמים לאמת זה את זה על ידי משיכת רק החשיש של החוזה החכם האחר. לפני קונסטנטינופול, חוזים חכמים יצטרכו למשוך את כל הקוד של אחר על מנת לאמת, שנדרש זמן ואנרגיה לביצוע.

EIP 1014: CREATE2

שיפור ההפעלה של ערוצי המדינה, פיתרון לשינוי קנה המידה של Ethereum המבוסס על עסקאות מחוץ לרשת.

EIP 1283: חנות

הפחית את עלות הדלק למבצע SSTORE. הפחתה זו מאפשרת עדכונים מרובים להתרחש בעסקה בזול יותר.

EIP 1234: חסום תגמולים & קושי בעיכוב הפצצה

מורכב משני רכיבים: הפחתת תגמול חסימות וקושי עיכוב בפצצה.

חסום הפחתת תגמולים

התגמולים לכורים הופחתו מ- 3 ETH לבלוק ל- 2 ETH לבלוק. הפחתה זו ידועה בשם “הקשה”.

קושי בעיכוב הפצצה

EIP 1234 מעכב את יישום פצצת הקושי בעוד 12 חודשים, ובנקודה זו היא תצביע שוב.

מסתכל קדימה: איסטנבול & רוֹגַע

במבט קדימה, שלווה היא היעד הסופי של בלוקצ’יין את’ריום, אך לא לפני המזלג הקשיח באיסטנבול ו”אתריום 1.x “. המזלג הקשיח באיסטנבול יוגדר במידה רבה על ידי ההחלטה סביב ProgPoW. השלווה תוגדר על ידי המעבר השלם מ- Proof of Work ל- Proof of Stake, אך תכלול שדרוגים חשובים אחרים. ראוי לציין שהכנסת שרשרת המשואות, Sharding והמעבר ממכונת ה- Virtual Ethereum (EVM) לאסיפת אתרים בטעם Ethereum (eWASM). כל השדרוגים של סרניטי יישלחו בשלבים, ובמהלך הזמן הזה, Ethereum 1.x ימשיך להשתפר כדי להבטיח את המשך רשת ה- PoW המקורית. עקוב אחר המאמר הבא על מזלגות קשים בעתיד ושלווה.

***
רוצה לקחת את השכלת הבלוקצ’יין לשלב הבא?

חקור את שלנו קורסי הכשרה של בלוקצ’יין →

ניוזלטר הירשם לניוזלטר שלנו לקבלת החדשות האחרונות של Ethereum, פתרונות ארגוניים, משאבי מפתח ועוד. כתובת דוא”ל תוכן בלעדידוח DeFi של Ethereum Q3 2020להגיש תלונה

דוח DeFi של Ethereum Q3 2020

דוח DeFi 2020 של Ethereum Q2להגיש תלונה

דוח DeFi 2020 של Ethereum Q2

מדריך מלא לרשתות עסקיות של Blockchainלהנחות

מדריך מלא לרשתות עסקיות של Blockchain

כיצד לבנות מוצר מצליח של בלוקצ'ייןוובינר

כיצד לבנות מוצר מצליח של בלוקצ’יין

מבוא לטוקניזציהוובינר

מבוא לטוקניזציה

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map