בלוקצ’יין בנדל”ן: תיקי שימוש והטמעה

מהם היתרונות של Blockchain בנדל”ן?

נדל”ן מסחרי מהווה חלק נכבד מפעילות הנכסים והעסקאות הכלכליים העולמיים. על פי דו”ח MSCI, גודלו של שוק השקעות הנדל”ן העולמי המנוהל בצורה מקצועית עלה מ -7.4 טריליון דולר בשנת 2016 ל -8.5 טריליון דולר בשנת 2017. אולם שוק הנדל”ן של ימינו, מורכב מרשתות מושתקות ועצמאיות רבות עם חיכוך ואטימות עסקאות בין מערכות קיימות. ה- Blockchain Ethereum מציג פתרון מעשי למימוש היתרונות הבאים בתעשייה:

  • אסימון נכסי נדל”ן
  • יעילות תהליכים לפעילות בסיסית בתעשייה
  • הפחתת עלויות מאוטומציה של תהליכים
  • גישה לחלוקת נכסים גלובלית
  • גישה לבריכות משקיעים רחבות יותר עקב חלוקת בעלות
  • גישה להזדמנויות בשוק המשני
  • נגישות נתונים כדי להגביר את השקיפות וליידע החלטות השקעה טובות יותר וניהול תיקים

אחת הדרכים המרתקות ביותר של אתריום לתעשייה היא באמצעות איגוח דיגיטלי של נכסי נדל”ן, המכונה גם טוקניזציה. נכסים דיגיטליים יכולים לייצג נכסים בעולם האמיתי כגון נדל”ן, קרנות נדל”ן, זרמי הכנסות, זכויות ממשל ועוד. לאחר סיום הנכסים הללו, ניתן לחלק אותם לחלקים גרגירים יותר, להנגישם למאגר רחב יותר של משקיעים ולמנף אותם לגיוס הון. לאחר האסימון, בלוקצ’יין Ethereum המתוכנת מאפשר דיגיטציה מאובטחת ותואמת של העסקאות והתהליכים סביב נכסים אלה, כולל הנפקה, מסחר וניהול מחזור חיים..

בשוק הנדל”ן, הייעוץ, הידע והידע של אנשי מקצוע בתחום הנדל”ן יישארו חיוניים לרוכשים מסחריים. עם זאת, עיבוד ניירות ערך, ניהול התחייבויות, עיבוד מסמכים וחשבונאות ישתנה בהכרח.

סמינר מקוון לפי דרישה

צפו בסמינר המקוון החינמי שלנו בנושא בלוקצ’יין ועתיד השקעות הנדל”ן

למד כיצד בלוקצ’יין ונכסים דיגיטליים חוללים מהפכה בקרנות הנדל”ן ובהשקעות בנכסים.

צפה עכשיוצפו בסמינר המקוון החינמי שלנו בנושא בלוקצ'יין ועתיד השקעות הנדל

מהם מקרי השימוש בבלוקצ’יין בנדל”ן?

טכנולוגיית הבלוקצ’יין הארגונית הופכת את ענף הנדל”ן בעשרה מקרים לשימוש:

 
כיצד משפיע האסימון על קרנות הנדל”ן ועל ניהול הנכסים?

בנדל”ן, טוקניזציה מתייחסת לדיגיטציה של ניירות ערך, נכסים חלופיים ומכשירים פיננסיים. עם טכנולוגיית הבלוקצ’יין של Ethereum, ניתן לתכנת נכסים דיגיטליים שיכללו זכויות בעלות, היסטוריית עסקאות וכללים כדי להבטיח שהנפקת נכסים, הפצה והעברות תואמים לתקנות. דוגמאות פשוטות כוללות פקדים כדי להבטיח שניתן להעביר אסימונים רק לצדדים מסוימים, או בכלל לא במהלך תקופת נעילה. ניתן להתאים נכסים דיגיטליים כך שיעמדו בכל מיני דרישות המנפיק. 

בנוסף, טוקניזציה מפחיתה את העלויות ומגדילה את מהירות היצירה, ההנפקה והחלפת הנכסים, חדשנות בתכונות חדשות, ניהול דיבידנדים וניהול פעולות ארגוניות אחרות. התאמה אישית מעמיקה והנפקה מהירה מאפשרים למנפיקים להתאים נכסים דיגיטליים ישירות על פי דרישות המשקיעים, מה שמפחית משמעותית את הסיכון של הצד הנגדי. 

עלויות מופחתות מאפשרות למנפיקים להקטין את סכומי ההשקעה המינימליים ולהרחיב את הגישה למאגר רחב יותר של משקיעים. קישוריות מוגברת בין נכסים דיגיטליים לרשתות נלוות מרחיבה הזדמנויות בשוק משני ומשפרת את הנזילות. יתרונות אלה הן למנפיקים והן למשקיעים מדגימים כי ההבטחה האמיתית של blockchain היא עתיד עם מכשירים ושווקים חדשים ביסודם.

 

מנהל פיתוח המוצר של מטה קפיטל, בטיסט סן מרטין, מסביר כיצד טכנולוגיית הבלוקצ’יין ממחלקת ומייעלת את ניהול נכסי הנדל”ן להפחתת סכומי המינוי המינימלי למשקיעים ל -1 אירו..

מחקר מקרה על ניהול נכסי נדל”ן

Mata Capital: מזרז השקעות נדל”ן בטכנולוגיית בלוקצ’יין

בלוקצ’יין לניהול נכסי נדל”ן. קרן ההשקעות הצרפתית, מטה קפיטל, שותפה עם Codefi Assets כדי לסמל שלוש קרנות בשווי כולל של 350 מיליון יורו, ולקדם אמון, שקיפות ויעילות למשקיעי נדל”ן..

קרא מקרה מחקרמטה קפיטל מזרזת השקעות נדל

כיצד משפיעה blockchain על מימון חלופי לנדל”ן?

גיוס מימון לפרויקטים חדשים של נדל”ן הוא קשה. חברות לפיתוח נכסים מתמודדות עם שיעורי ריבית גבוהים בכ -29% בעבודה מול מוסדות בנקאיים כנותני הלוואות מקור יחיד. הם גם מתמודדים עם אתגרים עם מקורות הלוואות מרובים שכן מימון המונים יכול להיות קשה לניהול. 

Blockchain מפשט את הגישה למודלי מימון חלופיים על ידי הקלה על ניהול משקיעים עבור מפתחים ומבטיח שקיפות השקעות ומעקב רציף אחר ההשקעה למשקיעים. ניתן לתכנת מוצרים פיננסיים מבוססי בלוקצ’יין להפצה עולמית. פתרונות אלה מפשטים את חוויית המשקיעים, מגבירים את אמון המשקיעים, ופותחים את הגישה למאגר משקיעים רחב יותר. 

כיצד משפיעה הבלוקצ’יין על איגוח הלוואות ומשכנתאות?

מקור הלוואות וחיתום נותרים ללא תקן ומסתמכים על תיעוד נייר. מבנה האבטחה נותר פתוח לפרשנות, ונדרש מאמץ רב כדי להגן מפני שעבוד כפול של נכסים. החלטות מסחר ושירות נכסים מתקבלות לעיתים קרובות על סמך נתונים מיושנים. ולבסוף, התאמות מזומנים לאורך אירועי מחזור החיים גוררות לעיתים קרובות עיכובים בהתנחלויות המשפיעים על תזרים המזומנים של המשקיעים. 

Blockchain מציעה למוסדות בנקאיים גרסה אחת של מידע מאומת, שיתוף נתונים מאובטח, ניטור עסקאות בלתי משתנה והסדר תשלומים בזמן אמת. על ידי ביצוע דיגיטציה של הלוואה או משכנתא, ניתן לתכנת אותה לכלול נתונים רלוונטיים כגון זכויות בעלות והיסטוריית תשלום הלוואות כדי לתמוך בהחלטות שירות עתידיות. ניתן להשתמש בחוזים חכמים כדי לגבות ולהפיץ תשלומים לבעלי הנהנים, ולהעביר דיווחים בזמן אמת לרגולטורים. זה מספק ניהול יעיל של מחזור החיים ויוצר אמון בשווקים משניים על ידי מתן הוכחה למשקיעים על ביצועי הנכסים.

כיצד משפיעה blockchain על ניהול נכסים?

חברות ניהול נכסים בקנה מידה גדול סובלות פיקוח לא יעיל על התיקים הגלובליים שלהן. Blockchain מאפשר שיתוף נתונים מאובטח, מייעל אוספי שכירות ותשלומים לבעלי נכסים, ומספק גם בדיקת נאותות פרמיה ברחבי התיק. זה מגביר את היעילות התפעולית ומאפשר חיסכון בזמן ובעלויות. הוא גם מייצר נתונים עשירים יותר באופן משמעותי כדי להקל על קבלת החלטות. 

כיצד משפיעה הבלוקצ’יין על רישומי קרקעות ורכוש?

כותרות אדמות ממשיכות להסתמך על תיעוד נייר, הפגיע לאובדן, הונאה וניהול כושל. בנוסף, העברות נכסים והיתרים מחייבים שפע של הליכים משפטיים ארוכים ויקרים, ולעיתים נעילת קרקע בשימוש לא פרודוקטיבי.. 

בלוקצ’יין מחליף מעשי נייר מיושנים בנכסים דיגיטליים אמיתיים ועוקב אחר שינויים בספר חשבונות בלתי משתנה שפועל כמקור אמת משותף מאובטח למסמכים בין מספר גורמים וארגונים. Ethereum מאפשרת לנגישות רשומות בעלות על עסקאות ונכסים – להקל על עסקאות שוק, להגדיל את אמון המשקיעים, לפתוח גישה למימון ולקדם פיתוח קהילתי כלכלי וחברתי. רשות רישום המקרקעין של שבדיה, Lantmäteriet, יחד עם בנקים ושחקני תעשייה, יש פלטפורמת רישום מקרקעין דיגיטלית מבוססת בלוקצ’יין. 

מחקר מקרה של אסימון נכסי נדל”ן

HMLR: חקר אסימון נכסי נדל”ן בבריטניה

באמצעות נכסי Codefi, התאימה ConsenSys פלטפורמה לניהול נכסים דיגיטליים עבור רישום המקרקעין של הוד מלכותה תוך פחות משלושה שבועות. הפלטפורמה מדגימה אסימון נכסים אמיתי כחלק מחקירת טכנולוגיית הבלוקצ’יין של HMLR בענף הנדל”ן בבריטניה.

קרא מקרה מחקרHMLR חקר אסימון נכסי נדל

כיצד משפיעה הבלוקצ’יין על התכנון העירוני?

פיתוח נכסים כמעט תמיד מתרחש ללא קלט יקר מהקהילה. הציבור מרגיש לעתים קרובות נטול זכויות מתהליכי תכנון, ואינו מסוגל להביע העדפות לקהילה המקומית. פלטפורמות תכנון מבוססות בלוקצ’יין יכולות לכלול משאבים חינוכיים, תמריצי השתתפות מבוססי אסימונים ולולאת משוב בין בעלי העניין. זה יעודד מעורבות בקהילה ושילוב טוב יותר של קהילות מקומיות בשרשרת הערך לפיתוח נכסים, שיפור אמון הציבור ושיפור שירותי היזמים להצלחה ברת קיימא..

כיצד משפיעה הבלוקצ’יין על פיתוח ובנייה של נכסים?

פרויקטים גדולים יותר של בנייה נעשו קשים יותר ויותר לניהול באמצעות שיטות קבלנות משנה ורכש וחסר שקיפות שרשרת האספקה. פלטפורמת בלוקצ’יין יכולה לפשט רכישות עם ניהול מוניטין עבור ספקים וקבלני משנה, ותמריץ ביצועים גבוהים. חוזים חכמים יכולים להפוך הסכמי חוזה ותנאי תשלום לאוטומטיים בכדי לשפר את הניהול הפיננסי. בלוקצ’יין יכול להוכיח את האותנטיות של מוצרי פרימיום בנקודת המוצא שלהם על ידי שיוך מוצרים לאסימונים שאינם ניתנים לפטירה ושימוש בהם כתעודות בלוקצ’יין דיגיטליות. לבסוף, בלוקצ’יין יכול לייעל את ניהול הפרויקטים באמצעות דיגיטציה של תהליכים מקצה לקצה. זה יאפשר למנהלי הבנייה לעקוב באופן מאובטח ולשתף אחר סטטוס הפרויקט עם בעלי העניין המרכזיים ולמזער את צווארי הבקבוק, מה שמאפשר ניהול יעיל יותר של הפרויקט..

כיצד משפיעה הבלוקצ’יין על זהות המשקיעים והדיירים?

זהויות דיגיטליות מבוססות בלוקצ’יין יהיו חזקות בענפים מרובים, יישומי צרכנים ובתוך המגזר הציבורי. זהות דיירים ומשקיעים מתהליכי KYC / AML מבוססי בלוקצ’יין הדדיים יכולים לייעל בדיקות רקע, להפחית עלויות ולהגביר את האבטחה. זהויות מבוזרות מאפשרות לכל אחד להוכיח בעלות על נכסים תוך שהוא מסביר חלקים חיוניים (הוכחת ביטוח, זהות, היסטוריית אשראי) עם הצדדים הדרושים.. 

איך blockchain משפיע על תשלומים ועל ליסינג?

טכנולוגיית ספר חשבונות מבוזרת מאפשרת לחתום על חוזי שכירות ולשלם ברשת. זה מסיר את הצורך בתיאומים ידניים, ומממן אוטומטית תשלומי שכירות ודיבידנד לבעלי נכסים. חוזים חכמים יכולים גם להפוך סוגים אחרים של תשלומים ואגרות לאוטומטיים כדי לתמרץ התנהגות טובה של דיירים, בעלי בתים ונותני שירות.. 

כיצד משפיעה הבלוקצ’יין על חשבונאות בזמן אמת?

כאשר בעלות על נכסים ותזרימי מזומנים נרשמים ברשת, משקיעים ובעלי נכסים נהנים מחשבונאות אוטומטית וכמעט מיידית. בעתיד, עריכת דוחות כספיים שנתיים כגון מאזן, דוח תזרימי מזומנים או דוח רווח והפסד תתבצע עם פוטנציאל לביקורות בזמן אמת. זה מאפשר פריצות דרך מרובות בתאימות, פיקוח רגולטורי ויחסי משקיעים. 

מוצרי ConsenSys לנדל”ן

להתחיל היום

ConsenSys מציעה את הפלטפורמות המאובטחות, המדרגתיות והקלות לשימוש להשקת פתרונות בלוקצ’יין ארגוניים. תשתית ומוצרי שכבת היישומים שלנו עוזרים לך לשלב בקלות בלוקצ’יין במחסנית התוכנה שלך ולנהל נכסים דיגיטליים כדי שתוכל ליישם פתרון נדל”ן מוצלח. התחבר למומחים שלנולהתחיל היום

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map