התחלת שיחת חג ההודיה: מדברים על בלוקצ’יין בחג זה

בלוג 1חדשות מפתחיםיזם הסבר על בלוקצ’יין אירועים וכנסים לחץעלונים

הירשם לניוזלטר שלנו.

כתובת דוא”ל

אנו מכבדים את פרטיותך

HomeBlogBlockchain הסביר

התחלת שיחת חג ההודיה: מדברים על בלוקצ’יין בחג זה

8 סיבות חשובות לצלול לאורך חור הארנבונים של בלוקצ’יין עם בני משפחה וחברים הודיה זו מאת ConsenSys 27 בנובמבר 2019

שיחות הודיה מתחילים מדוע כדאי לדבר על בלוקצ'יין בחג זה

“הדיבורים זולים,” אמר לינוס טורוואלדס, יוצר גרעין הלינוקס. “הראה לי את הקוד.” 

ברוב הימים, אנו אומרים זאת גם. 

אבל כמה ימים, הדיבורים חשובים. הסיפור חשוב. היום הוא אחד הימים ההם.

היום, כנראה תמצאו את עצמכם סביב אנשים שלא שמעו על טכנולוגיית הבלוקצ’יין, או מבולבלים ממנה. חלקם אולי מכירים את הז’רגון, אבל מבלים אותו. חלקם אולי מכירים רק את המילה האחרת “B” – ביטקוין. חלקם עשויים להיות ספקנים, וזה בריא. הם יעמידו את סיפורי הסיפורים שלך במבחן. 

רובנו נפלנו בחור הארנבונים של הבלוקצ’יין כי בשלב מסוים מישהו שאנחנו סומכים עליו סיפר לנו סיפור טוב על העבר והעתיד של האינטרנט. היום תהיה לך אפשרות לספר את הסיפור למישהו אחר. 

מה זה סיפור טוב? 

אתה יודע איך זה מרגיש, לפחות. סיפור טוב הוא סיפור שתחפש אליו מהטלפון או מהצלחת, תסובב את הכיסא אליו, תישאר ער עד מאוחר לקרוא. אתה תרגיש את זה בגזע המוח שלך. יש כאן סיפור. 

סיפור טוב מפעיל את החיווט בן השלוש מאות אלף שנה אשר תוהה, כפי שכותבת ליסה קרון, “מה אני הולך ללמוד כאן שיעזור לי לא רק לשרוד, אלא גם לשגשג?”

לסיפור טוב יש אופי וסכסוך שמציב אותם תחת לחץ. הבחירה שעושה הדמות בלחץ חושפת את אופייה האמיתי.

הדמות: אתה, אני, כולם. הקונפליקט: מה שחשבת שהוא שלך הוא לֹא. הנתונים שלך. הכסף שלך. הקוד שלך. האינטרנט שלך. העולם שלך. הבחירה: בין אם אתה מתנער מהנוחות המפליאה של החיים הדיגיטליים היום ומחזיר את האינטרנט בחזרה.

אם אתה מבהיר דבר אחד היום, הבהיר שיש לנו ברירה.

חשוב מאיפה אתה רוצה שהסיפור שלך יתחיל. אולי לא עם חשיפות או חסימות. אולי עם אימייל מוזר שנחת בתיבת הדואר הנכנס שלך. התראה ביטחונית. הבנק שלך רוצה להנפיק לך שוב כרטיס חדש, זה החודש השלישי ברציפות. דוא”ל נבוך נוסף מתאגיד על הפרה המבקשת ממך לשנות את הסיסמה שלך ולשמור על המידע שלך. אבל חשבת שהמידע שלך היה בטוח. 

הנה תרגיל: ראה כמה זמן אתה יכול לעבור מבלי להשתמש במילה “בלוקצ’יין”. סאפיינס, למשל, הוא סיפור מצוין על בלוקצ’יין אבל הוא לא משתמש במילה “בלוקצ’יין” פעם אחת. 

בלוקצ’יין הוא רק דרך לדבר על מה שאנחנו באמת צריכים לדבר עליו.

דבר על בלוקצ’יין כדי שתוכל לדבר על אמון.

היעדרו הכללי. בבנקים. ברשתות אספקה. בתחום הבריאות. בממשלות. בעיתונות. ברשתות החברתיות. במערכות. באנשים.  

מדברים על הפרות אמונים. 3 מיליארד חשבונות יאהו. 500 מיליון הלקוחות של מריוט אינטרנשיונל. 200 מיליון הצרכנים בפיקוח Equifax.  

דבר על הנתונים שלך ועל מה שקורה איתם. לדבר על כיצד פייסבוק משתמשת בנתונים שלך. כיצד משתמשים באפליקציות נתוני המיקום שלך. על אודות האישה שחייה הדיגיטליים נשקו נגדה. דבר על הנתונים שלך כאילו היית עושה את הבריאות שלך, את העבודה שלך, את חיי האהבה שלך, כי זה כל הדברים האלה. 

מדברים על בלוקצ’יין כדי שתוכלו לדבר על כסף.

דבר על כסף כדי שתוכל לדבר על איך הכסף שלך נע. ומי מטפל בזה. מעבדים חזיתיים. רוכש בנקים. אסוציאציות כרטיסים. בנקים מנפיקים. מעבדי תשלום. מסלקות. כל אחד מהם משחרר שכר טרחה, שכל אחד מהם רגיש להפרות האמון הגדולות האלה.  

דבר על כסף כדי שתוריד את חור התולעת המוזר והבלתי נמנע הזה מה זה בכלל מלכתחילה. דבר על הציטוט הזה מ סאפיינס, הספר על בלוקצ’יין שלעולם לא משתמש במילה “בלוקצ’יין”: 

“מדוע אני מאמין במעטפת הפרווה או במטבע הזהב או בשטר הדולר? כי השכנים שלי מאמינים בהם. והשכנים שלי מאמינים בהם כי אני מאמין בהם … כסף הוא כל מה שאנשים מוכנים להשתמש בו כדי לייצג באופן שיטתי את הערך של דברים אחרים להחלפת סחורות ושירותים. ” 

כל מה שאנשים מוכנים להשתמש בו. 

דבר על מה שאנשים משתמשים בכסף בימינו. מדברים על מטבע קריפטוגרפי. מדברים על עסקת הביטקוין הראשונה. שתי פיצות תמורת 10,000 ביטקוין. מדברים על אתר, המטבע המקומי של את’ריום. דבר על כך שאתר הוא לא רק כסף – זה דלק

מדברים על מאזניים, המטבע הדיגיטלי של פייסבוק. שוחח על מידת הידיים שאתה באמת חושב שפייסבוק תהיה, בהתחשב ברקורד שלהם. 

דבר על בלוקצ’יין כדי שתוכל לדבר על תשתית.

מדברים על תשתיות פיננסיות. לדבר על האקרים ששתלו תוכנות זדוניות במערכת הבנקאות העולמית שלנו ונמלט עם מיליארד דולר. 

מדברים על תשתיות ענן. מדברים על האישה הגאורגית בת 75 שכיבתה את האינטרנט של ארמניה עם האת שלה. 

מדברים על זה של ג’ף בזוס תכנית – על. על האופן שבו AWS שולטת ב -40% מהמסחר האלקטרוני בארה”ב וב -42% ממכירות ספרי הנייר ויותר מחיפושי מוצרים מאשר בגוגל וכמעט מחצית מתעשיית מחשוב הענן ואיך אפילו למיליארדר המיטיב ביותר לא צריך להיות כוח מסוג זה. 

מדברים על זה של בזוס נאום סיום על פיקחות וחסד ומתנות ובחירות ונושמים לרווחה זמנית.

מדברים על תשתית זהות. דבר על עייפות כניסה, או על איך שאתה רגיל כל כך לאפס את הסיסמה שלך שאתה אפילו לא מרגיש את זה יותר. דבר על מאמתים של צד שלישי וכיצד תוכל להיכנס לרוב האפליקציות דרך פייסבוק, גוגל וטוויטר וכיצד מחיר הנוחות הזה מחיר. 

דבר על בלוקצ’יין כדי שתוכל לדבר על ביזור.

דבר על תכנון הרשת המקורי של האינטרנט ועל צמתים מבוזרים ועל חותמת זמן של עמית לעמית, אך אל תשתמש באף אחת מהמילים הללו. מדברים על העברת תפוחי האדמה, ואיך יהיה יותר הגיוני שהדוד גארי יעביר לך את תפוחי האדמה ישירות מעבר לשולחן במקום להעביר אותם לדודה דיאן ולדוד ג’ימי והשכן של גארי (איך קוראים לו שוב?) ושלך אחיינית בת שנתיים שבקושי יכולה להרים את כלי הכסף שלה. מדברים על תפוחי אדמה מבוזרים כדי שתוכלו לדבר על פיננסים מבוזרים. 

מדברים על ביזור כדי שתוכלו לדבר על חיבור, על את העוצמה של קשרים חלשים. 

שוחחו על ביזור כך שתוכלו להבהיר מעט בכל הקורים השונים: הרשת העולמית והאינטרנט העמוק והאיור האפל ו Web1, Web2, Web3. מדברים על כך שבלוקצ’יין הוא לא רק עוד אפליקציה באינטרנט אלא שכבת בסיס של האינטרנט. רובד אמון. שכבת התיישבות. איך שלא תרצו לקרוא לזה. רק תוודא שהוא מבוזר. 

דבר על בלוקצ’יין כדי שתוכל לדבר על אמת. 

בערך מקור אמת אחד. האמת לגבי תשלום. על תרופות. בערך חתיכת אוכל. על פיסת תוכן. מדברים על מפחיד חמוציות של חג ההודיה הגדול משנת 1959 וכיצד ניתן לאמת את הטיפול במזון כעת. מדברים על איך רוב האינטרנט כיום אינו נכון– המדדים, העסקים, התוכן, האנשים – ובכל זאת יש לנו עדיין אפשרות לבחור. 

מדברים על האמת שנעלמת. מדברים על חורי זיכרון. איך הדברים נעלמים, כאילו מעיצובם, מהזיכרון הקולקטיבי שלנו. לדבר על טיהור טוויטר. דבר על הערכיות ומהירות התוכן – מילות קליק-פייט במהירות שלא נבדקו כדי לגרום ליותר גלגלי עיניים למכור יותר מודעות. דבר כמה זמן יש לאתר כדי לתפוס את תשומת ליבו של מישהו, שלא לדבר על לומר את האמת. פחות מ -15 שניות.

לדבר על ההוגים ארוכי הטווח. מדברים על איך הסיפורים נמשכים. מדברים על קביעות. מדברים על הגיבורים הלא מוצלחים שמאחורי ארכיון אינטרנט ומכונת Wayback ו- מערכת קבצים בין-כוכבית. מודה על הצמתים. 

מדברים על בלוקצ’יין כדי שתוכלו לדבר על סאטושי.

סאטושי נקאמוטו. אחד מסיפורי המקור הגדולים של זמננו. שם, קוד קוד פתוח כלשהו ובקשה: “אם אתה יכול לשמור על צומת פועל שמקבל חיבורים נכנסים, אתה באמת תעזור לרשת הרבה.”

דברו על סאטושי כדי שתוכלו לדבר על מפתחי קוד פתוח. מדברים על איך תוכנה אכלה את העולם ואז קומץ חברות טכנולוגיה אכלו את התוכנה ועכשיו המפתחים לוקחים את התוכנה, ולעניין זה האינטרנט, חזור. 

מדברים על סאטושי כדי שתוכלו לדבר על כל הסאטושים. כל מי שמחזיר לאינטרנט. המשתמשים החשמליים. התורמים בוויקיפדיה. סוקרי אמזון. תורמי הצפת הערימה. מדברים על כלל 1% של האינטרנט: איך 1% מאיתנו יוצרים ו 99% מאיתנו אורבים.  

מדברים על הצורך להכיר ולתגמל את הסאטושים האלה. שוחח על האופן שבו קריפטו-כלכלה היא המפתח ואיך חבורת אנשים כבר הבינה את זה. מדברים על הצבעה ריבועית ומימון אינפלציה ו שווקים רדיקליים. תודה על סאטושי ועל כל הסאטושים.

דבר על בלוקצ’יין כדי שתוכל לדבר על חדשנות. 

מדברים על ציר הזמן של חדשנות. איך הסיפור של הבלוקצ’יין התחיל הרבה לפני ויטאליק וסאטושי, עם ניק סאבו ווי וויי דאי ואדם בק וקייפרונקים וטים ברנרס-לי ודייוויד צ’ום וויליאם גיבסון ואלן טיורינג ועדה לובלייס וצ’רלס באבג ‘וג’ורג’ בול והרשימה נמשך.

מדברים על מצרך החידוש. לְהִסְתָכֵּן. תִזמוּן. התנגדות טכנית. התנגדות אנושית. מדברים על חדשנות של חג ההודיה. זוכר את טורדוקן? עוף בתוך ברווז בתוך תרנגול הודו. מדברים על כישלון חיובי. 

מדברים על אימוץ בלוקצ’יין. דבר על האופן שבו ארגונים עוקבים אחר המפתחים. דבר על אילו ממשלות משתמשות בבלוקצ’יין כרגע. מדברים על חדשנות בעולם האמיתי. מדברים על תעשיות שאנחנו יכולים לסמוך עליהם.

דבר על בלוקצ’יין כדי שתוכל לדבר על אינטרנט טוב יותר. 

מדברים על מקורות האינטרנט. איך זה יצא משליטה ואיך נוכל להשיב את זה. דבר על הפעם הראשונה שנגעת באינטרנט ואיך נפלת מתוך אהבה. דבר על בלוקצ’יין כדי שתוכל להקשיב גם לסיפורי אהבה באינטרנט של אחרים.

מדברים על החלקים הטובים באינטרנט. תודה על האינטרנט. מדברים על צפייה בן ואמו מתאחדים לאחר 10 שנים. איך היית להיות שם גם לרגע זה. איך כל מה שאנחנו מנסים לעשות זה להישאר מחובר, למרות עצמנו והמערכות שלנו. 

מדברים על בלוקצ’יין כדי שיום אחד, כבר לא נצטרך לדבר על בלוקצ’יין, והאינטרנט יהיה שוב שלנו.

***

רוצה לקרוא סיפורים נוספים על עתיד האינטרנט?

הירשם לניוזלטרים של ConsenSys →

ניוזלטר הירשם לניוזלטר שלנו לקבלת החדשות האחרונות של Ethereum, פתרונות ארגוניים, משאבי מפתח ועוד. כתובת דוא”ל תוכן בלעדידוח DeFi של Ethereum Q3 2020להגיש תלונה

דוח DeFi של Ethereum Q3 2020

דוח DeFi 2020 של Ethereum Q2להגיש תלונה

דוח DeFi 2020 של Ethereum Q2

מדריך מלא לרשתות עסקיות של Blockchainלהנחות

מדריך מלא לרשתות עסקיות של Blockchain

כיצד לבנות מוצר מצליח של בלוקצ'ייןוובינר

כיצד לבנות מוצר מצליח של בלוקצ’יין

מבוא לטוקניזציהוובינר

מבוא לטוקניזציה

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map