בלוקצ’יין באירופה: למידות מהמצפה והפורום של האיחוד האירופי

בלוג 1חדשות מפתחיםיזם הסבר על בלוקצ’יין אירועים וכנסים לחץעלונים

הירשם לניוזלטר שלנו.

כתובת דוא”ל

אנו מכבדים את פרטיותך

HomeBlogEnterprise Blockchain

בלוקצ’יין באירופה: למידות מהמצפה והפורום של האיחוד האירופי

במשך שנתיים הובילה ConsenSys את הצוות שעומד מאחורי צוות החשיבה המרכזי של בלוקצ’יין והגוף המייעץ למדיניות. להלן הממצאים שלנו לגבי מצב המערכת האקולוגית. מאת טום ליונס 25 ביוני 2020 הועלה ב 25 ביוני 2020

בלוקצ'יין באירופה

בחודש מאי, ConsenSys סיימה בהצלחה את המנדט שלה ל -27 חודשים מהנציבות האירופית לנהל את מצפה הכוכבים והפורום של הבלוקצ’יין. מטרת המצפה הייתה לאפשר דיאלוג בין קובעי המדיניות האירופיים למובילי המחשבה והקהילה של בלוקצ’יין באירופה. בפוסט זה אנו מסכמים את עבודות המצפה וממצאיו. לפרטים נוספים, תוכלו להתייעץ עם שלנו דוח סופי של 94 עמודים, המציג את המצפה בפירוט, או את אתר המצפה (www.eublockchainforum.eu). 

איך התחיל המצפה של האיחוד האירופי

שורשי המצפה חוזרים ליולי 2017 כאשר הנציבות האירופית פרסמה מכרז לבניית “מרכז מומחיות אירופאי בתחום טכנולוגיות בלוקצ’יין ופנקסים מבוזרים.“באותה תקופה, מספר קובעי מדיניות באיחוד האירופי וכן חברי הפרלמנט האירופי – בהם ג’ייקוב פון וייצקר ואווה קאילי, שהיו מוקדמים ונשארו אלופים יציבים של המצפה – הכירו בבלוקצ’יין כפריצת דרך חשובה. אבל זה היה גם שיאו של בועת ה- ICO והוויכוח הציבורי אודות מטבעות קריפטוגרפיים והלבנת הון, כך שהייתה ספקנות רבה גם בחוגי הממשלה ובציבור הרחב. בעלי עניין רבים לא ידעו על המגוון הרחב של מקרי שימוש בטכנולוגיית בלוקצ’יין בעולמות הממשלה, הארגון והסטארט-אפ..

כאשר הגשנו את הצעתנו לפרויקט, ראינו בכך דרך לתמוך בנרטיב חדש לבלוקצ’יין והזדמנות להתמקד בערך האמון המבוזר. זו השקפה גם של שותפינו בנציבות האירופית. מבחינת האיחוד האירופי, עמידה במטרה להבטיח שאירופה תופסת תפקיד מוביל בבלוקצ’יין דורשת מקובעי המדיניות הבנה מעמיקה של הטכנולוגיה וצרכי ​​המערכת האקולוגית. 

ניסינו להפעיל את המצפה לפי אותם קווים – ונראה גם “מגדל שמירה”, המנתח את התפתחות הבלוקצ’יין באירופה ובעולם, וגם “מגדלור”, המספק הכוונה לקובעי המדיניות על סמך המומחיות הקולקטיבית והתובנות של מערכת אקולוגית.

איך עובד המצפה

משימה זו באה לידי ביטוי בעבודה שלנו, אשר התמקדה מאוד בניתוח ומנהיגות מחשבתית סביב מקרי שימוש בבלוקצ’יין. בסך הכל, קיימנו 18 סדנאות בנושאים הקשורים לבלוקצ’יין, הזמנו ופרסמנו תשעה מאמרים אקדמיים בנושאי בלוקצ’יין טכניים מצד השותפים האקדמיים שלנו, וחקרנו וכתבנו 13 דוחות נושאיים – מאמרים לבנים מקוריים בנושאי בלוקצ’יין שנועדו לחנך ולספק המלצות מדיניות. בנינו גם את אתר המצפה, כולל א מפת בלוקצ’יין בהמונים המכיל כעת רשימה של למעלה מ- 700 יוזמות בלוקצ’יין באירופה ובעולם, וכן קהילה מקוונת.

מפת יוזמות Blockchain העולמיתמפת יוזמות Blockchain העולמית

לשם ביצוע עבודה זו, המצפה הסתמך על מגוון רחב של בעלי עניין. היו השותפים האקדמיים שהוזכרו, שכללו את אוניברסיטת סאות’המפטון, מכון מדיה ידע באוניברסיטה הפתוחה, אוניברסיטת קולג ‘בלונדון ואוניברסיטת לוצרן למדעים שימושיים. הקמנו גם שתי קבוצות עבודה של 30 איש המורכבות ממנהיגי מחשבה אירופאיים בבלוקצ’יין, וסמכנו במידה רבה על קלט של משתתפי הסדנה שלנו – המומחים, היזמים והאקדמאים שדיברו או השתתפו בפאנלים, כמו גם משתתפי הקהל הרבים שעסקו בדיונים ושיחות במהלך פגישות העבודה שלנו. 

נושאים עיקריים: נכסים דיגיטליים, שרשרת אספקה ​​וזהות דיגיטלית

ההתמקדות העיקרית שלנו הייתה במקרי שימוש, החל מנושאים רוחביים כמו זהות, מסגרות משפטיות ורגולציה או ממשל, וכלה בנושאים ספציפיים יותר למגזר כמו שרשרת אספקה, שירותי בריאות ושירותים פיננסיים. אמנם זה ייצר מבחר רחב למדי של נושאים, אך במבט לאחור היום אנו יכולים לזהות מספר נושאים מרכזיים שנותרו רלוונטיים במיוחד לבלוקצ’יין באירופה.. 

נכסים דיגיטליים

הנכסים הדיגיטליים היו הדאגה העיקרית של המצפה מאז תחילתו, כקובעי המדיניות והקהילה פועלים להבין את סוג הנכס החדש הזה. התקדמות רבה הושגה. בתוך ה נייר תצפית על נכסים דיגיטליים, נציין שכמעט כל תחומי השיפוט פרסמו כעת חוות דעת בנושא. ולמרות שעדיין אין סיווג סטנדרטי, נראה כי נוצר הסכמה גסה בהיבטים רבים. 

ראינו עניין וצמיחה אדירים בתחום מטבעות הכוכבים – וזורזו במידה רבה על ידי פרויקט מאזניים המוצע של פייסבוק – כמות מדהימה של תנועה מהירה בתחום המטבעות הדיגיטליים של הבנק המרכזי (CBDC). אנו חושבים ש- CBDC במיוחד עשוי להיות אחד האזורים התוססים ביותר של בלוקצ’יין בטווח הארוך.

סמל מקלעת consensys עגול ספר לבן: בנקים מרכזיים ועתיד הורדת הכסף הדיגיטלי

שרשרת אספקה ​​ומימון סחר

טכנולוגיית הבלוקצ’יין מתאימה היטב למעקב אחר עקבות שימוש במקרים, ולכן אין זה מפתיע שגם שרשרת האספקה ​​וגם מימון הסחר הוכיחו קרקע פורייה. זה היה נושא לאחד מ- העיתונים הפופולריים יותר שלנו. עם פרויקטים גדולים וקונסורדיציות בתחומים כמו מזון, תרופות, אנרגיה, מוצרי מותרות וסחורות מימון כבר מספקים שירותים ויוצרים ערך – ובמקרים מסוימים מציגים מודלים עסקיים חדשים חדשניים – אנו מצפים לפעילות וחדשנות רבה בתחום זה. גם כן. 

זהות דיגיטלית

מבין כל הנושאים הרוחביים בבלוקצ’יין, זהות עשויה להיות החשובה ביותר. לא רק שזהות ממלאת תפקיד מהותי ברוב מקרי השימוש בבלוקצ’יין, כפי שציינו בדברים שלנו מאמר שפורסם במאי 2019, הזהות הדיגיטלית בימינו היא כמעט שבורה. Blockchain יכול להיות כלי שיעזור לתקן אותו. 

החדשות הטובות הן שהמודעות למושגי זהות מבוזרים בדרך כלל וזהות ריבונית עצמית (SSI) הולכת וגוברת. זה נכון בקהילה, בה ראינו התקדמות רבה בתקני זהות מבוזרים, כמו גם במעגלי מדיניות. העובדה שה- EC הפכה את SSI לחלק מרכזי ב- EBSI, תשתית שירותי הבלוקצ’יין האירופיים, והתחייבה אחרת לתמוך בעקרונות ה- SSI היא לדעתנו פיתוח משמעותי.. 

מדינת הבלוקצ’יין באירופה היום

בנוסף לחקר נושאי הבלוקצ’יין ומקרי שימוש, בדקנו גם את מצבה של המערכת האקולוגית הבלוקצ’יין האירופית. זה היה נושא עיקרי אצלנו סדנת סיכום, שם ניסינו לספק רטרוספקטיבה לעבודה שלנו. בין נקודות השיא:

מדיניות הבלוקצ’יין באירופה מתפתחת

מדיניות הבלוקצ’יין באירופה התקדמה בצורה ניכרת מאז תחילת המצפה. זה כולל היווצרות של תשתית שירותי בלוקצ’יין אירופיים (EBSI), יוזמה לבניית תשתית בלוקצ’יין לשירותים ממשלתיים חוצי גבולות, והאיגוד הבינלאומי ליישומי בלוקצ’יין מהימנים (INATBA), שותפות ציבורית / פרטית שנועדה להפגיש בין המדינות החברות באירופה עם המגזר הפרטי כמו גם בעלי אינטרסים אחרים כמו האקדמיה לקידום המערכת האקולוגית של הבלוקצ’יין באירופה.. 

האיחוד האירופי גם קידם ואפשר בלוקצ’יין כחלק מהמסגרת החוקית של השוק היחיד לדיגיטל, והוא בוחן את חוק השירותים הדיגיטליים כדי לראות אם יש משהו שניתן לעשות כדי לתמוך בהכרה הדדית בחוזים חכמים. מבחינה מדינית, הנציבות האירופית עומדת לפרסם את אסטרטגיית הבלוקצ’יין הייעודית הראשונה שלה, המתארת ​​את חזונה כיצד להמשיך את בלוקצ’יין בתקציב הבא, וכן מתייחסת לביזור טכנולוגיות כחלק מהאיחוד האירופי הכולל. אסטרטגיית נתונים. 

המערכת האקולוגית התבגרה

כשהתחלנו בתחילת 2018, כמעט ולא היו פרויקטים גדולים של בלוקצ’יין ארגוני או פלטפורמות ייצור. Hyperledger הושק לאחרונה בקרן לינוקס ו- EEA אספה למעלה מ -150 ארגונים חברים בארגון כדי למפות ולפתח את המערכת האקולוגית של Ethereum. כיום ישנם מאות, בשידור חי או שעומדים לצאת לייצור. בניתוח מצאנו עלייה משמעותית במספר החברות המצטרפות לקונסורציות הבלוקצ’יין באירופה, אשר פירשנו כסימן ליישומים בוגרים וממוקדים ארגוניים.. 

בכל הקשור לסטארטאפים, הבהירות בהצעות ערך וחוויית המשתמש של ספקי ארנקים, מפעילי פיננסים מבוזרים וכלים אחרים שנבנו על גבי פרוטוקולים פופולריים השתפרו בסדר גודל. אנו גם חושבים שזה הוגן לומר שהנרטיב הפוליטי והרגולטורי אודות תפקידה של טכנולוגיית הבלוקצ’יין בחברה שלנו השתנה באופן דרמטי, ממצב של ספקנות לאחד של קבלה, התרגשות ומחויבות רגילה מצד ריבונות בנוגע לפוטנציאל של חדשנות בלוקצ’יין..

אנחנו עדיין חסרים את המסגרת הקוהרנטית המלאה

למרות כל ההתקדמות הזו, יש עוד דרך לפני שנשיג מסגרת כוללת קוהרנטית לאופן השימוש בטכנולוגיית הבלוקצ’יין באירופה. היו שקיוו שבעוד שנתיים הקהילה והממשלה יוכלו להתאחד ולמצוא פיתרון כולל לשאלות המאתגרות ביותר מבחינה אינטלקטואלית שהועלתה על ידי טכנולוגיית הבלוקצ’יין – כולל מעמדן המשפטי של מבני ממשל מבוזרים, תוקף משפטי של חוזים חכמים או פיתוח סטנדרטים הדדית.. 

למרות שהיו מסגרות מעניינות, פרשנויות והצעות, שרבים מהם דנו במהלך עבודת המצפה, יש עדיין עבודה רבה כדי לחבר בסופו של דבר תשתית מורשת עם מערכות מבוזרות חדשות. זה שווה לקורס בכל מה שקשור לחדשנות.

צריך להתמקד בתמונה הגדולה

אם מציבים את המפרט הטכנולוגי של בלוקצ’יין, גורמי ההצלחה העיקריים להופעתם של אלופי החדשנות העולמית ידועים. הם כוללים גישה לשוק יחיד גדול והומוגני; תוכניות השקעה משותפות בין סוכנויות ממשלתיות ומשקיעים פרטיים בכדי להפחית את סיכוני ההשקעה ולאפשר הגדלת מוצרים מסחריים; תמריצים להעסקה והסרת חוסר יעילות בשוק לא פרופורציונלי כגון תקנות היוצרות אוליגופולים טבעיים או חוסר גישה למערכת הפיננסית. אנו מצפים לפיתוח מעגלים סגולים בין ממשלות וחברות טכנולוגיה.

במבט קדימה: המערכת האקולוגית תמשיך לבגר

לאן המערכת האקולוגית הזו הולכת אחר כך? בטווח הקרוב, המערכת האקולוגית צריכה להמשיך להתגבש ולהבשיל. אנו מצפים מבין יותר ויותר קונסורציות שייווצרו ויעלו לאוויר. אנו נרגשים במיוחד מאימוץ ממשלת אירופה של בלוקצ’יין, למשל באמצעות EBSI, מכיוון שאנו חושבים כי זה גם יעזור לקובעי המדיניות להבין טוב יותר את הטכנולוגיה, אך גם לזרז אימוץ רחב יותר כאשר אזרחים משתמשים בשירותים ממשלתיים אלה הנתמכים על ידי בלוקצ’יין. באופן דומה, אנו מצפים גם לבהירות והרמוניזציה הגוברים בצד המסגרת המשפטית והרגולטורית. גם זה יהווה עזרה נהדרת לקהילת הבלוקצ’יין ולתעשייה באירופה.

למי שרוצה לשמור על קשר עם הבלוקצ’יין באירופה, יש חדשות טובות: המצפה יימשך עוד 30 חודשים לפחות בחסות קונסורציום חדש. מבחינתנו, חידוש המצפה על ידי האיחוד האירופי היווה תוקף גדול של עבודתו. יותר מכך, הוא משקף את המשך החשיבות של טכנולוגיה זו בהקשר האירופי, ואת התפקיד החשוב שממלאים האיחוד האירופי ומדינות החברות בסיוע לה לממש את הפוטנציאל שלה..

התחל את מסע הבלוקצ’יין שלך עוד היום

התייעץ עם המומחים שלנו כדי לברר כיצד blockchain יכול לשנות את הארגון שלך. צור איתנו קשר ניהול נכסיםשווקי קפיטל תשלומים עתידיים תשלומים עלון הירשם לניוזלטר שלנו לקבלת החדשות האחרונות של Ethereum, פתרונות ארגוניים, משאבי מפתח ועוד. כתובת דוא”ל תוכן בלעדימדריך מלא לרשתות עסקיות של Blockchainלהנחות

מדריך מלא לרשתות עסקיות של Blockchain

מבוא לטוקניזציהוובינר

מבוא לטוקניזציה

העתיד של נכסים דיגיטליים של פיננסים ו- DeFiוובינר

עתיד האוצר: נכסים דיגיטליים ו- DeFi

מה זה אתריום ארגוניוובינר

מה זה אתריום ארגוני?

בנקים מרכזיים ועתיד הכסףנייר לבן

בנקים מרכזיים ועתיד הכסף

קומגו בלוקצ'יין למימון סחר בסחורותמקרה סטודנטים

קומגו: בלוקצ’יין למימון סחר בסחורות

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map