בלוקצ’יין במדיה ובידור

מהם היתרונות של Blockchain במדיה ובבידור?

עסקי המוסיקה עדיין פועלים בעיקר על מערכות ומודלים עסקיים מדור קודם שהוקמו כאשר הופצו שירים בפורמט של עותק קשיח ולא הוצאו דרך האינטרנט. רק שחקנים מעטים השיגו את הדיגיטציה, והם שולטים בשוק הסטרימינג וסוחטים רווחים לאמנים.

האופי הפתוח והמבוזר של פלטפורמת האת’ריום הציבורית יאפשר לשחקנים בתעשיית הבידור להפיק את היתרונות הבאים:

  • הפרת IP מופחתת
  • תוכן מבולבל מתווכים בענף
  • מונטיזציה ישירה של כל הנכסים המועתקים באמצעות קונטרפים באמצעות חוזים חכמים ותשלומי מיקרו-p2p

 

כיצד blockchain תפחית את הפרת ה- IP בתקשורת ובבידור?

פירטיות דיגיטלית, עותקים מרמאים, קניין רוחני אולפני (IP) והכפלה של פריטים דיגיטליים עולים לתעשיית הקולנוע והטלוויזיה האמריקאית. לפי הערכה, 71 מיליארד דולר בשנה. האתריום הארגוני מאפשר לאמנים ויוצרים לבצע דיגיטציה של המטא-נתונים של התוכן הייחודי שלהם ולנהל ולאחסן זכויות IP בפנקס ספרים חותם-זמן. המבנה הנספח בלבד של בלוקצ’יין מקל על היוצרים לאכוף חוקית את זכויותיהם ברגע שהפרה מתרחשת.

איך יביא בלוקצ’יין חוסר התערבות לתקשורת ולבידור?

תעשיית הפרסום והמדיה שופעת מתווכים. דוחות CitiGroup שלמרות שההוצאות על תעשיית המוזיקה האמריקאית נמצאות בשיא כל הזמנים של 43 מיליארד דולר בשנה; האמן לוקח רק 5 מיליארד דולר הביתה, או כ 12 אחוזים. שירותי סטרימינג לפי דרישה כמו YouTube, Spotify, Apple Music ו- Soundcloud הם מתווכים כמו גם נגני תעשייה כמו חברות מוסיקה מוקלטות, מפרסמי מוסיקה, מנהלי מוסיקה ומפיצי מוזיקה..

כיצד blockchain יאפשר תשלומי מיקרו במדיה ובידור?

לאחר שיוצר תוכן רשם את הנכס שלו בפלטפורמת בלוקצ’יין, הבלוקצ’יין מתעד כל שימוש בתוכן זה. מעקב זה מאפשר מנגנוני תמחור מבוססי צריכה בזמן אמת, גמישים ושקופים לחלוטין, למשל חיוב מדוד. ניתן להשתמש בחוזה חכם לביצוע תשלומי מיקרו אוטומטיים בין הצרכן ליוצר.

מִסְחָר & מחקר מקרה פיננסי

MythX: הקלת תשלומי מנוי מטבעות קריפטוגרפיים לארגון

תשלומי מנוי מטבעות קריפטוגרפיים עם מוצר Codefi Payments, דייזי. יוזמה זו אפשרה ל- MythX לשלב פתרון תשלומי מטבע קריפטוגרפי כדי לאפשר חלופת תשלום נוחה על גבי שרשרת לאפשרויות פיאט.


MythX הקלות על תשלומי מנוי מטבעות קריפטוגרפיים לארגון

מהם מקרי השימוש ב- Blockchain במדיה & בידור?

ישנם מספר יישומי בלוקצ’יין ברחבי הפרסום & תעשיית התקשורת. הנה כמה ממקרי השימוש המובילים ש- ConsenSys זיהה:

  • מכירות עמית לעמית והפצת תוכן
  • תשלומי תמלוגים יעילים
  • מודלים לחיוב מבוססי שימוש

 

כיצד תאפשר טכנולוגיית הבלוקצ’יין מכירות של עמיתים לעמית והפצת תוכן במדיה ובבידור?

באמצעות Ethereum, אמנים יכולים לבצע אוטומציה של חלק גדול מהעבודה במינהל עסקים סביב רישוי, חוזים ותשלומים. לאחר שהעבודה מבוססת החוזה, המורכבת בדרך כלל עם מתווכים, מתבצעת אוטומטית ומבוצעת בשבריר מהעלות, היוצרים יכולים למכור את עבודתם ישירות עמיתים לעמית. שווקים מבוססי בלוקצ’יין לתוכן דיגיטלי מאפשרים ליוצרים ולצרכנים לתקשר ללא מתווכים יקרים.

כיצד תייעל טכנולוגיית הבלוקצ’יין תשלומי תמלוגים?

בפלטפורמה מבוססת בלוקצ’יין, אמנים יכולים להעלות יצירות מקוריות, לפרסם עצמית, לשלוט באפשרויות רישוי ולנהל הפצות. ניתן לתכנת תשלומי תמלוגים לחוזה חכם לכל פיסת תוכן וניתן לשלם אותם באופן אוטומטי ליוצר עם השימוש בהם.

כיצד תיצור טכנולוגיית הבלוקצ’יין אפשרויות תמחור חדשות לתוכן בתשלום?

כרגע הלקוחות משלמים לצבירת תוכן על מנת לגשת לפרסום ומדיה כמו YouTube, Hulu, Tidal, Amazon Prime ו- Netflix. כאשר לקוחות מופגזים בעומס יתר של שירותי הזרמה, הזדמנות למודלים מבוססי צריכה לפי תשלום לשימוש מציעה את עצמה. לטכנולוגיית Blockchain יש יכולת לרשום תיעוד מורכב של נתוני שימוש במדיה ומאפשרת מודלים יעילים לתמחור מיקרו-תשלום.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map