בלוקצ’יין בתחום הבריאות ומדעי החיים

צבע ConsenSysHealth

 

מהם היתרונות של Blockchain בתחום הבריאות?

תעשיית הבריאות יכולה ליהנות מאוד מטכנולוגיית הבלוקצ’יין. במהלך 30 השנים האחרונות, תעשיית הבריאות הושפעה מההופעה של מערכות נתונים מרכזיות, ויסות נתוני בריאות ומנדט להתמקד בדיגיטציה של נתונים רפואיים בשותפות עם ספקי שירותי רישום רפואי אלקטרוניים שונים (EMR). עיקר המאגרים המעבדים מידע בבעלות ספקי שירותי בריאות, חברות תרופות ובעלי עניין אחרים במערכת הבריאות והאקולוגית הרפואית אינם מתקשרים זה עם זה. היעדר יכולת פעולה הדדית בין מרבית המערכות המכילות נתוני בריאות אורכיים ברמת הפרט (המטופל) והן בקרב האוכלוסייה (בריאות הציבור) מסביר חסמים מערכתיים הנתפסים לעיתים קרובות במצבים הבאים:

  • כאשר מטופלים מעוניינים להתייעץ או לפנות לשירותים רפואיים אצל ספקי שירותי בריאות אחרים
  • כאשר מנהלי הניסוי הקליני רוצים לאמת את הנתונים הרפואיים העצומים של משתתפיו
  • כאשר חברות תרופות מבקשות להבטיח את האותנטיות של תרופות המסתובבות בשווקים העולמיים

בגלל חוסר היכולת לשתף נתונים בצורה מאובטחת והניהול המושתל של התיקים הרפואיים, מטופלים משקיעים זמן ומשאבים יקרים בחיפוש אחר טיפול רפואי מיותר (למשל ביצוע בדיקות דם כפולות או גופניות). במקרי חירום, רופאים ואנשי מקצוע בתחום הבריאות האחרים המעניקים טיפול עשויים שלא להיות בעלי נראות מלאה על ההיסטוריה הרפואית של המטופל (למשל תיעוד מפורש המדגיש אלרגיות של מטופלים, מצבים רפואיים קודמים או עמידה, מתן חומרים מבוקרים וכו ‘) ובמקרה זה הם מסתכנים בטיפול לא תקין.

במעקב אחר סמים, יש צורך במעקב מאובטח בשרשרת האספקה ​​בכדי למנוע הפצה של סמים מזויפים או בלתי חוקיים. תרופות מזויפות מהוות סיכונים כאשר חומרים פעילים משתנים או בפרופורציות לא מורשות. סיכונים כאלה עשויים לפגוע בבטיחות ובהצלחת הטיפול או להשאיל התמכרות ותלות בסמים. הם גם נושאים את הסיכונים של תופעות לוואי לא ידועות, שחלקן עלולות להיות קטלניות.

על מנת לטפל בהובלה בלתי חוקית או בייצור בלתי מורשה של חומרים מבוקרים, טכנולוגיית הבלוקצ’יין מהווה את ההזדמנות לעקוב בצורה מאובטחת, להצביע על כרונולוגיה ולהדגיש נתונים מזהים (איפור והרכב) של חומרים ברשומה בלתי ניתנת לשינוי. האת’רום הארגוני מספק חוזים חכמים ופעולת פעולה הדדית בין מערכות שיעשו מהפכה בתעשייה.

האת’רום הארגוני מאפשר ניהול נתונים מאובטח, ניהול הסכמות, מעקב אחר מכשירים רפואיים ותרופות, ומקרים אחרים של שימוש בבלוקצ’יין. פתרונות ConsenSys ממוקמים היטב כדי לעזור לארגון שלך לנווט במוצרי השירותים והבלוקצ’יין הסוויטיים שישנו משמעותית את הענף לטובה..

סמינר מקוון לפי דרישה

קונספטואליזציה של אימוץ בלוקצ’יין בקנה מידה בבריאות

רוב האנשים יודעים שמקרי השימוש בבלוקצ’יין הנוכחיים בתחום הבריאות ומדעי החיים כוללים מעקב אחר שרשרת האספקה ​​התרופתית, ספריות ספקים, אישורי רופאים ועוד. אך הפוטנציאל האמיתי יגיע עם התקדמות בנתונים בתיווך המטופלים, שינוי תרבותי על ריבונות ורגולציה, והתבגרות פונקציות השוק למונטיזציה של נתונים. צפה בסמינר מקוון זה כדי ללמוד כיצד בלוקצ’יין תחולל מהפכה בתחום בריאות ומדעי החיים עבור חולים, רופאים, מבטחים, R.&D, חברות תרופות וספקי שירותי בריאות.

צפה עכשיוקונספטואליזציה של אימוץ בלוקצ'יין בקנה מידה בבריאות

מהם מקרי השימוש ב- Blockchain בבריאות?

טכנולוגיית Blockchain יכולה לסייע למומחי בריאות ותעשיית הבריאות הכוללת לשפר ביצועים, שקיפות נתוני מטופלים, מעקב ואחריות, וכן להפחית עלויות. פתרונות ConsenSys עובדים עם מגוון מוצרי בלוקצ’יין שניתן להתאים אותם לטיפול ביישומי בריאות שונים, כולל הדברים הבאים:

  • ניהול מאובטח של רשומות בריאות אלקטרוניות (EHR)
  • ניהול הסכמת המטופל
  • עקיבות סמים
  • אבטחת נתונים בניסויים קליניים
  • תמריץ באמצעות תשלומי מיקרו

 


כיצד תנהל ניהול מאובטח של בלוקצ’יין של רשומות בריאות אלקטרוניות (EHR)?

Ethereum Enterprise מאפשר שיתוף נתונים מאובטח ומובנה בקרב הקהילה הרפואית באמצעות מאגרי מידע מבוזרים. מבנים אלה פועלים להגנה על נתוני המטופל ופרטיותו, מאפשרים לרופאים לראות את ההיסטוריה הרפואית של מטופליהם, ולהעצים חוקרים להשתמש בנתונים משותפים כדי להניע את ההתקדמות המדעית..

כיצד blockchain ישפיע על ניהול הסכמת המטופלים?

פתרונות Blockchain מאפשרים בעלות על נתונים מובנים באמצעות שכבות פרטיות והרשאות המובנות על Ethereum. בעוד שחולים אינם יכולים לשנות או למחוק קלט מידע רפואי ספציפי של רופאים בפרופילים שלהם, הם יכולים לשלוט בגישה על ידי מתן נראות מלאה או חלקית לבעלי עניין שונים במערכת האקולוגית בתחום הבריאות. לדוגמא, חולים עשויים לחלוק את רישומיהם המלאים עם מומחה רפואי, אך הם עשויים לבחור לחלוק רק נתונים שאינם ניתנים לזיהוי עם חברות מחקר מדעיות או ארגוני בריאות גדולים אחרים..

כיצד תשפיע הבלוקצ’יין על עקיבות התרופות?

ניהול שרשרת האספקה ​​של התרופות הופך להיות מאובטח יותר ואחראי עם שקיפות, חוסר שינויים ואופציות הדדיות שהוצגו על ידי Enterprise Ethereum. יכולת הפעולה ההדדית בין הרשתות מבטיחה שאפליקציות ומערכות בלוקצ’יין שונות לאורך שרשרת האספקה ​​יוכלו לתקשר בקוהרנטיות. לכן, חברות תרופות יכולות לרשום את המוצרים שלהן בבלוקצ’יין ולעקוב אחר תנועה מנקודת המקור לצרכן הסופי.

כיצד blockchain ישפיע על אבטחת הנתונים בניסויים קליניים?

האתריום הארגוני מפחית את הסיכון להונאת נתונים באמצעות מנגנון הקונצנזוס והמבנה המבוזר השומר מפני פריצה או מניפולציה. ניתן לספק למסמכים הוכחת קיום ואימות-מקוריות בבלוקצ’יין. רוב הצמתים מגיעים לאחר מכן להסכמה לאשר עסקאות חדשות ולמנוע שינוי בנתונים. זה מגן על שלמות הנתונים, מקדם תוצאות ניסויים מהימנות ומעודד שיתוף פעולה בין קהילת המחקר.

כיצד ישפיע הבלוקצ’יין על תמריץ באמצעות תשלומים זעירים?

חוזים חכמים על Ethereum ארגוניים מאפשרים הכנסת תשלומים מיקרו כדי לתמרץ התנהגות ספציפית של מטופלים. ניתן לתכנת חוזים אלה לשחרור תגמולים לחולים על ביצוע תוכנית טיפול מסוימת או על שיתוף הנתונים שלהם למחקר קליני.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map