הגיע הזמן לעשות מחדש את המימון של הקהילות המקומיות שלנו

בלוג 1חדשות מפתחיםיזם הסבר על בלוקצ’יין אירועים וכנסים לחץעלונים

הירשם לניוזלטר שלנו.

כתובת דוא”ל

אנו מכבדים את פרטיותך

HomeBlogCodefi

הגיע הזמן לעשות מחדש את המימון של הקהילות המקומיות שלנו

מאת אלכס קוסטורה 4 בפברואר 2020 הועלה ב -4 בפברואר 2020

בריאן ג'ונס JFpLW xhvco unsplash

ConsenSys Codefi ורכישה אחרונה יחזירו את השתתפותם העממית באג”ח המוני, שנכתבו על ידי פטריק ברארדוצ’י ואמה צ’אנינג.

שוק האג”ח העירוני תמיד היה פופולרי בקרב משקיעים קמעונאיים, והציע השקעות הנחשבות בטוחות יחסית לרוב עם פטור ממס פדרלי ומדינתי. עם זאת, תושבים מקומיים הושקעו מהשקעה בקהילות משלהם על ידי ערכי אג”ח של עד 100,000 דולר.

fabian-blank-pElSkGRA2NU-unsplash.jpg

הפרויקטים שבעבר מומנו על ידי הקהילה שמורים כעת למוסדות גדולים וקרנות נאמנות, ומעבירים את המיקוד מההזדמנויות לשפר קהילות לפרויקטים מניבים רווח..

ניסיונות להעביר את המיקוד חזרה לקהילה נפגעו. כמה ערים בארה”ב השתמשו בהצלחה ב”אג”ח מיני מוני “לפרויקטים של תשתיות קהילתיות קטנות. לורנס, קנזס, עם פחות מ -100,000 תושבים, הונפק כחצי מיליון דולרים של אגרות חוב במיוחד לרכישת כבאית בשנת 2017, ודנבר מכרה 12 מיליון דולר באגרות חוב מיני מוני תוך 20 דקות בשנת 2014. למעשה, כמחצית מהאיגרות החוב העירוניות שהונפקו בשנת 2019 היו מתחת ל -10 מיליון דולר, אולם הגיוס הכולל הסתכם בכ- 31 מיליון דולר בלבד או 5% משוק האג”ח העירוני..

אמנם יוזמות אלה מדגימות ביקוש מקומי רב, אך העלות הגבוהה להנפקת אגרות חוב קטנות יותר מונעת הגדלה. הרבה זה ברור מפטירת הסטארטאפ הממומן היטב בשכנות, שיצא להביא מוניס להמונים, אך נאבק מול עלויות גבוהות למכירה, הפצה ואחזקת אגרות החוב.

טוקניזציה למוניס במימון קהילתי

בעבר, איגרות החוב העירוניות מימנו פרויקטים ענקיים ומהפכניים. אחת מאג”ח המוני הראשונות הונפקה בשנת 1818 על ידי מדינת ניו יורק למימון תעלת הארי, מה שאיפשר עלויות משלוח נמוכות יותר בין המערב התיכון לצפון מזרח ארה”ב, והוזיל את מחירי המזון והאספקה ​​לערים המזרחיות. כמו כן ראוי לציון, גשר שער הזהב נבנה באמצעות מימון של א הנפקת אג”ח מוני בסך 35 מיליון דולר נרכש על ידי תושבי סן פרנסיסקו.

אבל מיני מוני מתחייבים בדרך כלל אין לי שאיפות כה גדולות. בגודל ההנפקה שבין 10-20 מיליון דולר בערכים של 5,000 דולר, מרבית הכספים בשנה שעברה הוקדשו לפרויקטים שעלותם נמוכה מ -10 מיליון דולר: פרויקטים בעלי השפעה קהילתית נפרדת ולא תוכניות תשתית גדולות יותר..

הבעיה במימון תשתיות ציבוריות בקנה מידה קטן יותר היא שעלות ההנפקה גבוהה בדיוק כמו אג”ח של מיליארדי דולרים. למעשה, תהליך המכירה והניהול של אגרות חוב במוני בקהילות מקומיות מוסיף שכבה נוספת של עלויות ניהול לצד דרישות הרגולציה. חסמי הכניסה גבוהים עבור חברות קטנות יותר הנכנסות לאזור שוק האג”ח העירוני של 3.8 טריליון דולר.

כדי להתמודד עם אתגרים אלה, יש לשנות את התשתית סביב הנפקת אגרות חוב מוני. טכנולוגיית הבלוקצ’יין, עם הפוטנציאל שלה לחולל מהפכה בתיאום חברתי והון, ממוקמת בצורה מושלמת ליצור הזדמנויות חדשניות וניתנות לניהול במימון אגרות חוב של מוני..

מבחינה מעשית, עיריות יכולות להשתמש באסימון כדי לאפשר ניהול יעיל יותר לאורך מחזור חיי האג”ח. למשל, ניתן לתכנת אוטומטית תשלומי ריבית באמצעות חוזים חכמים.

רכישת מערכות פיננסיות מורשת

כמערכת הפעלה מוכת קרב למסחר ופיננסים, ConsenSys Codefi כבר ממנפת ביעילות ובאמינות את טכנולוגיית הבלוקצ’יין למקרי שימוש מרובים. Codefi אפשרה לרשמת המקרקעין של הוד מלכותה בבריטניה לבדוק טוקניזציה של נדל”ן, למשל, יחד עם טוקניזציה של 26 מיליון יורו בבעלות על בניין בפריס. הפלטפורמה ייצרה את האסימון הראשון בעולם של השקעה במימון ליטיגציה, איפשרה חברות לקבל תשלומים דיגיטליים וניתנים לתכנות ובנתחת נתונים מובנית של פעילות הלוואת “DeFi” מבוססת בלוקצ’יין.

Codefi נערכת בימים אלה להפעלת הסחר העולמי עבור כמה מחברות הסחורות הגדולות בעולם באמצעות Covantis, יוזמה שהוקמה על ידי ADM, Bunge, Glencore Agriculture, Cargill ו- Louis Dreyfus Company.

בניית פתרון חסכוני ויעיל להשקעה ישירה ומקומית באג”ח מיני מוני היא דבר טוב הן עבור השווקים הפיננסיים והן עבור הדמוקרטיה. אחרי הכל, לתושבים המקומיים יש את התמריץ הגדול ביותר להשקיע בקהילות המקומיות שלהם ולהחזיק בידע והתובנה העמוקים ביותר כדי להגן מפני סיכון והלוואות יתר. השתתפות מקומית גדולה יותר באג”ח מיני-מוני תפנה מחדש את התושבים עם קהילותיהם.

כמקרה לשימוש בעולם האמיתי בניירות ערך דיגיטליים, אגרות חוב מיני מוני הן כוח חזק ביותר לסייע לערים לעסוק, ליידע ולתגמל אזרחים שמשקיעים.

וכך, ב- ConsenSys אנו הולכים עוד יותר להמר על החזון הזה לחוויית גיוס כספים טובה יותר של המוני: ConsenSys Digital Securities LLC (“CDS”), ה FINRA נרשמה סוחר מתווכים פנימי של ConsenSys, רכש מערכות פיננסיות מורשת Inc להיכנס לשוק הפיננסים של מוני ולהקל עוד יותר על מנפיקי המוני להשתמש בתוכנת Codefi כדי לסמן את הצעות המוני שלהם..

פטריק-רוברט-דויל-OvXht_wi5Ew-unsplash.jpg

עתידם של אג”ח עירוניות

ConsenSys נרגשים להתקדם עם חידושים בתחום הטכנולוגיה והמבנה שתתמוך באבולוציה של מיני מוניטור. טוקניזציה יכולה להפוך לשוק פיננסי חזק כבר נגיש יותר עבור אנשים וקהילות.

“אגרות חוב עירוניות דיגיטליות מסומנות יכולות להחזיר את שוק המוני לרוחו המקורית של הקהילה על ידי הפיכת ניירות הערך לנגישים יותר למשקיעים אזרחיים יומיומיים וחסכוניים יותר עבור קהילות בכל הגדלים”, אמר ג’וזף לובין, יוצר שותף של אתר ומייסד ConsenSys. “הסכמים דיגיטליים הניתנים להתאמה אישית, או חוזים חכמים, יעזרו לייעל ולבצע אוטומציה של תהליכים כמו תשלום והסדר אגרות חוב של מוני, בוררות משפטית ואימות זיהוי משקיע.”

לחברי הקהילה תמיד יהיה התמריץ הגדול ביותר להשקיע בסביבתם, וסימון ההשקעות הופך הזדמנויות השקעה אלה לסיכוי מקומי מציאותי. התושבים יודעים אילו כבישים מהירים צריך לשפר או לבנות. הורים מבינים את הצרכים המקומיים וישקיעו בבתי ספר טובים יותר, בפארקים ובאזורים משותפים. מימון העוסק בבלוקצ’יין ועוסק בקהילה יכול להבטיח כי השקעה בתשתיות ציבוריות ממקסמת את היתרונות לאנשים החיים שם תוך שיפור האחריות והדמוקרטיה המקומית.

פטריק ברארדוצ’י הוא ראש שותף ב- ConsenSys Codefi ובפינטק העולמי בניו יורק ואמה צ’אנינג היא נציגה רשומה של ConsenSys Digital Securities LLC ו- Heritage Financial Systems Inc. בקולורדו..

Industry Insight עלון הירשם לניוזלטר שלנו לקבלת החדשות האחרונות של Ethereum, פתרונות ארגוניים, משאבי מפתח ועוד.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map