מינוף בלוקצ’יין כדי לגשר על הפער לחינוך דיגיטלי: מימון עירוני חדשני בתקופת נגיף הקורונה

בלוג 1חדשות מפתחיםיזם הסבר על בלוקצ’יין אירועים וכנסים לחץעלונים

הירשם לניוזלטר שלנו.

כתובת דוא”ל

אנו מכבדים את פרטיותך

HomeBlogCodefi נכסים

מינוף בלוקצ’יין כדי לגשר על הפער לחינוך דיגיטלי: מימון עירוני חדשני בתקופת נגיף הקורונה

מאת אלכס קוסטורה 1 במאי 2020 הועלה ב -1 במאי 2020

גזע t4l 8211 PnSpCHYKsw unsplash

מגיפת הנגיף הכלילי שינתה כמעט כל היבט בחיי היומיום שלנו. תחום אחד שבו יש השפעות מיידיות וגם השפעות ארוכות טווח על מגוון רחב של נושאים הוא על החינוך. מגבלות הרחקה חברתית הוציאו את התלמידים והמורים מהכיתות לעתיד הנראה לעין. למרבה הצער, רבות ממערכות בתי הספר והממשלות המקומיות שלנו לא היו מוכנים למעבר זה ללימוד דיגיטלי של 100%.

תלמידים ומורים רבים חסרים את היסודות ללמידה מקוונת – מחשב ביתי שיכול להיות מוקדש לשימוש עצמם ואינטרנט מהיר מהיר. מחקרים קודמים התמקדו זה עתה בשאלה האם היה “מחשב” או “גישה לאינטרנט”, ולא האם אכן מדובר במערך פונקציונלי שהילד ילמד ללמוד מרחוק באופן דיגיטלי. קהילות בארה”ב צריכות לחקור בדחיפות את הצרכים הטכניים בפועל לצד מנגנוני מימון חדשניים כדי להתמודד עם הפערים ולהתכונן לעתיד שבו למידה נוספת, אם לא כל, מתרחשת באופן מקוון.

צרכים לא צפויים דורשים פתרונות חדשים. מוסדות ותאגידים גלובליים הם חובק את טכנולוגיית הבלוקצ’יין לעדכן תהליכים מדור קודם, לקדם שקיפות ולקצץ בעלויות. ב- ConsenSys יש לנו מגוון כלים שממשלות וממשלות מקומיות יכולים לאמץ כדי להתמודד עם אתגרים אלה באופן מיידי

החלוקה הדיגיטלית

עם למידה מקוונת, ה- פער דיגיטלי הופך להיות גרוע יותר. משקי בית בעלי הכנסה נמוכה נוטים פחות להחזיק מחשב בבית או לגישה לאינטרנט מהיר. סטודנטים באזורים כפריים חסרים במיוחד גישה בפס רחב, והפערים הללו הולכים וגדלים בקרב תלמידי מיעוטים.

משאבים הם מועטים, והתוכניות הנוכחיות עונות רק באופן חלקי על הצרכים של תלמידינו. כאשר New Bridges Elementary (PS532) בברוקלין, ניו יורק החלה ללמוד מרחוק בחודש שעבר, משפחות רבות חסרו את הטכנולוגיה המתאימה. ארגון ללא מטרות רווח, החברים של הגשרים החדשים, השיק יוזמה לגיוס כספים דחוף באינטרנט. ב מכתב לתורמים, הם הצהירו כי “בעוד ש- DOE (משרד החינוך), העיר וחברות הטלקום נקטו כמה צעדים בכדי לחבר בין סטודנטים, ישנן משפחות שמסיבות שונות לא הצליחו לגשת לתמיכות אלה.”

מצבה של אחותי מציג אשכול נפוץ של בעיות. היא מורה בבית ספר יסודי בווירג’יניה ומתכננת להשתמש בחלק מבדיקת הגירוי שלה מהממשלה הפדרלית בארה”ב לרכישת מחשב נייד חדש לבית, בין שורה ארוכה של עדיפויות אחרות למשפחתה. בית הספר שלה הציע מספר מוגבל של מחשבים ניידים למורים שלא היה להם מחשב ביתי. מכיוון שיש לה אחת בבית, היא לא העפילה. עם זאת, היא חולקת את המחשב הנייד הזה עם בנה בן השש, שמסיים כעת רבים ממשימותיו בבית הספר באופן מקוון. בית הספר שלו הציע מכשירים רק לילדים בכיתות ג ‘, ד’ ו ‘. בין ללמד את תלמידיה ברשת, להקל על חינוך בנה לאירוח בת השנתיים שלה, היא פשוט לא מצוידת!

מורים בודדים בארה”ב מוציאים 459 דולר בממוצע בכל שנה על ציוד לבית הספר. ו- 90% מאותם מורים לא יוחזרו. כעת ככל הנראה מורים יבזבזו כסף נוסף על החומרה והתוכנה הדרושים לצורך ביצוע עבודותיהם ולשירות התלמידים שלהם. הם גם ידרשו זמן ומשאבים נוספים כדי ללמוד כיצד להעריך ולהשתמש במשאבים מקוונים בחינם כגון האקדמיה לחאן. חברות טכנולוגיה רבות הציעו גם משאבים בחינם, כגון מיקרוסופט מצטרפת לקואליציית החינוך העולמית COVID-19 מאונסקו להציע גישה לכלים המסייעים לתלמידים ולמורים להמשיך בלימודם ובהוראתם באמצעות המגפה. אך שוב, מורים וקהילות צריכים לדעת היכן לגשת למשאבים, כיצד לגשת וכיצד להעריך האם זה הדבר הנכון לצרכי תלמידים ספציפיים..


מעבר לצרכים המיידיים האלה שניתן לזהות בקלות, ישנם שלל שדרוגים אחרים במערכת החינוך שלנו שידרשו תשומת לב ממוקדת ומימון חדשני. טום היי הוא מנהל האקדמיה של ConsenSys ומחנך שבילה חלק ניכר מהקריירה שלו בתמיכה בשינוי הדיגיטלי של החינוך. הוא זיהה צרכים נוספים הדוחקים באותה מידה ודורשים השקעה כספית משמעותית:

  • כלים דיגיטליים חלופיים או משלימים לתלמידים בעלי יכולת שונה

  • אוריינות דיגיטלית והכשרה ממוחשבת למורים לשימוש בכלים בצורה יעילה יותר

  • שדרוג מערכות ותהליכים ללמידה מקוונת (נוכחות, ציונים וכו ‘…)

  • תכנון סיוע פיננסי בתקופת המיתון הכלכלי הממושך

ברור שגיבורי היומיום עלו בתגובה המיידית. עובדי השלטון המקומי והממשל המקומי וקבלני השירות הם ללא ספק בין אותם גיבורים, העובדים שעות נוספות בכדי להפעיל את שירותי האזרחים החיוניים. עם זאת, פער המימון הנוכחי לצרכים חינוכיים ידרוש מממשלות מדינות ומקומיות ויועציהן הפיננסיים להיות יצירתיים.

john-schnobrich-2FPjlAyMQTA-unsplash.jpg

עדכון קלאסי למעורבות בקהילה

אחד הפתרונות האפשריים הוא להסתכל על כלי מימון מסורתי בדרך חדשה. במשך יותר מ- 200 שנה הוציאו הרשויות המקומיות אג”ח עירוניות לגייס כספים לתשתיות קהילתיות קריטיות, ובתי ספר לא היו יוצאים מן הכלל. ואכן, לרוב מחוזות בתי ספר יש יכולת להנפיק איגרות חוב עירוניות באופן עצמאי, ובאופן עצמאי או באמצעות עירייתם, מימנו פרויקטים ותוכניות טרנספורמציה בארה”ב באמצעות הנפקות אג”ח, תוך מתן הזדמנויות השקעה מונחות על ידי הקהילה.

בהיסטוריה של למעלה מ- 200 שנה, האג”ח העירונית לא ראתה הרבה חדשנות. עם זאת, כמה יישובים התנסו בהצלחה באג”ח מיני עירוניות, או “מיני מוני”, שהם בדרך כלל קטנים יותר בסכום הדולרי (<10-15 מיליון דולר) ושימוש בטכנולוגיה חדשה ניתן למכור בערכים עד 100 דולר, כך שמשקיעים מקומיים יכולים להרשות לעצמם. באופן מסורתי, אגרות חוב נמכרות בערכים של 100 אלף דולר, ואפילו תוכניות מיני-מוני השתמשו באופן מסורתי ב -5,000 דולר, וכך הושקעו מהישג ידן של משקיעים רבים. העיר דנבר פיתחה א תוכנית מיני אג”ח מוצלחת עם פופולריות מוכחת בקרב משקיעים מקומיים. הנפקה של 12 מיליון דולר בשנת 2014 נמכרה לתושבי דנבר תוך פחות מ -20 דקות.

סדרה של מיני-אג”ח המיועדות למימון פרויקטים נפרדים קטנים יותר וממוקדת למשקיעים מקומיים יכולה להיות אידיאלית עבור ערים ומדינות המעוניינות לגייס כסף לשיפור חינוך דיגיטלי בקהילותיהן. עם זאת, מבנה המורשת של השוק פירושו עלויות ההנפקות הקטנות הללו גבוהות יותר מאלו הגדולים מ -10 מיליון דולר. בנוסף, העלויות הניהוליות הקשורות להפעלת תוכנית אגרות חוב מינימליות עם מאות משקיעים בודדים עשויות להיות אוסרות על עובדי העירייה.

כדי לטפל בבעיות אלה, אנו ממליצים על מהפך דיגיטלי לאג”ח העירוני. הצגת האג”ח העירונית הדיגיטלית – אג”ח שהונפקה ומנוהלת בפלטפורמה דיגיטלית הנתמכת בטכנולוגיית הבלוקצ’יין.

הכנסת אג”ח עירוניות דיגיטליות

אחד היתרונות הגדולים של טכנולוגיית הבלוקצ’יין המתקדמת כיום הוא האפשרות להשיק נכסים דיגיטליים ניתנים לתכנות בפורמט אינטואיטיבי וקל לשימוש הן למשקיע והן למנפיק. באמצעות שימוש בחוזים חכמים – ניתן לנהל כללים עסקיים אוטומטיים לפעולות כמו הנפקה, גילוי משקיעים וחלוקת תשלומים מלוח מחוונים יחיד. ותפקידו הבסיסי של בלוקצ’יין הוא לאפשר תיעוד בזמן אמת של בעלות ועסקאות הניתנים לביקורת ומאובטחים בקריפטוגרפיה, אך לכל דבר ועניין מנקודת מבט משתמש שפשוט “מתחת למכסה המנוע” עושה את שלו.

ConsenSys בנתה את פלטפורמת Codefi Assets שתביא את היתרונות הללו לאג”ח העירוניות וכדי לספק גישה מותאמת מוכנה לפריסה מהמדף. הפלטפורמה הדיגיטלית מייעלת את כל תהליך הנפקת האג”ח וניהול מחזור החיים, מה שהופך אותה לתהליך נגיש ויעיל יותר עבור הממשלות והממשלות המקומיות. אך גם בתקופה מאתגרת זו ניתן לפרסם את ההנפקה כולה באופן מקוון, למכור ולהנפיק דרך פורטל מקוון ללא צורך בנייר פיזי או בעסקאות אישיות. בתקופה בה אנו יודעים שקוביד 19 שורד על הנייר עד 24 שעות ושאלות בנוגע לחסינות בשפע, פלטפורמה דיגיטלית אינה רק שיקול יעילות אלא גם בריאות הציבור..

עם נכסי Codefi, לערים ולמדינות יש גמישות חדשה להנפיק איגרות חוב בסכומים קטנים יותר למימון תוכניות חינוך ופרויקטים ספציפיים. הם יכולים לעשות זאת בזמן שיווק מהיר הרבה יותר מאשר איגרות חוב מסורתיות ובאופן שמגיע לאנשים בבטחה בבתיהם באמצעות פלטפורמה דיגיטלית..

בנוסף, הפלטפורמה מאפשרת למנפיק לבחור להגביל את השיווק למשקיעים מקומיים (לפי מיקוד, למשל), שם ההשקעה עשויה להיות הרבה יותר משמעותית. דמיין לעצמך אזרחים מאפשרים להשקיע ישירות במחשבים ניידים חדשים לכל תלמיד בקהילה שלהם. מכיוון שמדובר באג”ח ולא רק בתרומה, המשקיעים המקומיים הללו יראו גם תשואה על ההשקעה הזו לאורך זמן.

למנפיק או לנציג המורשה שלו יש גם גישה לדשבורד המאפשר להם להציג את פרופיל המשקיעים שלהם, לשלוח תקשורת ואפילו להפיץ תשלומי קופונים. זה פותח אפשרויות חדשות למעורבות אזרחית בעתיד.

הכלים שם. רכב המימון הוא קלאסיקה שמשמשת בהצלחה כבר יותר מ 200 שנה. ופלטפורמת Codefi Assets נפרסה בהצלחה לדיגיטציה וביצוע אופטימיזציה של עסקאות בשוק ההון.

החדשות המעודדות הן שערים אוהבות ברקלי, קליפורניה ו דנבר, קולורדו בחנו את אפשרויות הבלוקצ’יין לפני המשבר הנוכחי. לאור העדיפויות המתעוררות והדחופות למימון חינוך, על הממשלות והמדינות המקומיות ברחבי ארה”ב לשקול אג”ח עירוניות דיגיטליות עם פלטפורמות מוכנות לשימוש כמו נכסי Codefi..

נכתב על ידי אלכס קוסטורה

למידע נוסף על אגרות חוב עירוניות דיגיטליות או לתזמון הדגמה של נכסי קודפי, אנא הושיט יד: כאן.

Industry Insight עלון הירשם לניוזלטר שלנו לקבלת החדשות האחרונות של Ethereum, פתרונות ארגוניים, משאבי מפתח ועוד.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map